abonnementa Maandag 23 Maart 1925. zierikzeesche courant. advertentiên i buitenland. feuilleton. De sterkste Macht binnenland. Prtys por 6 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor hot buitenland por Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Zierikzeesche ffe Nieuwsbode van 1—8 regels «O ets. van i regels en daarboven 20 ots. per regel. Beolames 60 éts. p. regel. Bij contract belangrijke korting. No 11213 Injiondin£ op den dag van uit- Ultf,-Milt. M.'j. KOSTEN. '*T# ™r ZU, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 April a.s. ver schonende nummers GRATIS. De wervelstorm ln Amerika. Latere berichten over den noodlottigen. wervelstorm, die groote gedeelten van de Staten Indiana, Illinois en Missouri en nog eenige gebieden daarbuiten heeft geteisterd, vermelden, dat de ergste ellende is aangericht in 26 steden „Ver deeld over vijf staten. Echter zijn er nog geen berichten ingekomen uit tal van kleine dorpen en van tallooze al leen staande hoeven. De weg van den wervelstorm was ongeveer 200 Eng. mijl lang, maar van dit centrale pad gingen ar naar allerlei richtingen andere storm banen uit. Telt men die zijbanen op bij den hoofdweg, dan krijgt men eene ge teisterde strook van 700 mijl lang, welke zich op enkele punten vernauwde tot 100 M. breedte. Verscheiden steden zagep op slechts enkele meters het onheil aan zich voorbij gaan. Daar staat tegenover, dat op andeire plaatsen juist een stadje werd Vernield en vlak ernaast de hooge boomen ongerept 'bleven. President Coo- lidge heeft aan de regeering van den staat Illinois meegedeeld, dat hij den voorzitter van het Roode Kruis in de Ver. Staten heeft uitgenoodigd, zich te belasten met het werk der hulpverleening en de geheele kracht der organisatie daarvoor beschikbaar te willen stellen. De ziekenhuizen in het verwoeste gebied liggen propvol gekwetsten. De doktoren zijn verplicht de operaties te verrichten zonder verdoovende middelen te kunnen toepassen, daar de voorraden uitgeput zijn. Men hoopt, dat het aantal dooden tengevolge van den wervelstorm de dui zend niet zal te boven gaan. Het aantal gekwetsten wordt op 2500 geschat, dat der dakloozen op 10-000. De wervelstorm duurde op zijn doortocht overal slechts enkele minuten. Het Congres van den staat Illinois heeft 500.000 dollar beschikbaar gesteld tot leni ging Van de nooden der slachtoffers van de ramp. Uit Chicago komt nog tijding, dat een groot aantal kleine plaatsen let terlijk „weggeblazen" is. In Murphysboro zijn bijna drie vierk. Eng. mijl van de kantoren- en sjieke woonwijk vernield. De windkracht was zoo formidabel, dat elf locomotieven be schadigd werden. Lord Carzou. f Zooals de opmerkzame lezer reeds uit het telegram van Vrijdag j 1 heeft kun-, nen vernemen, Is in Engeland op ODge- veer 66 jarigen leeftyd overleden, Lord Curzon. leider van het Hoogerhuls. oud-minister van buitenlandseh') zaken en oud-onderkoning van Britsoh-Indlë. Van de vele belargrijke hooge staats betrekkingen dcor hem vervuld, is dat van ODderkoniDg van Brits ch-Indië wel de voornaamste geweest, als zoodanig heeft hij van 1899—1905 voor zy'n land veel en velerlei arbeid verrrlcht, tal van hervormingen werden op zyn initiatief ingevoerd. In het Hoogerhuia waarheen hy na zyn terugkeer ln 't moederland werd afgevaardigd, nam hij een voorname plaats in de Cor servatleve gelederen ln Voor het Europeesche publiek is Curzon vooral de leider van de Brit6che Bulten- landsche politiek in de jaren na den oorlogia 't bijzonder de man van de conferentie van Lausanne. Een man van groote kennis, vooral Verwijt had in Adolfs stem geklonken en iegelijk hartstochtelijk medelijden met de arme verstootelinge. Dat was te veel geweest voor Révarde, die als vastgenageld in haar schuilhoek zat, de groote oogen star op de half openstaande