437e Staatsloterij. land" te A.J.-Polder, goedgekeurd voor 't Rijk. De levenstaalheid der grondbewoners. museum te Amsterdam. Te Oud-Vosse meer berust in den p.udervvetsdien schoorsteen, omkranst dopr de wapens van vele voormalige en nog bestaande In het „Alg. Ned. Landbouwblad komt geslachten van Ambachtsheeren, een mooi een stukje voor met betrekking tot de selderij, de Gerechtigheid voorstellende, „winterhardheid" en „levenstaaiheid van door defl kunstschilder Jaeob Xaveris, sommige bodembewoners. Velen zullen j welk schUderij ÜOg niet jaren zich wel eens hebben afgevraagd, hoe geiden door deskundige handen is ge het komt dat allerlei gedierte dat in den s restaureerd. grond leeft, niet doodvriest. Langen tijd was men van meening dat winters met felle koude veel bodembewoners deden omkomen en dat daarom zulke winters voor den landbouw in het algemeen nut tig waren. Later is evenweldoor nauw keurige onderzoekingen gebleken dat de dieren die in den grond zidh ophouden, steeds dieper naar beneden gaan, naar mate de koude toeneemt. Dat blijkt ook o.a. hieruit, dat de mol, de natuurlijke vijand der regenwormen, aardruspen, engerlingen enz. steeds dieper in den grond Zich gaat ophouden, naarmate de wormen en insectenlarven om de koude dieper naar beneden gaan. Ook uit op zettelijk daartoe genomen proeven is ge bleken dat insecten die langen tijd be vroren zijn geweest, later weer ont dooien, en opleven kunnen. Duizendpoo- ten verdroegen zonder hinder een koude van 50 gr. vorst. Nog veel en veel taaier is het leven der slakken. Zoo bleek bij de proeven doofden onderzoeker Picket-, in 1895 genomen, dat deze dieren na aan een temperatuur van 120 gr. C. bloot gesteld te zijn, weer opleefden en weg kropen. En niet minder belangwekkend is het staaltje van levenstaaiheid dat prof. RitZema Bos vertelt van de larven van het gevreesde tarwe-aaltje dat ook in den grond leeft. Deze larven leefden langzamerhand weer op, nadat ze 20 jaar in uitgedroogden toestand hadden verkeerd! De weerstand vaji sommige bp- dembewoners tegen koude én andere voor hen ongunstige omstandigheden is dus bijzonder groot. KERKNIEUWS. AANBESTEDINGEN. Te St.-Maartensdijk werd Vrijdag door het bestuur van de vereeniging „Land bouwbelang" aanbesteed de levering van 181.500 k,g. superfosfaat; 91.500 k.g. zwa velzure ammoniak; 76.500 k.g. chilisal- peter; 4000 k.gt ammoniak superfosfaat; 3500 k.g. patentkali; 5200 k.g. kaïniet, benevens 29000 k.g. kalizout. Gegund werd de levering van: super aan de Fa. Krijger te Krabbendijke, voor f 2,75; zwavelzure ammoniak aan Centr. Bureau te Rotterdam voor f 15,57; chili- salpeter, ammoniak super en patentkali aan A. J. van Ysseldijk, St.-Maartensdijk, voor respectievelijk f 14,19, f 7,75 en f 7,20. Kaïniet aan C. P. Vermeulen te St.-Maartensdijk voor f 2,30. Kalizout aan denzelfde voor f 5,47. KUNSTEN BN WETËNSCHIPPEN. Onde schilder yen op Tholen. Men weet, hoeveel er te doen is ge weest over de schilderijen van de voor malige Hooige jleeren van St.-Maartens dijk, schrijft men aan de N. R. Ct. Ook in andere plaatsen in het eiland komen nog stukken van beteekenis voor, al is het niet in de hoeveelheid en waarde alfl t© St.-Maartensdijk. Te St.