Nieuwsbode E. Holty-Appels Paasch-Aanbieding abonnement i Maandag 6 April 1925. zierikzeesche courant. 81ste JAARGA56. - No. 11219. Dir. A J. DE LOOZE Jr. Ulff-Mlti. II. J. KOSTE». advertentiën "ÉÉRSTE BLAD. Hoeren Colb. Gostuums ranaf f 16,50 longih. -14,50 Kinderpakjes, gshiei gevoerd vanaf - 10,50 Mode-Artikelen. Overhemden, Dassen, Èretels, Boorden enz. Nieuwste Modellen Hoeden in Petten Doit uw voordeel in komt bij ons uw inkoopen voor a s. Paschen doen, U bespaart II nol geld. naast magazijn Gebr s Lokkar BUITENLAND. BINNENLAND Uil Slad en Provlnoie BERICHT. PrUi por I mundan f 1,60, Ironoo por poit f 1,80. Voor hot bnltonlud por jour f 10,—. AfnouderUjke ntumuero 5 oont. VeriohUnt Hoandog. Woomdag on Vrijdag. van 1—8 regels 60 oti. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ots. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ore. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. SPECIALE .IN: Vraagt do Vero CAP. KLEKRHAKEBIJ Nieuwatraot D 236 De opstand in ZuidWeet Afrika. In zijn verklaring voor den Volksraad over den opstand van de Rehoböths, heeft Herzog nog gezegd, dat te ver wachten is, dat de Opstand zich zal uit breiden tot andere stammen in het Z.- Westelijk protectoraat. In verschillende interviews verklaar de de premier, dat de opstandelingen zich zullen onderwerpen zoodira zij tegen over een sterke troepenmacht komen te staan, al zullen daarbij dan ook eenige mensehenlevens moeten worden opge offerd. De regeering heeft het volste ver trouwen in de legermacht der burgerij, die gemobiliseerd wordt omdat de mo gelijkheid bestaat, dat ook de Herero's, die 60.000 man sterk zijn, door den op stand zullen worden aangestoken. Ge neraal Herzog herinnerde er aan, dat de Duitschers indertijd een bedrag van 3 millioen pond sterling hebben -besteed aan de. onderwerping der Herero's zonder daarin te zijn geslaagd. Daarom wil de .regeering thans door een groot machts- vertwbn de opstandelingen ontzag in boezemen. Een sterke politiemacht is reeds van Windhoek, de hoofdplaats van het opstandige gebied, vertrokken en d'e burgereommando's concentreeren zich te Rehoboth. Zij moeten echter den weg te voet afleggen, voor zoover zij niet van den spoorweg gebruik kunnen maken, daar er op het oogenblik juist een be smettelijke paardenziekte heerscht. De troepen staan onder bevel van kolonel de Jagher, terwijl een eskader van drie vliegtuigen met vier vliegers en elk voor zien van twee machinegeweren onder commando is gesteld van Sir Pierre van Reyneveld, die in 1920 den beroemden vliegtocht van Kaïro naar Kaapstad heeft gemaakt. Groote voorraden munitie en bommen zijn op weg naar Rehoboth. De bezainlglngBOommissle. Het Corr.-Bureau deelt ons 't volgende méde Bij geruchte vernamen wij, dat de Be- zuinigingsCo'mmissie haar ontslag zou heb ben aangevraagd. Naar aanleiding hier van hebben we ons gewend tot den voorzitter der commissie, mr. P. Rink, lid der Eerste Kamer, die ons op onze vraag om inlichtingen welwillend te woord heeft gestaan. Zijn mededeelingen kunnen als volgt worden samengevat: De „Bezuinigingscommissie" heeft be sloten aan H. M. de Koningin collectief ontheffing van de haar gedane opdracht te verzoeken. Zij, die met eenige aandacht haar laat ste verslag gelezen hebben, van de schrif telijke en mondelinge gedaohtenwisseling van de Tweede Kamer met de regeering kennis genomen en de bij de Handelingen gepubliceerde vragen van Kamerleden, met de regeeringsantwoorden, gevolgd hebben, zullen zich zeker niet verwonde ren, dat het tenj