jn ons land, waar ook op dorpen d© waterleiding best marcheert. Waarom zou het hier dan niet gaan? Het is de 'bedoeling van B. en W., den Raad trachten te bewegen de zaak niet ,uit het spoor te laten loopen en te voor komen, dat de waterleiding in de wieg wordt gesmoord. Spr. gelooft niet, dat da Raad spijt van haar stem zal hebben. In stemming gebracht wordt 't voor stel tot wijziging van de bouwveror dening in verband met de aan te leggen waterleiding aangenomen met 11 tegen 2 stemmen, die der heeren de Broekert en van Schelven. Aan de orde is thans de vernieuwing van de beschoeiing van het Sas. In ver band met deze kwestie is een schrijven ingekomen van den heer J. W. van Oeve- ren alhier, waarbij hij namens belang hebbenden verklaart, om voor de los plaats aan de N.Z. van het Sas f3000 bij te dragen voor het ruimste plan door den gemeente-bouwmeester opgemaakt. De benoodigde grond ter aanvulling van het terrein zal gratis worden aangevoerd. Zonder bestrating of zonder uitvoering van het volle plan is hem bovendien op gedragen te verklaren, dan tot geen bij drage over te gaan. De heer Panny licht het rapport der Commissie van Fabricage toe en gaat in het kort de geschiedenis van de zaak na, o. m. de besprekingen met den b^er van Oeveren. Deze laatste bleek niet van zin bij te dragen als niet het ge- faeele werk uitgevoerd wordt volgens het plan van den gemeente-bouwmeester. De commissie is daarom van haar aanvan kelijk plan afgeweken. De voorzitter: Is er ook nog gesproken over het aanwenden van beton? De heer Panny os daar huiverig voor, ook omdat het duur is. De heer van der Kwast vraagt: Hoe veel zijn de kosten in het geheel? Welke andere schepen worden daar gelost? Moet Üe gemeente voor de suikerfabrieken be schoeiingen gaan vernieuwen? De voorzitter: Men moet de sociale factor hier niet over het hoofd zien en in aanmerking nemen, dat wanneer de bieten aan deze haven blijven, de loonen ook in handen komen van vele Zierik- De heer Panny deelt dr. van dier Kwast mede, dat de heele zaak f10600 zial kos ten, waarvan af giaat 1' 5000 voor nood zakelijke reparatie. Om nu de beschoei ing te brengen op een hoogte, zooals de heeren wenschen, is een bedrag van f 5600 noodig, waarvan door den heer van Oeve ren c.s. f3000 wordt bijgedragen. Be heer Doeleman zal met alle vrij moedigheid zijn stem aan dit voorstel geven, omdat ook Zierikzee zelf van de verbetering profiteert. Spr. is van oor deel, dat men dit economisch voorstel nietmag laten glippen. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarop het voorstel aangenomen. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd C. Meuwese, G. H. Breetvelt, U. Gorter, mej. M. A. Henning en mr. S. R. Bakker. Tot leden van de commissie van fabri cage worden benoemd de heeren .Panny en Catshoek. Tot leden van de commissie voor de strafverordeningen de heeren Lunenberg en de Broekert Tot leden van de commissie voor de gasfabriek de heeren Doeleman, de Broe kert en Lunenberg en tot leden van de commissie voor de Vischmarkt de heeren de Broekert en van Schelven. Tot regent van het burgerl. armbestuur wordt de heer M. J. Constandse herbe noemd. Mede. aanbevolen was de heer I. ter Poorten. Tot leden van de commissie van toe- tzicht op het correspondentschap der Ar beidsbemiddeling worden herbenoemd de heeren P. M. Panny, T. J. van Tiilburg, H. F. Geven en T. C. Schipper. B. en W. stellen voor 61 boomen te roeien van af de Noord Havenpoort tot aan de Nobelpoort; 7 boomen, staande ,voor de nieuwe woningen op het terrein der Godskamers en 3 boomen aan het