Zierikieesche Nieuwsbode ABONNEMENTI ADVERTENTIÊN E Woensdag 28 Jan. 1925 üiirikzeesche courant. ET.lffiSfïï'SUfti'ÏÏSt EERSTE BLAD. AANBESTEDING. Aanbesteding vernieuwen Beschoeiingen. Ruwe en Schrale huid BUITENLAND. B I N N e N l a N P. Uit Stad en Provlnole. Briiveo van sen Schouwsnaar. PrU> per 3 maanden f 1,60, franco por port f 1,80. Voor hot buitenland per jaar f 10,—. AfionderlUke nnmmeri 6 oent. VeraobUnt Haandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—8 regels 60 ott. van t, rogels en daarboven 20 oti. per regel. Reclames BO ets. p. regel. By contract belangr^ke korting Dit nnmmer bestaat nit 3 bladen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrikzbe maken bekend, dat door hen in twee perceelen zal worden aan besteed De levering van Kleeding en Schoeisel voor de agenten van politie gedurende 1925, t. w. Eerste perceel: kleeding. Tweede schoeisel. Een opgaaf van hetgeen in 1925 noodig is, alsmede de voorwaarden der aanbe steding, zjjn op de Secretarie ter inzage nedergelegd. Inschryvingsbiljetten op zegel van f 0,50 moeten, vergezeld van de volgens de voorwaarden verlangde stalen, aan Burgemeester en Wethouders ingezonden worden vóór 7 Februari a.s. Zierikzee, 27 Januari 1925. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris/ BURGEMEESTER en WETHOUDERB van Zibrikzbe maken bekend, dat van heden af ter Secretarie en op het Bureau van den Gemeente-Bouwmeester, tegen betaling van f 2,50 bestek met teekening verkrijgbaar zijn, waarnaar in een perceel zal worden aanbesteed Het vernieuwen der Houten Beschoeiingen aan de Noor delijke Laadplaats aan het Sas. De aanwijzing zal geschieden op Dinsdag 3 Februari 1925, des nam. "3 uur, ter plaatse der uit te voeren werken, terwijl verder bij den Gemeente-Bouw meester lederen werkdag, aan de aan besteding voorafgaande, van des voorm. 9V, tot IVli inliohtirgen te bekomen zijn. De op zegel van f 0,50 gestelde inschrij vingen, welke door den inschrijver en zijn twee horgen onderteekend moeten zijn, worden tot en met 6' Ftbr. a.s. in gesloten enveloppenwaarop vermeld „InschrfJ- ving Beschoeiingen" by Burgemeester en Wethouders ingewacht. Zierikzee, 27 Januari 1925. A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Voor van Handen en Gelaal gebruik ik aINjd Het leven van een avonturier Vrijdag is, gelijk wij reeds Maandag meldden, het proces begonnen tegen Leonid Mestsjerski, den Russischen avon turier, die op 6 September j.l. twee Ar- meensche kooplieden in een Parijsch ho tel van 300.000 francs beroofde. Volgens het verhaal van de kooplieden had Mest sjerski met hen afgesproken, dat de koop van een partij diamant, door Mentsjerki aangeboden, a contant zou geschieden. Met drie cheques van 100.000 francs ver schenen zij in de hotelkamer. Mestsjerski haalde uit een aangrenzend vertrek een pakje, dat hij een der kooplieden ver zocht te openen. Deze weigerde. Toen haalde de Rus plotseling een pistool voor den dag en zeide: „Ik ben commu nist. Ik handel in naam van de partij. In dit pakje zitten geen diamanten, maar 'n bom. Alle drie moeten wij in de lucht vliegen. Mijn leven offer ik aan de zaak, die ik verdedig!" Met de revolver in de hand dwong hij de kooplieden in de aangrenzende badkamer te gaan, terwijl hij een van hen beval de cihèques op zijn bed te deponeeren. Deze deed 'het. Toen Mest sjerski echter de telefoonverbinding wil de doorsnijden, viel de andere koopman hem1 aan. Mestsjerski sloeg hem met de schaar in het gezicht, wierp hem tegen den grond en ging blootshoofd de trap pen af. Volgens de verklaring van be klaagde, had alles juist andersom plaats gehad. De kooplieden wilden zijn dia manten meenemen zonder hem te betalen. Hij had echter de tegenwoordigheid