slotte hiertoe gekomen is. De Commissie is echter zoo lang moge lijk aan het werk gebleven, tot dat haar overtuigend gebleken was, dat zij, bij de tegenover haar door het Kabinet aan genomen houding en gevolgden gedrags lijn, niet langer met vrucht werkzaam Icon blijven. Zij heeft ten slotte in December j.l. hog aan de Regeering ten aanzien van twee zeer gewichtige punten om ophel dering gevraagd. Eerst in NÏaart heeft de Regeering dat schrijven beantwoord. De inhoud was echter zóó onbevredigend, dat de commissie verplicht was de hoop op te geven, onder deze omstandigheden verder ten nutte van de bezuiniging aan de Departementen en daaronder ressor- teerende instellingen, werkzaam te kun nen blijven. Het verzoek, om door de Koningin van haar taak ontheven te worden, was toen de voor de hand liggende conclusie. De Zomertyd. Onmiddellijk na de verwerping van het ontwerp tot afschaffing van den Zomer tijd door de Eerste Kamer heeft de soc.- dem. fracitie der Tweede Kamer een ini tiatief-voorstel ingediend om de tijdquaes- tie in Nederland te regelen conform de denkbeelden van de meerderheid der tijdcommissie. Men herinnert zich, dat de heer Vliegen een amendement in dien geest op het thans verworpen wetsont werp had ingediend. Men hoopt op deze wijze door een compromis de zaak tot een goed einde te brengen. Dit voorstel beoogt dus: in den zomer midden-Euro- peeschen, in den winter West-Europee- schen tijd. TWEEDE KAMER. Vervolg zitting van Vrijdag, 3 April. Aan de orde is het wetsontwerp betref fende den stemplicht en afschaffing van de poenale sanctie daarop. De heer Snoeck Henkemans verdedigt den stemplicht, die voor de d h. voor waarde is geweest voor hun steun aan algemeen kiesrecht en evenredige ver tegenwoordiging. De heer Staalman betreurt de door de regeering voorgestelde wijzigingen en voelt het meest voor het amendement- Oud. Er is geen stemplicht zonder poe nale sanctie. Een der grondslagen van de evenredige vertegenwoordiging zal worden weggenomen. De heer v. Ravesteijn is tegen dwang en zal voor het amendement-Vliegen stemmen. De heer Kersten meent, dat er hier meer is dan een opkomstplicht. Wan neer het amendement-Vliegen niet wordt aangenomen, zou spr. hen, die gewe tensbezwaren hebben, willen vrijstellen. De heer Beumer acht de niet-c. h. ledten vrij tegenover den stemplicht. De heer Rutgers betwist eveneens aan den heer Snoedk Henkemans, dat be houd van den stemplicht een zaak van politieke eerlijkheid is. Na de pauze wordt besloten, dat de Kamer op 21 April weder bijeen zal komen, om onmiddellijk in de afdeelin- gen te gaan, en op 28 April de open bare behandeling aan te vangen vatn verschillende ontwerpen. Het wetsontwerp tot wijziging van de pensioenwet 1922 wordt aangenomen met 57 tegen 20 stemmen. De motie-van Ravesteyn betreffende het te niet doen van de jongste loonsver laging in de mijnindustrie, wordt ver worpen met 63 tegen 14 stemmen. Voortgezet wordt de behandeling van de wijziging van de kieswet. Minister Ruys de BeerenbrouCk be strijdt het amendement-jWintermans. Het amendement-Oud zou den vervolgings- arbeid verdeelen over 3 diensten: bin- nenlandsche zaken, justitie en financiën. Tegen het amendement-Oud, mits redac tioneel verbeterd, bestaan minder bezwa ren dan tegen het amendement-Winter- mans. Het amendement-Vliegen moet spr. ontraden. De heer Kersten dient een amendement in om aan gewetensbezwaren tegemoet te komen. De heeren Ketelaar en Schaper be- toogen, dat het amendement-Kersten niet is te overzien. De heer v. Sasse v. IJsselt geeft eenige •redactieverbeteringen in 't amendement- Wintermans in overweging. De heer Oud trekt zijn amendement in. De Minister dupliceert en bestrijdt o. m. het amendement-Kersten. Dhr. Kersten trekt het in. Het amendement-Vliegen wordt ver worpen met 45 tegen 28 stemmen, die van de soC.