Het zegel der Stilte. Iriiim tio oio ScboowBoaar. B IJ VOEGSEL behoorende bij de van Maandag 16 Febr. 1925, no. 11198. BUITENLAND. De mijnramp by Dortmund Volgens de laatste berichten zijn uit de mijn Minister Stein tot dusver 121 lijken Van bij de ontploffing omgekomen mijnwerkers opgehaald. Naar de oorzaak Van de ramp wordt heden (Maandag) een officieel onderzoek •ingesteld. Te oordeelen naar den omvang der aan gerichte Verwoesting moet de explosie zeer hevig zijn geweest. De eerste zóne is geheel ingestort. Uit 't Voorste gedeelte daarVan heeft men de lijken kunnen ber gen, doch het achterste gedeelte is tot dusVer niet te bereiken geweest, daar het vol »/»erstfkkende gassen staat en men dus eerst versche lucht moet toevoeren, om de reddingsploegen voor verstikking te Vrijwaren. Door den geweldigen luchtdruk zijn bij.de ontploffing de kolenwagens in de mijn Ver weggeslingerd. Benige mjjnwer- kers zijn omgekomen, doordien dë'lueht- druk hen tegen de wanden van de mijn gangen verpletterde, doch hun aantal is betrekkelijk gering. De meeste slacht offers zijn den verstikkingsdood gestor ven. Dr. Luther, de rijkskanselier, is te Dortmund aangekomen en heeft, na met de vertegenwoordigers van 't mijnwezen een bespreking te hebben gehouden over de ramp, de plaats van het onheil en de loods, waar de lijken liggen, bezocht. Aan de verwanten van de omgekomenen heeft de rijkskanselier zijn deelneming betuigd. Vervolgens is hij naar "Berlijn doorgereisd. De rouw in Dortmund is algemeen. De Commissaris Van politie heeft op den dag dér 'begrafenis van de slachtoffers alle openbare Vermakelijkheden verboden en tot na dien dag mogen ook geen Carna valsfeesten worden gehouden. Er zijn reeds maatregelen getroffen om de achterblijvende betrekkingen te steunen. President Ebért heeft 50.000 M. de socialistische partij 25.000 M. geschon ken en de gemeenteraad van Dortmund zal 'beraadslagen over een voorstel tot steun. Ook zullen openbare inzamelingen worden gehouden. Raepoetin II. Het interessante boek van P. Krasnow „Van den Dubbelen Adelaar naar het Roode Vaandel", waarin de toestanden in het Rusland van vlak voor den oor log worden geschetst, ibeVat o. a. een op merkelijke passage oVer den persoon van den aan het hof almachtigen monnik Raspoetin, Vooral in verband met zijn fascineerenden invloed op de vrouwen, waarVan hij schandelijk misbruik maakte- Van het optreden van een dergelijk in dividu in het Wupperdal vertelt een cor respondent te Elberiéld van de „Frankf. Z." Te Grafrath is de politie op het spoor gekomen van een ongehoord zeden- schandaal in de z.g. „Auferstehungs-Ge- meinde", die in een geheele reeks ge meenten haar aanhangers telde. In het centrum van de beweging staat een, reeds tot zes jaar gevangenistraf ver oordeeld individu uit dat plaatsje, Karl Groszkortenhaus. Deze stichtte na den oorlog in Solingen en spoedig daarop ook in het Wupperdal de „Auferstehungs- Gemeinde", ook bekend onder den naam „Habe Dank Vater". Het gelukte hem geleidelijk in Verschillende steden van het Rijnsch-Westfaalsche industriegebied zus- terafdeelingen te stichten, die hij als opperste „herder" nu en dan „inspec teerde". Leden waren bijna uitsluitend mens Chen uit de armere volksklasse. Het totaal aantal aanhangers wordt op 15 tot 20.000 geschat. Onder het motto, dat den reine alles rein is, leidde de leider met zijn „predikers" en zijn-vrouwelijke vol gelingen een hoogst onzedelijk leVen, dat niet nader is te beschrijven, alles onder den dekmantel Van de diepste religieus heid en Van een nieuwe „Christelijke wereldbeschouwing". Mannen, vrouwen en jonge meisjes stonden onder den fasci neerenden invloed van Karl, die hen in religieuze extase wist te brengen» Ten gevolge van het optreden van dezen valsChen profeet is veel onheil aange- richt in talrijke gezinnen. I Karl met zijn .