deur gericht, waardoor die stemmen kwamen, de stemmen van hen, die haar 't liefste waren op aard- Een pijnlijke kreet had eensklaps Gijs- bert en Adolf hevig doen schrikken, bijna tegelijk verschenen ze op den drempel en zagen de luisteraarster met een snik achterover vallen. Eerst weken later had ze voor het eerst weer bewust de oogen geopend en hetgeen haar al dien tijd in haar koorls- fantasiën vaag en oaduidelijk kwelde, was toen weer onbarmhartig klaar en helder voor haar opgedoemd. Révarde doorleefde dat a'les nog eens nadat Riekske de kamer verlaten had en en ze weer eenzaam daar lag, naar de vroeg invallende schemering turend. We'k een troostelooze dagenreeks had ze na de crisis harer ziekte op die stille kamer doorgebracht. Het was zwakte, jOivergroote zenuwzwakte, zei de oude deftige dokter telkens; ze moest maar geduld hebben, flink eten, opgeruimd zijn l voor Indië en de Aziatische politiek, is met Curzon heengegaan, maar ook een man, die door zijn hooghartigheid en zelfingenomenheid velen van zich afstiet. Ondanks deze gebreken zal in En geland eohter zijn nagedachtenis als die van een toegewijd dienaar van het Byk blijven voortleven. Een mooi plan. In het laatst der vorige week heeft te Amsterdam de industrieële club een gastmaal gegeven ter eeie van den president der Kon. Petroleum Mpjj. Sir Henry Deterdiog, de man, die ver buiten de grenzen van ons land den indruk vestigt en versterkt, dat wij nog een leverde natie zlja en dat het Hollandsche ras mannen telt, die het verleden niet beschamen. Aan dat gastmaal heeft de heer Deter- ding zelf ook het waard gevoerd en oen plan geopperd, dat woord is verbreid en gepropageerd te worden. Er is, zeide Sir Henry, in den laataten tijd een verhaal in enkele bladen ge weest, dat de Engelsche invloed In de leiding van het oonoern zou toenemen. Men kan to dien aanzien, gerust zijn. Van de bestellingen voor 28 millioen, die in den laat9ten tijd geplaatst zijn, bleef 22 millioen in Nederland. Daarvoor waren commercieele redenen. Per saldo kan men, zeide hij, het best en het goedkoopst in Nederland tereoht. Een der allereerste bestellingen die de heer Deterdlng als directeur had helpen plaat sen bjj den scheepsbouw was een tank boot „De Kessler", die nu 22 jaren oud en nog de beste van de vloot is. Wij kregen een lesje in de kunst een groote onderneming te beboeren. Wij beweren niet, dat wy den directeur der „Koninklijke" ia dit eerste college zullen nadoen, wat hy vermocht, maar wel zal in de luchtige causerie van den geslaag den bïdryfsleider voor menigeen een aanwijzing hebben gelegen. BreDg de jonge meneohen waar wat in zit vroeg in de praktijk, zoo ried de heer Deterdlng aan. Tueschen 17 en 24 zijn de vermogens om op te nemen het grootst. De verdiensten van sohool- sohe geleerdheid en kennis schat deze m in van de praktijk van het zakenleven veel minder hoog dan die van den wil te slagen door werken. Als gij jorge employé's kiest, zeide de heer Deterdlng, zoekt dan naar wat de Engelsohen noemen „bright boys", daarin zit het materiaal voor de mannen, die wij behoeven, die wij noodig hebban als brood, nunnen, die durven leiding te geven. Kleineer uw land niet. Holland is niet klein, het is een groot rtyk hier en in de tropen, maar dat groote rijk kan alleen in stand blijven als Nederland aan het Byk in de tropen flinke mannen en kapitaal kan verschaffen, kweekt daarom mannen, die durven te lelden, die zloh bewust zijn van de verant woordelijkheid, die Nederland heeft tegenover Indië Leert Indië kennen, riep deze kenner van Indië zijn landgenooten toe. De daad by het woord voi gen de, stelde hy voor om gedurende een drietal jaren drie groepen van 24 jongens met 12 leeraren naar Indië een vacantiereis te laten maken. Hfjzelf wilde de helft der kosten dragen. Dat denkbeeld werd