KUNSTTANDËN abonnement; Vrijdag 13 Febr. 1925. zierikzeesche courant. EERSTE BLAD. ZON MEM Al RE. Dr. C. E. LIESHER, HINDERWET. Algemeen Overzicht. VICTO borstsiroop Fffjgi P«f maanden f 1,60, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 6 eent. VenohJJnt Maandag. Woensdag 30. VrUdag. Zierikzeesche Nieuwsbode AOVERTENTltNi vaa 1—8 regolB 60 eta. van 1 regels en daarboven 20 oti. per regel. Reclames 80 ota. p. regel. By contract belangrijke korting» 81ste JAARGANG. - No. 11197. In»«ndi»«r "v 7»n Oir, k 1. DE LOOZE I?. Ulte.-iMMt. B. J. KUSTE*. *m voar 11 are' Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Voor bovengenoemde gemeente wordt voor ons blad een ijverig correspondent gevraagd. Zich aan te melden bij DE REDACTIE. Mond- en Tandarts, zal op Woensdag 18 Febraari a.s., Spreeknuf honden voor Tandheelkunde te Oosterland, ten huize ran C. A. WE8T- 8TRATE, van 9—1 uur en Donderdag 19 Febraari a.s. te Zlerlkzee, van 10—4 nur, ten huize van 1. HAQE, Meubel- handel, Appelmarkt 865. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het verzoek van de N.V. de Concertzaal alhier, om op het perceel, kadastraal bekend in sectie A, no. 2185 een Zweedsche „Penta '-motor dynamo, dienende voor verlichting van de Concertzaal en voor Bioscoopdoeleinden te mogen plaatsen, door hen is ingewilligd. Zierikzee, den 12 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Geen krant komt tegenwoordig uit of zij bevat onder de buitenlandsche nieuws tijdingen nieuwe onthullingen over cor ruptie-schandalen, die zich bij onze Oos terburen hebben afgespeeld. En het is niet Veel moois wat naar voren komt, al is het vrij zeker, dat er bij die onthullingen veel is, dat atleen grond vindt in de begeerte om den politieken tegenstander afbreuk te doen. Zoo wordt Van de zaak-Barmat ge bruik gemaakt om de socialisten in Duitschland een du'chtigen klap toe te brengen en hun prestige bij het Volk te ondermijnen. Hoewel het onbillijk is de fouten van enkelingen aan een heele partij te wijten, zijn de soc.-dem. evenmin kieskeurig ge weest in hun middelen tegenover hun politieke tegenstanders, Zoodat ze wei nig recht hebben zich thans te bekla gen nu een zelfde strijdmethode door communisten en rechtsche partijen wordt toegepast. De heer Gustav Bauer, oud-minister Van financiën en oud-kanselier, is in de zaak-Barmat zoo ernstig gecompromit teerd, dat hij in politieken zin is terecht gesteld. Hij heeft moetên erkennen, dat hij voor de commissie van onderzoek uit den Pruisischen Landdag onwaarheid prak, toen hij ontkende eenig geldelijk voor deel van zijn relatiën met Julius Barmat te hebben genoten. Bauer heeft zijn mandaat van den Rijksdag neergelegd en is kort daarna gearresteerd. Een ander corruptie-schandaal, dat eveneens groot opzien heeft gebaard, is, dat van den oud-minister van posterijen, dr. Höfle, die op grond van vijf feiten is gearresteerd, 'terwijl voorts op zijn villa een hypotheek is geplaatst. In zijn hoedanigheid als minister voor de bezette gebieden had Höfle, zonder medeweten van dit departement, twee millioen goudmark bij het rijksministerie van posterijen, afdeeling Münehen, „ten bate van het bezette gebied" aangevraagd en de verdeeling van dit bedrag opgedra gen aan zijn fractiegenoot Hegermann- De minister blijft er bij, dat hij Heger mann er uitdrukkelijk op gewezen heeft, dat dit geld gebruikt moest worden Voor het bezette gebied. Hegermann echter verklaart daaromtrent geen enkele in structie te hebben gekregen. Hij heeft de twee millioen hoofdzakelijk gebruikt om er aandeelen in verschillende indus- triëele ondernemingen voor te koopen. Een ander geval betreft de Depositee und Handelsbank. Höfle was door een der commissarissen van