van geest gehad hem bang te maken door te beweren, dat er in het bewuste pakje een .bom zat, terwijl er inderdaad slechts een apparaat in zat om scheermesjes te slijpen en inplaats van een pistool had hij hun een zwart geverfd eiedtriseh lampje voorgehouden. Gebleken is nog, dat Mets had plaats gehad, voor een van zijn sjerski eenige dagen nadat deze scène vriendinnen een reis naar de Cöte d'Azur heeft bekostigd, terwijl hij toen ook en kele inkoopen heeft gedaan, die hij met duizend-frands biljetten heeft getaald. Ook kon niet worden geloochend, dat een der kooplieden gewond was, toen hij het hotel verliet. Begrafenisfondsen Nog lang niet alle begrafenisfondsen (fondsen, welke een'1 uitkeeri-ng in geld doen aan de nabestaanden van huil over leden léden) hebben zich aangemeld bij de Verzekeringskamer. De fondsen welke dit nog niet hebben gedaan, zijn in ge breke gebleven te volooen aan de voor schriften van de wet 'o»p het levens verzekeringsbedrijf en de begrafenisfond sen. Het niet-voldoen aan dat voorschrift stelt de nalatige ondernemingen bloot aan strafvervolging. Maar dit is niet alles. Wanneer ze niet vóór 15 November 1925 aan de voorschriften van de wet heb ben voldaan en in. het bezit zijn van de verklaring, bedoeld in art. IS der wet, zullen zij bovendien hun bedrijf niet mogen voortzetten en tot liquidatie moe ten overgaan. Wellicht verkeeren som mige van die fondsen nog steeds in de meening, dat de wet niet op hen van toepassing is. Dit ontheft hen echter niet van de verplichting zich aan te melden; De Blesbosch. De drang naar meer cultuurgrond heeft ae reeds eerder gekoesterde plannen doen herleven tot het indijken van 1000 H.A. van den Biesbosch. Het plan beoogt het geheel vloedvrij maken van de gronden, gelegen tusschen den bandijk1 langs de Nieuwe Merwede en den rivierwater- keerenden dijk van ,.de Vierpolders". De belangrijkste besluiten voor het werk zijn reeüs genomen en na afwikkeling van de onteigeningsprocedure en de con- cessie-aanvage kan in Maart of April a.s. begonnen worden. De kosten van de uitvoering van het bedijkingsplan zijn geraamd op f 3.068.000. Gerekend wordt, dat de opbrengst van den b'innengedijkteai grond bij verkoop f 2600 per H.A. zal bedragen, of voor 882 H.A. f 2,293,200. Aan arbeidsloon zal pl.m. millioen gulden kunnen vyorden uitgekeerd.. Yerkoers verbetering Weat Brabant- Rotterdam. Onder voorzitteruehap van den burge meester van Steenbergen is een bijeen komst gehouden ter bespreking van de mogelijkheid om te geraken tot een betere verkeersverbinding mot Roosen daal (en zoodoende met Rotterdam). Behalve door vertegenwoordigers van de gemeenten liggende aan den tramlijn Zierikzee—Roosendaal werd deze ver gadering door don rijksinspecteur van de spoorwegen te Breda en den directeur van de Zuid-Nederl. Stoomtrammaat.y (Z.N.S.M.) bijgewoond. Nadat de voorzitter met een kort woord het doel der bijeenkomst nader had uit eengazet, en de hoop uitgesproken, dat de te houden besprekingen zouden kun nen leiden tot aanmerkelijke verbetering van het verkeer in deze streek, gaf bij het woord aan den directeur der Z.N. S.M., ten einde toelichting te geven op aanhangige plannen tot tramverbetering. Uit deze toelichting bleek dat voorbe reidingen zijn gemaakt om de lijn Steen bergen—Roosendaal zoodanig te ver beteren, dat het mogelijk zou z(jn, op die lijn te rijden met een snelheid van 40 k 50 K M per uur; de lijn zon eohter smalspoor blijven. Uit de vergadering gingen verschil lende stemmen op waaruit bleek dat vasthouden aan smalspoor wel geen verbetering brengen zou en daarom werd aangedrongen op normaalspoor. De burgemeester van St.