Zierikzeesche Nieuwsbode ïgel der Stilte. Het ze B IJ VOEGSEL behoorende bjj de van Maandag 9 Febr. 1925, no. 11195. t buit E^TLA N D. Acht jaar In vronwenkleeren. Een week geleden zag de concierge van een huis in de Saussurestraat te Parijs, met stomme verbazing juffrouw Suzanne die reeds sedert twee jaar in huis woon de, haar logé binnenkomen, gekleed als man, met een Baskische muts op het hoofd! De mededeeling die „juffrouw" Suzanne deed, liet aan duidelijkheid niets te wensehen over: „Van vandaag af ben ik niet langer Suzanne Landgard, maar ik word weer wie ik altijd geweest ben: Paul Grappe, de wettige man, van de juffrouw, met wie ik heb samengewoond en daar ik van de amnestie-wet kan profiteeren, ga ik terstond deze ver- klaring bij de politie herhalen". Zoo ge schiedde. De jongeman vertelde aan den commissaris, dat hij in '91 geboren was en in Mei 1915 den oorlog had meege maakt. Daar hij zich door zijn superi euren onrechtvaardig behandeld achtte, deserteerde hij, keerde te Parijs terug en verborg zich bij zijn vrouw. Het was in dien tijd onmogelijk te Parijs werk te doen zonder groot gevaar te loopen, als deserteur- opgepakt te worden. Daar om besloot Grappe zich als vrouw te vermommen. Twee jaar lang hield hij zich geheel binnenshuis schuil, zes jaar lang werkte hij geregeld thuis voor een fabriek van bretels. Zijn haar was heel lang gegroeid, snor- en baardharen had hij 1 angs electrischen weg weten te ver wijderen. Natuurlijk droeg hij geregeld vrouwekleeren en daar hij door lang durige oefening erin geslaagd was niet anders dan met een hooge stem te spre ken, dacht niemand er aan, dat juffrouw Suzanne eigenlijk een man was. .Ja, de vermomming was zoo volledig, dat toen Suzanne later op een lijstenfablriek ging werken, waar zij den geheelen dag uit sluitend met vrouwen samenwerkte, nie mand haar ware sekse vermoedde. Eindelijk werd de amnestie-wet aan genomen en Suzanne draalde niet met tot den mannelijken staat terug te keeren. De commissaris, aan wien Grappe uit voerig zijn geval Verhaald heeft, heeft hem onmiddellijk een papier uitgereikt, waarbij hij in voorloopige vrijheid wördt gesteld in afwachting van de vervulling der onvermijdelijke formaliteiten. Een artisten drama. Heel Parijs leeft op het oogenblik miee met het drama, dat daar thans voor een der rechtbanken aan het licht is giektomen. De beklaagde is de 22-jarige Poolsche ac trice Deminska Stanislawa, die terecht staat wegens moord. Drie jaren geleden, zoo vangt deze geschiedenis aan, was De minska Stanislawa een talentvolle actrice aan het Poolsche Theater te Warschau. Zij kwam daar in kennis met een too- neelschrijver op wien zij zich verliefde. Niets was in staat beiden weer te schei den, tenminse in die meening verkeerden zij. Maar het noodlot had er anders over beschikt. Het kwam in den vorm van die vreeselijke ziekte, dè kanker, die Zelfs geen genade toonde voor hun liefde. Poolsche geneesheeren raadden den jongen schrijver aan, naar Parijs te gaan, waar hij zich door experts op dit ge bied zou kunnen laten onderzoeken. In Mei j.l. werd hij opgenomen in een Parijsdh ziekenhuis. Aan zijn verloofde seinde hij telegrafisch om ook naar Pa rijs over te komen. Ijlings kwam zij naar zijn ziekbed gesneld en werd et<*n zorg volle verpleegster, die hem dag en nacht verzorgde. Maar al haar goede zorgen konden toch niet voorkomen, dat zijn toestand van dag tot dag verergerde. Om zijn leven te redden stelde de actrice haar eigen bloed beschikbaar voor een bloedtransfusie opdat de patiënt weer zooveel kracht zou kunnen verzamelen om een operatie te ondergaan. Maar