-Annaland is een oud schilderij, betrekking hebben de op een brandj die dit dorp bijna geheel verwoestte, eenigen tijd geleden gerestaureerd. Er is ook. aanwezig een oud paneel, dat ruim een halve eeuw geleden in verwaarloosden toestand werd aangetroffen. In 1853 is het door be reidwilligheid van den toenmaligèn bur gemeester A. J. Bierens gerestaureerd, floodat het in 1854 in het nieuw gebouw de gemeentehuis kon worden opgehan gen. Op het ruitvormige paneel zijn op verdienstelijke wijze voorgesteld de hei lige Anna, gezeten op een heuvel in een bergachtig landschap en Maria met het kind Jezus op den schoot. Er onder staat de spreuk „Al bêt groeijde 1591". De wapens aan de voorzijde vertonnen de kwartieren van Bourgondië, enz. Te Sth'erpenisse, bestaande uit de voormali ge Heerlijkheden Scherpenisse en West- herke, bewaart men o ok een oud schil derij. In de nabijheid van den hoogen vluchtheuvel in Westkerke vindt men nog een gehucht,'waarbij het oude kerk hof ligt, waarop reeds in het begin van de I4e-';e$jw 'jgen* kerk -stond, die-later verdween, maar waarvan de toren zich staande hield tot het midden der 18e eeuw. Bij het verdwijnen van de kerk werd een schilderij, hetwelk daar het gebouw versierde, weggenomen en op hat gemeentehuis te Scherpenisse ge bracht, waar het nog is. Dit stuk is een triptiek, waarop in het miidden is geschilderd een voorstelling van de aan bidding van het kindeke Jezus door de Wijzen uit het Oosten, links de aanbid ding der Herders, rechts de verrukking van ZaCharias. Door tusschenkomst van de Vereeniging voor Monumentenzorg zal ingevolge besluit van den raad het schil derij haaro 's-Gravenhage worden gezon den voor onderzoek van de kunstwaarde en de kosten van eventueele restauratie. Op het raadhuis te Poortvliet berust een schilderij, waarop is afgebeeld de onrechtvaardige Rechter voor Koning Cambyzus, waardoor in 1617 aan een Arit- werpschen schilder ruim 11 pond werd betaald. Ook wordt een afbeeldsel ver meld van St.-Catharina, hoogstwaarschijn lijk afkomstig van het oude rederijkers gezelschap. Er onder staat het devies: „wt rechter minne 1549' en de spreuk: „necJ ape nee metu'Te Tholen hing voorheen een tamelijk groot schilderij in de Vierschaar, voorstellende een oud Bijbelsch tafereel, welk stuk evenwel is .verkocht en opgenomen m het Rijkg- Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Oldebroek, N. van der Snoek te Kralingen. Te Spaarndam, A. Snethlage te Heemskerk. Te Someren, eland. E. A. J. Plug te Utrecht. Bedankt: Voor Bunschoten, W. J. Kol- kert te Eemnes-Buiten. ELLEMEET. Door de welwillendheid van het gemeentebestuur heeft ds. J. C. Neeleman van Eikerzee de beschikking gekregen over een der schoollokalen pm daarin des Woensdagsavonds Bijbellezing te houden. Naar wij vernemen was de eerste bijeenkomst goed bezocht. Geref. Kerk. Beroepen: Te Grijpskerk, M. Post te Bunschoten. Te Onstwedde, W. H. van der Vegt te Drachtster-Compagnie. Te Lollum, H. van der .Zanden te Wa penveld. Aangenomen: Naar Utrecht, P. Ch. d. Vliet te Vlissingen. Naar Oldekerk (Gr.), eland. R. Haitsma te Oosterholt (bij Kampen). Naar Vrijhoeve's-Gre- velduin—Capelle (N.