Zierikzeesche Nieuwsbode abonnemente Vrijdag 6 Febr. 1925. zierikzeesche courant. advertentiën i EERSTE BLAD. J. BQNGERTMAN, Zisrikzee. VLOEDPLANKËN. DIENSTPLICHT. Algemeen Overzicht. V1CTO fóoc&a&e Pry® per 8 maanden f 1,50, franco pej post f 1,80. Voor het bnitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Veriohtynt Maandag:- Woensdag en Vrijdag. 81ste JAABGANG. - No. 11191. Dir. A. J. DE LOOZE Jr. Wtt-ltlliel. tt. J. KOSTEN. van 1—B regels 60 ots. van 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 60 ots. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van nit* gave vöór 11 nre. Dit nummer bestaat nit 3 bladen. Heilgymnastiek. Massage. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend: dat zy, die voor eene aanstelling tot helper by de bediening der gemeente-vloedplanken in aanmerking wenschen te komen, zich daartoe dagelijks ten kantore van den Gemeente-Bouw meester ten Stadhuize kunnen aanmelden. Aan genoemde betrekking zijn de navolgende belooningen verbonden: bij hooge vloeden f 0,75 per uur, bij schouwing f 0,50 per uur. ZiBRikzEB, 6 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Bekendmaking van uitspraak in zake vrijstelling. De BURGEMEESTER van Zierikzbe brengt ter algemeene kennis, dat Zyne Excellentie de Minister van Oorlog, by zijn besluit van 20 Januari 1925, Vile Afd-, no. 280, V., aan PIETER PAPEVELD, dienstplichtige van de lichting 1922, met ingang van 16 Maart 1925; voor een jaar vrijstelling van den dienstplicht heeft verleend wegens persoon lijke onmisbaarheid. Voor het indienen van bezwaren tegen deze uitspraak, wordt verwezen naar de des betreffende publicatie aan het aanplakbord van bet Raadhuis: Zisrikzee, den 4 Februari 1925. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Het is niet onmogelijk, dat de Volken bond binnenkort in buitengewone zitting bijeenkomt ter oplossing van de kwestie, die tussehen Griekenland en Turkije is gerezen, doordat laatstgenoemd rijk den Oeeumenischen Patriarch uit Konstanti- nopel Verdreef, hetgeen door Griekenland nu niet- als een vriendschappelijke daad werd opgevat. Trouwens Vriendschap heeft tussehen deze twee staten nog nim mer bestaan, zoolang de geschiedenis ge schreven wordt. De Grieksche regeering staat op haar achterste beenen door deze verbanning, waarin zij een beleediging ziet Van de Grieksch Katholieke wereld. Protesten zijn al gevolgd en de Grieksche bevol king ziet zijn haat tegenover den Turk nog meer aangewakkerd. Tot een gewapend conflict zal 't waar schijnlijk wel niet komen, maar in het Zuid-Oosten van Europa kan men alles, behalve vrede verwachten; 'Complicaties kunnen zich voordoen op de meest on- gewenschte oogenblikken. Bij een dreigend gewapend conflict heeft een buitengewone zitting Van den Volkenbond dan ook zijn nut om het conflict te beperken in de eerste plaats, of het uit den weg te ruimen. BUITEN LAN D. Glfjrnsfprookjes. De hoofdredacteur van de Fransche „Liberté", de afgevaardigde Taittinger, heeft dezer dagen in een rede Verklaard, dat men onlangs op het ministerie van Oorlog inlichtingen heeft gekregen over een uitvinding in Duitschland Van een nieuw gifgas van een vreeselijke wer king, n.l. het vernietigen van heele Fran sche steden in enkele uren. Generaal de Serrigny, met een onderzoek belast, zou een en ander bevestigd hebben. Het schijnt, dat er weer allerlei sprook jes over Duitschland's krijgstoerustingen aan het ontstaan zijn. De „Frankf. Ztg." wees, zooals Vnen weet, onlangs nog op een verhaal in het Fransche pilotenblad „Les