Zierikzeesche Nieuwsbode IJIïïIPÉLT MAAT-COSIUMES y abonnement: Maandag 16 Febr. 1925 zierikzeesche courant. advertentiën i EERSTE BLAD. COSTUME nanmetm. Hseren in longeh. lepjasjss, HINDERWET. V1CTO Uit Stad en Provincie. WYBERT Frtya per 6 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per Jaar 10,—, Afaonderiyk© nummern 5 cent. Verschijnt Maandag, Wosmdag en Vrijdag. 81ste JAARGANG. - No. 11198. Sir. k, 1. DE LOOZE Jr., Ms-HHm!, 83, J. KOSTEH. van 1—B regels 60 ota, van i regel» en daarboven 20 ets. per regel. Beolames 80 o». p. regel. Bjj contract belangrijke korting. Inzending op den dag van nit- gave vóór 11 ure. Dit nimmer bestaat alt 2 bladen. Nleuwstra.t D 236, Zierikzee. AANBIEDING van af f32,50. Prima coupe en afwerking gegarandeerd. One Ateliers staan onder des kundige leiding van prima Conpenrs en le klas Vaklieden. LAAT U BIJ ONS EEN Stalen worden op aanvrage direct op ziekt gezonden. KEIZI6ER8 BEZOEK Naast Magazijnen flebr. lokkek. Kleermakerij. Speciaal adres Klnderkleeding. In alle genres, van af f 8,—. ST ZIE ONZE ETALAGE. ■Bwesmantaammn Gflvonden voorwerpen Een portemonnaie met geld; een zakje met tuinaarde; een muts; een ketting van een motorfiets; een chapeau; een handschoen; een paar gummi--pantoffels; een band van een mantel; een laarsje; een hemd; een duif; sleutels. De Commissaris van Politie., R P, BRONS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zirrikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van J. P. VAN DER VELDE, Wagenmaker alhier, om VERGUNNING tot het plaatseff van een Benzinemotor van 5 P.S., voor het dryven van een houtdraaibank en een lintzaagmachine, in het perceel aan de Noordzijde van het Kerkhof, wijk B no. 429, kadastraal bekend in sectie A, no. 1894. Op Vrijdag 27 Febr. a.s-, des namiddags twee uur, zal ten Stadhuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en déze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zyn zij, die niet overeenkomstig art. 7 aer Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 13 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. BINNENLAND, De nieuwe Tarlefwet. Het verbond van Nederlandsche Fabri- kanten-Vereenigingen bericht in zijn or gaan, De Nederlandsche Nijverheid, dat invoering van de nieuwe Tariefwet met vóór 1 April as. wordt verwacht. Penstocnbetallng. Bij het departement van financiën is een veranderde wijze van pensioenbeta ling in voorbereiding. In verband hierme de wordt aan alle gepensionneerden (met uitzondering van de gepensionneerde we duwen en weezen, van de gepensionneer de gemeente-ambtenaren, van de Indische gepensionneerden en van hen, wier pen sioen op hun postrekening wordt bijge schreven) in hun eigen belang verzocht, aan het departement van financiën, af- deeüng pensioenen en eere-diensten, spoe dig schriftelijk mede te deelen, in welke gemeente zij metterwoon zijn gevestigd, met vermelding van straat en huisnum mer, het nummer der pensioenakte en de betrekking, waarin zij zijn gepension- neerd. Meer geldboeten. Ingediend is een wetsontwerp tot uit breiding van de mogelijkheid van toe passing van de straffen van geldboeten. Vooral in de latere jaren is het nut van een goede regeling eeneir toe te pas sen geldboete tot een algemeene over tuiging geworden, waarbij iri het bizon der de wenschelijkheid, om de korte vrij heidsstraffen door een meer doelmatige straf te doen vervangen op den voor grond staat. In de eerste plaats komt daarbij de Vraag, of niet in een ruimer aantal ge vallen de oplegging van geldboeten mo gelijk moet worden gemaakt, doch in de tweede plaats moet ook onder het oog Vctof BORSTSIROOP per flacon Jl. 125 *31 i |R0 ftrlrij qbfljr fcrj X.H.C?'»Acr. ciiB^i.1'. worden gezien, of niet maatregelen moe ten worden getroffen, dat de opgelegde geldstraf nu ook inderdaad zooveel mo gelijk wordt ondergaan en niet dan in het uiterste geval door vrijheidsstraf wordt vervangen. Verlaging belastingen. Er zijn wetsontwerpen ingediend tot Vermindering van den druk van som mige belastingen, en wel: le. Verlaging van het successierecht en het recht dan schenking die bij de per centages, waarnaar zij tegenwoordig wor den geheven, een kapitaalvernietigende werking hebben. 