Zierikzeesche Nieuwsbode XtUtórjr abonnement Maandag 23 Febr. 1925. zierikzeesche courant, ff*s, EERSTE BLAD. "~b""in~n eITl a n p~" VICTO g (my borstsiroop itmiilVTil'j Prö» per t maanden f 1,50, franco per pont ƒ1,80. Voor hei buitenland pep jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verichijnt Maandag, Woenndag en Vrijdag. ADVERTENTIÊN I van 16 rogel» 80 ets. van regel» en daarboven 20 et», per regel. Reclames 90 ets. p. regel. By oontraot belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De DIRECTEUR van het Post- en Telegraafkantoor te Zierikzee 'bericht, dat de hieronder ge noemde personen, wonende in de ge meente Duivendijke, met ingang van 1 Maart a.s. de post niet meer over Dui vendijke maar van het hulpkantoor Kerk- werue zullen ontvangen. Het is dus ge- wenscht, niet meer Duidendijkè, maar Kerkwerde in het adres te vermelden. Deze personen zijn: Wed. J. van der :Sche)de... J- J. Tuijnman, A. Beije, Wed. P. Elenbaas en C. van der Maas, allen wonende aan den SlikwegT. de Jonge, C. Bouwman en J. Kloet Cz., allen wo nende aan den ZwaardwegTh. den Boer, J. Kloet Jim en J. J. van der Wekken, allen wonende aan den Taaijers- w'eg en O. B. Boot en J.b Viergever, bei den wonende aan den Dreversweg- De Directeur voornoemd, R. BENTHEM. Hulde aan Lohman. Zaterdagmiddag werd door den oud- minister van financiën, Jhr. Mr. De Geer, een gedenksteen onthuld in het huis een maal bewoond door den minister van staat, Jhr. A. F. de Savornin Lohman. Zeer velen waren bij deze plechtigheid tegenwoordig. Van Gjjn over Coljjn. In het FebTuari-nummer Van „De Eco, nomist" oefent oud-Minister Van Gijn een scherpe critielc op de maatregelen, die Minister Colijn heeft genomen tot spoe dige opheffing Van het tekort op de Staatsbegrooting. Na een breedvoerig overzicht omtrent den loop der middelen in Vorige jaren, de maatregelen van oud Minister de Geer en daarna van Minister Colijn tot herstel Van het financieel even- wicht etc., bespreekt de heer Van Gijn de algemeen© karaktertrekken Van deze be- lauinigings politiek. Hij wijst er in de eerste plaats op, dat ook als Minister Colijn niets had gedaan, het tekort reeds van f 183 tot f114 milli oen zou zijn gedaald door 't meevallen van de inkomsten. Het tekort van f 133 millioen Zelf was 'boVendien rijkelijk hoog geraamd. Het tekort op de spoorwegen en op de posterijen zou eveneens ver moedelijk voor een deel zijn verdwenen, ook als de regeering niet had ingegrepen (lagere kolenprijzen etc.) Men kan den tegenwoordigen Minister Van Financiën zeker den lof niet onthou den, dat hij Verscheidene, bij velen zeer onpopulaire maatrelen heeft doorgezet, teneinde uit tekorten te komen, die inder daad geVaar opleverden voor het Nederl.- Staatscrediet en voor ons ruilmiddel. Wat men den Minister verwijten kan, is, dat hij, te overhaast zijn doel willende bereiken, daarvoor buiten zeer groote noodzaak middelen heeft aangewend, die hij Vóór zijn optreden ,als Minister als uit gesloten had gekarakteriseerd, die hij, toen ze onvermijdelijk schenen, als uiter sten sluitpost had opgenomen, maar die, nu de zaken niet onaanzienlijk meevielen, dn reserve hadden moeten worden gehou den voor het geval de zaken nog eens ongunstiger mochten blijken te loopen dan