Zierikzeesche Nieuwsbode PUROL abonnementa advertentiêni Woensdag 17 Dec. 1924. zierikzeesche courant 81ste jaargang. - no. 11173. i»»!»"»*d.n EERSTE BLAD. H.H. ADVERTEERDERS Nieuwjaarswenschen. WEEKMARKT. Schrale huid Kloosterbalsem Pröi por I maanden f 1,60, franoo por poot /1,80. Voor hot buitenland por Jaar f 10,—. Af,onderlijk» nummer, cent. VeraehJJnt Haandag, Woonidag on VrJJdag. T»n 1—8 regola 80 ota. van 8 regeli en daarboven 30 ota. per regel. Beelamea 80 ets. p. regel. Ill - oontraot bolangriJko korting. Mr, A J, DE LOOZE Jr. Mfc-Mitl. H, J. KOSTEN, t,ve ™r ore. Dit nnjnmor bestast uit 2 bladen. (leelan w(J mede, dat adver tentie, over twee of meer kolommen, bestemd voor het nnmmer van* V r JJ d a g, niet later kunnen worden aange nomen dan tot DONDERDAG AVOND. j)0 Directeur. ZJJ, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Jan. a s. ver schijnen do nummers GRATIS. In het met 1 Jan. a s. verschijnend nnmmer van ons blad worden evenals vorige jaren opgenomen Niauwjaarswenschsn. De prijs hiervan is van 1 5 regels 75 cent, elke regel maor 15 cent. De inzending kan gesohieden tot en mot MasndaQ 28 December, uiterlijk 's vbormiddags 11 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat, nu de Eerste Kerstdag en de Nieuwjaarsdag dit jaar op Donderdag vallen, de gewone marktdag in deze Gemeente zal gehouden worden op de aan deze feestdagen voorafgaande Woens dagen Zierikzee, 17 Dec. 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., 1°.-Burgem, P. F. W1TTERMANS, Secretaris. B Ui TEWLAHP. Ken vermogen geweigerd In den aanvang van October overleed in Engelanl Sir Max Waechter, in den gezegenlen ouderdom van 87 jaar. Hij liet een vermogen van 631.000 Engelsche ponden na, waarvan de helft zijn zoon, den Engelscben kolonel Sir Harry toe komt. De andere helft werd vermaakt aan zijn neef, Dr. Max Waechter. Deze nu woont in Berlijn en is geboren Duit- scher. Een der merkwaardigste voor waarden, welke in dit testament aan de erfgenamen worden gesteld, is, dat Dr. Waechter binnen 5 jaar na het overlij den van zijn oom, Engelsch onderdaan heeft te worden. Hij heeft dan Duitsch land te verlaten en zich in Groot-Brit- tanje metterwoon te vestigen. Deze veel- eischende conditie komt te vervallen, Gesprongen Handen Ruwe Schrale Huid Springende Lippen en Huidwondjes PUROL in Doozen 30.60.90ct TuoeSOc' Bij Apothekers en Drogisten B I NNENLANP. l)e ambtenaarssalarissen. Het Tweede Kamerlid Bomans heeft den minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vraag gesteld: Is uw> Excel lentie niet van oordeel, dat, gelet op de beraadslagingen in de Tweede Kamer d.d. 11 December over de salarissen dier amb tenaren, die buiten het Bezoldigingsbe sluit vallen, de billijkheid medebrengt dat ook voor de overige ambtenaren de toestand van 1 October 1924, althans voorloopig, bestendigd blijft? Wettelijke regeling Landbouwonderwijs. Naar men aan de Res.bode bericht, is in verband met de bezwaren, welke indertijd tegen het wetsontwerp tot re geling van het middelbaar- en lager land bouwonderwijs zijn gerezen, besloten dit wetsontwerp geheel om te werken. Het laat zich dan ook aanzien, dat binnen niet te langen tijd tot indien-'ng van ge noemd wetsontwerp kan worden overge gaan. De rijwlelmerken. Teneinde het publiek in de gelegenhe'd te stellen, de rijwlelmerken voor 1924, die aan rijwielen zijn bevestigd, reeds voor Nieuwjaar te doen vervangen door merken, geldig voor tiet jaar 