2e. Vermindering van den druk der inkomstenbelasting door verhooging van den kinderaftrek, wat Vooral ten goede zal komen voor de kleine inkomens, waaruit Vaak betrekkelijk veel moet worden bijgedragen tot de accijnzen en andere indirecte belastingen. 3e. Verlaging van de verdedigingsbe lasting 11 ongeveer met de helft, een verlaging, die door het tarief dezer be lasting het meest aan de groote inko mens ten goede zal komen. Tegenover het verlies, dat de schat kist door die maatregelen zal lijden, wordt de invoering voorgesteld van een als onderdeel Van het Zegelrecht te hef fen belasting op verteringen en weelde- zaken, welke tevens het nuttige «gevolg zal kunnen hebben, dat de uitgaven be perkt worden en dus de besparing be vorderd. De opbrengst, die van deze be lasting is te verwachten, kan voldoende worden geacht om met een matig accres der overige middelen het verlies te dekken. De hiervoor vermelde weeldebelasting beoogt in navolging van wat in andere landen reeds plaats vindt, een heffing van verteringen in hotels en eethuizen en bij het aanschaffen van zaken, welke min of meer als weeldezaken mogen wor den aangemerkt. Het voorgestelde -recht zal er mis schien toe bijdragen om den handel in de in het wetsontwerp genoemde zaken eenigszins te doen afnemen en de ver teringen in hotels, eethuizen en derge lijke inrichtingen ietwat te verminderen, doch hier staat tegenoVer, dat voor de schatkist wordt verkregen een bate van voldoende beteekenis om schadelijker heffingen in haar werking te verzachten, terwijl vermindering van minder nood zakelijke uitgaven in een tijd, waarin spaarzaamheid geboden is, economisch eer als een voordeel, dan als een nadeel te beschouwen valt. Het 29ste S.R.A.P.-Congree. In het Concertgebouw te Amsterdam is Zaterdag, Zondag en Maandag het 29e Congres gehouden Van de S. D. A. P. De eerste zitting, die Zaterdag begon, werd geopend door den partijvoorzitter, den heer W. H. Vliegen, die, met het oog op de vernieuwing der Tweede Ka mer in den a.s. zomer, dit congres zeer belangrijk noemde. Spr. .liet daarin in het kort de positie der internationale soc.-democratie de -revue passeeren. Spr. wilde, dat hij, wat de partij zelf betrof, enkel klanken van tevredenheid kon doen hooren, maar dat gaat niet. De cijfers in het Verslag van het partijbe stuur genoemd, zijn zonder twijfel te leurstellend. Het belangrijk verlies van 3000 leden is te boeklen. Dit is oen Ver schijnsel, dat voor een beweging als de onze zeker abnormaal moet worden ge noemd. Volgens hem is de oorzaak het gebrek aan persoonlijke activiteit van de partijgenooten. Een ding kunnen we wel vaststellen: het geneesmiddel zit niet in leuzen of programpunten. Er waren er een paar jaar geleden, die wonderen Ver wachtten van de ontwapeningsleuze, die veel meer de mensehen in het hart zou grijpen dan de socialisatie of' de bedrijfs organisatie. Het kan wezen, maar de partij heeft er tot nog toe in haar groei niets van bemerkt. Er is een algemeene malaise in het politieke en sociale leven, hoofdzakelijk bij de arbeiders, voortko mend uit het gevoel dat de Staat voor een zekeren tijd toch machteloos is, en