Zierikzeesche Nieuwsbode i r abonnement j advertentiên Maandag 20 April 1925. zierikzeesche courant. 81ste jaabgam - no-11224 in,e,ldlnï op den d*« u" EERSTE BLAD. Strandvonderij. BRANDSCHOUWING. brandschouwing Jachtakten. BINNENLAND, Vrouwen en Uit Stad en Provlnole. Eoo geoaraodsBrds babaodaliog van Asthma so Bronchitis. Prtfa per I maanden f 1,50, tranee per poit f 1,80. Veor bet buitenland per Jaar f 10,—. AfaonderUjke nummers 5 cent. Verschijnt Haandag, Weenidag en Vrydag. 18 regels 60 otg. van 4 regels en daarboven 20 ets. pet- regel. Reclames 60 eti. p. regel. By oontraot belangrijke korting. llr. k. 1. BE LOOZE Jr. UltS.-RatfMl. U. J. KOSTEN. vMr Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Rechthebbenden op: a. één houten vaatje, vermoedelijk in houdende bier, gemerkt Z. H. B. 52959 en b ééu ongemerkt baaltje cacaoboter, wegende ongeveer 80 K.G., worden voor dc eerste maal opgeroepen zich aan te melden bi] den Burgemeester van Zierikzee, bij wien dat strandgoed is aangebracht. Zikrikzhe, 18 April 1925. De Burgemeester-Strandvinder van Zierikzee A. J. F. FOKKER VAN CRAYE8TEIJN VAN BENGEBSKEBKB. BURGEM1ISTER en WETHOUDERS van Zubikzeb brengen ter kennis van de Inge zetenen; dat de Directie dér Brandweer op Woensdag den 22 April eerstkomende en volgende dagen eene algemeene in de woningen der ingezetenen zal houden, overeenkomstig de bepalingen der Verorde ning tot voorkoming en blussching van brand in deze gemeente. Zierikzee, den 18 April 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS. Secretaris. Het hoofd van plaatselijke politie te Zibrikzee maakt bekend, dat aan het politie bureau verkrijgbaar zyn blanco aanvraag formulieren ter bekoming van jachtakten, voor het tijdvak, aanvangende 1 Jali Ban s' aande en eindigende 30 Juni van het vol gende jaar. Belanghebbenden worden uitge- noodigd han aanvragen ter bekoming dier akten, zooveel mogelijk, vóór den len Juni e.k. in te dienen. Voor minderjarigen van achttien jaar en ouder worden de jacht akten aangevraagd door hun ouders of voogden. Ingezetenen van het rijk, houders van een groote jachtakte, kunnen ten behoeve van niet in het rjjk woonaohtige personen, onder overlegging ran deaer portret, «en jachtakte, logeerakte genaamd, verkrggen, geldig ge durende veertien opeenvolgende dagen. Betaald moet worden a. voor een groote jachtakte tot alle ge oorloofd jachtbedrijf, dertig gulden b. voer een groote jachtakte tot alle ge oorloofd jachtbedrijf, met uitzondering van de valkenjacht, vijftien gulden c. voor een logeerakte, tien gulden; d. voor een kleine jachtakte tot het vangen van waterwild met nettsn, waarvan het ge bruik geoorloofd is, vjjf gulden. Bovendien moet de aanvrager betalen het zegelrecht, dat, ook bg niet-afhaling van de aangevraagde jachtakte, ten laste des ver zoekers blijft, alsmede gemeentelijke leges. Zierikzee, den 20 April 1925. Het hoofd van plaatselijke politie voornoemd, R. P. BRONS. Zoo noodig doorhalen. De Kamerverkiezingen. De Plattelanders!) on d. De lijst van den Plattelandersbond, die in alle 18 kieskringen gelijkluidend zal worden ingediend, is als volgt samen gesteld: 1. A. Braat, lid der 2e Kamer; 2. A. v. d. Hoven, te Alblasserdam; 3. Reilsma te Appelscha; 4. Mr. A. J. P. Fokker te gierikzee; ,5. R. Watjes, Gro ningen; 6. J. Oosterman te Rolde; 7. Mr. Ver voorn te Herwijnen; 8. C- in 't Veld te Almelo; 9. R. Bossinade Hz. te Oldekerk (Gr.); 10. R. Pruisen; 11. O. Walraven te Nieuwendijk; 12. A. J. Knophout; 13. J. Mechielen te Bodegra ven; 14. H. de Vries te Appelscha; 15. Van Hateren te Vlagtwedde; 16. S- de Regt te