Voor het oogen'blik het geval bleek te zijn. De heer Van Gijn doelt op de belas tin gverhoogingen tot een gezamen lijk bedrag van f40 millioen, waaronder de beschermende rechten, die een veel grooter druk op de 'bevolking zullen leg gen dan alleen het bedrag der Veirhooging Zelve. Uit Stad en Provinola ZIERIKZEE. Onder leiding van den heer E. van Bergen gaf de „Vereeniging voer Kamermu&i'iw Vrijdagavond in de Concertzaal een concert, dat goed be zocht was. Het aantal muziekliefhebbers schijnt hier in de laatste jaren grooter worden, terwijl meermalen bewoners uit de omgeving naar hier gelokt wor den, om mede te genieten van hetgeen door id e vereeniging voor kamermuziek geboden wordt. We zullen ons niet wa gen aan een critische beschouwing over deze uitvoering. Muziek moet verstaan, begrepen en doorvoeld worden. De groote meerderheid heeft blijkens het applaus genoten van de ten gehoore gebrachte nummers waarvan enkelen ons bizonder boeiden, o.a. no- 4 van het programma. Het gemengd koor heeft de zen avond weer met lust en opgewekt heid dé te zingen liederen over het voet licht gebracht tot de aandachtig luiste rende toehoorders, die gul waren met hun bijvalsbetuigingen na ieder nummer. Het gedeelte uit de opera van Wagner, „Tannhauser", het laatste nummer voor de pauze, voldeed ons het meest. Voor het eerst hoorden wij hier den heer Seér- den, die een 6-tal liederen zong. De heer S. beschikt over een mooi vol basgeluid en bracht door zijn optreden een aangename afwisseling in het pro gramma. Het publiek waardeerde dit op treden en juichte hem gul toe. Voor muziekliefhebbers in het Westen van 't eiland bestaat deze week gelegenheid de vereeniging te Haamstede te hooren. Per flaeon /(-125 Verkrijgbaar lij li JMpalktkm nlrifil» Naar wij vernemen heeft de heer J- J. Cock alhier, die een groot dieren vriend is, uit de dierentuin te Rotter dam, vier Oostersche paaden, 2 kaai mannen en 2 skinks met jongen ont vangen. Hij heeft het voornemen om de jonge dieren op te kweeken, hetgeen buitengewoon moeielijk schijnt te zijn en ze vervolgens aan Artis ten geschenke te geven. De kaaimannen schijnen niet ongevaarlijk te zijn. De C. J. V. „Samuel' alhier her denkt, blijkens een .annonce in dit num mer voorkomend, Donderdag a.s. haar 35-jarig 'bestaan. De Chr. Zang-Ver. „De Lofstem" zal bij dit herdenken haar me dewerking verleenen. Als een bewijs, dat de gymnastiek- vereeniging Giympia" zich in een groo- ten bloei mag verheugen kan gelden, dat de jongeheer K- A. Biermasz werd in geschreven als het 200ste lid. De afdeeling „Zeeland" van het Vrijwillig Landstormkorps Motordiensr, zal Vrijdag 27 Februari a.s. een ééndaag- sche oefening houden op Zuid-Beveland, waartoe de manschappen te half negen bijeen zullen komen te Kapelle. De uit Zeeuwsch-Vlaanderen, Schouwen en N.