deze bank ernstig gewaarschuwd, doch had niettemin de rijkspostcredieten niet terug getrokken en zich bovendien door de Depositen und Handelsbank een bedrag Van vijftig dui zend mark laten betalen. Ten slotte zou Höfle partijgelden gebruikt- hebben. Men dient natuurlijk af te wachten in hoeverre deze beschuldigingen op feiten "berusten. BUITENLAND. Mijnramp te Dortmund. Door een mijngasontploffing in een mijn nabij Dortmund (Duitschland) zijn per flacon Ji I 25 *3 r Verklikt tij N.K VIMnlrqiit» Woensdagavond 130 mijnwerkers om 't leven gekomen. De 'ontploffing, welker oorzaak onbekend is, moet .dicht bij de luchtschac-ht ontstaan zijn, daar Ihet an ders niet te verklaren ware, hoe zij zich tot de eerste, tweede en- derde Zone, die door lagen van vele meters dikte van elkaar gescheiden zijn, heeft, kun nen uitbreiden. De gevonden lijken zijn niet of nauwelijks verminkt; blijkbaar zijn dus de §lachtoffers door verstikking .om het leven gekomen.Slechts 7 mijn werkers zijn levend bovengebracht. Heireddingswerk wordt ten zeerste bemoeilijkt doordien in grooten omvang de mijngangen zijn ingestort en de lucht toevoer is afgesneden. Alle reddingsploe gen uit het Roergebied zijn ontboden om er deel aan te nemen. De ontploffing ontstond Woensdagavond om 8 uur, twee uur voordat oe in de mijn werkende arbeiders weer zouden opstijgen. De lijken' zijn in de nieuwe wasch- inriehting der mijn neergelegd. Vele ervan zijn zoo verbrand en ver koold, dat herkenning moeilijk zal zijn. Bij de mijn spelen zich schokkende tafe- reelen af. Familieleden der verongeluk ten Vragen weenend om inlichtingen, die niet altijd te geven zijn. Er zijn fami lies, die 3, een zelfs die 6 leden Verloren heeft Een der gevonden dooden had met krijt op zijn hoed geschreven: „Ik héb! tot elf uur geleefd". 19 levenden hadden gisterenavond laat nog teekenen van leven gegeven, maar men had hen niet kunnen bereiken. Een groot aantal der omgekomenen heeft bij 't vluchten den dood gevonden door gasverstikking. In het geheele Roergebied heerschl groote ontroering over de ramp. Van de poorten der omliggende mijnen waai en zwarte v|!aggen. Te Dortmund vlag gen de openbare gebouwen halfstok. Bij den burgemeester van Dortmund en bij het mijnbestuur komen tal van tele grammen van leedbetuiging binnen. Het is op een na de grootste ramp uit de mijnindustrie van het Roergebied. In 1908 had in de, mijn Ratboth een ramp plaats, waarbij 840 mijnwerkers om kwamen. S'INHËNLINQ. Monument voor Van Ueutz. Op het oogeflblik zijn, aldus de Res.- bode, bij den penningmeester van het co mité voor de oprichting van een monu ment voor den oui-gouvemeur-generaal Van ÏÏeutz ruim honderd en elfduizend gulden binnengekomen, terwijl uit ver scheidene deelen van het land nog niet alle verantwoordingen van de subcomité's zijn ontvangen. Men neemt aan, dat de totale som van de gelden voor een monu ment bijeengebracht, om en nabij een en een kwart ton zal bedragen. Het hoofd - comité stelt zich voor, een monument te doen vervaardigen, waarbij de beelte nis van Van Heutsz naar,voren treedt, en dat tevens getuigenis aflegt van het werk van- dezen groeten Nederlander. Het ligt in de bedoeling in overeenstemming met de wenschen van'het Amsterdamsche ge meente-bestuur, het monument in een park te Amsterdam op te stellen. Men neemt aan, dat het twee jaren zal duren, vóór het monument gereed kan zijn. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 12 Februari. Aan de orde is de interpellatie-Oud in zake de verbreking door de regeering van het contact met een deel van het post-, telegraaf- en telefoonpersoneel. De heer Oud oefent critiek op de samen stelling van de commissie-Nolting. Spre ker kan in Ket optreden van het bestuur van den Centralen bona van post-, tele graaf- en telefoonpersoneel niets ver keerds ontdekken. Voorts treedt de inter- pellant in een critische bespreking van 't rapport-Nolting. Het postbedrijf is top zwaar. Er is een teveel aan hooger per soneel; dit worat op alle wijzen bevoor deeld. Spr. voorziet bij het postbedrijf een débacle als bij den girodienst. Nooit 's een reorganisatie sléchter voorbereid dan deze. Spr. stelt vervolgens een aan tal vragen betreffende ae achterstelling van het middelbaar personeel bij de re organisatie en verzoekt o.a. opschorting der reorganisatie met gelijktijdige instel ling van een staatscommissie van onder zoek, waarin vertegenwoordigers van handel, nijverheid en landbouw alsmede van het hooger, middelbaar en lager per soneel. De minister van waterstaat zegt, dat de uitvoering der reorganisatie moet wachten op alle rapporten. Daarna kun nen algemeene regeeringsbeginselen wor den vastgesteld en moet er een raad van toezicht worden gevormd uit alle bij den postdienst belanghebbenden. Slechts' dan kan tot reorganisatie worden overgegaan. Spr. kan dus op de zaak niet vooruit- loopen en moest grootendeels op de vra gen het antwoord schuldig blijven. Het aantal hoofdambtenaren, vroeger duizend, nu 750, wordt volgens het rapport Nol- ting 550. De minister wenScht geen staats commissie meer. De houding van den Centralen Bond van P. T. T. ging buiten hun bevoegdheid om en de regeering vvenscht niet behandeld te worden als deze boni heeft gedaan. De heer Oud repliceert. Dhr. Schaper noemt de houding van den minister kleinzielig. Spr. vimdt de verlaging der tarieven veel voornamer quaestie. De heer Zijlstra zet 't belang van een goedkoop staatsbedrijf op den voorgrond. Daarna komen de belangen van 't perso neel, die echter niet" uit 't oog mogen worden verloren. De Kamer kan evenwel niet in détails oorueelen. Dhr. Bomans acht de critiek van ahr. Oud óp een voorbereidend werk prae- matuur. Dhr. Bakker vindt de beweging tegen het rapport-Nolting, dat nog niets beslis sends bevat, overdreven. Dhr. van Braambit-k critiseert de sa menstelling van de commissie-Nolting en betoogt dat zij slechts op eigen belangen heeft gelet. De heer Bierema dringt op voorzich tigheid aan ten aanzien van de omzet ting van bijkantoren en stations. Spr. betoogt, dat 't personeel zoo vlug mogelijk uit de onzekerheid dient te wor den Verlost en de minister een beslissing moet nemen. De minister, dupliceerende, zegt tegen de motie-De Boer geen bezwaar te heb ben, indien ae bedoeling alleen is, de regeering tot voorzichtigheid aan te ma nen. Last van gal an slijm beslagen tong. een voortdurend on aar. j genamen smaak, tragen stoelgang eo een opgeblazen gejoel. Gebruik hier tegen de zonder eenige kramp werkende Mijnhard*'*} Lsxaertabletten. Doos 60 ets. By apoth. en drogisten. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Naar wij vernemen, zal binnenkort de rede, welke dr. A. vl d. Hoeven alhier Woensdag hield over de mobilisatieherinnering hier ter plaatse, ?n druk verschijnen. Door de verschillende hoofden der gemeenten in Schouwen vanaf Burgh en aan de tram gelegen zal op 16 Februari as. te Steenbergen weer een conferentie worden gehouden wSésr op nieuw ver- keersverbetering met de tram zal be sproken worden. Iupulatre Hypotheekbank. Naar wij Vernemen, zal aan de alge meene Vergadering van aandeelhouders der Insulaire Hypotheekbank worden voorgesteld het dividend over 1924 te 'bepalen op 19 pCt., tegen 18 pCt. over 1923. De gezamenlijke reserves zijn ge stegen tot ruim 222 duizend gulden, ter wijl aan Pandbrieven thans in omloop is voor 'bijna I3V2 millioen. BURGH. Dinsdagavond j.l. trad in de consistorie Voor de aid. Burgh