tot groote hervormingen niet in staat. Bij de conservatieve elementen leeft de eisch, dat men terug moet, maar hij uit zich minder in belangstelling in het doen en laten van Regeering en volks vertegenwoordiging, dan wel in de zucht om de democratie en het algemeen kies recht zelf failliet te verklaren. Men kijkt daar verlangend uit naar een sterken man", die aan heel het po litieke gedoe een eind maakt, hierin ligt een verklaring van de populariteit van den heer Colijn in die kringen. Men is daar vrijwel tot dezelfde slotsom ge komen als de heer Stenhuis, die blijkbaar ook niet Van plan is de politieke demo cratie ook maar met één traan te be- weenen. Voor spr. is het verschijnel bij de S. Di A. P. een gevolg van een gevoel van machteloosheid. Het grootere leden- Verlies van de vakbeweging van elke richting bewijst dat eenigszins, want op dat terrein was de 'machteloosheid het grootst en ze was daar ook het eerst merkbaar. Intusschen zijn de oorzaken van de machteloosheid van vooibijgaan- den aard. Voor de sociaal democratie is de Vraag: „wat moet er gedaan worden om de. arbeidersbeweging, geen terrein te doen verliezen, doch te doen winnen?" Als antwoord zeide spr., dat er maar één middel is, dat niemand haar ontne men kan en op zekere hoogte onafhan kelijk kan zijn Van ups en downs, van voor- of tegenspoed. Dèt is de persoon lijke toewijding vlan de partijgenooten, die, gedragen door het idealisme, dat bij het dienen Van een groote zaak voor zit en door actief dienen telkens nieuw Voedsel ontvangt. De verkiezingen zijn nu aanstaande. Als men enkel naar de politieke feiten kijkt, dan zou men zeg gen: er zal wel niet Veel veranderen. Spr. Verwacht echter de mogelijkheid van een groote overwinning voor 4e S. D. A. P. Brldéö's vrijlating. In een onderhoud, dat de Tel. met den Minister van Justitie, Mr. Th- Heems kerk, over de ^aak Briedée had, deelde Z.Exe. mede, dat, vcsor zoover hij kon nagaan, de feiten over deze aangelegen heid in ons blad gepubliceerd, juist wa ren. De Minister had reecjs een onder zoek doen instellen. Briedée loopt nog steeds op vrije voe ten. Het is hoogst onzeker, of hij op nieuw te Londen zal worden gearres teerd. De magistraat van Bow Street, de cen trale Londensehe politie-rechter, die met de uitleveringszaken is belast, weigert opnieuw een arrestatie-bevel uit te vaar digen. Hij vindt, dat de Londensehe po litie al het mogelijke heeft gedaan, en dat haar moeite, om den beklaagde te arresteeren, vruchteloos werd gemaakt door het te lang uitblijven van de noo- dige bewijsstukken. Bridée wordt niet door de Engelsehe politie bewaakt. Volgens het Nederl- correspondentie- btoreau in Den Haag zijn van de zijde dor Nederlandsche regeering stappen ge daan bij de Engelsehe autoriteiten, om den te Londen gearresteerden directeur van de Brusselsche Bank, Briedée, die door Bowstreet in vrijheid is moeten worden gesteld, weer in staat van ge vangenschap te brengen. De Staatsloterij. Naar de Tel. uit parlementaire krin gen vernoemt, in het ontwerp tot afschaf fing van. de Staatsloterij in de afdeelin- gen van de Tweede Kamer zeer ongun stig ontvangen. Alleen de anti-revolution- nairen en christelijk-historischen zullen er voor stemmen. MoblHsatto-horlnneringskiruta. In een binnenkort verschijnende Leger order wordt ter kennis gebracht dat do-ar het Nationaal Comité Herdenking Mobi lisatie 1914 ten aanzien van het Mobilisa- tekruia -o.a. wordt bekend gemaakt, dat tot het dragen van het kruis zijn ge rechtigd: a. al degenen, die in de periode Aug. 1914—Nov. 1918 een door de regeering erkende Nederlandsche uniform hebben gedragen; al zoo alle beroeps- en ver lofsmilitairen (van alle