-Philipsland deelde mede, dat in zijn gemeente geen prijs gesteld wordt op normaal- spoor, omdat dit noodwendig met zich brengt, dat op een minder aantal plaatsen gestopt wordt, wat vooral met het oog op het bietenvervoer moeilijkheden zal opleveren. Ook do inspecteur v*n de spoorwegen meende het vasthouden aan normaal- spoor te moeten ontraden. Spr. wees op de enorme kosten, welke hervorming van smalspoor in normaal- spoor met zich brengt Wanneer, aldus sprgezorgd wordt dat het materiaal zoodanig verbeterd wordt, dat het vol doet aan de daarvoor gestelde eisehen, dan zal ongetwijfeld de toestemming worden gegeven om te rijden met een snelheid van 45 KM. Op normaalspoor wordt gereden met ongeveer 60 K.M snelheid. Spr. kan niet inzien dat een hoogere snelheid van ongeveer 15 K.M. een uitgaaf van ettelijke millloenen zou wettigen, temeer daar thans toch een aanmerkelijke verbetering vorkregen zou worden door de snelheid op te voeren van 20 K.M. thans, tot 45 in de toekomst, terwijl er natuurlijk voor gezorgd most worden, dat de tramlijn Roosendaal wordt doorgetrokken tot voor het station, Mocht men echter toch normaalspoor bleven verkiezen, dan ligt het naar sprekers moening niet op den weg van de tramwegmaatsohappy om dergelijke lijnen te exploiteeren, dat wordt veel te koBtbaar. In dat geval adviseert spr. 4n overleg te treden met de directie van de Nederlandsehe Spoorwegen te Utrecht en te trachten, deze voor de plannen te winnen. ZIj toch, is reeds in het bezit van het noodige materiaal en werk plaatsen gebaseerd op breedspoor en de exploitatie zal nit financieel oog punt voor dat lichaam minder bezwaar lijk zyn dan wanneer als het ware een geheel nieuwe maatschappij gesticht moet worden. De burgemeester van Bruinisse ge loofde de tolk te zijn van geheel het eiland Schouwen en Duivelanö, wanneer hij zegt, dat het de meening is van ge heel het achterland, dat alleen normaal spoor uitkomst kan brengen om verlost te worden, uit het thans bestaande isolement. Reeds meer dan tien jaar is men in zijn streek doende om tot die verbetering te geraken en slechts het leggen van breedspoor wordt als een ideale oplossing beschouwd. Verschillende heeren sloten zich hierbij aan en daarna word op voorstel van den voorzitter besloten in een binnen kort te houden bijeenkomst de kwestie nader onder de oogen te zien en dan zoo noodig een eommissie tarnen te stellen, woiko mot de verschillende autoriteiten en maatschappijen nader overleg zal plegen. 1 Do voorzitter sloot daarna onder dank betuiging de vergadering. ZIERIKZEE. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot veldwachter in de gemeente EikerzeeEllemeet, D. P. SteenlenOj marédiaussée te 's Bosch. In een aer lokalen van hetj'Veilings- gebouw hield Dinsdagavond de' Vereeni- ging van Ou;l-Leerlingen van den cursus in practische fruitteelt haar jaarverga dering, die goed bezocht was en aan welke bijeenkomst een tentoonstelling was verbonden. Deze expositie vooral trok de belang stelling der bezoekers. Een der wanden der zaal, waarlangs de tuinvruchten wa ren ten toon gesteld, geleek één groot stilleven! Fijn fruit en uitnemende groen ten wa^-en met zorg en smaak uitgestald. Het mooiste, beste of interessantste wat den moestuin thans nog oplevert, was hier geëxposeerd. We zullen met overgaan tot een detailbeschrijving van alles wat de huis vrouwen zou doen watertanden, maar alléén constateeren, dat met groote zorg vuldigheid en vakkennis een aardige, be- zieswaardige stand was opgericht. Met liefde en lust schijnt deze vereeniging ;te arbeiden tot meerdere, oc.t'yikkeling op 't gebied van fruitteelt en wat daar nauw mede samenhangt. De bibliotheek is nog van bescheiden omvang, doch se dert het vorige jaar weer iets uitgebreid. De vijanden van den fruitteler, verschil