Zuid-Zielketerrein. De heer Lunenberg* is verbaasd over het voorstel. Meer dan eens is hier een voorstel gekomen om boomen te rooien, maar nog nooit een, om 71 boomen op te ruimen. Spr. is niet verantwoord aan dit voorstel zijn stem te geven. Sprekende over de toelichting bij dit voorstel, waar in wordt medegedeeld, dat de sterfte onder de boomen ook een gevolg moet zijn van de Z.g. iepziekte, herinnert spr. aan de verschillende uitspraken van be voegden, waarvan sommigen beweren, dat de ziekte niet van voortdurenden aard is en geweten moet worden aan de achter ons Liggende droge jaren. Spr. zou een splitsing willen maken in doode boo men en niet doode boomen- Wat het itweede deel van het voorstel van B. en iW. betreft, het is nog, niet zoolang ge leden, dat in den Raad een voorstel kwam tot rooiing van de boomen aan de Godskamers. De meerderheid was toen van meening, dat het niet nuttig en noo- «lig was de boomen daar op te ruimen, maar nu wordt langs een omweg ge- /tracht het töch te doen. De heer de Broekert onderschrijft het betoog van den heer Lunenberg. Door BI boomen van het leven te berooVen gaat een stuk natuurschoon verloren, dat spr. een ramp voor de omgeving acht. De heer Panny sluit zich hierbij aan. Ook de 7 boomen aan de Godskamer^ wil hij gaarne behouden. De heer Versteeg zal ten opzichte der boomen aan de Godskamers een zwaai nemen, met betrekking tot de vroeger door hem aangenomen houding. In de plaats van de boomen kan aldaar iets vinders worden aangeplant. Wethouder Koopman zal geen betoog gaan houden over de iepziekte, noch over de iepenspintkever. Met verschillen de deskundigen heeft hij gesproken en die deelden hem mede, dat de boomen aan den Grachtweg hun leeftijd hebben bereikt: zé zijn opi Een middel om de Grachtweg te redden is het successieve lijk opruimen en opnieuw aanplanten. Wat de boomen aan de Godskamers betreft, volgens spr. is het oude aspect daair thans geheel verdwenen. Ter bekorting der discussies stelt de voorzitter voor, het laatste gedeelte van het boomenvoorstel aan te nemen, n.l. het rooien van 3 boomen, staande op het Zuid-Zelketerrein. Conform woordt daar toe besloten. De heer Lunenberg stelt voor de boo men, die absoluut dood zijn, te rooien, doch de andere nog te laten staan. De heer Quant is van oordeel, dat met nieuwe boomen aan te planten het na tuurschoon aan den Grachtweg verbeterd wordt. Tevens vraagt hij naar de boo men, die aan de N.Z. van het Kerkhof staan. Die 'behooren tot de kerkelijke ge meente, wordt hem medegedeeld. De heer Panny kan niet met den heer 'Koopman medegaan, omtrent het rooien en opnieuw aanplanten van boomen, want het duurt een menschenleven eer de Grachtweg weer-beschaduwd wordt. Hij pleit tevens voor het behoud van de boomen aan de Godskamers. De heer den Boer zegt, dat voor dat de nieuwe huizen er waren, het gezicht aldaar veel mooier was. Wanneer de boomen er uit gaan en er wordt wat anders bijigeplant, dan zal men er niet op achteruit gaan. Nadat er nog eenigen tijd gezellig is door geboomd, komt het voorstel tot het roeien van 7 boömen aan de Godskamers het eerst in stemming De heeren de Broekert, Lunenberg, Panny en Doeleman verklaarden zich tegen opruiming, zoo- dait het voorstel van B. en W., om ze wel op te ruimen, werd aangenomen. De heer Lunenberg dient daarop een amendement in op het voorstel van B. en W. tot rooien van 61 boomen aan den Grachtweg. Hij wenscht de 8 doode boo men te rooien, maar de overige 53 voor- loopiig te laten staan. Weth. Koopman ontraadt ten sterkste hier en daar een boom weg te nemen. In stemming