^predikers" zit thans achter slot en grendel en wacht zijn proces af. Door William Le Queux. Uit Stad en Provinole ZIER1KZEE. Het trok onze aandacht, dat in den laatsten tijd herhaaldelijk en meer dan vroeger veroordeelingen plaats hebben wegens overtreding van de invali diteitswet. Naar wij vernemen is dit voornamelijk een gevolg van het stre ven naar beiumiging bij den Raad van Arbeid. Nalatigheid in het plakken van zegels en niet op tijd inzenden van rente- kaarten veroorzaakt aan den Raad van Arbeid veel onnoodig werk. Nu jaren lang met geduld en met kosten is ge tracht de menschen op de hoogte te 'brengen, acht men den tijd gekomen de onwilligen die blijvend kosten ver oorzaken met strengere middelen aan te vatten. 19 Jan. j.l. werd ook weer een onwillig werkgever door den kanton- i •rechter te Goes veroordeeld tot f 3 b. 3 dagen hechtenis voor elke niet ge plakte zegel. Men neme zich dus in zijn eigen belang èn in het belang van het algemeen in acht. Van de „Union" Rijwiel fabriek te Den Hulst—Dedemsvaart ontvingen wij voor 1925 een fraaie catalogus, waarin speciaal de aandacht wordt gevestigd op het gepatenteerde Union-bracketstel, waarvan het octrooi behoprt aan boven genoemde fabriek. ELKERZEE. De vereen. „Het Groene Kruis" hield Donderdagavond hare zeer druk bezochte algemeene vergadering in café Hanse. Door het bedanken van dhr. W. J. Boogerd, werd de vergadering ge leid door dhr. M. Mol. Uit het jaarver- ji van den secretaris, dhr. C. Padmos, stippen we aan, dat de vereeniging een zwaar verlies heeft geleden door het Ver trek van Ds. J. Poort, die met groot talent de vergaderingen leidde. Het ver voer per ziekenauto is verlaagd van 12 op 10 ct. per K.M. Een nieuwe lighal is aangeschaft. De rekening 1924 werd onder dank aan den penningm. goedge keurd. Kosten nieuwe lighal f 270. Zie kenstoelen f 60. Salaris verpleegster f 1800. Aan contributie werd ontvangen f 270. Aan subsidies van gemeente en armbesturen f 630. Betreurd wordt, dat sommige leden hunne contributie hebben verlaa,gd. De afdeeling t. b. c. verkeert in besten staat. Door steun van regeering, provincie, armbesturen, diaconiën en par ticulieren werd beschikt over f 919 in komst. Aan befiSeftigen is ruimschoots melk verstrekt en reisgeld voor het doen onderzoeken van kinderen verdacht van t. b. e. Batig saldo Van Groene Kruis f 652,03 en van t. 'b. c- f 65. De heeren de Voogd en J. Spits hebben de verple- gingsartikelen in verschillende depots ge controleerd. Met groote meerderheid als leden van 't bestuur herkozen de heeren C. Padmos, M. Leendertse en J. Spek. Nieuw gekozen de heeren ds. J. Neele- man, ds. J. W- v. Tol ep A. P. van der Weijde. De wijkverpleegster heeft tegen 1 Juli haar ontslagaanvrage ingediend* In haar jaarverslag constateert zij eenige verbetering op het gebied van zuigelin- gemverpleging en kraamvrouwenverzor- ging. Vervolgens heeft zij nog enkele grieven. De wijk is te zwaar voor de gewone fiets. Hare aanvrage om een mo torfiets is nooit ernstig opgenomen. De vacantieregeling is onvoldoende en bij afwezigheid oer verpleegster dient het bestuur voor eene plaatsvervangster te zorgen. Resumeerende komt