lende insecten, waren op een fraaie dui delijke plaat mede tentoongesteld. Een kort verslag der vergadering volgt. Dinsdagavond vergaderde in het „Patronaat" oe vereeniging „Sint Lieven". De vergadering was maar matig, bezocht. De notuien der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Uit het .aarverslag bleek, aat de vereeniging, 126 leden telde, en 10 hospitant (d.i. niet- kalholieke) leden, dat er 96 maal vsr- plegings-artikelen werden uitgeleend, ter wijl de penningm. zijne rekening kon sluiten met een klein batig saldo. De aangeboden bégrooting werd met eene kleine wijziging goedgekeurd. Het huis houdelijk reglement werd vastgesteld. Tot voorzitter werd herkozen de heer C. KohscJhulte, met algemeene stemmen. Bij de rondvraag kwam ter sprake, de ge schiedenis 'van het request aan den ge meenteraad. Uit de bespreking bleek, dat er met het request een fout was ge maakt. Met algemeene stemmen wero besjoten aan te sluiten bij de dioiecesane Federatie van het wit-gele Kruis te Haar lem. Met den Thristelijken groet- werd de vergadering gesloten. REN ESSE. Ingeleid door den heer J. P. Paulussen, werden we Dinsdagavond in de gelegenheid gesteld de Zierikeze- sche vereeniging voor kamermuziek te hooren, onder leiding van den bekwamen dirigent, den heer K. van Bergen. Het moet gezegd, dat de vereeniging een zeer gunstigen indruk heeft gemaakt op het aandachtig luisterend, vrij talrijk opgekomen pnbliek. Het rijke programma werd op zeer verdienstelijke wijze ten uitvoer gebracht. Niet bevoegd om kritiek uit te oefenen, omdat muziek begrepen moet worden, mag toch geconstateerd worden, dat hot voorgedragene boeide van begin tot ein de. De vertolking was eenvoudig schitterend van samenspel. Er was een gloed in het samenspel en een eenheid, welke het luisteren tot een bizondor genot maakte. Men kon zoo merken, dat de dilettanten zloh vol toewijding gaven aan 't kunst werk. Een edele door warmte en gevoel zich kenmerken de toon geviDg en gezonde muzikaliteit waren hoog te schatten eigensohappen der dilettanten. De heer M. H. F. H. Seerden, de sym- patieke zanger van een zestal liedoren, oogste den welverdienden dank der vergadering in. Jammer echter, dat de pianobegeleiding ietwat te sterk was,' waardoor veel van den mooien klank des zangers stem verloren ging. Een krachtig, langdurig applaus en toejuichingen waren de dank voor het heerlijk kunstgenot, door de jeugdige vereeniging geschonken. Gaarne roepen wy het gezelschap een „Tot weerziet s" toe 1 NIEUWERKERK. Maandagavond verga derde in de Gemeentekamer het bestuur van het Onderling Ondersteuningsfonds bij Ziekte met de leden. Er werd reke ning en verantwoording gedaan over het afgeloopen boekjaar. Aan de uitnoodiging di6 bij omroep werd gedaan, om deze vergadering bij te wonen, hadden velen gevolg gegeven, zoodat de gemeente kamer geheel vol was. Deze vereeniging echter, die in 1876 ten bate der burgerij werd gesticht doorde heeren F. Bou- man, W. J. Ramaker en M- v. d Vlugt en wier bestuur thans bestaat uit de hee ren J. Bouman, voorz., J- v. d. Zande, secretaris, J. den Boer, boekhouder-pen ningmeester en P. B. v. Poortvliet en T. Barendregt, Commissarissen, heeft zich nooit in grooten bloei mogen verheugen. Volgens de thans gedane rekening is het kassalao f 641,775; de uitkeering aan 2 zieken bedroeg in 't afgeloopen jaar f 76, (aan vrouwen wordt bij ziekte f 4, aan mannen f 6 per week uitgekeerd). Notulen en rekening werden door de vergadering goedgekeurd. Hierna kwam het bestuur, dat steeds erop uit is de belangen der leden te behartigen met' t voorstel, om, nu de gelegenheid zich voordoet, doordat de vroedvrouw, mej. Roukema—Heuseveldt, in de gemeente is komen wonen, uit