Zierikzeesche ffe Nieuwsbode PUROD abonnement: advertentiën i Maandao 5 Jan. 1925. zierikzeesche courant ?lste jaargang. no. ïmo. op den d.g ren m». Paardenfokkerij. Het zegel der Stilte. VICTO Uw gezondheid WYBE&T PrJJ» per I meenden f 1,50, trenoo per poet f 1,80. Voor het hnltenlend per Jeer f 10,—. Afeondoriyko nummer» 5 oent. VereohJJnt Meendeg, Woensdag en Vrijdag. ven 1—8 regel» 60 oto. ven 6 regel» en deerboven 20 et», per regel. Beoleme» 60 ot». p. regel. BIJ oontreot belangrijke korting. P - ia"' Blr, t. J. BE LOOZE Jr. Iflfe-IMNf. 0. J. IflSTEI), *"8 vMr Gevonden voorwerpen: Een hand van een mantel; een broche; een damespantoffel; een bundel stokv'isch'; een beursje; een bus siroop; handschoe nen; portemonnaie's met geld. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. De BURGEMEESTER van Zierikzee her innert, dat volgens artikel 23 der Paarden- wet 1918 (Staatsblad no. 419) ieder, die eigenaar of houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht is hiervan bij den Burgemeester der gemeente zjjner in woning aangifte te doen binnen een maand, nadat de hengst twee jaar is geworden of in zjjn bezit is gekomen, alsmede vóór den eersten Februari van elk jaar. De Burgemeester geeft van deze aangifte kosteloos een bewjjs af, volgens een door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel vastgesteld model. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoogste tien gulden. Ingevolge artikel 24 der wet is de eigenaar of houder van een merrie, welke een veulen heeft geworpen, verplicht, zoolang het veulen niet is gespeend, om op vordering onmiddellijk liet betreffende dekbewgs (waarmede een ver klaring, gewaarmerkt door het bevoegde ge zag eener buitenlandsche gemeente, dat de merrie in die gemeente is gedekt, wordt gelijkgesteld) te vertoonen aan de in het eerste lid van artikel 37 bedoelde ambtenaren. Het is dus noodzakelijk, dat bedoelde eigenaars of houders bij de dekking van de merrie een dekbewijs van de houders der hengsten vragen. Overtreding wordt gestraft met een geld boete van ten hoogste f 100,—.. Zierikzee, 2 Januari 1925. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. BUITENLAND. De Silezische Haarmann. Het verdere onderzoek in de zaak van den massamoordenaar van Münsterberg, heeft nieuwe belangrijke resultaten op geleverd. Volgens een officiëele mededee- limig staat het thans vast, dat 12 personen door Denke om het leven zijn gebracht. Bovendien wordt het vermoeden steeds sterker, dat de moordenaar handel heeft gedreven in menschenvleesch. Verschil lende keeren heeft hij zoogenaamd „gei- tenvleesch" ten Verkoop aangeboden en een geval, waarmede de politie zich thans in 't bijzonder bezig houdt, betreft een vleeschleVering door Denke ter gelegen heid van een bruiloft, waarbij alle gasten van 't verdachte vleesch gegeten hebben. Voorts heeft een arbeider verklaard, dat hij een bezoek aan Denke had ge bracht, en dat deze hem toen een vleesch- igerecht had voorgezet, met de bemerking, dat het varkens Vleesch was. Het vleesch had echter zoo'n zoetachtigen smaak, dait het den arbeider onmiddellijk tegen stond. Een vrouwelijke getuige wist nog mede te deelen, dat zij jaren geleden werkzaam was geweest in den moestuin van Denke. Eens had zij tusschen de rhabarber- planten een menschelijken duim met den nagel'er aan gevonden. Ook werd nog verteld, dat Denke als mest voor zijn groente bloedwater Van de kleeren zijner slachtoffers gébruikte. Deze mededeeling verwekte groote beroe ring onder de inwoners van Mikisiterberg, van wie vielen aan neurasthenische maag pijn Zijn igjaian lijden. Bij het onderzoek in de woning van Denke zijn de legitimatie-papieren van nog Zeven andere slachtoffers gevonden. De verklaringen, afgelegd door den eeigenaair van de „Herberge zur