abonnement: Maandag 12 Jan. 1925. zierikzeesche courant. advertentiên i binnenland. V1CTO Het zegel der Stilte. Uit Stad en Provïnole PUROL PrUa per maanden f 1,50, franco per poit ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nnmmeri 5 cent. Veriohijnt Maandag, Woenidag en Vrijdag. Zierikzeesche A Nieuwsbode van 1—6 regelc 60 cti. van regels en daarboven 20 ets. per regel. Beolames 80 ots. p. regel. B{j contract belangrijke korting. 81ste JAARGANG. - No. 11183. In»nding op don dag v«n Dit Dir. J. BE LOOZE Ir, UIIMMMf. M. J. KOSTEN. Tóar Eerste Kamer. De Eerste Kamer komt weder bijeen op Dinsdagavond' 20 dezer, teneinde Woensdagochtend d.a.v. in behandeling te nemen het wetsontwerp betreffende- de plaatselijke keuze. Als de kok met de keukenmeid kijft. De „Tribune" had het geval-Barmat en hetgeen er werd medegedeeld over de relatie tussc'hen de Rotterdamsche „Voor waarts" en een der Barmats gebruikt als aanleiding om eenige onvriendelijkheden te zeggen aan'het adres der sociaal-de mocraten. Dat is 'begrijpelijk. Ook andere bladen, o.a. de ,,Tijd" hebben de ver zoeking niet kunnen weerstaan om de socudem. „Voorwaarts" een weinig te plagen met haar verhouding tot dezen kapitalist, die „van n!et tot iet" was gekomen door middelen, die in de zoo gaarne gesmade „bourgeods"-kringen nu niet direct als eervol gelden. Dat alles is niets bijzonders en zou dus geen aanleiding behoeven te geven tot vermelding. Maar de sociaal-demo craten laten het er niet 'bij zitten. Zij replicieeren. En uit die repl'ek blijkt nu, dat ook de communisten wel hebben geprofiteerd van de middelen van den heer Barmat, .ook voor hen gold blijk baar het woord van keizer Vespasianus: „geld riekt niet" In de dagen der groote transportsta king van 1920 >'s de federatie dooreen leening van een halven ton gouds bij Julius Barmat gesloten in staat geweest haar stakingsuitkeeringen met f 2 per week te verhoogen. Dat is te lezen in een artikel van Joh'. Brautigam in „Het Volk". De redactie van dit blad noodigt bovendien in een ander artikeltje den heer Wijnkoop uit eens mede te deelen, „welke bedragen Julius Barmat, voordat hij de „Voorwaarts" financieel steunde, tot ondersteuning van het Nederlandsche Communisme heeft verleend en hoeVele malen voor de Nederlandsche communis tische partij nog vergeefs bij Julius Bar mat om steun is aangeklopt, nadat hij opgehouden had die partij te steunen". Commentaar overbodig. Afschaffing Staatsloterij. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, houdende maatregelen tot afschaffing van de Staatsloterij. Het voornemen bestaat aldus de de mem. van toelichting om, telken male als door ontslag of overlijden van een collecteur een aantal loten vrijvalt, dit aantal achterwege te laten en om telkens, wanneer dit aantal een veelvoud van 420 heeft bereikt, den Voor elk lot te betalen inleg, den koopprijs, dien col lecteurs en debitanten mogen vorderen, de in art. 10 lidi 2 van de wet Van 1885 bedoelde teruggave en de uit te loVen prijzen en premiën te verminderen met inachtneming van de thans geldende Ver houding. Vermoedelijk aldus de Minister zal het eenige verwondering wekken, dat de regeering bij den tegenwoordigen toestand van 's Rijks schatkist een voor stel van wet heeft voorbereid, waarbij een jaarl. bate van ongeVeer f600.000 wordt prijs gegeven. Die Verwondering zal echter verdwijnen, indien gelet wordt op de geleidelijke wijze, waarop de voorgestelde afschaffing der Staatsloterij zal plaats grijpen. Het geringe offer, dat dé Rijksschatkist voorloopig zal brengen, wordt, naar het oordeel van de iregeering, ten volle gerechtvaardigd door 't doel, hetwelk de afschaffing der Staatsloterij beoogt en dat de Loterijwet 1905 wel in uitzicht heeft gesteld, maar niet in haar geheel heeft bereikt. Wel zullen de collecteurs en debitan ten