Ailes", over 2000 Duitsche vliegers, die binnen twee jaar kant en klaar zou den zijn om met hun nieuwe vliegtuigen op het oorlogspad te gaan. Zoo ook weer dit verhaal over een nieuw gifgas, dat zou zijn ontdekt. Het bericht van den heer Taittinger en generaal de Serrigny komt wel in een eenigszins ander licht te staan, indien men er naast legt, wat kapitein Maas, in zijn jongste lezing te Rotterdam heeft medegedeeld, n.l. dat „al is de mdgelijkheid van ontdekking van een gas, dat heviger van uitwerking is dan de thans bekende, een z.g.n. „Uebërgas", niet a priori uitgesloten, waarschijnlijk is zij niet". De mogelijkheid schijnt dan ook niet uitgesloten, dat de heele historie Van den heer Taittinger niets anders is dan een oude geschiedenis en dat men hier te doen heelt met het lenisiet, het gas, dat in Amerika wel „de dauw des doods"' genoemd werd. Met dit gas zijn in Amerika, naar kapitein Maas mede deelde, vele proeven genomen, die als een alles vernielend gas werd beschreven, terwijl later gebleken is, dat dit gas, BORSTSIROOP Per "aten jl. 1.25 Vcrhrii^'DnrbijN.lUfilktkcrici.O/ijitl» waarvan de ontdekking in Amerika zoo veel gerucht wekte, in Duitschland reeds eerder was uitgevonden, waar men ech ter aan het z.g.n. mosterdgas de voor keur gaf boven het lenisiet. Bij 't lezen van dergelijke Verhalen, vanwaar ze dan ook mogen komen, mag men wel steeds in gedachten houden de passage uit het rapport van 1924 van den chef van den Amerikaanschen oorlogsdienstwaarin deze schrijft: „Er wordt in den laatsten tijd veel gesproken over nieuw ontdekte oorlogsgassen. Volksmenners en onver antwoordelijke redenaars stellen 't gaarne voor alsof sommige dezer gassen een bovennatuurlijke kracht" en uitwerking hebben. Dat is een belachelijke dwaling. Het is bovendien in ernstige mate mis leidend". En de factor misleidend behoeft wer kelijk niet de toch al zoo precaire ver houdingen tussehen de oude tegenstan-' ders aan den Rijn nog meer te komen Vertroebelen. BIN N E NL A NP. Directe belastingen en registratie- Het ligt in de bedoeling van den mi nister van Financiën om de diensten der directe belastingen en der registratie sa men te voegen, ten einde tot een zoo practiisch en economisch mogelijke wer king dezer beide diensten te geraken- Voor het publiek zal deze samenvoe ging in zooverre merkbaar zijn, dat de regeling der aanslagen van de Rijksin komstenbelasting en van de Vermogens belasting in één hand komen. Het publiek zal dus bij bezwaren omtrent aanslagen in de Vermogensbelasting en in de In komstenbelasting voor zoover betreft in komsten uit het Vermogen niet meer zooals tot nu toe met twee inspecteurs, n.l. die der Registratie en die der Inkom stenbelasting, doch slechts met één in specteur, die cVer beide diensten gaat, te maken hebben. Als U Boodschappen doet vergeet dan vooral niet dat PU ROL evenmin tluus mag'ontbreken als een ander artikel van dagelijksch gebruik. Uit Stad en Provinoie ZIERIKZEE. Wij verwijzen belangstel lende lezers naar een in dit blad voorko mende advertentie van den Chr. Nat. Werkmansbond, waarin de herdenking van het 20-jarig bestaan der Zierikzeesche af- deeling wordt aangekondigd. RECHTZAKEN* Poging tot doodslag op zjjn meisje. De rechtbank te Roermond, uitspraak doende in de zaak tegen den gedetineer de B. T. uit Venlo, verdacht van poging tot doodslag op zijn vroegere verloofde Margaretha Munten uit Bleriek, veroor deelde beklaagde overeenkomstig den .eisch tot een gevangenisstraf van drie jaren. De moord te Zaandam. Op Zondag 23 November