-dem., anti-rev., de heeren Deckers en van Vuuren, Kersten en van Ravesteyn. Het amendement-Wintermans, zooals door dhr. van Sasse van IJsselt gewijzigdi, wordt aangenomen met 43 tegen 28 st., vóór de V.-B., R.-K., behalve de heer van Vuuren en Deckers, V.-D., behalve dhr. Ebels, de Chr.-Hist. en dhr, Braat. Het amendement-v. d. Heuvel, om in plaats van 75 pCt, 90 pCt. van den kies- deeler als eisch voor een zetel te stel len, om evenredigheid zoover mogelijk te benaderen, wordt bestreden door dhr. Vliegen, Staalman, van Ravesteijn en Braat, en verdedigd door de heeren Snoedk Henkemans en Bongaerts. Het amendement wordt verworpen met 36 tegen 33 stemmen. Het ontwerp wordt aangenomen met 52 tegen 11 stemmen. De Kamer is op Paaschreces. ZIERIKZEE. Na ingeleid te zijn door den voorzitter, den heer H. H. Prakke, trad mr. A. W. Kamp, uit 's-GraVenhag^. voor de afd. Zierikzee van de Mpij. Tot Nut van !t Algemeen Vrijdag'1.1. in de Concertzaal op. Deze laatste nutslezing was niet heel druk bezocht, wat wel jammer was, want mr. Kamp's lezing was de aandacht ten vollè waard. In de Haagsche Post verschijnen zoo nu ien dan verzen van zijn hand, zoodat,Velen onzer lezers het genre kennen van het geen voorgedragen is. Licht, schuimend en geestig.... ziedaar de inhoud van het Voorgedragene, dat met smaak gevolgd werd. De mimiek was uitstekend! In het detectiveverhaal schilderd- hij als het ware voor zijn aandachtig auditorium de verschillende figuren. Geestig en fijn spottend was de causerie over de man, die moeilijk neen kon zeggen, In 't kort: het was een heel aardige avond en de leden van 't Nut zullen zich een gang naar de Concertzaal niet be klaagd hebben. We sluiten ons aan bij de woorden Van den voorzitter toen deze aan 't Blot mr. Kamp een tot weerziens toeriep. Bij het inklaren van een zeescheepje „De Tromp", bestemd voor Rotterdam, is hier een matroos, die, doordat hij een klap van een lier had gehad en daarbij zijn arm had gebroken, aan wal gezet en naar het ziekenhuis te Nocrdgouwe ge bracht. RENESSE. Met ingang van 1 April is eervol ontslag verleend aan den ge meentebode, dhr. C. van der Werf, die gedurende 37 jaar der gemeente zijne diensten heeft bewezen, en aan den graf delver, dhr. Jac.s van Splunder, die 30 jaren als zoodanig in dienst was. Als bewijs van waardeering werd aan den eersten een leuningstoel en aan den twee-i den een fraaie wandelstok met zilver beslag ten geschenke aangeboden. DREISCHOR. Vrijdag- en Zaterdag avond j.L gaf ons Harmoniegezelschap „Crescendo", hier een opvoering van „Francbemojit de Marskramer", opera in 3 bedrijven van Martin Schuil. De vele jongere krachten in aanmerking geno men valt de uitvoering voorzeker te lo- Ven. De hoofdrollen, voor het meerendeel in handen van ouderen, kwamen goed tot hun recht, niettegenstaande den kor ten studietijd aan het stuk besteed. De hoofdpersonen waren goed getypeerd en de mooie muziek van het stuk, ten ge- hoore gebracht door de heeren Theewis, de Koster (viool) en de heer Co. van Staalen (piano) hield den geheelen avond het talrijk opgekomen auditorium ge boeid. Vóór de opvpering der opera, werden een tweetal blaasnummers ten beste gegeven, onder leiding van den heer Theewis, waarvan vooral nto|. 