DERDE BLAD Uit Stad en Provincie FEUILLETON. De sterkste Macht Brisvao van sen Schaiiwesiaar, behoorende by de ▼an Vrijdag 17 April 1925, no. 11223. ZIERIKZEE. De Raad van Arbeid te Goes werkt, naar wij vernemen, met zeer veel succes voer de Vrijwillige Ouder- dömsverzekering. In het jaar 1924 wist hij wat het aantal afgesloten verzeke ringen betreft bij vergelijking met de andere Raden van Arbeid een van de eerste plaatsen te bereiken. Gaarne ves tigen wij dan ook de aandacht op de advertentie in dit nummer. Vorige week hield de veireeniging „Onderling Hulpbetoon" in het hotel „Ju liana" hare gewone algemeene jaarver gadering, onder voorzitterschap van den heer M. F. de Vos Cz. Uit het verslag bleek, dat de ontvang sten hadden bedragen f 1785,05, de uit gaven daarentegen f2159,40, zoodat het 53e boekjaar sloot met een nadeelig sal do van f374,35. De oorzaak, dat de ver- eeniging de laatste jaren voortdurend nadeelige saldo's, heeft te boeken, mag als bekend worden verondersteld, n.l. het niet meer toekennen van een subsidie door de Nutsspaarbank voor vaste uitkee- ringen aan oude invalide leden, waar mede destijds op initiatief van Wijlen den heer mr. J. P. Cau, aan wiens nagedachte nis in 't verslag woorden van hooge waardeering waren gewijd, was begon nen. Het ledental steeg van 236 tot 242. Naar aanleiding van een vraag van een der geciteerde leden, ontspon zich eene langdurige disc&ssie over het be perken der uitkeeringen aan zieke leden en ouden van dagen, welke uitkeeringen aan de laatsten de oorzaak zijn van den achteruitgang der financiën en welke het bestuur hen niet wil onthouden, aange zien dit een deel van hun inkomen is geworden, 't Resultaat der besprekingen was, dat, mede met het oog op het even tueel in werking treden der aanhangige Ziektewet, de bestaande toestand voor- loopig nog werd gehandhaafd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren M. Leijdekker, C. J. Bethe Jr. en J. C. Lunenberg, tevens secretaris. Ieder, die deze zoo nuttige vereeniging wil steunen, worde lid of donateur. De contributie voor leden bedraagt 11 cent per weekziekteuitkeering f 3,60 per week onder overlegging eeneT geneeskundige verklaring. Donateur is men reeds door eene jaarlijksche bijdrage van fl en hoo- ger. ST.-ANNALAND. Openb. verg. van den raad der gem., gehouden op Donderdag 9 April. Alle leden aanwezig. Voorzitter de burgemeester. Tot de ingekomen stuk ken behoort een brief van de Commissie van toezicht op het L. O?, waarin kennis wordt gegeven, dat tot haar voorzitter is benoemd de heer C. van Houdt. In de kas van den gemeente-ontvanger was aan wezig bevonden de som van f 13365,31 wat in orde bleek te zijn. Van den pensi oenraad is bericht ingekomen dat ten aan zien van den heer C. M. P. W. Hanssens, alsmede van den heer A. Bierens als secretaris-rentmeester van het weezen- armbestuur, de inkoop van den dienst tijd mogelijk is, maar dat het bedrag ervan nog niet is vastgesteld. Aan het verzoek van den Centralen bond bij den postdienst eftz. zal niet worden voldaan, op grond hiervan dat het niet in de lijn ligt van den gemeenteraad om te ageeren tegen de voornemens van den Minister van waterstaat. Evenmin zal gevolg wor den gegeven aan 't verzoek van de natio nale commissie tegen alcoholisme om het aantal vergunningen te verlagen. Ter be strijding van drankmisbruik wordt het niet noodig geacht en een enkele ge legenheid minder zou ook weinig of geen verandering teweeg brengen. Aangaande den vleeschkeuringsdienst deelen B- en W. van St.