categoriën), die deze periode hier te lande of in de overzeesche gewesten dan wel bij de vloot gedurenoe korter of langer tijd on der de wapenen zijn geweest; b. alle niet-militairen, die: of ter ver vanging dan wel ter aanvulling van mi litair personeel en daartoe bij troepen -of staven (alzoo onder een militair be vel) zijn ingedeeld geweest; of behoorden tot lichamen, dienende ten niitte van de krijgsmacht of van de landsverdediging, welke lichamen door de regeering zijn er kend, indien niet door haar zelf ingesteld. ZIERIKZEE. Aan den heer H. J- Doele- man alhier is door H.M. de Koningin vergund voor zijn Stoombeschuitgeleifa- briek het Koninklijke wapen te voeren. Verleden Vrijdag is hem door onzen bur gemeester met een waardeerende toe spraak het diploma uitgereikt. Ter inleiding Van de voorstelling van het boeiende tooneelspel „Haar Groote Dag" Van A. H. V. d. Feen, die de N.V. Het Schoaiütooneel, Directie Adr. van der Horst en Jan Musch, naar wij reeds vroeger mededeelden, op Maandag 23 dezer alhier zal gevlen, lijkt het ons niet ondienstig de lezers eenigszins in te lichten over de ontvangst die stuk en spel hebben gehad. Wij nemen daartoe de Volgende uittreksels over. Haarlem's Dagblad (J. B. Schuil): Heeft een mensoh Het recht zijn medemensch te dooden, wanneer hij daardoor 't leven Van iemand, die hem zeer lief' is, -redt? Dat is bet probleem, dat A. H- van oer Feen meer bekend onder zijn schuil naam Sinclair stelt in zijn tooneel spel „Haar groote dag". MeVrouw v. d. Horst heeft zich de zeldzame gelegenheid tot sterk drama tisch spel niet laten ontnemen. Zij heeft den bijna onmenschelijken strijd prachtig gegeven. Haar spel bij het buffet, toen de gedachte in haar opkwam Vos te dooden, was van heroïsche grootheid. Over haar gezicht lag bezieling en men voelde, dat voor haar deze moord een hoogere daad was. De heer Pierre Mols zórgde voor het passende tegenspel. Hij llllllllllllllllllllllllllllllllllllliullllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Uw gezondheid kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het beste beschutten met de desin- JW, fecteerend en oplossend werkende TABLSUTÉK Groote doozen 65 Cts imiiiiHiniiuiniHiiiinmiHiiiiiiiimtimitnitininiHiiiiiiininminmiiinmmi ,was werkelijk het reptiel, het dreigend gevaar, hij deed alles om de daad van Louise een grond van recht te geven. Zij, die op het tooneel direct spel willen zien, zullen van dit tooneel ge nieten, omdat meVrouw v. d. Horst hierin in haar volle kracht is! Voor de knappe tragedienne Van het Schouwtoo neel was het een „groote dag". Als geheel dus een opvoering met prachtige spelmomenten van een sterk speelstuk, dat bij het publiek blijkens ce vele keeren „halen" zeer warme waar deering vond. De Maasbode: „Het Schouwtooneel" had Van dit stuk een buitengewoon goede vertooning gemaakt. Mevrouw v. d. Horst leverde zeer suggestief nu eens diep ontroerend, dan fel striemend spel. In Pierre Mols als Vos had zij het eerste be drijf een onverbeterlijken partner; het is moeilijk zich een betere uitbeelding van zulk een laag gezonken individu in een dergelijke situatie te denken. Enny de Leeuwe speelde het jonge, bekoorlijke en naïeve meisje, hetwelk Betty zijn moet, met groote natuurlijkheid en gaf met Carel Rijken, die zich zelf tot een prach- tigen, zeventienjarigen dandy had ge maakt, op kostelijke manier de vroolijke noten, welke in dit stuk Van sterke con trasten, mede geboden worden. Ook Ko Amoldi heeft in dit stuk gelegenheid om als oude dominé een kant Van zijn talent te laten zien, welken wij niet Van hem kenden. Hij speelde zijn moeilijke rol in "alle situaties uitmuntend. MeVrouw Wilhelmina van der