-Br.), cand. J. Snoek te Nieuwlande (Dr.). Bedankt: Voor Buitenpost (Fr.), J. H, A. Bosch te Nijverdal. Chr. Geref. Kerk. Bedankt; Voor Broek op J^angendijik, H. Velema te Noordeloos. Voor Mép- pel, P. J. de Bruin te Veenendaal. Voor Drachten, J. L. de Vries te Rijns- burg. Geref. Gem. Beroepen: Te Lemmer, R. Kok te Aag- tekerke. f gedankt: Voor Genemuiden, J. Vreug- deAil te Borssele. Voor Nieuw-Beijer- land, A. de Blois te Vlaardingen. VAM 'HDS HM In tegenstelling met de Nederland- sche regeering, 'die hem wil afschaffen, schijnt de Engelsche regeering voorne mens te. zijn den Zomertijd voor goed in te voeren. De heele kust van Bretagne werd Maandagavond getroffen door een aan tal aardschokken, welke het sterkst wer den gevoeld te Brest. Er ontstond ma- terieele schade. De maand Januari geeft voor Wee- nen een recordcijfer wat het aantal zelf moorden en pogingen tot Zelfmoord aan gaat. 140 menschen in Oostenrijk's hoofd stad hebben getracht een eind aan hun leven te maken. Te Bakoe is een brand orftstaan in een groot gasreservoir. De vlammen sloegen tot 56 meter hoog op. Er zijn 27 mannen gestikt. De FranBehe Kamer heefc gewei gerd een voorstel tot verwjjzing van het begrootin gaartikel, waarbij de ere- dieten voor het gezantschap by het Vatioaan worden geschrapt, naar de oommissie terug te verwyzon, hetgeen geiyk staat met opheffing van het ge zantschap. De „Vereeniging tot het voorkomen van verkeersongevallen in Japan" is tot de oonolüsie gekomen dat een groot aantal verkeersongevallen in Japan ont staat, als er vrouwen in het voertuig zitten en dat deze omstandigheid hier door zoo noodlottig is, „omdat de chauffeurs teveel aandacht wyden aan de gevaren achter zich én te weinig aan die vóór zidh". Albanië is tot een republiek ge formeerd met Zagoe als president, die voor 7 jaar gekozen is. Tirana is tot hoofdstad verklaard. De Grleksche patriarch is uit Konstantinopel verbannen, hetgeen in Griekenland groote verontwaardiging heeft gewekt Een noodlottige brand heeft Zater dagochtend vroeg te Chicago in een groote huurkazerne gewoed. Het gebonw werd bewoond door 36 gezinnen, sommige met veel kinderen. Het totaal aantal be woners was tussohen de 200 en 300. Het gehoele gebouw brandde nit. Naderhand werden 10 verkoolde ïyken ontdekt en men vreest dat er nog meer ïyken onder het pnin liggen. Volgens een bericht nit Washing ton waren in de V.8. op 31 December •1924 niet minder dan 17.740.236 motor- rytuigen in gebrnik, dat is ongeveer 1 op elke 6 Inwoners, en een vermeerde ring van 2.500.000 vergeleken met 1923. Vyf arbeiders zyn gedood en 10 ernstig gewond door het ontploffen van een ammoniaktank te Dilligen by Frank fort. In de Chlneesehe wyken van ver- Bohlllende Amerikaansohe Bteden is een heftige stryd uitgebroken tusschen de aanhangers van twee Chlneesehe geheime organisaties. De politie is on machtig de eiken dag plaats hebbende moorden te verhinderen tengevolge van haar onbe kendheid met de gewoonten der mis dadigers. In New York ryden verschei dene patrouilles politie te paard dag en naeht door de Chlneesehe wyk. Naar de Evening News meldt, zou de huidige Engelsohe regeering besloten hebben tot den aanbouw van aoht lichte kruisers, in plaats van vyf, zooals het kabinet MaoDonald op stapel wilde laten zetten. Naar het B. T. A. uit Boedapest meldt, is te Eger (Hongarye) een aard schok waargenomenin verschillende andere gemeenten werden eveneens aardbevingen gevoeld. Te Eger, waar de bevolking de straat op vluchtte, werd schade aangericht voor een milliard kronen. Het Zuid-Westen van Engeland ia Maandag getroffen door een reeks lichte aardbevingen, die veel schrik hebben verspreid, doch volgens de tot dusver ontvangen berichten geen per- soonlyk letsel tengevolge hebben gehad. Ook in Noorwegen zyn liohte aard schokken