Zierikzeesche Nieuwsbode Het zegel der Stiite. B IJ VOEGSEL behoorende bft do van Woensdag 18 Fabr. 1925, no. 11599. Uit Stad en Provinoie. ZIERIKZEE. Tot yerpleegster in het Diaconie Verplegingshuis is benoemd mej. T. R. v. d. Velde te Brouwershaven. BURGH. In een goed bezette zaal hield Zaterdagavond j.l. de afdeeling Burgh van den Bond voor Staatspensionneering een propagandavergadering bij dhr. v. d. Moer. Na door den voorzitter, dhr. G. A. v. Zuijen te zijn ingeleid, trad als spreker op dhr. I. Visscher van Rotter dam. Genoemde heer behandelde in alge- meene trekken het idee van Staatspen sionneering, den zwaren strijd, die daar voor reeds is gevoerd en nog te wach ten staat. Hij herdacht de vele werkzaam heden in 't belang van den Bond door wijlen dhr. Voorbrood e.a., wees op het goede voorbeeld, dat het kleine Dene marken ons geeft door zijn Staatspen sioen en goed ingerichte ouderdomshui- ontvangsten tot een maximum van f 50. De heer Ooms vindt dit wel iets te wei nig en zou to<t f 65 willen, gaan, terwijl de heer Pollie een b'elooning ad f 50 voor twee dagen genoeg vinJt. Ds voor zitter wijst er op dat in de vergadering maar een wethouder aanwezig was, hij was voor f 50, de wethouder er tegen, de werkzaamheden vorderen meer dan twee dagen, 't is niet alleen de kennis maar ook de voorloopige werkzaamhe den zoodat f 50 nu niet te veel is. De heer Pollie vraagt waarom, als f 50 niet voldoende is, B. en W- dan met dit voor stel gekomen zijn, ze zullen toch wel goed onderzocht hebben. De heer den Engelsman wil de jaarwedde bepaling onveranderd laten, de lieer De Rijke evenzoo. De heer Ooms acht een" limiet noodzakelijk, en wil deze gesteld zien op f 70. Na eenige discussie steunt oe heer Vermet dit voorstel en wordt het aangenomen met 4 stemmen. Hierop volgt wijziging van het Reglement van het 3 Weezen-Armbestuur, bepaling jaarwedde secretaris-ontvanger tot een maximum j Van f 500, vaststelling borgtocht gemeen- te-ontvanger, en vaststelling borgtocht secretaris -ontvanger Weezen-Armbestuur. I In behandeling komen enkele afschrijvin gen schoolgeld, welke zonder discussie worden toegestaan. Bij de omvraag ves- zen tegenover onze verzekeringswetten. o o gat' een kort overzicht van het Engel- tigt de heer Pollie de aandacht op een sche stelsel en besloot met het voor- I 'baan bij de huizen van den heer Van lezen van een paar gedichtjes. Van dej Tilbeurgh, er zijn daar zeer groote put- gelegenheid tot het stellen van vragen j ten en vindt het voor de bewoners Je in de pauze werd geen gebruik gemaakt. I vensgevaarlijk. De voorzitter wijst er op Door eenige dames en heeren werd op- j dat ae v/eg in onderhoud bij den Polder gevoerd: „Zwoegers", tooneelspel in twee is, waarop de heer Pollie vraagt wie bedrijven. Dit stukje werd vlug en goed j dan het straatje gelegd heeft. De voor gespeeld en oogstte den bijval van het publiek. Bij het einde dankte de voor zitter den spreker voor zijn rede, de dames en heeren voor hun medewerking en het publiek voor zijn opkomst en be langstelling. OUD-VOSMEER. Openbare raadsverga dering, gehouden op Maandag: 16 Febr. j.l. In de eerste vergadering van het jaar wenscht de voorzitter allen een voorspoedig jaar, „terwijl de heer De Wilde hiervoor dank betuigt en weder- keerig gelukvvenscht, wel is waar zijn het in de wethoudersvergaderingen niet altijd gouden appelen op zilveren schalen, doch dit werkt niet remmend, de goede harmonie laat in de raadsvergadering wel eens wat te wenschen