ze tot de conclussie, dat eene pleegzuster geen werkpaard is, dat men naar genoegen laat loopen of anders de 2weep laat voelen en verder dat het Bestuur Zich buiten huwelijkszaken moet houden. Dhr. 65 Toen ik later mijn bewustzijn herkreeg Zag ik het meisje, dat ik als mijn mede minnares beschouwde op den grond lig gen. In haar borst stak het mes. O, zal ik ooit het oogenblik vergeten, toen ik besefte wat ik gedaan had! Cane boog zich over mij heen en verzocht mij kalm te blijven. Hij vertelde mij. dat mijn mededingster dood was dat ik haar gedood had en dat zij nu geen beletsel meer voor mijn toekomst zou Zijn. Ik ik zag hem zich over het lichaam buigen, het mes eruit trekken, dat ik instinctief verborg, en hoorde hem mij vragen Vlug en ongemerkt naar huis terug te keeren, terwijl hij geheimhou ding beloofde hij verzekerde mij, dat noch hij, noch mevrouw Petre ooit iets zouden zeggen, dat mijn vxeeselijk ge heim veilig bij hen bewaard was. Ik ge loofde hen en kroop de trappen af, de straat op en liep naar Cromwell Road terug. Ik legde het mes weer in het salon én ik geloofde hen tot tot ik wist, dat jij mijn geheim vermoedde! Toen kwam1 het verraad Van die vrouw en ik wist, dat m'ijn ondergang nabij was", voegde zij er aan toje. v „U ziet", lachte Cane uitdagend, „dat het meisje haar schuld bekent. Zij was jaloersch op Marie Bracq en bracht haar om in een aanval van woede. Mevrouw Petre was erbij en kan het getuigen. Zij M. de Boer bespreekt de wenschelijkheid om een gedeelte van Ellemeet te voe gen bij Noordwelle, waarop dr. Ittmann antwoordt, dat 2ulks niet zoo maar uit te maken is, verschillende factoren laten Zich daarin gelden. Ook dat jaar zal weer getracht worden een spreker te krijgen. POST EN TELEGMPHIE. Aan den kantoorhouder J. Stoel te Duivendijke is met ingang van 1 M^ürt a.s. eervol ontslag verleend. LANDBOUW EN VEETEELT. De bemesting van vruchtboomen. ■--> De artikelen door den heer R. Lijsten, gepubliceerd in „De Fruitteelt" orgaan van de Ned. Pomologische Vereen., hoofd- afdceling „Fruitteelt" der Nederlandsche Heidemaatschappij, over de bemesting van vruchtbommen zijn door bovenge noemde organisatie in den vorm van een brochure uitgegeven. Deze met meerdere belangwekkende foto's versierde uitgave, bevat velerlei gegevens over de bemesting voor de fruittelers. In een korte inleiding be schrijft de heer L. de noodzakelijkheid van een goede bemesting en oordeelt dat vele oogstmislukkingen veroorzaakt wor den door gebrek aa.t voeding. In het tweede hoofdstuk behandelt schrijver den invloed der verschillende meststoffen op de ontwikkeling, terwijl in het volgende hoofdstuk geschreven wordt over de voe dingswaarde en den gebruikstijd der meststoffen. In hoofdstuk 4 „Opbrengst- cijfers" worden meerdere bemestings- proeven aangegeven, welke duidelijk de noodzakelijkheid van een goede bemes ting aantoonen. Het belangrijkste deel van de brochure is voor den fruitteler zeker datgene, hetwelk vermeld staat on der het hoofdstuk „Aan te wenden be mesting". Aan de hand van cijfers ge publiceerd door Dr. Steijlick in Statiik des Obst'baues berekent schrijver, welke be mestingen jaarlijks noodig zijn, om maxi male oogsten te kunnen verkrijgen. Vol gens deze cijfers is het noodzakelijk, dat belangrijke wijzigingen worden gebracht in de tegenwoordige bemestingen. Schrijver geeft tenslotte als jaarlijk- sche bemesting de volgende hoeveelhe den: 700—1400 k.g. zwavelzure ammoniak; 500—800 k.g. superfosfaat; 1000—1500 Pa tentkali