bij deze wijze van afschaffing der Staatsloterij in den loop der jaren ook in hun inkomsten worden getroffen, want zij zullen de loten tegen een lageren prijs moeten verkoopen. Gesteld, dat 2100 loten zijn vrijgevallen, dan hebben zij BORSTSIROOP per flacon '-25 *3T VcrKrl}^baorbijh.KJl,9lWlicric,Orijii>f. voor één lot aan den Staat te betalen f57,60 en_ kunnen het verkoopen voor f 64,80, zoodat zflj op elk lot f 7,20 in plaats van f8, zooals nu, kunnen verdie nen. Zijn den collecteurs 100 loten toe gekend, dan heeft hij een schade van f 80 per loterij, dus van f240 per jaar. Het mobilisatle-herinneringsks-uls. Uit nog steeds gedane vragen blijkt, dat velen het vroeger reeds medegedeel de niet of niet goed hebben gelezen en: dat er dus noodzaak bestaat om zij het dan ten deele bij herhaling het volgende ter algemeene kennis te bren gen. Tót het dragen van het kruis zijn gerechtigd a. al degenen, die in de peruode Aug. 1914—Nov. 1918 een door de regeering erkende Nederlandsche uniform hebben gedragen; alzoo alle beroeps- en ver- lof's-militairen (van alle Categorieën) die in deze periode hier te lande of in de overzeésche gewesten dan wel bij de vloot gedurende korter of langer tijd on der de wapenen zijn geweest; b. alle niet-milita:ren die: öf ter ver vanging dan wel ter aanvulling van mi litair personeel diensten verrichten en daartoe bij troepen of stavein (alzoo onder een militair bevel) zijn ingedeeld geweest; óf behoorden tot lichamen, die nende ten nutte van de krijgsmacht of van de landsverdediging, welke lichamen 'door de regeering zijn erkend indien niet door haar zelf ingestelde Het kruis is verkrijgbaar in den klein handel, waartoe de vervaardiger (firma Corn. Begeer, Oud Kerkhof 27, Utrecht) in de gelegenheid stelt alle bekende jur weliers en goud- en zilversmeden m den lande, bij wie alzoo bestellingen kunnen worden gedaan. Gereed is het kruis ter grootte van m.M., hetwelk bij officieel© gelegen heden, in 'burgerkleeding zoowel als in uniform, worde gedragen. De prijs is (zonder doosje) f 0,46. In aanmaak en in kleiner aantal ook reeds verkrijg baar, is een kruis in kleiner 'formaat. Aangezien de vervaardiging, daarvan meer handwerk vereischt, is de prijs hiooger, n.l. f 1,25 per stuk. Voor dage- lijksch gebruik zal ook verkrijgbaar zijn een Lintje (z.g. „baton"). De Plattelandersbon d. In een te Utrecht gehouden vergade ring van den Plattelandersbond is de uitslag medegedeeld van een onderzoek naar de wijze, waarop voor dhr. Braat beleedigende en den bond afbrekende artikelen van dhr. Watjer te Groningen in verschillende nummers Van „De Plat telander" Van het vorig jaar zijn. geko men. Uit dit onderzoek concludeerde de vergadering, dat eenige leden vlan 't Cen traal bestuur, n.l. de heeren E. Schrage, voorzatter; C. Wolmerstett te Amsterdam, secretaris; E. Dreesman te Assen, lid van het Centraal bestuur en R. F. de Boer te Sloehteren, lid van de Tweede Kamer tot het schrijven van deze artikelen hadden geïnspireerd. Een motie werd aangenomen, waarin de houding van deze heeren afgekeurd etn hun verzocht wordt de leidende posi tie in den bond te verlaten. Verder werd medegedeeld, dat de afdeelingem zich bijha algemeen hadden uitgesproken voor het vormen Van één lijst voor de aan staande Kamerverkiezingen, waarop de heer Braat als nummer één voorkomt. Door William Le Queux. 