Zierikzeesche A Nieuwsbode Maandag 19 Jan. 1925. zierikzeesche courant. 8l8te jaab6ang- - no- m86- la™adlng op don dïg tm1n" EERSTE BLAD. Dienstplicht. Varjarinn van Meriipi. VICTO Brieven van m getawe». ABONNEMENTa *rü» per S iaaanöen f 31,50, ranoo por post f 1,80. Voor hot »uit©nland por Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummer* 5 oost. Foraehynt Maandag, Woensdag >n VriJfi»g. AOVERTENTIÊN i van 1—8 rogels 60 ets. vac 4 regels on daarboven 20 ets. por regel. Reclame» 80 ets. p. regal, contract belangryke korting. Dir. J, SE LOOZE Jr. Ofe-RlJKl. U, J. 80STER. vflör Dit nummer bestaat alt 2 bladen. Bekendmaking van uitspraak in zake vrijstelling. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter algemeene kennis, dat by besluit van Zijne Excellentie den Minister van Oorlog, I d.d. 13 Januari 1925, Vile afdeeling, No. 229 V, aan FRANCISCUS JOHANNES PAU- LUSSEN, dienstplichtige van de lichting 1920, met ingang van 20 Januari 1925 voor twee jaren vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens kostwinnerschap. Voor hot indienen van bezwaren tegen deze uitspraak wordt verwezen naar de publi catie aan het aanplakbord van het Stadhuis Ziektezee, den 16 Januari 1925. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYE8TEYN VAN RENGERSKERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zierikzbe brengen belanghebben den in herinnering, dat alle rechtsvorde ringen ter zake van geldschulden ten laste van het Rijk, een provincie, een gemeente of een waterschap, veenschap of veenpolder in elk geval verjaren door verloop van 5 jaren na den Bisten December van het jaar, waarin de schuld opvorderbaar is geworden, tenzij zij reeds ingevolge de bepalingen van het burgejljjk wetboek aan een kortere ver jaring onderworpen zijn. Het vorenstaande is niet van toepassing op vorderingen wegens rente en aflossing van geldleeningen en wegens pensioenen. Belanghebbenden worden verzocht niet den uitersten termijn af te wachtenmaar de indiening hunner vorderingen zooveel moge lijk te bespoedigen. Met betrekking tot dm dienst 1924 worden de vorderingen ten laste der gemeente gaarne ingewacht ter gemeente secretarie vóór 15 Februari a.s. Zierikzee, 19 Januari 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BINNENLAND. Vervauglng van gebroken rywiel- plaatjes. „De Kampioen" verneemt, dat de Rijks munt te Utrecht rijwielplaatjes, die bij 't ombu.gen gebroken zijn, gratis door nieu we vervangt, als men de b'e.de stukken opzendt. ji Roode reflectors op rijwielen. Sedert 1 Januar. moeten rijwielen in Belg:ë voorzien zijn van een rooien re flector op het achterspatbord. „De Kampioen" meent, dat het zeer aan te bevelen zoude zijn, als ook hier te lande dit verplicht gesteld .werd. Verboden te rookenl Naar ae Res.b'ode meldt, heeft de mi nister van financiën aan de inspecteurs, ontvangers en hoofden Van bureaux der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen een circulaire gezonden, waarin hij er op wijst, dat het ten strengste verboden is, dat door het personeel on der den bureautijd gerookt wordt. Den chefs -worat verzocht streng toe te zien, ctat aan dit voorschrift de hand wordt gehouden. }c35-B«© De Eerste Kamer komt Dinsdag 20 Ja nuari, 's avonds om half 9, bijeen. Uit Sferi ®n Provlnoie. gename temperatuur. We twijfelen er dan nok niet aan of de Volksvoorstell:ng van „The Kid" zal Dinsdagavond weer een suc/oes W-orden. ZIERIKZEE. De aan de aandeelhouders aangeboden BioscOop-avond was een ge lukkige gedachte van de Directie, velen hebben van de uitnoodiging gebruik ge maakt en gingen zeer voldaan huiswaarts. Ook wij maakten van ae invitatie ge bruik en moeten beginnen met onze hulde te brengen voor ae vele verbeteringen, die in den Iaatsten tijd in bet gebouw zijn aangebracht. In de eerste plaats