Zierikzeesche Nieuwsbode J. L. BERNHARDI Coop. Boerenleenbank Boerenleenbank Zierikzee Aanzuivering Chr. Zangnr. „Hallelujah" Zanguitvoering houdt ELKEN DONDERDAG zitting te St -Maartensdijk bij den Heer Z. DERUIJTER. Canadeesche Brievers agentschap 10-jarig bestaan dar B IJ VOEGSEL behoorende by de van Yrjjdug 2 Jan. 1925, no. 11179. BUITEHLAWP. De kosten van Amerika's drooglegging. De „Chicago Tribune" weet mede te deelen, dat de Vereenigde Staten op het oogeriblik jaarlijks 30 millioen dollar uit geven, ten einde het land zoogenaamd droog te houden. De thans gepubliceerde cijfers toonen aan, dat de uitgaven, wel ke de toepassing der „prohibition act" vergt, steeds toenemen. Buiten de extra- 'kosten, voortvloeiende uit de verhoogde werkzaamheid van de rechterlijke macht, verslindt de kustbewaking; geweldige som men, opi nog te zwijgen van het groote aantal rijk behaalde deskundigen. Aan het Congres is thans een ontwerp Voorgelegd, waarbij I01/4 millioen dollar 'gevraagd wordt voor de campagne 1925 j en '26. De tegenstanders van de Volstead- act, die alles in het werk Zullen stellen, ten einde maatregelen ter versterking j der antidrankblokkade tegen te gaan, wij zen er nu reeds op, dait dit bedrag slechts een gedeelte is der kosten van den strijd dag en nacht tegen den alcohol. De „natte" leden vestigen nog eens de aandacht op de overvolle gevangenissen, de toenemende vloedgolf van misdaad, de groote politieke schandalen en het lucratief bedrijf der dranksmokkelaars. In 1920, het eerste jaar na de inwer kingtreding der wet, bedroegen de kos ten der drankbestrijding rond 3 millioen dollar, of noig niet een tiende van wat op het oogenblik noodig is. Het staat wel vast, dat voorloopig, zoolangfvde overgroote meerderheid in het Congres „droog" is, de tegenstanders niet veel kans Zullen hebben, doch aan den anderen kant Zullen de Volhardende po gingen, Zal de stelselmatige propaganda tegen de drooglegging niet nalaten, in druk te maken op de natie. De „drogen" hiertegenover', hebben aangekondigd, geen kosten of moeite te zullen sparen ter verdediging Van den bestaanden toestand. Uit Stad en Previnole. ZIERIKJZEE. Als een jeugdige nazaat van de oude, helaas nog, te Vroeg gestor ven rederijkerskamer, leeft en werkt in onze stad de tooneelvereeniging „Semper Crescendo", die de traditie van haar roemrijk geslacht, om op gezette tijden voor het voetlicht te treden, tracht hoog te houden. Donderdagavond nu trad de vereeniging in de Concertzaal op met het tooneelstuk „Strijd", spel van den mam mon, in 4 bedrijven. Tot ons genoegen was de Concertzaal zeer goed bezet, waar uit de conclusie getrokken mag worden, dait het spel van de amateurs gewaar deerd wordt. En op waardeering van de vrijwillig op zich genomen moeite hebben de spelers, van wie de meesten de hun toebedeelde rol in verloren oogenblikken moesten leeren, alle recht. Hoewel het spel de stempel van 't dilettantisme na tuurlijk niet miste, en hier en daar nog wel iels te verbeteren viel, mag niet an ders gezegd worden, dan dat er vlot en goed gespeeld werd. De vereeniging kan dan ook met tevredenheid op hare pres taties terug zien. Dat er zulk een talrijk publiek was opgekomen, zij voor haar een aansporing om met volharding op den in geslagen weg voort te gaan. Semper Crescendo Het Armenbusje. Doe weg het armenbusje' Symbool van krenterigheid, Dait halve-centen-doosje Uit een benepen tijd! Laiat langer niet de oudjes Hun bedelgamgen gaan; Wie weet hoe lang zoo'n stakker Soms aan de deur moet staan, 't Is slechts aan U gelegen Als 't langer zoo geschiedt; Duldt, in 't belang der armen, Die blikken bussen niet. Doe, als men bij U aanbelt, Geen cent meer in de bus, Doch stop er in een briefje, Dait luiden moet aldus: „Ook ik geef, waarde Heeren, „Niet langer aan de deur, „En wensch thans af te koopen „Het ZondalgScent-geZeur ,,'k Bepaal mijn 'gift voor d'armen „Op Zooveel per kwartaal; ,,'k Zal 't geld U trouw !bezfprgen, „Tenzij Uw bode 't haal'."