DERDE BLAD De sterkste Macht behoorende by de ren Vrydag 10 April 1925, no. 11221. BUITENLAND. Kinderen als spionnen. John Turner, een der leden der Brit- sche Labour-delegatie, die onlangs Rus land beaocht heeft, zooals onze lezers weten, reeds meermalen in woord en geschrift mededeelingen over zijn bevin dingen in Rusland gedaan. Thans meldt de „Manch. Guard.'' dat hij zich in een interview met de „New-York Daily For ward" heeft uitgelaten over het spion- nensysteem in Rusland. Dit is, zeide hij, onder het Sovjet-regiem veel erger dan onder de Tsaristische regeering. De re- ring heeft in alle fabrieken en scholen, in alle apenbare vergaderingen haar spionnen. Zij heeft zelfs haar spionnen onder de kinderen. Kinderen komen in de huizen van hun schoolmakkers op bezoek en al spelende trachten zij te weten te komen, wat de ouders, broeders enz1, van hun kameraadjes doen en hoe in huis aan het Sovjet-regime de hand wordt gehou den. Dat is, zeide Turner, wel een der ellendigste uitvindingen van de Sovjet- regeering, die de ziel der kinderen be derft en goede, onschuldige lieden dik wijls te gronde richt. Ook vertelt Turner in dit interview van het scherpe toezicht, waaronder de bewoners van Petersburg «taan. De bevolking te Petersburg is ge heel van de overige wereld afgesloten en elk woord en elke daad wordt be waakt. Particuliere correspondentie, voor al uit Engeland en Frankrijk, wordt door de overheid geopend en gelezen. Uit vrees voor vervolging weigeren sommi gen brieven uit den vreemde te ontvan gen; aldus blijven zij afgesloten van de buitenwereld. Degene, dia Turner in Pe tersburg rondleidde, vroe.g hem niet te schrijven, dat zou zijn positie maar ver ergeren. „Rusland blijft Rusland", besluit Tur ner. BINNENLAND. De commlssle-Bink. Bij het Tweede Kamerlid G. A. Boon bestaal volgens „de Tel." het voorne men, om een interpellatie tfct de regee ring te richten inzake het door de Be- zuinigngscommiissle-Rink aan de Konin gin gericht verzoek, om van haar taak te worden ontheven. Het doel van de interpellatie is, de noodige opheldering te verkrijgen nopens de door de reg-ee ring ten opzichte van deze kwestie aan genomen houding. Uit Stad en Provinoie ZIERIKZEE. Na ingeleid te zijn door den voorzitter van den Vrijheidsbond, afd. Zierikzee, de heer P. Kooijman, trad •Dinsdagavond in het hotel Juliana al hier op, jhr. mr. A. G. A. van Rappard, lid der Tweede Kamer. Aan het eind van een parlementaire periode placht men, aldus begon spr., jgen blik te werpen in het varleden, in de toekomst' en op den naderenden elec toralen strijd. De daden van het Minis terie-Ruijs wenschte hij niet aan een grondige critiek te onderwerpen, wat z.i. ook niet mogelijk is, daar men niet van één ministerie-Ruijs kan spreken: maar van verscheidene die het etiket van Ruijs droegen, maar waarin van nau we samenhang geen sprake was. Spr. bepaalde na deze inleiding zijn toehoorders bij het volgende: De Vrij heidsbond is indertijd de verkiezingen ingegaan met de leuze: bezuiniging! en nu is het wel eens goed na te -gaan oï die V. B. zijn woord gestand heeft ge daan en of hij misschien anders had moe ten handelen. Gewagend van de versnippering stond spr. tamelijk uitvoerig stil bij het nieuw opgerichte Vaderlandsch Verbond, tot welke partij ook vele vroegere leden van den V. B. behooren. Het beginsel FEUILLETON. door J- M. 13 Na de eerste dagen op hun eigen ka mer te hebben gegeten, stelde Wiede- bout juffrouw Zee voor, om dat in het vervolg gezamenlijk