Horst vond telkens grooten bijVal van het publiek. Waar ons zóó bewonderd spel te wach ten staat, mogen wij veronderstellen, dat „Het Schouwtooneel" Van de belangstel ling' Van het pübliek verzekerd zal zijn. Is die belangstelling er inderdaad op den avond der voorstelling, dan mogen wij er zeer zeker eveneens op rekenen, dat wij de artisten van „Het Schouwtooneel" hier meerdere malen zullen mogen be groeten. Het boven de Moerdijk zoo bewonder de en gewaardeerde repertoire bevat voor ons voorloopig nog een nagenoeg onuit puttelijke schat. De speelavond zelf zal ons toonen wat wij met eenige zekerheid verwachten mo gen. Met ingang van 10 Febr. j.l. is tot kantonrechter-plaatsvecvanger in het kan ton Tholen benoemd, mr. A- J. van der Hoeven, burgemeester der gem. Tholen. De vereeniging voor Volksontwikke ling ,,Öns Huis" te Rotterdam is voorne mens van 19—28 Maart e.k. een Zeeuw- ache Week te houden. De bedoeling, welke aan 't houden van zulke weken ten grondslag ligt, is om voor de oogen der stadsbevolking in en kele groote trekken een beeld te ont werpen van de beteekenis, welke de meer afgelegen gewesten voor het nationale geheel hebben, van wat ZÏj bijdroegen tot de welvaart en de geestelijke be schaving van het land, en hoe zij door kenmerkende eigenaardigheden zich van de stedelijke bevolking onderscheiden. De vereeniging tot veredeling van Zangvogels en Pluimvee in Schouwen— Duiveland houdt op Donderdag 19 en Vrijdag 20 Febr. e.k. haar 4e groote tentoonstelling van pluimvee, duiven, ko nijnen enz. op de bovenzaal van het „Huis van Nassau". In totaal zijn er volgens het program ma 181 inzendingen. Als bizonderheia is ditmaal geëxpo seerd een stand met jajjen van de afd. Schouwen—Duiveland van den Nederl. Imkersbond. Donderdagvoormiddag hoopt de be schermheer der vereeniging, onze bur gemeester, de tentoonstelling te openen. Als jury fungeert ditmaal de heer J. Mantel te Utrecht. We bevelen gaarne deze expositie in ieders belangstelling aan! SEROOSKERKE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 13 Februari. Voorzitter de burgemeester. Af wezig de heer de Roo, wegens ongesteld heid. Een schrijven van de gemeente Heemstede, betreffende bestrijding der annexatie werd voor kennisgeving aan genomen. Daarna rekening en verant woording door den secretaris-penning meester van 't Burgerl. Armbestuur over het dienstjaar 1924. Er was een ontvang Van f 1390,365, uitgaven f515,12, alzoo een goed slot Van f 875,24^. De rekening werd nagezien en goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat de concessie Voor de haven Schelphoek door het waterschap Schou wen is Verlaagd voor onbepaalden tijd tot wederopzeggings toe Voor de som van tiien gulden 's jaafs. Bij de rondvraag vraagt de heer padmos er al bestemming is gegeven aan het bieten- slijk, liggende op het havenplateau. Mö- 1 A.J.P/s AMANDELTJES-PUDDING MET GOENAOINESfiiUS degedeeld wordt, dat genoemde grond zal worden gebruikt Voor het ophoogeh van de havendijken, althans wanneer is gebleken, dat zulks noodzakelijk is. Hier na sluiting. DREISCHOR. Onder groote belangstel ling, zoowel op den avond der groote repetitie, als Vrijdag en Zaterdag, gaf de zang vereeniging „Streven naar Beter" vo rige week hare jaarlijksehe uitvoering. Deze nog jeugdige vereeniging, die op het 1.1. Pinksteroonoours de zilveren lau wertak mocht verwerven, gaf ook nu> weer blijken, onder leiding van den heer Tbeewte, van ernstige studie. Een keur van koornummers, waarnaar men nim mer moe werd te luisteren, Vulden in hoofdzaak het programma. Vooral het laatste nummer: ,.'t Lied aan 't G-ongj- spil", met zijn aardige woorden en op- wekkende melodie, werd door de