Heimat", waar Denke zeer dikwijls kwam, hebben oe autoriteiten er van overtuigd, dat Denke dikwijls Wainderburschen mee naar Zijn huis heeft genomen, onder voor wendsel, dat hij werk voor hen had. Van deze personen is geen enkele ooit in de herberg teruggekeerd. Sen orkaan boven Engeland. Vrijdag heeft boven Engeland een ware orkaan gewoed. Te Bristol werden drie Door William Le Qneux. personen, d,ie zich op straat bevonden^ gekwetst. Te Folkestone werd een groote Ford-vrachtauto door de kracht van den storm in de haven geslingerd. De chauf feur, die onder den auto. in het slijk van de haven terechtkwam, is gestikt. Te Portsmouth werd een tram uit de rails gesmeten en aoor den gevel van een oud huis beengeslingerd. De passagiers en de bestuurder liepen gelukkig slechts lichte snij wonden op. In de haVen van Manchester vloog een stoomschip van ongeveer 5000 ton, geladen met katoen, in brand. Deze brand kon eerst na uren lang werk gebluscht woraen. De vracht boot „Gleusanaer" heeft Hastings draad loos om hulp gevraagd, daar zij stuur loos in het Kanaal drijft. Het Schotsche passagiersschip „Mohawk" is aan de Oostkust der Ver. Staten in brand ge raakt; vijf sleeptOjOiten zijn het schip te hulp gesjield; de passagiers loopen geen gevaar. Te Brighton waren ver scheidene straten aan den zeekant we gens den hev'igen wind onbegaanbaar. Enkele personen werden er omvergewor pen en door den val gedood. Voetgangers liepen te Brighton gearmd in kle-'ne rijen om op de been te kunnen blijven. De kleine stad Shepperton ten W. van Lon den is geheel door het Theemswater omringd. Het eenige voordeel van de Theems-overstrooming is, dat de vloed meehelpt bij de bestrijding van de rat- tenplaag. Worcester wordt met overstro ming bedreigd; de Severn stijgt daar iedere twee uur. Sommige lagère stads- deelen Van Worcester staan reeds onder water, hier en daar 11/2 voet. Geïmpro viseerde waterbameades zijn voor Vele woningen opgeslagen. De hoofdstraat van de stad staat over een lengte van 300 M. onder water. Het treinverkeer van Croydon, de kanaalbloot naar Dieppe, het omnubisverkeer op de straatwegen in de omstreken van Londen, waren stopge zet. De rennen waren afgelast. Het ver trek van het Engelsehe kruiserseskader werd wegens het stormgevaar uitgesteld. B I N WEWLAND. Wijziging Landarbeiderswet. Verschenen is het wetsontwerp tot wij ziging van de Landarbeiderswet. Aan de memorie van toelichting :"s het volgende (ontleend: In de eerste plaats is gedacht aan de verleening van voorschotten uit 's rijks kas bij Kon. besluit. In den loop van de zes jaren, gedurende welke de Landarbeiderswet in werking ;s, is ge bleken, dat deze procedure administratief oponthoud medebrengt. De ministers van binnenlandsche zaken en landbouw en Van financiën meenen tevens te handelen an de lijn van de tegenwoordig dikwerf toegepaste vereenvoudiging door Voor te stellen, de Voorschotten voortaan bij mi- misterieele beschikking instede van bij K. B. te v'erleenen. Dezelfde overweging geldt ten aanzien van het verleenen van Verlof tot afwijking in bijzondere ge- Vallen van de in de wet vastgestelde maxima voor den kostprijs van een plaatsje en den pachtprijs van los land. In de tweede plaats is een verandering voorgesteld ten aanzien van het bedrag, j hetwelk de landarbeider moet kunnen betalen om voldoende gegoed te worden J geacht in den zin der wet voor "het ver krijgen van een plaatsje. Gelijk de wet thans luidt, moet de landarbeider die een plaatsje wil verkrijgen tot het in de wet vastgestelde maximum van f 4000, be schikken over ten minste f 400. De mi nisters achten het gewensc'ht het door den landarbeider zelf te betalen gedeelte van de koopsom' te verhoogen tot een vijfde. Vervolgens betreft het onderha vige wetsvoorstel de bepaling van den rentevoet. In artikel 9 der wet is deze thans bepaald op 4 pet. per jaar. Naar het voorbeeld van de Woningwet wordt thans voorgesteld de te betalen rente jaarlijks te bepalen. Zoodoende is het mogelijk, dat rekening wordt gehouden met schommelingen van den rentestan daard. 