m»t gejnbel ont vanger. Er zal een comité gevormd worden, om ia samenwerking met orga nisaties, die op dit terrein reeds werk zaam zya, dit plan nlt te voeren, om Réve glimlachte bitter. Die doktersbe zoeken waren een kwelling voor haar. De huisarts met zijn gezicht altijd in dezelfde plooien, met zijn half bescher mende, half verlegen toon tegen haar, met zijn schier lachwekkend ontzag voor de statige vrouw des huizes. Immer 'bleek uit zijn manieren, dat hij het zonderlinge van de verhouding tusschen Réve en de anderen voelde en zijn angst dat men dit bemerken zou. Het prikkelde Ré varde, zooals alles haar prikkelde in haar overgevoeligheid- Van tijd tot tijd kwamen ze allen eens „bij haar kijken." Oh, dat wreede pijn- gevoel dan, te voelen het gedwongehe in de houding van mama en Gijsbert, het half verlegene hal f spo tten Je van Ada en Geertruid, het ging bijna boven haar maéht efi soms voelde ze aandrang hen te smeeken: „Ga weg; wees tenminste zoo barmhartig, me dit te besparen." Soms beschouwde ze langen tijd het portret van haar vader, dat prachtige gezicht met dien zonderlingen weeken trek om den mond, welke niet paste bij de vurige, schitterende oogen. Nu be greep Révarde waarom dat smartelijk medelijdende, vermengd met groote tee- derheid in die oogen was geweest vroe ger, wanneer hij haar in zijn armen nam en liefkoosde! Van moeder had ze geen portret- Hoe vreemd, peinsde Réve, dat ik vroeger niet begreep; soms dacht ik wel, waar om zou er geen portret van mijn moeder op Hunenstein te vinden zijn, geen en kele photografie, terwijl er van Gijs bert en Myra's moeder verschillende zijn. Hoe vreemd, dat ik niet begreep- Oude Riekske's trouwe hart deed pijn aldus propagation sten voor Indië in Nederland te vormen. Er zullen wellicht bedenkingen ryzen by een categorie van Nederlanders, die nu niet het allerhoogst aangeschreven staan by den „practicus" Deterdlng, by de onderwyzera, n.l. der betrokken jongelui. Door dat bezwaar behoeft men zioh niet te laten weerhouden. Men kan ten volle de bezwaren der leeraren erkennen en toch het plan uitvoeren, wanneer men de jongelui voor deze vaoantierelsjes maar ki*at uit degenen, die juist hun einddiploma H. B. S., Gymnasium of Lyeeum of Handelsschool hebben verkregen. De mentoren zullen zloh ook dan zeer wel kunnen laten kiezen nlt het corps der leeraren, wier werk yoor een dergelyke instructieve en lnspireercnde vacantie reis voor do sohool meer waard zal worden, juist omdat het voor het leven der aan hen toevertrouwde dicipelen meer waard wordt. De Soheldeiinaestie. Ook de „XX-rne Siècle" te Brussel meldt, dat de Nederlandsch-Belgische on derhandelingen betreffende het Schelde- regiem, langzamerhand vaste vormen gaan aannemen en dat verwacht kan worden, dat zeer binnenkort overeen stemming. bereikt zal worden- Het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk echtpaar. Zaterdag zijn te Utrecht een groot' aantal afgevaardigden van Oranje-ver- eenigingen uit verschillende deelen des lands tezaam gekomen, bijeengeroepen door het bestuur van de vereeniging Ko ninginnedag-Utrecht, ter -bespreking van de plannen inzake de aanbieding van een huldeblijk aan de Koningin- en den Prins bij gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest. Aan de eigenlijke vergadering ging vooraf een ontvangst ten stadhuize- Alvorens tot de eigenlijke werkzaam heden over te gaan, werd onder dave renden bijval besloten tot het zenden van een telegram aan de koningin, waar in haar hulde betuigd en de verzekering gegeven wordt van onwankelbare1.! trouw en liefde, en haar bij de terugkomst m het vaderland een hartelijk welkom wordt toegeroepen. De Koningin en dê Prins staan zeer sympathiek ten opzichte van het plan der Or an jevereeni gingen en 2ullen een huldeblijk gaarne aanvaarden; het is