1925, heeft de minister van finaniefën de ambtenaren der accijnzen aangeschreven, v;an 25 de zer af tot en met 31 dezer geen controle uit te oefenen op de naleving van de Rijwielbelastingwet (St.bl. 1924, no. 306). Bij de intrede van het nieuwe jaar zal die controle echter terstond worden her vat. Zij. die aanspraak maken op de uit reiking van een kosteloos rijwielmerk voor 1925, kunnen dit reeds nu aanvragen bij den ontvanger der accijnzen van bun woonplaats. TWEEDE KAMER. Zittingdan Dinsdag 16 Deo. Besloten wordt a.s. Maandag en Dins dag eveneens te vergaderen. Ook Maan dagavond en zoo noodig eveneens Dins dagavond. Te beginnen met morgen, zul len de vergaderingen aanvangien des mor gens om 11 uur. Aan de orde is de Indische begroeting met de interpellatie- Wijnkoop in zake de regeeringsmaaitregie- len Contra de volksbeweging in Indië. De heer Wijnkoop Wil volledige vrij heid Voor zijn geestverwanten in In donesië. Het Communisme in Indië is, naar het oordeel van spr., niet tegen te gaan. Hij stelt de regeering eenige vragen betref fende zijn wenschen omtrent communis- wanneer inlusschen in Duitschland de wet is opgeheven, volgens welke Duit- tische bewegingsvrijheid :n Indië. sche burgers voor erfenissen zulk een j Minister de Graaff antwoordt, dat er hooge belasting hebben te storten. Zoo- 'i geen reactie bij de Indische regeering dra deze wet in Duitschland wordt op- j is tegen een gezonde evolutie. Zij heeft geheven, moet het kapitaal aan Dr. Wel degelijk oog voor de cultureel© be- Waechter direct worden uitbetaald in langen van de Indische bevolking. Berlijn. Natuurlijk hebben deze beper- j Een categorische opdracht als dhr. kende bepalingen, temeer, waar 't om i zulk een groote erfenis gaat, in ganseh Duitschland en niet minder in Engeland zelf de algemeene verbazing en belang stelling gewekt. De Beriijnsche corres pondent van het Lomdensche blad Daily Express" is den Berlijnschen medicus, die voor zulk een dilemma werd ge plaatst, gaan interviewen en weet van zijn bezoek b'ij Dr. Waechter 't volgende te vertellen: de overledene was vroeger directeur van de Besseler-Waecfrter en Co. Limited, Londen en Liverpool. Hij was een bekend filantroop en voorstan der van „de vereenigde Staten van Euro pa". Zijn geboorteplaats was Stettin, maar reeds in 1865 werd hij Engelsch staatsburger. Dr. Waechter verklaarde onder bovenstaande condities de erfenis niet te zullen aanvaarden. Hij voelt zich Duitschef en wenscht dit te blijven. Met zijn oom verkeerde hij steeds vriend schappelijk en daarom verbaasde hem diens testament destemeer. Herhaaldelijk bezocht hij zijn oom in Engeland. Hij gevoelt persoonlijk veel voor Engeland, hetgeen ec'hter geen reden voor hem is om zich te laten naturaliseeren. Met zijn vrouw en zijn gezin leeft en werkt hij in Duitschland en gevoelt hij zich op zijn plaats. Nederland en België. Volgens een Brusselsche corresponden tie in de „Temps" zou de Belgische de legatie, die dezer dagen in Den Haag is aangekomen, niet in opdracht hebben de in 1921 afgebroken onderhandelingen tusschen Nederland en België weder aan te knoopen. De delegatie bestudeert al leen deze onderhandelingen, teneinde de mogelijkheid te overwegen de afgebro ken besprekingen wederom op te nemen over de revisie van de verdragen van 1830. In Belgische politieke kringen en vooral in Antwerpen zou men graag de quaestie zien opgelost in de richting van de internationalisatie van de Schelde, zoo als