Zierikzeesche Nieuwsbode THE KID. ABONNEMENT: 16 Ja®. 1925. ZIERIKZEESCHE COURANT. ADVERTENTiËN i EERSTE BLAD. Inschrijving voor h Dienstplicht. Algemeen Overzicht. VICTO Concertzaal Bioscoop Asthma i Abdijsiroop INNENLAND. Uit Stad en Provincie. BUITENLAND. Schrale huid Kloosterbalsem Na het rooken WYBERT Priji per 8 ma&ndoia f 1,50, franco per poet ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlek® nummer» 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag» 81ste JAARGANG. - No. 11185. Dir. A J. DE LOOZE Jr. Illtj.-Siijei. 1. ÏQSTfeH. van 1—8 regels 80 cta. van 1- regels en daarboven 20 ots. par regel. Beolamas 80 ets. p. regel By contract belangryke korting Inzending op den dag van uü gave vóór 11 ara. Dit nmnmer bestaat uit 2 bladen. De BURGEMEESTER van Zibrikzee maakt bekend, dat in deze maand voor den dienst plicht moeten worden ingeschreven personen, die geboren zijn in 1906. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter Gemeente-Secretarie, op iederen werkdag, des voormiddags van 9 tot 12 uur. Omtrent deze inschrijving en omtrent de inschrijving, die in sommige gevallen binnen een anderen termgn moet plaats hebben, gelden de bepalingen van de Dienstplichtwet en van het Dienstplichtbesluit, zooals die zijn opgenomen in de publicatie van den 19den December 1924, voorkomende in de Zierikzeesche Nieuwsbode van Woensdag den 24 December 1924. Zibrikzee, den 16 Januari 1925. De Burgemeester voornoemd, A J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Zooals reeds in een koyt telegram :s gemeld, is de conference te Parijs, waar over de verdeeling der Dirtsthe ver goeding werd beraadslaagd, geëindigd* Zonder dat ditmaal de heeren ontevreden uit elkander g'ngen. Tegen alle verwach ting :n is deze overeenkomst Vrij spoedig totstano gekomen. Heelemaal tevreden zullen alle mo gendheden wel met z'ijn, maar een resul taat kwam toCh door allerlei concess'es tot stand, al ^s Amerika met heb beste deel gaan strijken, hoewel het oneind'g veel minder heelt geleden dan 'b.V. Frank rijk, terwijl voorts ae Ver. Staten Veel profijt uit den oorlog getrokken heeft. Het actoord stelt de kosten voor de Commissie van Herstel en de krachtens het plan-Dawes ingestelde organen op 91/2 miU'oen goudmark voor de e'erste annuïle-t en op 71/2 mUlioen voor de volgende vast; de kosten der intergeal- lieerae Rijnlandcomm'ssie -:p 10 millioen voor het eerste jaar; ae casten der in- tergeallieerde controle-commissie op acht millioen voor het eerste jaar. De kosten van het bezettingsleger df.e voor 1924 25 op 160 mill-'oen waren vastgesteld, Zul len voor de toekomst vóór 1 Sept. 1925 door de geallieerden en de Ver. Staten worden vastgesteld. Teneinde het funct:onneeren van het plan-Dawes te vergemakkelijken, zullen de Commiss'e van Herstel en de Agent- Generaal der schadevergoedingSbetaTngen er voor waken, dat de jaarlijksch ver richte 'betal-'ngen over twaalf maanden worden verdeeld. Aan de Commiss'e van Herstel zal wor den verzocht de werking van het hu'dige actoord te verzekeren en de betalingen te regelen. Zij zal de interpretatie der bepalingen bij eenpar'g besluit kunnen vaststellen. In geval van oneemghe'd zal het ge schil worden voorgelegd aan een met algemeene stemmen door de Commissie van Herstel, of anders door de Ver. Staten of den president van het Perma nente Hof van Internationale Just;tie be noemden arbiter. De bepalingen van het actoord laten Duitschland in het volledig bezit van de rechten en verplichtmgen, Voortvloeiende uit de reeds van kracht zijnde verdragen of' regelingen. BORSTSIROOP