1 Salarisbeslult Landmacht. Verschenen is het nieuwe bezoldlgings- 50 Toch, als ik die vrouw niet ontmoet had, had ik nog steeds niet geweten wie het doode meisje was, daarenboven had ik dan Ali o©k niet gezien en niiet ge weten van zijn handelingen, welke zoo vreemd overeenkwamen met die, waar door Sir Digby Kemsley in Peru ge storven was. De twee politiebeambten luisterden zeer aandachtig naar mijn verhaal, zon der een woord te zeggen. Ik had van Mevrouw Petre gespro ken als de handlangster van den man, die nu voortvluchtig was, waarop Frémy vroeg: „Denkt u, dat die vrouw bij hem is?" „Zij: heeft Engeland verlaten en is aaarom naar alle waarschijnlijkheid bij hem." jyZijn er nog meer 'in die bende want er is natuurlijk een bende. Zulke menschen werken nooit alleen." „Zoo ver ik weet nog twee mannen. Een, een jonge man, speelt vopr bfe- oiende, en de andere, een lange, koper kleurige man met sluik zwart haar, waar schijnlijk een Peruaansohe inboorling. Zij noemen hem Ali en hij geeft zich uit voor een Hinooe." ,JEen Hindoe!" roep de detective uit. „Gisteravond zag ik een praten met een nogal dikke bngelsche dame aan het Gare du Nora, even voor het vertrek van den Orient Expres naar het Oosten!" Hij gaf vlug een beschrijving van aen man en de vrouw en ik zei dadelijk: „Ja, dat moet Ali geweest zijn en de vrouw was Mevrouw Petre!" „Dan zijn zij met den Orient Expres Vertrokken!" riep hij uit en naar de schrijftafel gaande, nam hij de oranje kleurige spoor gids op. „O, ja!" riep hij uit, na eenige poigen- bTikken gezocht te hebben. „De Orient Expres komt in Wels in Oostenrijk aan om 2.17 geen tijd meer om te telegra- feeren. Neen. De volgende halte is W'ee- nen het W'estbahnhof om zes uur. Ik zal naar den Commissaris vian politie telegrafeeren om den trein te laten door zoeken en hen aan tè houden; als zij erin zijn." f ^Uitmuntend", zei zijn chef en belde, waarop een klerk verscheen, die het BORSTSIROOP per flacon jI 1.25 *3T Jltf» Verkrijg» lij O..»!.. besluit voor het militaire personeel bij de Landmacht, waaronder ook begrepen zijn de Maréohaussée en de politietr.ze pen. Voor personeel beneden den rang van officier bij de Ken. Maréchaussée: de marechaussée 3e klasse f 1100, mare chaussee le en 2e kl. f 1100—f 1600 (na 8 dienstjaren), wachtmeesters f 1300— f' 2250 (na 20 dienstjaren), opperwacht meesters f 1400—f 2600 (na 22 dienstja ren), adjudant en onderofficier f 1600— f 2900 (na 22 dienstjaren). Voor perso neel beneden den rang v >n officier bij het corps Pelitie.trespen: soldaat en kor poraal f 950f 1500 (na 6 dienstjaren), (sergeant f 1150f 2100 na 14 dienstjaren), sergeant-majoor f 1500—f 2500 (na acht tien dienstjaren), adjudant-onderofficier f 1500f 2750 (na 22 dienstjaren). De Koningin «eredoctor. Op Zaterdag, den dag .waarop, voor 350 jaar besloten werd tot stichting van de Leidsche Hoogesc'hool, heeft de Se naat der Rijksuniversiteit te .Leiden op voordracht der juridische faculteit H.M. de .Koningin het doctoraat honoris causa in de rechtsgeleerdheid verleend. De Koningin heeft deze 'bizomdere on derscheiding aanvaard. De plechtighe:d zal 9 Febr. a.s. plaats hebben. Uit Stad ©n Provincie. ZIERIKZEE. Hel aantal inwoners on zer gemeente bedroeg op 31 Dee. 1923, 6937. In 1924 vermeerderde dit getal door geboorte en vestiging met 137 en 350, te zanien 487 personen en vermin derde de bevolking d:or sterfte en ver trek met 74 en 349, te zamen 423 per sonen, zoodat in het afgeloopen jaar oe bevolking mét 64 zielen toenam en het aantal inwoners