-Maartensdijk in een brief mee, dat er in den kring het vorig jaar aan këurloonen is ontvangen de som van 1 i dtor J. M. 15 Als Léonie bij hem was, voelde hij een zonderlinge schroom om te fantaseeren; hoe kwam dat toch? Révarde zat als gewoonlijk wat achter af; ze sloeg de jonge menschen gade en als ze in Qijsbert's nobel, knap ge zicht keek, voelde ze telkens iets vreemds, pijnlijks; die hartstochtelijke gloed in zijn oogen deed haar zeer. En waarom was toch altijd die schaduw boven zijn wenk brauwen den laatsten tijd, wat beduidde die zonderlinge trek om zijn mond; was het liefde? Maar liefde versombert todh niet de trekken van hen, in wie ze is ontwaakt? Révarde begreep het niet, maar ze was ook maar een droomster, een overdreven idealistische droomster, die niets van het leven wist. Révarde was een droomster en Gijsbert een dwaas! De volgende dag was het de eerste Junidag. „Kind, ga nu toch, anders moet je je zoo haasten en het is zoo warm!" „Ja, moedertje, ik ben klaar. Geef me eens een kus mee.'' Vragend keek juffrouw Zee in 't lieve, jonge gezichtje, maar het verborg zich tegen haar wang en even later was Betty verdwenen. f3345,25. waarvan uit St.-Annaland alleen 1520,50, zoodat dit, gelijk werd opge merkt, weer aan de spits staat. Het aan deel dat deze gemeente in de uitgaven moet betalen, bedraagt f 946,01 of ver meerderd met de pensioensbijdrage, a f80,41, f 1026,42, zoodat die dienst een batig saldo heeft opgeleverd van 1 49^08. Nu de motor- en rijwielverordening dcor Ged. St. is goedgekeurd, kan met kracht worden opgetreden legen degenen, die zich aan te snel rijden schuldig maken, zooals er velen zijn. Nog altijd werd ge wacht op de goedkeuring van de politie verordening. Een onderzoek dienaangaan de heeft aan 't licht gebracht, dat zulks een gevolg was van de omstandigheid, dat de grenzen van de bebouwde kom der gemeente in de laatste verordening ruimer zijn genomen, dan in de eerste. Daar dit met het oog op het vele bou wen gewenscht is en de raad de bevoegd heid bezit die grenzen zoo eng en zoo ruim te nemen als hij zelf noodig vindt, wordt besloten daarin geen wijziging te brengen. Een wijziging van de begroo ting der weezen-armen wordt goedge keurd; het verzoek om te mogen be- schikken over f 2000 van de ontvangen pachtpenningen wordt toegestaan, alsme de dat tot opheffing van den borgtocht van den heer A. Bierens, a f1000. Aan dit laatste was vooraf gegaan de mede- deeling, dat de heeren G. Goedegebuure en J. van Houdt de rekening over 1924 hadden nagezien en in orde bevonden, waarop de Raad besloot haar goed te keuren in ontvang op f 10814,51 en in uit gaaf op f 10123,01, alzoo met een batig saldo van f 691,50. Een briefje van het bestuur der ambachtsavondschool hield in dat de uitgaven hadden bedragen f 729,05 en cle ontvangsten f 110,16, zoodat er te betalen blijft f618,89, Waarvan 30 pCt. i voor rekening van de gemeente is, dus f 185,67. Ged. Staten achten het wen- schelijk, dat ten opzichte van de auto bussen, zoowel die in geregelden dienst als in zoogenaamd wilden dienst, door alle gemeenten gelijkluidende bepalingen gemaakt warden. De voorzitter' leest een verordening voor en stelt namens B. en W. voor die aldus vast te stellen. De heer Heijboer wil weten of het de bedoeling is, dat de bussen niet mogen stilstaan op den openbaren weg om