al les was vergeefsdh. Alleen met morfine kon de zieke nog wat worden opgemon terd. Maar dit langzame sterven was een marteling, die hij niet langer wilde dra gen. Smeekend verzocht hij zijn geliefde aan zijn verzoek te voldoen en een einde te maken aan dit lijden. En daarbij toon de hij haar een revolver, die onder zijn hoofdkussen was verborgen. Hij zelf had niet den moed, zelfmoord te plegen, be kende de zieke. Het meisje trachtte den patiënt moed in te spreken en geduld te doen hebben. Misschien was er nog hoop gerechtvaardigd. Maar zelf zag zij wel in, dat hier geen hopen meer mogelijk was. Het lijden van den ongelukkige werd dagelijks grooter. Tenslotte verza melde zij al haar moed om te voldoen aan het verzoek van den stervende. Op zekeren dag, toen de patiënt met een verdoovingsmiddel in slaap was gemaakt, ging in aanmerking te doen komen. Heel viel het sd10*— Zaterdag is 't meisje, wier hart' is gebroken, omdat de eenige man, dien zij ooit heeft lief gehad is ge storven, voor het Assizenhof v'an de Sei ne verschenen. De jury gaf na korte 'beraadslaging op de gestelde vragen een ontkennend antwoord. Het Hof heeft De minska Stanislawa daarop vrijgesproken, welke uitspraak door het publiek met applaus werd begroet. megen, Den Bosch, Maastricht; IV. Haar lem, Utrecht; V. Zwolle; VI. Amsterdam; VII. $-Gravenhage; VIII. Rotterdam. Het politiek advies omtrent de candidaten 1 voor de eerste plaatsen luidt als volgt: I. Mr. H. C. Dresselhuijs; 2. Mej. Johanna Westerman; 3. prof. dr. B. D. Eerdmans, 4. E. M. Teenstra. 't Verder aanvullen der lijsten werd aan het initiatief der kies kringen overgelaten. Intusschen werd daarbij aan de kieskringen ernstig aan bevolen daarbij aan vrouwelijke candi- •daten ook verder groote aandacht te schenken. Uit Stad en Provinole ZIERIKZEE. Het gemengd koor en het kinderkoor „De Lofstem" gaven Vrijdag avond onder leiding van den heer V8b den Doel in de Concertzaal voor een groot aantal belangstellenden een uit voering, die naar wij meenen, biZonder BINNENLAND. Willi»: Door William L© Quenx 62 „Phrida i" riep ik uit, „je hoort wat die man zegt, welke lage beschuldiging hij tegen je uitbrengt hij' beschuldigt je van moordZegdat het niet zoo is", smeekte ik, „zeg me dat hij liegt!" Haar groote oogen waren op de mijne gericht, haar gelaat wit tot aan haar lippen en haar adem ging met schokken Eindelijk bewogen haar lippen, terwijl wij haar allen aanzagen. Haar stem was slechts een heeach, gebroken gefluister. „Dat kan ik nietj" antwoordde zij en viel bewusteloos in mijn armen. „Ziet ge?" lachte de man. „Jij, Royle, je bent toch zoo knap, je hebt jezelf slechts Verdriet en ongeluk op den hals gehaald. Ik verhinderde Mevrouw Petre je de waarheid te zeggen omdat ik dacht, dat je de zaak zou laten rusten". „Wat", riep ik uit. „Zeker toen je medeplichtige een laaghartigen aanval deed op mijn leven, door jou ingegeven en mij Voor dood liet liggen» De zaak laten rusten nooit i Je bent een moor denaar en zult je straf niet ontgaan!" „Maar Phrida Strand eVenmin, Zij heeft je mooi bedrogen. Ik bewonder haar handigheid", lachte hij, „ze was werke lijk Vermakelijk, ze De stemplicht. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot wijziging van de Kieswet van de Provinciale wet en van d>e Gemeentewet, in dier voege, dat dè bepalingen 'betreffende de strafrechtelijke sanctie op de naleving van den stemplicht komen te vervallen. In hetzelfde wetsontwerp wordt een technische verbetering van de bepalingen omtrent de toekenning van overschot- zetels voorgesteld en een vereenvoudi ging met betrekking tot de werkzaam heden van het Centraal Stembureau b'ij de vervulling van vacatures in de Twee de Kamer, de Provinciale Staten en de Gemeenteraden. De reorganisatie vau den P.T.T.