te doen, indien ze er niet op tegen had, daar dit veel ge makkelijker en huiselijker was. Het werd dadelijk goedgevonden en van dien dag heerschte er zo,o'n onge dwongen, opgewekten toon, dat de Am sterdammers zich maar niet voor kon den stellen nog pas zo.o kort in Heuvel- dorp te hebben vertoefd. „Wie gaat er straks mee een wande ling maken", vroeg Betty, in haar kopje roerend. „Ik dolgraag", riep Walter. „Ik ook", viel zijn oom bij en moeder Anna.knikte lachend. „Vergeet mij asjeblieft niet mee te nemen", riep een heldere jongensstem en de dertienjarige Jan wipte door het raam naar binnen. „Gauw terug en door de deur binnen komen", beval Betty, quasie ernstig, „on behoorlijke jongen!" „Je meent er toch niets van, zuster", program Van die nieuwe partij wijkt heel weinig af Van dat van den V. B., alleen wordt er een beetje gelaveerd tusschen vrijhandel en protectie. Deze nieuwe partij acht het vrijhan delsstelsel hel meest aanbevelenswaar dig, maar voegt er aan toe: in dezen tijd van opbouw en reconstructie der econ. toestanden wil zij haar leden niet binden aan dat dogma, indien zou blij ken, dat belangen v'a-n hoogere or^e af wijking daarvan zouden vorderen. Spr. kwalificeerde dit als in de kaart spelen van de meest radicale elementen van ons staatsbestuur. In 1922 traden 48 partijen in het politieke strijdperk. Spr. vraagt zich af of het verstand nooit ko men zal? Duizenden vrijzinnige stemmen worden verknoeid dopr de kleine par tijen, die in de kaart spelen van de coalitie en hun meest radicale tegen- j standers. In het kort ging spr. den in vloed na van de dwergpartijen in de Tweede Kamer en wees er op dat de V. B., de onafhankelijke lib. staatspartij, streeft naar de welvaart en de rust Van ons geheele Nederlandsche volk. De bezuinigingsvoorstellen van minis- ter Colijn hadden niet de instemming van den V. B., omdat maatregelen wer- den voorgesteld, welke indruiischten te gen de liberale grondstellingen, als de Tariefwet en de wijziging van de on- derwijswetgeving. Protectie is niet in 't belang der natie en wat de onde-rwijs- bezuiniging betreft, verschillende onder werpen deden het karakter en het peil van het onderwijs schade. De V. B. keert zich tegen de verderfelijke schoolspl-it- sing, £-ie milliosnen en miliipenen kost. Sprekende over de komende dagen, 1 en wijzende op de weer gehechte breuk j in de R.-K. Staatspartij, meende spr. te mogen constateeren, dat ook dit jaar deze laatste partij weer wel gezamelijk zal optrekken. Verder de coalitiepartijen besprekend, herinnerde spr. aan een der art. van de £.-H. partij, waarin voor komt, dat Nederland zal geregeerd wor den als Christelijken staat in protestant- schen zin. Spr. wees er in verband hier mede op. dat deze partij deel uitmakend van de coalitie, er toe heeft medege werkt dat Rome oppermachtig werd. De politieke onwaarachtigheid komt hierbij sterk naar voren. Spr. gelooft niet aan een nieuwe con stellatie na de in Juli te houden ver kiezingen; de V. B. zal wel als Centrum partij in de Kamer komen. Spr. herin ner tyVoorts aan de door den heer Rink in de Eerste Kamer gehouden rede, waar in aangestuurd werd op een Nationaal Kabinet. Sprekende over de staatsfinanciën, merkte spr. op, dat het niet voldoende is de begrooting sluitend te maken, maar de producten en de belemmerende be lastingen voor kapitaalvorming dienen ver laagd. Herstel van het economisch leven eischt dat het leven goedkooper wordt. De weermacht kwam daarna op het tapijt en in verband daarmede de leuze voor nationale ontwapening door commu nisten. soc.