gebracht, wordt 't amen- dement-Lunenberg verworpen met 10— 3 stemmen. Vóór stemden de voorsteller en de heeren de Broekert en Panny. Het voorstel van B. en W., daarop in stemming gebracht, wordt met dezelfde stemmenverhouding aangenomen. Thans waren tegen de heeren Lunenberg, de Broekert en Panny. De heer de Broekert wijst er op, dat z.'i. bij den verkoop van boomen wordt gehandeld in strijd met art. 137 der Ge meentewet en bevoorrechting plaats heeft. Wethouder -Koopman laat hiertegen een krachtig protest hooren. Er is geen sprake van bevoorrechting!, zegt hij; ieder is in de gelegenheid de boomen te koopen. Op welke manier, vraagt de heer de Broekert. De heer Koopman bestrijdt ten sterkste, dat 'bevoorrechting plaats heeft. Op de meest economische manier worden de boomen altijd verkocht. De heer de Broekert wijst op art. 137 der Gemeentewet en herhaalt, dat zonder, dat de Raad er in is gemoeid, boomen verkocht zijn. De Voorzitter zegt, dat de heer de Broekert met zijn beroep op de wet gelijk heeft, maar dat de heer Koopman ter zake- van den verkoop Van boomen volkomen te goeder trouw is geweest. Bij de nu gehouden rondvraag infor meert wethouder Timmerman, of 't waar is, wat men hem verteld heeft, n.l. dat bij den burgemeester aangevraagd is, om met de Kerstdagen een danstent te mogen plaatsen? 1 De voorzitter: Door Galle is gevraagd, "hier een danstent te mogen opslaan, maar spr. heeft onmiddellijk gezegd, dat er geen sprake van is, dat daarvoor per missie wordt gegeven. Wanneer echter de man op een particulier terrein de tent wil opslaan, dan kan spr. er niets aian doen. De heer Lunenberg vraagt den voor zitter of het niet mogelijk is ook het op slaan op particulier terrein te verbieden'? Spr. zou beleefd willen verzoeken de rust op de Kerstdagen te willen helpen bevorderen. Spr. beroept zich op de oude Zondagswet van 1815. De voorzitter weet niet welk artikel hij bij weigering zou moeten aanvoeren. De heer Lunenberg wijst op art. 4. De Voorzitter zal, als hij het kan, ver bieden. De heer van der Kwast zou wenschen, dat zoolang er nog geen waterleiding is, het uitvliegen van duiven werd verbo den, met het oog op de verontreiniging van het drinkwater. Dat zou zeer ten nadeele werken van de duivenliefhebbers, antwoordt de voor zitter. Wethouder Koopman bestrijdt aan de hand van hem verstrekte cijfers, de be weringen van den heer Versteeg omtrent het gas, in de vorige raadszitting gedaan. Ook de uitlating van den heer Cats hoek, in de vorige zitting gedaan, t. a. v. de drukkerij, bestrijdt de heer Koopman. Hij is bij een ander giroot industriëel, die veel gas verbruikt, geweest, en deze kon niet anders dan zijn groote tevredenheid betuigen. Spr. noemt het geen bewijs van den heer Catshoek, waar hij betoogt, dat in 1923, toen met twee motoren ge werkt werd, minder gas zou zijn verbruikt dan in 1924, toen maar één motoir werd gebruikt. Het aantal uren en het aantal machines, dat op den gasmotor liep, moet worden opgegeven. Volgens spr. is ge bleken aan de hand van hem verstrekte gegevens, dat op de drukkerij minder gas is verbruikt dan het vorig-jaar. De heer Koopman leest nog voor een staatje van enkele burgers, die als ge regeld gasverbruiker te boek staan, o.a. wethouder Timmerman. Een vergelijking met 1923 geeft gunstige resultaten. De heer Timmerman betoogt, dat het niet zooveel verschilt met het vorige jaar, omdat hij dit jaar veel petroleum heeft gebruikt. De heer Panny heeft ook cijfers verza meld <en die geven geen voordeelige re sultaten te zien. De heer Catshoek zal de zaak nopens het