-dienst» Op een vraag van het lid van de Tweede Kamer, den heer Oud, in zake de uitvoering van de plannen tot reor ganisatie van het Staatsbedrijf van de posterijen, de telegrafie en telefonie, heeft de minister van Waterstaat geantwoord: De regeering is van oerdeel, dat een reorganisatie van het Staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie, waar van de voorbereiding haar afsluiting na dert, spoedig moet worden doorgevoerd. Zoodra mocht komen vast de staan, dat ter uitvoering van de reorganisatie eeni ge voorziening bij de wet no o dig zou zijn, zal ondergeteekende zorg dragen, de desbetreffende voorstellen tijdig aan de Kamer voor te leggen. Mr. P. J. Oud, zal in de Tweede Ka mer-vergadering van Dinsdag a.s. een interpellatie aanvragen over de uitvoe ring van de plannen tot reorganisatie van het Staatsbedrijf van de posterijen, de telegrafie en telefonie. Bond voor StAatspensionneerixig. De jaarvergadering van den Bond voor Staatspensionneering zal dit jaar op deih. 15 April te Arnhem worden gehouden. Ke merverkiezln gen Overeenkomstig het Verkiezingsregle ment werd op Vrijdag en Zaterdag een vergadering gehouden van den Partijraad van den Vrijheidsbond, waarin alle 18 kieskringen vertegenwoordigd waren, ten einde naar aanleiding van de door de af- deelingen in het geheele land gestelde Candidaten vast te stellen het politiek advies over de definitieve combinatie; der oandidatenlijsten en over de samen stelling en de vblgorde op de oandidaten lijsten. Bij de samenstelling van het ad vies werd uitgegaan van de gedachte, dat voor eiken Kieskring allereerst rekening zou worden gehouden met de geweste lijke verlangens en dat combinaties van kieskringen slechts zouden volgen, voor zoover onderling en uit eigen beweging overeenstemming werd verkregen, aan gaande de eerste nummers van dege combineerde lijst. Met dit systeem werd tenslotte bereikt, dat in het land met 8 verschillende lijsten zal worden uitgeko men, te weten: I. Dordrecht, Middelburg, Leiden, Tilburg; II. Leeuwarden, Gronin gen, Den Helder, Assen; III. Arnhem, Nij De bijeenkomst werd geopend door den heer Steendam, die, nadat de aanwe zigen Ps. 68 10 hadden gezongen, voor ging in gebed. Hij riep daarop de aan wezigen namens de vereeniging een har telijk welkom toe, waarna de heer van den Doel de leiding overnam en zijn vereeniging aanvoerde op, een wijze, die wij van hem gewoon Zi|n'. Het program ma was ditmaal, naarhet ons voor kwam! met veel zorg gekozen, wat uit kwam in de aangename afwisseling van koren en soli, die door de jeugdige de butanten met ijver en enthousiasme voor het voetlicht werden gebracht. Er werd over het algemeen heel goed gezongen; enkele stukken en soli munt ten uit, maar we zullen hier niet gaan c'ritiseeren. De aanwezigen gaven op on dubbelzinnige wijze blijk van hun. be wondering door een krachtig applaus aan te heffen na ieder zangnummer. Het was een goed geslaagde uitvoe ring! Nadat de aanwezigen de Avondzang hadden gezongen, ging de heer Steen- dam voor in het dankgebed en dankte daarna den directeur dezer zangver- eeniging, mede namens - de aanwezigen, voor het dien avond genotene. DREISCHOR. Nimmer is er van de zijde der inwoners zulk ,'n belangstelling betoond voor eenige piiblieke vermake lijkheid, dan vorige week voor de uitvoe ring van „Dreischor's Kinderkoor". Daar de zaal van „Hotel Aarnoudse" buiten de groote repetitie, reeds Voor 2 avonden was