en alle drie jaren 1000—2000 k.g. kalk. De brochure wordt door de ver eeniging gratis beschikbaar gesteld voor onderwijsinrichtingen op Land- en Tuin bouwgebied. Coigrave heeft bij het Vrijstaatsche parlement een wetsontwerp ingediend, volgens hetwelk gescheiden paren in den Vrijstaat het recht om te hertrouwen verliezen. De meerderheid van de bevol king beschouwt het huwelijk als een on verbrekelijk sacrament» Over de Oostelijke- en kuststaten van Noord-Amerika hangt een. dikke mist, waardoor reeds vele verkeersongelukken zijn voorgekomen. Het Nederl. consulaat te Berlijn heeft aan Julius Jedko Barmat ambte lijk laten mededeelen, dat het indertijd door hem gestorte bedrag tot dekking van de kosten voor ae door hem aan gevraagde naturalisatie als Nederlander weer te zijner beschikking staat, aange zien zijn verzoek tot naturalisatie van de hand is gewezen. In verband met de Barmat-zaak is ook tegen den oud-Rijkskanselier Bauer een instructie geopend. In New York is de zoon van een bekenden rijken brouwer op straat doior een vrouw neergeschoten en ernstig Ver wond. De politie heeft in verband daar mede de dochter van een gewezen Ser- vischen gezant in Washington aangehou den Rykof, de voorzitter van den Raad van Russ volksoommisarissen, heeft on langs aangekondigd, dat de soyjetregee- ring verplicht zou zijn 250.000 ton koren in het buitenland aan te koopen, Het schijnt echter, dat het tekort nog veel aanzienlijker is. Een dnoeve lijkstoet trok dezer da gen door de, straten van Cardiff. Men droeg een veertienj.arigen schoolknaap ten grave, die zijn leven had geigjeven bjj een poging tot redding van zijn hond. Redding kwam te laat. Men heeft beide kameraden tot in den dood naast elkan der te ruste gelegd. N zal u ongetwijfeld hetzelfde vertellen, wanneer zij hersteld is." „En wat zij zeggen zal is een groote leugen", riep Senos uit. „Wij kennen mevrouw Petre allemaal", lac'hte hij met zijn hooge, scthelle stem: „Zij is uw werktuig zij en Luis. Hij werd slan genbezweerder en gaf voorstellingen in theaters. Hij is door een slang gebeten in Darlington een maand geleden en gauw doodgegaan." „Waarom zal mevrouw Petre een leu gen vertellen, Senos?" vroeg Edwards, die met Frémy aandachtig zat te luis teren en de draden van de vermoorde streng in behoorlijke orde trachtte te brengen. „Omdat, ik, Senos, in Harrington Gar dens was dien avond. Ik wist, dat de laidee met wie ik gesproken erheen ging en ik vreesde, dat iets zou gebeuren, want Cane een wanhopig mensch als hij de waarheid weet." „Was jij er? Wat weet je?" riep ik u.t. „Dit", zei de man, die den moordenaar van zijn meester opgejaagd had. „Ik wacht buiten het huis wacht eenige uren toen komt Cane om elf uur naar beneden, maakt de deur open en laat die een klein eindje open. Ik kru'ip naar binnen en daarna komt u, mijn heer Royle. Ik wacht en ga boven zien. Toen sluip ik naar boven, ga op het portaal uit het raam en zoo op het dak, waar ik in Cane's kamer kan zien alles zien wat gebeurt. Mijn vriend de portier hij vertelt mij dat en ik vind de plaats, kniel neer en zie door de gordijnen. Ik zie u praten met hem en VAN msjsm JEN m In de Canadeesche havensteden zijn bijzondere ambtenaren benoemd, die er bepaaldelijk op hebben te letten, dat in het land aankomende landverhuizers niét in handen van oplichters vallen. In V\(est-Australië hebben groote boschbranden gewoed over een opper vlakte ter breedte van 32 K.M. Vele hoe ven zijn verwoest en den veestapel :s groote schade