van den Chr. Nat. Werkmansbond als spreker op dhr. A. Broen uit Enschedé; de zaal was flink bezet. Spreker wees vooral op de groote' beteekenis van onZe tegenwoor dige arbeidersbeweging. Maar juist hier om moet men in dezen tijd op dit terrein zoo voorzichtig zijn. Men kan heel veel beloven, maar als de beloften moeten worden ingeruild, staat men vaak'met leege handen. Een der grootste fouten, in de laatste jaren gemaakt, is wel dat men te veel heeft beloofd. Dit heeft te leurstelling verwekt, vandaar ook dien grooten teruggang in de organisaties. Met het aanheffen Van allerlei leuzen moet men voorzichtig zijn; straks toch staat men met leege handen. Door alle eeuwen heen is er een streven geweest om de positie der menschen te verbeteren. Men wil hier weer een hemel op aarde, maar men vergeet, dat een engel met vlam mend zwaard den paradiistoegang heeft afgesloten. De uitroep van Job is ook nu nog waar; ieder mensch heeft een strijd op aarde. De Chr. Werkmansbond wil hiermee rekening houden; bij al het vergankelijke en stoffelijke willen wij de menschen in de eerste plaats wijzen op het eeuwige en onvergankelijke. Chris tus wil als Koning heerschen op alle ter rein des levens, dus ook in onze orga nisatie. Door enkele 'bezoekers werden na afloop der lezing vragén gesteld, die op de meest vriendschappelijke wijze door den spreker beantwoord werden. In ver band met deze vragen werd er ook nog op gewezen hoevele S.D.A.P.'ers positie's en posten van groote verantwoordelijk heid bekleeden. Spr. juicht dit toe; zoo doende leert men ook in de practijk van het leVen, de industrie en de mentaliteit der arbeiders kennen en dat leeren ken nen heeft velen reeds tot nadenken ge bracht. Op de gewone wijze sloot de voorzitter de vergadering. RENESSE. Ingeleid door den heer Joh. Hoogenboom trad Donderdagavond voor het Dep. van het Nut voor 't Alg. alhier op, de heer, Fr. Hulleman. De opkomst was zeer talrijk. De begaafde spr. begon met eene herdenking aan den gevierden schrijver Heijermans, wiens secretaris hij is geweest. Met warmé liefde bracht hij den man in herinnering, die door zijn geschriften en persoonlijke Voordracht een grooten, blijv,enden en gezagenden invloed heeft uitgeoefena op velen, die thans o p hun beurt leiders der geesten zijn. De heer Hulleman heeft zich dezen avond wederom leeren kennen als een uitstekend oeclamator. Langdurig en krachtig werd ec geapplaudiseerd na de voordracht: ,,Monna Vanna" in Jordaansch dialect, waarin hij een meester bleek te zijn. .Keurig werden ,JDe Droom", „Zon dares en ,,Asyl" van Fr. Pauwels, drie ernstige stukjes, voorgedragen. „Da Ge trouwen" en „De verlaten stakkers" van Speenhoff mochten èn om den inhoud èn om de uitmuntende voordracht, de goedkeuring van het aandachtig luiste rend publiek wegdragen. Na de peuze vergastte de heer H. ons 00 eenige door hem zelf gemaakte humoristische voor drachten. Alles te samen genomen heeft de heer Hulleman ons een ^.vond van genot verschaft, waarvoor hij den hoog- sten lof en aller waardeering verdient. ZONNEMAIRE. Door den Commissaris dar Koningin in Zuid-Holland is niet in gang van 15 dezer benoemd tot gem.- veldVachter te Zuid-Beijerland, de heer P. Everlse, geboortig van hier, thans agent van politie te Vla ar dingen. STAVENISSE. Evenals zulks op de meeste plaatsen het geval is, kwamen alhier de landbouwers en de commission- nairs vroeger ook wekelijks bijeen, ten einde ovler handel te spreken en even- tueele koopen en verkoopen te doen. Tijdens den oorlog is hierin stagnatie gekomen. Thans wil men weder trach ten ('zie achterstaande advertentie) den „beursdag" of het z.g. „koffiehuis" op eiken Woensdagmorgen in eere te her stellen. OUD-VOSSEMEER. Het is