kregen eenige jongelui te Zaandam ruzie en Joh. B. Van der Veekem werd bij de twist door mes steken gedood. In Verband met deze z'aak stonden voor de Haarlemsche rechtbank terecht de 22-jarige T. G., los werkman te Krommenie en de 25-jarige los werk man E. S., te Zaandam. De beklaagden bekeiiden het hun ten laste gelegde. S. zeide niet te weten waarom hij gestoken heeft. Hij had er geen reden toe en kende het slachtoffer niet eens. Het O.M. meende dat beklaagden geen enkele reden hadden om zoo op te tre den als ze gedaan hébben. De officier eischte tegen G. wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel 6 jaar ge vangenisstraf met aftrek van de vpor- loopige hechtenis. S. hoorde 1 jaar en 6 maanden tegen zich eischen. De ver dediger pleitte uiterste Clementie. Dit om dat heide beklaagden een gunstig verle den hebben. Uitspraak Donderdag 10 dezer. Malversaties bU den Rijksgebouwen dienst. Voor het Haagsche Hof heeft in hoo- ger beroep terecht gestaan de gewezen Rijksbouwmeester J. A. W. V., te Den Haag. thans gedetineerd, die door de Haagsche rechtbank wegens oplichting en wegens valschheid in geschrifte met be trekking tot het opmaken van een decla-, ratie, is veroordeeld tot 2 jaar en 6 m. gevangenisstraf, met aftrek van voorar rest, terwijl hij is vrijgesproken van het hern1 mede ten laste gelegde aannemen als ambtenaar van een gift, in verband met het gebeurde met het Jaffa-terrein te Delft. Zoowel de bekl. als het O.M. bij de rechtbank, dat 4 jaar gevangenis straf had geëischt, zijn van het vonnis in hocger beroep gekomen. Bekl. werd opnieuw gehoord eveneens verschillende getuigen. De eisch luidde thans 2^/2 ge vangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Bekl.'s verdediger [betoogde, dat V. slachtoffer is geworden van het stel sel, waarin hij was opgegroeid. Zijn groot ste grief is, dat men feitelijk van den beginne af aangenomen heeft, dat bekl. die het stelsel heeft toegepast, nu ook oneerlijk is geweest. Allen, die met bekl. in aanraking zijn geweest, twijfelen nu nog geen oogenblik aan zijn eerlijkheid. Ten bewijze daarvan legde pl. vele brie ven van vooraanstaande personen over. Uitspraak 18 dezer. Verduistering. De rechtbank te Breda behandelde Donderdag de zaken tegen den boekhou der-kassier en den hoofdklerk van de licht- en waterbedrijven, die worden ver volgd wegens verduistering van gelden in de uitoefening van hun ambt. De ver duisteringen van. den boekhouder hebben ongeveer f 45QO bedragen, die van den hoofdklerk f 451' Het O.M. eischte tegen den eersten beklaagde één jaar gevan genisstraf. De (mrdediger vro^g clemen tie, en aftrek van de vier maanden in preventieve hechtenis doorgebracht. Te gen den hoofdklerk werd geëischt zes maanden gevangenisstraf. De verdediger drong aan op vrijspraak. Uitspraak 19 de zer. Dood door schuld. Wegens het veroorzaken van dood door schuld stond voor de Haagsche rechtbank terecht een medisch student. Toen bekl. op 12 Nov. j.l., wonende bij iemand te Leiden, met een geladen buks de trap in zijn woning opliep, was door een of andere omstandigheid de buks afgegaan, tengevolge waarvan de pen sionhoudster door een schot in den hals zoodanig was getroffen, dat zij kort daarop is overleden. Eisch een m. h. POST EN TELEGRAPHIE. De reorganisatie van den post- en Telegraafdienst. Uil naam van het bestuur van den^Cen- tralen Bond van 'Nederlandsch Post-, Te legraaf- en Telefoonpersoneel heeft de algemeen-secretaris den volgenden brief gericht aan de gemeentebesturen: „Toen in 1923 dé Postchèque- en