Wissekerke; 17. Mevrouw Buwal da—Tonkens te Oosterwo-lde; 18. F. J. van Vessem te Bruinisse; 19. H. Walven 20. F. Bos te Lonneker. Naar wij vernemen, wenscht de burge meester van Zierikzee, mr. A. J. F. Fok ker, de plaats op de lijst van den Platte landersbond niet te accepteeren. De Staatk. Geref. Party. Donderdag zijn op de algemeene ver gadering der Staatkundig Geref. Partij officieel candidaat gesteld voor de Twee de Kamer: 1. Ds. G. H. Kersten, Ierseke 2. ds. P. Zandt, Delft; 3. P. v. d MeuJen, Kampen; 4. E. Kuyk, Amsterdam; 5. A. J. Kersten, Rotterdam; 6. J. W. van Houdt, Heringen; 7. D. Kodde, Zoutelan- de; 8. W. A. van Os, Wageningen; 9. C. B. van Woerden, Akkrum; 10, A; Hogen- dijk, Zeist. MeisjesEr is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Purol. De Holland—Imdië vliegers thuis! Zaterdagmiddag kregen de koene vlie gers, die in October van het vorige jaar te Schiphol bij Amsterdam waren op gestegen voor hun voorgenomen tocht naar Batavia, weer contact met den va- derlandschen bodem. Duizenden waren Zaterdag op Schiphol, het groote vliegterrein bij Amsterdam, getuige van hun behouden aankomst. Ver scheidene autoriteiten waren bij de lan ding tegenwoordig, o.a. de ministers van oorlog, marine en waterstaat, de burge meester van Amsterdam en ook de voor zitter van het comité, dat den tocht naar Indië had voorbereid, generaal Snijders. Van de nederdaling geeft het Hdbl. het volgend relaas: „Kijkers zochten den horizon af. In eens wist iedereen het: „daar komen ze!" Inderdaad van boven de stad naderden statig op hun breede wieken de groote vogels. Vooraan de verkeersmachine, waarin wederom Van dor Hoop aan het^ stuur de makkers van zijn verren, ge vaarvollen tocht thuis bracht. Daarachter de „V" van een escadrille militaire viiiegers, dan weer e?n een ling ais voorganger van een tweede es cadrille. Rustig zeilden ze hoog boven de hoofden, die alle naar het zonlicht waren geheven. Het lichte grijs kreeg blauwen gloed. Ze hadden iets meege bracht van het licht van daarginds, onze Oost-Indië-vliegers! Het deinde :n de me nigte, die de ter verwelkoming opge stegen machines soms verwarde met die, welke den kostbaren last terugbracht, met angstige vreugde verbeid, door de moeder van Van der Hoop, de vrouw van Van den Broeke, de zuster van Poelman. Nog eenmaal trokken de groote vogels een wijden cirkel boven de groene vlakte. Ze dalen! Daar raken de wielen den grond. De begeleiders zwenken zwierig neer en stellen de machines in het gelid. Nu rolt de „K" dcor rappe handen omge zwaaid, naar het uiterste puntje v;an het veld en rijdt dan langs de menschen- die in beweging komt. Zakdoeken en hoeden worden gezwaaid en van verre golft het gejuich naar ons toe. Daar blijft de machine staan. De kameraden van Van Weerden Poel man zijn al op hun post en nauw is het deurtje geopend of reeds zien wij van den Broeke en Poelman op de schou ders geheven, dan ook Van der Hoop, dien geen tijd werd gelaten den vlieger- kap met de telefoons te verwisselen voor een hoed. Even een kleine verwar ring jen reeds naderen ze de estrade en de zon breekt doo-r! De lauwerkran sen worden den luchthelden omgehan gen en eerst vlak voor het verhoog raakt hun voet den vaderlandsehen bodem. Aan alle kanten moesten de drie „rui ters" handen schudden, hun door ver heugde, trotsche vrienden toegestoken. De vreugde over deze warme ontvangst straalt uit hun trekken, ze zien van verre de familieleden, die om hen gedurende de reis zooveel angsten hebben uitge staan, dan- begroet hen de voorzitter van het comité: „Brayo Van der Hoop dat heb je er goed