Zierikzeesche Nieuwsbode PUROL Vrijdag 9 Jan. 1925, zierikzeesche courant. advertentièn i EERSTE BLAD. H H. Correspondenten HINDERWET. Algemeen Overzicht. WYBEÜT Trampraatje. ABONNEMENTs Fij}« per 8 maanden f 1,50, franco per pout f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. AfsondorLtyke ntumnoro 5 cent. VeriohUnt Maandag:. Woensdag en Vrijdag, 81ste JAAB6AN6. - No. 11182. Dir. A. J. DE LOCZE Jr. Ulfc-IMuf. S. J. 1DSTEJI, van 18 regels 60 oto. vac 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Boelamei 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit- gave vóór 11 nre. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. die ons opgaaf verstrekken der predikbeurten, gelleven er voor te zorgen deze uiterlijk des Donderdagsavonds In ons bezit z|]n en voor geregelde toezending te zorgen. De Redactie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N. V. DE CONCERTZAAL alhier, om vergunning tot bet plaatsen van een Zweedsche „Penta" motor-dynamo, dienende voor bet opwekken van electriscbe energie voor verlichting van de Concertzaal en voor bioscoop-doeleinden, op bet perceel, gelegen achter het Concert gebouw aan de Paardenstraat, kadastraal bekend in sectie A, No. 2185. Op Vrijdag 23 Jan. a.s., des namiddags twee uur, zal ten Stadbuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens dt bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderivet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 9 Januari 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. pfi/nhareft's ffee/pifn-taJb/eïtèn 60 c. Hetgeen in de laatste dagen in Italië Voorvalt, wijst er op, dat op den duur een regeering, die feitelijk gelegen is in handen van één enkel persoon, in casu Mussolini, geen stand kan houden, van daar de voortdurende strijd in en buiten het Parlement om zich, hoe dan ook, te handhaven. In de Italiaansche Kamer heeft de dictator deze week een heftige rede ge houden, waarin hij zijn tegenstanders dreigde en gewaagde van een ellendige perscampagne, die in de laatste maanden in Italië is gevoerd. Mussolini verklaarde de algemeene Verantwoordelijkheid voor alles wat ge schied is op zich te nemen, zoowel uit politiek als moreel oogpunt. Na deze verklaring beloofde hij bin nen 48 uren den toestand volkomen te hébben gezuiverd. Men moest begrijpen, aldus Mussolini, dat hij niet uit „eer zucht of machtsbegeerte" handelde, maar alléén uit liefde voor „het vaderland!" Geheel duidelijk is deze bedreiging niet, maar wel is reeds gebleken, dat nieuwe politiemaatregelen tegen de tegenstanders Van het fascisme worden genomen, bladen en vereenigingen wor den opgeheven, oppositieleiders en derge lijke menschen worden gearresteerd, ter wijl de liberale ministers uit 't kabinet door „betrouwbare volgelingen" van den dictator zijn vervangen. Terugkeer naar normaler toestanden in het land van koning Victor Emanuel schijnt voorloopiig nog tot de vrome wen schen te behooren, daar Mussolini blijk baar de keuze heeft gedaan: geen nor maliseering meer, maar onderdrukking. In Parijs vergaderen op dit oogenblik eenige gealliëerde ministers van. financiën ter oplossing Van de regeling van de rekeningen tot 1 Sept. 1924, op welken dag het Dawesplan in werking trad; de v!erdeelingi der ontvangsten, waarvoor men de eerstvolgende jaren Zal komen te 'beschikken, de vaststelling der priori teit enz. en... de belangen met betrekking tot de Gentraal-Europeesche mogendhe-1 den. Het aantal aan deze conferentie Voorafgegane ontmoetingen is groot ge weest, de gedelegeerden hebben hun fijne Voelhorens eens uitgestoken om te trachten te weten te komen hoe de ge alliëerde collega oVer de zaak dacht. Ook ditmaal ligt alle belangrijkheid in deze part. besprekingen, die trou wens de eenige vorm zijn om de zeer tegenstrijdige belangen met elkaar zoo danig in overeenstemming te brengen, dat een aceoord zal kunnen Volgen. De groote moeilijkheid is echter, dat iedereen voor dat accoord gaarne zoo weinig mogelijk opoffert. VICTO DfN BORSTSIROOP per flacon ƒ1. 