gasverbruik op de drukkerij nauw keurig o nderzoeken en wanneer blijkt, •dat hij ongelijk heeft gehad, zal spreker zijn beweringen intrekken. Hij zal dus nu over deze kwestie Zwijgen, maar hij wenscht toch wel op te merken, of uit de uitlating van één industriëel moet ge concludeerd worden, dat allen tevreden zijn? De heer Versteeg, wil vragen, of in het vervolg de werkloozen ingeschreven bij de Arbeidsbeurs, ook te werk gesteld zullen worden? Bait gebeurt ook, zegt de voorzitter. Ze moeten ko/nen stempelen, want wie niet laat stempelen is niet werkeloos. De heer Versteeg heeft vernomen, -dat meermalen knechts van den heer Koop man vóór de werkloozen in het werk worden gesteld. Wethouder Koopman verklaart, dat dit alleen is geschied toen menschen noo dig waren voor het rooien van boomen. De heer de Broekert vestigt op deze zaak ook nog eens de aandacht, met het gevolg, dat de heer Koopman verklaart de heele zaak van de werkverschaffing van zich af te schuiven. De heer Lunenberg, zegt, dat de wijze waarop de heer Koopman de zaak der werkeloosheid behartigt, boven allen twij fel is verheven. Zij berust bij hem in goede handen. De voorzitter sluit zich hierbij aan en het gevolg hiervan is, dat de heer Koop man zijn functie weer opneemt. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering, na de leden een zalig uiteinde te hebben toegewenscht. Uit Stad ®pi Provinoie. ZIERIKZEE. Tot brigadier-majoor der Rijksveldwadit is met ingang van 1 Jan. e.k. benoemd de heer C- Hoogerheide met standplaats Brouwershaven. BRUINISSE. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad wa ren alle leden, behalve de heer van den Berg, tegenwoordig. Na voorlezing der notulen, die ondsr dankzegging aan den Secretaris voor de uitgebreidheid ervan, werden goedgekeurd, deelde de Voorzit ter meoe, dat waren ingekomen de vol gende stukken: Een brief van den Com- :missaris der Koning:n, houdende mede- deeling dat tot leden van het College van Zetters zijn benoemd de heeren Bolier iejn Wisser; idem houdende bericht van ontvangst eèner strafvordering (veibod uitvliegen van duiven); 'dem waarin in overweging wordt gegeven de verorde ning, houaende wijziging van de maxi mumsnelheid voor motorrijtuigen en rij wielen. van 20 op 15 K.M. in te trekkken. Op voorstel van Burg. en Weth. wordt hiertoe met atgemeene stemmen besloten. Een 'brief van Ged. Staten, mededeelende,, dart: weer 50 pCt. leges mag geheven worden voor het afgeven van jachtakten. In een volgende vergadering zal de ver ordening op dat punt gewijzigd worden. Verzoeken van L. van de Velde, St. de Koning en L. van den Bos om afschrij ving van schdolgeld resp. voor 11, 10 en 11 maanaen worden verleend. Een adres van de vereenlging tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed voor Landarbeiders „Schouwen en Dui- v'elancTte Zierikzee, houdende verzoek om gedurende 30 jaar een bijdrage van 1.66 Cent per inwoner, teneinde die Vereenl ging in staat te stellen aan de gemeente Zonnemaire rente en aflossing te bétalen van f 7000. B. en W'. stellen den Raad Voor afwijzend op het adres ie beschik ken, waartoe z. h. st. wordt besloten. Een circulaire van de Ned. Vereeniging Land verhuizing, hoedende verzoek toe te tre den als lid; de contributie bedraagt f 25(. Op vocstel van B. en W. wordt hierop afwijzend beschikt. Daarna worden met algemeene stemmen herbenoemd: tot lid van het Burgerlijk Armbestuur, de heer I. Hage Lz., tot leden der dommissie tot wering van schoolverzuim, de heeren J. de Wolf, L. MLnderhoud, S. Krijger, B. J. van Oeveren en J- Haeok, tot lid der