uitverkocht, zag het bestuur zich ge noodzaakt er nog een aviond.bij te ge ven. Het programma uit tal van zang nummers bestaande, werd afgewisseld door viool en pianp. De koornummers „Zomervreugd" en „De Wijzen", modhten wel het meeste bijval oogstten. Evenzoo de mooie ballade: „Het dochtertje van den juwelier", met viool en pianobege leiding, door een der beste krachten van het koor voorgedragen. Daarna „het" nummer van den avond, de kinderope rette „Goudsterretje" met viool en piano begeleiding. Moeielijk is het te zeggen wat hierin het meest te bewonderen viel, biet spel der kinderen, de leiding Van den heer J. W. van Bloois of de regie van den voorzitter, dhr. J. J. Verjaal, onder wiens leiding de zang en dansen van de zestig uitvoerenden is ingestuurd, met medewerking van den heer Co. van Staa len, als pianist. Fridolin, de ondeugende tuinmansjongen, was een echte komische verschijning, goed volgehouden. Niet min der goed waren de heksen in hun spel en dans. Prachtig waren de gekleurde lichitef'fekten op de schitterende hofcos tumes, verkregen door de electrische in stallatie, voor deze gelegenheid door de Firma Akkerdaas van Noordgouwe aan gelegd en verzorgd, zloowel in zaal als tooneel. Een én al voorzeker een der mooiste uitvoeringen van dezep winter STAVENISSE. L.l. Vrijdagavond gcif de Tooneelvereeniging „Vooruitgang, zij ons Streven" alhier in het hotel Van Dalen voor dezen winter hare 2e uitvoering. Met medewerking van een 2-tal jonge da mes werden eenige klucht- en blijspelen ten tponeele gebracht. Na afloop hield een bal, voornamelijk de vele opgekomen jeugdigen, nog een ipaar uren bijeen. SCHERPENISSE. Donderdagavond 1.1. hield de kolenbond in het Café „Zee- lands Welvaren" hare algemeene ver gadering- Van de 270 leden waren er slechts 50 met inbegrip van eenige vol machten aanwezig. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat over de 8 maanden (voorheen liepen de jaren tot April), was verhandeld 23731/2 H.L. stukkolen, 9051/2 H.L. nootjes, 143 HJL. eierkolen en 116 H.L. anthraciet. De ontvangsten hadden bedragen f6095,975 en de uitgaven f6074,—6, Zoodat 't batig saldo is f21,97 en een voorraad steen kolen van 6095 H.L. Tot bestuurslid in de vacature D. A. Hartog werd bij her stemming gekozen C. J. Knijf. Door het bestuur werd tot voorzitter gekozen de waarnemende voorzitter J. Keur en tot viee-VQOTZitter M. Andriesse. YERKOOPINGEN, ENZ. OUD-VOSSEMEER. Ten verzoeke van den heer Anth. Ooms alhier werd door notaris Van de Velde te Thnlen alhier publiek geveild 5 gemeten 162 roeden (Blooisch) bouwland, in 10 pereeelen en combinaties. Na afloop werd medege deeld dat de percJeelen niet werden ge gund voor de geboden prijzen wisselende tussdhen f 1890 efl f lö;90 en dat intus schen onderhands de grond was verkocht. „Genoeg", beval Edwards ruw. „Ik geef u oVer aan inspecteur Frémy, aan ,dé Belgische Sureté voor moord, begaan in de republiek Peru". „En ik arresteer den gevangene'zei Frémy, „voor misdaden begaan in Lon den en in het Groothertogdom Luxem burg.' De man, bleek en ontdaan niettegen staande zijn grootspraak schrikte zicht baar bij de woorden van den beroemden detective, terwijl op dat oogenblik de twee Brusselsche agenten in de kamer kwamen, na den vvit-gebakkebaarden knecht te hebben losgelaten, die bevend en ontzet op den drempel stond en ik Phrida nog bewusteloos in mijn armen hield, trachtende haar bij le brengen, in welke pogingen ik dadelijk bijgestaan werd door een der agenten. Het tooneel was intens dramatisch werkelijk een ongewone gebeurtenis in het huis van den ouden Baron Terwindt, eertijds