-dem. en vrijz.-dem. aange heven. Nationale ontwapening kan de leuze, van den V. B. niet zijn; eenzijdige nat. ontwapening moet worden afgewe zen, want dat zou handelen zijn in strijd met de belangen van land en volk. Ont wapening mag niet anders dan met de uiterste voorzichtigheid en met beleid worden nagestreefd. Van soc.-dem. zijde wordt nog al eens gewezen op Denemarken, maar de po sitie en ligging van dat land verschilt on noemelijk voel met die van ons land. Bij een nieuwen Europeeschen oorlog zou een weerloos Nederland het tooneel van den strijd worden. In verband hiermede werd ook ge sproken over den Volkenbond en het Protocol van Genève, dat niet dood is, maar de grondslagen bevat voor nadere onderhandelingen. Arbitrage, veiligheid en ontwapening staan in het Pact van den Volkenbond. Deze drievoudige leuze moet haai' weg vinden door de heele wereld. Sprekende over het onderwijs, be weerde spr. dat zooi ooit met geld ge smeten is, het dan bij dien tak van staatsdienst is geweest voornamelijk door ïle voortwoekerende splitsing, die ons onderwijs vernietigt en aanleiding 'geeft tot een animositeit en wantrouwen, die verkeerd werkt op de mentaliteit van ons geheele volk. Een nieuwe bevredigingscommissie wil den de" A.-R. en C.-H. partijen niet, toen de V. B. dit voorstel deed. Na de pauze wees spr. op do hier te lande opgerichte Plattelanderspartij en vroeg waarom deze hare belangen niet toevertrouwde aan den V. B., waardoor evenals bij het Vad. Verbond versnippering in de hand wordt gewerkt. Herinnerend aan de opheffing j van het ministerie., van landbouw wijst spr. erop, dat het de V. B. is geweest die de interpellatie hield over die opheffing en hoe daarbij de rechterpartijen, die het in hare organen zoo afkeurden, niet met den V. B. medegingen in de Kamer toen spr. zijn motie indiende. Niet de Platte landerspartij bond de kat de bel aan, maar de V. B. Het is spr. een raadsel hoe hier de P. P. nog eenigen voorspoed heeft, want op den duur moeten de g,rotate partijen zegevieren. Het spijt spr. altijd te moeten optreden tegen de verbrokkeling van den V. B. Onder applaus eindigde spr. zijn kalme, zakelijke rede. De heer van Loon was de eerste de bater, die klaagde over de weinige vrij heid van werken en handelen in de siga- renindustrie, welke industrie volgens hem is vermoord. De Tabakswet met Zijn banderollensysteem, bad debater's sym pathie niet en hij wees op 't scherpe optreden der ambtenaren. De heer van Rappard herinnerde er aan, dat dhr. Staalman in de Kamer voor de sigarenindustrie opgekomen was en dat de bureaucratie, dikwijls op aan drang der regeering het de menschen dikwijls lastig maakt. Hij wees hierbij nog op het pachten op langen fiermijn, welke zaak bij de Middelburgsche recht bank aanhangig is en waarbij misplaatste felheid van optreden te constiateeren valt. Tweede debater was de heer M. K. Kre- pel, die uiteenzette waarom hier de Plat telandspartij zoo naar voren is gekomen. Dikwijls was geprobeerd mannen op de lijst te krijgen, die het platteland goed kenden en zouden kunnen vertegenwoor digen in de Kamer, maar altijd werden ze goed onderaan op de lijst geplaatst. Een vroeger Kamerlid beweerde hier eens dat hij de stemmen der plattelanders niet noodiiig had, maar het heeft dien af gevaardigde Zijn zetel gekost. Debater herinnerde ook aan de lezing van dhr. Treub in NoV. l.i. voor de vereeniging voor Streekbelangen, waar deze sprak over