- E^eland komende manschappen hebben voor zich en 'hun auto's of motorrijwielen vrij vervoer op de Provinciale booten. Dhr. W. Kik, commies bij de belas tingen alhier, is met ingang van 1 Febr. 1.1. bevorderd tot commies le kl. der directe belastingen. BURGH. Voor een talrijk publiek gaf de zangvereeniging „Nu met Hope" on der leiding van haren directeur, de heer J. M. Rademaker, Vrijdagavond j.l. een uitvoering in de zaal van den heer v. d. Moer. Gegeven werden een 14-tal zang nummers in 2 afdeelingen, die zeer in den smaak vielen; de eerste afdeeling was beslist goed te noemen. Een 4-tal kluchtspelen: „Het kistje met kruit", ,,'n Korte schets", „Luitenant en oppasser" en het dolkomische stukje „De gemeente raadszitting te Wauweldam" werden met onverdeelde aandacht gevolgd en brach ten herhaaldelijk de lachspieren in be weging. Een geanimeerd bal besloot den gezelligen avond. Wij wenschen „Nu met Hope" geluk met het behaald succes en houden ons voor een volgende uitvoering aanbevolen. DREISCHOR. Raadsvergadering, gehou den op Vrijdag 20 Febr. j.l. Alle leden aanwezig. Voorzitter de burgemeester. Onder de ingekomen stukken is een schoolgeldreclame van L. Fonteine, waar bij B. en W. gemachtigd worden na on derzoek te beslissen. De rekening Van het muziekgezelschap „Crescendo" wordt na lezing goedgekeurd. Van Ged. Staten is ingekomen de goedgekeurde begroe ting der Keuringsdienst, waarbij de ver- Vanger van den keuringsveearts door laatstgenoemde zal worden bezoldigd. Na Voorlezing .blijkt uit het kohier der hon denbelasting, dat er 74 honden in deZe gemeente belastbaar zijn. Hierna wordt de bestrating der Weststraat aan de orde gesteld. De raming hiervan is ruim het dubbele van de uitgetrokken post op de begrooting. De voorzitter stelt voor de Zuidstraat uit te breken, deze met betere klinker te leggen en de uitgeko men steen in de Weststraat te verwerken. Daar het Vorige dienstjaar echter mét een zeer voordeelig saldo sluit, wil hij deze herbestrating Voortzetten tot voor bij het postkantoor, deze heel© straat zoo zeer noodig in eens afdoen en de betaling te doen op 1 Jan. '26. Een zeker bedrag niet te boven gaande wordt daar toe Z.h.s. besloten. De heer P. V. d. Linde dringt aan; het Vervoer der uit komende keien mede in de aanbesteding op te nefnen. De heeren A. P. der We duwen en Doeleman bespreken den slech ten toestand der pas gelegde bestrating der Meelstraat, onder instemming van alle leden. Een voorstel ter verbetering blijft echter achterwege. Mede vestigt de heer der Weduwen de aandacht op de telkens losliggende steenem der zink putten in de Zuidstraat en de heer P. v. d. Linde op den slechten toestand van het metselwerk der asch'bak bij de slacht plaats; een en ander als zijnde aan de uitvoering van het werk te wijten. Na rondvraag sluiting. Groot was de belangstelling op den laatst gehouden Nutsayond j.l. Zaterdag. In de eerste plaats zeker wel door den goeden naam van den heer Jac. v,an Elsacker uit Rotterdam, die dezen avond als spreker zou optreden. Na een uitvoe rige uiteenzetting Van de oude taal, |ge- schiedenis en strekking, gaf deze be gaafde declamator als hoofdnummer het oude religieuse mysteriespel „Marieke van Nijmegen", voorgedragen in middel- eeuwsch costuum. De schoonheid van dit oud-Vlaamsche gedicht, zoo harmonisch met zijn religieuse strekking ineenge vlochten, op zulk -een wijze voorgedra gen en ingeleefd, kon ook niet anders dan een diepen indruk op de aanwezigen uitoefenen. Bewonderingswaardig waren Vertooning en geheugen bij deze moeilijke oude taal. Na de pauze gaf de heer van Elsacker een paar Falklandjes, „De Bruid" Van Prins en hef ontroerend gedicht van Adema Van Scheltema „De Vlucht". Met eenige woorden van waardeering tot spreker en auditorium sloot de voor zitter onder bijval dezen, laatsten nuts avond. NIEUWERKERK. Donderdag vergader de de afd. van het Groene Kruis piet vele belangstellenden die opgeroepen wa ren om het eenige punt op de agenda: „de aanstelling van een ziekenverpleeg ster" te bespreken. Ds. P. v. d. Linden, voorzitter der afd., opende met gebed en gaf toen een uiteenzetting van het plan en een duidelijke omschrijving van het standpunt waarop het bestuur zich stelde. Nadat uit de aanwezigen enkele vragers en opmerkers waren beantwoord, nocdigde de voorzitter degenen die niet op de lijst hadden geteekend of wensch- ten te teekenen, uit, de zaal te verlaten, om het testuur met de voorstanders in de gelegenheid te stellen te beraad slagen over hetgeen nu verder te doen staat om het plan tot uitvoering te brengen. OOSTERLAND. Vrijdagavond j.l. hield de Oosterlandsche Kolenbond. in de Con ferentiekamer haar jaar vergadering, on der voorzitterschap van den burgemees- J ter, dhr. J. C. V. d. Have. Uit het verslag J van den boekhouder, dhr. M. Roks, bleek, I dat in het vorige boekjaar waren aan- j gekocht 4364 H.L. kolen. De inkomsten bedroegen f 7198,53,' de uitgaven f6249,14, alzoo een batig saldo Van f949,39. Staan de de Vergadering werden voor dit jaar opgegeven circa 3000 H.L. kolen. Verge lijkt men de cijfers van de opgegeven kolen Van het vorige jaar met dit jaar, dan mag de vereeniging daar uit moed putten, dat het kolenfonds evenals vroe ger jaren weder zal gaan herleven. STAVENISSE. Vrijdagavond 1.1. gaf de Vrijwillige Landstorm, klasse „Stavenisse" alhier, onder leiding Van den heer Koe- Voets, le luit. te Bergen-op-Zoom, een zeer goed geslaagden Adond van droo- lijke Kunst in hotel Van Dalen. Afgewis seld door een flink orebest, werden be halve de opvoering van een kluchtspel, „de Koning Van Kotzambi", verschillende liederen gezongen door Joan de Meis treel, waaronder zeer mooie' „levenslie deren". Met guitaarbegeleiding werden verscheidene liedjes cvp onberispelijke wijze gezongen door mej. C. Koevoets, en werden eenige duetjes door Joan de Meistreel en mej. C. K. ten beste ge geven. De „Buikspreker" en de Oud- Nederlandsche Volksliederen, door Joan en Cathrien in Oud-Vlaamsch costuum Vielen ook Zeer in den smaak. Namens het in grooten getale opgekomen publiek dankte de heer A. F- Hanssens, mej. em dhr. Koevoets en de verdere medewer kers Voor het vele scho.one en mooie, dat zij dien avond aan het publiek ge geven hadden en riep hun Zoo mogelijk een „tot weerziens" toe. Na .afloop bleef Voornamelijk het jonge volkje nog eenige uurtjes bijeen' om va*n een gezellig bal te genieten. Ook hierbij Verleende ge noemd orchest groote diensten. ST.-ANNALAND. Zaterdagmorgen ont dekten eenige werklieden, dat er op het water oin de haven een vrouwspersoon dreef. Ze stelden dadelijk pogingen in het werk om de ongelukkige te redden, maar bemerkten al gauw, dat het leven reeds igeweken was. Het b'leek de vrouw te zijn van den ouden gemeentebode F. W. THOLEN. In de op 20 Februari ge houden jaarvergadering der weegbrug „Vooruitgang" alhier, bleek, dat in 1924 de opbrengst bedroeg f824,90. Aan uit gaven is betaald de som van f501,90, zoodat