geschied is met den Donau, den Rijn de Elbe en de Njemen. Wijnkoop aan den Landvoogd wilde doen richten, kan spr. niet zenden. Hij heeft daarentegen instemming met dienA be leid. Bizondere maatregelen om bewe gingsvrijheid worden slechts genomen in 't algemeen belang. Dhr. Albarda acht de Indische regee ring te pessimistisch in baar financieele beschouwingen; de bezu/nig-'ngswoede 'n Inaië wordt niet getemperd door krach tige arbeidersbeweging. Er :s geen voor uitgang bij de Indische bevolking waar neembaar. De regeering treedt te streng op. Spr. critiseert 't optreden der In dische regeering jegens de onderwijzers en onderofficiersvereen. „Ons Aller Be lang". De regeering nam echter een heel andere houding jegens ho.ogere ambte naren aan. Dhr. Gerritzen brengt hulde aan den minister en den gouverneur-generaal o.m. wegens 't sluitend maken der begrootmg. In de eerste jaren zijn echter nog veel linancieele moeilijkheden te overwfnnen. De regeering is nog met met een vast bezuinigingsplan gekomen. Verwijdering van overtollige ambtenaren dient ter be perking der Staatstaak. Dhr. van Rijcikevorsel waarschuwt te gen te groot optimisme omtrent den toe stand in Indië. De regeering bevordere particuliere on dernemingsgeest en voere opendeur-po litiek! Uit Stad en Provincie, Z1ERIKZEE. Van de Nutslezing op Dinsdag 15 December, waar de heer J. H. van der Giessen Jr. optrad, ontvin gen wij, daar wij zelf niet aanwezig kon den zijn, het volgende verslag: Bij afwezigheid van den voorzitter werd de spr. ingeleid door den heer Sik- kens. W'at van de lezing te zeggen? In de pauze waren er die zeiden blij te zijn dat de oude admiraal eindelijk den geest had gegeven. Daarmee is de situatie volkomen ge karakteriseerd. De overledene was een braaf man; zijn assche ruste in vrede! En na de pauze? De aanblik van de half leeggeloop en zaal was penibel, maar logisch was zij. Nadat de spr. nog ette lijke logische feiten had ten beste ge geven, waarin meerdere reptielen een be langrijke rol vervulden, yond hij dat het logisch was er maar mede op te houden. Logisch in het kwadraat was, dat aan het slot van applaus niets was te hooren. Les absents ont-ils toujours tort? Er is ten slotte geen regel zonder uitzonderingen; de Nutslezingen te Zie- rikzee hebben een goeden maam, deze zullen we dus onder de uitzonderingen regïstreeren. Wij verwijzen naar de mededeeling in dit nummer aan de leden van „Excel sior", die deel 'wenschen te nemen aan de groote pluimvee-expositie te Goes. Dinsdagavond werd hier een „Blue Band" (Vloe bend) avond gehouden in de Concertzaal, die ireheel gevuld Was met genoodigden. Een der vertegenwoor digers der firma v. d. Bergh riep de tal rijke aanwezigen het welkom toe. Het aeed hem genoegen zoo velen samen te zien, opdat het meerderen bekend worde, hoe de bereiding der margarine in hef algemeen en die Van de „Blue Band" in 't bijzonder plaats heeft. Voor de eigen lijke industriêfilm kregen We eenige na- tuurkieken uit Noord-Afrika en, niet te Vergeten, heel goede muziek van een trio, Voor deze filmavonden door de fir ma zelf geëngageerd. De eigenlijke industriêfilm bestond uit 4 acten: Het Was heel interessant van begin tot eind van olie, vet en melk tot margarine de bewerking te volglen. Met scheepsladingen Worden olieën en vetten uit het buitenland aangevoerd en gelost aan de veemen der firma, die over reusachtige terreinen beschikt om de dui zenden vaten olie, vet en grondstoffen voor