noemen wij de verbetering die in de ca bine is aangebracht. Vroeger was deze vrij laag boven het frontbalCon en rustte met twee steunen op de balustrade, nu is zij aanmerkelijk verhoogd en in han genden toestand gebracht, waardoor het gedrukte .gevoel is verdwenen. Voorts zijn boven langs alle wanden gordijnen aangebracht, welke de gezelligheid niet alleen zeer bevorderen maar bovendien alle ramen bedekken, die Vroeger op koude dagen de zaalverwarming bemoei lijkten. Ook zijn de lichtramen in het pla fond, die gevaarlijk werden en sinds lang hun doel verloren hebben, vervangen door in het wit van het plafond geschil derde triplexplaten. Naar wij vernemen is het de bedoeling daarin lichtbronnen aan te brengen zoiodra de eigen electri- scha installatie gereed zal zijn, wat bin nenkort te verwachten is. Alles bij elkaar heeft het aanzien der zaal den Iaatsten tijd aanmerkelijk gewünnen en er is nog meer, veel meer, maar aaarop komen wij eerstdaags terug, daar wij eene uit- noiodig:ng ontvingen, om de nieuwbouw -dezer dagen in oogenschouw te komen nemen. De zaal was uitstekend bezet, de Voor- Stelling be3t en er heerschte eene aan- Woensdagavond krijgen .we zooals bekend weder het „Ni&uwe Twneel" met Frits en Adolf Bouwmeester en onze ge vierde cabaretière Willy Corsari, eene ster van internationale beteekenis. Willy Gorsari, welke ons reeds onder den ;n- druk brengt door hare bevallige verschij ning, wint aller harten met de, door haar zelve begeleide, eigen gecomponeerde le vensliederen en voordrachten. Het zal een van hare laatste voorstellingen n ons lan-ci zijn, den 14en Februari lazen wij, vertrekt zij voor eene wereldtournee, welke met Ned-Indië zal aanvangen. Ook de komische éénacters van de beide Bouwmeesters waren ae vorige maal een uitbundig succes, zoodat wij een bezoek op Wloensdag niet voldoende kunnen aan bevelen. RENE38E. Vrijdagavond hielden de leden van de Vereeniging van oud- leerlingen van de L. W. C. in de zaal vaa mej. wed. Kappers de gewone jaarvergadering. Voorzitter de heer M. den Boer. De secretaris, de heer M. Beije, leest de notulen en geeft daarna een verslag van de werkzaamheden over 1924. Daarna geeft de penningmeester, de heer L. P. Hanse, verslag van zijn gehouden beheer der geldmiddelen. Uit het verslag blykt, dat de reken ia g sluit mat een batig saldo van f 79,88®. De commissie tot het nazien der rekening adviseert tct goedkeuring. Een rapport ia zake het door den bond ter behande ling gestelde punt: „Over het vóórkiemen van aardappelen" kan als nog niet wor den gcigeven, aangezien men van onder vinding op dat gebied niet kan spreken. De voorzitter stelt de vergadering voor af te wachten hoe de rapporten luiden uit andere deelan der provincie, waar men meer aan aardappelteelt doet. Over het 2do punt„Hoe verbouwt men het rendabelst suikerbleten", was rapport ingekomen van do oommissie, bestaande nit de heeren M. den Boor, L. P. Hanso B. van Wingen, welke commissie concludeerde, dat coöperatieve, verwer king dor blete.a verreweg het voor- deeligst ia. Naar aanleiding van dit rapport werden eenigo inlichtingen ge vraagd en ophelderingen gegeven en ontspon zich een aangename discussie over het ontstaan on voorkomen der bietenmoaheid van hr.t land, over hot bieten kevertje, bietenaaltje en wortel- brand. Eet eenig afdoende middel om groot nadeel te voorkomen der bieten moeheid isVerbouw in do eerste jaren op zulk land geen bieten. Het rapport der commissie werd met alge meene stemmen goedgekeurd. Da voorzitter deelt mede, dat de heer J. Spek zich bereid heeft verklaard te Ellemcet een cursus in het landbouw- boekhouden te geven. De heer C. J. Kooman wordt met algemeene Btemmon candidaat gesteld als bestuurslid van den bond (vacature W. de Vrioze). De voorzitter geeft verder in overweging het bestuur