reizigers in- of uit te laten. De voorzitter wijst op de ontheffingen, die door B. en W. kunnen verleend warden, maar merkt overigens op, dat het even stilstaan nog geen stand plaats innemen mag heeten. Wordt goed gekeurd. Ten aanzien van de voorschot ten uit te keeren aan de bijzondere school wordt bepaald, dat ze per kwartaal be taald zullen worden, derhalve telkens het 4e deel van f 664. Het kohier van de hondenbelasting wordt vastgesteld op f 387,50: 70 honden vallen in de klasse van f5 en f 15 in die van f2,50. Wegens de kosten van het voortgezet onderwijs a f 169,30, alsmede die van de uitvoering der motor- en rijwielwet, is er een wij ziging van de begrooting noodig, die wordt goedgekeurd. Ter tafel komt nu het verslag van den toestand der ge meente over 1924. Als naar gewoonte zal het 'bij de leden rondgaan. Voorlezing ge schiedt van de volgende verslagen: a. van den cursus voor voortgezet onder lijs, gegeven aan de bijzondere school, waarin de wensch wordt geuit om de leerlingen, indien er zich weer zooveel mochten aanmelden, deze in 2 afdeel ingen te splitsen; b. van de commissie" tot we ring van schoolverzuim en c. van den toestand van het lager onderwijs op de openbare school. Aan het verzoek van Jan Voshol om" zijn hond in de 2e kl. te plaatsen, kan niet worden voldaan. Als voorlaatste punt op de agenda kwam voor het vaststellen van het vermenig- vuldigingsoijfer. B. en W. stellen voor 'het te bepalen op 0,9. De heer Heijboer vindt dit te hoog en wil het bepaald zien op 0,75, naar zijn meening kan dit wel, daar de algemeene toestand wel wat beter is geworden. De voorzitter ontraadt dit. De heer Heijboer sprak van een sprong in 't duister, maar hij kan hem de verzekering geven, dat de zaak zeer kalm is overwogen door B. en W. en eerst nadat hij met den secretaris langdurige berekeningen had gemaakt, tot dat cijfer te zijn gekomen. Geleidelijke verlaging, zonder gevaar dat men een vol gend jaar weer verhoogen moet, wat altijd teleurstelling geeft, is beter dan met sprongen naar beneden te gaan. We dienen ons te richten naar 't geen achter ons ligt: eerst was 't cijfer 1,3, toen 1, nu 0,9. De voorsteller van 0,75 blijft het mogelijk achten, maar daar hij vermoedt, dat geen der andere leden zijn voorstel steunen zal, laat hij het .los. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen (met 1 stem tegen, die van dhr. Heijboer. In plaats van wijlen dhr. L. Polderman, die tot voorzitter van het 2e stembureau was gekozen, wordt nu benoemd weth. Elenbaas en als lid dhr. A. C. Geluk, die beiden hun benoeming aannemen. Hierna sluiting. ONDERWIJS. Voer het 1ste gedeelte analyslen-exa men slaagde o.a. te Roterdam, mej. M. M. Doeieman te Zierikzee. fTaOTÜMsSSÏ®! Internationale kerkroovers. Te Wester voort (bij Arnhem) is Eersten Paasehdag een brutale kerkdiefstal gepleegd in de R.-K. kerk en de pastorie. Alle kerksiera den zijn gestolen, de brandkast is ge opend en een pak effecten ter waarde van f21.687 en f 200 aan geld ontvreemd. Een vreemdeling is gearresteerd. In een sloot zijn de gestolen zilveren kerksiera den teruggevonden, doch de edelgesteen ten waren uit de monstrans weggebrQ- ken. Onder het zand verstopt is ook het pakje effecten gevonden. Op den gearreesteerden Pool werd f 10 bevonden. Zijn vingerafdrukken komen overeen met die welke op de ruiten van de pas torie werden gevonden. Maandag is te Zevenaar no;g een Duilscher gearresteerd, onder, verdenking