geregistreerd. De kris-kras- of kruiswoordraadsels, die hun zegetocht een paar maanden geleden in Engeland begonnen zyn en al spoedig naar het vasteland over woeien, hebben ook in' België wortel gesohoten. Verschillende bladen gaven ze als pry'sraadsel, maar daar heeft het Brusselsohe parket nn een stokje voor gestoken door te verklaren, dat het dit beschouwt als een overtreding van de loterywet. VERSCHILLENDE BERICHTEN, Kindermoord. In den omtrek van Zevenbergen is het lykje van een pas geboren kind in een beerput gevonden. De ongehuwde moeder en haar vader, die in den moord medeplichtig was, zyn gearresteerd. By het nader onderzoek bleek dat het meisje een jaar geleden eveneens een pas geboren kindje in den beerput had. geworpen. Uit vrees voor ontdekking was het lykje toen weer opgehaald, in stukken gesneden en in de kaehel verbrand. Drama te Amsterdam. In verband met het Maandagavond door ons gepubliceerd telegram, inzake een 3-voudlgen moord te Amsterdam, vernemen we nog het volgende Maandagmiddag vervoegde zich een bewoner van de Wormerveerstraat te Amsterdam aan een bureau van politie met de mededeeling dat van de derde verdieping van het door hem bewoonde huis (Wormerveerstraat 11) een duideiyk waarneembare gasluoht kwam. Hij had zich naar boven begeven, maar de deur gesloten bevonden. Daarna had hy eerst met de buren van één hoog en geiyk- vloers beraadslaagd wat te doen stond en hierby was gebleken dat men van het gezin van drie hoog sinds drie dagen niets meer gehoord of gezien had. Dit gezin bestond nit den ongeveer 40-jar. v. D., die reeds geruimen tyd werkloos was, diens 30-jarige vrouw en twee dochtertjes, een meisje van 7 en een meisje van 2 jaar. Het was de buren te meer opgevallen, dat mön van de mede bewoners van drie hoog ln dagen niets bemerkt had, omdat het er nogal luid ruchtig placht toe te gaande man leefde met zyn (tweede) vrouw in voort- dnrenden onmin en over het algemeen was het gekrakeel niet van de lucht. i Een intussohen ontboden smid stak het slot van de deur open en toen vonden dé politie-beambton eerst den man in het keukentje, zittend ln een armstoel. Hy was in half-bedwelmden i toestand, maar spoedig by gebracht. Hy had aan de polsen eenige schrammen; naar hy zeide had hy gepoogd zioh den polsader door te snyden. En toen volgde spoedig van hem de bekentenis dat hy zyn vrouw en zyn beide kinderen gedood had. Hy was betrekkeiyk kalm en maakte niet den indruk van een waanzinnige. Zyn uiterste armoede door langdurige werkloosheid en zy'n ongelukkig huwe- lyksleven hadden hem het besluit doen opvatten om voor allen voor goed een eind aan de ellende te maken. Donder dag j.l. had hy daarom zyn vrouw door wurging om het leven gebracht. Toen had hy den moed gemist om zyn voor- nemen verder ten uitvoer te brengen; twee dagen hield hy zioh met de beide kinderen opgesloten ln de woning, waar het ïyk der vrouw, geheel gekleed, te j bed lag. Zaterdag in den loop van den dag had hy het zevenjarig meisje het lot der moeder doen deelen. En er is 1 weer een dag verloopen, voordat hy do hand aan het tweejarig wicht heeft ge- sloten, dat hy Zondagochtend gewurgd heeft. In de voorkamer vond de politie 1 daarna inderdaad op het bed het lyk der vrouw met het lykje van het twee jarig kindje. Uit den toestand van het lyk der vrouw bleek duidelyk dat zy reeds eenige dagen dood moest zyn. By verder