afgebracht, jongen!' En Poelman en Van den Broeke krijgen een even hartelijk gemeende lofspraak voor hun doorzetting en beleid.Nieuwe begroetingen, foto's, de toestellen der cinematografen ratelen ais machinege weertjes, nieuwe handdrukken en ge juich. Het statige Wilhelmus verdrinkt in het gejubel, dat aldra overgenomen door de menigte, de lucht vervult. De generaal neemt het woord. Even wordt het weer stil, maar onmiddellijk daarna, hebben de massa's daarginds de versperringen doorbroken en stormt al les in de richting van het verhoog, waar het moeilijk valt ruimte te houden voor de mannen, die wat al te zeer in het gedrang der geestdriftigen dreigden te komen. Nieuwe foto's, begroetingen, uit barstingen van hartelijkheden. De eere wijn parelt in de glazen." Een lange filé van auto's reed, met de luchthelden voorop, naar het hotel „De l'gurope", waar receptie werd ge houden en menige speech werd gericht tot het driemanschap. In het Paviljoen van het Vondelpark werd na de receptie in ,,l' Europe" het diner gehouden, waar min. v. Swaaij, namens de regeering woorden van wel kom sprak tot de vliegers. De minister herinnerde aan de geschiedenis van den historischen tocht, en dankte namens de regeering voor hetgeen het driemanschap gedaan heeft in het 'belang van de Neder- landsche aviatiek. Als blijk van erkentelijkheid werd den 3 luchthelden namens de Kon. Ned. Ver. voor de Luchtvaart ieder een gouden medaille aangeboden. Namens de ge meente Amsterdam schonk burgemeester de Vlugt elk de groote zilveren medaille van de gemeente Amsterdam. Met een fakkeloptocht werd dezen ge- denkwaardigen dag geëindigd! Welkom Thuis! Ia de Tel. dioht Cl. Dooconbos het volgende naar aanleiding van de be houden thuiskomst der Holland—Indië vliegers Toffe Nederlandsohe jongens! Onzen dank op dezen dag Wegens Uwe goede zorgen Voor de Nederlandsehe vl&g Amsterdam is in een luchtroes Nederland staat op ztyn kop; Trotsoh en dankbaar, biy te moede, Wachten wy de vliegers op. En het davert door de luchten En het dondert door de r ad Welke vorst heeft ooit zoo'n hulde En zoo'n „Welkom Thuis" gehad? Fakkeloptocht en receptie, Toespraak hier en toespraak dMr, 'n Offioleele Feestoommissie Zette alles in elkaar. Maar de mooist' ontvangst van alle, Die ons dapper trio krijgt, Komt pas als de fakkels uit zijn, Bpreker en fanfare zwijgt. Want dan zegt het vliegersvrouwtje Met een hééleu diepen zuoht: Beter één vlieger in huis. dan Met zijn drietjes in de luoht. L?gaat wyien Mr. J. P. GAU. De belangstellende lezer heeft uit het raadsverslag van Vrijdag kennis kunnen nemen van het bericht, dat door wijlen mr. J. P. Cau, onlangs te 's-Gravenhage overleden, aan de gemeente Zierikzee is gelegateerd een som van f 10.000 voor het herstel van de Noordhavenpoort of andere openbare gebbuwen van oudheid kundige waarde. Rechtstreeksehe voorouders van ge noemden heer Mr. J. P. Cau waren: Adriaan Claasz. Cau, geboren te Wes- tenschouwen in 1493, begraven te Zierik zee 8 October 1570, werd op 14-jarigen leeftijd, den 23 Juni 1507, poorter van Zierikzee, huwde Maria Jansd. Vees- beeke, begr. te Zierikzee 3 Maart 1562; Bartholcmeus Cau, geboren alhier 2 Fèbr. 1536, overl. te Zierikzee 11 Juli 1603, heemraad van Schouwen, schepen, raad. burgemeester, thesaurier en wees meester te Zierikzee, huwde 1563 Anna de Huybert, geb. alhier 1540, overl. te Zierikzee 1624; Nicolaas Cau, geb. alhier 20 October 1564, overl. te Middelburg 25 Mei 1635, burgemeester van Zierikzee, rekenmeester van Zeeland, huwde 1593 Catharina de' Jonge, geb. alhier 1574, overl. te Mid delburg 1637; Mr. Iman