ech ter de uitdrukkelijke wensch van Hare Majesteit, dat het aan te bieden hulde blijk niet met groote geldelijke offers gepaard zal gaan, maar alleen als een bewijs van hartelijke belangstelling in haar zilveren huwelijksfeest z'al dienen te worden beschouwd- Waar in 1923 zulke belangrijke bijdragen voor een ge schenk voor de Koningin zijn bijeenge bracht, zou het Koninklijk echtpaar on getwijfeld bezwaar maken om in de ge geven, nog niet rooskleurige economische omstandigheden weder een kostbaar ge schenk te aanvaarden. Het voornemen bestaat namens de Oranjeverenigingen aan te bieden een groote schilderij, voorstellende Koningin, Prins en Prinses, en geschilderd door een der eerste Nederlandsche schilders. De lijst zal geheel gebeeldhouwd wor den en onder meer de wapens bevatten van het Koninklijk echtpaar, het rijk en de provincies. Het huldeblijk zal ver gezeld gaan van een album met de na men van 'het bestuur der öranje-vereeni- gingen, die er aan hebben deelgenomen. De terugkerr van Koningin en Pr na. De Koningin en de Prins zijn Zater om juffrouw Reveken. Zie geet altied meer op heur moeder lieken, prevelde ze telkens, ach, Hanneken van den tuin- j baas, zie was toch zioo'n goed rein deern- tjen; zee hield zich altied verre van me- j neer veur mevr-ouw's staTven, maar lao- I ter, jao laoter, toen is ze hum gevolgd, j toen was 't geen zu.nde meer. Maar toch, de Heer hef standen en rangen verordi neerd, en groot mot bic groot en ge- ring bie .gering bl:even, jao, verkeerd was 't toch wel en de schuld van de 1 ouders kump neer op 't arme kiend goeie God, wies heur genaodig." Hoofdstuk III. Er was een vlugge narrige schalk c'oor de landén gegaan en die had hier en daar 'n bloempje of spruitjes gelaten- Zijn j frissche jeugdige adem had de norsche winterkoude op de vlucht gejaagd- Het was of de aarde diep adem haalde en alle slaperigheid afschuddend, begon te werken. Zonnige luchten spande de schalk bo ven bosschen en landouwen, het blijde, streelende windje liet hij den menschen j in het oor fluisteren: dat de zoete Mei i in aantocht was met schatten van bloe men en groen, waarmede ze de aarde I op haar schoonst zou tooien- De ouden van dagen staakten hun zuchten en kla gen over 's winters tyrannie, en ze kwa- men naar buiten, in 't heerlijke zonnetje. Den trok April een dreigend wollen gordijn voor den lachenden Hemel en smeet de arme lichtgeloovige menschen- kinderen handen vol hagel in het gelaat, j Maar zoodra zie weer binnen waren en hun geklaag wilden hervatten, liet de dagmiddag: met den Parijschen sneltrein van 4,15 uur van hun verblijf in Zwit serland in de residentie teruggekeerd. Het Koninklijk echtpaar werd op het perron verwelkomd door prinses Juliana. Zij werden bij het wegrijden door een talrijke menigte hartelijk toegejuicht. Op hun reis naar Nederland hebben de Koningin en de Prins te Brussel de Belgische Kon. Familie begroet, die aan het Noorderstation aanwezig waren. TWEEDE KAMER. Zitting aan Vrijdag 20 Maart. Op voorstel van den voorzitter wordt met 50 tegen 13 stemmen besloten, Don derdag Van de volgende week aan de orde te s tellen het ontwerp tot wijziging van de Pensioenwet 1922, nadat de heer J. ter Laan had aangedrongen op be handeling Van dit ontwerp na Paschen. De heer Van Ravesteyn Vraagt verlof tot het houden van een interpellatie over de loonsverlaging in de mijnindustrie. In de Volgende vergadering zal hierover worden beslist. Het wetsontwerp tot wettelijke regeling opnieuw van de coöperatieve vereenigin- gen wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde is de voortzetting van de behandeling van het ontwerp tot bevor dering van een richtige heffing van de directe belastingen. Op art. 1 zijn vier amendementen in gediend, om meer waarborgen te Ver krijgen Voor een juiste toepassing