53 „Zullen wij naar Parijs gaan?" stelde ik haastig Voor, mij verheugende in het vooruitzicht hen te laten arresteeren bij hun aankomst aan de Gare de l'Est. Het vorige jaar was ik ook met de expres Van Weenen gekomen; ik herinnerde mij, dat die ongeveer negen uur 's morgens in Parijs aankomt". „Als mijn chef het goedvindt wil ik u gaarne vergezellen, m'sieur", aintwoordi- de die detective en verliet de kamer. Toen hij weg was, zat ik rond te kijken in zijn kaal officiéél uitziend kantoor, waar aan de muren veel politiel-mede- deelingen, photografieën van gesiginaleer- deoi, „rats d'hötel" en andere boosdoe ners hingen. Brussel is een van de meest belangrijke politiecentra, tér wijl 't tevens het centrum is van den politie ken ge heimen dienst der mogendheden. Toen Frémy terug kwam zei hij „Bien, m'sieur. Wij vertrekken Van avond om twaalf uur v;an de Gare du Midi en arriveeren in Parijs om half zes. Ik zal slaapplaatsen bespreken en mijn vriend, Inspecteur Dricot, telefoneeren ons door een agent van de brigade mo- ZIERIKZEE. We hebben nu twee vaste bioscopen in onze gemeente. In 't „Huis van Nassau"hebben de Gebr. Galle een Cabine laten maken op de bovenzaal, waar 's Zaterdags en 's Zondags allerlei films zullen worden vertoond. Vrijdagavond werd een extra-avond ge geven, speciaal voor geooodig|den, maar niet velen hadden aan den oproep ge hoor gegeven om 't filmwerk „Moeder" te komen bezichtigen. De film zelf was •echter de aandacht ten volle waard en het kleine aantal toeschouwers heeft met groote aandacht de spannende tooneelen uit dit filmstuk, dat propaganda-materi- aal bevatte voor den Bond voor Staats- pensionneering, gevolgd. Ook in de groote plaatsen van ons land trok dit filmwerk duizenden toeschou wers. Men verzoekt ons opname van het volgende bericht, dat voorkwam in de „N. R. Crt." van Zaterdag 10 Jan.: De rekening der Gemeentelijke Gas fabriek te Middelharnis sluit over 1924 met een voordeelig saldo v,an f 22.006. Hiervoor zal f12006 ai extra-afschrijVing op het buizennet bestemd worden. De rest wordt gereserveerd* Woensdag 21 Januari zal „Het Nieu* we Tooneel" onder leiding van Adolf en Frits Bouwmeester, in de Concertzaal een tweede voorstelling in dit speelseizoen geven met medewerking van Willy Cor- sari en Frans Hulleman. Zooals men zich zal herinneren was de eerste voorstel ling hier ter plaatse een uitnemend ge slaagde. Algemeen werd er gewenscht „Het Nieuwe Tooneel", dat vroolijke, be schaafde klein-kunst geeft, opnieuw in Zierikzee te zien optreden. Het gezel schap komt met een geheel nieuw reper toire. Willy Corsari zal, onder eigen be geleiding aan den vleugel, nieuwe lie deren zingen, de beide Bouwmeesters geven één-acters, Frans Hulleman oor spronkelijke, humoristische voordrachten. Binnenkort worden nadere bijzonder heden vermeld. HAAMSTEDE. Naar wij vernemen hoopt a.s. Donderdag in hötel Bom voor het Comité voor Chr. Winterlezingen op te treden de heer L. H. van Stenis, oud1- ass.-resident in Ned.-Indië,. tot 't houden van een lezing met lichtbeelden over het eiland Bali (Ned.-Indië). Uit eigen ervaring hoopt spr. het publiek voor te lichten omtrent zeden en gewoonten der inlanders. Het belooft een interessante lezing te zullen worden. RENESSE. Op 1 Jan. 1924 bedroeg het aantal inwoners 673. In den loop van het jaar deor geboorte:: en vestiging Ver meerderd met 38, en door overlijden ein vertrek verminderd met 45. Op 1 Jan. 1.1. bedroeg het aantal inwoners alzoo 666. NOORDWELLE. Op 1 Jan. 1924 b'edroeg het aantal inwoners 403. De verminde ring tusschen geboorten, vestiging, over lijden en vertrek bedroeg 5, zoodat op 1 Jan. 1925 het aantal inwoners bedroeg '8. ELLEMEET. Op 1 Jan. 1924 waren er 550 inwoners. Door geboorten en vesti ging een vermeerdering van 39; door overlijden en vertrek een vermindering Van 47, zoo dat op 1 Jan. 1925 het aant al inwoners bedro'ég 542. DREISCHOR. Vrijdagavond trad voor onze Nutsvereeniging voor een goed bezette zaal op mevr. Emeis—-van Buuren uit Rotterdam. Reeds na de eerst voor gedragen 'gedichten bleek het contact tusschen deze begaafde declamatrice en hare toehoorders gevormd- Met zorg bleek haar uitgebreid programma ge kozen. Hoe boeiend vertelde zij het sprookje „de jonge koning", van Oscar Wilde en hoe juichend werd „de