de electrificatie van Schouwen en toen beweerde, naar hij had hooren ver luiden over de eischen, die Ged. Staten van Zeeland stelden met het ocg op de tekorten aan de Centrale in Zeeuwsch- Vlaanderen, „dat de hemel hem bewaren zou voor zoo'n provinciaal bestuur." Een lid van Gedep. Staten, daarbij tegen woordig, ging niet op deze zaak in. De heer Van der Weijde vroeg hierop het woord om deze kwestie toe te lich ten. Spr. wees op 'dé ongerijmdheid Van de verklaring van den heer Treub. Ge deputeerde Staten zijn een bestuurscol lege en uit hare vergaderingen wordt na tuurlijk niet geklapt. Dat het tekort op de electrificatie van Z. V. en de centrale te Westdorpe zou worden verhaald op Schouwen-Duiveland kwalificeerde spr. als onzin. Dat de heer Krepel, sprekende als plattelander, deze kwestie hier aan haalde, begreep spr. niet. De heer Sikkens was de derde debater. Hij richtte zich als inspecteur der belas tingen tegen de beschuldiging, uitgespro ken tegen het fel optreden der ambtena ren in verband met de Tabaksbelasting. Van misplaatst plichtsbesef was hier geen sprake en als de heer van Loon in zijn tabaksindustrie last heeft van de ambte naren, dan is dat zijn eigen schuld. Spr. hoopt, dat de heer van Rappard niet mee zal doen aan de hetze tegen de amb'ce naren. De heer van Rappard is daarvan een groot tegenstander, maar hij wijst nog maals op het misplaatst optreden van den inspecteur der Registratie, inzake de bekende kwestie der pachten op langen termijn. De heer Kooijman sloot hierop de ver gadering, die vrij goed was bezocht, na den. heer van Rappard dank te hebben betuigd Voor diens helder en duidelijk betoog. HAAMSTEDE, Dinsdagavond jl. gaf de Mondharmonicavereeniging H. D. S- vöior een goed bezette zaal een uitvoering in Hotel Bom. Een 12-tal muzieknummers werden door de nog jeuigdige vereeni ging ondier applaus van het publiek uit stekend ten gehoore gebracht. Het blij spel „Binnengeloopen" en het kluchtspel ,,'n Leuke Mqpf liepen vlot van stapel, 't Spel van oppasser Jaap bracht her haaldelijk de lachspieren in beweging. Ook de voordrachten vielen zeer in den smaak Van het publiek. Bij het einde dankte de voorzitter, dhr. I. C. Boat, voor de opkomst en de belangstelling, terwijl hij tev'ens een beroep deed op den steun van het publiek door toetre ding als donateur der vëreeniigimg. Een geanimeerd bal besloot den .gezelligen avond, NOORD WELLE. Dinsdag j.l. had in het 'café van mej. wed. Kappers te Re- nesse de algemeene ledenvergadering van het Groene Kruis „Renesse—Noordwelle— Serooskerke" plaats. Deze vergadering was zeer matig bezocht. 31 leden waren aanwezig.. (Van waar toch die zeer wei nige belangstelling. Ten gerieve der leden de verschillende gemeenten worden door het bestuur deze vergaderingen om de beurt in elke plaats gehouden, maar het schijnt, dat dit van zeer weinig invloed op het bezoek. Uit het verslag van den secretaris-penningmeester bleek, dat het goed slot 1924, wat de t.b.c'. betreft, was f407,27 en dat der Groene Kruis- afdieeling 165. Zuster van der Wekken was na een proeftijd van een jaar, door het bestuur in DeC. j.l. voor vast aange steld. De vereeniging heeft de beschik king gekregen over een leegstaand school lokaal te Noordwelle, tot bergplaats voor hare goederen. De commissie tot het nazien der rekening 1924 bracht bij mon de van den heer K. Viergever verslag uit en rapporteerde tot goedkeuring, waar mede de vergadering accoord ging. De heeren C. J. Kooman, B. G. Moermond en