over, en wenscht voor 1925 een betere onderlinge verstandhouding. In verband met de ge lezen notulen zegt weth. De Wilde dat in de laatste raadsvergadering de heer Ooms een blaam gelegd heeft op B. en W.i hij protesteert daartegen. Nopens het pad in de Kalisbuurt is geen besluit ge nomen en nu gaat het niet aan met een zitter zegt dat de gemeente dit gedaan heeft om de bewoners tegemoet te ko- «non, waarop de heer Pollie van mea ning is, dat waar de toestand onhoud- baar is de gemeente weer wel ingrijpen mag. De heer Ooms meent dat men daar- mede voorzichtig moet zijn, de gemeente i kan niet alles voor den Polder doen, doch B. en W. hebben het toezicht pp wegen en voetpaden en kunnen dus in f die richting werken. De heer Vermet deelt mede dat hij na eenige overweging besloten heeft ontslag te nemen als wet houder, niet omdat er b.v. een Vlissing- sche quaestie is, maar omdat hij ook gemeente-geneesheer is, en als zoodanig i te hoog staat om tijd te vinden als wet- i houder voor toezicht op een goot, verlaat- put of muur, het ambieert hem niet lan- ger. Niemand meer het woord verlan- gend wordt de vergadering gesloten. Alhier werd Maandagavond ten huize van den heer E. H. Verhees een verga- dering gehouden, waarin is behandeld de oprichting van een fanfarecorps. Na- dat zeer uitvoerig uiteen was gezet de bedoeling van deze oprichting meldden 136000 k.g. chilisalpeter120400 k.g. zwa velzure ammoniak; 179200 k.g. superfos faat en 1250 k.g. kopersulfaat; vertegen woordigende deze kunstmeststoffen een waarde van f 50598,57. Namens de com missie, belast met hel nazien van de rekening, deelt de heer J. J. Noom mede, dat dit onderzoek geen aanleiding heeft gegeven tot op- of aanmerkingen, en een en ander in orde is bevonden. De totale ontvangsten hebben bedragen f 52257,45; de uitgaven f 52226,83; zoodat een batig slot overbleef van f 30,62. De aan de. beurt van aftreding zijnde bestuursle den, de heeren W. M.. Kloet, J. P. Hage en C G. Hage worden herkozen met 43 van de 45 uitgebrachte geldige stemmen. .Bij de rondvraag informeert de heer Dorst of het niet mogelijk is voortaan de levering van de Super vroeger te doen geschieden, b.v. in de maand Jan. De voorzitter wil dienaangaande met het bestuur overleg plegen en nagaan in hoever zulks mogelijk is. De secretaris dringt er op aan de betaling der kunst meststoffen vlugger te doen geschieden. Men zal trachten te bevorderen dat hier aan zooveel mogelijk wordt tegemoet ge komen. Daarna s'.uiting. paar schreeuwen te beweren dat dit be sluit niet is uitgevoerd. Hij heeft Zelf zich niet minder aar. 40 personen aan, nog gewezen op een plaatsje vooV iedere die als werkend lid willen toetreden, woning en een goot, het zou opgenomen terwijl nog meerderen volgen. Er zal nu worden als de heer Vriens hersteld was. getracht worden de noodige gelden te De heer Ooms zegt dat de notulen an- krijgen, maar er zal flinke medewerking ders uitmaken, daarin is zoo juist ge lezen dat de raad goed vond in 1924 de klinkers aan te koopen en in 1925 het werk uit te voeren, hij drong toen nog aan op den aankoop van goed ma teriaal. Wanneer hij er op wijst, dat daaraan niets gebeurd is, is dit geen blaam voor B. en W., 't is veel eer een blaam voor B. en W., dat zij die slijk- boel in de Kalisbuurt, dat de mooiste straat is, zoo langzaam aanpakken. In Juni is ook reeds over bestrating ge sproken. De voorzitter zegt dat geen besluit genomen is en zeker niet in Juni, 't is alleen goedgevonden, de