van medeplichtigheid in veiband met deze inbraak. Deze bleek evenwel met dezen diefstal niets te ma ken te hebben en herkreeg zijn vrijheid. Geen goede daadl Drie leden dier Am- sterdamsche Padv. Org. waren naar Ber gen gewandeld om daar in de duinen te kampeeren gedurende de Paasehdagen. Zij hadden, echter geen voldoende dekens bij zich om zich tegen- de koude te be schutten en al heel spoedig ontstond hier over ruzie, welke zoo hjo,og liep, dat een der jongens, de 16-jarige B. een dolkmes nam en zijn kameraad, de 15 jarige M., daarmede een steek in de borst gaf. Door de rijks-veldwacht werd een noodverband gelegd, waarop de ge troffene naar 't ziekenhuis vervoerd werd. De politie heeft tegen den dader proces verbaal opgemaakt. Uit de venenUit Veendam wordt aan Het Volk gemeld: B\j de groote coöperatie aardappel meelfabriek Pekela e.o. oloegen Paasoh- Maaudag om 4 uur de vlammen nit een turfhoop. Door onmiddellijk optreden van de brandweer bleef de fabriek be houden, hoewel de brand zich in de richting van 't groote complex gebouwen bewoog. Men denkt aan opzet. Een paar uur tevoren was er ongeveer 10 minuten verder, geeohoten op de woning van burgemeester Venema, die zelf niet thuis was, wel echter diens huisgenooten. Vier kogels uit een militair geweer drongen inde vertrekken, gelukkig zonder iemand der familie te raken. Naar de Stand, meldt is Paasoh- Maandag de Nederduitsoh Hervormde Kerk te Emmer-Erfsohelderveen in brand gestoken. De brand ontstond achter de kerk in het turfhok. De evangelist was juist naar bedhet schijnt, dat men hierop gewacht heeft. De vlammen Bloegen hoog op. Met vereende krachten is men er in gOBlaagd den brand te bluasohen. De achterkant van het kerk gebouw is verbrand. De sohade is niet groot. Van de daders Is tot nu toe geen spoor ontdekt. Lieve broertjes Maandagmiddag had voor het café „de Korenbeurs" te Lage Zwalnwe een ernstige vechtpartij plaats, Vlak bij huis kwam het meisje dokter Roden tegen, die haar een vroolijken groet toeriep en even daarna, bij de school, waar het juist speeltijd was, ste vende Walter Bergman op haar af. „Hier, Betty, kijk eens. Wat een vroege, hè? Van Annetje Kareis, de eerste uit haar moeders tuin. Wil-jij haar hebben?" Met dien stroom van korte zinnetjes duwde hij haar een prachtige rose roos in de handen. „Hé, dank je, Walter; vindt Annetje dat goed?" „Wel ja, waarom niet, maar waar ga je heen?" „Naar Hunenstein, in plaats van mor gen. Puno heeft vandaag geen 'school en morgen komen zijn. oudste zuster en haar man, dan wil hij liever geen les hebben." ,,0, juist. Nou, prettige wandeling." De schoolbel luidde. Walter ging naar binnen en Betty verder. De mooie rose roos tusschen haar licht-liia japonnetje gestoken. Ze viond Puno al in de muziekkamer, zijn boek opengeslagen op den vleugel. Hij vertelde haar, hoe het kwam, dat hij op Dinsdag vrij had van school. Ze verstond het echter maar half; iets an ders trok haar aandacht. Een paar bla den muziek, half verscheurd en tot een Dal samengeknepen, welke in een hoek van het vertrek lagen. Puno volgde"*haar blik. „Dat is werk van mijn broer", spotte hij, „zijn nieuwste compositie, welke bijna klaar was. Gisteravond, toen we alle welke zoo hoog liep, dat de mesBen werden getrokken en de gebroeders V. een drietal personen messteken toe brachten. Door de rljkB- en gemeente politie werden de daders gearresteerd» Drentsche rechtspleging. Dat de