gaf hy zioh uit voorden ,VIzeprazident vom 8tinne8konzern" en voor een afstam meling van Napoleon, terwyl hy zich een der handigste zakenlieden uit het ryk noemde. Talryk moeten de lieden geweeBt zyn, die zich op deze plompe wüze hebben laten bedotten. Tot ten slotte de aandacht van de recherche werd getrokken door de grove uitgaven van Karl B. in allerlei be kende nachtgelegenheden, zoodat zy zijn gangen ging naspeuren en hem eindelijk arresteerde. Toen bleek al heel spoedig, dat by al het hem toevertrouwde geld ep door gejaagd had. Voor de rechtbank trachtte hy eerst nog te schermen met allerlei grooto beurszaken. Na de verklaring echter van zyn chauffeur, n.l. dat zyn patroon nooit naar de beurs of andere banken ging, viel deze door de mand. Het middel dat de benauwd heden verlicht is AKKER's De Sta&tslotery. Thans is weder opgeheven de maat regel, volgens welken bij de Staatslotery 2000 nummers niet werden uitgegevpn, welke maatregel was ingesteld, ten einde andere, niet wetteiyke lotteryen in de uitoefening van hun bedryf te belem meren. De opheffi Qg van den maatregel is thans geschied uit overweging, dat der gelijke loteryen geacht moeten worden niet meer te bestaan. avond in dit speelseizoen geven van Vroo- Iijke, beschaafde klein-kunst. Het geheel nieuw samengestelde programma ver meldt één-aciters, moderne, nieuwe le vensliederen en voordrachten van humo- ristïschen aard. Opgevoerd zullen o. a. worden „Ik ben het niet", psycho-analyse, „'Levenskunst", waarvan het lach-succes in andere plaatsen budengewoon groot was. De beschaafde en intellectueele zan geres Willy Corsar zal tevens nieuw werk ten gehoore brengen, terwijl Frans Hulleman zich :n nieuw humoristisch werk zal doen kennen. Het geheel, dat een fijne on vroolijke vérscheidenhe:d beoogt en belooft zal hier mede door het spel van de beide Bouwmeesters in de komische één-aeters, de groote be langstelling wekken welke dit hard-wer kend gezelschap overal opwekt en vol komen verdient. Zaterdag en Zondag wordt door de Condertzaal-Biscz'Op ae n-'euwste copy vertoond van de wereldfilm ,The tiicl (Charley Chaplin en zijn jochie, Jackie Coogan). Deze filnr'— een klucht :n 6 acten maakt grooten indruk, door het optreden der twee wereldberoemde filmart'sten. Men zie deadyertent'e in dit nummer. POORTVLIET, genoemd lot opzichter- teekenaar bij' de Waterleid'ng-Maatschap- joij Tholen de heer L.. Elenbaas alhier. OUD-VOSSEMEER. Dezer dagen is al hier weder door Rijksambtenaren bij de belasting een onderzoek :ngesteld naar een eventueel hier voorkomend distil- leertoestel, maar er werd mets ontdekt. - Van de nieuwe autobusdienst onder neming Nieuw-Vossemeer—Tholen wordt nog meer gebruik gemaakt, dan men aan vankelijk dacht. Daar de aansluiting op de tram te Nieuw-Vossemeer anders van uit het eiland Tholen onmogelijk is, valt het maar te hopen, dat de dienst kan volgehouden werden. MïJNHARDT's KaelpUn-TablettéD 6o ct. Hoest-Tabletten 6o ot. By Apoth. en Drogisten. De wereld wil bedrogen zyn. Hoe goedgeloovig de menschen vaak zyn wordt voor de zooveelste maal aan getoond door de geschiedenis van de oplichterijen van de gebroeders Baum- gartner, die, na in den oorlog als officier te hebben gediend, in 1919 uit Ulmnaar Berlyn kwamen en twee jaar later in Charlottenburg een bank oprichtten, keurig sohryfpapier zich aanschaften met het hoofd „Bankgesohaft Baumgiirtner" en de kunst verstonden zioh in korten tyd een groote oliëntèle uit alle standen te verwerven, die de gebroeders vaak geheele vermogens toevertrouwden, om nooit een penning er van terug