ds. Mortier, werden met zoo goed' als algemeene stemmen als bestuursleden her kozen. Tot leden der commissie tot het nazien der rekening 1925 wenden be noemd 'de heeren J. C. Goemans en M. Witte te Serooskerke. Besloten werd een tweede ligtent aan te schaffen. Door den heer J. P. Barendsen te Noordwelle was ontslag gevraagd als depothouder. Dit werd hem op de meest eervolle wijze, onder dank voor 't geen hij en zijn vrouw in deze gedaan hebben, verleend. Door de leden te Noordwelle en Serooskerke zijn de contributiën op een enkele uit zondering na door allen verhoogd, waar onder verscheidenen zijn die verdubbeld hebben. Niet alzoo te Renesse, waar maar enkelen dit deden. Door den voorzitter werd de hoop uitgesproken, dat ook die leden, welke tot heden dit nalieten, be reid gevonden zullen worden dit goede voorbeeld te volgen. OUWERKERK. Het belooft op 2e Paaschdag een heele drukte te worden. Allerlei volksspelen zullen plaats hebben en ze}fs wordt er gesproken van een ruiteroptocht, waarbij „Nieuw Leven" zich niet onbetuigd zal laten. Een lijst circu leert reeds door de gemeente om de prij zen boven den inleg wat dikker te kun nen maken. Moge het weer er het zijne toe bijdragen, dan twijfelen wij niet of het opgezette plan zal slagen. „Natuurlijk naar Vlierhof", riep Jan. „Ben je dwaas, jongen, zoo'n eind daar 'is het al veel te laat voor". „Wel neen, moeke, het is zoo lang licht. Hè, toe maar. Ik zou zoo dolgraag de jonge hondjes eens zien en het is zoo'n fijne weg er naar toe." „Zou het nog gaan, Betty?" „Wel ja, moeder, wat hindert het of we in donker thuiskomen, 't Is jammer om met zulk weer binnen te zitten". Ze gingen dus op pad een vr,ooi ijk groepje en het deerde hen volstrekt iniet, dat sommige eerzame Heuveldorpers het gek Vonden, dat de Zee's gingen, wan delen met hun commensaals, die er pas waren. Ze vonden het heerlijk om te lpo pen om het witte pad. naar het bosch, j te kijken naar al het jonge groen en het avondrood, te luisteren naar de nach tegalen en merels, die overal zangen. Eer ze het wisten waren ze dicht bij de Hunenkolk, waar omheen een schat yan woudbloemen bloeiden. „O, heen maar, Bet, Walt, kijk eens, witte orchideeën, van die fijne welrie 'kende. „Ik ga er wat plukken", Jan stoof vooruit, maar bleef1 plots bedrem j meld staan, toen hij z'ag, dat er iemand op de zodenbank onder de berken zat. op en ging, zo.oals hij gekomen was, Walter en Be.tty kwamen hem ach door het raam. Toen de anderen buiten terop en de laatste herkende RéVarde. kwamen, stond hij al buigend aan het die eenzaam toefde op haar lievelings groote tuinhek. plekje. „Waarheen?" vroeg Betty. „Neemt u 't mijn broer niet kwalijk, betuigde Jaq, onstuimig zijn wang tegen die hare wrijvend. Treffend was het, zo.oals die gezich ten elkaar geleken, dezelfde stralende oogen, dezelfde bruin-blpnde lokken, de zelfde fijne, geestige trekken. Jan was niet groot voor zijn leeftijd en ofschoon flink in het leeren en een eerste schalk, toch kinderlijker dan de meeste knapen van zijn leeftijd, die zoo dikwijls al dat moeilijk te omschrijven „iets" over fflich krijgen, dat wel eens genoemd wordt te klein voor tafellaken en te groot vopr servet, 'n Echte prettige, igeZonde jongen was Jan en Christiaan Wiedebout vond het niets onbegrijpelijk, dat juf frouw Zee's gezicht glansde van teede- deren trots, toen ze naar haar tweetal keek. „Hé, moeke, wat riekt die koffie fijn", zei Jan beleekenisvol. „Is dat een zachte wenk mijn jongen?" Zijn guitige snoet werd