Cau, geb. alhier 17 Januari 1601, overl. te 's-Gravenhage 13 Juli 1683, griffier van den Hoogen Raad, huwde 1°. in 1629 Louise Sweerts de Weert, geb. Leuven 1600, overl. te 's-Gravenhage 1654; Mr. Nicolaas Cau, geb. alhier 6 Januari 1630, overl. te Zierikzee 23 November 1711, heer in Bommeneede, Natairs en Kijkuit, thesaurier, raad, burgemeester, pensionaris en secretaris van Zierikzee, enz., huwde 1660 Maria Stavenisse, geb. alhier 1642, overl. te Zierikzee 1681; Iman Cau, gedoopt alhier 31 October 1666, overl. te Zierikzee 9 December 1719, schepen, secretaris, pensionaris-honorair, thesaurier, burgemeester en baljuw van Zierikzee, huwde 1692 Petronella Ockers, geb. alhier 1668, overl. te Zierikzee 1724; Iman Bonifacius Cau, geb. alhier 16 Augustus 1710, overleden le Philippine in Maart 1773. luitenant-kolonel der infan terie, grootmajoor van Philippine, huwde in 1734 met Cornelia van den Neste, geb- te Eede, overl. te Philippine 1760; Bonifacius Cau, geboren te Sluis 21 Juli 1740, overl. te Zierikzee B December 1804, kapitein ter zee, schepen en raad van Zierikzee, heemraad en president yan Schouwen, huwde 2e in 1778 met Levina Duncan, geb. Brouwershaven 1753, overl. alhier 1805; Cornells Anthonie Cau, geboren alhier '|6 Augustus 1788, overl. te Zierikzee 18 Mei 1856, ontvanger der in- en uitgaande rech ten, lid van den raad alhier, huwde 1814 Johanna Cornelia Mogge Pous, geb. Zie rikzee 1789, overl. alhier 1833; Mr. Bonifacius Christiaan Cau, geboren alhier 7 October 1818, overl. te Zierikzee 15 Januari 1882, advocaat en procureur alhier, ontvanger der stedelijke belastin gen, rechter, lid der provinciale staten van Zeeland, burgemeester van Zierik zee, president der centrale directie van Schouwen, Burgh en Westland, huwde 1846 Wilhelmina Johanna Ermerins, geb. alhier 1818, overl. te Zierikzee 1882. Zij wonnen 7 kinderen. De jongste zoon was de in het hoofd dezes genoenv de Mr. Johan Pieter Cau, de oudste was Mr. Cornells Anthony Caugeb. alhier 13 Augustus 1847, overleden te Leiden Augustus 1909, griffier bij de kantonge rechten van Enkhuizen, Schagen, Gouda en Leiden. Hij huwde 1877 Johanna Jaco mlna van der Pant, geb. Loenen aan de Vecht 1854, overl. Utrecht 1920, waarbij hij zeven kinderen won, waarvan 3 zoons en 3 dochters allen nog in leven zijn. ST.-ANNALAND. Toen de heer A.G, verleden Donderdag op de flets terug; keerde van St.-Maartensdyk, werd by een kromming van den dyk de wind hem te maohtlg. Even voorby een boom aloeg hy er af, de fiets bleef op den dyk liggen, maar hy zelf buitelde over het hoofd naar ben eden, gelukkig evenwel zonder zich erg aan een zyner beenen te bezeeren. verkooping^enz. BRUINISSE, 17 April. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuijs te Zierikzee en ten verzoeke der Erven van mej. Janna de Groen, werden al hier in het openbaar verkocht: gemeente Bruinisse: woonhuis met schuur en tuin grond, aan de Nieuwstraat voor f 2802; 3 huizen met grond aldaar, vootiï.'f' 2401; huis en erf aan de Korte Riqg, voor t 1650; huis aan de Lange Ring, voor f 800; 66 are 80 c.a. bouwland aan den Langeweg en Kooimansdreef, voor; f 17951: 30 are 90 c.a. bouwland, aan den Molen weg. voor f 1811; 51 are 10 c.a. id. id. voor f 1840; 84 are 40 c.a. id. id. (voor f 205152 heet. 45 are 60 c.a. bouw en weiland aldaar, voor f 1400; 38 are bouwland, aldaar, voor f 1731; 32 are 80 c.a. id. id,, f 1851; 30 are 40 c.a. id. id., voo" f 1861; 33 are 20 c.a. id. id. ivoor f 1806; 31 are id. id. voor f 1810; 35 are id. id., voor f 1800; 55 are 40 c.a. id. id., voor f 1802; 55 are 20 c.a. id. id., voor f 1776; 65 are 60 c.a. bouw land bij het Steenenpad, voor f 2017; 69 are 50 c.a. id. idv voor f 2000; 19 tuinen, ter grootte van pl.m. 40 a 50 roeden, voor resp. prijzen van f 250, 28H, f 280». f 290. f 320* f 330, f 321, (B 322^, f 311], f 300, f 2751, f 270. Gem. Oosterland: 60 are bouwland, aan den Ouden Dijk, voor f 1310; 72 are 20 c.a. id. id., voor f 1100; 49 are 90 c.a. id. id., voor f 1105. Voor het bouw- en weiland geiden de prijzen per gemet. ST.