dus op 31 Dec. 1924, 7001 bedroeg. Er werden in 1924 41 huwelijken gesloten. Ons wordt medegedeeld, dat de tweede winterlezing zal gehouden wor den op Woensdag 14 Januari. Als spre ker treedt dan op de Weled.Gestr. Heer Van Slenis. oud-resident. Onderwerp: „Het eiland Bali", met mooie lichtbeelden. Van de firma L. Dikker te Amster dam, ontvingen wij een uit 4 deelen be staande kalender voor 1925. Ieder der cartons bevat een fraaie plaat Van de verschillende j aargetijden. Zaterdagavond vergaderde alhier de visscherijvereeniging „Helpt Elkander", onder voorzitterschap van den heer C. J. Schot, die de leden geluk wenschte in het nieuwe jaar en memoreerde dat de ver- eeniiging in 1924 niet één lid heeft moe ten missen. De rekening van den penningmeester, C. J. Dogger, sloot met een voordeelig saldo van f431,37V2- In de vacature-Pauwels werd tot be stuurslid gekozen G. Blommaert. De af tredende bestuursleden werden herkozen De p pzliener Bal werd tot eere-lid be noemd. De secretaris kwam op a'n besluit om af te treden terug. Aangenomen werd een voorstel—Claessens nopens motor- visschersschepen. De afd. Graauw be richtte, dat de schippers weer bakens kunnen bekomen. Een voorstel tot het verlcrijgen Van een gasboei beneden Zie rikzee werd in handen gesteld van den afgevaardigde voor Schuttevaêr. Naar de directie der Concertzaal ons meldt, komt „Het Nieuwe Tooneel", onder leiding van de heeiren Frits en Adolf Bouwmeester, nog in deze maand terug. Wij verheugen ons bij Voorbaat op deze tweede voorstelling, welke een geheel nieuw programma zal bevatten en even geestig en uitnemend belooft te worden als de vorige. In het huis op de Zuidzijde der Oude Haven, wijk D 434, was reeds langer officieel© telegram opnam, waarin het signalement van de vrouw en haar met gezel gegeven werd. „Ik veronderstel, dat de voortvluch tige Engelschman niet bij' hen is", ze: de Chef de la Süreté. „Ik zag hem niet aan het station, ten minste ik herkende niemand, die aan het signalement beantwoordde", zei de Inspecteur, „maar we kunnen ook zijn signalement seinen en om spoedig ant woord verzoeken." Daarop werd het officieele signalement Van Digby, zooals de Belgische politie het van Scotland Yard had gekregen, in het Fransch vertaald en meegeseind. Nadat de klerk de kamer verlaten had, riep Frémy, die hij het venster stond uit: „Dieu! Had ik maar gisterenavond ge weten wie zij waren! Misschien krijgen wij ze nog wel. Ik ga naar den employé van het Poste Restante als Monsieur Bryant brieven ontvangt, zal hij ook wel een adres gegeven hiebben, waar heen ze hem nagezonden moeten wor den." Na een korte pauze, waarin de twee heeren in het Vlaamsch praatten, wendde ik mij tot van Huffel en zei: „Ik heb u alles verteld wat ik wist, \Schrijnende Handen, na de wasch J verzacht dadelijk. dan eiene eeuw een apotheek gevestigd geweest, toen op 1 Juli 1924 de sedert overleden heer Petrus Steenmeijer deze Zaak wegens voortdurende ziekte sloot. Een opvolger heeft de overledene niet verkregen, maar een aanverwante zaak, n.l. een drogisterij, is nu in genoemd perceel door den heer S. VAN GASTEL gevestigd, welke onderneming, dank zij de bekendheid der oude Zaak, ongetwij feld daiar ter plaatse succes zal hebben, daar de nieuw opgetreden© niet zal na- la/ten alles in het werk te stellen, om Zijne klanten tevreden te stellen. We Zeiden, dait de apothekerszaak in ge noemd huis ruim een eeuiw bestaan heeft en herinneren er aan, dat de heer Gijs- brecht de Jonge den Boer, die 28 Aug. 1816 te Middelburg tot apotheker was toegelaten, Zich omstreeks 1818 in dit huis vestigde, na teVoren 2 jaar aan de Kraan gewoond te hebben. Hij associëer- de zich in 1854 met den heer Dirk Steenmeijer en deze begon later voor eigen rekening de Zaak. Laatstgenoemde, op 28 October 