schoolcommissie de heer W. N. El en- baas. Vervolgens komt in behandeling een adres van 445 ingezetenen der ge meente, hiouoende verzoek, om het be sluit van den Raad d.d. 17 Odtober, in zake de verplichtte aansluiting aan de waterleiding, in te trekken. Na langdu rige besprekingen, waaraan alle ledend behalve de heer van Meurs deel namen en waarbij in hoofdzaak werd aange voerd, hetgeen in de vorige zitting bij het nemen van het besluit is te berde gebracht, breqjfct de voorzitter tenslotte in stemming een voorstel van den heer Bolier om de beslissing o p het adres aan te houden. Hierover staakten de stemmen, zoodat het nemen van een besluit tot een volgende vergadering werd uitge steld. Vóór het voorstel stemden de nee- ren de Waal, Wemmers en Bolier, te gen de heeren de Koning, van Vessem en van Meurs. Verder wordt het suppl. kohier der belasting op de honden vast gesteld tot een bedrag van f 66, en wordt vastgesteld een verordening op de heffing eener belasting voor het bergen van suikerbieten enz. op den Liavendijk en het terrein der gedempte Dee. Nog is •ingekomen een adres van J. de Waal Rz., houdende verzoek om de verple- gingskosten voor zijn zoon die in het krankzinnigengesticht „Vrederust" te Ber gen op Zoom is opgenomen voor reke ning der gemeente te nemen. Na bespre king hierover in besloten zitting, wordt het verzoek ingewilligd. Bij de rond vraag zegt de heer de Koning, dat in den havendam zeer veel ratten zijn en dat in denzelfden dam eenige herstellin gen dienen plaats te hebben. De voor zitter zegt, dat wat het eerste betreft^ hierover reeds in de vergadering van B. W'. is gesproken, terwijl aan de laatste opmerking de noodige aandacht zal ge schonken worden. Daarna wordt de ver gadering gesloten. ST.-PHILIPSLAND. Door den predikant der Ned. Herv. Kerk zijn een jongelings- en een meisjesvereeniging opgericht met resp. 9 en 17 leden, 't Is fe hopen, dat hierdoor met vrucht gearbeid kan wor den aan de opvoeding der schoolvrije jeugd. Van algemeene bekendheid toch is het, dat jongens en meisjes veel te laat langs de straat slenteren en daar niet veel goeds leeren. De gemeenteraad heeft tot gemeen te-verloskundige benoemd den heer J. Mensing alhier, ter vervanging van mej. R. Bijl—Koster, die onlangs op haar ver zoek eervol werd ontslagen. In het afgeloopen jaar hadden in onze gemeente vele mutaties plaats. Een nieuwe dokter en een nieuwe predikant deden hun intrede. Aan de p.l. school I kwamen 2 nieuwe onderwijzeressen, ter wijl 2 onderwijzeressen en 1 onderwijzer vertrokken. De o.l. school II kreeg een ander hoofd. De klokluider en kade- meester werden door andere vervangen, terwijl de verloskundige ontslag nam. De kantoorhouder bij den post- en telegraaf dienst ging met pensioen, maar wacht nog op een opvolger. AI deze verande ringen kwamen heel kort na elkaar. ONDERWIJS. Maandagavond gaven de leerlingen" van de R.-Normaallessen te Zierikzee op de bovenzaal van het Huis van Nassau een „Avond", een gezellige bijeenkomst met ouders, leeraren en andere genoodigden. De jongelui hadden er in den korten tijd van voorbereiding veel werk van ge maakt: het programma telde niet minder dan 17 nummers; blijkbaar was de animo om mede te werken zeer groot geweest. Alle nummers konden niet eens worden afgewerkt. Er werd gezongen: koorzang, zang bij piano en viool, bij orgel en viool; er waren piano- en orgelnummers; er werd tooneélgespeeld en voorgedra gen. Alles liep vlot en goed. Het, dank bare en vriendelijk gestemde gehoor ap- plaudiseerde na elk nummer levendig. Het was voor de school een