-ANN ALAND. Ten overstaan van notaris D. van de Velde te Tholen en ten verzoeke van den heer C. H. C. de Wit is op 17 April by den heer Sonne- veld verkocht 8 gemeteu en 5 roeden best bouwland, gelegen in den West- Vryberghopolder onder Oud-Vossemeer, tot den oogst 1925 verpacht aan den heer G. Heyboer alhier. By combinatie van de 9 perceelen zijn deze gekocht f 1435 per gemet door de hoeren: Joh. Soherpenisse AzJoh. Snoep, Abr. Kaashoek en Nic van Luyk. Last van gal en slijm beslagen tong, een voortdurend onaan- genamen smaak, tragen stoelgang en een opgeblazen gevoel. Gebruik hier tegen de zonder een ige kramp werkende MiJnhBrdft1* Lexeertabletten. Dooi 60 ets. By apoth. en drogisten. landbouw en veeteelt. nWTM»i, A.J P.s VANILLESAUS -oi/£«/yeeRt/7« Velde, Bruinisse, f27600; Adr. Wesdorp, Stavenisse, f27690; Joh. Elenbaas, St.- Annaland, f28200; J. F. de Waard, Slie- drecht, f28300; N. v. d. Linde, Scharen- dijke f28312; F. v. d. Hulle, Oosterland, f28700, J. Roskam, Sliedrecht, 128(830; W. v. Kooten, Bruinisse, f29500; C. v. d. Klippe, Oosterland, f30960. Voor dijkvak Moggershilpolder (raming f2012) de heeren J. van Vossen, St.- Annaland, f1623; L. v. d. Velde, Brui nisse, f 1750; A. Wesdorp, Stavenisse, f1840 en J. Dorst, Stavenisse, f1923. Behoudens goedkeuring zijn beide wer ken gegund aan de minsten inschrijver, dhr. J. van Vossen te St.-Annaland, zijn de respectievelijk f 2560 en f 389 beneden de raming. kerknieuws. Ned. Herv. Berk. Aangenomen: Naar Kampen P. J. Steenbeek te Bergambacht. Naar Lemelerveld P. Visser aldaar. BedanktVoor Rotterdam dr. F. W. A. Korff Jr. te Heemstede. Geref. Berk. BedanktVoor Hendrik-Ido-Ambaoht Meyer te Fynaart. Op Donderdag den 16en April j.l. werd in een der zalen van „de Prins van Oranje" te Goes de Jaariyksehe Alge meene Ledenvergadering gehouden van de Zoeuwaohe Landbouw-Onderlinge, afdeeling van de Bedryfsvereeniging „de Centrale Landbouw-Onderlinge". De vergadering werd geleid door den Voor zitter, den Heer H. A. Hanken. Uit het in deze vergadering uitge brachte Jaarverslag, loopende over het tydvak van 1 November 1923 tot en met 31 October 1924 biy'kt, dat op laatst genoemden datum by de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge 2828 landbouwers waren aangeslotende gezameniyke aangeslotenen betaalden in het verslag jaar een loon uit van ongeveer f 7.874 300. In het verslagjaar werden aangegeven 892 ongevallen, van welke er 29 niet als bedryfsongeval of als bedryfsziekte in den zin van het Bedryfson gevallen- reglement bleken te kunnen worden beschouwd. Van de overige 863 gevallen werden er 90 als bedryfsziekte in be handeling genomen en gaven er 62 aan leiding tot heVverleenen van schade loosstelling over een langeren termyn dan 6 weken. Van deze 62 gevallen waren er by het sohryven van het verslag nog 15 in behandeling. Verder waren er toen nog in behandeling 3 gevallen van het voorafgaand verslag jaar, één geval van 1922 en één van 1921. De kosten, welke de verzekering hun ner arbeiders by de Landbouw-Onderlinge voor de werkgevers medebrengt, be dragen over het verslagjaar f 1,08 per f 100 jaarloon. Voor deze betrekkeiyk