er een batig slot is van f323,28. Besloten werd de leden weer 5 pCt. dividend uit te keeren. De aftredende leden, de heeren Klompe, Geluk en v. Lu ijk, werden met algemeene stemmen herbenoemd, evenals de commissie van toezicht. Besloten werd het loon van den weger niet te verhoogen, doch dit 'op hetzelfde peil te houden. Van be stuurszijde werd meegedeeld, dat de brug thans zoodanig door deskundigen is ge controleerd, dat een zeer zuivere weging der producten thans gegarandeerd is. RECHTZAKEN» Ter Openbare Terechtzitting van den Politierechter te Middelburg, van Vrij dag 20 Februari werd o.m. behandeld de zaak tegen L. O., schipper, 39 jaar, te Zierikzee, die in verzet was gekomen tegen het vonnis van den .Politierechter van 6 Januari 1925, waarbij hij bij ver stek wegens vischstrooperij werd ver oordeeld tot 3 weken hechtenis. Bij dag vaarding was beklaagde- ten laste ge legd, dat hij op 13 September 1924 te Bruinisse mosselen en mosselzaad had ge- vischt op een perceel tusschen paal 6 en 8, waarvan het vischrecht toebehoorde aan W. Otte. Als getuige werd gehoord de heer Mr. A. J. F. Fokker, voorzitter van het Waterschap Schouwen te Zie rikzee,, die verklaarde dat het Water- I schap Schouwen terecht verpacht, ook de j plaats waar door reklaagie gevischt was, aangezien die plaats nog vooroever van Schouwen is. De op 6 Jan. j.l. reeds ge hoorde getuige L. van der Weele, op- Ziener der visscherijen, verklaarde nog, dat de vooroever van Schouwen zich verder uitstrekt dan de laagwaterlijn, en dat beklaagde gevischt heeft ongeveer 40 a 50 M. buiten die laagwaterlijn. De Officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte be vestiging van het vonnis, waartegen ver zet. Als verdediger trad op Mr. C. J. B. du Croo, advocaat en procureur te Zierikzee; op grond van inlichtingen die hij had .van het departement van finan ciën, achtte verdediger, dat bekl. had gevischt op terrein van den staat, der halve terrein wat door het waterschap Schouwen niet verpacht kan worden, dus in vrij vischwater, waarvoor beklaagde consent heeft, en betwist, dat W. Otte recht heeft om daar te visschen- Op grond daarvan vroeg verdediger ontslag van rechtsvervolging voor beklaagdff Na re- en dupliek werd de uitspraak in deze zaak door den Politierechter be paald op 27 Februari a.s. - 1 LANDBOUW EN VEETEELT. Boterprf1z«n. Men schrijft ons: De noteeringen Van boter geven aan de consumenten in onze provincie een vreemden kijk, want die zijn zoo afwisselend, dat men er zoowat niets meer van begrijpt. In de „Nieuws bode" van Vrijdag lezen we onder markt berichten: boter f 0,80 a fl,06; dito 2e soort f 0,70 a f0,76. In de „Thools'che Courant" van dienzelfden datum: b'oeren- boter fl,20 en in het Zeeuwsch Land bouwblad van denzelfden dag: de han- delsprijs voorboerenboter is f 1,10 per half' K.G.; deze prijs geldt tot en met 26 Februari. Nu laten we de roomboter eVen buiten beschouwing, maar dan vra gen we af, hoe het mogelijk is, dat die Thoolsche boter zóóveel in prijs ver schilt met die uit Zierikzee, waarbij komt, dat van 2e soort daar geen sprake is en alles Voor le soort wordt betaald in de winkels. In die winkels komt dan nog f0,10 voor „schotelprijs" er bij. Toe vallig behandelt onze ijverige Zuivelcon- sulent in Zeeland, de heer Zwagerman, in genoemd Landbouwblad de boterprijzen in Zeelend; een zeer lezenswaardig arti kel voor de melkveehouders in ons gan- sche gewest. Gereleveerd Worden de cij fers voor '23, toen deze 'bedroegen als ge middelde prijs over het geheele jaar voor Tholen f2,08; Walcheren id. if 2,08; Schiiu- wen-Duiveland fl,985, Zuid- en Noord- Beveland f 1,98; Oostelijk Z.