onderzoek vond men op een bedje In het zolderkamertje het lyk van het zevenjarig meisje. De mare van het afsehuwelyko drama had zioh toen reeds in de buurt ver- spreideen geweldige volksmenigte stond voor het huis, die v. D. te lyf wilde, toen hy in de politie-auto ge- j bracht werd. Depolitie-beambten moesten J de opdringende menschen op een afstand j houden. By zyn eerste verhoor op het polltie-bureau herhaalde v. D. zyn ver klaringen, die hy in zyn woning reeds afgelegd had. Hy maakte ook hier wel den indrnk van Iemand in doffe wan hoop, maar niet van een waanzinnige integendeel scheen hy volkomen helder van geest. begion de machine te draaien. De werk man kwam tusschen de raderen te val len en werd zwaar verminkt. Hij was onmiddellijk dood. INGEZONDEN STUKKEN. TusSdHen de raderen. Aan de Scheeps- slooiperij van de firma Rijsdijk aan de Poo,rtershaven te Maassluis moest een 19-jarige werkman een kleine herstelling aan een machine verrichten. De machine was stop gezet, maar nog voordat het herstellingswerk was afgeloopen, werd de eleotrische stroom ingeschakeld en (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copy wordt niet teruggevonden. Inkrimping van den postdienst ten plattenlande beteekent niel te onvoorziene schade aan landbouw en handel en DUS aan de ge- Imcenschap. Nog meer dan tot op heden reeds he' geval is, zullen postkantoren worden te ruggebracht tot hulpkantoren en zullen bestaande hulpkantoren worden omgezet in stations. Dat beteekent, ddt de postdienst ten plattenlande opnieuw geweldig zal u oi" den ingekrompen. De openstelling van het kantoor, de verzending en ontvangst van brieven en pakketpost, de bestelling en buslichting, dat alles zal nog meer worden beperkt. Onze plaatselijke bladen hebben reeds op het funeste van dezen maatregel ge wezen en in sommige kringen, o.mi in de Kamer van Koophandel en Fabrieken der Zeeuwsche eilanden en in een paar kringen der Z.L.M. is daartegen reeds krachtig geprotesteerd..'Toch wil het on3 voorkomen, dat een en - ander nog niet voldoende tot de plattelandsbevolking is doorgedrongen. Aan verschillende colle ges van B. en W. is dezer dagen ad vies gevraagd omtrent 'bovenstaande maatregelen en we twijfelen niet, of alle zullen zonder onderscheid met kracht en klem hebben aangedrongen op behoud van den bestaanden toestand; die op sommige plaatsen toch werkelijk nog niet ideaaL kan .genoemd worden. Maar dat blijft binnenskamers, vandaar, dat naar onze meening een krachtig protest van het publiek moet uitgaan. Alle kringen van belanghebbenden, d. z. zoowel Landbouw- als Handelskringen, Tuinbouw- en Veilingsvereenigiingen, kor tom, het heele Platteland, moet laten zien, dat het ervoor past om hier alleen het loodje te leggen. En met alleen het platteland, ook de stedelijke handel moet inzien, dat hier een wisselwerking is. Ge sloten postkantoren ten plattenlande ver minderen koop- en verkoopgelegenhëid. Hier is inderdaad een gemeenschapsbe lang van hooge orde in het geding. Nu is er echter haast bij, want het is ko-rt dag. In het begin der volgende week zal deze zaak in de Tweede Kamer aan de ,orde komen, en dan moet men im Den Haag weten, wat men aan ons heeft. Laten we dus nu eens alle laksheid af schudden en laten we toonen, dat we al onz: belangen kennen en daarvoor weten op .te kon ier. Deze week zou dus een zee van protesten de Tweede Ka mer moeten bereiken