2 het „La Folatre" van J. Werkman (het a.s. don coursnummer), de leiding en uitvoe renden alle eer aandoet en de vereeni- ging tegen het a.s. Pinksterooncours met de beste verwachting bezielt. ST.-PHlLIPSLAND. Vrijdagmorgen werd alhier op het gemeentehuis een bijeen komst gehouden dooir eenige ingezetenen uit den Ann a-Jacoba -Po lder, met den heer Inspecteur der Posterijen, ter bespreking van de bezwaren, die waren ingebracht tegen het voornemen om van het hulp postkantoor te Anna-Jacoba-Polder een poststation te maken. Het verslag dezer vergadering zou worden opgezonden naar het hoofdbestuur der posterijen. Vrijdagavond hield de Eleetr. Coöpe ratie alhier haar jaarvergadering. Na de opening werd het financieel verslag goed gekeurd. De commissie, belast met het nazien der boeken, deelde bij monde van den heer Vermeulen mede, dat reke ning en verantwoording in orde waren bevonden. De bestaande lichtprijs zal voorloopig gehandhaafd blijven, evenzoo het entreegeld. Daarna volgde de be stuursverkiezing. Aan de beurt van af treden waren de heeren M. C. Blankert en G. C. Noorthoek. De heer Blankert deelt mede, dat hij wegens vertrek uit deze gemeente zich niet meer herkies baar stelt, doch gaarne bereid is tot aan zijn vertrek zijn medewerking te verleenen. Verder moet een bestuurslid gekozen worden voor den in 1924 ver trokken voorzitter, dr. Sehreuder. De heer Noorthoek werd bij' eerste stemming her kozen, en na herstemming namen in het |bestuur zitting de heeren dr. J. Mensing en A. den Braber. In de commissie, be last met het nazien der boeken, nemen zitting de heeren A. Stoutjesdijk, J. J. van Nieuwenhuizen en G. v. d. Dussen. Daarna volgt het kardinale punt der agenda: aanschaffing van een nieuwen motor. Het bestuur heeft verschillende aanbiedingen gekregen. De heeren van Bendegom en Noorthoek hebben verschil lende machines der firma „Crosley" in werking gezien, die alle uitstekend vol deden. Het bestuur kan dan ook een motor dier firma aanbevelen. Daarop volgt een levendig debat. Vele leden der vergadering, o. a. de heer Faasse, zijn van meening, dat het bestuur een „Crosley"-motor alleen de eenige goede acht. De heer Faasse is van meening, dat een kort bezoek aan deze firma niét kan bewijzen, dat deze motor voor ons bedrijf goed is. Er is ook een aanbieding gekomen van de N.V. „Discus". Spreker heeft daaT zelf een motor van, wel is waar een scheepsmotor, doch de heeren die bij „Crosley" op bezoek zijn geweest, hebben deze machines ook niet zien wer ken in electrische bedrijven. Waarmee spr. wil te kennen geven, dat men ge rust zijn volle aandacht ook dient te schenken aan de andere aanbiedingen. Naai- aanleiding van het door den heer Faasse opgemerkte omtrent de „Discus"- motoren, merkt de voorzitter op, dat o. a. deze soort veel duurder komt te staan in brands tof fengebruik enz. Per jaar zou dat met de „Crosley" b.v. een verschil worden van pl. m. f1200. De heer Faasse meent dit sterk te moeten betwijfelen en zal het nader onderzoeken. Na lang gepraat, wordt op voorstel van dhr. P. de Ruijter besloten nadere inlichtingen in te winnen omtrent de „Dieselmotoren", die algemeen goed bekend staan, ook voor electrische bedrijven. Donderdag 9 April a.s. zal dan opnieuw worden ver gaderd bij den heer v- d. Hulle. Daarna sluiting. RECHTZAKEN, Ter openbare terechtzitting der arr.