-Vlaanderen f 1,80; Westel. Z.-Vlaanderen f1,735, ter wijl als vergelijking ook de noteering roomboter uit Roosendaal wordt ge plaatst naast deze cijfers f2,03 (groot handel). Voor Tholen worden oVer 1924 geen prijzen gegeven jammer!! om dat geen gegevens ontvangen werden. (De Thoolsche Courant geeft elke week de noteering en in verband daarmee wordt verkocht). Het gemiddelde luidt dan Middelburg f2,22, Goes f2,10, Hulst f 1,87, Oostburg f 1,90 en Zierikzee f2,25. Zoo als wij hierboven reeds zeiden, de noteeringen geven den consumenten een vreemden kijk op de boterprijzen in ons gewest en menigeen zal vragen „Hoe gaat dat toch eigenlijk?" ONDERWIJS» De heer S. Stoel te Stavenisse, die uit 32 sollicitanten benoemd was als tij delijk onderwijzer aan de openb.. school te Oude-Tonge, heeft voor deze benoe ming bedankt. Kmmumws* Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Lage Zwaluwe, K. de Bel te St.-Nicolaasga (Fr.) Te Wade- noijen, cand. E. J. Mulder te Baarn. Bedankt: Voor Lienden (Betuwe), A. Prins te Poederoyen (Gld.). THOLEN. In het Gallege van Kerk voogden en Notabelen is gekozen in de vacature W. M. Geluk tot Kerkvoogd, dhr. I. Christiaanse, terwijl in de vaca ture van notabele ontstaan door de be noeming van dhr. Christiaanse, herstem ming moet plaats hebben tusschen dhr. C. Dieleman en M. Princë. Geref. Kerk. Beroepen: Te Warns (Fr.), cand. W. Tom te Hilversum. Te 's-Graveland, H. Ph. Ingvvers.en te Nijkerk. Te Uit hoorn, J. Gillebaard te N.-Scharwoude. ZIERIKZEE. A.s. Woensdagavond 7 u., hoopt in de Geref. Kerk, St.-Domusstraat, op te treden ds. v. d. Vlugt, geestelijk verzorger, op „Vrederust", om een rede te houden in 't belang dier Stichting. De plaatsen zijn vrij. Geref. Gem. Beroepen: Te Kampen, G- H. Kersten te Ierseke. Bedankt: Voor Rijssen (2de maal), J. Fraanje te Barneveld. In een steenkolenmijn op Sullivan Island in Burma (Britsch-Indië) zijn 51 mijnwerkers begraven tengevolge van een hevige ontploffing. Het Amerikaansche luchtschip Los Angelos, de vroegere Z.R. III, is Vrij dag om 5 uur voormiddags in den staat Bermuda gedaald, waar het de brieven mail uit de Vereenigde Staten aanbracht. Het luchtschip was des middags om 3 uur 40 te Lakehurst opgestegen en had een afstand yan 900 mijlen afgelegd. In den Amerikaanschen staat Iowa heeft een zekere Dunn zijn beide ouders gedood en toen zichzelf bet leven be nomen. Dunn zou uit medelijden gehan deld hebben, daar zijn ouders, stokoude lieden, veel leden door asthma en kanker. De Bulgaarsche regeering denkt er over in de grensgebieden en de door roovers onveilig gemaakte streken den oorlogstoestand af te kondigen. TELEGRAMMEN. STOCKHOLM (V.-D.) De toestand van den ex-premier Hjalmar Branting is ern stig. ROTTERDAM (V.