Zierikzeesche A Nieuwsbode l Woensdag 15 April 1925. zierikzeesche courant. advertentién: EERSTE BLAD. DRANKWET. Kosteiooza Koepokinënting en herinënting, "buitenland. binnenland. ichtino van Asthma. ABONNEMENT: Pr^s por 8 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor hei buitenland per Jaar f 10,—. Afsonderiyke nummer» 5 oent. Versehynt Maandag, Woensdag en Vrydagt 81»te JAARGANG. - No. 11222. Oir. 1. I. DE LOOZE Jr. Ultt-IMut. 0, J. KOSTEN. van 1—5 regels 60 ets. van 4 regela en daarboven 20 ote. per regel. Reolaiae» 80 ota- p. regal. By contract belangryke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 are. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Gevonden voorwerpen: Een étui met schrijfbehoeften; een por- temonnaie; een broche; een haarstrifc; een handtasch, inhoudende snoeperij; een dameszak met geld en rijwielplaatje; een "ije; sleutels. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. Doorzitten bij wielrijders - Stukloopen - Schrijnen en Smetten der Huid - Zonne brand - Doorgeloopen Branderige Voeten verzacht en geneest men met PUROL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran ZlEKIKZEZ Gelet op artikel 21 der Drankwet; Brengen ter kennis van de vergunning houders, dat zg, die zich met hunnen aanslag in het vergunningsrecht bezwaard gevoelen, zich binnen 14 dagen, nadat de aanslag te hunner kennis is gebracht, tot den gemeente raad kunnen wenden, doch niet te min, op strafte van het vervallen der vergunning, verplicht zijn, den aanslag vóór 1 Mei a.s. in zijn geheel ten kantore van den Gemeente- Ontvanger te voldoen, zullende zoo noodig later teruggave van het te veel betaalde plaats vinden. Zierikzee, 14 April 1925. A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS. Secretaris. op Zaterdag 18 April a.s., des na middags te 2 uur, fn een beneden lokaal van het Stadhu;s. De geneeskundige, met de vacci natie belast, verzoekt met aandrang zorg te dragen, dat de beide boven armen van de in te enten kinderen en volwassenen goed gewasschen zijn. Ren nieuw wonder. In Parijs is een 50-jarige Duitscher verschenen, Otto Kahn genaamd, die de wonderlijke gave 'bezit verzegelde blie ven te kunnen lezein zonder ze zelfs aan te raken.... Deze gave Wordt in weten schappelijke kringen heel ernstig opge vat en de heer Kahn heeft voor een jury van twaalf mannen der wetenschap, on der wie Barthou, lid der Académie Fran chise en de perfect van politie Morain, een proef afgelegd. Kahn verdween daar bij in een aangrenzende 'kamer en de 12 juryleden schreven eenige mededeelingen op stukjes papier,welke zij daarna zorg vuldig dichtvouwden. Zelfs had Kahn ver klaard, dat zij hun briefjes onderling mochten wisselen, daar hij toch altijd den schrijver er van zou kunnen aanwijzen. Zij deden dit echter opzettelijk niet om hem op een dwaalspoor te brengen. Daarna werd Kahn teruggeroepen en, als gold het een onschuldig gezelschapspel letje, in het midden der kamer geplaatst. Onmiddellijk zeide hij, dat de heeren de briefjes niet hadden verwisseld 1 Ver volgens begon hij de onzichtbare mede deelingen te lezen, waarvan de eerste een versregel Was. Slechts éénmaal ver giste hij zich tengevolge van het slechte schrift van één der schrijvers. Ieder was het er over eens rl"J Kahn een zescb» ~:-J ten of hij verrichten. De Met een reeds de vei Mexico. Mei honderden sl De ramp blij. omgéving is fc zelf ziet er u. uur aan artille Hier en daar sl muren overeind. o.ei men niet meer, alle straten z'ijn versperd. En wat de natuur nog gespaard had, heeft het vuur verwoest. Sombrerete is een plaats ■met 10.000 inwoners in den Mexicaan- schen staat Zacatecas, gelegen te mid den der zilvermijnen, noordwestelijk van San Luis Potosi. Het