een smal .vraagteeken. „Wat bedoelt u, moeder?" Ze gaf hem schertsend een tik om Zijn ooren. „Hier deugniet, hier heb je een kopje, drink maar gauw uit, dan 'gaan we op stap." ,Hè, ja, eenig!" Jan dronk zijn koffie delijk voor het slijmvlies van het maag- darmkanaal. Overmatig koken maakt de spijzen zoo zacht, dat de menschen niets te doen hebben om ze te kauwen; zóó worden tanden en kaakspieren te weinig ingespannen. Vooral voor kinderen is het van belang, dat zij hun mond goed in spannen, en hun darmkanaal vrijhouden van schadelijke invloeden. Men koke het voedsel niet meer dan even noodig is, men ete veel rauwe groenten en vruchten. INGEZONDEN STUKKEN. (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de 'copy niet terug gegeven. Zij moeten daags te voren wor den ingeleverd en Worden geplaatst, In dien er ruimte beschikbaar is. Op anoniem of zonder duidelijk ge schreven handteekening toegezonden stuk ken, wordt geen acht geslagen. De redactie behoudt zich het recht voor, ingezonden stukken te verkorten of te veranderen op eene wijze, die naar hare meening ze geschikt maakt voor opneming, zonder dat de bedoeling ge wijzigd wordt). ECONOMISCHE BERICHTEN. Koken van voedsel. Terwijl een goede dertig jaar geleden het heil der menschheid gezocht werd in het koken van al het voedsel, gaat men nu den tegenovergestelden kant uit en preekt de Vocrdeelen van rauwe groen ten en vruchten. Het Amerikaansche tijd schrift „Practitioner" van Jan. 1925 deelt mee: Een belangrijke besparing in de huishouding kon worden verkregen als INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copy wordt niet teruggevonden. Mijnheer de Redacteur. Mag ik ter wille Van de goede zaak van uw veelgelezen blad gebruik ma ken om het volgende aan de pluimivee- ver. „Excelsior" mede te deelen? Heeren bestuursleden, wanneer zullen de leden nu eindelijk eens iets hooren aangaande een vergadering, daar er toch één voor en één na de tentoonstelling besloten was, maar wij als leden hooren tot heden nog niets. Geacht bestuur maakt het nu Zoo spoedig mogelijk be kend per advertentie s.v.p. Met vriendelijken dank voor de plaat- sinS> J. C. VAN LOON. Zierikzee, 8 April 1925. Zierikzee, April 1925. Geachte Redactie, Op 18 April a.s. begint den grooten Zuiderbond van P. d. L. hare buitenland- sche wedvluchten van uit Lier (België). Onze Postduivenvereniging „Prins Hen drik" is bij dezen Bond aangesloten en zal, zoo mogelijk, het geheele program van dien Bond mede vliegen, dit tot en met Dax 997 K.M. van af Breda. Om nu tijdig voor den datum waarop de bui- tenlandsche vluchten een aanvang nemen, gereed te zijn en beslagen ten ijs te •komen, zijn wij, geachte Redactie, ge noodzaakt, reeds vroeg in het voorjaar, bij nog wispelturig weder onze duiven tot Ossendrecht af te richten- Dit voor jaar bekomt onze duivenliefhebbers al fieel slecht, want telkens als door ons een 100-tal van onze gevleugelde vrien den op de door ons gekozen proefstati ons de vrijheid gegeven worden, is het reeds eenige malen het" geval geweest, dat het weder, wat zich betrekkelijk goed deed aanzien, plotseling omsloeg. Hierdoor overvallen, zijn vele diertjes den weg bijster geraakt, en niet bij hunne respectievelijke eigenaars terecht gekomen. Velen zitten nu mogelijk op plaatsen en bij personen, die niet weten j hoe hiermede te handelen. Welnu duiven- j liefhebbers en dierenvrienden, mocht bij U een duif uitgeput van honger of dorst of van vermoeidheid de laatste 4 a 5 weken zijn binnen