1.25 Vcrhf ijqbasr bi) N.H tfdktkm t«0'i?ilr« tin was o.a. kantoorbediende, lijkbezor ger, koopman en voiorJaatstelijk kruier. Op een keer, dat hij meubelen -uit-een huis moest halen, kwam hij er achter, dat de gestorven bewoner, een rijke vreemdeling, zijn fortuin had vermaakt aan zijn 'beide nichten, woonachtig te Cherbourg. Deze meisjes, afkomstig uit Centraal Europa, zijn nichten en respec tievelijk 25 en 30 jaar oud. Célestin slaag de er in aan de meisjes te worden voor gesteld en maakte haar wijs dat hij officier in het Fransche Koloniale leger was en eigenaar van verscheidene boer derijen in den omtrek van Cherb>urg. Het jongste meisje scheen vooral aan zijn 'beweringen geloof te hechten en men 'besloot op uitnoodiging van den kruier zijn „eigendommen" te gaan be zoeken. Célestin vergezelde zijn Vrien dinnen tot Surtainville en toonde haar daar verschillende boerderijen en bouw terreinen, waarbij hij verklaarde:, Alles wat ge hier ziet, is van mij." Na de bezichtiging der „eigendommen" van Célestin dineerde het drietal over vloedig, waarna de kruier-officier de ge legenheid aangreep om met de jongste der meisjes Cherbourg te verlaten. Met den eersten trein vertrok het paar naar Parijs. De achterblijvende nicht bemerkte spoedig dat hare portefeuille, inhouden de Verscheidene bankbiljetten, Verdwe nen was, en zij waarschuwde de politie. Intusschen waren de beide vluchtelingen te Parijs en hadden zich daar al ras verloofd. Daarop deden zij pogingen om de papieren machtig te worden die men in Parijs Vraagt aan vreemdelingen, die in het huwelijk wenschen te treden. Voordat de verbintenis der jonge men schen zou worden voltrokken, wilde het jonge meisje wegens geldgebrek eerst nog telefoneeren met baar zaakwaarne mer in Cherbourg. Zij weru toevallig in plaats Van met oezen zaakwaarnemer verbonden met den commissaris van po litie, die haar 'npchtte omtrent Célestin Marguerie. Men begrijpt dat het huwe lijk niet is doorgegaan. De verliefde kruier had zich te Parijs innv'ddels keur:g gekleed op kasten van zijn verloofde, die tot de droevige ervaring moest ko men dat haar knappe officier, slechts een avonturier was, wiens levensonder houd mede werd voorzien door een ver eeniging van Uefoadigherd. Met Célestin's hechtenis is dit avontuur geëindigd. ihiimiiimiiiiiuiimmimiiiiiiit BUltENLANO. De ontmaskerde huweiykscandldaat. De heer Célestin Marguerie uit Cher bourg, een man van twaalf ambachten en dertien ongelukken, heeft, blijkens een Verhaal in de „Matin" ook de roman tiek in zijn loopbaan met gem st. Céles- •aOöf Uw succes is een welluidende stem van groot be lang. Gebruikt daar om vóór het zingen en spreken de ver- frisschende TABLETTEN Groote doozen 65 Ct voor de Handen BINNENLAND. WJjzlgiaj? Dienstplichtwet Naar de Res.bode verneemt, ligt het in het voornemen een wetsontwerp tot wijziging Van de Dienstplichtwet aan hangig te maken, welke o. m. zal be oogen een reorganisatie van het voor- oefenjingls-instituut, in dien zin n.l., dat de gelegenheid om zich de voorgeoeflend- heid eigen te maken, slechts zal bestaan voor hen, die tot dienstplicht zijn be stemd. Ook zal de keuring voor deze dienstplichtigen belangrijk worden uit gebreid. Motor- 011 By wiel wet. Met ingang van 1 Januari j.l. is ver vallen het artikel 23 der Motor- en Rij- wielwet, waarbij was bepaald dat alle stukken, verzoekschriften en beschikkin gen, opgemaakt tengevolge van deze wet, kosteloos worden uitgereikt. iemand, die dat alles met eigen oogen aanschouwde. KERKWERVE. Gedurende 't jaar 1924 liep de bevolking dezer gemeente van 884 (453 m. en 413 Vr.) t :rug tot 876 (458 m. en 418 vr.) Tegenovir 20 geboorten (11 m. en 9 vr.) en 64 ingekomenen (34 m- en 30 Vr.) stonden 10 overleden (2 m. en 8 Vr.) en 82 vertrokkenen (38 m. en 44 vr.) BURGH. Woensdagavond j'.l. had in 't openbaar de verloting plaats van