te zien. Dertig slachtoffers kwamen voor de rechtbank, waarvoor de heeren Baum giirtner dezer dagen terecht stonden, getuigen. Toen zy te Berlyn kwamen, sehynen de gebroeders gespeculeerd te hebben. Zy vertelden aan vrienden en bekenden althans van hun successen op de beurs, waardoor zy by velen hot verlangen wekten om ook esns hun geluk te beproeven. De meuschen ver trouwden de gelukkige speculanten hun geld toedezen richtten hun bank op en reeds spoedig had de zaak, naar het heette, een omzet van drie millioen mark. Uit de in beslag genomen boeken is gebleken, dat het den gebroeders niet byzonder ernst was met de hun toe vertrouwde gelden. De heeren leefden van den grooten boom en maakten goeden sier met de spaarpenningen van anderen. Aan zyn cliënten vertelde Karl Baumgiirtner, die als directeur optrad, dat hy op do beurs door zyn groote successen bekend stond als ,de tygor van de beurs". Verder ZIER1KZEE. Wbensiagavond vergader de alhier de V:sscherijvereeniging „Helpt Elkander". Aanwezig waren o.a. de af- deelingen u't Bruinisse, Ierseke. Clinge en Graauw: Tholen was niet aanwez'g. De Iic-er Stobbelaar uit Ierseke wees op het groote belang voor de visschers hier, met het slu'ten van de Zuiderzee. Daardoor is, na veel strijd, verbetering en opleving te bespeuren ;'n het Zeeuw- sche Mosselbedrijf. Met algemeen goed vinden werd besloten bij den betrokken minster te protesteeren tegen het weer weghalen van groote mosselen uit de Zuiderzee, waarvoor thans weer stem men opgaan. Een comité van act:e wera benoemd met den heer Vijverberg van Bruin'sse als voorzitter en den heer C. J. Schot als secretaris. Goedgevonden werd de Zuiderzee open te laten voor het 'weghalen van mosselen niet grooter tiara 2 a 3 »aM'. De heer C- J. Schot dank te de afgevaardigden voor hunne aan wezigheid. inzonderheid die uit Clinge en Graauw, voor de verre reis, die zij zich hadden moeten getroosten. Dat we in Zierikzee bijeenkwamen, lag, al a us de voorzitter, voor de hand, want deze plaats is en wordt het centrum van de mosselcultuur en zal, gelet op haar bloeien ae vereenigmg, welke 33 leden en 55 donateurs telt, eens een flinke vrs- sChersplaats worden. Handel en welvaart zul] en door dit alles zeer worden be vorderd. Met dank voor de opkomst en samenwerking werd deze bijeenkomst door den voorzitter gesloten. Morgen Zaterdag herdenkt de heer M. F. de Vos Cz. alhier het fe't, dat hij een halve eenw in de welbekende verf- en glashandel op den Dam werk zaam. is, eerst 'n dienstbetrekking bij den heer J. Ochtman, en later als hoofd oer zaak in combinatie met zijn broeder, aen heer F. J. de Vos. Het behoort zeker tot de groote zeldzaamheden, dat iemand 50 jaar lang in eenzelfde zaak werkzaam is, weshalve wij dit feit hier vastleggen. Moge het den jubilaris gegeven z'ijn nog vele jaren op den Dam z'ijn functie te vervullen. Wij verwijzen belangstellenden naar een advertentie voorkomende in dit num mer, waarin een vergaderng der Pluim- veevereenig'ng „Excelsior" wordt aange kondigd op 20 Jan. e.k. en op welke bij eenkomst de heer P. Kooijman, veearts een lezing hoopt te houaen over „Ver schijnselen van Pluimveeziekten en hunne eerste bestrijding." Zooals wij onlangs hebben bericht, aal „Het Nieuwe Tooneel", onder leiding van Frits en Adolf Bouwmeester, hier Woensdag 21 Januari :n „De Concert zaal". met medewerking van Wlilly Cor- sari en Frans Hulleman een tweeden RECHTZAKEN Valsche munter. Voor de rechtbank te Rotterdam stond terecht een 22-jarige los werkman, be klaagd -.van het vervaardigen en uitge ven van valsche