ouder- wetsohe Drentsche gewoonten nog niet geheel en' al afgeschaft zijn, blijkt wel uit hetgeen zieh te Ruinen heeft afge- speold. Een jongedoohter en een jonge man hadden liefde voor elkaar opgevat. Toen het echter op trouwen aankwam, liet de jongeman de jongedoohter in den steek. Do jongelui te Ruinen kwamen nu overeen om den jongeman, die zoo trouweloos handelde, naar zyn meisje te brengen en hen te trouwen. Omstreeks half aeht 's avonds werd hij op een molkwagentje, omringd door een groote menigte jongelui, naar schatting wel 250 h 300 man, bij zijn verlaten meisje binnen gebracht. Op den deel stonden twee stoelen gereed, waarop do jongelui plaats namen. Het verhoor begon. Aan vankelijk wilde de jongeman er niets van weten. Toen eohter zijn geheugen wat opgefrlseht was, moest hij zijn slechte daad bekennen. Hierna ging men tot de trouwplechtigheid over en werd het jonge paar getrouwd door den kommies. Omstreeks half twaalf was alles afgeloopen en ging de menigte kalm naar huls, terwijl het jonggehuwde paar gearmd naar huis ging. Hiermede was weer een eoht oude Drentsohe rechtspleging voltrokken. Oud-Kamerlid gearresteerd. In Den Haag is dezer dagen gearresteerd het oud-Tweede Kamerlid, afgevaardigde van den Eoonomisohen Bond, de heer W H. de Buisonjé. Hij had zieh schuldig gemaakt aan oplichting van een boek handelaar uit de Langebrugsteeg te Amsterdam. De aangehoudene heeft eenige jaren in Berlin gewoond en daar o a. voor den boekhandelaar eenige zaken gedaan. Het geld, dat hem daarbij ter han£ wasgeBteld, een bedrag van f 2450, heeft hij ten eigen bate aangewend. Er was niets meer van over. Sinds eenigen tijd vertoefde hy weer in den lande en zooht, daar hQ geen middelen van bestaan had, een betrek king. De politie heeft hem, in verband met de voormelde oplichting, ln de Residentie doen arresteeren. Hij Is naar Amsterdam overgebracht en ter be schikking van de jnatitie gesteld. zijn. Daarom durf ik vragen, wat er toch wel gedaan kan en mag worden pm 'het Verkeer in Zeeland en vooral op die plaats te verbeteren? Wie za'l dat moei lijke vraagstuk oplossen? Mijnheer de Redacteur, nogmaals dank voor de verleende plaatsruimte, EEN DER MEDE-REIZIGERS. Wanneer m'n vrouw een idee in d'r hoofd heeft, zal dit heusch o,p een an dere plaats niet zweren, en toen ze mij dan ook aan het verstand bracht, dat ze den gevel nog vóór Paschen geschilderd wilde zien, heb ik mij met bekwamen spoed naar den schilder begeven om hem .het bevel over te brengen. Zou het nog gaan vóór Paschen, vroeg ik hem met het gebaar van een gront-kapitalist, terwijl ik m'n duimen in m'n vestjeszak stak. De man beweerde van niet. Maar m'n vrouw wil het, legde ik hem uit. Dat verandert de zaak, vond-ie. Ik heb er thuis een van hetzelfde kaliber, en omdat ik je Paasehdagen niet wil be derven zal ik je helpen. Echter onder één voorwaarde: dat de risico voor jouw rekening komt. 1 All right, zeide ik opgelucht, als er heiLïge dagen overblijven, zai ik ze zelf wel bijsmeren. En de man heeft woord gehouden. Vrijdagavond was de zaak klaar en Za- terdagmiddag ontving ik de rekening, die me vier, zegge vier dagen op het j ziekbed heeft geworpen. De dokter meen- de eerst, dat het overspanning was, maar j toen m'n vrouw hem de rekening liet 2ien, stelde hij vast, dat het stilstand in f het bloed was, veroorzaakt door buiten- gewoon hevigen schrik. Vanmorgen voelde ik me voor het eerst weer wat beter, en na