mooie avond. De heer Joh'. Pik, directeur, opende en sloot op verzoek der leerlingen. Wij zijn het met hem erover eens dat van zulke avonden veel goeds kan uitgaan en hopen dan ook, dat we de jongelui nog meerdere malen daar mogen ont moeten. r i VERKOOPINGrEN, ENZ. ELLEMEET, 23 Deo. Ten overslaan van de notarissen J. C. Blaupot ten Cate en J. S. L. Korteweg weraen heden alhier in het openbaar verkocht: 1.25.10 H.A. weiland, genaamd ,de Keetweide" onder Ellemeet, voor f 875j— per gemet. POST EN TELEGBAPIHE. Op een Zondag te Middelburg gehou den, drukbezochte vergadering van P. T. T.-personeel, waarin de groote ontstem ming tot uiting kwam, welke onder dit personeel leeft als gevolg van de salari- eering van het P. T. T.-personeel, werd aan de regeering een telegram gezonden, houdende verzoek om terugbetaling der ten onrechte toegepaste salarisverlaging en niet invoering van het Bezoldigings besluit, burgerlijke- rijksambtenaren 1925. LANDBOUW EN VEETEELT. De Suikerfabriek „Zeeland".. De Suikerfabriek „Zeeland" te Bergen op Zoom, die dezer dagen haar cam pagne eindigde, heeft dit jaar ruim 170 m-illioen k.g. suikerbieten verwerkt, d.i. ongeveer 21/2 millioen per etmaal. Wjjzigic.g Paardenwet 1918. Naar de Res.bode verneemt, hebben de door de directie van den landbouw voor gestelde wijzigingën in de Paardenwet 1918 in hoofdzaak ten doel het combi neeren van de Stamboek- met de Rijks - jury voor de hengstenkeuring in één Com missie. De commissies zuljen worden 'bij gestaan aoor een algemeen secretaris én een of meer veeartsen, allen daor het Rijk te benoemen. De functie van alge meen voorzitter en de regelingscomnuis- sies in haa11 tegenwoordigen vorm, blij ven beslaan. Veraer wordt in het ont werp bepaald, dat het Rijk alle kosten der hengslenkeuringen vo,or zijn rekening neemt. PREDIKBEURTEN. Vrijdag 26 Dec. (2e Kerstdag). Zondag 28 December. Kerlcwerv«. 9.30 ure, ds. Mortier. Berooslcerke. 2 ure, ds. Mortier. Bursh. 9.30 v. d. mantien en 2 ure v. d. vrouwen, ds. Boogaard in de consistorie. Renene. 9.30 ure, ds. Mortier. Noordwelle. Geen dienst. Brouwershaven. 6 ure,Kerstfeestviering met de kinderen der Vrijzinnige Zondags school mot medewerking Zangkoor, (ieref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. v. d. Narel van Koudekerk a/d. Rjjn. Zonnemaire. 2e kerstdag. -4*30 ure, Kerst feestviering Zondagsschool. 28 DecV 9.30 ure, ds. de Leur. Gerei. Kerk. 2e kerstdag!**Geen dienst. 28 Dec. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Noordgonwe. 9.30 ure, ds. v. Griethuijsen (Doopsbediening). Dreiachor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Ooiiterland. 9.30 en 2 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 .ure, Leesdienst. Goref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de lieer Romijn. Slrfanalaod. 2 ure, ds. Waardenburg van Bruinisse. Brolnlsse. 9.30, Leeskerk en 2 ore, ds. Waardenburg. Geref Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Bremmer. Geref. Gera. 9-30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Ood-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. Dinsdag 30 Dec. 6 ure, ds. Boone van St -Philipsland. Tholen. 9.30 en 2 nre, ds. Datema. Geref* Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Geief. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Keiler. Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 ure, ds. Nieboer van 's-Gravendeel. Oud-Geref'. \Gern. 9.30, 2 en 6 ure, ds Boone van Sint- Philipsland. Poortvliet. 9;30, Leeskerk en .2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 tn 6 ure, Leeskerk. Stavanlsse. 