Minister van België. Ik boog mij over Phrida heen en wierp haar water in het gelaat, toen we plot seling opschrikten door een luiden knal en we een rookende revolver in Cane's hand zagen. .Hij had op mij gevuurd en gelukkig gemist. In een oogenblik vielen de mannen op hem aan en ontwrongen hem het wapen, na een korte, hevige worsteling, waarbij een tafel en stoelen werden om vergeworpen. „Eh bien!" riep Frémy uit, toen het wapen in veilige handen was. „Nu u tochi zooveel onaangename dingen zult aan te hoeven hebben, kunt u evengoed nu al wal hiooren.U hebt uw schuld ontkend. Ik wil inspecteur Edwards even vertellen, wat ik weet van u en uw laag hartige, gemeene behandeling van het meisje, bekend als Marie Braoq." „En ik wil het niet aanhooren, zeg, ik u!" schreeuwde hij in het Engelsch. „Als ik gearresteerd ben, neem me dan mee, zet me in de gevangenis en stuur me naar Engeland, waar ik rechtvaardig be handeld zal. worden." „Maar u zult hooren", zei Frémy. „Er is nog voldoende tijd om u naar Brus sel te brengen luister. De man Senos beschuldigt u van den man, dien gij vermoord hebt, een blauw papier ge stolen te hebben met een groot aantal lakken. Hij heeft volkomen recht. U hebt dat papier 0 p den 8sten Januari ver kocht voor een kwart millioen francs. Zoo, mijn waarde vriend, dat kunt u niet ontkennen. De kooper wil getuige zijn en wat dan?" Cane zweeg, zijn lippen o peengeklemd, zijn blik verstard. Het spel was verloren, dat wist hij. Toch zocht zijn verwonder lijk werkzame geest nog een uitweg. Hij was verbazend vindingrijk, hetgeen be RECHTZAKEN. Ter openbare terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van Vrijdag Februari werden behandeld o. m. de zaken tegen T. v. d. W., landbouwers- knecht, 48 jaar, wonende te Kerkwerve, beklaagd van eenvoudige béleediging te Kerkwervë op 20 Dec. 1924. Eisch f10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem.; H. v. d. W., zonder beroep, 68 j., wonende to Brouwershaven, beklaagd Van vernieling te Brouwershaven, op 5 Jan- 1.1. Eisch f10 boete, subfe. 10 dagen hech tenis. Uitspraak: vrijspraak. ZIERIKZEE. Door den kantonrechter zijn op 4 Februari j.l. veroordeeld we gens: Ouertr dan de Algem. Politie- oer or d. voor de gemeente Zierikzee: M. F. d. V., 66 j., schilder te Zjzee, f 11 b., s. 11 d. h.; H. B., 45 j., landb.knecht te Z.zee, fl b. s. 1 d. h.; G. v. d. V., 29 j., koopman te Z.zee, f3 b. s. 3 d. h.: P. V., 34 j„ koopman te Z.zee, f3 b. s. 3 d. h.; M. P., 62 j., metselaar te Z.zee, fl b. s. 1 d'. h.; M. K., 25 j., los werk man te Z.zée, bij verst., f0,50 b. s. 1 d. h.; J. A. P., 24 j., koopman te Z.zee, bij verst, f0,50 b S. 1 d h.; W. R., 22 j., bakker te Z.zee, bij verst., f0,50 b. s. 1 d. h.; B. V., 38 j., landb.knecht te Z.zee, bij verst, fl b. s. 1 d. h.; L- d. G., 26 j., paardenknecht te St.-Maar- tensdijk, fl b., s. 1 d. h. Ouertr motor en rijioielidetN. P. H., 59 j., vracht rijder te Kerkwerve, f15 b s. 15 d. h.; J. C. R., 31 j., leurster te Z.zee, bij verst., f2 b. sl 2 d'. h.; J. J. v. d. Z., 52 j., landb. te N.kerk, f5 bt s. 5 d. h.; D. C. M., 26 j., chauffeur te Z.zee, f10 bi s. 10 dl h.; D. B., 28 j„ pakhuisknecht te Z.zee, bij verst, fl ft 1 d h.; M. S-, 48 j., koopman te Z.zee, bij verst., 12 b. s. 2 di. h.; J. D. v. B., 19 j., tim merman te Z.zee, bij verst., f0,50 bi p. 1 d. h. Ouertr. dan de Visscherijwet: C. L. B., 35 j., schipper te Yerseke, bij verst., f 10 b. s. 10 d. h.; P. P., 34 j., sigarenmaker te Z.zee, f0,50 b. s. 1 d. h.;C. S., 37 j., sigarenmaker te Z.zee, f0,50 b. s. 1 dj. h.; G. V. Dl, 34 j., arbei der te Z.zee, f0,50 b. s. 1 