ets en schilderstuk, geschonken door dhr. en mevr. Dingemans benevens van tiwee platen door vriendenhanden verstrekt, waarvan de opbrengst ten bate komt aa'n het fonds tot stichting van een pomp te W'estenschouwen, welk fonds gevormd is door 's zomers aldaar verblijf houdende vreemdelingen. Wij willen hopen, dat (de pomp binnenkort have voltooiing moge naderen om den Westensühouwenaar overvloedig van water te voorzien. W'aar vreemdelingen dit bewijs van belangstel ling geven, is dit o.a. voor de bewoners onzer streek een aansporing om lid te worden van de in deze omgeving be staande vereeniging, die zich ten doel stelt het verkeer en de belangen der vreemdelingen te behartigen. Op 1 Januari 1924 was de stand der bevolking aldus: 299 m. en 287 v. personen, in totaal 586. Vermeerdering in 1924 door geboorte en vestiging met 33' vermindering door sterfte en vertrek met 26 personen. Stand der bevolking op 31 Deo. 1924. 306 m. en 292 v. personen, in totaal dus 598. HAAMSTEDE. Op 1 Januari 1924 be stoni de bevolking dezer gemeente uit 614 m. en 608 V. personen, in totaal 1222. Vermeeroering in 1924 door ge boorten" en vestiging'met 75, verminde ring door sterfte en vertrek met 83 personen. Stand der bevolking op 31 DeC. 1924, 614 m. en 600 v. personen) in totaal dus 1214. NOORDGOUWE. Op 31 December 1923 bedroeg de bevolking 936 personen, 452 mannen en 484 vrouwen. Gedurende het afgeloopen jaar vermeerderde ze door 'geboorte met 8 m. en 10 vr. en door Vestiging met 35 m. en 41 vr., totaal 94 personen. De vermindering bedroeg door sterfte 4 m. en 7 Vr. en door vertrek 35 m. en 48 Vr., totaal 94 personen. Op 31 December 1924 bestond dus de bevolking uit 456 m. en 480 Vr., totaal 936 personen. BRUINISSE. Op 31 Dec. 1923 bedroeg het aantal inwoners dezer gemeente 2668 zielen. In 1924 Vermeerderd door vestiging en geboorte met resp. 69 en 46, totaal 115 personen. Verminderd door vertrek en overlijden met resp. 95 en 44, totaal 139 personen, zoodat de be volking op 31 Dec. 1924 bedroeg 2644 zielen. THOLEN. I>e aurobus van den heer C. van de Klundert is ter hoogte van de hoeve „De Karnemelkspot", liggende halfweg tusschen Tholen en Oud-Vosse- meer. op een bovenkade van den dijk gereden, waardoor de geheele autobus omsloeg, en alle ruiten verbrijzeld wer den. De i nzittende passagiers zijn er ge lukkig ongedeerd afgekomen, doch de schade aan de bus is aanzienlijk. Ons eiland is hier weer een onder nemer rijker geworden. Thans hebben we er reeds drie. De heer De Koek, die reeds voorheen een paar maal heeft in gezet op het traject Tholen—Stavenisse, is heden met een tweetal bussen ook begonnen. Thans loop en er een vijftal autobussen op de lijn ThoLen—Stavenisse. AANBESTEDINGEN. ELKERZEE. Uitslag der besteding van de Landbouwvereeniging Scharendijke op Donderdag 6 Jan. Zw. ammoniak f 15,45; Chilisalpeter, levering Febr. f 15,15, idem Maart f 14,22, iidem Mei f 14.19. Aannemer: Centraal Bureau, Rotterdam; Am. super f 7,98, Verwest, Scharendijke; Superfos faat f2,84, Zeeuwsche Voeder- en Kunst- mesthandel, Zierikzee; Kalizout 40 pCt., 'f 5,46, Van Beveren, Brouwershaven; Lijn- schilfers 41 pCt., f 15,54, Verwest; Grond- notenmeel 58 p.Ct., f 17,25, Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel, Zierikzee. Uitslag der besteding van wege den kring, Schouwen en Duiveland der Z. L. M., op Donderdag 8 Jan. Zwavelzure amoniak f 15,57, aannemer Centraal Bu reau, Rotterdam; Superfosfaat f 2,82, Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel, Zierikzee; Kalizout 20 pCt., f2,63, idem; Thomasfosfaat 15 a 20 pCt. f 0.163/4 per o/o Phosphorzuur, P. J. V. Aardenne, Dordrt. Gratis een trommelkoekpan I In ieder pak Koopmans' zelfrijzend Bakmeel be vindt zich een bon. Bfj inzending van 25 bons zenden wy een prachtige pan, gratis en franco. N V. KoopmansMeel fabrieken, Leeuwarden. PREDIKBEURTEN. Zondag 11 Januari te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Waardenburg. Kleine Kerk. 10 ure, ds. v. d. Nieuwen- hoizen (mede voor de Luth. Gem.) 