grootste gedeelte Van de stad is door de lava overstroomd. De aardschokken kwamen zoo onver wacht, dat vele inwoners er door ver rast werden en niet meer den tijd had den naar buiten te snellen. Men heeft de slachtoffers onder de puinhoopen nog niet kunnen tellen, zoo dat het 'nog wei eenige dagen zal duren, voordat men zich een juist beeld kan viormen van den omvang van deze ramp. Militairen en Roode-Kruistreinen zijn naar het geteis terde gebied gedirigeerd. De oud-gepeneionneerden. Op de vragen van den heer Ter Hall in verband met de voorgenomen verbe- teiing van den toestand der oud-gepen- siorneerden en hun weduwen en wee zen, antwoordde de Minister van Bin nen!. Zaken en Landbouw: Er zijn nog geen maatregelen genomen o.n te geraken tot een verbetering van den toestand der oud-gepensiönneerden en hun weduwen en weezen. De verbe tering van den financieelen toestand des Rijks heeft nog niet een zoodanig blij vend karakter aangenomen, dat er aan leiding bestaat om een voorziening in den nood der oud^epensionneerden voor te stellen. Er zijn tusschen de Departe menten van Marine en Oorlog en dat Van Financiën besprekingen gehouden, die tot resultaat hebben gehad, dat een basis is gevonden waarop een ewentueele regeling zou kunnen worden gegrond voor het verleenen van steun, met subsidie en onder toezicht van de regeering, door particuliere Vereenigingen, welke daartoe haar medewerking willen geven. Uil Stad en Provinoie. ZlERIKZEE. Zondag- en Maandagavond werd in de Concertzaal opgevoerd de leukesprookjesachtige kinderoperette „Goudsterretje", aan de uitvoering waar van een zestigtal jeugdige Dreisohomaren deel namen- De heer J. W. v. Bloois, die de lang niet gemakkelijke taak op zich had genomen om de jonge dilettantjes voor hun rollen pasklaar te maken, mag het moet hier volmondig erkend wor den met voldoening op zijn arbeid terug zien. De rollen zaten er uitstekend in, de mimiek was, vooral van een paar hoofdpersonen, alleraardigst en o,ok het zanggedeelte goed geslaagd, met uitzon dering dan van een paar solistjes, die, waarschijnlijk vanwege de agitatie, even van de wijs geraakten. Het publiek ver gaf hun dit echter gaarne en aan de be wondering voor Dreischor's vrijmoedige jeugd, die zich op de planken zoo goed thuis voelt, heeft dit niet het minst afge daan. In 't bijzonder dient hier nog ver meld te worden, dat de jonge pianist van Stalen als een goed partner den leider van de operette terzijde stond en dat het Eerste Zierikzeesch Strijk orkest, onder leiding van den heer A. van den Houten, ook ditmaal niet weinig tot het welslagen van den avond heeft bijgedragen. Dinsdag j.l. hield de Aigemeene Ne- derlandsche Politiebond hier ter stede 'n goed bezochte vergadering. Na opening door den voorzitter, den heer Haring, In specteur van Politie, werden de notulen na voorlezing goedgekeurd. Bij stem ming werd tot afgevaardigde naar de Alg. Vergadering te houden te Amster dam, gekozen de heer Haring, Inspec teur van Politie, en tot afgevaardigde naar de te houden Provinciale vergade ring tg Middelburg, de heer Jongepier, gem.-veldwachter. Daarna werd breedvoe rig besproken de te voeren actie tegen de huidige lage salariëering der politie-amb- tenaren en tegen eventueele salarisver lagingen. Vervolgens werd besloten de autoriteiten uit te noodigen de bewape ning in haar geheel op modernen grond-' slag te brengen, alsmede deze er ,op te wijzen welk groot nut hel voor de Po litie is om in het bezit te zijn van een radio-ontvangtoestel, teneinde de ver schillende politieberichten die dagelijks verzonden wórden te kunnen ontvangen. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat hij op de komende vergadering te houden in begin Mei a.s. een lezing zal houden met als onderwerp: „Het eerste optreden op de plaats des misdrijfs"i, waarin hij het optreden van politie en deskundige in de practijk zal behande len, onder toelichting van verschillende Iplaatsgevonden misdrijven als voorbeel- ien. Na rondvraag werd de vergadering [esloten. OUWERKERK. Het feest op Paasch- (aandag is buitengewoon goed geslaagd. :t begon 's morgens om 10 uur met iele kinderspelen, zoo ais zakloopen, Vloopen, koekhappen, bLindkruien en \rtsteken. Vooral het koekhappen bracht de lachspieren braaf in beweging. Na den middag werd het feest voortge zet met een optocht, opgeluisterd door de opwekkende tonen van ons muziek korps. Daarna kwam het ringsteken met paarden, sprietloopen, fietsen met hin dernissen en looipen met een glas water, enz. Een en ander bracht veel volk op de been. Ook van buitengemeenten wa ren velen gekomen, om1 naar de ver schillende feestnummers te komen, kij ken. Het weer, dat zich in den beginne niet al te best liet aanzien, hield zich gedurende het gansche feest uitstekend. Het is niet wel doenlijk aile prijswin- ners te vermelden. Genoeg zij de mede- deeling, dat vele eii Zeer mooie prijzen werden uitgereikt. De kinderen kregen allen een prijs. De commissieleden, die den heelen dag druk in de weer waren, kunnen met voldoening op dezen dag terugzien. OOSTERLAND. Donderdagavond hield Ooster- en Sirjansland's Varkenshouders- fonds haar jaarvergadering in hotel Beije. De voorzitter, de burgemeester, opende de vergadering en drukte er zijn genoe gen over uit, dat niettegenstaande de drukke werkzaamheden op het land en in tuinen de opkomst groot was en ver zocht den penningmeester, dh'r. C. Mj, Zeij- Ier, rekening en verantwoording te doen over het afgeloopen boekjaar. Hieruit bleek, dat de vereeniging thans 92 leden telt. Aan Contributie en rente werd ont vangen f 888,70, terwijl was uitgekeerd aan gestorven en onteigende varkens f329,74, alzoo een saldo van f559,96. Die reserve is thans Weer gestegen tot f1050. Aan de beurt van aftreden was dit jaar de heer C. M. Zeijler en werd ontslag ingediend als weger en schatter door den heer J. W. Matthijsse, wegens ouder dom. Eerstgenoemde werd met algem. stemmen weder tot penningmeester her kozen, terwijl in de plaats van dhr. J. W. Matthijsse als weger en schatter werd gekozen de heer L. v. d. Veer, De .voor zitter voelde zich gedrongen een enkel woord van waardeering tot den heer Matthijsse te spreken. Hij dankte hem voor de vele diensten aan de vereeniging haast belangloos bewezen en sprak zijn leedwezen uit, dat hij dit jaar de ver- eeniging vaarwel ging zeggen, daar hij toch het volgende jaar zijn 30-jarig jubi leum zou gevierd hebben. Spr. Wenschte hem een voortdurende gezondheid toe. Met instemming der vergadering werd hem het ©erelidmaatschap der vereeniging aangeboden. Besloten werd wederom dit jaar de inënting op kosten der kas te laten geschieden en al was de reserve kas gelukkig weer stijgende, toch de contributie dit jaar nog op f0,50 per maand te houden. Na rondvraag sloot de voorzitter onder dankzegging vo,or de trouwe opkomst deze vergadering. ST.-PHILIPSLAND. Dinsdagmiddag had op den Slaakdam alhier een ernstig on geluk plaats, dat gelukkig nog goed af liep. Een groote transportauto uit Zeven bergen, wilde even voordat de vlak ach teraankomende tram1 haar bereikt had, een zijweg inslaan. Hierdoor kwam 'het achtergedeelte der auto over de rails te steken, en werd door den locomotief gegrepen. De auto werd den dijk af geduwd, doch bleef gelukkig staan. De locomotief werd zoo beschadigd, dat 't geruimen tijd duurde eer de tram haar weg kon vervolgen. De chauffeur der aiuto, die over hoofdpijn klaagde, werd bij den heer v. D. binnengebracht, doch