Nederlandsc'he guldens. In zijn woning goot hij mot behulp van gips en matrijzen valsche guldens uit tin. In Nov. 1924 is hij de uitgifte van een valschen gulden betrapt en gearresteerd. De bekl., die bekende, ze: dat hij on geveer f 10 per week vervaardigde. Ge heel had hij er drie a vierhonderd ge maakt. Het O.M. Ze 'n zijn requisitoir, dat het vervaardigen van valsche guldens op groote schaal geschiedt. Alleen 'n Rotterdam zijn in 1924 elf' valsche rijks daalders en 968 valsche guldens in beslag genomen. Het O.M. eischte zes jaar ge vangenisstraf. De veroed'ger vroeg een lichtere straf voor zijn oPënt, die uit armoede tot zijn misdrijf overging. helpt direct MARINE EN LKfeER. Hurhiillngsoefenlngen. ,„De Resb." deelt mede, dat het in de 'bedoeling der betrokken nr'litaire auto- rite'tcn ligt in de eerste jaren de her- halingsoelemngen in grooter verband te 'beperken.- LANDBOUW EN VEETEELT. Donderdagavond hield de heer K'iel- stra, secretaris der Z.L.M., een lez'ng me.t lichtbeelden voor de afdeeling Sint- Filipslani. Als naar gewoonte was de opkomst gering. D:t is zeer tê betreuren, omdat het een heel interessante en leer zame avond was. Onder de aanwezigen was ook de voorzitter van den kr:ng Tholen en Sint-F'Iipsland. De heer Kiel- stra begon met een opwekkingsspeech, waarin hij op heldere en eenvoudige wijz's de groote beteekenis van orgamsa- tie uTeenzette. Voorop moet staan, dat men niet allereerst op onmiddellijk fi nancieel voordeel moet u:t zijn, maar dat men de geestelijke belangen in het oog moet houden, die organ'satie met zich meebrengt. Men moet de vereeivging den rug niet toekeeren, omdat de con tributie te hoog is. Landbouworganisatie gaf het leven aan allerlei coöperaties, zooals voor aankoop van kunstmest, boe renleenbanken, enz. Zij bevordert het landbouwonderwijs, dat zich ook moet bewegen op oeconomisch terrein. De di recteur-generaal van den landbouw heeft een plan in bewerking om cijfers |olver het landbouwbedrijf over het geheele land te verzamelen in verband met de Inkomstenbelasting. Ook is nio-g veel te doen in verband met pachtregeling, vleeschkeunngswet, bestrijding van mond en klauwzeer. Uitbreiding van het ver een! gingsl even is dus noodzakelijk. Nog zijn in Zeeland 5000 landbouwers met een grondgebruik boven 1 HA. niet ge organiseerd. Nu werd een film vertoond over het winnen van kalizout. Men zag de werk lieden afdalen in de mijn. Daar worden gaten geboord, waarin dynamietpatronen worden gestopt. Dan komt de ontploffing De grove stukken worden vervoerd, eerst met paarden, dan door electrisCh voort bewogen karretjes en eindelijk per lift. De stukken worden gebroken, fijn gema len, uitgezocht, opgelost en uitgekristal- leerd. Zelfs het vullen en dichtnaaien der balen werd vertoond. Ook kreeg men een kijkje op de in beweg'ng zijnde groote machinerieën en in het scheikundig la boratorium. Als uitnoodiging tot een excursie naar de a.s. groote landbouwtentoonstelling in Zwitserland 1;et spreken nu een serie Zwitsersche landschappen zien. Het pu bliek kreeg hierdoor eenigen indruk van de majestueuse bergen in vergelijking waarmee huizen en kerken wel speelgoed gebouwtjes lijken. Prachtig was ook de afwisseling tusschen licht en donker. Men werd verplaatst in de bergwe:den en de ongerepte sneeuwvelden. Nu en dan ont waarde men een eenzame sennehut, ter wijl hier en daar bergvee graasde. Som mige bergen waren :n nevelen gehuld, terwijl andere toppen schitterend w:t af staken. Tenslotte volgde een zeer schoone film over bet ontkiemen van zaden en het ontluiken van bloemen. Vooral