! Als ieder zoo'n besluit neemt, Wint d'armenkas er bij, Verlost men onZe oudjes Van Sabbat-beed'larij. R- DREISCHOR. Voor een goed bezette zaal gaf „Thalia" hier Dinsdagavond j.l. een opvoering van het eenig mooie blij- 1 «pel „In "t gouden haantje". Ofschoon de meeste rollen in goede handen wa ren en er veel en hartelijk is gelachen, 1 deed de zeer onvoldoende instudeering zich meermalen erg sbootend geVoelen. Na de pauze werden een drietal dab'aret- j liedjes ten gehoore gebracht en een mooi nummer voor viool en piano. Aan het einde wees de voorzitter er op, hoe 1 tioor het kleine ledental de uitvoering Van zangnummers onmogelijk is gewor den en het bestuur in de meening de ThaJia-avond toch te geven, zijn toe- vlucht heeft genomen tot een tooneel- 'Uilvoering, wat met medewerking van eenige oud- en eere-leden dan ook heeft mogen gelukken. Met zijn beste wen schen voor Thalia riep hij allen een tot weerziens toe. STAVENISSE. Verslag der raadsverga dering, gehouden op Dinsdag 30 Dec. 1.1. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. De voorzitter doet eenige mededeelingen, o. a. dat dhr. van Oost, gemeente-ontvanger, die met ver lof elders vertoefde voor het ondergaan eener operatie, welke gunstig verliep, heden hersteld terugkeert. Hij meent tevens uit naam Van den Raad te spre ken, wanneer hij voor hem de beste wenr schen uitspreekt en daarin betrekt een andere gemeente-ambtenaar (onderwij zeres), die eveneens in moeilijke omstan digheden verkeerde. Enkele goedkeurings besluiten of ingekomen circulaires wor den voor kennisgeving aangenomen, o. a. een adres van de commissie inzake Ver betering van het Verkeerswezen in West- Noord-Brabant; een schrijven van M. J. Mallekoote, betreffende opening van een autodienst Stavenisse—Tholen Bergen- op-Zoom; een besluit van Ged. Staten, waarbij de jaarwedde van den ambtenaar van den burgerlijken stand, belast met alle werkzaamheden, onveranderd is Vast gesteld op f660; een verzoek om toe te treden op een jaarlijksche contributie van f25, als lid van de Ned. Vereeniging „Landverhuizing". Verder wordt vastge steld het suppletoir kohier van de belas ting op de honden over 1924 en komt verdeir aan de orde het voorstel van B. en W., inZake uitbetaling over 1925 Van het uitgetrokken subsidie, ten behoeve van den bootdienst Stavenisse—Zijpe. Deze gemeente staat voor f625, terwijl derden daarin f125 bijdragen. B. en W. achten het een gemeentelijk belang, dat deze dienst in stand blijft, in 't bijzonder met het oog op de toekomst, wielke mogelijkheden opent, waarin men niet on verschillig kan Zijn. Na een-'ge discussie, waarbij blijkt van meer of minder ernstige bezwaren der heeren van IJsseldijk, van Iwaarden Pot- appel en Stoutjesdijk, tegen de verdere toekenning van het subsidie en van de instemming der overige heeren met het voorstel van B. en W„ doet de voorzitter nog enkele bijzondere mededeelingen in besloten zitting, welke z.i. leiden moeten tot aanneming van het voorstel. Dat voorstel wordt daarop z. h. st. aangeno men. Wijders wordt met ingang van 1 Maart a.s. met algemeene stemmen tot onderwijzer met verplichte hoofdakte be noemd de heer J. P, Bijl Van Klaaswaal. Ook hebben nog enkele stemmingen Venbeste'lers in le klasse standplaatsen 'bruto f 32,64 in 2e klasse standplaatsen f 30,70, in 3e klasse standplaatsen, f 27,84; voor kantoorknechts en zaalwachters in le, 2e en 3e klasse standplaatsen resp. bruto f 34.56, f 32,64 en f 29,76. Op deze loonen wordt gekort 81/2 voor pensioen en f 30 ;per jaar voor uniform. Vóór 1 Me; 1924 'beoroegen de maxi mum jaarloonen van de bestellers f 1800, van ae kantoorknechts en zaalwachters f 2000, welke loonen in 2e en 3e klasse standplaatsen met resp. 4 en 8 o/0 wer- den verminderd. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te OuowoudeW'estergeest (hulp-prea.), T. van Veenen Evangelist te Buitenpest. Te Bleiswijk, cand. J. Oh. W. Kruishoop te Kampen. Te Lunteren. E. Schimmel te Jaarsveld. Te Nes, ds. O. S. Jellema te Sint-Anna- parochie. ST.-FILIPSLAND. De heer A. A. Stols werd opnieuw gekozen tot ouderling en dhr. A. Beurkens tot diaken. Beiden na men hun benoeming aan. Geref. Kerk. Beroepen: Te Kampen, W. H. den Hou- ting Jr. te Huizum bij' Leeuwarden. Te De Lier, dr. D. K. Wielenga Gz. te Baambrugge. Aangenomen: Naar Haren (Gr.), Dr. S. P. Dee te Dwingeloo. Naar Engwie- rum, S. J. Popma, eland, te 's-Graven- foage. Bedankt: Voor Lollum, J. G. Gilleb'aard te Noord-Scharwoude. Ds. W. Goedhuys is voornemens Zondag 18 Jan. afscheid te nemen van de Geref. Kerk van Haamstede en 1 Febr. zijn intrede te doen te Eestrum (Fr.), na bevestigd te zijn door den consulent, ds. D. J. B. van der Meulen, van Oostermeer. Geref. Gem. Beroepen: Te Bruinisse, J. Vreugdenhil te Borsselen. LUCHTVAART. plaats, in verband met de periodieke af- j De vliegtocht NederlandIndië. Op verlangen Van het vliegtocht-comité i in Indië zal, in verband met de door de i bemanning, van de F VII te verrichten I rondvlucht over Java en de te hou den propaganda-vluchten in Verschillende plaatsen, de bemanning vermoedelijk eerst treding in eenige betrekkingen. Resul laat daarvan is, dat dhr. A. H. van der» j Slikke (aftr.), ingaande 1 Jan. a.s. is her benoemd, als lid van het Burgerlijk Arm bestuur, dhr. A. van der Slikke (aftr.) met denzelfden datum is herbenoemd als lid der plaatselijke Commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs, en de heeren J. Gaakeer, J. Oudesluijs, P. C. H. van Oost en meji. K. Suurland (allen aftr.), met 1 April a.s- zijn herbenoemd als lid der oommissie tot wering van schoolverzuim. In de plaats van de hee ren Anth. Stoutjesdijk, die verzocht had niet meer in aanmerking te komen, wordt benoemd tot lid van laatstgenoemde Cotm'- missie, dhr. M. P. Tazelaar. De in de vergadering tegenwoordige heeren na men hunne benoeming aan. Voorts komt opnieuw in behandeling het voorstel van IJsseldijk—Van Iwaar den, inzake schrapping op de begrooting voor 1925 van de bijdrage aan de politie school te Hilversum, waaromtrent in de vorige vergadering de stemmen staakten. Dat voorstel wordt thans aangenomen miet 4 tegen 3 stemmen. Tegen de beide wethouders en den heer Tazelaar. Voor de sluiting sprak de voorzitter in ver- j band met de a.s. jaarwisseling nog zijn beste wenschen uit voor de leden van den raad en hunne gezinnen. tegen half April in Nederland terugkee- ren. ONDERWIJS. Bekend is, dat er in de kringlen der christelijke onderwijzers groote ontstem- ming bestaat over de salarisregeling, Zoo als die door Minister Colijn is ontworpen. Deze ontstemming leidt tot een actie van verzet uit die kringen. Er is een comité van actie gevormd. De eerste stap, die door dit comité Zal worden ondernomen, Zal bestaan in het langs regelmatigen weg ter kennis brengen van de klachten en wenschen der onderwijzers aan de partijbesturen der Anti-Revolutionnaire en Christelijk-Historische partij, om zoodoen'- de te verkrijgen een uitspraak dier par tijen omtrent deZe door minister Colijn J ontworpen nieuwe regeling. Het doel van dit verzoek om een Voorafgaande partij- uitspraak is, dat de christelijke onderwij zers daarnaar zullen kunnen bepalen de f houding, welke zij bij de komende ver kiezingen hebben aan te nemen. Het moet in het voornemen liggen van dit onderwijzerscomité om het niet bij verzoeken te laten, maar daadwerkelijk bij de Verkiezingen hun gewicht in de schaal te werpen. Bij het laatst gehouden examen te Amsterdam voor brigadier der RijksVeld- wacht, slaagde o. a. de heer M. H. Mar- eusse, rijks-veldwachter brigp-titulair te Brouwershaven. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 Januari. Cerkworve. 9.30 ure, ds. Mortier. Serooakerke. 2 ure, ds. Mortier. BurKb* 9.30 v. d. mannen en 2 ure v. d. vrouwen, ds. Boogaard in de consistorie. Reneaae. Geen dienst. Noordwelle. 2 ure, ds. Japchen. Qasraatedo. 9.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Goedhujjs. Oud-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Blkerzee. 9.30 ure, ds Neeleman. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Brouwershaven. 10 ure. dr. Proost. Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Van Tol. ZonnoDialre. 2 ure, ds. v. Griethugzen, Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Drelschor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend (B> ouderl. en diakenen). Nleuvrerkerk. 9.30, geen dienst en 2 ure, ds. de Leur. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer P. v. d. Marei, Koudekerk a/d. Rijn. Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leesdienst. Ooaterland. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 9.30, ds. Bremmer, 2 en 6 ure, Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5'.30 ure, de heer Romijn. Sir|analand. 2 ure, ds. v. d. Griend (Coll. Zondagsschool). Bruinlaae. 9.30, de. Waardenburg (Bev. ouderl. en diaken) en 2 ure, idem (Coll. fonds emiritische predikanten). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Bremmer. Geref. Gem. 9 30. 2 1 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 f en 5 30 ure, ds. Boone. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Veldkamp. St.-F!llpsland. 2.30 ure, ds. Van Doorn. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tholen» 9.30, ds. Datema en 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. Willemse. Geref. Gem. 9.30, 2 ea 6 ure, Leeskerk. St.-Maartenadllk. 9.30, ds. Van Doorn (Bev. ouderling en diaken) en 2 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst Ond-Voasemeér. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.30, ds. Verschoor en 2 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Annalnnd. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Moerman. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 ure. Leeskerk. prachtige winkels en breede straten, die meestal bloksgewljzo zijn gebouwd, even als in de Vereenigde Staten. Dit maakt het voor ons, die gewend z(jn aan mooie stedenbouw, niet mooi. Als men veel voelt voor het historische en het prachtvolle van oude gebouwen zooals Ik, mist men in de nieuwe wereld veel wat men hier misschien niet altijd ten volle heeft gewaardeerd, doch die men zooals vele dingen in het leven eerst moet missen om ze op hun waarde te schatten. Het was heet toen Ik in Montreal aankwam en het was een genot voor m(j, dien avond na mijn drukke bezig heden van den eersten dag een weinig te rusten in een mooi parkje vlak bij mijn hotel. De tweede dag was een Zaterdag. Des morgens moest lk mij haasten om allerlei personen te spreken, die met emigratie te maken hadden en om (één uur sluiten de kantoren, 's Middags nam ik een plaats op een slhgtseeingcardit zijn groote open wagens van trams, die naar achteren hooger op loopen, zoodat de achterzittenden over de hoofden van de voorsten heenkijken. Men