leden met ambitie voorgedragen, onder grooten bijval der toehoorders. Het geheel werd afgewisseld door een 2-tal cabaretliedjes, e^n 3-tal voordrachten en het tooneel- stukje „Het verlote landhuis aan den grooten weg." Mogen de leden, eendrach tig onder hun directeur saamgebleven, door ijverige studie, op het a.s- Pinkster- concours wederom den lauwewaK verdie nen en behouden. NIEUWERKERK. Vrijdagavond gaf het Fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" te Nieuwerkerk (directeur de heer C. A. Swenne) voor de donateurs en begunsti gers een uitvoering in de zaal van de Meebaal. Op het programma stonden, be halve zes nummers voor fanfare, een tooneelspel in drie bedrijven, een klucht spel in één bedrijf, vier komische scènes, die eveneens door leden van het .corps werden gespeeld. Evenals Woensdagavond bij de volksuitvoering was de zaal pok nu vol, zoo vol zelfs dat de burgemeester na afloop in zijn woord van dank en hul de den wensch te kunnen gaf om een andere regeling te maken. Wij gaan hier mede geheel accoora; ook onderschrij ven we ten volle de hukte, gebracht aan de werkende leden zoowel op 't gebied der muziek als op cat der voordrachten, en aan den heer Swenne, die van deze uitvoering iets heel goeds heeft gemaakt. De verschillende muzieknummers kwa men uitmuntend tot hun recht; alleen komt het ons voor, dat enkele instrumen ten npodig vernieuwing of reparatie be hoeven; een goed speler verdient een goed instrument. Nog lang nadat de Fi nale had geklonken, bleven velen bijeen om van het bal te genieten. RECHTZAKEN. Ter openbare terechtzitting der Arr.- Rechtbank te M'burg, Kamer van Straf zaken, van 13 Februari j.l., werd o.m. uitspraak gedaan in de navolgende Zaken, alle betreffende overtreding van Rijks belastingzaken: M. B., 30 jaar, winkelier en sigarenfabrikant, 2 maal f 100 b. s. 2 maal 5 d. h. en f 50 bl. s. 2 d. h.^ H. Hi, 39 j-, sigarenmaker f 99 b. s. 1 m. h.; A. J. van A., 40 j., sigarenfabri kant, f 25 b. s. 25 d. h.; A. van P., 25 j., en C. W. van P., 23 j., beiden si garenfabrikant en kleinhandelaar in ta baksfabrikaten. Ieder 2 maal f 100 b f. 2 maal 5 d. h. De hierboven genoemJde personen zijn allen te Zierikzee woon achtig. Alle straffen met verbeurdverkla ring der in beslag genomen voorwerpen, voorzoover inbeslagname plaats vond. Voorts werd p.m. behandeld de zaak tegen: Th. S., koopman, 30 j., wonende te Zierikzee, gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg. Hem werd ten laste gelegd oplichting van L.a Boogaart te Zierikzee voor een bedrag van f 200 op 19 December 1924 te Zierikzee. Eisch: 5 maanden gev.str. met aftrek voorarrest. De uitspraak werd bepaald op 27 Fe bruari as. Dierenbeul. Voor de rechtbank te Middelburg is behandeld de zaak tegen J. D. uit Wol- phaartsdijk, beklaagd van ernstige dieren mishandeling. Deze onverlaat had een hondje, dat kippen had doodgebeten, ge straft door het brandende kolen in den bek te duwen en daarna den bek te doen dichtbinden; vervolgens had hij het dier geslagen, het aan een boom opgehangen en er cp geschoten. i De officier van justitie eischte tegen dezen dierenbeul 6 maanden gevstr. ONDERWIJS. De akte nuttige handwerken. Mevr. Bakker—Nort richtte tot den Mi nister van Onderwijs, K. en W. de vol gende vragen: i le. Is de Minister bereid mede te dee len op welkeh grond het bezit van dè bevoegdheid tot het geven van L.O. in de riuttige handwerken voor meisjes niet meer extra wordt beloond, ondanks het feit, dat bet onderwijs in handwerken is voorgeschreven op de school voor ge woon L.O., terwijl het bezit der bevoegd heid tot het geven van L.O., in de Duit-.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1