Ikon. na wat uitgerust te zijn, met zijn on- beschadigden wagen vertrekken. In een Vrijdag 10 April gehouden bijeenkomst van leden der Electrische Coöperatie, werd op verzoek van pl.m. 50 leden aan het bestuur, dat in de laat ste vergadering was afgetreden, verzocht op dit besluit te willen terugkomen. Bij monde van dhr. P. de Ruijter werd ver klaard, dat het besluit der vorige ver gadering, absoluut geen wantrouwen te gen het bestüur inhield. Na nog eenige beraadslaging deelde de gewezen voor zitter mede, dat het bestuur zijn vroegere functies nog wel wilde aanvaarden, on der voorwaarde dat de aan te schaffen nieuwe motor, een „Crosley" zou zijn. De leden legden zich hier bij neer, zoo dat de coöperatie haar oude bestuur weer hepft. Nadat nog werd medege deeld, dat de gestorte Waarborgsom bij Gedep. Staten, van f 3000 op f 1000 was teruggebracht, werd de bijeenkomst opgeheven. AANBESTEDINGEN. Bij de aanbesteding van het herstel, vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1926 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken aan de water- keering van den calamiteuzen „Suzanna- poldar" werd ingeschreven door: Johs. Elenbaas, St.-Annaland, voor f 8423; J. de Maagd, Hontenisse, f8375; L. v. Po- pering, Bruinisse, f8350; J- A. Dorst, Sta- venisse, f8325; Jae v. Poortvliet, St.- Annaland, f8273; Joh.s v. Vossen, id. f8250. De aannemingssom was f7790. SCHERPENISSE. Vrijdag j.l. had de aanbesteding plaats van de onderhouds werken aan de waterkeering van het Cal. waterschap Scherpenisse, voor het dienstjaar 1925/26. Ingeschreven werd door de heeren W. L. Klos, Scherpe nisse, voor f15980; T. v. d. Hulle, Oos- terland f16200; J. Westdorp, Stavenisse, f 16436; P. Berrevoets, Serooskerke, fi 16187; J- A. Dorst, Stavenisse, f16354; W. van Vossen, St.-Annaland, f16000; J. Elenbaas, idem, if 16133. Raming f 15723,935. Behoudens hoogere goedkeuring, is het werk aan W. L. Klos gegund1. POST EN TELEGRAPHIE. Hulppostkantoren In winkels. Naar de 'Tel. vérneemt, bestaat bij het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie het voornemen, een proef te nemen met de stichting van hulppostkantoren in win kels, naar het bekende Engelsehe sys teem. Zoo als men weet, zijn er in En geland. Schotland en Wales niet minder dan 20.000 van deze hulppostkantoren in winkels. De winkelier vervult dan tevens het ambt van „subpostmiaster". Het hoofd bestuur der posterijen heeft bij onze overzeesche buren een grondig onderzoek doen instellen naar het daar bestaande poststelsel, en op grond daarvan beslo ten, hier een proef in de steden te ne men. De vestiging van hulppostkantoren, ziooals bij de firma Gerzon en ook bij „De Bijenkorf'' te Amsterdam', staat apart Van het nieuw te beproeven Engelséhë Stelsel. ONDERWIJS. Bij het in de vorige week gehouden overgangsexamen aan de Rijkstuinbouw- winterschool te Lisse werd o. a. bevor derd van de le naar de 2e klasse, D. Q. Mulock Houwer. QBHet onderwijs ln'do moderne talen. Mej. Joh. Westerman, lid van de Twee de Kamer, heeft een initiatief-voorstel Van wet ingediend tot wijziging van ar.t. 3 van de Lager onderwijswet 1920, waar door het mogelijk wordt in de twee hoogste leerjaren van de lagere school een der moderne talen te onderwijzen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Batenburg, J. H. Israël te Helvoirt (N.-Br.). Te Lemelerveld (Ov.), P. Visser, tot dusver hulppred. al daar. -- Te Zwaagwesteinde (toez.), P. L. Kiehl te Hoorn, voor ganger bij de Ned. Herv. Evangelisatie aldaar. Te Ee bij Dockum (Fr.), (toez.), H. P. Brandt te Molkwerum (Fr.). Bedankt: Voor Loiosduinen (als hulp pred.), L. Holtrigter te Gent, pred. bij/ de Belgische Chr. Zendingskerk aldaar. Voor Oost- en West-Graftdijk (N.