opvallend hoe lang bepaalde namen kunnen blijven voortleven. Een kavel land in de nabij heid van de Bagijnhoeve alhier beet nog steeds in oen volksmond „Stadsbosch". Wat blijkt nu? Deze kavel is vroeger eigendom geweest van de stad Tholeai en daar er veel houtgewas op voor kwam heette de blok „Stadsbosch". Bij de veiling in 1766 werd bij veiling slechts f 726 per gemet geboden met al het waardevolle boom- en houtgewas inbe grepen; in 1786 werd de kavel opnieuw geveild en nu werd „Stacsbosch" ge gund voor pl.m. f 16000 in zijn geheel. Er w.osjlt medegedeeld dat er be sprekingen gehouden worden over de wedcr-oprichting van een muziekgezel schap; de heer Dubois, brievengaarder, zou alsdan 'ie leiding op zich nemen. Van het oude gezelschap zijn nog enkele goe de instrumenten, een. kleine kas enz. aanwezig. Er zal natuurlijk in de ge meente volle medewerking moeten zijn, als de zaak kans van slagen wil hebben. THOLEN. De heer Jao. Quist, die in de vacature J. Geluk benoemd is als lid Van den Gemeenteraad, heeft deze benoe ming thans aangenomen. AANBESTEDINGEN. Het Dag, Bestuur van de Commissie voor de Grintwegen in Schouwen heeft aanbesteed, cie leverantie van 5524 S.T. basaltsteenslag volgeiis Bestek no. 559. Ingeschreven werd door; Jac.s Smits, Wemeldinge, f 5,75; F. Koopman, Nij megen f 5,73; W. L. Shepherd Co., Rotterdam, f 5,25—f 5^75; hoogovenslag; W. van den Berg, Bruinisse, f 5,35; H. Hubenet H. J. W. A. van Gooi, 's-Hage f 5,12; H. van Kan Jr., Venlo. f 5; L. Van Geut. Nijmegen, prijs geheim; J. W. Filippo, Hazerswoude f 4,90: N.V. Steen- en Bouwstoffen handel-Maatschappij, Rot terdam f 4,89; Firma Offerhaus Go.,- 's-Hage en Rotterdam f 4,87; N.V. Holl. Basalthandel, R'dam f 4,74; Basalt Mpij. f 4,45; porphijr steenslag. De gunning is aangehouden. Door de landbouwvereeniging „V. Z. O. S." te Zierikzee werd Woensdag 11 Fe bruari aanbesteed de levering van chili- salpeter, levering vóór 1 Mjaarti a f il4<,2^, vóór 15 April f 14,34 in afgepaste ba len van 75 kilo, superfosfaat f 2,80; 402 kalizout f 5,73; 202 kalizout a f 2,77, alles gegund aan de Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel, aldaar. VERKOOPINGEN, ENZ. Ten verzoeke van de erven Snouck— Van Dijke en ten overstaan van notaris Meulenberg van St.-jMaartensdijk is Vrij dag te St.-Annaland in de herberg van dhr. Rijnberg verkocht 9 gemeten en 160 roeden bouwland, in pacht bij dhr. M. C. van der Slikke .onder Poortvliet. Ten deele is dit land gekocht door den pach- (tèr a f 21Ï4Ö per gemet en ten deele door de wed. J. Gunter! a f 1960. In de herberg van den heer Polder man te SVMaartensdijk werd Woensdag, ten overstaan van notaris Meulenberg in het openbaar verkocht: 1°. een woonhuis met schuurtje en erf, gelegen aan de Markt aldaar, Voor de som Van f3020. Kooper W. M. Vermeu len; 2°. een perceel bouwland, groot 1 Gemet 217 Roeden in Cappelhoek aldaar, tegen f1900 per Gemet. Köoper P. Man neke; 3°. een perceel bouwland in Zuid hoek, groot 2 Gem. 161 R. tegen f1770 per Gem. Kooper P. Manneke; 4°. een perceel bouwland, in Loterijhoek, groot 1 Gem. 75 R., tegen 1' 2175 per Gem'. Kooper J. J. de Graaf; 5°. een tuin, met dreef en watergang, in Zuidhoek, groot 54 R., Voor f540. Kooper P. C. Koöp- PREDIKBEURTEN» Zondag 15 Februari te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Grottendiek van Dordrecht (mede voor de Luth. gemeente). Kleine Kerk. 10 ure, ds. Waardenburg. 's Avonds 6.30 ure, ds. Waardenburg. Luth. Kerk. 10 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leeskerk en 6 ure, ds. v. d. Molen. Evangelisatie Jernël II. 10 en 6.30 ure, gewone dienst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. man; 6e. 2/jp aandeelen in de Weegbrug „Algemeen Belang", voor te zamen f90. Kooper M. G. van dé Vate. Door notaris D. van dev Velde te Tho- Ien werd Donderdag in het „Hof van Holland" publiek verkocht voor mevr. de wed. J. Boom te 's H^rtogenbosch pl.m'. 