raad heeft er weinig op gereageerd. De heer Ooms verwijst naar de notulen, uit welke notulen blijkt dat in den raad varii 1 April 1924 gesproken is over bestrating van het erfje bij de wed. Kamhoot en in den raad van 30 Sept. '24 over het trottoir in de kalisbuurt, in verband waarmede de heer Ooms er op wijst dat waar tot heden niets gebeurd is, het toch veel te lang duurt. Aan de orde is herziening van de jaarwedde van den marktmeester met voorstel van B. en W. om dit te bepalen op 50 °/o van de l moeten zijn, daar het aanschaffen vain 1 instrumenten een zeer dure" affaire is. i De leden van de commissie van de oude muziekvereeniging blijven aan tot een nieuwe vereeniging definitief is tot stand gekomen. ST.-MAARTENSDIJK. Vrijdag 13 Febr. j.l. hield de vereeniging „Landbouwbe lang'' alhier haar jaarlijksche algemeene vergadering. Tegenwoordig waren slechts 45 leden. Op 1 Januari 1924 telde de ver. 1.93 leden, 3 leden vielen af, terwijl 9 nieuwe zich aanmeldden, derhalve be droeg hel ledenaantal op 1 Januari 1925 194. Bij de opening spreekt ds voorzit ter, de heer J. L- Groenswege eenige toepasselijke woorden in verband met het 25-jarig bestaan der vereeniging. Hij drukt zijn spijt uit dat de heer J. C. Westerweel, lid der vereeniging van af de oprichting, wegens ongesteldheid de vergadering niet kon bijwonen. Uit de jaarverslag van den secretaris 'bleek, dat gedurende het afgeloopen jaar de volgende hoeveelheden kunstmeststoffen werden aangekocht, n.l. 6500 k.g. patsnt- kali; 36000 k.g. kalizout: 25000 k.g. kaï- niet; 10000 k.g. ammoniak superfosfaat; De Eng. ministerVan Transport is voornemens het oniuTbhsverkeer in de straten Van Londen te beperken. In weer wil van de getroffen voorzorgsmaatre gelen zijn in de jaren 1921—1923 toch nog 500 kinderen door het verkeer in Londen gedood. Zware stormen hebben in het Beier- sche hoogland en in de Alpen gewoed. In verschillende gemeenten zijn men- schenlevens te betreuren. In het Salz- kammergut werd een trein door een orkaan uit de rails geworpen. Een con ducteur werd gedood en 15 personen werden min of meer ernstig gewond. Een brand vernielde te Winnipeg (Canada) een hotel en verscheidene wan kels. De aangerichte schade wordt op 100.000 dollars geschat. 'Twee-en-twintig hotelgasten moesten uit het hotel de wijk nemen bij een vorst van 22 graden onder nul. De Belgen hebben een Duitschen „hongerkunstenaar" over de grenzen ge zet De Duitschers, zeiden zij met grim mig en humor, hebben ons vier jaren lang leeren hongeren; we kénnen het nu wel en zijn uitgeleerd. De „Protest. Rundschau" berekent naar de nieuwste statistische gegevens, dat er in de wereld 193 millioen Protes tanten zijn, waarvan in: Duitschland 40.2 miilioen, in Zweden 5.7, in Nederland 3.5, in Hongarije 3.6, in Finland 3.2 en in overig Europa (het vasteland) 17.1. Het Britsche rijk heeft 46,4 en Amerika 73.3 miilioen Protestanten. de pastorie aldaar, die sedert enkele maanden wordt bewoond door dr. Busse- «naker. Het* dienstmeisje Zou Dinsaog- avond aan haar moeder vragen, den nacht bij mevrouw Bussemaker, die on gesteld was, te waken. Toen het mëisje goed en wel thuis was, kwam dr. Busse maker aanloopen en oordeelde dat het waken niet noodig was. Den volgenaen ochtend kreeg het dienstmeisje bij haar komst aan de pastorie geen gehoor; den geheelen dag bleef de woning gesloten, tptdat 's avonds een besteller mei een pakje kwam. Ook dezen gelukte het niet gehoor te krijgen en pogingen van an deren