- rechtbank te Middelburg, strafkamer, van 3 April j.l., werden o. m. de navolgende appèlzaken behandeld: N. P. H., melkrijder, 59 j., wonende te Kerkwerve, werd bij vonnis van den' kantonrechter te Zierikzee, van 4 Febr. 1925, wegens het op 9 Jan. 1925 te Eiker zee niet voldoende naar rechts uitwijken voor een tegenkomend voertuig, veroor deeld tot f 15 b., s. 15 d. h., tegen welk vonnis door beklaagde en den ambt. van het O. M. hooger beroep was aange- teekend. De Officier van Justitie eischte vernietiging van het vonnis van den kan tonrechter en veroordeeling tot f25 s. 15 dagen hechtenis; H. F., landbouwer, 54 j., wonende te Renesse, werd bij vonnis van den kantonrechter te Zzee, van 3 Dec 1924, vrijgesproken, ter zake van het feit, dat hij in October 1924 geen aangifte van mond- en klauwzeer aan hem in eigendom toebehoorende run deren heeft gedaan aan den burgemeester van Noordwelle, tegen welk vonnis de ambt. van het O. M. hooger beroep aan- teekende. De eisch van den officier van justitie luidde vernietiging van ,dat von nis en veroordeeling tot l' 50 b. s. 50 d. h. Laatst genoemde beklaagde werd ook vrijgesproken bij een vonnis van den kantonrechter te Z.zee van 3 Dec. 1924, ter zake van 't feit, dat hij op 17 Oct. 1924 te Noordwelle hem in eigendom toebehoorende runderen, die mond- en klauwzeer hadden, deed vervoeren over een openbaren weg, tegen welk vonnis eveneens door den ambt. van het O. M. hooger beroep was aangeteekend. De officier van justitie eischte bevesti ging van genoemd vonnis- De uitspraak in deze zaken is bepaald op 17 April a.s. VERKOOPINGEN, ENZ. RENESSE. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout alhier werden ten ver zoeke van de erfgenamen van den heer J. D. Lindhiout, overleden te Renesse, in het openbaar verkocht: 1. Een Woon huis met erf in de kom; van het dorp, voor f 1590; 2e. een woonhuis met erf aan den Hoogenzloom, vioo|r f 1780. ZIERIKZEE, 3 April. Ten overstaan van notaris IJorteweg werden heden al hier voor den heer D. van der Wekken, publiek verkocht: paarden voiolr f 300 en f 210; melkkoeien yoor f' 300, f 430, f 376, f 401 en f 407; vaarzen v,oca s' 73, f 135, f 1031 f 133, f 126, f 130 en f 98; stieren voo|q f 88fc. f 70, f 100, f 172 en f 256; Kalveren voor fl 70, 60 en f 43. ONDERWIJS. RENESSE. Mej. A. C. Keijzer, onder wijzeres alhier, heeft als zoodanig ont slag gevraagd met ingang van 1 Juni a.s. In de Zaterdag 1.1. gehouden ver gadering Van de onderwijzers in Weste lijk Schouwen werd door mej. R. W. Mazure van DuiVendijkë eene bespreking gehouden cVer het nieuwe „vertelselboek" door Selma Lagerlöf, dat om1 zijn in houd, vorm en inkleeding groote waar deering verdient en een plaats in elke school toekomt. Het werk is tot een mooi geheel opgebouwd en de uitne mendheid is hierin gelegen dat het op doeltreffende wijze de boeiende stof voor de leerlingen behandelt. LANDBOUW EN VEETEELT. vier sollicitanten) tot kassier de heer M. C. Botert. De heer M. J. W. Boo- gerd is voorzitter, de heer H.. C. v. d. Zande, vice-voorzitter en J. A. Gaan- derse, secretaris van het bestuur. TELEGRAMMEN; In de Vrijdagavond j.l. gehouden ver gadering der leden van de Boerenleen bank te Nieuwerkerk, is benoemd (uit DEN HAAG. Alhier is op bijna 75- jarigen leeftijd overleden de heer M. de Hondt, directeur van de Italiaansche Opera. Een 1500-tal schildersgezellen, ge organiseerd in verschillende bonden, zijn heden in staking gegaan, wegens het af wijzend staan der patroons tegenover een nieuw voorgesteld collectief contract. Het ligt in de bedoeling tegen de vol gende week de staking ook te Gronin gen te proclameeren. Te Almelo is zij rtfcds een week aan den gang. BRUSSEL (V.