Girodienst zou worden gereorganiseerd, heeft ons be stuur daartegen ernstig gewaarschuwd en geadviseerd die zaak op andere wijze aan te pakken. Men heefl echter de stem uit de. praoiijk genegeerd, onze waarschu wing in den wind geslagen, de verant woordelijke autoriteiten wisten het veel beter ende giro-débacle volgde. Thans staat Nederland aan den voor avond vaneen nieuwe organisatie, en wel van den geheelen post-, telegraaf- en telefoondienst. Een commissie, uitluitend bestaande uit zoogenaamd hooger perso neel het uitvoerend personeel is zorg vuldig geweerd heeft een aantal in grijpende voorstellen gedaan, welke o.m. beoogen de exploitatie van den P. T. T.- dienst in het algemeen en van den platte landsdienst in het bijzonder te beperken, zulks ook ten koste van de belangen van het publiek. Een en ander onder het mo tief: Bezuiniging is eisch! Wij zijn over tuigd, dat bij doorvoering dezer reorga nisatieplannen groote belangen zullen worden geschaad. In haar gevolg betee- kent hel tevens een ramp, van veel grooteren omvang nog als bij de decen tralisatie van den girodienst. Daarom1 waarschuwen wij, nu het nog niet te laat is! Den gemeentebesturen, die een goede functioneering van den P. T. T.- dienst op prijs stellen, raden wij ernstig aan zich onmiddellijk tot den minister van waterstaat te wenden, met het ver zoek de voorstellen der oommissie-Nol- tiing niet te doen uitvoeren. Gaarne ver neemt ons bestuur, welk gevolg aan dit schrijven wordt gegeven". De rogeering on do C. B. P. T. T. De minister van waterstaat, den heer Van Swaay, heeft aan het bestuur van den Centralen Bond van Nederlandsch pest-, telegraaf- en telefoonpersoneel ge1- schreven: „Ik heb de eer u mede te deelen, dat door de regeering het contact met uwe organisatie wordt verbroken, en zulks op grond van de houding, door u aangenp- nien, inzake de voorgenomen reorganisa tie van den post- en telegraafdienst, in het bijzonder de wijze, waarop door u acitie wordt gevoerd om de openbare meening te 'beïnvloeden. Het bestuur van genoemden bond deelt mee, dat het zich voorneemt, overtuigd zijnde, dat de bovenbedoelde voorstel len groote schade zullen toebrengen aan de belangen van handel, industrie en pu bliek, de actie tegen het rapport-Nolting onverzwakt voort te zetten. I KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. Influenza en warmte. In Engeland duurt oe influenza-epedi- mie voort. Op vele plaatsen wordt het zaken-doen er zelfs ernstig door belem merd. Gelukkig blijft het aantal dooden gering. De medische medewerker van ae „Times" wijst erop, dat de influenza het ernstigst zulke personen bedreigt, die aan eenigerlei chronischen Vorm van onge steldheid lijoen, menschen die om zoo te zeggen slechts „een kleine margine" van veiligheid bezitten. Het groote aantal dio den onder bejaarde personen wijst even eens op het arglistig karakter van deze werkelijk ernstige ziekte, verweg de fel ste géesel waarmede onze moderne we reld bezxht wordt. Er is volgens de zen medicus maar één geneesmiddel voor influenza waarop ten volle ver trouwd kan worden en dat is: warmte. Een feit is, dat zij die Zich gedurende den aanval en eenigen tijd daarna warm houden, er 'beter aar. toe zijn dan hun minder daarop acht gevende buren. De ziekenkamer moet altijd verwarmd wor den. AANBESTEDINGEN. PREDIKBEURTEN. BRUINISSE. Door den bouwkundige, dhr. L. Padmos, werd alhier aanbesteed het bouwen van een landbOuwsêhuur en woonhuis, voor mej. de wed. M. Hage Lz. Inschrijvers waren: Timmerwerk: L. Padmos; metselwerk: J. Deurloo, f5860,40; Gebr. v. OeVeren f5850; Gebr. Capelle f5478; smidswerk: I. J. Schieman f768; P. Kriger f 535; schilderwerk: N. J. Rein- houd f354,76; J. Westdorp f352,25. Ge gund aan de laagste inschrijvers. Te Los Angelos (Californië) is een 7-jarig. meisje gearresteerd, die bekend heeft 6 menschen met vergift tehebben gedood. Zij heeft bovendien tai van kat ten en kanaries vergiftigd om zich te verlustigen in hun doodstrijd. Op school was zij bijzonder knap. De Turkscbe zaakgelastigde in Athe ne heeft verklaard, dat de verbanning van den .Patriarch een binneulandsche aangelegenheid is, zoodat een negatief antwoord van Turkije op de Grieksche nota wordt verwacht. Tijdens een communistische verga dering te Athene, ten gunste van den vrede, werd de militaire politie met steenen geworpen. Zes personen werden gedood en twintig gewond. De orde is hersteld. Grans, die met Haarmann ter dood is veroordeeld, had een verzoek om re visie van zijn vonnis ingediend, dat ver worpen is. Het vonnis Zal binnenkort, tegelijk met dat van Haarmann, voltrok ken worden. Uit het in de zaak Denke gehouden onderzoek is gebleken, dat de Silezische moordenaar en menscheneter in 1909 een 25-jarige vrouw had vermoord. In ver band met dezen moord werd echter de slager Trautmann tot 15 jaar tuchthuis' veroordeeld. Trautmann, die onlangs uit gevangenis werd ontslagen na zijn heelen straftijd te hebben ondergaan, heeft steeds zijn onschuld staande gehouden. Volgens een bericht uit Moskou heeft er een vulkanische uitbarsting, gepaard met een zwakke aardbeving plaats ge had in de gemeente Takhalta in Adja- ristan. De vulkaan wierp groote steenen en lava uit. Er zijn nog geen berichten omtrent schade of slachtoffers. Cook, de eertijds wereldvermaarde poolreiziger, die zelf beweerde aan de Noordpool te zijn geweest, doch spoedig ontmaskerd werd, is thans wegens ge knoei met petroleumconeessies en -aan- deelen, veroordeeld tot 14 jaar gevange nisstraf. Te Athene is een beweging gaande tot vorming van een vrijwilligerscorps om eventueel de Turken te bestrijden naar aanleiding Van de Verbanning van den Patriarch. Eèn draadloos bericht meldt, dat het aantal ongelukken op straat te Lon den in 1924 82.976 heeft bedragen, waar- vqn 845 doodelijk. Dit is een toeneming met 13.163 vergeleken bij Verleden jaar. Draadloos wordt uit Konstantinopel gemeld, dat er boven Trebizonde in Klein- Azië, een orkaan, vergezeld Van een sneeuwstorm, heeft gewoed, waarbij een honderdtal personen zijn omgekomen en talman huizen zijn Verwoest. VERSCHILLENDE BERICHTEN,. Valathc rijiüielplaatjes. De Utrechtsche recherche heeft Zondagavond twee man nen aangehouden, meldt het „U. D.", die zeer goed nagemaakte, valsche rijwiel plaatjes in omloop brachten. Het onder zoek heeft uitgemaakt, dat de fabrikant dezer valsche plaatjes in A'dam woont, en via verschillende tusschenpersonen deze dingen in Utrecht aan den man liet bren gen. In samenwerking met de Amster- damsche recherche werd de vervaardiger gearresteerd en naar Utrecht overge bracht. Hij heeft volledig bekend en ver klaarde als losse arbeider een extra'tje te willen verdienen. De plaatjes werden voor 'f 1 per stuk verkocht. Het pleit niet voor het eerlijkheidsgevoel der koopers, dat zij desondanks tot koopen overgingen. Een geraffineerd smokkelaar. Even over de grens bij Nordhorn is door de douane een smokkelaar aangehouden, die reeds geruimen tijd op zeer geraffineer de wijze te werk was gegaan. Hij gaf zich n.l. uit voor douanebeambte. Wan neer een groep smokkelaars des nachts probeerde groote partijen tabak en koffie over de grens te brengen, trad hij plot seling te voorschijn, joeg de smokke laars door een paar revolverschoten op de vlucht en bracht, do „in beslag geno men waren" zelf de grens over. Bedolven, Te Laren hadden eenige jiQn- Zondag 8 Februari te Zierikzee. Ned. Herv. Kérk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Waardenburg. Kleine Kerk. 10 ure, ds. v. d. Nieuwen- huizen van Hekelingen (mede voor de Lutli. Gemeente). 