van don bond te verzoeken de zomervergadering samen te doen vallen met de te houden ten toonstelling. of althans de bozwaron trachten te ondervangen aan de niet gelijktijdigheid der vergadering en ten toonstelling. Naar aanleiding van een sohryven der zustervereniging Drei- schor, omtrent de verladen jsar veel voorgekomen ziekte in de erwten het: „Hoe zullen wy dit jaar tegenover die ziekte staan", wordt in overweging gegeven, evenals Drei-chor voorstelt, te trachten ean partij erwten voor den zaai vast te leggen, die eerat op kiem- kracht en ziektekiemen te Wageningen zijn onderzocht. Voorts was van dezelfde voreenigicg Ingekomen en ter invoering aangeboden model-bedrijfkssboek (con cept voor landbouwboekhouden) samen gesteld docr de heeren De Vrieze en Mol en zulks in de plaats van dat van den heer Stoop, dat alB minder geschikt werd beoordeeld. Uit de besprekingen bleek, dat het aanleggen van zoo'ii bock vrij duur zou zyn en dat zij die een cursus landbouwboekkouden hebben ge volgd goedkooper tot hetzelfde resultaat komen. Tot voorzitter van den L. W. C. werd herkozen de heer M. den Boer en tot bibliothecaris de heer C. J. Kooman. Na do pauze werd het woord gegeven aan den heer J. van den Berg, land- bouwonderwijzer te Haamstede. Door een noodlottlgen samenloop van om standigheden kon spreker dezen avond niet voldoen aan de voorgenomen be handeling van het onderwerp „Stalling en stalverbetorlog". Aan de hand van een groot aantal soherp uitkomende lantaarnplaatjes behandelde spreker nu op zeer duidelyko en aangename wijze de geleidelijke ontwikkeling van ons vee uit hun stamvormen. Verrassend en interessant waren de typische afbeel dingen van den oervorm tot den huldi gen vorm van verschillende dieren als paard, ezel, zeeboe. oeros, maanschaap» enz. De voorzitter dankt® den heer v. d. Berg hartelijk voor de moeite en de onderhoudende, leerzame voordracht. BRUINIS8E. Voor een stampvolle zaal gaf Vrijdagavond j.l. de Christel. Z^ng- vereeniging „8oli Deo Gloria" een uit stekend geslaagde uitvoering. Na opening met gebed door'dan heer J. de Wolf en na het zingen van psalm 138 1, werd met de uitvoering van het keurig verzorgde programma een aan vang gemaakt. Zoowel de nummers voor gemengd koor, als do afwisselende solo's en duetten, worden zeer verdienstelijk gezongen en mochten den by val van het publiek verwerven, dat merkbaar genoot van de goede zang door „8.D.G." aangeboden. Bekwame leiding en ern stige Btudiejheeft deze vereenigingdie op het laatat gehouden codi cours te Rot terdam den laten prya behaalde in de 2e afdeeling gemaakt tot wat 2y nu presteert en met voldoen!*.'kan op dezen avond worden terugzien. De heer De Wolf dankte voor den genot- vollen avond en wenschte deze vereeni- ging verderen groei en bloei toe onder de leiding van haar talentvollen direc teur, den heer H. G. v. d Doel. Tevens hoopte hij den wenseh van vele muziek- en zangliefhebbors in vervnlling te zien gaan en deze plaats ook in het bezit zal komen van een muziektent; immers ook dan zou „Soli Deo Gloria" by zomer dag ^haar welluidende klanken In de open lucht kunnen laten hooren. Hierop stond de heer F. D. van Vessem op en in zijn kwaliteit als voorzitter van het muzioktent-eomlté, deelde hy mede, dat genoemd comité verleden jaar reeds in deze richting heeft gewerkt, doch door onvoorziene omstandigheden de zaak is uitgesteld. Een flink bedrag is aan het comité reeds toegezegd, daar eohter de koeten wel pl. m. f 600 zullen bedragen, doet hij een beroep op de medewerking dezer Vereeniglng en twijfelt niet aio muziek en zang samen zullen gaan, of do inwoners van Bruioisse zullen ruim schoots bedragen, om een sieraad voor de gemeente zoo mag men een muziek tent toch wel noemen geplaatst te zien. Met gebed en na het zingen van Psalm 811, werd dezen avond besloten. Tot weerwaarnemer van de K.L M. voor de luchtlijn Amsterdam—Londen, is aangesteld de heer 8wljö9nburg, rijks- havenmeester te Zljpe. 