m'n lijf- I drankje twee brandewijntjes met sui ker Ie hebben ingenomen, achtte ilc v me sterk genoeg om de rekening nog eens in te zien. M'n onkreukelbare eer lijkheid eischt, dat ik te dezer plaatse verklaar, dat den schilder geen verwijt treft en dat de man me voor geen half centje heeft afgezet. Lees, oordeel, maar houdt u kalm. INGEZONDEN STUKKEN. maal naar bed waren, Vulde hij die af maken. maar het wilde zeker niet vlot ten, want toen ik een poosje op mijn kamer was, hoorde ik hem de deur van zijn kamer hard dichtslaan en zoo- eVen vond ik zijn werk daar als een propje liggen." Het werd Betty onaangenaam te moede bij het gebabbel van den knaap over zijn ouderen broeder en ze verzocht met een ernstig, koel gezicht Puno te beginnen, juist als had ze niets verstaan. Plotse ling werd de deur geopend en verscheen Gijsbert op den drempel. Hij scheen niemand daar verwacht te hebben en schrok, verbleekte ietwat. Hij maakte een beweging om terug te kee ren maar vermande zich en trad binnen. „Juffrouw Zee! Vandaag hier?" „Ja. Gijsbert, wist je dat dan niet, om dat Myra morgen komt", vertelde Puno' „en ik vandaag toch vrij van school ben." „O, zoo! En juffrouw, hoe gaa't het ■mét Puno?" „Voor zoover ik er nu al over oor- de'elen kan, geloof ik van goed." „Mag ik even luisteren?" „Zeker, mijnheer Hunenstein. Puno, wil je deze etude even spélen?" Met een gezicht, waarop duidelijk te lezen stond hoe onwelkom Gijsbert hem was, draaide .Puno zich om op zijn kruk en gehoorzaamde. Gijsbert stond achter hem, schijnbaar geheel oog en oor. Betty's kalm gezichtje wos naar het boek ge wend, liet niet zien, dat ze niet erg op haar gemak was. Af en toe verbeterde ze Puno even, of liet hem herhalen. Toen (Buiten verantwoordelijkheid der redactie), Copy wordt niet teruggevonden. St.-Annaland, 14-4-'25. Mijnheer de Redacteur. Gun mij s. v.pi een klein plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn hartelijken 'dank. Het gebeurde Maandag 13 April, 2e Paasehdag, dat zes jongelui van St.- Annaland een "boottochtje maakten naar Duiveland. 's Middags werden zij overge zet door den veerman van Stavenisse naar "de Punt van Ouwerkerk. Met dien veerman werd accoord gemaakt, dat hij 's avonds om elf uur weer bij genoemde plaats op Duiveland zijn zou om ons te ihalen. ,Om 11 uur kwamen 'zij aan den dijk, maar er was geen schipper in den om trek te zien. Zelfs waren ze er een half uur vroeger omdat de schipper niet zou kunnen zeggen, dat zij er te laat waren. Daar stonden zij nu in den regen en dan nog in een onbekende streek. Een kwartier ging voorbij; geen veer man. Een half uur, een uur en nog was er niets in 't gezicht. De regen begon nog dichter te vallen en wat te doen? Nergens geen anderen uitweg om dien tijd. Naar Viane? Dat ging niet, daar het laag winter was en die Veermlan wist nergens van. Naar Zijpe? Dat ging ook niet, daar niemand den weg wist. Een bericht naar huis sturen icon ook niet. Dan maar naar Ouwerkerk en daar een onderkomen gezocht. Mijne lezers! Aan wien hebben z'ij dat te danken? Ja, dat is nogal glad. Natuur lijk aan den veerman van Stavenisse. Die had woord moeten houden en op aat uur op de bepaalde plaats moeten Zegel f j Schilderwerk Boete voor 3 knechts, wegens j het langer werken dan 8 uren, j 3 X f 50,— Alsvoren voor het onbeheerd laten staan van een ladder (2 .X gepleegd) Alsvoren voor het onrechtmatig ingebruik nemen van gemeente grond Alsvoren