5 gemet bouwland, liggende in de ge meente Tholen. Na verschillende combi natiën in massa verkocht voor f' 1870 per 39.24 A. LANDBOUW EN VEETEELT. BURGH. Woensdagavond j.l. hield de Vereeniging V. Z. O. D. Vain otfd-leerlingen van dep Landbouwwintercbrsus 'een al gemeene leden- èn donateursvergadering in het lokaal van dhr. v. d. Moer. Tot deze vergadering waren ook uitgenoodigd de leden deb landbouwvereenigihg „C. et C." è'n dë leerlingeti van den loopenden land'bouwwintercursus. De opkomst was zeer bevredigend. In zijn openingswoord heette de voorzitter, dhr. J. Capellê de aanwezigen,in 't bijzonder de leden van „C. et C." en de spreker voor dezen avond dhr. Hofstra, leeraar aan de Rijks- landbouwwinterschób] 'té Goes, hartelijk welkom. In 't kort gaf hij een duidelijk overzicht, wat déze nog jeugdige vereeni ging tot dusver heeft verricht. Wegéns vertrek van den secretaris, dhr. J. v. d. Zandè, wien bij monde van den voor zitter dank werd gebracht voor zijn be moeiingen, werd tot secretaris gekozen dhr. M. Blom L.Jz. Daarna verkreeg dhr. Hofstra het woord. Spreker b'éhahdekle aan de hand van aanschouwelijke voor beelden verschillende aardappelziekten, de bestrijding en de middelen tegen uit breiding daarvan; voornamelijk bladrol, topbont, rhesoktonia, ringvuur, zwartbee- nigheid, stippelstreep- en wratziekte. Een en ander werd tevens door den heer v. d. Berg met de projectielantaarn op 't doek gebracht. Sprekers rede was zeer onderhoudend, interessant en leerzaam en werd met aandacht en belangstelling gevolgd. Een krachtig applaus klonk dan ook, toen bij het einde de voorzitter hem hartelijk dank bracht Vóof zijn keurige rede en hem eén „tot weerziens" toeriep. Nadat nog in beginsel besloteh werd de zen zomer een lezing over bijenteelt te organ'SBeren, sloot de voorzitter onder dank voor de opkomst de vergadering. POST EN TELEGXAPHIE. Met ingang van 1 Maart e.k. wordt het hulppost-, telegraaf- en telefoonkan toor te Dmdr.ndijke omgezet in een post-, telegraaf- en telefoonstation, met bestel ling vloor den postdienst onder beheer van mej. M. Stoel. De openstelling voor den telegraaf- en telefoondienst is be paald op 8.30 u. v.m.11 u. v.m., 2 u. n.m.—4 u. n.m. en 6 u. n.m.—7.30 n.m. Op Zon- en feestdagen geen dienst. KERKNIEUWS» Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Kerkdriei (toez.), Th. M. Loran te De Lier. Te AsSen (Ver eeniging Van Chr. Belangen), E. H. Blaau- wendraad te Vlagtwedde. Te Belling- wolde, ds. van der Poel te Tiel. Te Dinteloord, H. H. v. Ameide te Putten op de Veluwe. Te St.-Miehielsgestel, B. ter Haar. Romeny HJz. te Engelen c.a. Geref. Kerk. Beroepen: Te Aalsmeer, dr. D. K. Wie lenga Gz. te Baambrugge. Te St- Jac. Parochie, cand. Wl Tom te Hilver sum. Te Tzummarum, Wi. Gelder te Langeslag. Aangenomen: Naar Zutphen, H. Hum- melen te Bedum. TELEGRAMMEN. DEN HAAG De Haagsohé Rechtbank heeft heden in de bekende procedure tegen de Perlak Petroleum-M.y en den vroegeren directeur dezer Maatechappy, E. Deen, verworpen, het door Deen inge stelde cassatie-beroep tegen het vonnis der Haagsohe Rechtbank, waarhij hy laatste- ïyk veroordeeld is om in totaal aan die Maatsohappy te betalen een bedrag van f 4 800.000 met een rente van 5 vanaf 10 No?. 1916 De door de MaatschuDpy ingestelde vordering betrof vergoeding van sohaden geleden ten gevolge van aankoop door Deen van 1500 aandeelen der Perlak. De Hooge Raad heèft heden, arrest wyzende in de zaak van de Teyier-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1