9.30 en 2 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 uro, Leeskerk. 5t.-Anoaland. 2e kerstdag 9.30 ure, Lees kerk. 28 Dec. 9.30, ds. Van Doorn en 2 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 2e kerstdag. 9 30 ure, Leeskerk. 28 Dec. 9 30, 2 ca 5 ure, idem. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand November. NOORDGOUWE. Geboren: 12. Jakoba Cornelia, d. V. M. Feleus en N. P. Hoo- - gerhuis. OUWERKERK. Gehfcwd: 29. Jakobus Boogerd, j.m., 27 j., van Amsterdam, en Adriana Janna Hendrikse, j.d. 20 j. Overleden: 10. Leendert Pieter Hooger- huis, wedn., 92 j. NIEUWERKERK. Geboren: 1. Adriana Abramina, d. van J. M. Klompe en A. C. Steendijk; 11. Lukas Willem, z. van W. A. Lievense en L. Boogert; 12. Jan netje Pieternella, d. van D. J. Flikweert en J. Heijb'oer. Gehuwd: 14. F. A. Tuijninan, j.m., 28 j. en W. J. J. Kooman, ji.d., 20 j. Overleden: 21. Samuel Komelis van Oost, 64 j., echtgenoot van Jacoba Tan netje Agatha Rademaker; 25. Janna Jaco- mina Hoogkamer, j.d., 47 j. BRUINISSE. Gehuwd: 21. Co-melis van Houdt, 28 j., j.m., van St-Annaland en Janna de Waal, 29 j., j'.d. Overleden: 1. Pieter Adriaan van Ves sem, 46 j., echtg. van A. C. Moelijker. 17. Janna de Groene, 90 j-, ongehuwd; 25. Wiillem de Koning, 87 j., wedn. van Jannetje Zoetet. STAVENISSE. Geboren: 1. Jan, z. van J. Suurland en Th. Moerland; 3. Walie- rnina, d. van C. v. Haatten en M. Pot- appel; 7. Izaak, z. van Iz. Wesdorp en M. J. Hage; 10. Jacob Johannus, z. van Joh. J. Hage en Jann. V. Iwaarden. Gehuwd: 20. Cornells Buija, 26 j. en Maria Hout, 24 j., j.d.; 27. Johannis -P, Vermaas, 41 j., wed. van Neeltje Schram en Rasoiina de Vos, 34 j., j.d.; 27. Jozua Bijl, 28 j., j.m. en Corn.a Overbeeke, 231 U j-d- Overleden: 16. Maria Helena Potappel, 27 j., echtg. van Leend. Roozemond. ST-MAARTENSDIJK- Geboren: Jacob Izak, z. Van C. M. Geluk en P. Hage; Martinws, z. Van L. A. Vroegop. GehuWd: D. C. van Zanten (Stave- nisse), j.m., 25 j. en J. J. Haige, j.d., 25 j.; M. P. van Gorsel, j.m1., 52 j. en A. J. Schot, j.d., 37 j.; P. Jasperse, j.m., 25 j. en C. Janse, j.d., 24 j. Overleden: Pieternella Izaftella, 23 j... d. van L. R. van Splunter en B. Wi. Carol; W. Carol, 47 j., echtgenoot van J. D. Zwiaigemaker; A. P. Hoek, 38 j., echtgenoot van J. H. Lee-uwé. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Marinus, z. van J. van den Houten jen J. A. van den Boogaard. Gehuwd: G. Vixseboxde, Iwiedn., 36 j.„ te Haiarlem, e-n C. A. Gunst, wed., 28 j.; J. M. Poley, 27 j., te Ye-rseke, en J. Ph. Bevelander, 19 j.; A. J. M. Veraart, 27 j, te Biervliet en E. C. Rombouts, 29 j. Overleden: Adriana Cornelia Schoonen, 53 j., echtg. Van F. Hommel. SCHERPENISSE. Geboren: 10. Maria Janna, d. van Josua Gerard Quaak en Machelina Margareta Poulusse; 10. Jo hanna Jannetje en Machelina, dochters van Marinus Johannis Hage en Maatje Guiljam; 12. Soetje, d. v. Johan Louis' de Jonge en Anna Elizabeth Ploppoel. Gehuwd: 6. Maarten Gerardus Heij boer, 39 j., te Poortvliet, en Anthoni Christina Slager, 30 j.; 20. Laban JaCo" Jansens, 25 j., en Pieternella Bolier, 24 j Overleden: 18. Machelina, 8 d., d. va Marinus Johannis Hage en Maatje Guil jam. THOLEN. Geboren:: Jacoba, d. van Melse en J. Kleppe; Arandina Dingen d. v. P. v. Driel en A. Du-ine; Hendri z. V. P. Deurloo en M. Nelisse; Pieter nella Anthonia, d. v. C. Goedegebuur en P. C. Gunst. Gehuwd: A. M. V. Oeffelen, j.m. en A. Jaquemijns, j.d.; A. C. Quist, j.m. e T. Manneke. Overleden: Simon Schot, 50 j., echt Van J. F. Baaij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 6