de kas der vereeniging een bedrag beschikbaar te stellen voor bedoelde vroedvrouw, teneinde haar eenigszins te vergoeden voor de zorgen der verpleging bij zièkte der leden en hunne huisgenooten, welk liefdewerk zij op zich wil nemen. Reeds jaren voordat hier een afd. der vereeniging „Groene Kruis" is opgericht, bezat het Onder steuningsfonds v e r p 1 e gings a r t i kelen en een verbandkist, onder toezicht van den heer Vleugels Schutter aangeschaft, waar van de leden van het Ziekenfonds tegen een kleine vergoeoing gebruik konden maken; thans, nu de vroe'dvrouw1 hier woont, wil het Bestuur van het Zieken fonds een stap verder gaan m het belang der leden en stelt hel voor om be nevens de uitkeenng bij ziekte, het in- bruikleen geven van verplegin.gsartikelen en ziekenverpleging gratis voor de leden, d.w.z. tegen betaling der gewone con- tr.butie, binnen den kring zijner bemoei- ngen te trekken. Dit besluit wera met veel bijval jpeg^oet en staande -de ver- gader.ng traden 43 nieuwe leden toe. Dat deze .dcaie zaak ten bate der lijdende mehschheid steun noodig heeft, behoeft geen betoog. Daarom meende 't bestuu" hun, die als begunstiger tegen een minimumbijdrage van f 1 per jaar toetreden, eveneens kostelooze verpleging te moeten aanb' eden. Ook dit punt wordt door de leden aangenomen. Verder niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorz. de vergaderingmet een woord van dank voor de goede opkomst, met een aansporing voor de leden om in ruimer kring bekend te maken het groote nut dat van het Ziekenfonds kan uitgaan voor alle ingezetenen, en de mededeeling dat de gelegenheid om nog als lid toe te treden, openstaat door zich als zoodanig aan te melden bij den secretaris. ST.-PHILIPSLAND. Toen een zekere C. A., schipper van hier, onlangs met de pont te Antwerpen over voer, viel een andere reiziger overboord. Snel besloten greep A den drenkeling, die daarop met vereende kraohten opge haald werd. Aan de overzijde bleek, dat de geredde de Kroonprins van België was. De redder moest per anto mee, werd gul onthaald en ontviDg als be looning een cbèque van f 10.000. ST.-ANNALAND. Aangaande den toe stand van de door elk ten zeerste be- klaagoe vrouw van H., kan gelukkig ge meld worden, dat er hoop op beterschap bestaat. collecte, dien avond gehouden, werd het laatste tekort gedekt. Waar ons groote, hooge, in den winter onverwarmde kerk gebouw, dikwijls aanleiding geeft tot verminderd kerkbezoek, is er in dezen alleszins reden tot dankbaarheid. Tot notabele is gekozen de heer A K. van Damme Lz. Geref. Kerk. BeroepenTe Doetinohem W. L. Korf- ker te Barneveld. Te Duurswoude (Fr.), oand. K. Spoelstra te Sappemeer. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Harderwijk K. Groen te Zwljndreeht. Bedankt: Voor den Haag en Arnhem H. Biesma te Groningen. Gesteld, zei m'n vriend, die binnen onafzienbaren tijd in de handelsweten schappen hoopt te promoveeren, gesteld eens, dat er op de Karnemelksvaart een pand te koop kwam, zou jij het dan aandurven daarin een derde biosdoop te vestigen? Ik antwoordde niet, doch wees al leen naar m'n voorhoofd. Zie je wel, ging hij voort, dat je niet op de hoogte bent van de jongste ontdekking op handelswetenschappelijk gebied en derhalve van de „macht van de gelegenheid" geen jota afweet Van wat? vroeg ik. Van de „macht der gelegenheid". Als ik zoo vrij mag zijn een sigaar uit je kistje te nemen, zal ik trachten dit met een eenvoudig voorbeeld binnen de enge grenzen van je begripsvermogen te bren gen. Wie at er vroeger margarine? Zij, die geen pulpboter lustten, ant woordde ik. Als je flauw wordt hoe ik m'n mond. Tien jaar geleden at je alleen margarine als de nood het hoogst ge stegen en redding, evenals de