van de wet. Minister Colijn zegt, dat vele honden der hazen dood zijn. Hij wil zooveel mogelijk tegemoet komen aan de wen- schen der Kamer. Hij wijst echter af een amendement-Van Dorp, dat hij in strijd met de wet op de inkomstenbelasting acht, en een sub-amendement-Rutgers- Het amendement-Van Dorp betreffende omzetting van Zaken in naaml. vennoot schappen ter compensatie van winst en verlies wordt verworpen met 45 tegen 13 stemmen. Het amendement-Oud tot invoeging van een nieuw artikel 3bis wordt aangenomen zonder Stemming; eveneens een amende ment1 Van Schalk Voor een nieuwe redac tie Van artikel 1- Art. 1 wordt zonder stemming vast gesteld. Art. 2 wordt aangenomen met 57—1 stem, nadat dhr. Gerritzen bezwa ren geopperd had tegen '„t feit, dat de rechter de handeling voor de belastingen als ongeoorloofd kan verklaren," terwijl dezelfde handeling civielrechtelijk gel dig is. De minister neemt het amendement- v. Rappard over, om de terugwerkende kracht te laten vervallen- De eindstem ming wordt bepaald op een nader te be palen dag- EERSTE KAMER Zitting dan Vrijdag 20 Maprt. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijziging van de Jachtwet. De heer De Gijselaar betreurt de aan sluiting van Nederland bij de Parijsche conventie. In ons land worden vele vo gels meer onvoldoende beschermd, dan zonder conventie het geval zou. Zijn. De min. djent bij wijzigingen van de Jacht wet meer in overleg te treden met des kundigen op natuurhistorisch gebied. De heer Verheyen stelt vast, dat hier in de wet wetenschappelijke onjuisthe den worden gebracht, door de rangschik king van kemphanen, enz. onder wild. Hij Vraagt reclasseering van de kwartel met wild. Minister RuyS de Beerenbrouck zal het laatste overwegen. De conventie van Pa rijs staat in den weg aan een regeling, schalk een schuin zonneglimlachtje door het zwarte gordijn glippen, als om uit te drukken: 't Is maar wat plagerij van me. ln het eind kreeg hij opeens een sen- timenteele bui: de nu eens lachende dan eens dreigende hemel werd een groot effen grijs, waaruit groote stille tranen droppelden, steeds milder en weaker en zachter, 't Was Aprils afscheid. Daar kwam de Mei als een teere, gelukkiige bruid- Even trok ze met lichte hand het woikgorclij.i open. toen trok ze het weer dicht en dagenlang bleef het gouden zongezicht verborgen. Toch was het zoo zoel, zoo feestelijk; bloemen ontloken allerwegen, elke nieuwe dag- werd het groene waas om boomen en struikge was molliger, dichter. Mei raakte met haar too vers laf dé kersen- en pruimenboomen; ze prijkten in een sneeuwblank kleed. Heur warme adeni streelde de knoppen der appel- boomen totdat ze zich openden en de gouden hartan zichtbaar werden tusschen het wonderschoon rose der bloesemblaad jes. De vogels zagen dat alles aan, raak ten door het dolle heen van vreugde. De dagen waren hen schier te kort om hun blijdschap uit je jubelen; ze kwin- Uelden en gorgelden, tot het klonk als een feestelijk bruiloftslied- Een slank, rank meisjesiiguurtje wan delde over het bemoste pad, dat voerde naar het houtvestershuis. Het droeg een lichtrood kleedje, wat heerlijk kleurde bij goudbruine haarvlechten en donkere, stralende oogen. Het mat-rose ovale ge zichtje weerkaatste als een spiegel ql het heerlijke en wondervolle van de Mei en als haar klein mondje zich open- jp TnegiA..Jr> atfirtc n W ófXeeJit net VCJAT. JP- D"OOWW8PZE« A-JDOLAK-OaON/NGEN A, mi +JF A.J.P.'5 BITTERKOEKJES PUDDING waarbij het zoeken en rapen Van eieren Voor consumptie Van beschermde vogels wordt mogelijk gemaakt. De jacht op bepaalde diersoorten kan volgens art. 18 der Jachtwet een of meer jaren ge sloten blijven. Spr. is niet overtuigd, dat de conventie van Parüs moet worden opgezegd. De adviezen van natuurhisto rische deskundigen worden overwogen, doch behoeven