toegebracht; een boer is op zijn hoeve levend verbrand. Thomas A. Edison, de beroemde uitvinder, vierde Vrijdag te Fort Meyers in Florida in alle stilte zijn 78sten ge boortedag. Hij heeft yerklaar*. dat hij zich uitstekend gezond gevoelt, al slaapt hij tegenwoordig ook. op aandringen van zijn vrouw, zas uur per nacht, in stedo van vier. gelijk hij placht. Een Duitsch geneesheer heeft een middel gevonden, waarmede hij zeer goe de resultaten hoopt te bereiken. Het mid del zpu het eerst in Japan, waar alleen te Tokio en omstreken in twee weken tijds 4000 menschenlevens tengevolge van de heerschende griepepidemie te betreu ren vielen, worden gebruikt. Verschillende Kaukasisehe dorpen hebben, blijkens berichten in de Russi sche bladen, te lijden onder invallen van wilde dieren, die blijkbaar door de ab normale koude, welke dezen winter in den Kaukasus heerscht. uit hun schuil- 'plaatsan in de bergen naar de lagerge legen streken gedreven worden. ^TÈSêiC®lLLLENDE BMRICMTMN Doodelijk ongeluk. Op de militaire schietbaan te Midlaren (Gr.), is een ern stig ongeluk gebeurd bij de schietoefe ningen. Door het garnizoen Groningsen werd geschoten op twee banen. Sergeant Feitsma ging, zonder veiligheidsmaatre gelen te nemen naar den rechterpost, blijkbaar om den commandant van dien post iets te zeggen. Hij begaf zich op dezelfde wijze terug naar zijn baan. Juist, toen hij achter de schijf was, werd er geschoten. Het schot trof Feitsma in de borst. Onmiddellijk vertrok een motorrij der naar Zuidlaren, om den dokter te halen. Feitsma bleek reeds overleden te zijn. Per auto is hij naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Feits ma was niet jjehuwd en jong beroeps- onderofficier. De manschappen bij hem in den post, hadden hem nog op het ge vaar gewezen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten oeranticoordeljfkAeid der redactie) Copy niet teruggenowien. Geachte Redactiel Het stuk, voorkomende in uw blad van 11 Februari getuigt, dat het Bestuur der Coöp. Veiling niet op de hoogte is, nóch van het heden, nóch van de toekomst. Het verwonderde mij dan ook ten zeer ste het stuk in uw veelgelezen blad aan te treffen. Daar geheel ten onrechte de heeren J. M. Slegt en J, W. van Oeveren wer den aangevallen, acht ik mij verplicht, ols voorzitter der afdeeling voor Schou wen en Duiveland der V. P. Z„ hiertegen te protesteeren. De heer Slegt, die alleen sprak als algemeen secretaris der V. P. Z., heeft slechts een uiteenzetting gegeven, hoe een Veiling behoort te werken, daarbij Goes als Voorbeeld nemende. De verga dering 'besloot dan ook bij wijze van proef te Goes te veilen, opdat, indien blijkt, dat het voordeel oplevert, na ver loop van tijd, ook te Zierikzee op dezelfde wijze kan worden geveild. Het is dus geenszins de bedoeling Zierikzee iroorbij te gaan. De beide heeren hebben reeds ik zie u gaan. Toen zie ik Miss Strand Zij komt in en Mevrouw Petre en Cane praten met haar. Zij heel opge wonden als zij jonge laidee ziet en Me vrouw Petre gééft haar fleseh' om te ruiken. Dan valt Zij neer. De laidee, dochter van den grooten Hertog, zij zégt iets tegen Cane. Hij woedend. Zij her haalt wait ik zeg tegen haar. Toen vindt Mevrouw Petre, die Miss Strand fleseh 1 had gegeven, het mes in haar japon en geeft het stil aan Cane in zijn hand. In een oogenblik Cane steekt de jonge dame ermee o, in het midden van haar borst en zij valt op den grond dood! Het ging in haar hart Cane en Mevrouw Petre praten zachtjes samen alle twee heel