en dat kan, als alle belanghebbenden mede werken en des noods telegrafisch hun protest inzenden. Door samenwerken en krachtig optreden kan het kwaad waarschijnlijk nog wor den gekeerd. U, M. de Red., dankend, met achting, JAC. WELLEMAN. Krabbendijke, 31 Januari 1925. TELEGRAMMEN LONDEN (V.D.) Volgens een bericht uit Parijs is bevestiging ontvangen, dat het s.s. „Saignon" met man en muis vergaan is op de kust van Indo-China. De bemanning bestond uit 38 koppen, waarvan 28 Japanneezen. Er waren 92 passagiers aan boord. AMSTERDAM (V.-D.) Naar wij verne men, dreigt in de steenindustrie weder om een groot conflict tusschen werk gevers en werknemers. De arbeiders organisaties hebben het Collectieve con tract met den bond van Wiaalsteenf'abrie- ken, dat op 2 Maart a.s. afloopt, opge zegd en een nieuwe overeenkomst aan de fabrikanten voorgelegd. Deze nieuwe overeenkomst 'bevat zoodanige belang- rijke principieel© wijzigingen, dat, zijn wij goed ingelicht, de hond van Waal- steenfabrieken de voorgestelde overeen komst zal afwijzen. In het nieuwe ar beidscontract zijn tegelijk opgenomen het verplichte lidmaatschap, zoodat de fa brikanten de niet georganiseerde arbei- ders zullen moeten ontslaan, het instellen Van fabrieksraden, nieuwe regeling om trent geschillen met eenige instanties en een loonsverhooging van 10—15 pCt. DEN HAAG. Het in Limburg tusschen Maasbrecht en Maastricht aan te leggen kanaal zal dien naam dragen van Juliana- fcanaal. Men seint uit Leiden, dat mr. J. Schokking ernstig ziek is, hij is lijdende aan longontsteking. J Naar wij vernemen, ligt het in die bedoeling Van den Minister van Financiën j om tegelijk met het binnenkort in te dienen wetsontwerp tot heffing eener weeldebelasting, de mede door hem in 1 uitzicht gestelde wetsontwerpen tot Ver- laging Van sommige directe belastingen in te dienen. 5e klasse (2e week). Trekkingen van 26, 27, 28 en 29 Jan. 1925. Prys van f200 no. 4846. Prjjzen van f 701 16891 16902 16922 16929 16938 Nieten: 4787 4818 16886 16898 16919 4793 4849 16889 16905 16926 4801 4869 16893 16907 13927 4804 4872 16895 16914 16930 4807 4874 16897 16917 16946 Financieel Nieuws. ■rara na Aaateré». 3 Febr. BTAAT8LBBNINGBN. NEDKBLAND. V.K. Hedso N.W. 8. obl.ol922 f 100 6 104 1047/„ N.W. B.obl.a-6'22 - 500 6 102"/h 103V. N.W. B.obl.o-5'22 -1000 6 103 Vin 108Vu N.W. B. obl.a-6'22 - 2500 6 1021/. 102s/« N.W. 8. obl.al923 - 500 6 102 102l/0 N.W. B. obl.al928 -1000 6 102V6 102^/,. N.W. 8. obl.l923& - 500 6 102 102l/o N.W. 8. obl.19235 -1000 6 102»/. 102U/,. N.W. B. obl. 1918 - 100 6 971/. 97J/, N.W. 8. obl. 1918 - 500 6 97V« 97ll/m N.W; B. obl. 1918 - WOO6 96 -967/1 N.W. B. obl. 1919 - 100 5 _971C/Ifl 98 N.W. 8. obl. 1919 - 500 6 977/8 98 N.W. B. obl. 1919 -1000 5 97 1# g8 92V, 93«/4 94 90 907/ia 897/8 88 V, 878/, 87 78s/8 67 '/4 87 Vs SS»/* N.W. 8. obl. 1918 - 100 4>/s 921/. N.W. B. obl. 1916 - 500 41/, 931 N.W. 8. obl. 1916 - 1000 41/, 94i/t N.W. 8. obl. 1917 - 100 41/. 90»/8 N.W. B. obl. 1917 - 600 41/1 90V<fl N.W. 8. obl. 1917 -1000 4V, 89V« N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 887/g N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 87«' N.W. 8. obl. 1910 -1000 4 871L N.W. 8. obl. 1911 -1000 H/j 78Va N.W. 8. obl. -1000 8 67V8 N.W. 8. cert.v.Ini-1000 6 67 N.W. 8. oert. -1000 21/, 56V8 BULGARIJE. Hypoth. Leen 1802 6 Tabakaleening: 1902 5 2VL 21 Eegellftemlng 1804 5 21 Bel. rr. goad-obl. 1907 41/» PBTR.