's Avonds 6.30 ure, dr. Norel van Heem stede (Herdenking 20-jarig bestaan Chr. Nat. Werkmansbond). Luth. Kerk. 10 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 10 ure, ds. Wielenga (Avondmaal) en 6 ure, idem (Dankzegging). Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leeskerk en 6 nre, ds. v. d. Molen. Evangelisatie JeruBl II. 10, gewone dienst en 6.30 ure, de heer de Korte van Bruinisse. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. UuieHindeften W1. ■TAOBIHAMTCHV. AÖOama/Ö'MeexrABfueAKN Oratie een trommelkoekpanIn ieder pak Koopmans' zelfrfjzend Bakmeel be vindt zich een bon By inzending van 25 bons zenden wy e&h prachtige pan, gratis en franco. N. V. KoopmansMeel fabrieken, Leeuwarden. geus een kuil gegraven en deze overdekt met takken en zoden. De kuil stortte in, tengevolge waarvan het 12-jarig- zoontje van den belastingambtenaar W. onder het zand werd bedolven. De jongens stelden al het mogelijke in het werk om hun vriendje te redden, doch het mocht niet baten. Levenloos werd de jongen onder de takken en aarde te voorschijn ge bracht. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Januari. OUWERKERK. Geboren: 1. Abraham Pieter, zoon van C. B. Boogerd en Kr. Remeus; 12. Cornelis, zoon van A. de Valk en J. Meerman; 19. Willem, zoon Van Abr. Koster en D. de Valk; 29. Leen- drina, dochter van N. Bolijn en B. van der Have; 29. Willem, zoon Van P. Vij verberg en L. H. Bolijn. Burgerlijke Stand Tan Zierikzee. Geboren! 29 Jan. Suzanna Johanna, dochter van C. Dekker en C. J. Reynhoudt. 2 Febr. Jan Anthonie Petrus, zoon van J. W. van 't Noordende en A M. K. Handels. 1 Pieter Matthijs Johannes, zoon van J. J. K. van Duivendijk en A. de Moor. 2 Johannes Eliza, zoon van J. C. van den Berge en L. Markus. 3 Sara Jannetje, dochter van C. J. Dogger en D. M. de Rijke. 5 Jan, zoon van K. van Putten en J. van der Wende. Overleden: 29 Jan. Jan Benthem, 84 j., wed.r van M. van der Wey. 30 Cornelia Hanse, 70 j., echtgen. van J. Viergever. 30 s Alberta van Essen, 71 j., echtgen. van S. Klixhmerboom. 1 Febr Krina Marina van ]t Hof, 72 j., echtgen. van M. Adriaanse. 2 Johanna Jacoba de Bakker, 36 j., ongeil. 3 Johannes Seijlders, 88 j., weduw.r van M. J» Oppermans. MARKTBERICHTEN. ST.-MAARTENSDIJK, 5 Feblr. Tarwe f 12—15,50, Rogge f 12,50—f 13, Haver f13 —f 13,25, Gerst f12—f 12,75, br. Boonen f 18—f22, Schokkers f 17—f1850, Kroon- erwten f 17f 17,50, Kookerwten f 17— f 17,75 per 100 K-G-; Aardappelen f4— f4,50 per 70 K.G., Ajuin f6,50—f7 per 60 K.G.; Boter f' 1,10f 1,25 per 1/2 K.G.; Eieren f6—f6,50 per 100 stuks. TELEGBAFÏ8CH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Febr. Hoogste barometerst. 773,8 te Coruna. Laagste 721,8 te Röst. Verwacht tot den avond van 7 Febr. krachtige tot matige zuidelijke tot zuid westelijke wind, zwaar bewolkt tot be trokken met tijdelijke opklaring, regen buien, iets kouder. Fietsers Ueht syi Van 6—7 Febr. van 5 23 n.m.—7.03 v.m. 7—8 5.25 n.m.—7 01 v.m. „8—9 5,27 n.m.—7.—v.m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1