de bereiding op te slaan. Uit de vee- men Worden de benoodiigde grondstoffen 'gepompt en naar de fabriek gevoerd, waar de bewerking begint. Met de groot ste zorgvuldigheid en hygiëne Worden de ingrediënten olie, Vet en melk ver werkt door de vernuftig uitgedachte ma chines, Want geen menschenhand raakt de stoffen aan, die, nadat ze tot marga rine zijn verwerkt, machinaal worden ge- Wiogen en ingepakt, om naar de afnemers te Worden geëxpedieerd. De bewerking van de melk Was alleen de attentie waard. Voorts kregen de aanWezigen een kijkje in het lab oratorium, Waar 't onderzoek nauwkeurig plaats vindt, en in de kan toren, Waar de moderne machines hun plicht nauwgezet vervullen. Het was een interessante film, die met groote aandacht Werd gevolgd. NIEUWERKERK. Heden benoemde de gemeenteraad tot assistente a. d. openb. school mej. J. P. Bijlo te Dreischor en tot gemeente-ontvanger enz., den heer J. L. V. d. Have Mz.'te Nieuwerkerk. Tot Voorz. der PI. Schoolcommissie werd her benoemd de heer M. J. Waale. ST.-MAARTENSDIJK. In ae Dinsdag gehouden raadsvergadering* is benoemd tot havenmeester, met ingang van 1 Jan., de heer N. J. Bierens. Aan de Coöpera tieve eleotrische centrale alhier zal cn- gevolge haar verzoek, gedurende tien achtereenvolgende jaren een subsidie worden toegekend van f 1000 per jaar. Kalenders. Van de N.V. van den Bergh's fabrieken ontvingen Wij voor 1925 een „Blue Band"- kalender, waarop het alom bekende meis jeskopje. De Stoomververij en Chem. Was- scherij „De Regenboog" te Tilburg (agent Firma Joh. den Boer, Zierikzee), gaf voor 't Volgend jaar een smaakvolle kalender uit. Prov. Staten van Zeeland. In de Maandag gehouden vergadering van de Prov. Staten van Zeeland heeft de voorzitter het op 5 dezer te Terneuzen overleden lid, den heer R. G. E. Nolson herdacht. Het nieuW gekozen verklaarde lid, de hear Ph. J. van Dixhoorn, werd bëëedi'gd. Ingekomen Was een verzoek van de Spoorwegmaatschappij Tholen en Weste lijk Noord-Brabant om den termijn te verlengen, waar binnen voor het ver krijgen van een renteloos voorschot van f 1.209.000, moet worden aangetoond, dat van anderen een bedrag van ten minste f4.091.000 Verzekerd is, Van 1 Jan. 1925 tot 1 Jan. 1927. Ged. Staten stelden voor dit adres te behandelen en, in verband met de nieuwe brugplannen over de Een dracht, slechts uitstel te verleenen tót 1 Aug. 1925. Dit voorstel werd aangeno men met op 1 na algemeene steflmmen. Een zeer uitvoerige discussie had plaats naar aanleiding van een adres van den öentralen bond Van Trans portarbeiders, waarin werd opgekomen tegen de Wijzigingen in de diensten op de provinciale booten door ontslag van 10 man van het personeel en het uitbreiden van den diensttijd voor de overigen. Een motie van den heer Onder- dijk, om als de overtuiging van de Sta ten uit te spreken, dat de Werktijden te lang zijn en aan Ged. Staten te verzoe ken, met de organisaties van het perso neel te onderhandelen om zoo mogelijk de grieven uit den weg te ruimen en de resultaten daarvan ;aan de Staten mee helpt direct te deelen, werd verworpen met 85 tegen 7 stemmen. Ged. Staten verklaarden geen bbzwaar te hebben tegen een motie-van der Wart, waarin zij alleen worden uitgenoodigd, de zaak nader onder de oogen te zien. Deze motie Werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Ged. Staten hadden mededeeling ge daan over het aantal passagiers, dat op Zondag met de provinciale stoombbot- diensten Wordt vervoerd, en naar aan leiding Van opmerkingen daarover in de afdeelingen toegezeg|d, dat zij Zullen trachten, nog meer beperkingen op Zon dag in te voeren. Dit werd zeer toege juicht door den heer Brandsma en door den heer Kodde. Ook de heer De PauW Verdedigde verdere beperking van de dienst op Zondag in het belang Van het personeel. De heer Van Waesberghe ver dedigde daarentegen de belangen Van Z.