de groei van een boom trok zeer de aan dacht. Aardkluitjes kwamen :n beweging. Boogvormig vertoonde z:ch het jonge plantje. Langzamerhand begon het zich te strekken, terwijl men heel duidelijk het ontplooien der teere, jonge blaadjes zag. Verscheidene bloemknoppen versche nen op het doek, die zoetjesaan zwollen,, totdat ze tenslotte opengingen en hun 'blaadjes ontplooiden. Zooi zag mén b.v. een lelie, een narcis, een roos, een ane moon en de Victoria regia. Dhr. Kielstra deelde nog mee, dat het plan bestaat om een radio-omroep dienst in te stellen vanwege het pers bureau Vas Diaz voor marktberichten. Dit zou voor elk landbouwer afzonder lijk wel te duur komen, maar is per organisatie gemakkelijk te verwezenlij ken. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkelen gebruik gemaakt. BURGH. Woensdagavond j.l. hield de landbouwvereenig-'ng „C. et C." in bet lokaal van dhr. V. d. Moer een druk 'bezochte ledenvergadering. Na open'ng met een kernachtig woord door den voor zitter, lez;ng der notulen en behandeling der ingekomen stukken, gaf de secreta ris een keur:g verslag van den toestand en de geschiedend der vereeniging over het afgeloopen jaar. Daarna bracht de penningmeester verslag uit van zijn fi nancieel beheer over 1924, waaruit bleek, dat het g.oed sLot f 344,06 bedraagt. Na gunstig advies, uitgebracht door de oom- missie tot nazien der rekening bij monde van dhr. H. Bakker, werd deze rekening met algemeene stemmen goedgekeurd. Secretaris, penningmeester en de com missie werden door den voorzitter de dank der vergadering gébracht voor hun ne bemoeiingen. Voor de leden werden in 1924 ingekocht ruim 6000 balen kunst mest en ruim 1000 balen krachtvoer tot een bedrag van f' 41765. De aftredende bestuursleden de heeren C. Blom' en W'. G. Boot Jz., werden herbenoemd, evenals de Commiss:& van toezicht op het land bouwonderwijs, bestaande uit de heeren iW. G. Boot Jz., L. J. Blom era W. de VrieZe. Op het verzoek van het bestuur der 'bijzondere school om een toelage voor vuur en licht ten d-'enste van het landbouwonderwijs werd gunstig be schikt. Tot afgevaardigde ter algemeene vergadering der Z.L.M. en A.H.V. w'erden resp. benoemd de heeren T, J. Jonker en W. ae Vneze. Naar aanleiding van het -verslag omtrent het musschengilde werd besloten onder dezelfde voorwaar den, met subsidie der landbouwvereeni- ging, voor te gaan. Een lezing van, den Rijkstuinbouwdonsulent, den heer v. d. Plassc'he, over bemesting van tuinbouw- gewassen kon, jammer genoeg, door be- moelijkmg der re:s van genoemde heer niet doorgaan. Een langdurig en minder geanimeerd debet over den aanleg van grintwegen besloot deze vergader-'ng. uiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiimiiiuitiiiiiiiiiiiiiiiitiiiuiiiiHWi verdwijnt de on aangename smaak in den mond direct door gebruik van de verfrisschende TABLETTEN Groote doozen 65 Cts iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiii PREDIKBEURTEN, Zondag IS Januari te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, dr. Helder. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Waardenburg. 's Avonds 6.30 ure, ds. Diederiks ran Kruiningen. Luth. Kerk. 10 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Wielen ga. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leeskerk en 6 ure, ds. v. d. Molen. Evangelisatie Jeruël II. 10 en 6.30 ure, gewone dienst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. Beroepen: Te Aarlanderveen en Zwee- loo, ciand. L. E. .Smilde te Utrecht. Bedankt: Voor Bierum', J. Bpsch te W'estbroek. Chr. Geref. Herk. Beroepen: Te Broek op Langendijk, H. Velema te Noordeloos. Te Meppel, P. J. de Bruin te Veenendaal. Door de koude worden Uw handen ruw en gesprongen Uw gezicht en lippen pynlyk schraal. Puroï maakt ze spoedig beter. In doozen doozen van 30, 60 en 90 cts. By apoth. en drogisten. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te De Meern (Utr.), H. van Dijken Gz. te W'ageningen. Te Vollen- hove, C. Zeeman te Haskerhorne (Fr.). BROUWERSHAVEN. Kerkvoogden en Notabelen deelen onder dankbetuigmg aan de milde gevers, mede, dat m'et het Kerstfeest f 25 en bij de godsdienstoefe ning van 11 Januari 1.1. f 200 voor de kerk zijn gecollecteera. OOSTERLAND. Dr. W'. H. Weeda, pre dikant der Ned. Herv1. Kerk te O.oster- lani (Z.) hoopt 4 Februari zijn 25-jar:ge ambtsvervulling te herdenken. Op 4 Fe bruari 1900 werd dr. W'eeda bevestigd te Cadz'and en van -28 Juni 1908 is Zijn Eerw. verbonden aan zijn tegenwoordige gemeente. VAN HEINDE EN VER, Dr. Luther is tot Bykskan seller der Duiteche republiek benoemd. De Kabi- netskwestie is thans definitief geregeld. Dr. Stresemann wordt minister van bui- tenlandsche zaken en Dr. Gessier ryks- weerminister. By een aardbeving in de Tnrksohe districten Ardahan en Ardak zyn vol gens de Duitsche bladen meer dan 200 personen omgekomen. De tsaristische provocateur Okladski is ter dood veroordeeld. Daar zyn mis- dryf is verjaard en met het oog op zyn leeftyd, is het vonnis in 10 jaar tucht huisstraf veranderd. De saroophaag van Toet-ank-Amen wordt 1 Februari geopend. Dinsdag en Woensdag heeft een nieuwe storm de Brtsche eilanden ge teisterd. Bij Cork zonk het Britsche s.s. „Cardiff Hall", waarbij 31 personen om het leven kwamen. Langs de kust van Noord-Wales hebben reddingsbooten hulp gebracht aan vele in nood verkeerende schepen. Onlangs overleed te Kirton in Lan cashire William Dennis, die zijn loopbaan als veldarbeider was begonnen en later zulke groote zaken in aardappelen was gaan doen, dat hij den naam1 van den aardappelkoning kreeg. Tenslotte werd zijn zaak omgezet in een naamlooze ven nootschap met 2 millioen pd. st Bij een poging van gevangenen om uit de centrale gevangen's te Jeruzalem te ontsnappen, moest de wacht vuur ge ven. Tien, lieden werden gekwetst, van wie dri-e ernstig. Te Bakoe 'heeft het geheele ge- meentepersoneel (met uitzondering alleen van het trampersoneel) het werk ge staakt, 'wegens den achterstand die be staat in de uitbetaling der loonen. BEREUMTEST-.- Beslag gelegd wegens onbetaald sc/i:|0/- geld. Het gemeentebestuur van W'amel heeft bij verschillende -'ngezetenen beslag laten leggen op huisraad wegens onbe taald schoolgeld. In verband met be sprekingen, die tusschen dat bestuur en de arbeidersorganisaties geopend zlijn, is verkoop van 'het dn beslag genomene, voorloop]g uitgesteld. De geheimzinnige mo'.rd te Amster' dam. De nasporingen door de Amster- damsche justitie verricht inzake den moord op den makelaar Busch, hébben nog niet méér licht gebracht in deze af schuwelijke zaak. Ook bij de schouwing van het lijk, kan nog niet worden Vast gesteld, op welke wijze de moord moet zijn geschied. Intussehen is men van po litie wege ijverig in de weer, meer 'be wijsmateriaal te verzamelen, en het is niet onwaarschijnlijk, dat eerlang eenige personen kunnen worden aangewezen, die in het plegen van het misdrijf een aan deel hebben gehad. Van den bouwonder nemer van M., die in h'et huis van be- waring is opgesloten, worden véél wree- ae dingen verteld. Tegenover de familie Busch gedroeg de aangehouden bouw>

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1