nog niet steeds te wor den opgevolgd. Spr. zal een wijziging Van art. 4 der Vogelwet onderzoeken. De minister zal bij volgende wijzigin gen Van de Jachtwet met de gemaakte opmerkingen rekening houden, 't Ontwerp wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Voortgezet wordt de behandeling van de waterstaatsbegrooting. De heer Slotemaker de Bruine. Vraagt, wanneer de havenwerken van Vlissingesn worden aanbesteed. De treinenloop op Zondagen mag z-i. niet worden uitge breid; de Zondagsrust dient te worden bevorderd. De heer Smeenge bespreekt het Vsr- Voervraagstuk. De heffing Van rechten op waterwegen is reactionnair en in strijd met het beginsel van de afschaffing ma tollen. De rechten van veje wateren vor men een belemmering Voor de scheep vaart. Spreker dringt verder aan op bespoe diging Van de uitvoering van de plannen Twente-Rijnkanaal. De treinenloop op Zondag mag niet verder beperkt worden en kan zelfs zon der meer Zondagsdienst nog worden uit gebreid. De heer Mendels wijst op herhaalde ge schillen tusschen de departementen van waterstaat en Van oorlog en wenscht die te zien gebracht in den ministerraad- De heer Franssen wil verbetering van de havens van Harlingen en Lemmer en spoedigen aanleg van de brug bij Kater- veer. Hij wenscht voorts bepalingen over- minimumlo.onen in- de waterstaatsstukken opgenomen te zien- Minister Van Swaay zegt, dat gebrek aan geld Vertraging veroorzaakt ten op zichte van de brug bij Katerveer. Inzake de Vlissingsche haven heeft spr. eerlijk gehandeld- Hij heeft door deze kwestie geen gunstigen dunk gekregen van het woord politiek. De haven van Harlingen ZajL verbeterd -worden. De brug bij Nijmegen is niet uitsluitend rijkszaak. Een wetsontwerp, betreffende de pen sioenregeling v§.n '1 .spoorpersoneel is spoedig te verwachten. TariefVerlaging zou vermindering der inkomsten veroorza ken. Opschorting der mijnrechten is voöt de mijnen doeltreffender dan Vrachtver- laging. Het spoormateriaal i,n ons l,and is niet slechter dan dat in het buitenland. Eleclrificatia geschiedt in hoofdzaak ter "vrille der zwaardere eischen van 't ver keer. De personeeLsquaesties beziet dhr. Moltmaker te eenzijdig. Wijziging van A". R. D. wordt overwogen. Bestendiging der bestaande dienstregeling des Zondags acht spr. het beste. In beginsel is spr. het met den heer Smeenge eens, dat de kanaalrechten be- hooren te dienen Voor onderhoud. Spr. betoogt, dat hij Voor de uitvoering van 't Twentsche kanalenplan contracten moet hebben de, brokstukjes zong van een oud lente lied, dan klonk het even helder als leeuwerikenzang, even innig als de tril lers der «nachtegalen. Daar voerde de weg langs het huisje van Thijmens, den stoelenmatter- Opeens bleef het meisje staan, bracht de smalle, witte handjes naar heur blooten hals. In een klein kooitje, opgehangen aan een spijker in den muur. zat een fraaie zwarte ljjs.ter. Het gevangen dier hoorde de stemmen van twee andere lijsters, zag hun lustig speelgefladder van tak tot tak, het wrong zijn kopje tusschen de traliën, sloeg met de vleugels en twin kelde, zijn onmacht voelend, c-èn hel ge roep u!t zijn keel. „Oh", zei het meisje, „arm dier!" Ze liet haar handen zakken en liep op vlugge voeten naar Thijmep, diq aqh- ter het huis op een bank zat stoelen ie matten. „Thijmen", zilverde haar stem, ik zou zoo graag je lijster koopen met de kooi erbij". Verbluft keek de .oude op, maar zei toch even later: „Wel juffer, dat kan, tenminste den vogel, maar de kooi, daar kan ik weer een andere in. vangen"» ..Och, toe Thijmen, verkoop me de kooi ook'? Ja, nietwaar? Is een rijks daalder genoeg?" „Nou, dat is royaal genoeg, juffer", grinnikt** Thijmen, en met vergenoegd blinkende oogjes haalde hij terstond de kooi af. j (Wordt oeruolgfl.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1