voor het gebruik van niet-beschermde kwasten, 3 st. a f 10— Alsvoren voor het leerjongetje, wegens overtreding 'der Puim- steenwet Verlet wegens verhoor door de Politie, 20 uren a f 0,50 0,05 65 150 20,- 15- 30- 5,— 10,- Totaal f 295,05 De volgende week komt de metselaar om onze gang te witten, en opdat hij gelegenheid hebbe om' m'et alle moge lijke en onmogelijke wetten rekening te houden, hebben we hem tijd gegeven tot het inluiden der kermis. Als hij dan toch nog boete oploopt, komen we ner gens in, zegt m'n vrouw. —"'I 'f -—n. MARKTBERICHTEN. Coöperatieve Telling Zierlkiee. Veiling van Zaterdag 11 Ap.ril. Peren: kleiperen 6—17 ct.; appels: zure i bellefleur 15—19 ct.; grauwzoet 20 ct.; roode calville 7—16 ct; diversen: aard appelen 3—7 ct.; witlof 35 ct; spinazie 21—26 ct; per kilo; bloemkool f 16— f 34 per 100 stuks; knolselderij f 2,35j rabarber ,f 8; pér 100 bos. de oefening uit was, zei Gijsbert: „Hij j zal wel vooruit komen, denkt u niet?" Hij heeft al een heel goede vinger- s zetting voor zoo'n pasbeginnende." „Zeker," was alles, wat Betty wist te antwoorden; zijn mooie, diepe stem maakïe haar zonderling onrustig. Tegen haar wil dwaalden heur oogen naar ze ker propje. Een donker rood vlamde plots over Gijsbert's gezicht; hij was gekomen om dat propje, den vorigen avond in wan- j hopige woede weggeslinerd, op te ber- j j gen, en had Betty daar gevonden; nu zag hij aan haar gezicht en dat van Puno, dat ze wist 1 „Ja, juffrouw Zee, daar ziet u den uitslag van menig; uur arbeidens", lachte hij gedwongen. Daar veinzen Betty onmogelijik was, hield ze zich niet alsof ze zijn woor den niet begreep. „Waarom hebt u dat gedaan?" vroeg ze 2aeht. „Omdat het me niet aanstond! Het slot wilde niet in harmonie met het overige uitvallen, daarom maakte ik korte wet ten." „Hoe jammer, waarom hebt u het niet laten liggen. 'Later was het misschien Van zelf gegaan." Ze leunde met den arm op een schrijf tafel, welke dicht bij den vleugel stond. De tafel lag vol met boeken en een be weging van Betty deed eenige ervan op den" grond vallen. Met een ibïos van' schrik bukte ze, om ze op te rapen, terwijl Gijsbert en Puno hetzelfde deden. Door het bukken viel de roos van Betty's japon op den grond, en juist onder Gijs bert's voet. „Ah, Walter's roos", mompelde Betty, „hoe jammer!" i „Gijsbert richtte zich op met de boe ken in zijn hand. „Zeer jammer", beves tigde hij met zonderling klinkende stem, „er zijn nog weinig stamrozen in bloei en misschien had deze zelfs no'g wel bijzonder waarde voor u?" Er was iets schampers in zijn blik en toon, wat Betty dreef om haar slanke figuur in de vólle lengte te strekken, het hoofd ietwat achterover. „Wat bedoelt u, mijnheer Hunenstein?" vroeg ze koel. „Ach, het kon zijn, dat de schenker er dubbele waarde aan had gegeven", zei hij quasi luchtig, „u hebt ze immers niet zelf geplukt?" „Neen, mijnheer", antwoordde ze kalm, „ik kreeg de bloem van den hulp-onder wijzer Walter Bergman, welke bij ons in huis is en hij kreeg ze op zijn beurt 'Van een schoolmeisje, dat vol blijdschap en trots de eerste roos uit haar moeders tuin aan haar meester bracht. Ik hoop, dat u nu voldoende bent ingelicht". Ze beurde de verpletterde roos op en legde 2e op tafel; toen hernam ze, zich eens klaps tot Puno wendend: „Puno, repeteer deze étude nog eens van de week; en waar is je andere boek?" (Würdt üe.ruolgd.l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 9