bang. Toen wordt Miss Strand wakker, opent haar oogen en ziet de jonge laidee dood op de vloer. Zij schreeuwt maar Mevrouw Petre legt haar hand op haar mond. Cane haalt het mes eruit, veegt het af en zegt wat tegen Miss Strand, die. weg gaat. O, ja! Senos hij ziet alles. Miss Strand heelemaal onschuldig zij niets gedaan. Cane doodgemaakt dochter van den grooten Hertog hij met zijn eigen hand -- hij haar doodgemaakt. Senos ziet met zijn eigen oogen!" i „O!" riep ik uit en nam beide handen van den inboorling in de mijne. „Dank je Senos, voor die woorden. Je hebt de vrouw, die ik lief heb', gered, want jij waart getuige van de misdaad Van dien (man, welke hij met zulk een verfijnde wreedheid op haar trachtte te wetrpen en waarin hij, zonder jouw volharding ze ker geslaagd Zou zijn". „Hij mijn meester doodgemaakt", ant woordde de Peruaan >eenv<*udig, „ik hem volgen en overleveren. tfHij slechte moor denaar heeren heel slechte man|" XXXII. Is liet Besluit. „Gelooft U dien man werkelijk?" vroeg Cane, zich kalm tot ons wendende met een sareastischen glimlach om zijn lippen Hij was een verwonderlijk acteur, want hij verried niet de minste verwarring hij lachte zelfs om de beschuldiging. Zijn .uitdagendheid verwonderde ons, ofschoon wij nu toch wisten hoe vindingrijk en totaal gewetenloos hij Was. „Zeker!" antwoordde Edwards. „U hebt jHare Hoogheid vermoord uit angst, dat zij naar .haar Vader zou gaan en U ont maskeren vóór U tijd gehad zoudt heb ben hem de gestolen concessie te ver- koopen. Als zij naar hem toe was ge gaan, zou de politie U als Sir Digby's moordenaar vervolgd hebben, maar door haar lippen voor eeuwig te sluiten hoopte U de concessie te verkoopen en toch uw schuldig geheim te bewaren". „Natuurlijk", merkte Frémy op, de geheele zaak is nu duidelijk. De arme Miss Strand wefd in het net gehaald om het slachtoffer van dien schelm te worden. Van het begin af had hij zich voorgenomen op de een of andere ma nier gebruik van haar te maken; ein delijk kwam zijn kans door haar te doen gelooven, dat zij de voorgewende mededingster naar Mijnheer Royle's lief de had gedood. Wat een gewetenlooze schurk, die erin slaagde een kwart mij- genoeg getoond een helderen blik te be zitten en zeer Zeker had het bestuur der Coöp. Veiling de pen niet ter hand geno men, indien het zich ifoldoende op de hoogte had gesteld. Dat, volgens het Bestuur der Coöp. Veiling, de eiermarkt te Goes steeds lager is, dan te 21,ierikzee, kan ik tniet toegeven. We zouden eens zien hoe on gunstig Zierikzee zou afsteken, indien eens alle pluimveehouders op ons Eiland de eieren hier veilden! Bovendien, de Veiling te Goes betaalt het bedrag onverminderd uit, de onkos ten worden door de koopers gedragen. De eiernoteeringen geven dus 't netto- bedrag aan, dat de tterkoopere ontvan gen. Indien het Bestuur der Coöp. Veiling werkelijk het belang der veilers wil be hartigen, moet ze trachten te Veilen naar de eischen des tijds, daar anders zeker geen groote eierenkoopers naar Zierikzee zulten komen. De heeren leden Van het Bestuur der Coöp. Veiling doen goed, met zich op te geven als lid der afdeeling om alzoo een band te leggen tusschen de Veiling en de V. P. Z., tevens de gelegenheid aan grijpende, de vergaderingen te bezoeken en zich op de hoogte te stellen van het doel dat de afdeeling beoogt- U dankend voor de mij verleende plaatsruimte, teeken ik mij, geachte Re dactie, gaarne, Uw Dw., W» J. VAN SCHELVEN. Gisterenavond hield de onlangs opge richte afdeeling „Zierikzee" van