om zich toegang te verschaffen gelukten evenmin. De smid heeft toen ae voordeur opengebroken; men klopte nu aan de deur van de kamer van den pre dikant. „Ja!" zoo klonk het uit de ka mer. „Bent u ziek?" Zullen we een dok ter halen? Doe de deur nu open!" „Ja", antwoordde ds. B., doch hij opende de deur niet; blijkbaar was hij niet in staat dit te doen. Toen men nu de kamerdeur openmaakte en binnentrad Vono men ds. Bussemaker op den grond liggen. Hij leed hevige pijnen; mevrouw vono men bewusteloos op bed. Des avonds over- f leed de predikant en Donderdagavond i mevrouw B. Het mee. Te Eindhoven werden twee i agenten van politie, die een dronken man wilden arresteeren, lastig gevallen door I drie personen, die te kennen gaven te zullen beletten, dat ae arrestant werd r meegenomen. Een van hen bracht op een gegeven oogenblik den agent B. een steek met een mes toe. De andere agent loste een schot in de lucht, waarop het drietal j de vlucht nam. De arrestant werd naar het politiebureau gebracht en de ge- I wonde agent werd in een café binnen gedragen, waar bleek dat hij in de borst l gestoken was. De verwonding is echter J niet levensgevaarlijk. In verband met 't gebeurde is de 32-jarige P. T- R„ uit Eindhoven, die zeer ongunstig bekend staat, aangehouden. De uadermoord te Groningen. Op 12 Maart zal voor de Groningsche Recht- l 'bank behandeld worden de zaaik tegen l de beide mannen, die hun vader in de j Plantsoenstraat aldaar vermoord hebben. INGEZONDEN STUKKEN. VERSCHILLENDE BERICHTEN, ü_I Door Wllllsm La Qneux. „Neem me nu! Ik ben gereed! Draag me, waar ge wilt, want binnen enkele oogenblikken zal ik dood zijn. O, ja, mijn goede vrienden! Ik heb het groote spel gespeeld en verloren! Toch heb ik jullie allen bedirogen, zooals ik altijd voorspeld heb". Toen wendde hij zich tot zijn twee on- De twee mannen wilden hem grijpen, dergeschikten en zei kortaf: maar Frémy, die de verandering op het „Leg hem de boeien aan! Hij kan lastig gelaat van den moordenaar reeds op worden!" j merkte, hield hen terug. „Boeien! Ha, ha!" Tiep Senos de Peru- Het gelaat van Cane werd aschgrauw, aan lachende en knipte met zijn bruine zijn magere handen stijf. Hij trachtte nog 66 vingers in het gelaat van den geVangene. „Nu is het mijn triomf! Senos heeft den dood van zijn armen meester ge wroken!" „Een oogenblik!" riep de gevangene uit. „Ik mag toch zeker wel even mijn papieren krijgen en ze u overhandigen! ze zullen u misschien interesseeren", zei hij zeer koelbloedig. Hij nam een klein - sleuteltje van zijn horlogeketting en opende een kastje in den muur, waaruit i hij een kleine, gelakte ijzeren doos haal- de, welke hij op tafel voor ons zette. Met een andere kleinere sleutel opende hij het deksel, maar een kreet van schrik ontsnapte ons, toen we hem een klein zwart voorwerp in zijn hand zagen hou den, lenig en kronkelend een kleine dunne, maar zeer vergiftige Zwairte slang! Het was voorbij in een oogenblik, voor wij de waarheid konden vatten.' Op zijn witte pols zag ik een kleine bloeddrup pel, daar waar de slang hem gebeten had, en terwijl hij het ding weer in de doos wierp en het deksel dichtviel, wendde hij zich naaT ons om en zei met een helschen lach: eenige woorden uit te brengen, maar geen geluid kwam over zijn lippen slechts een zacht gerochel. Wij ston den erbij en zagen toe. Hij hield zijn beide handen tegen zijn voorhoofd en stond eenige oogenblikken in het midden Van do kamer. Toen scheen een hevige pijnaanval hem bijna