8T.-ANNALAND. Op uitnoodiging van het bestuur van dboy.wbelang" go- richt tot do leden met hun hulsgenooton, hadden velen zich Vrijdagavond in het Café „Havenzicht" vereeioigd, om te luisteren naar de met gloed uitgesproken rede van den,heer Tj. B. E. KielBtra, secretaris van de Zeeuwscho Landbcuw- maatscby. Met tal van redenen toonde spreker aan, hoe nuttig en noodig het is dat de landbouwers lid zyn en bleven van die vereeniglng. Af te keuren valt het d&t sommigen om eenige verhooging van contributie do vereeniglng den rug toekeeren. Nu we uit een andere gemeente een nitvoerig verslag aantreffen van het daar gesprokene en vertoondekunnen we het hierbij laten. Omdat zulk een groot publiek aanwezig was, werd als toegift nog de film vertoond van de tentoon stelling tusuehen Middelburg en Vlis- singên. Een nieuwe ondernemer stelde ver leden Donderdag de bezoekers der beurs to St.-Maartensdyk in de gelegenheid daar per autobus a 30 cfcu. per rit te komen. Het minder gunstige weer deed velen besluiten er gebruik vsn te makeD, zoodat er 2 ritten heen «a 2 terng moesten gedaan worden. POST EN TELEGRAPHIE. ter te zijn- en legde een verklaring over, afgegeven door een Amerikaansche uni- versite't te Washington, die eohter 'blij kens Onderzoek vanwege het O.M. niet bestaat. LANDBOUW EN VEETEELT. Medegedeeld wordt dat vorige week te Biervliet het oorste eleetrisehe ge maal in werking is gesteld in onze provincie. Er kan een water verplaatsing van 90 M8. per minuut plaats hebben, by een opvoerhoogte van 2 M. MARINE EN LEGER. De Burgerwachten De minister van binnenlandsdhe zaken heeft aan de burgerwachten medegedeeld, dat zij over 1925 slechts 75 o/0 mogen verbruiken van het patronengebruik over 1924, niet meer dan 150 per hoofd en dat zij elkaar geen patronen mogen ver strekken. Zij kunnen evenwel voor eigen rekening tegen den kostenden prijs pa tronen van de artillerie-inrichtingen ont vangen. Ook overigens wordt op bezuini ging aangedrongen. VERKOOPINGEN, ENZ. Aan 40 oireclteuven; voortgekomen u:t den klerkenrang van kleine kantoren en ciommiezen-t:tuloir is meegedeeld, dat zij met ingang van 1 Me: op wachtgeld gesteld zullen worden. RECHTZAKEN o SIRJANSLAND, 16 Jan. Ten overslaan van notaris Korteweg werden heden al hier publiek verkocht het woonhuis, schuur, erf en bouwland,"behoorende aan den gefaiilleerden P. Pleune, groot 1.84.80 H.A. per opbrengst bedroeg f 5950,en f 50 voor toefreding. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. Psercdo-dokters. Voor de rechtbank te Middelburg 's in hooger beroep behandeld de zaak te gen J. B., natuurgeneeskundige te Rotter dam, die bij vonnis van den kantonrech ter te Middelburg d.d. 3 December was veroordeeld tot 2 maanden hechtenis, we gens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde. Het betrof hier het geval tei Vlissingen, waarbij bekl. een vrouw, die open kankerwonoen had, geadviseerd had daaroD het liifc van een Das geboren hond te leggen. De ambtenaar van het O.M. had een dag geëischt. Het O.M- vroeg thans bevestiging van het vonnis. De verdedi ger pleitte vrijspraak, subs, boete of een voorwaardelijke straf. Uitspraak 23 Januari. Voor het kantongerecht te Goes is legen J. L. te Amsterdam, die tijdelijk te Goes Vertoefde, een boete vanj f 200 of 90 dagen hechtenis gevorderd wegens het voor doofheid 'behandelen van een vrouw, die ongeneeslijk :s volgens de doktoren, Er werden voorts tegen hem nog twee maal 50 dagen geëischt wegens het doen plaatsen van advertenties ;n strijd met art. 3 der wet op de uitoefening van de geneeskunde. Bekl: beriep er zich; op dok- De heer Alftns Blomme houdt momen teel een tentoonstelling