-H.), J. E. Steenbakker Morilyon Loysen, hulp pred. te Uithuizen. Voor Zwaagwest einde, P. L. Kiehl te Hoorn (Evangeli satie). i Zaterdagmorgen is in den ouderdom Van bijna 82 jaar overleden, ds. J. H. Wiersma, em.-pred. der Ned. Herv. Gem. te Amsterdam. De overledene had 1 A>p>ril j.l. eervol emeritaat verkregen en hield Zondag 29 Maart j.l. Zijn afseheidspredi- katie. OOSTERLAND. Bij de Dinsdag gehou den stemming voor 5 leden van het 'kiescollege, was de uitslag als volgt: aftredend waren de heeren G. de Jonge, C. Tromper, Anth. Boogert en L. Beije, terwijl een vacature was ontstaan, van wijlen W. K. v. d. Sande. "Uitgebracht 25 geldige stemmen. Bo vengenoemde heeren werden allen her kozen, terwijl er een nieuwe stemming moet plaats hebben in de vacature-W. K. V. d. Sande. De Olympiade. Dr. G. Wisse heeft te Amsterdam in de Luthersche kerk gesproken over: Een boodschap Van Paulus over de Olym piade, schrijft de N. R. Ct. In Paulus woorden: „De lichamelijke oefening is tot weinig nut"* vond spr. het principe van opvatting door het Christendom te huldigen inzake sport. Voor den mensch die zichzelf in zijn geestelijke waarde kent, is het te on beduidend. Op zichzelf is de lichaams kunst niet door de Chr. wereldbeschou wing af te keuren. Er is echter in den geest die tegenwoordig schuilt achter deze beweging, volgens spr., de anti these tegen het christelijk geloof te ont dekken. Het is voor den modernen mensch een soort lichaamsreligie gewor den. Men gaat dan ook bij voorkeur op Zondag in die kringen niet naar den .tempel maar naar het Stadion. De Olym piade noemde spr. de internationale tem pel van de „diesseits-religion" van het materialisme. De ontheiliging van den Zondag, die er mede gepaard gaat, be wijst reeds, dat de taak zelve niet aan bevelenswaardig is. 's Maandags kunnen de menschen allengs niet meer werken omdat ze Zondags lam getrapt en zich uitgekeken hebben op de voetbalvelden. Het millioen, dat door den minister van onderwijs wordt voorgesteld is als staat- kundig-clericalisme te beschouwen en daarom reeds te verwerpen. Wij moeten als christenen er fel bez'waar tegen ma ken, dat men de belastingpenningen ten deze gebruikt voor iets waar honderd duizenden in den lande .gewetensbezwa ren tegen hebben, en waarbij zij hun heiligste goederen achten bedreigd. Slot- son!' was, dat spr. den wensch uitsprak, dat al wat christelijk wil heeten in de Kamer, tegen het voorstel zou stemmen. Geref Kerk. Beroepen: Te Pijnacker-Nootdorp, cand. A. Dercksen H.Mz. te Gouda. Te Oud- Vossemeer, W. H. Bouwman te Lopik en Jaarsveld. Te Onderdendam, cand. J. Dijkstra te Warns. Te Moe.rdijk. cand. C. Kapteyn te Oegstgeest. Aangenomen: Naar Vlissingon, P. N. Kruijswijk te Voorschoten. Naar Bui tenpost, dr. C. J. Goslinga te Oosthem. Ngar Krabbendam en bedankt voor Nieuwerkerk en Brouwershaven, cand. P. Vön der Marei te Koudekerk a. d. Rijn. Bedankt: Voor Tiel, S. Doornbos te Amsterdam. Voor 's-Graveland, I. K. Wessels te Veere. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Harlingen, A. Gruppen te Vlissingen. Te De Krirn, H. C Binee te Murmexwoude (Fr.). VAN HEINDE EN VER. By eeu herhaling der vyandeiyke demonstratie tegen Balfonr in Damascus, moest de politie ingrypen. Er volgde een botsing, waar by twee demonstranten cf€oest/ee£óootZ&n,iiJe(!&. 