dubbel te vouwen en viel hij op den grond, kronkelend in de felste pijnen. Het was vreeselijk ora aan te zien en Phrida wendde zich met -een kreet af. Plotseling lag hij stijf en strekte zijn ledematen zoo ver uit, dat wij de beenderen konden hooren kraken. Zijn rug boog zich en toen stierf hij on der de vreeselijkste stuiptrekkingen, zijn ledematen verstijfd en tot het uiterste gerekt een waarlijk vreeselijke en ont zettende dood, een foltering in de laat ste oogenblikken welke onuitstaanbaar moet zijn igeweest een straf, erger dan eenige wet door menschen gemaakt ooit zou toegestaan hebben. V Terwijl Herbert Cane den tol voor zijn misdaden betaalde, herkreeg me vrouw Pelre eindelijk haar bewustzijn. Postdiefstal. Vrijdagochtend kwam men tot de ontdekking, dat uit een der geld- trommels, die 's avonds door de ver schillende 'bijkantoren gezonden worden aan het hoofdpostkantoor te Amsterdam en den volgenden dag geledigd terug gaan, een bedrag van f 11000 aan papie ren geld was verdwenen. Bij een onmid dellijk ingesteld onderzoek bleek, dat de beambte, op het bijkantoor belast met het vullen van den trommel, na afloop van zijn dienst niet naar huis was gegaan en daar den nacht ook niet heeft doorge bracht. In den loop van den dag heeft men hem evenmin gezien, zoodat het vermoeden gegrond lijkt, dat hij er met het geld vandoor is gegaan. Dit wordt nog waarschijnlijker door de omstandig heid, dat hij veel uitgaat en nogal in de schuld zit. Het is een 23-jarige onge huwde kantoorbediende, wiens opsporing thans verzocht wordt. Een duistere zaak. De justitie te Leeuw arden heeft Donderdagnamiddag te Hin- deloopen een onderzoek ingesteld in een duistere zaak (reeds onder telegrammen vermeld in ons Vrijdagnummer), welke zich heeft afgespeeld in de doopsgezin- Ik zag een uitdrukking vol ontzetting op haar gelaat, toen zij den man dooa op het tapijt voor ons zag liggen. Zij besefte de vreeseljjke waarheid terstond, gaf een luiden schreeuw en wierp zich pp de knieën naast den man, wiens wijd geopende oogen aan het verglazen wa ren. Edwards vroeg mij zacht of ik haar in bewaring wenschte te geven wegens den aanslag op mij. Maar ik antwoordde óntkèrinen-d. „De moordenaar heeft zijn gerechte straf ondergaan en moet zich maar voor zijn Schepper verantwoorden", Zei ik. „Dat is genoeg dit schouwspel is een dure les voor haar". „Bedenk, dat zij Miss Strand valsch beschuldigde", zei hij. „Zij wist toch, dat Cane het arme meisje vermoord had." „Neen", antwoordde ik. „Nu mijn meisje van alle verdenking gezuiverd is, kan ik edelmoedig zijn. Ik breng geen aanklacht tegen haa1*1 in." „O, liefste", riep Phrida „daar ben ik blij om. Laat ons vergeven en indien het mogelijk is trachten te vergeten, dat er donkere, zwarte dagen en weken waren, welke ons leven bijna verwoestten en de toekomst hopeloos en vol onheil deden schijnen. „Ja", zei ik, „laat ons trachten te ver geten". En met een laatsten blik op den doode en op de vrouw in wanhoop bij hem neergeknield, nam ik mijn meisje in dé armen en kuste haar in tegenwoordigheid van allen eil voerde haar weg van een tooneel, Zoo vol* bitterheid en eRende. (Buiten verantwoordelfkheid der radactie) Oo7>y wordt niet teruggevonden. Zierikaee, 17 Febr. 1925. Geachte fleer Redacteur. Wij verzoeken. U beleefd onderstaande regelen in Uw veelgelezen blad te wil len opnemen, betreffende het ingezonden stuk van den heer Johan Bongertman in de Zierikz'eesche Nieuwsbode van 16 dezer. Wij hebben