Bruid", van Jan Prins, Voorgedragen. De altijd weer pakkende kinderstemmetjes in Falk land's „Kindertwaalfuurtje,",, zoowel als in de „Ooievaar" misten ook nu weer hare uitwerking niet en werden evenals „Het Scheepje" van' Speenhoff en andere met een dankbaar applaus begroet. Aan het slot eenige waardeerende woorden aj Verwonding" bile te laten afhalen. Nom d'un chien! Dat zal een verrassing voor de vluchtelingen zijn, maar ze zijn glad, hoor! Ver beeldt u, om van Brussel naar Parijs te komen reizen zij naar Oostenrijk, nog wel met doorgaande plaatsbiljetten naar Belgrado! Ja, zij kennen de wegen op het Vasteland ik bedoel de wegen, gebruikt door die internationale dieven de Wels,-route, welke zij nemen, is er een van". Ik verliet hem en beloofde om tien minuten voor twaalven aan het station te zijn. Ik had Edwards gezegd, dat ik hem elke verandering van adres telegrafisch zou melden, ik ging derhalve nadat ik de Prêfeoteur verlaten had, naar het hötel terug en zond vandaar een tele gram naar Scotland Yard, waarin ik hem berichtte, dat ik den Volgenden dag om tien uur, 's morgens op 't bureaju; van den Inspecteur van Politie in het Gare de l'Est te Parijs zou zijn, indien hij mij iets had te berichten, kon hij mij daarheen schrijven. Den geheelen nacht reisden we in de benauwde wagon-lit over Bergen naar Parijs; we hadden nog drie en eeri half uur over, welke wij doorbrachten in een van de café's, welke den geheelen nacht open zijn, dicht bij het station en waar wij opgewacht werden door een kleinen van den Voorzitter, onder bijval der aan wezigen.. NIEUWERKERK. De Chr. Meisjesver. „jDorc'as" hield Woensdag 7 Jan. haar jaarlijksehe uitdeeling van gemaakte kle dingstukken. 's Maandags te voren waren de begunstigers in de gelegenheid ge steld de gemaakte goederen te bezich tigen. Dit jaar zijn 54 kleedingstukken vervaardig i en uitgedeeld aan biehoefti- gen van alle gezindten. Vrijdagavond werd de jaarvergade ring van de Groene Kruisafdeeling alhier 'gehouden in de zaal „Rehoboth". Nadat de gewone werkzaamheden waren afge daan, kwam het voorstel in bespreking om stappen te doen tot het verkrijgen van een wijkverpleegster, hetgeen, af gaande op de zeer groote belangstelling- en den sterken aandrang van een groot deel der aanwezigen in een werkelijke behoefte zal voorzien. BBRUINISSE. Zaterdagavond 1.1. hield de vereeniging „Algemeen Schippers- en Visschersbelang" haar jaarvergadering in „Het Veerhuis". De voorzitter, dhr. M. Vijverberg, opende de vergadering met een terugblik op het afgeloopen jaar. Verschillende handelingen, behelzende verbeteringen in het visschersbedxijf in overleg met autoriteiten gevoerd, hebben hun beslag gekregen, o. a. beperking van den aanvoer van Zuiderzeemosselen nachtelijke inklaring te Hansweert enz. De verstandhouding in de Vereeniging en de aangename stemming op de vergai- deringen waren steeds welgemeend. Hier na had de stemming plaats voor twee be stuursleden, waarbij de aftredenden, n.l. de heeren Joh.s de Koning en J. de Ronde werdén herkozen. Op verzoek Van den Minister van Binnenl. Zaken om een verslag Van den toestand van de ver schillende takken van Visscherij over het jaar 1924 zal worden gehoor gegeven. De voorzitter las nog een gedeelte Voor uit de Handelingen der 2e Kamer, betref fende vragen Van het Kamerlid, dhr. Duijmaer van Twist, waarin wordt aan gedrongen de visscherij in Nederland onder één hoofd .te brengen. Nog wer den besprekingen gevoerd om tot be voegde autoriteiten een verzoek te rich ten om het gedeelte van de GreVelingen, dat nog braak ligt te laten verpachten, alsdan zouden nieuwere bij uitstek ge schikte gronden in cultuur worden ge bracht en het gebruik van Versleten per- oeelen worden opgeheven. Het op de vorige Vergadering aangehouden voor stel, oprichting van een coöp. mossel- verkoopvereeniging