'G&vem ^kijdcUnaaru A. J. P A..J. JP tM*{&e.ciA ZUif teutte. A.J. t? va£l atCifcL mee. PuoainapABMEH A.j.PoLAK—GfyoniK MEf BCSSENSAUS Een welbekend Geneesheer zal dit gratia aan alle lljdera in Nederland bewijzen. „Ik wensch dat iedere Asthmaiyder In dit land op myn risico—een proef neemt met myn behandeling", is het geen Dr. Schiffmann aan alle ïyders be kend maakt. Hy zegt ook: Ongeacht de hevigheid der aanvallen of de hard nekkigheid van het geval, zal Asthmador beslist onmiddeliyk verlichting geven, gewooniyk reeds binnen 10 tot 15 seconden, maar zeker ln zooveel minuten". Hy weet wat Asthmador voor duizenden Asthmaiyders heeft gedaan en om hen, die zyn middel nog niet geprobeerd hebben te overtuigen, stelt hy lederen ïyder in de gelegenheid een proefpakje geheel gratis te bekomen, door dit een der eerstvolgende drie dagen by een drogist te vragen. Zulk een werkelyke proef zal het meest overtuigende bewys geven van Dr. Sehiffmann's bewering en het is feiteiyk de eenige manier om het verklaarbare vooroordeel weg te nemen van duizenden Asthmaiyders die tot nu toe tevergeefs verlichting hebben gezocht. Zy, die ver van een drogist verwyderd wonen, kunnen een gratis proefpakje per post bekomen door op een briefkaart hun naam en volledig adres op te geven aan Sehiffmann's Depot, Singel 95, te Amsterdam. werden gedood en drie politiemannen gewond. Lord BaUour heeft ongemerkt de stad kunnen verlaten onder bescher ming der Fransohe koloniale troepen. De Britsohe Rykstentoonstelling te Wembley zal 9 Mei e.k. door don koning worden heropend. In Ierland zyn niet minder dan 13000 drinkgelegenheden d. i. 1 op de 230 inwoners, terwyi die verhouding in Engeland is 1 op de 400 en in Schot land 1 op de 695. Er is nu een oom missie in Ierland benoemd om middelen te beramen ter vermindering van het aantal kroegen. Uit Pueblo (Colorado) wordt ge meld, dat het daar eenige artsen gelnkt Is, een geweerkogel te verwyderen uit het hart van een elfjarigen knaap. De jongen had met een geweer gespeeld en was er op gevallen, waardoor het schot afging. De artsen hebben alle hoop, dat de knaap zal herstellen. By een brand by Nenbnrg in Mecklenburg verbrandden 135 melk koeien, vyf paarden en een met land bouwproducten gevulde schuur. Men heeft hier met brandstichting te doen. De daders zyn nog niet aangehouden. Te Winslow (Askansas) hebben de gemeenteraadsverkiezlpgen tot resultaat gehad, dat alle raadsledon vrouwen zyn. Ook het burgemeestersambt is door een vrouw bezet. Gelukkig is'het, volgens de berichten, een journaliste, die, uit hoofde van haar beroep, gewend is „het kort te maken". De postmeester-generaal in de Ver. Staten laat een plan uitwerken om het postverkeer tusschen de belangrykste steden in de Unie door middel van vliegtuigen en luchtschepen te doen geschieden. Rodolpho Goasa, de vermaardste stierenvechter van Mexico, heeft Maandag zyn afscheidsvoorstolllng gegeven voor stampvolle tribunes. In zyn. „loopbaan" van 18 jaar heeft hy 1807 stieren den genadestoot gegeven. Hy is nu 38 jaar en gaat met zyn spaarduitjes, meer dan een millioen dollar, het otium oum dignltate genieten. De Olympic Express, die tusschen Chicago en Seattle rydt, heeft wat nieuws ingevoerd: een rookcoupé voor dames, waar de leden der zwakkere sekse ruBtig kunnen rooken en babbelen, zonder het „lastige gezelschap" der mannen. Volgens een draadloos bericht uit Tokio werd Donderdag de Zuidkust van Japan door een hagelstorm geteisterd, waarby een aantal schepen verloren ging. Meer dan vyfeig personen worden ver mist. Het Fransche Kabinet-Herriot is afgetreden na verwerping van een motie van vertrouwen in den Senaat. By een spoorwegongeluk in Spanje, ontstaan door ontsporing, is een electriBcho trein geheel versplinterd. 25 ïyken zyn uit de wrakhoopen ge haald, torwyi 105 menschen gewond bloken. Er waren 180 menschen in den trein, die, toen hy ontspoorde een snel heid had van 110 K.M. per uur. De rechtbank te Bayreuth (Beieren) heeft twee broederB van 16 en 17 jaar, die in October hun ouders en huu twee jongere brows met bijlslagen hadden gedood, tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1