dhr. Bongertman schrifte lijk antwoord gegeven op zijn daarin ge stelde Vraag en hem vrijheid gegeven deze brief te publiceeren. Wij zullen op verdere dergelijke in gezonden stukken niet ingaan. Wij hou den ons liever bezig met het beoefenen van de gymnastiek aan met het onvrucht bare geschrijf in de oourant. U dankende voor de verleende plaats ruimte teekenen wij, Hoogachtend, Namens het Bestuur der Gymn. Ver. ^Olympia", W. P. A. BROUWER, Secretaris. (Voldoende. Ik heb het ook wel gezien, dat een paar meisjes Van 10 of 12 jaar liepen te rooken. En ook heb1 ik dikwijls gehoord, dat vrouwen in een van onze achterbuurten ruzie hadden, en dat zij de aardigheid hadden, in het bijzijn van kinderen, de minste en liederlijkste woor den te uiten. Ik geloof Vast, dat deze indrukken wortelschieten in de kinderzieltjes en deze opgroeien tot zedelooze persoon lijkheden. Het zou te Veel ruimte in beslag ne men, om alle oorzaken uiteen te zetten over het zedelijk bederven onzer jeugd. Voor het eene gedeelte is de jeugd zelf aansprakelijk voor die zedelooze misdrijven, omdat ondeugd der jeugd zelf een mede-oorzaak is. En Voor het andere en wel voor het grootste gedeelte zijn de ouders verant woordelijk. Immers, de groote vraag is hier, welke taktiek van opvoeding bren gen de ouders in toepassing? Daar ik zelf nog tot de jeugd behoor, past het mij niet, om aan de ouders Voor te leggen, hoe zij de jeugd hel West kunnen opvoeden. Daarom raad ik U allen aan, om het art. van genoemd dagblad van 13 dezer te lezen, daarin staat m. i. voldoende wat de ouders kunnen doen, om het verderf Van hun kinderen tegen te houden. Bedenkt ouders, dat gij van uw werk, zelf de Vruchten zult plukken. Met vriendelijken dank voor de plaat- sin& S. ALBURG Jz. Financieel Nieuws. Beara ru Amrteriaia. 17 Febr. BTAAT8LEENIN3EN. Zierikzee, Februari 1925. Mijnheer de Redacteur, Mag ik s. V. p. een plaatsje in uw veel gelezen blad? Bij Voorbaat mijn dank. Verschillende malen werd mijn aan dacht getrokken door een artikel ge- pl ats in het nieuws van den Dag „De Courant", over de zedelijke verwildering Van onze jeugd. En onder het lezen Van die artikelen, dacht ik zoo, zou dan de jeugd hier in onze gemeente beter zijn dan de plaat sen, vernoemd in bovengenoemd dag blad? Ik geloof het niet, en ieder die zijn ooren en oogen opent, die hoort en' ziet NBDBRLAND. N.W.8. obi.al922 f 100 6 N.W. 8. obl.o-5'22 - 600 6 N.W. 8. •bl.a-b'22 -1000 6 N. W. 8. obLa-b'22 - 2600 6 N.W. 8. obLal923 - 600 6 N.W. 8. obl.al923 - 1000 6 N.W. 8. obl.l923b - 500 6 N.W. 8. obl.l»23& -1000 6 N.W. 8. obl. 1916 - 100 6 N.W. B. obl. 1918 - 600 6 N.W. 8. obl. 1918 - 1C00 6 N.W. 8. obl. 1919 - 100 6 N.W. 8. obl. 1919 - 600 6 N.W. 8. obl. 1919 -1000 6 N.W. 8. obl. 1916 - 100 4»/> 93 937,- N.W. B. obl. 1916 - 500 47, 94VM 94'/lfl N.W. 8. obl. 1916 -1000 4»/, 94»»/,- 94Vu N.W. 8. obl. 1917 - 100 47, 91 91»/- N.W. 8. obl. 1917 - 600 47, 90»/,- 917- N.W. 8. obL 1917 - 1000 47, 90»8/ia 91*/8 N.W. 8. obL 1916 - 100 4 8974 89»/,8 N.W. 8. obl. 1916 - 600 4 887- N.W. 8. obl. 1916 -1000 4 87*/. N.W. 8. obl. 1911 -1000 6»/, 78*/- N.W. 8. obL 1000 3 688/4 N.W. 8. oortv.ini-1000 f 68*/8 N.W. 8. eert. -1000 2 7, 57 BULGARIJE. Hypoth. Loen 1893 6 - TabakilooüLng 1902 5 22V4 247, icgollooning 1904 6 2lll. 22 Bol. rr. goud-obl. 1907 4»/, PSTR.