-D.) Aan den Rotter- damschen rijweg in ae gemeente Over- schie had Zonlag een ernstig motor ongeval plaats, doorJat een jeugdige wie.rijder, zekere A- B., de teekens van een motorrijder niet begreep. Motor en rijwiel botsten tegen elkaar. Beide per sonen werden over oen weg geslingerd en bleven bewusteloos liggen. Een dok ter constateerde hersenschudding:. Beiden werden in ernstigen toestand naar een ziekenhuis overgebracht. NIJMEGEN (V.-D.) Volgens officieele opgave zijn in het woonwagenkamp al hier. een 5-tal gevallen van buiktyphus geconstateerd, waaronder een met doo- delijkèn afloop.' Hedenmorgen werd een nieuw geval geméld. ROTTERDAM (V.-D.) Onder groote be langstelling heeft heden de begrafenis plaats gehad van de gevonden slachtof fers van de ramp op de Maas, waarbij zes personen zijn verdronken. De twee vermisten bij die ramp zijn nog niet ge- vond en YLST (V.-JD.) Tijdens de godsdienst oefening in de Ned. Herv. Kerk alhier ontstond Zondag brand. De brand was ontstaan in het kolenhok en deelde zich aan het kerkgebouw mede. wadat de kerk in allerijl was ontruimd, werd tot bluSschen overgegaan. De brand bleef beperkt tot een gedeelte van het ge bouw, dat evenwel nog al waterschade kreeg. De oorzaak van den brand is onbekend. AMSTERDAM (V.-D.) De Bond van kleermakerspatroons in Nederland heeft verzocht de wet tot aanvulling van de Zegelwet niet aan te nemen- Voor ochrale Lippen en Ruwe Huid gebruik ikalFijd j ROTTERDAM, 23 Febr. GRANEN. Bui- tenl. kalm. Meel f24,50; Maïs La Plata f245; Haver, Canada f 13Binnenl. Tarwe f 10 a 15; Rogge f14 a f 14,75; Gerst (Chevalier) f 15f 15,50; Haver f 10 a f 12; Erwten f13 a f 16Schokkers f15 f22; bruine Boonen f 15 a f 2l. Zaden. Lijn zaad, voer- f20 a f22; zaai- f25 a f'27; Karwijzaad f35 a f 37; Maanzaad f34 a f36; Kanariezaad f22 a f24; Koolzaad f 29 a f 31Mosterdzaad, bruin f 70 f73; geel- f30 a f33; Boekweit f 13,50 per 100 K.G. Ajuin. Aanvoer klein, groote f5,50 a f6, kleine f6 a f6,25 per 50 K-G- Aardappelen. Zeeuwsche Eigenheimers f4,75 a f5,50; bonte en blauwe f4,50 a f5,25; blauwe Eigenheimers f4,40 a f4,60, Brielsche Eigenheimers f5,50 a f5,70'; Po ters f2,75 a f4; Bravo's f5 a f5,60; Red Star f4 a f4,60; Winteraardappelen 7—11 cents per K.G. Eieren f 6,50 a f 7,50. Vlas. Aanvoer 13550 K.G. blauw, fl,40 a f 1,80; 5000 K.G. Groninger, f 1.40 a f 1,80; 12050 K.G. geel, 11,40 fl,75; 8200 K.G. wit, fl a fl,40- VEE. Aanvoer 467 run deren, le kw. f 1,20 a T 1,30, 2e fl a f 1,10, 3e f 0,85 a f 0,95206 kalveren, le kw. f 1,70 a f 1,90, 2e fl,25 a f 1,50, 3e f0,95 a f 1,10, prijshoudend; 76 schapen of lammeren, le kw. f 0,90 a fl, 2e f0,70 a f0,80, 3e f0,60; lammeren f 1,05 a f 1,20, redelijken handel; 1475 varkens, le kw. f0,74 a f 0,76, 2e f0,70 a f0,72, 3e f0,64 a 1' 0,68, lichte f 0,68 a f 0,72, vlugge handel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon.. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht In den morgen van 23 Febr. Hoogtte barometerat. 768.7 te 8tookholm. Laagste 751 0 te Ho yhead. Verwacht tot den avond van 24 Febr. meest krachtige zuidelijke tot zuidweste lijke of westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later waaraohij nlijk sneeuw- of regenbuien, zachter. FbtielPB Iteht of i Van 23—24 Febr. van 5 55 n.ra.6,29 v.m. 24—25 5 57 n.m 6.27 v.m»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1