werd nog besproken. De algemeene indruk is, dat deze zaak buiten het gebied der vereeniging ligt. Wel ziet men de noodzaak er van in en zal de vereeniging, mocht zulk een coöperatie worden opgericht, haar volle medewerking verleenen. Bij geruchte heeft men vernomen, dat in België plan nen in voorbereiding zijn, de bedrijfsbe lasting, die ook mosselschippers drukt, nog hooger op te voeren. Besloten werd zich tot den Minister te wenden, ten einde te trachten den mosselschippers hiervoor te vrijwaren. Hierna sluiting. POORTVLIET. Vrijdag 9 Januari gaf de zangvereen'iging „V.Z.O.S." te Poort vliet een uitvoering :n het lokaal Van dhr. P. Geene. Niettegenstaande de en- Irée vrij hoog gestekt was, was de zaal stampvol. De leden gaven het doorslaand bewijs dat zij het afgeloopen jaar flink gestudeerd hadden. Onder de kranige leiding van ,mej. C. M. Ista werden de verschillende zangnummers op Verdien stelijke wijze ten gehopre gebracht. Vooral het Morgenlied van P. Hartog >eg in; het werd dan ook met prach tige intonate en heerlijk gedragen uit gevoerd. Door eenige topneelstukjes, die aanig op de lachspieren werkten, werden de muzieknummers afgewisseld. Alle exe cutanten ^oogstten een dankbaar en wel verdiend applaus. Een gezellig bal be sloot den genotvollen avond. ST.-ANNALAND. Op de algemeene ver_ gadering van die Vereeniging „Landbouw belang" op Donderdag 8 Januari, ten huize van dhr. Sonneveld, waren 35 van de 179 leden aanwezig. Uit het jaarver slag van den secretaris bleek, dat 'gedu rende 1924 door de leden afgenomen is 947015 K.G. verschillende meststoffen, voor een bedrag van f72301,66. De huis houdelijke ontvangsten bedroegen f573,80 waartegen was uitgegeven een bedrag van f 609,64, zoodat er een nadeelig saldo te boeken viel van f35,84. De kas, welke op 1 Jan. '24 f923,71 bedroeg, is alzoo verminderd tot f887,87. In plaats van den heer J. Pape, die niet meer in aan merking wenschte te komen, werd tot lid van het bestuur gekozen dhr. J. N. Geluk. Verder werd nog besloten om ter bestrijding van de gewone uitgaven 1/2 pCt. van den omzet te heffen, terwijl de subsidie aan de vereeniging tot be strijding der musschenplaag, evenals vo rige jaren werd bepaald op f40. De visschersramp von 18 Juli 1924. Zaterdagmiddag werd ten stadhuize te Vlissingen een vergadering gehouden van de plaatselijke commissie voor steun aan de nabestaanden v.an de slachtoffers Van de visschersramp op 18 Juli j.l. ter be handeling van het voorstel van het Dag. Bestuur om de verdere zorg voor die menschen over te laten aan het officieel© provinciaal watersnoodcomité en het plaatselijk comité te ontbinden. De voorzitter, de heer C. A. van Wöel- deren, burgemeester van Vlissingen, wees op de groote offervaardigheid; tot zelfs uit Infië en Amerika kwamen gaven in. Bij het comité kwam in rui'm f 50.000. (Uit de latere disCuss'es 'bleek dat samen met W'atersnooaoomité, Roode en Oranje kruis bijeenkwam,' f 90.000). Voor schade aan scheepjes is f 1883 uitgekeerd en 'nog f 300 aan een vissther uit Bres- kens. Verder werd aan drie weduwen vergoed de schuld die hun man nog voor zijn schip moesten betalen, resp. f 493,64, f 877,22 en f 823,94. Met het Prov. watersnoodcomité is besloten van af 1 Jan. 1925 aan de weduwen en aain een zwakzinnig meisje f' 8 per week en aan ieder kind tot het 16e jaar f i;50 per week uit te keeren. Het Water snoodcomité zal dan de gelden over nemen en afzonderlijk voor dit doel' be- heeren, terwijl in verband daarmede aan een der heeren uit Vlissingen en een uit Arnemuiden in 't Watersnoodcomité zijn opgenomen. Er is thans in kas bij den kassier f 46.788,15 en bij den penning meester f 7,18. Er werd uitvoerig gedis cussieerd over deze voorstellen en be sloten nog geen besluit over de Voor stellen te nemen, maar de geopperde 'bezwaren eerst