van zijn schilde rijen in den „Cercle Art'stique" te Brussel, alwaar het groote doek, voorstellende „Aankomst vluchtelingen te Zierikzee" met groote onderscheiding wordt beorit'i- seerd. Op deze tentoonstelling wérd ook aangekocht een schilderij, voorstellend den Vlaamschen pastoor-dichter Hugo Verriest, voor den prijs van 18.000 fracJs. Voor allen die sukkelen met moeilijken en onregelmatigen stoel gang zijn Mijnhard!1* ILaxeertsblaften onmisbaar. ZU wérken ving en radicaal veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ot. By apoth. en drogisten, Toen my verleden week op één en denzelfden avond niet minder dan drie inteekenUjsten werden aangeboden kon ik, na myne gaven der liefde op het altaar der weldadigheid geofferd te hebben, de begeerte niet langer weer staan, om van dezo zoo nuttige uitvin ding iets meer te weton. Dies nam ik myn encyclopedie ter hand en las aldus Inteekenlyetbedeliyst; lyst voor het inzamelen van gelden. Werd om streeks 1920 by toeval uitgevonden door een orgeldraaier, wiens instrument zoo- dauig vau streek was, dat de meneohen zeiden: het ding Is valsoh. Aangezien de ongelukkige eigenaar geen geld had om z(jn orgel te doen horstellen, liet hy een inteekenlyst opmaken en ging mee rond. Het resultaat was ver rassend, en de intaekeniy'st bleek eigen schappen te bezitten, welko tot dusver totaal onbekend waren. Behalve oen ni»uw orgel kon de man eon naaimachine en een dozyn trekhonden aanschaffen. Spoedig daarna werd de inteekenfljst meer algemeen bekend en vooral door werkloozen, die voor zlcbzelven wilden beginnen, met gunstig resultaat aan gewend. In de laatste maanden wordt bovenal door allerlei vereenigingen en instellingen druk met ïysten gewerkt er echyot zelfs geen preekstoel meer afgekrabd te kunnen worden, of men moet vooraf met een lijet rondgaan. De meest gobrulkeiyke afkorting van „inteekenlyst" is kortweg „lyst". Als de daghit binnen komt met de mededeeling, dat er iemand met een „lyst" aan de deur staat, krygt de hoer des huizes meteen kippevel en is hy 9 van de 10 keeren niet thuis. Vooral in kringen, waar men hiervan het meest te lyden heeft, gaan stemmen op om de lystaanvallen zooveel mogelyk te beperken; er wordt zslfs aangedrongen op invoering van een wet tot regeling van het getal inteekenUjsten, gelyk b v. de Drankwet het aantal vergunningen bepaalt. Of de Regeering het zal aan durven deze bloeiende tak van openbare liefdadigheid aan banden te leggen, zal de toekomst moeten leeren, dooh dit kan wel met zokerheid gezegd worden als het niet onder het huidige Ministerie gebeurt, dan gebeurt het nooit. en de Kroatische boerenparty de ver kiezingen gewonnen zou hebben. Reuter meldt uit Pretoria dat Malan, de Zuid-Afrikaansohe minister van binnenlandsohe zaken, een wetsontwerp zal Indienen dat handelt over Zuid- Afrikaan sebe nationaliteit en een Zuid- Afrikaansohe vlag zal instellen. - In het Noordon van Beriyn heeft een 48-jarige weduwe, die aan een on- geneaslyke ziekte leed, haar 13-jarig zoontje met revolverschoten gedood en vervolgens zelfmoord gepleegd. De advocaat Troupin te Verviers, tevens rechter-plaatsvervangerdie sequester van Duitsche goederen ge weest is en de opbrengst dier goederen nog niet heeft kunnen verantwoorden, heeft zelfmoord gepleegd, op het oogen- blik, dat de justitie een onderzoek op zyn kantoor kwam instellen. De universiteit te Napels is voor- loopig gesloten éaar er voortdurend rel letjes tusschen fascistische en anti-fas- clistische studenten plaats voeden. De sluismeester Geeraert, de man van de YserinundaUè, is te Brugge over leden. Hij zal plechtig, met militaire eer betoon te Nieuwpoort worden begraven. Tien jaar lang zijn hem alle eerbewijzen onthouden. Konmg Albert bleek dit ver zuim thans te w'llen herstellen. Rockefeller Jr. heeft