-ONDERNHMINGEN, Kom. Ned. Petr. 11000 A. 410 Kcb. Petr. f 100 O. A. 408 Kom. Nod. Petr. O. v. A. 408 Dollars (bank) 2,48—f 2,49; (gr.) (por bill.) f 0,6915— f0,6925; id. (r.) f 0,5915—f 0.5925; Kronen (10.000) f0,341 f OjSh'jEng. bankpapier f 11 86'—111 891 Fransoh bankpapier f 13.12'—f 13 22»; Belg. bankpapier f 12 55 12 65 Y.K. Heden 1057, 1057, 104 104 1037, 1087', 103 1037- 102is/J#i02«/4 108 103 102l8/ll1028/4 103 103 ®7;,/u 987, 987. 98'%, 977,, 877a 987.. 997,, 98*/ie 99718 987, - 88>»/i| 8878 797. 6974 697» 5772 408 407»/, 407»/, Harken Ttyd D. 19 V. 20 Z. 21 Z. 22 34 23 j D 24 j V/.25 Tflfl v van Hoogwater en van Laagwaier Over de waand Februari. Hoogwater: Laagwateri v.m. 10,57 n.m. 11,47 v.m. 4,18 n m 4,54 De vertelling van dit tragische hoofd stuk uit mijn leven nog te verlengen zou onnoodig zijn. Ik behoef u niets verder te verhalen, dan dat mevrouw Petre verdween, blijk baar dankbaar te kunnen ontsnappen en dat Phrida en ik een maand geleden in de kerk Van St. Mary Abbot in Ken sington man en vrouw werden, terwijl zoowel Edwards als Frémy aanwezig waren. Deze laatste regels schrijf ik op het balkon van het groote Winter Palace Ho tel in Luxor met het uitzicht op de ko lossale ruïnen van Karnak, went we bren gen heerlijke wittebroodsweken door in boven-Egypte, in het l*nd waar de zon altijd schijnt en het nooit regent. Phrida zit naast mij met een dunne, witte ka toenen japon aan en een vilten zonne- hielm op, ofschoon het Januari is, haar hand in de mijne. Beneden ons in den tuin, rijzen de ttocige waaierpqlmen op, boven een wir war van rozen en poinsettas, magnolias en andere welriekende bloemen. Het is het stille, ademlooze uur van den woestijn zonsondergang. Voor ons, ver over het kleine streepje plantengroei, besproeid door den breeden, eeuwig- vloeienden Nijl, is de klare bleekgroene hemel in vlammen gezet een zons ondergang, mystiek en wonderbaar, zoo als men alleen ?iet in Egypte, het gou den land van de lang-vergetenen. Van ergens achter ons komt het lang-uitge- rekte qasale lied van een Arabischen schipper dat vreemde, klagende, een tonige rhytme begeleid door een tom- torn, dat den roeiers aanmoedigt zicty 0,28 1.01 2.02 1,37 2,*3l 3,40 4,11 4,21 4,51 H.W te Dordrecht L.W. 5,44 6,46 7,38 8,26 9,11 9,52 3,15 ui 5,30 6,12 7,04 7,49 8,36 9,20 10,01 over hunne riemen heen te buigen, ter-. wijl nog. verder weg over de rivier, de verlaten ruïnen liggen van het eens zoo machtige Thebe en die vreemd-indruk wekkende kale wildernis de Vallei van de Graven der Koningen. Phrida heeft gelezen wat ik hier ge schreven .heb en terwijl ik haar kus ziet zij mij liefdevol in de oogen en zegt: „Genoeg, liefste. Zeg nog, dat wij ge lukkig, zijn eindelijk bovenmatig ge- s lukkig in eikaars liefde. Geen paair ter 5 wereld kan elkaar vertrouwen zooals wij. Ik weet, dat ik een ernstige fout be gaan heb door mijn vriendschap met dien man te verbergen: maar ik dacht, dwaas die ik was, dat ik in jouw belang handelde, dat hij, die jouw vriend was ook de mijne was. Ik heb nooit kunnen droomën, dat zulk een beschaafd om hulsel met zulk een slecht innerlijk Icon samengaan". - „Maar ik heb je alles vergeven, lieve ling", haastte ik mij haar te verzekeren, „ik weet nu welk een vreeselijke schurk hij was. Jij was Zijn slachtoffer, evenals ik, evenals de anderen. Het leven, liefde en geluk liggen voor ons laat ons dus leeren te vergeten". En terwjjl onze lippen elkaar in een lange liefkoozing ontmoeten, leg ik mijn pen weg om haar vaster aan mijn borst te drukken. Zij is de mijne mijn eigen teer beminde de mijne voor nu en altijd. (Slot.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5