1846 te Middelburg tot apotheker toegelaten, overleed 11 Maart 1900. tijdelijk gesloten, werd de Zaak in 1905 weder geopend, toen de Zoon, de heer Petrus Steenmeijer, op 27 Juni 1905 den graad van apotheker te Utrecht behaald had en, Zooals is mede gedeeld, op 1 Juli van het vorig jaar de zaak sloot. Wij wenschen den jeugdigen onderne mer voorspoed in zijne drogisterij, die, Zij het in ©enigszins anderen vorm, de voortzetting is van een winkel, waar de lijdende stad- en landgenoot sedert lang hulp zocht tegen ziekten en ongesteld heden en waar voorzeker ook de nieuwe middelen, binnen de grenzen van het be drijf, in ruime sorteering zullen te koop Zijn. Het rijwiel plaatje. Boeren, burgers, buitenlieden, Fiets nu niet meer zonder plaat! Weet, dat op die overtreding Minstens drie pop boete staat! Als je op een plaatloos rijwiel. De Zuid-Havenpoort in trapt, Wordt je door de ambtenaren Reeds bij d' ophaalbrug gesnapt. Filets, commies en jouw persoontje Gaan in optocht naar „Meneer", Waar je plechtig krijgt te hooren: „Leg de guldens hier maar neer". Als je dan vreemd staat te kijken, En om opheld'ring verzoekt, Deelt de fiscusman je mede, Wijl hij de betaling boekt: „Bodeloon: een halve .gulden, Ook 't Rijk werkt niet voor nik'is „Boete, fooitje voor de schatkist, „Maken samen juist een riks. „Hier, Meneer, is Uw kwitantie, „En het beste wat Gij doet, Is: U naar de Post te spoeden, „Doch ik raad. U: gaat te voet; „Want, Zoo lang Uw bicyclette „Geen belastingplaatje draagt, „Wordt, voor 't zitten op dat Voertuig, „Dnie pop boetegeld gevraagd". R. OUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag 30 Dec. 1924. Afwezig met kennisgeving A. N. van Langer aad, K. vian de Stolp e en A. C. van der Hajvle. In behandeling komt een adres van de viereeniging Schouwen en Duiveland om een bijdrage' gedurende 30 jaren ad f 1,66 per inwoner, ten einde de vereeniging Voor faillissement te vrij waren. Op voorstel vian B. en W. wordt m. a. s. bestoten vdezen steun te verlee nen. Besloten wordt tot beschikking over iiiiiiiiiiiiiliiiinTiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiitiniiiuiiiiiiuiiiiiiiiii kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het beste beschutten met de desin- fecteerend en oplossend TABLETTEN Groote doozen 65 Cts I m'sieur: mag ik u nu verzoeken mij iets te vertellen omtrent het meisje Marie Bradq. j/Was zij een dame?" „jEen dame!" herhaalde hij lachend. „Ik zou het denken een dochter uit een der vorstelijke huizen van Europa!" ,'JW'atriep ik uit: „Vertel mij alstu blieft wet meer van haar!" Maar het mannetje schudde het grijze hoofd en antwoordde: „Ik vrees, m'sieur, dat ik in mijn positie geen recht heb geheimen te ver raden, welke mij toevertrouwd zijn. Haar identiteit is een geheim1 een groot geheim." „)Maar ik heb haar identiteit ontdekt, dat heeft de Engelsehe politie niet eens kunnen doen", protesteerde ik. „'Help ik u dan niet?" „Zeer zeker en we zijn u zeer ver plicht, m'sieur Royle", antwoordde hij bijzonder beleefd; „maar het past mij niet als Chef' de la Süreté u feiten te Vertellen, welke ik onder eede verplicht blen geheim te houden." „[Misschien kan m'sieur Frémy mij eenige dingen vertellen", stelde ik voor. „Vergeet niet, dat ik bijzonder veel be lang stel in deze geheimzinnige zaak." den post onvoorziene uitgaven der be- grootdng voor 1924. Tot lid der plaatse lijke schoolcommissie wordt met ingang vian 1 Januari 1925 benoemd het aftre dend lid C. P. Dialeb1o;ut. Besloten wordt om de commissie tot wering van school verzuim met ingang Van 1 Jan. as. te'ont binden, een nieuwe commissie in te stel len en de aftredende leden in de nieuwe commissie te benoemen. Hierdoor wordt bereikt, dat de commissie voortaan in haar geheel aftreedt. Voorts wordt bier- sloten om Voortaan