aan de Keizer lijke Umvers:teit te Tokio een bedrag van 1.600.000 dollar geschonken tot her stel van de bibl'otheek, welke bij de groote aardbeving werd verwoest. I In Frankrijk bestaan plannen tot het .oprichten van een groot gedenktee- ken voor aen vrede tusschen de volken op de plek, waar in den oorlog het felst is gestreden. De Roel publiceert een n:euwjaars- gr.oet van generaal Wrangel aan zijn (gewezen) officieren, soldaten en matros zen. Hij zegt daarin, dat er geen twijfel aan is, dal „de roode nevel begint top te trekken" en dat spoedig de dag zal aan breken, waarop de roode ster gevallen zal zijn en het echte, nationale Rusland zal herleven. De vroegere Russische premier Ke renski schreef ;n „Le Peuple" een ar tikel, waarin hij betoogt, dat wegens ge brek dan broodkoren er wederom hon gersnood uitbreken zal in Rusland. Gedurende de laatste drie dagen heerscht te Sjanghai een groote onrust. Acht- tot negenduizend man verslagen troepen hébben den toegang geforceerd tot de wijken van de buitenlandscJhe ko lonie en ofschoon zij ongewapend zijn, wachten zij nog op repatriate naar Sjan- toieng. Naar uit Sjangha5 gemeld wordt, zijn ter beschèrming van de wijk der buitenlanders, 350 man troepen van ver schillende mogendheden ontscheept. Zij staan onder aanvoering v'an den Japan- schen admiraal Noera. Dertig zeeroovers zijn te Singapore als passagiers aan boord gegaan van het s.s. „Hongwa", dat naar Hongkong voer. Nadat het schip 5 dagen onderweg was, overmeesterden' zij den kapitein- en de officieren, welken zij dwongen het schip naar een baai te brengen, waar het schip, na de passagiers en bemann:ng te hebben uitgeschud, verlaten werd. Engeland gaat zijn vloot in de M:d- dellandsche Zee, de Indische en Chinee- sche wateren belangrijk versterken, nu doncentratie van een sterke vloolmacht in Europa-niet meer noodig is. VAN HEINDE EN VER, Het parket te Belgrado heeft aan de rechtbank te Agram het origineel toegezonden van een in het Russisch goschrevon memorie, gericht aan do sowjets en geteekend door Raditsj, den secretaris der Volksvertegenwoordiging, waaruit blykt, dat Radltpj op zich nam do revolutie te ontketenen, mot namo wanneer de koning vermoord zou zyn VESMQLLENDE BERICHTEN. De moord op den makelaar Busch. Eet Volk deolt nog enkel© byzonderheden mede omtrent de aanleldiDg, die er voor de Amsterdamsohe recherche was, de zaak van de verdwyning van den make laar Busoh opnieuw ter hand te nemen. Ongeveer vier maanden geleden kwam van de Haagsehe recherche het bericht, dat daar een anonieme brief was ontvan gen, waarin werd medegedeeld, dat de moordenaar van Mr. Wysman dezelfde zou zyn als degeen, die schuldig is aan de verdwyning van den koopman Eusch, na diens bezoek aan den heer Van M. op den Overtoom. Iedere verdere aan- wyzing ontbrak en na overleg met de justitie is de recherche op zeer voor zichtige wyze in de Overtoomzaak aan het speuren gegaan. Resultaat leverde dit eohter niet op en gedurende een aantal weken liet men de zaak rusten. Totdat, nu ongeveer drie weken ge leden, een ingezetene van Amsterdam een anoniemen brief tusschen zyn corres pondentie vond, klaarbiykefljk afkomstig van denzelfdon persoon, die naar de Haagsehe recherche geschreven had. In dien tweedon brief stond evenwel iets, waaraan de opsporings-ambtenaron meer houvast hadden. Er werd in gezegd, dat alB men zou graven onder den grond in de garage aan den Overtoom en men bleef daarby in do buurt van een be- paaldeiyk aangeduide plek, men zonder twyfel het lyk van den vermisten Busoh zou vinden. Verder werd in dezen brief de thans gearresteerde bouw-ondernemer als de dader aangewezen. Als plaats, waar men zou moeten graven, werd een putje voor waterloozing in de garage genoemd. Er bevinden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1