den Ne- derlandschen Puzzlebond haar eerste al gemeene vergadering. De heer De Zoeker, voorzitter der afdeeling Rotterdam, en sedert jaren verpleegde in de afdeeling Zwakzinnigen te Maasoord, speciaal voor deze plechtige gelegenheid overgekomen, zette in een zeer langdradige en modder - heldere speech het doel van den Bond uiteen. Uit de nonsensicale rede vVan den ge- troubleerden spreker, die niet dan met de grootste moeite te volgen was, bleek ons, dat de vereeniging zich teq doel stelt, de toch al edele puzzle-kunst nog meer te veredelen. Teneinde dit te kun nen bereiken, acht de bond het in de eerste plaats noodzakelijk, dat de puzzles gekeurd worden, opdat de minderwaar dige geweerd kunnen worden, en alleen diè puzzles in dedagbladen worden op genomen, welker samenstelling zoodanig i«, dat iemand met een stelletje normale hersens binnen drie kwartier de kluts kwijt raakt indien hij zich aan het zoe ken Zet. Eenige gevaarlijke lijders aan hoogmoedswaanzin uit verschillende dea len des lands, hebben zich reeds bereid verklaard in de keuringscommissie zitting te nemen, en naar spreker meende te weten kan de installatie eiken dag ver wacht worden. Vérder heeft de bond Zich tot taak gesteld de beoefening der puzzle-sport met alle geoorloofde mid delen aan te moedigen, o.a. ook door het uitloven van prijzen. Voorloopig zal iedere maand een belangrijk bedrag aam prijzen beschikbaar worden .gesteld voor de puzzle-zoekers, die binnen den kort - sten tijd hun positieven zijn ^kwijtgeraakt, welke prijzen, na ontvangst eener ge neeskundige verklaring van een zenuw specialist, aan den curator of curatrïoe van den gelukkigen prijswinner zullen worden uitbetaald. Later, wanneer de bond ér financieel beter voor Zal staan, zullen wekelijks geldprijzen beschikbaar worden gesteld en wanneer nu alle Leden, aldus riep spreker uit, den bond hunne overdreven medewerking verleenen, zal dit oogenblik niet lang meer op zich laten wachten. Nadat eenige leden, die nog niet hopeloos verloren bleken te zijn, met den spreker Van gedachten hadden gewisseld en hunne bezwaren tegen een en ander in het midden hadden gebracht, werd de vergadering, welke dank zij de versterkte politiemacht een ordelijk ver loop had. gesloten. lioen francs te krijgen van een regeerend .vorst voor een document, waarvoor hij om het meester te worden een laaghar tige misdaad moest begaan!" „Een leugen alles .gelolgleni" schreeuw de Cane woedend, zijn gelaat zoo wit als een doek. „O, maak u niet boos", Zei Frémy lachend in het Fransch, „U zult gelegen heid krijgen U voor den rechter te ver dedigen U en uw medeplichtige me vrouw Petre". „We moeten haar in Engeland hebben voor den moordaanslag op mijnheer Royle", merkte Edwards oj>. „Ik zal morgen haar uitlevering aanvragen- Uw chef zal ongetwijfeld beslissen of Cane hier blijft ten minsten voor 't oogen blik. Wij moeten den moord op den En gelsman Sir Digby Kemsley met hem afrekenen". „Dat zult U wel Willen", lachte de be schuldigde, „maar U zult -mij nooit krij gen! O, neen, neen! ik Wijf hier en u zult het zonder mij moeten stellen". „Gevangene, wat geven u al deze ont kenningen en deze uitdagende houding?" vroeg. Frémy streng. „U bent onder mijn toezicht en volgens de wet Van het koninkrijk België arresteer ik u voor den moord bedreven op Sir Digby Kemsley in Peru,, en voor moord op Stephanie, dochter van Zijne Hoogheid den Groot hertog van Luxemburg". (Slot volgt.I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5