d. h. Overtr. van het regl. op wegen en Voetpaden: J- M. V. S., 18 j., landb.knecht te Z.zee, f2 b. s. 1 w. t.S.; St. v. d, W,„ 17 j., landb.knecht te Kerkwerve, f5 bi s. 1 w. t.s.; P. C. M., 17 j., schilder te Z.zee, f' 0,50 hl. s. 1 d. h.; G. L. V., 17 j., siga renmaker te Z.zee, f0,50 b. s. 1 d. h.; J. i. di B., 19 j., arbeider te Z.zee, bij verst, f 0,50 b., 1 4 h.; C J. C., 18 j-, slager te Z.zee, bij verst., f0,50 b. s. 1 d. h.W. C. F24 j., schilder te Z.zee, bij verst, f'0,50 jb(. s. 1 d. h. Oder- treding van de Jachtwet 1923: A. v. d. L., 26 j., landb. te Dreischor, blij- verst., f25 tol. s. 25 d. h.; C. Dl, 32 j., veldarb. te O.'iand, f5 bi s. 5 d. h. Ouertr. In validiteitswet: J. H., 25 j., arb. te O.land, f 15 b. s. 15 d. h. Odertrvgn de wet betreffende de openbL middelen dan oer- uoer: W. v. D„ chauffeur te Zierikzee, bij verst., f 3 b. s. 3 d. h. Wegens dronkenschap: P. B., 41 j., slager te Eikerzee, bij verst., f' 18 bl s. 18 d. h. VAN HEINDE EN VER. Te Montreal in Canada staken 1500 arbeiders en arbeidsters in het kleeding- bedrijf voor hooger loon en betere ar beidsvoorwaarden. Om er bij de stakers en staaksters den moed in te houden, is het bureau van hun vakbond in een soort cabaret herschapen, waar een orkest speelt, beroepskunstenaars optreden en dansonderwijders de jongste „steps" de- monstreeren. Sedert een paar yveken heerscht in Belgisch-Limburg een gevaarlijke hik-epi- demie. Honderden personen zijn door het verschijnsel aangetast. Te Diepenbeek zijn ook reeds drie gevallen met doodelij.ken afloop voorgekomen. Naar uit de Vereenigde Staten ge meld wordt, verkochten in tal van stre ken der Unie de adventisten hun have en goed, omdat volgens de voorspelling van een der hunnen, profetes Margaret Ro- wen, het einde der wereld nabij was. 144.000 volgelingen van de profetes zijn met haar opgegaan naar een berg in Ca- lifornië, -waar zij nu samen het einde af wachten. De ondergang der wereld aal zeven dagen duren. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Jeugdige dieveggen. De politie te De venter is op het spoor gekomen van die veggen, jonge meisjes, die bij winkeliers een belangrijke hoeveelheid van de meest uiteenloopende artikelen en ook geld heb ben gestolen, om in danshuizen goede sier te maken. Doordat dè jeugdige dieveg gen onderling oneenigheid kregen, wist de politie bij een harér een groot deel vian het gestolene in beslag te nemen. De rest was door de daderessen verbrand uit vrees voor ontdekking. Vier meisje? zijn in verband met deze zaak aange houden. Zij erkenden het plegen van üe diefstallen en verklaarden, dat de gje- sto.len sigaren in de danshuizen aan jon gelui ten geschenke werden gegeven. Uit jalousie. De politie te Deventer stond voor een reemd geval. Een jong- mensch kwam Zich beklagen, dat zijn vorige 'verloofde hem telkens brieven stuurt, waarin zij hem op schandalige manier beschuldigt van allerlei leelijke dingen. De jongen gevoelde zich door dat alles Zwaar beleedigd en gesmaad en hij Vond het bovendien jammer, dat 't meisje nu zóó deed; hij had er haar niet naar behandeld, al was het dan met de ver keering afgeloopen. Ten politiebureela ontboden, ontkende de jongedame de brieven te heben geschreven en het leek, dat deze ontkentenis op goede gronden steunde.' Na lang zoeken kwam men op het denkbeeld, de tegenwoordige verloof de van den jongeman eens aan den tand te voelen en jawel, voor de politie-vier- schaar geroepen, bekende deze jeugdige schoone haar misdrijf. Zij verklaarde er toe gekomen te zijn om haar aanstaande een hekel te laten krijgen aan „die an dere", want ze was