voor de afgifte van jachtakten te heffen 50 pCt. leges in1 plaats van 20 pCt. B. en W. worden ge- ..machtigd om de boomen in den ring te laten afnemen en de oude boomen voor de pastorie te vervangen door jonge. De heer Boogert wijst op den slechten toestand van het stop bij Goudzwaard. De voorz. deelt mede; dat reeds last is gegeven om den -toestand aldaar in orde te maken. De heer Hendriks© wijst op de onpractische manier van schoonma ken van den straatweg te Viane. Wanneer de modder niet kan worden vervoerd, is het beter dien op den weg te laten. De voorzitter laat dit in den regel aan het oordeel van den werkman oVer, doch zal e,r met hem over spreken. De heer Hendriks© vraagt of het niet mogelijk is, dat B. en W. komen met een begrooting van kosten Van het vergrooten Van de losplaats der kleine kaai. Na gedachten- wisseling Zegt de voorz. toe, dat B. en W. den gemeente-bouwmeester Zullen op dragen een plan op te maken. Hierna sluiting. NIEUWERKERK. De zoo gen. Nieuw- jaairscolleete heeft opgebracht de som van een honderd negentig gulden. ST.-MAARTENSDIJK. Dinsdagavond 30 Dec. j.l. gaf voor een goed gevulde Zaal in de herberg van den heer Z. de Ruiter alhier, de Zangvereeniging „V. Z. O. S." een uitvoering. Zoowel de verschillende Zangnummers als tooneelstukjes vielen zeer in den smaak van het publiek, wat duidelijk kenbaar werd gemaakt door het daverend applaus Van de zijde der toehoorders. Waar de meeste dergelijke uitvoeringen in den regel reeds om 11 uur zijn geëindigd, de Uitvoering Van dezen avond maakte hierop een uit zonderling,' hetgeen in hoofdzaak is toe te schrijven aan het Zeer uitvoerig pro gram, en de wijze waarop een en ander ward afgewerkt. Té 12 ure ongeveer werd de uitvoering als naar gewoonte beëindigd met een bal, waarna allen met voldoening over hetgeen dien avond was ten gehoore gebracht, huiswaarts keerden. Deze uitvoering mag dan ook als ten volle geslaagd worden be schouwd. SCHERPENISSE. Dinsdagavond gaf de muziekvereeniging „Eendracht" in het hotel „De Gouaen Leeuw" alhier, onder leiding van den directeur M. Hage Johz.j een goed geslaagde uitvoering. Behalve de muzieknummers, die allen goed tot zijn recht kwamen, werd voor de pauze opgevoerd, „Een knap stel", blijspel in 1 bedrijf en na de pauze „Een kleine vergissing". Dit laatste trok vooral de aandacht. Algemeen was men het er over eens, dat het keurig uitgevoerd werd. Het ongunstige weer en de omstandig heid, dat er bp de omliggende gemeen ten ook uitvoeringen werden gehouden, was wel oorzaak dat het biezoek wat minder was dan op vorige uitvoeringen; toch waren er nog ruim een paar hon derd belangstellenden opgekomen. Nadat het programma afgewerkt was, zorgde de familie Goedegebuure uit Tholen er „Alleen uit nieuwsgierigheid?" vroegj Van Huffel glimlachend'. „Neen, m'sieur", antwoordde ik ern stig. „Omdat de arrestatie en Veroordee ling van den moordenaar van Marie Bracq voor mij alles ter wereld waard is". .|,lW'aarom?" 1 Ik aarzelde eenige ©ogenblikken e©. vertelde' hem toen de waarheid. „|Op de dame, met wie ik verloofd ben, rust een zware Verdenking. Ik wei ger eenig kwaad van haar te gelooven,- of te denken dat zij schuldig zou kun nen zijn aan een misdaad ©f „Aan den moord op Marie BraCq?" Viel Van Huffel mij in de rede. „Is er nog eenigen twijfel aan de schuld vaii Kemsley?" Vroeg hij vlug. jNiemand verdenkt de dame in kwes tie", zei ik. „Alleen alleen uit eeniige feiten, welke ik weet en door zekere woorden, welke zij1 zelf geuit heeft, is de vreeselijke gedachte bij mij opgeko men". „Dat Marie Bracq door haar gedood werd? Ah, m'sieur, nu begrijp ik u", zei hij. „U zoekt de waarheid, om de vrouw, die u bemint, van alle verden king te zuiveren." (Wordt verdelgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 1