betaalt 25 dollarcenten (621/, cent Holl. geld) en maakt een rit van 2 uren door de stad en de buitenwijken. De laatste zyn zeer uitgebreid en wel mooi ook. Alle huizen hebben rondom een groote tuin, of een mooi voortuintje dat meestal bestaat uit een keurig onderhouden grasveld met bloemperkjes en randen. Zeer aangenaam is het, dat men geen hekken of eenige andere afscheiding heeft. Het geheel maakt den indruk van een groot park, waarin overal midden op grasvelden villa's zijn neergezet. Hoewel over heel Canada de woningen van hout zijn, met uit zondering van de gebouwen in de steden, ziet men hier vele groote steenen hulzen.' De houten huizen hebben allen een groote veranda waarop eenige sohommolstoelen, waarin men op warme dagen, zooals deze bewuste Zaterdag, oua en jong ziet zitten lezen of naaien, steeds zachtjes heen en weer wiegende. Men zegt dat deze stoelen oorspronkelijk gemaakt zijn opdat men zich In de heete dagen al schommelende wat koelte kan toewuiven. Hoe het zij. men ziet ze veel, ook op de farms. In de stad teruggekomen, stapte ik bij vergissing in een verkeerde straat uit en raakte verdwaald. Gelukkig zig ik na eenig zoeken een politieagent die mij terecht wees. Tegen den avond giog ik nog even wandelen en zag dat er vele beschonken mannen op straat waren. Men zegt, dat sedert de Vereen. Staten drankverbod hebben, vele Amerikanen op Zaterdag en Zondag naar Montreal komen om in de gelegenheid te zijn, naar hartelust te kunnen drinken. Quebec is de eenige provincie in Canada waar geen prohi bition is. De eerste Zondagmorgen ging ik naar de St.-James Methodist Church. Een prachtige kerk met wel duizend zitplaatsen. Zeer kil deed het aan dat er geen honderd men schen waren. De prediking was prachtig, het koor zong heel mooi, maar het gezang van de ge meente was treurig. Als men gewend is aan volle en soms overvolle kerken zooals hier in Den Haag, doet het onaangenaam aan te zien dat er geen belangstelling is. De kerk was van binnen geheel met vaste kleeden belegd en ieder kwam geruisohloos binnen. Men vertelde mij toen ik er vroeg, dat de oorzaak van zoo weinig toehoorders hierin was gelegen, dat de meeste gemeenteleden gedurende den zomer naar buiten gingen. Daar het dion. dag zeer heet was, bleef ik thuis. Ik vertrok den volgenden morgen naar Ottawa, waarvan ik U in een volgend schrijven iets hoop mede te deelen. AD VERTE N Tl ËN. Op 4 Januari hoopt, zoo de Heero wil en zij leeft, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, THONA WIL- HELMINA OVERBEEKE-BoogbRt, haar 70«ton geboortedag te herdenken. Nibuwerkbrk. Hare dankbare Kinderen, Behuwd-en Kleinkinderen MONDARTS HAAMSTEDE. Inlevering van boekjes op 5, 6 en 7 Januari a.s., des voorm. 9,80 tot 13 uur en des avonds 7—9 uur. HET BE8TÜDB. De Spaarbankboekjes moeten vóór 16 Januari worden inge leverd. HET BESTUUR. POST EN TELEGRAPHXE. De bestellerstrsotementen. Het bestuur van dan Centralen Bond van P.T.T.-personeel bericht de mede- deeling te hebben ontvangen, dat de re geering heeft bepaald, dat het oorspron kelijk vastgestelde weekloon van 'brie venbestellers, kantoorknechts en Zaal wachters, ingaande vandaag, met 96 ct. zal worden verhoogd. De weekHoonen zul len in maximum nu bedragen: voor brie- II. Voordat men in Montreal het station uit is, passeert men een soort kiosk, waar boven staat Travellers-A id. Daar binnen zit een dame, soma twee, die bereid zijn allen die dit vragen, maar Inzonderheid alleenreizende vrouwen en meisjes, hulp en raad te geven bij het zoeken naar hotel of pension, of wat dan ook. Deze TravelleB-Ald, wat be teekent Reizigers-Hulp, gaat uit van de Young-Wcmans Christian Association (Chr. Ver. van Jonge