gevallen, verminkt haar dan niet door knippen van den vasten voetring, (want hierdoor worden onze vrienden totaal waardeloos), knippen of trekken der slagpennen, doch schrijf aan het bestuur van onze vereeniging per I adres den secretaris, met bijvoeging van het No. enz., wat op den voetring te vin- den is, en ge kunt er verzekerd van zijn, dat het diertje op zijn bestemming komt. De eventueele door u gemaakte men weer ongekookt voedsel zou eten en als de spijzen, die men alleen ge- onkosten worden ten allen tijde vergoed, kookt kan nuttigen, slechts gedurende een j Hopende, dat allen in deze hunne ge- heel korten tijd werden gekookt. Thans worden groenten en vleesch meestal doodgekookt- De beschaafde mensch ver liest den smaak voor natuurlijke geuren en vraagt, dat zijn gehemelte geprikkeld wordt door kunstmatige geuren en prik kelstoffen. Deze zijn echter vaak seha- dat hij zoo onbesuisd aan kwam stor men"., verontschuldigde Betty, terwijl Walter beleefd groetend zich boog. (Een hoed om af te nemen had hij niet op). „Hoe maakt u het, juffrouw Hunen stein, bent <u wat beter?" Révsrde die eerst .onaangenaam ver rast was bij het zien van Vreemden, voel de haar gedwongenheid wijken als sneeuw •voor die zon, toen ze in het lieve, jonge gezichtje keek, en sjjontaan stak ze haar bleeke tengere hand uit, welke door Bet ty terstond hartelijk gedrukt werd „Juffrouw Zee"', zei Réves zachte stem, waardeerde medewerking zullen willen verleenen, na sportgroeten, Het Bestuur der Postduivenver. „Prins Hendrik", F. C. v. d. WESTEN, Secr., Watermolen A 64, Zierikzee. deerde, toen gingen de wandelaars ver der en bleef Réve weer alleen met de echo's van hun goede, vriendelijke stem men in haar ooren en plots vlijmde het weer pijnlijker dan oo-it door heur hart, hoe eenzaam en troosteloos haar leven was, hoeveel gelukkiger het jonge mu- ziekond erwijzeresje. Intusschen kregen de wandelaars Vlier hof in 't zicht. „Wie er het eerste is", riep Jan en de bloemen aan moeder overgevend, rende hij weg. Maar Betty en Walter lieten zich niet onbetuigd en waren hem spoedig op de hielen. Betty „dank u, ik ben wat beter en kan weer was vlug als een ree en Walter had erg wat wandelen. Laat uw broer gerust wat welriekende Orchus plukken; er is hier overvloed van." „Heel graag, juffrouw", zei Jan en toog terstond aan het werk, geholpen door Walter. Toen juffrouw Zee en Wiedebout oak aan de Hunekolk kwamen, Vonden ze de jongens ijverig plukkend en Betty in gesprek met juffrouw Hunenstein. Vreemd, Révarde, wie het altijd prik kelde, vreemden te zien, die zich dan lange beenen; beiden snelden hem juist aan den tuiningang voorbij, luid lachend j en juichend. j Zie, daar waren nog meer jongelui op Vlierhof. Op' de stoep van de tuin kamer stonden Gijsbert Hunenstein, Léo- nie, Ada, Geertruid en Puno. Eerstge noemde stak ver boven de anderen uit, Zijn blond aristocratenhoofd wendde zich naar de aankomenden, zijn blauwe oogen blikten trots Verstoord. Betty's lachen Verstomde- plotseling, terwijl ze besluite- gedwongen en verlegen voelde, omdat i loos bleef staan. Maar de Hunensteins het haar te moede was, of iedereen haar wilden juist vertrekken en gingen hen treurig lot wist en haar Vernederend be- voorbij. klaagde Révardine was nu geheel on bevangen en rustig, liet z'ich door Betty aan juffrouw Zee en de twee heeren voorstellen. Even praatten ze nog. Réve vertelde, dat Puno heel vlijtig piano stu- (W\ordt oeruoigd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 9