-ONDBBNEMIN GEN. Kom. Ned. Petr. f 1000 A. 399V, 417 Kom. Petr. t 100 O. A. 398 416 Kon. Nod. Petr. O. v. A. 398 416 Dollars (bank) f 3.47—f 2,48; Marken (gr) (por bill.) f0 5'859-f0,5915; ld. (r.) f 0,5859—f 0,5915; Kronen (10.000) f 0,341 f 0,35s; Eng. bankpapier 111,88—f 11,90: Fransch bankpapier f 13,45-f 13 55, Belg. bankpapier f 12 77s—f 12 92E Tjjd van Hoogwater en van Laagwater Ovei de ueaand Februari. Hoogwater: Laagwaton v.m. 0,19 n.m. 0,50 v.m. 6,24 n.m 6,41 D. 5 V. 6 Z. 7 Z. 8 M. 9 D. 10 W.ll Tyd 1,14 2 2,41 3,18 3,50 4,23 1,42 2,24 3,03 3,42 4,18 4,47 7,12 7,51 8,21 8,55 9,28 10,- 7,2 7,54 8,27 9,02 9,35 10,02 van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 2 Febr. Binnenl. granen en peulvruchten. Tarwe met zeer ruim aanbod. In de puike en goede soorten slechts gedeeltelijk otiveranderd teplaat sen. De gewone schottarwe kon echter iets hoogen worden' verkjocht f 12,50— f 17. Extra puike erboven b'etaald. Rogge honger betaald, f 15,50—f 16. Gerst, ohe- valier, f 1,5,50—f 16,25; Haver, prijshou dend, f 10,50f 12,75; Erwten blijven in alle soorten moeilijk te plaatsen. Kleine groene f 13—f 16,50. Kroon f 13—f 16,50. Schokkererwten. Prima uitgezochte f 20 f 21. Verder naar kwaliteit van, f 13,50 f 17,50. Bruine boonen met ruim aan bod, zee" moeilijk te plaatsen. Puike uit gezochte f 23—f 24, overigens naar kwa liteit f 15—120. Alles per 100 k.g. 3 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 276 paarden, 17 veulens, 1 ezel, 775 magere runderen, 632 vette runderen, 150 vette kalveren, 786 nuch tere kalveren, 63 graskalveren, 76 scha pen of lammeren, 183 biggen, 6 bokken of geiten, 114 overloopers. Prijzen per 1/2 kilo. Koeien 35—50—571/2—60 ot.; os sen 4854—59 ct.; stieren 4246—50 ot.; kalveren 7Q—82i/2—871/2 ct. 95—100 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 350f 400—f 530; kaïfkoeier. f 380—f 520. Stieren f 130—t 480. Pinken f 125—f 180. Graskalveren f 65—f 120. Vaarzen f 175—f 280. Paarden f 200— f 350. Slachtpaarden f 100—f 200. Hit ten f 140—f 300. Veulens f 80—f 120. Biggen f 8— f 18. Biggen p. week f 1,75— f 2. Overloopers f 20—f 40. Fok nuch tere. keiveren i- 25—f «40. Slacht nuch- terew kalveren ^'20^1^25.° 3 Febr. N.V. Rotterdamsche Cons.- Veiling, Weenaplein. Aanvoer 80,000 st. Kipeieren f 5,75f 8,75, eendeieren f 7—8. 3 Febr. Zuidholl. en Zeeuwsche Ajuin. Aanvoer circa 5000 Hectoliter. Groote werden verhandeld Van f 6,30— f 5,90, kleine tot f' 7,60, alles per 60 k.g. op den wal geleverd. Handel traag. GOES, 3 Febr. Eieren. Opgaaf van de Landbouwciommissie f 6,80. Veiling V. P.N. Aanvoer 10,200 stuks. CoOperatievo Veiling Zieriksee. Veiling Van Zaterdag 31 Jan. Appels: Goudreinet 10—30 Ct., zure Bel lefleur 9—19 ct., zoete id. 10—11 ct., diverse zoete 9—10 ct., Campagnezoet 9 —16 ct., Ermgaard 11—16 ct: per kilo. Peren: Pondsperen 5—6 ct., Kleiperen 3 —6 ct., Gieser Wildeman 3—8 ct., Ber gamot 7 ct. per kilo. Diversen: Aard- appèls (blauwe) 9 ct., Poters 21/2,-3 ct., Spruiten 7—10 ct. per kilo. Prei f 3—f 7 per 100 st., Bloemkool f30, Roede Kool f 4,25—f 6 per 100 stuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT7~ medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De B'lt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Febr. Hoogste barometerst. 779.0 te Cler-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 2