Vrouwen), een niet genoeg te prijzen instelling, met ver takkingen over heel Canada. Later kom lk hier nog wel op terug. Montreal is een zeer groote stad met H.H. Landbouwers. Ondergeteekende bericht hiermede, dat bij? wegens het aanstaand vertrek van den Heer G. J. Koomar, het voor de Firma VAN DSN DOEL Co., Zaadhandel, Sommelsdyk, heeft OVER GENOMEN. Beleefd aanbevelend, D. J. FLIKWEERT, Nieuwerkerk. van het gewoon en buiten gewoon DJjkgeschot, de Pach ten, Erfpachten enz. over 1924, verschuldigd aan het Water schap „SCHOUWEN", wordt dringend verzocht. De Ontvsngor-Grüffiar ven het Waterschap Schouwen, P. A. 6. VAN DI.JK. te Zonnemaire. Directeur den Heer H. tl. t. d. DOEL. op VRIJDAG 9 JAUABI, 7 uur precies, ln de Chr. School. Programma, tevens bewijs van toegang, f 0,50. Plaatsbespreking bij P. L. DE ROOT en C. VRBS1PUT a 10 cent. O.a. zal worden uitgevoerd de Jubileum- Cantate gezongen by gelegenheid van het bezoek van H.M. de Koningin te Zierikzee. Het Regelrecht bij de veilingen. In de te Alkmaar gehouden vergadering Van de provinciale commissie uit cle veilingen im. Noord-Holland heeft de secretaris van heit Centraal-BuTeau gesproken over het Zegelrecht in verband met de hooge boe ten, welke aan sommige veilingen reeds zijn opgelegd. Spr. deelde, naar de „Crt." meldt, mede, dat volgens den directeur- generaal geen boete zal worden geheven, als verondiersteld mag worden, dat te goederfcrouw is gehandeld. In ieder geval zal het verschuldigde zegelrecht alsnog moeten worden aangezuiverd. Mocht een veiling Zijn beboet, dan zal kwijtschelding worden verkregen door een adres aan den Minister. Aangedrongen Zal worden op eenheid in administratie bij de ver schillende veilingen. Ontploffing. Dinsdagmorgen wilde men op de Coöp. Beetwortelsuikerfabriek te Roosendaal (N.-B.) de ruw"-oliemontor van de smederij, die gedurende de campagne niet gébruikt is, weder in bedrijf stellen. Hiertoe moest de windketel, die dient om den motor aan te zetten, weer op druk worden gebracht door gebruik te maken van ZuuTStof. Een geweldige ontploffing was hiervan het gevtolg. Met een heftigen slag spatte de ketel uiteen. De 30-jarige draaier, J. van der W., gehuwd en yader van twee kinderen, was op slag dood. Twee anderen werden door de wegsprin gende stukken ernstig aan het hoofd ge wond. Verder bekwamen L. de H. en P. Z. minder ernstige kwetsuren. Dadelijk was geneeskundige hulp aanwezig. Over brenging naar het R.-K. Gasthuis van de gewonden werd noodzakelijk geacht. De materiëele schade in de smederij is aan zienlijk. De vier gewonden Verkeeren bui ten direct levensgevaar. De LANDBOUWVEREENI- GING te St.-Philipsland zal, op Zaterdag 18 Januari a.s., trachten aan te besteden, volgens A.H.V., de levering van 199000 K.G. Holl. Super, 14 %i levering lc helft Febr. a.s. 112100 Am. Super, 7 bij 9, 61900 Zwav. Am., 20 levering 2e helft Pebr. a s. 1500 Lijnschilfers, 2850 Grondnotensohilfers, levering 2e helft Jan. a s. Nadere inlichting verstrekt de secre taris A. A. STOLS. Het BE8TUUR der KunBt- mestvereenlging Ons Voordeel te Scherpenisse zal, op Woenedsg 7 Januari 1926, des voormiddags 11 ure, in het bötel Grobnbwkgb, trachten aan te besteden, onder A. H. V. de levering Tan minstens: 3300 K.G. Superphosphaat, 14 500 Patent kali, 5100 Kalizout, SO leve ring 20 Januari '25, 23300 Superphosphaat, 14 °/0, 14200 Zwavelz. Ammoniak, 1000 A mm. Super, 7 bij 9, 7500 Salpeter, levering van 20—28 Febr. 1926; alles franco op den wagen. Kosten van onderzoek voor verkoopers rekening. Insohryvlngsblljetten ln te leveren vóór of op 7 Januariby den Secretaris JAC. BIJSTENBIL, Soherpcnlsse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1925 | | pagina 5