geringe uitgave worden de geldeiyke gevolgen ook van de zwaarste ongevallen gedekt. Aan de leden zal dus, nadat het te weinig betaalde voorschot is aangezui verd, of het te veel betaalde is terug gegeven, terugbetaald kunnen worden 42 ets. per f 100,loon. aanbestedingen. STAVENISSE. Zaterdagmorgen 1.1. werd alhier aanbesteed door het bestuur der waterkeering van de calamiteuse polders Oud-Kempenshofstede en Moggershil het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1926 van de aarde-, kram rijs- en steenglooiingswerken aan de wa terkeering van genoemd waterschap. In schrijvers waren voor het dijkvak O.K. H.p. (raming f29858) de heeren J. van Vossen, St.-Annaland, f27298; L. v Dit zal bewezen worden aan all# lijders in Nederland. Gaat naar Uw drogist en koopt een pakje Dr. Schiffman's Asthmador en wanneer het geen dadeiyke verlichting jeeft of zelfs wanneer U het niet het )oste middel vindt dat U ooit gebruikt heeft, gaat dau naar Uw drogist terug en het door U betaalde geld wordt U onvoorwaardeiyk teruggegeven. Welke andere middelen ook hebben gefaald, Asthmador zal onmiddeliyko verlichting geven, gewooniyk binnen 10 seconden, maar zeker binnen vyftien minuten. Het maakt niet uit, hoe hevig de aanval of hoe hardnekkig het geval is, of wat U reeds heeft beproefd en niet heeft voldaan, Asthmador zal onmlddeliyke verlichting brengen. Wan neer dit niet het geval is, kost dit pakje U niets: gaat dan terug naar Uw leveranoier en U krygt Uw geld terug. U oordeelt dus zelf of U er baat by vindt of niet. U loopt dus geen risico wanneer U dit middel met deze garantie koopt en U kunt een nog meer over tuigende proef nemen dan met een gratis monsterpakje mogeiyk is. Voor iet geval Astmodor in Uw stad niet verkrygbaar is, dan zal het U gezonden worden met genoemde garantie door den heer A. van Tuyll, Paleisstraat IS te Amsterdam, na ontvangst van post wissel van f2 voor een pakje Aithma- dorpoeder (of f 1,70 voor een doos Asthmadoreigaretten van heinde en ver, Volgens nadere berichten bedraagt het aantal do oden by de ontploffings- ramp te Sofia 200 en dat der gewonden 1000. Het onderzoek is in vollen gang. Men is in Bulgaarsohe kringen er van overtuigd, dat de aanslag is gepleegd door oommuaisten en leden van den boerenbond. Uit Madrid wordt gemeld, dat de oudste zoon van den ex-kroonprins van DuitBChland, Wilhelm, aldaar is aan gekomen voor een bezoek aan de konink- ïyko familie van Spanje. Hy zal Zondag a.s. in gezelschap van den koning en de koningin een bezoek brengen aan Sevilla. Trotski sohynt hersteld en wordt te Moskou terugverwaoht. Men mag ook lezenTrotski is niet meer in ongenade en keert in do politiek terug. Het verzoek om revisie van het proces Steinmann, ingediend door den tot levenslangen dwangarbeid veroor deelden minnaar van mevr. Steinmann, Léon van den Wouwer, zal zeer waar- Bohyniyk ontvankeiyk worden verklaard. Het verzoek komt vermoedeiyk 6 Juni in behandeling voor de eerste kamer van het hof van appèl te Brussel. De tering, die ook in Hongarye een volksziekte genoemd mag worden, breidt zioh in den laatsten tyd nog steedB uit. Te Boedapest alleen zyn ln het afgeloopen jaar 134 000 personen daarvoor behandeld. In de kindertehuizen 1b 13 pot. van de kinderen daaraan ge storven. In Engeland is Zondag j.l. de zomer tyd begonnen. By het armbestuur te Frankfort a. d. Main meldde zich volgens de bladen een persoon aan, die zeido de prins van Hohenlohe te zyn eu om ondersteuning verzooht, daar hy zonder middelen en dakloos was. Ben door de politie Inge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1