waterlei ding en de openbare leeszaal, verre was. Dwong het noodlot je tot het Consu- meeren van kunstboter, dan ging je vrouw, als de voorraad op was, met een citybag en een voile voor naar den win kel en vroeg op gedempten toon om een half pond solo voor het smeren van de wielen van den kinderwagen. En zie nu eens hoe het thans is! Al3 je -bij kennissen op visite bent en je bewondering te kennen geeft over het keurige, nieuwe buffet, krijg je te hoo ren: die hebben we op de margarine. De piano, de zijden lampenkap, de so- easy-chair, waarin je ontijdig afgevloeide gastheer over finantieele zorgen piekeTt, het dames-schrijfbureautje met het ge heime laad je voor onbetaalde rekenin gen, kortom', allés wat eenigszins lux of modern aandoet kregen ze op de margarine. Vroeger waren er ten hoog ste twee mavgarinefabrieken en alleen de wanhopigen verlaagden zich tot solo- eten. Thans is het aantal fabrieken legio en er is geen versdhe melk voor aan te halen. Ziedaar de macht der gelegen heid! Het oude spreekwoord zegt dat de gelegenheid de dief maakt; ergo hoe meer gelegenheden, hoe meer dieven. Met de bioscopen gaat het nu precies den zelfden weg op. Toen er één bioscoop was, kwam het publiek maar miatig op. De tweede komt er bij, en een stijging in het aantal bezoekers is duidelijk waar neembaar, en als er nu vandaag of mor gen een derde aan de Karnemelksvaart bijkomt, maak ik m'e sterk, dat binnen zeer korten tijd een vierde, welk aan hat Karsteil ware te plaatsen, in een dringende behoefte zal voorzien. Zie je nu wel, ongeletterd stuk kortzichtigheid, dat m'n vraag niet zoo dwaas is, en dat in de bioscoop een toekomst zit. Als ik iemand wist, die me een paar mille wilde leenen, prakizeerde ik er geen oogenblik over om er nog een op te richten. Zoo'n gek zal niet gemakkelijk te vinden zijn, merkte ik op. Sinds de mee- krapstoven voor de rooie menie plaats moesten maken, zijn de menschen bang geworden hun geld 111 ondernemingen te steken. ONDERWIJS. Bij het laatst te 's-Gravenhage gehou den examen, slaagde 0. a. voor coupeuse mej. N. W. de Roo te Dreisehor, leer linge van Mevr. Hendrikse-Knapen te Utrecht. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. HAAMSTEDE. Zondagavond j.l. werd ons nieuwe conBistorielokaal, uitgebouwd tot kerkzaal, in gebruik genomen. De benoodlgde onkosten (f 630,—) waren te voren met bekwamen spoed bijeen gebracht. De zaal biedt voldoende ruimte voor 150 personen, terwijl er zoo noodig, nog ruimte over is om banken of Btoelen bij te plaatsen. Een ruim en goed inge richt spreekgestoelte geeft gelegenheid zich overal goed te doen verstaan. Alle plaatsen waren bezet. De predikant sprak by deze gelegenheid naar aanleiding van Matheüs 11 23 en 24. Door een WMSCHÏLLENDE BERICHTEN. Jacht op. inbrekers. Zondagmorgen ,om 5 uur werd de veldwachter te Schiebroeli gewaarschuwd, dat er .werd ingebroken in een boerderij. De veldwachter zette met twee zoons van den boer de toe gangen "tot het huis af en ging naar binnen. De inbrekers, die jiuist bezig wa ren zich aan den wijn tegoed te doen, gingen ervan door. Verschillende voor werpen, die zij hadden buitgemaakt wier pen zjj onderweg weg. Tijdens de vlucht maakten zij tweemaal van hun vuurwa pens gebruik, waarmede zij op hun ach tervolgers schoten. Twee wisten te ont komen, de derde, die bij de vervolging eenige kwetsuren had opgeioopen, werd gepakt. De andere twee zijn Zondag door de Rotter damsche recherche aange houden. Alle drie personen bleken be kende inbrekers van 'den Schiedamschen dijk te zijn. Zij hadden allen veel inbre kerswerktuigen bij zich. Alle drie zijn naar het hiu^ van bewaring te Rotterdam overgebracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1