's Avonds 6.30 ure, de heer Koitenhoeve uit Heemstede overZwakzinnigen en zieken verpleging daar ter plaatse. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leeskerken 6 ure, ds. v. d. Molen. Evangelisatie Jeruël II. 10, gewone dienst en 6.30 ure, de heer de Korte. Oud-Geref Gem. 10, 2 en 6 ure, Leeskerk. Uit Stad en Prowinole ZIERIKZEE. Blijkens een in dit num mer voorkomende advertentie, zal het Zierikzeesch dilettanten Tooneel aus. Dins dagavond, het bekende, meermalen ver melde, knusse blijspel „Lentewolken, Van Herman Roelvink, voor het voetlicht bren gen. De naam Roelvink is een waarborg voor een goed geschreven werk. De ver tolking, in het speciaal voor deze op- Voering vervaardigd décor, belooft iets bijzonders te zullen worden. Wij Vestigen de aandacht op achter staande advertentie van de 2e winter- lezing, wat iets moois belooft. Aan de hand van prachtige lichtbeelden wor den behandeld: Ligging Van 't eiland met Vuurspuwende bergen, de pracht volle natuur, bevolking, godsdienst, mid delen Van bestaan, kunstnijverheid enz. En de spreker, oud-resident in Indië, MIJNHARDT's Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten.... 75 ct. Zenuw-Tabletten... 75 ct. Laxeer-Tabletten.60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. RECHTZAKEN* Moedermoord De justitie te Leeuwarden heeft rechts ingang verleend tegen J. C. te Blesse, die ervan verdacht wordtzijn moeder te hebben vermoord en haar lijk daarna in een puit te hebben geworpen, hetgeen ongeveer een jaar geleden geschied moet zijn. Een en ander hloudt verband met de pertinente verklaringen van getuigen en de aanwijzingen, welke het secJtie-on- .derzoek op het lijk van de vermoorde vrouw heeft opgeleverd. Hot was In lijn 3 der Amsterdamsche Gemeentatram. Echo's van hoestende lieden. Juffrouw tot medepassagier ,Kunt U nn begrepen, mijnheer, dat er in Amsterdam nog zooveel hoestende en kuchen do mensehen zijn, waar men toch in elke tram kan lezen, dat Akker's Abdijsiroop daar zoo goed voor is. Óp mijn woord, ik begryp soms de menschen niet j" (Historisch) POST EN TELEGRAPHIE. Op wachtgeld. De in 1865 geboren ambtenaren, be- hoorenie tot het hoogere personeel der posterijen en telegrafie, zullen tegen No vember op wachtgeld gesteld worden. LANDBOUW EN VEETEELT. BRUINISSE. Op de Woensdagavond gehouden vergadering van de geitenfok- vereeniging „Eendracht maakt Macht", tin het hotel „Storm" hield de heer Sie- tema een lezing over „Voeding van mest- varkens". Toen de voorzitter, dhr. W'. Jumelet de vergadering opende, merkte hij op, dat het onderwerp wel niet veel met de gcitenfokkerij heeft uit te staan, doch aangezien ha^st alle geitenhouders tevens een varken mesten voor eigen Consumptie is het zeker zeer nuttig, hier over door een deskundige te worden in gelicht, waarna hij het woord gaf aan dhr. Sietema. Op duidelijke, onderhou dende wijze vertelde spr. hoe de weten schap denkt over het mesten van var kens. Reeds meerdere malen is dhr. Sie tema in verschillende plaatsen op het eiland opgetreden en is zijn lezing :n diit blad vermeld. Opgemerkt dient toch, cal. zoowel aandacht moet geschonken worden aan het soort van varkens en doelmatige voeding, als aan den stal en de ligging. Een flink ruim hok en voor al zindelijk en schoon houden is eem eerste Veredschte. Dit laat treurig genoeg bij Velen wel eens veel te wenschen oVer en vooral in den zomer ondervinden de dieren hiervan de onaangename ge volgen, doordat zoo'n varkenshok een broedplaats is van allerlei ongedierte. Door een mooie serie lichtbeelden ver duidelijkte spr. zijn lezing. De voorzit ter dankte namens de vereeniging, ter- wijl burgemeester S. Ha-ge als tolk der .verg., den heer Sietema, dank bracht voor zijne nuttige en leerzame lezing. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Kelhel cia., «and. J. P. E. C. Eerhara te Den Haag. Te Koe ten, F. H. Bruins te Witmarsum. Te Aalburg «.n Hiesbeen, J. Bus te Vrees wijk. Aangenomen: Naar Arnemuiden, cand, J. Ch'. W'. Kruishoop te Kampen. Naar Made en Oud-Drimmelen (N.-Br.). eland, hulppred. Th. J. Mudde te [Mus- selkanaal. Bedankt: Voor OOuddorp, F. Kijften- belt te Feijenoord. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen is door diakenen der Ned. HerV. Gemeente alhier, in hunne vergadering van 5 Jan. j.l. besloten met ingang van Zondag a.s. het loppen met de Zondagbusjes aan de huizen te doen ophouden. In de plaats daarvan zullen diegenen, die tot heden aan die Collecte bijdroegen, in de ge legenheid worden gesteld, per circulaire hun jaarlijksche bijdrage te bepalen. Deze Circulaire zal in den loop dezer maand worden uitgereikt. OUD-VOSSEMEER. Dhr. M. C. Polder man heeft ontslag verzocht als voorzit ter van het college Van Kerkvoogden, maar blijft de betrekking van Kerkvoogd vervullen. Geref. Kerk. Beroepen: Te Nieuwland (Dr.), cand. J. Snoek te Nieuwlande. BROUWERSHAVEN. De Jongelingsver- eeniging op Ger. grondslag hoopt a.s- Zondagavond 6,30 ure een openbare bij eenkomst te houden teneinde ouders en belangstellenden meer in de gelegenheid te stellen bekend te worden gemaakt met het doel en streven der vereeniging. PREDIKBEURTEN. Zondag 11 Januari. Kerkwarva. 2 ure, ds. Mortier. Serooskerke. 9.30 ure, ds. Mortier. Burgh. 9.30 v. d. mannen en 2 ure v. d. vrouwen, de heer Körtenhoeve uit Heem stede (Collecte) in de consistorie. Reaesse. 2 ure, ds. de Leur. Noordwello. Geen dienst. Haamntede. 9.30 ure, ds. Japeken:(Orgel collecte). Geref. Kerk. 9.30, ds. Goedhugs (H. Av.) en 2 ure, ds. Van Tol. Oud-Geref. Kerk. 9.80 en 2 ure, Leeskerk. Blkerzee. 9.30 ure, ds Neeleman. Geref. Kerk. 9.30, ds. Van Tol en 2 ure, ds Goedhugs. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost.Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, cand. Snoek van Nieuw lande. Zonnemalre. 9.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Noordgouwe.- 9.30 ure, ds. v. Griethuijsen. Drelichor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend (Voor bereiding H. Av.) Oawerkerk. 2 ure, ds. v. d. Griend. Nleowerkerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. d. Linden. Garef. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oosterland. 9.30 en 2 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.30,- 2 en 6 nro, Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Romijn. SlrlancUnd. 2 ure, ds. Waardenburg van Zierikzee (Orgelcollecte). Brntnliisci. 9.30, ds. Waardenburg en 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 9 30. 2 en 5.30 nro, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 urè,,Leeskerk. Ai-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Veldkamp. St.-Plllpaland. 10.30 ure, ds. Van Doorn. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tholen* 9.30, ds. Datema (Bev. kerkeraads- leden) en 2 ure, ds. Van Doorn. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Van Wgngaarden van Baarland, Geref. Gom. 9.30, ds. Neerbos, 2 idem (Doopsbed.) en 6 ure. idem. St.-Meartensdllk. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Ond-Vo asem eer. 9.30, ds. Verschoor en 2 ure, Leesdienst. Geref. Kerk 9.30, Leesdienst, 2 ds. Van Wgngaarden van Baarland; 6 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Verschoor (Voorber. H. A. en Doopsbed.) Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Bouman, Scberpenlsse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Keiler. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure Leeskerk. Stovonlsie. 9.30 en 6 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure» Leeskerk. St.-Annalfittd. 9.80, ds. Keiler en 2 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 ure. Leeskerk. YAN HEINDE EN VER Engeland zal opnieuw de beslissing inzake het protocol Van Genève verda gen, daar naar men mededeelt de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1