nog eens met het Prov. Comité te 'bespreken. intelligent-uitzienden Franschman Jappé genaamd, 'die een van Frémy's onderge schikten was geweest, toen deze nog in Franschem dienst was. Even voor negenen, na onzen café-au- lait aan het buffet gedronken te hebben, begaven wij ons naar het lange perron, waar de Orient Expres van zijn lange reis uit Constantinopel aankomt. De trein was een kwartier te laat, maar eindelijk kwamen de kruiers aanloopen en zag ik den trein met de stoffige slaap wagens langzaam het eindpunt naderen. Oogenblikkelijk waren Frémy en zijn Collega vol attentie, terwijl ik bij de ma chine het resultaat van hun onderzoek stond af te wachten. Maar de waarheid bleek otis om vijf minuten. Frémy was in gesprek met een van de bruin-geunif'or- meerde conducteurs, die hem vertelde, dat die drie passagiers, welke wij zochten, in Wels ingestapt waren, maar in Mun- chen den trein weer verlaten hadden! Mijn moed zonk ons zoeken was vergeefs, zij hadden ons weer ontdoken. „Ik ga naar Munchen", zei Frém^ dadelijk. „Misschien vind ik nog een spoor van hen". „En ik zal met u meegaan", riep ik haastig uit. „Ze mogen ons niet ontsnap pen". Maar mijn plannen moesten gewijzigd worden en Frémy vertrok alleen naar Duitschland, want een uur later ontving ik aan het stationspolitiebureau een kort bericht van Edwards, waarin hij mij ver zocht onmiddellijk naar Londen terug te keeren, daar hij een belangrijke ontdek king gedaan had. Ik reed dus naar de Gare du Nord en vertrok naar Londen met den eerstv'ol- genden treiin. Wat kon hij ontdekt hebben? XXVII. Kdwarda vindt al3«s nog raadselachtiger. Diienzelfden avond' om half acht kwam Edwards, in antwoord op een telegram, dat ik hem uit Calais gezonden had, bij mij in Albemarle Street. Hij zag er bijzonder ernstig uit, toen hij mijn kamer binnen trad. Nadat Haines zijn hoed en jas had afgenomen en wij alleen waren, zei hij zacht: „Mijnheer Royle, ik heb een zeer pijn lijke boodschap voor u. Het spijt mij zeer, maar de waarheid moet onder de oo'gen gezien worden". „Wel", vroeg ik, „wat is het?" „Wij hebben van een anoriiemen corres pondent, welke Mevrouw Petre schijnt te zij(n, die u ook kent, een brief ontvangen, inhoudende een ernstige beschuldiging tegen Mis Strand. Mevrouw Petre wijist RECHTZAKEN. Moord Voor de rechtbank te Winschoten heeft Vrijdag terecht gestaan J. Dv 22 jaar* arbeiaer te Klein-Ulska (Bellingwolde), thans gedetineerd, verdacht op 26 Oct. jl. te Oudeschans opzettelijk Garrelt Mean zwaar lichamelijk letsel toe te hebben gébracht door hem met een mes in den 'buik te steken, tengevolge waarvan Mein is overleden. De ambtenaar wan het O.M. eischte tegen den bekl., die met bekende doch ook niet ontkende, 5 jaren gevan genisstraf. AANBESTEDINGEN. Door de Coöp. Kolen vereent ging ,Ons 1 haar aan als de moordenares van Made Bracq". „Het is een leugen een lage, ge- meene leugen!" riep ik woedend uit. „Ik heb U toch al gezegd, dat zij1 de vrouw, die ik liefheb, wil beschuldigen!" „Ja. dart herinner ik mij, maar het is toch een beschuldiging, welke ik ver plicht ben te onderzoeken". „U bent toch niet bij Miss Strand ge weest U hebt haar toch niet onder vraagd?" vlroeg ik ongerust. 1 „Niet voor ik U gesproken heb", ant woordde hij. „Ik wil U echter bekennen, dat ik wel vermoedde, dat de jonge dame in kwestie bekend wais met Uw vriend, die Voor Sir Digby doorging!". „Waarom?" Hij aarzelde. „Wel, ik daicht, dat het zeer wel mogelijk kon zijn, dat U ze aan elkaar had voorgesteld, waar U toch zulke intieme vrienden bent geweest. „Maar U zult die Mevrouw Petre toch niet gelooven?" riep ik uit. „Luister en ik zal U vertellen, hoe zij reeds getracht heeft mij het leven te be nemen, om Miss Strand geheel in haar macht te krijgen". (Wordt verdelgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1