altijd nog bang, dat hij naar de eerste terug zou gaan. Het geschil, de smaad en ae rest werden ge boet in tranen. En de liefde zegevierde als gewoonlijk. wezen werd, toen later de bijzonderhe den van zijn loopbaan aan het licht kwamen. „De feiten zijn deze ofschoon mis schien Mademoiselle en Senos er iets aan zouden kunnen toevoegen. Zijne Hoogheid de Groothertog van Luxemburg had ongeveer twee jaar geleden aan een Amerikaan, Casse) genaamd, een be langrijke concessie verleend Voor het aan leggen van een strategischen spoorweg door zijn land van Echternach aan de Oostelijke of Duitsche grens van 't groot hertogdom naar Arlon aan de Belgische grens, waarop het Belgische gouverne- rieoit er terzelidertijd in toestemde de lijn direct te verlengen tot Sedan, waar door aldus een hoofdweg was gevormd van Coblenz aan den Rijn naar Parijs een lijn, welke Duitschland reeds ge- ruinven tijd verlangde voor militaire doel einden, daar deze van onberekenbare waarde zou zijn ingeval van vijandelijk heden met Frankrijk. Deze concessie, waarvoor de Amerikaan een belangrijke som had betaald aan den Groothertog, werd later gekocht door Sir Digby Rem sley met volle toestemming van Zijn Hoogheid, die wist dat Kemsley een be roemde Engelsche ingenieur was. De Groothertog werd echter aangezocht door de Fransche Regeering de concessie le herroepen, daar men begreep, welk een eoorm voordeel zulk een lijn aan Duitach- BURGERLIJKE STANDEN. OVeir de maand Januari. NOORDGOUWE. Geboren: 16, Jacob, z. van C. E. Hoekman en A. Quist; 24, Francina Jaooba, d. van M. Jonker en C. Rijnberg; 27, Marinus, z. van A. van der Cingel en H. Soetens; 28, Willem Ma rinus Cornelis, 2. van M. W. Thijsse en W. H. van der Werve. Overleden: 10, Lieven Bezuijen, 59 j., echtgen. van Maria van der Schelde (van Düivendijke)15, Janna Fonteijne, 78 j., wed. van Samuel van de Velde. BRUINISSE. Geboren: 10. Jacob, z. v. C. W. de Jonge en C.a van den Berg; 11. Adriana Cornelia, d. v. F. van der Werf en Adr. Okkerse; 14. Janna Leendrina, d. v. St. Capelle en J. E. Jumelet; 18. An- dries, z. V. Abr. Van Gilst en J. M. Kik; 23. Adriana, d. v. M. Elenbaas en J. W. Katoen; 26. Adriaan, z. v. K. Kik en Aidr. Hifrdes. Gehuwd: 30. C. P. Neele, 27 j., j.m. (van 's-Gravenhage) en H. A. Wesdorp, 28 j., j.d. Overleden: 27. Maria Flohil, 66 j„ eoht- genoote van Adr. Hanse. land zou geven, ingeval de troepen in het Oosten v.an Frankrijk zouden samen komen. Eerst weigerde de Groothertog, maar Rusland, zoowel als Oostenrijk, protesteerden en toen stond zijn Hoog heid voor een moeilijk dilemma. Dat was u bekend, mijnheer Cane, door een zekeren Ludwig Mayer, een Duitschen geheimen agent, die er, on voorzichtig genoeg, met u over sprak, toen u in Parijs was. U besloot toen dadelijk naar Peru te gaan, kennis te maken met Sir Digby Kemsley en de Concessie in handen te krijgen. U ging en waart gelukkig, daar u hem gekwetst en hulpeloos vond, u doodde hem in koelen bloede, nam het document en ging scheep naar Europa, de identiteit aannemende van den werkelijketi kooper van de concessie. „O, ja!" zei hij lachend, „u was bij zonder slim, want u werkte er niet da delijk mee. Neen, u ging naar Luxem burg, maakte opmerkingen en verkreeg inlichtingen. U logeerde een week in het hotel Brasseur en toen durfde u den Groothertog niet te naderen roet het ge stolen QOKV' ent, nmar wel toen was een ander meer romantisch plan bij u opgekomen". Hier hield hij even op, en zag ons aan. „Dus het motief voor den misdaad In Peru was roof!" riep ik uit. CWanit oeroioiod.}

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5