-D.) De verkiezingen had den gisteren in volmaakte orde plaats. Volgens de te middernacht bekende re sultaten, hebben de socialisten een groote overwinning behaald, de liberalen ver liezen ongeveer 10 zetels, de Katholieken 2 a 3, de communisten en andere par tijen boeken geen enkel succes; CAIRO (V.-D.) Naar schatting zijn 56 personen gedood in een brand, die 4 dorpen heeft verwoest. Ongeveer 1300 woningen zijn een prooi der, vlammen geworden. BERLIJN (V.-D.) Gemeld wordt, dat Maarschalk Hindenburg gisteren een aan geboden candidaatstelling voor het presi dentschap heeft afgeslagen. De nationa listen hebben de hoop evenwel nog niet opgegeven. In officieele kringen te Ber lijn gelooft men, dat Hindenburg zal blij ven weigeren zich candidaat te laten stellen. BELGRADO (V.-D.) Het Kabinet Passilsj is afgetreden. Het nieuwe kabinet zal waarschijnlijk ook leden bevatten van den Raad dier partij, welke laatste her vormd is in de Kroatische Boerenpartij. BERLIJN (V.-D.) Volgens een telegram van het Exchange-agentschap" zijn 11 per sonen gedood en 100 z'waar gewond door een wervelstorm bij Miami in Florida (V. S.); 21 dorpen werden verwoest. BERTCM'A' ftfihL ROTTERDAM, 6 April. GRANEN. Bui- tenl. zeer kalm. Meel f21,25; Maïs, La Plata f219. Haver. Canada f 11,75. Zaden. Lijnzaad, voer- f20 a f22, zaai- f23 f25; Karwijzaad f30 a f32; Maanzaad f30 a f34; Kanariezaad f20 f21; Mos terdzaad, bruin, f65 a f 70, geel f 28 f30; Boekweit f 12,25 per 100 K.G. Eieren f 5,50 —t 6,50. Ajuin. Aanv. gering. Egypf. f 6,50—'f 7 Iper 50 k.g. met baal. Aardappelen. Zeeuwsehe eigenheimers f 4,75—f 5,25, bonte en blauwe f 5,25—f 6; blauwe Eigenheimers f4,60 f4,75; Bried- sche Eigenheimers f5,30 a f6; Poters f2,60 a f3,50; Bravo's f5,40 f5,80; Red-Star f4,30 a f4,80; Malta-aardappe len 12 a 14 et. per K.G. Vlas. Aanvoer 11400 K.G. blauw, fl,40 f2,10; 4000 K.G. Groninger f 1,30 a f 1,80; 33000 K.G. geel, f 1,40 a f 1,85; 3800 K.G. wit, fl,15 a f 1,304500 K.G. dauwrood f 1,15 fl,30. VEE. Aanvoer 454 runderen, le kw. f 1,25 a f 1,30, 2e fl,05 fl,15, 3« f0,85 a f 0,95332 kalveren, le kw. fl,75 f2, 2e f 1,25 a fl,55, 3e f0,95 fl,10, redelijk; 282 schapen of lammeren, le kw. fl f 1,10, 2e f 0,80 a f0,90, 3e f0,70; lammeren {1,10 f 11,25, redelijk; 1340 varkens, le kw. f0,79 f0,81, 2e f 0,75 f 0,77, 3e f0,70 f0,73, lichte f 0,76 a f 1,80, redelijk. GRANEN. Binnenl. Tarwe f10 a f 12,75, betere f 16 a f 18,25, Rogge f 13,75 a f 17,25; Gerst (Chevalier) f 14,50 a f 15,25; Haver f10 a f 12,25; Erwten f12 f18, Schokkers f14 a f20, bruine Boonen f12 a f 18. Stoomzuivelfabriek ,.De Duif". Prijs cjer boter f 1,30 per ipond. TKLEGRAFI8CH WEERBERICHT, rnadegedoöld door hot Kon. Ned. Meteor. Instituut to De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 April. Boogafce barometerst. 768.8 te Wisby. Laagste 744,7 te Valer cla en Boilly. verwacht tot den avond van 7 April: meeat matige zuidelijke tot zuidweste lijke wind. zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, geringe kans op onweer en kans op regen, vooral in het zuiden iets kouder. Fietsers licht opi Van 6—7 April van 7.10 n.m.4,53 v.m. ,7—8 7.12 n.m.—4.50 v.m. Ter Toorkomtng Tan misverstand deelen wij mede, dat de Nieuwsbode van Vrfldagarond op den gewonen tijd zal worden uitgegeven. DE DIRECTEUR. VERBETERING. In de Vrijdag door Notaris H. J. VAN NOUHUY8 geplaatste advertentie ver- kooplng Woonhuis te Bruiniase, stond Vrijdag 1 April, dit moest zijn Vrijdag 17 April. Ds DiriotbüBj

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1