- Vlaanderen, vooral ook bij het behoud van de postverbinding op Zondagmorgen. De heer van Rompu zeide, dat Ged. Staten gaarne den Zondagsdienst zooveel mo gelijk beperken willen, maar men moet rekening houden met de belangen der ZeeuWsch-Vlamingen en de treinverbin ding naar Holland. Ten aanzien van de electriciteitsvbor- ziening Werd betoogd, dat bij de Prov. Zeeuwfeche Electr.-Mij. de teehn. leiding niet geheel in orde is, en de centrale Voor Zeeuwsch-Vlaanderen niet op eco nomische Wijze wordt bestuurd. De vraag, of na Zeeuwisch-Vlaanderen nu ook de andere deelen Van Zeeland door de P.Z.E.M. zullen worden geëleb- trificeerd, werd weer uitvoerig bespro ken, maar ten slotte kwam men ook nu niet verder dan dat nog Weer rapporten zullen worden opgemaakt en in een bui tengewone zitting in het Voorjaar van 1925 vermoedelijk de zaak der electrici- teit aan de orde zal komen. Van Verschillende zijden Werd hulde gebracht aan de commissie, die onder leiding van den heer Welleman een Voor loopig rapport heeft uitgebracht over de electrificatie van de middengroepde eilanden Walcheren en Noord- en Zuid- Beveland. Begonnen Werd met de bespreking van het Voorstel, voor de lijn Vlissingen— Breskens een nieuWe boot, mede geschikt voor vervoer Van ruim 20 auto's of Wa gens, aan te schaffen, waarvan de kosten op f400.000 Worden geraamd. Van den zomer was besloten tot aanschaffing van een boot Voor f 175.000, die echter niet tevens als passagiersboot dienst zou kun nen doen. Nadat Ged. Staten hadden toegezegd, niet tot uitvoering van het besluit te zul len overgaan alvorens een zeer deskun dig, onpartijdig onderzoek is ingesteld, hebben de Staten z. h. s. het voorstel aan genomen. Geo. Staten werden gemachtigd, voorloopig te voorzien in een behoorlijk beheer van de provinciale fondsen, als het kantoor van den rijksbetaalmeester te Middelburg wordt opgeheven. Ged. Staten hadden voorgesteld, het besluit Van 21 Juli j.l. tot het aanschaffen Van een nieuwe boot voor het veer Van Kortgene op Wolphaartsdijksche Veer in te trekken en een boot van f 60,000 aan te schaffen. Na uitvoerige besprekingen, waarbij o.a. het idéé van twee booten, één voor passagiers en een voor auto's enz., naar voren kwam, werd een Voor stel tot uitstel van de beslisïng verwor pen met '21 tegen 17 stemmen en het voorstel Van Ged. Staten aangenomen met 29 tegen 9 stemmen. Met 83 tegen 5 stemmen werd een voorstel-Vienings ver worpen oml f 300 subsidie te geven aan de handelsveetentoonstelling te Goes, waardoor een voorstel Van Ged. Staten, afwijzend te beschikken op een verzoek pmfT 1000 subsidie, was aangenomen. Daar in de afdeelingen een motie van de vrijz.-iem1. fractie, om hulde te bren gen aan Ged. Staten voor hun optreden inzake het verkrijgen van toestemming tot het heffen van extra-opcenten bij wijze vian wegenbelasting, zeer verschil lend was beo,: rdeeld, werd deze motie ingetrokken, zulks op een wenk van Ged. Staten zelf, die echter toezegden, alles te zullen blijven doen om die belasting te mogen heffen. Kwellende pijnen in kiezen, tanden en aangezicht, verdrijft men door Sanaplrln-Tabletten (Mynhardt). Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. RECHTZAKEN. met 2(Jn föoetyroncfstoffen i EEN HEERLIJKE LEKKERNIJ ONDERWIJS. Vergiftiging. De Utrechtsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak Van den drogist 'W|. J. V. te Amersfoort, beklaagd Van poging tot moord (vergiftiging), twee maal gepleegd, op zijn echtgenoote. Zij- Veroordeelde den beklaagde, overeenkom stig den eisch Van het O. M., tot twintig jaar gevangenisstrdt, met aftrek Van de Voorloopige hechtenis. De heer A. L. de Vos, opvoedend leeraar te Avereest, vroeger onderwij zer aan school A te Zierikzee, is be noemd tot hoofd eener school te Bor ger broek (O.) AANBESTEDINGEN. ZIERIKZEE, 16 Dec1. Heden werd al hier ten verzoeke Van de Christelijke Gereformeerde Gemeente ten overstaan van notaris Biermasz, publiek verkocht: Het Kerkgebouw met erf aan de Meel- straat, groot ongeveer 2 Aren 86 Centla- aren voor f 6600. Toebeding f 25. Bij de op Zaterdag jl. gehouden aan besteding door de Vereeniging Land bouwbelang" te Bruinisse van kunstmest stoffen waren de laagste inschrijvers voor: 116,800 k.g. superfosfaat 17 o/0 dhr. De W!it, Den Haag voor f 3^32; 14000 k.g. Thomasslakkenmeel, id. f 0,15; 90200 k.g. kali 40 o/0 dhr. Timmers, Portu- gaal f 5,25; 70700 k.g. chilisalpeter le levering, Centraal Bureau, Rotterdam, f 14,20; 75400 k.g. 2e levering, id|. f 14,28; 6700 k.g. zwavelzure ammoniak 201/2 0/0, f 15,55; 8740 k.g. Galfoxmaïs, dhr. Joh', v. di. Berge, Bruinisse, vtoor f 12,34. Aan de laagste inschrijvers is de levering ge gund. KERKNIEUWS. Ned. Herv. lterfc Aangenomen: Naar Oost-Vlieland, Cand. W1. G. Reddingius te Soestdijk. Naar Bergeyk (N.-Br.), dr. F. W. C. L. Schulto te Hierden (Gld.). Naar Koekange (Dr.) Cand. B. H. van den Berg te Utrecht. Bedankt: Voor Balk, C. A. Lingbeek te Reitsum. - POORTVLIET. Herbenoemd tot; ouder ling, de heer W. M. Ista en tot diaken de heer W. van Nieuwenhuijzen. Geref. Kerk. Beroepen: Te Wons o.a., cand. L. E. Smilde te Utrecht. Te Waddinxveen, W'. Veder te Gouda. Te Oud-Vosmeer, T. Sap te Gouda. Bedankt: Voor Grijpskerk (Gr.), H. Bps- wijk te Gaast (Fr.). Chr. Géref. Kerk. Aangenomen: Naar IJmuiden, T. A. Bakker te Sliedrecht. Bedankt: Voor Kornhorn, C. van der Zaal te Deventer. Voor Zaandam, P. de Smit te Nieuwe-Pekela. Geref. Gem. Bedankt: Voor Genemuiden, A. Verha gen te Middelburg. Voor Werkendam, A. de Blois te Vlaardingen. W^SSöHHjEjENDE berichten. Een geüaarlijk middel. De inWoner van Lonneker, die een geweer aan een boom bond en dè haan daarvan in verbinding biraebt met een touw, dat naar een haag leidde, zoo dat dit geweer afging, waar door een jongen achttien hagelkorrels in het been bekWam, werd Veroordeeld tot drie maandem voorwaardelijke gevan genisstraf en tot betaling van f 100 aan de algemeene armen te Lonneker en f100 aan den getroffene. Brandideerjeest. Een lid van de brand* weer te NieuWkuyk zal binnenkort Zijn 50-jarig lidmaatschap van den brandweer vieren. De brandweer nu vroeg den raad een subsidie van f75, ten einde daarvoor een schuurtje te bouwen en dit ter eere van den jubilaris op diens ambtafeest in brand te steken. De raad heeft de beslis sing op het Verzoek aangehouden. Hevige brand. Te 's-Heerenberg zijfl de woning van S, en een aangrenzende schuur van Van der E. geheel afgebrarid. Een varken en een hond kwamen in de vlammen om. De zoon van- S. wist zich nauwelijks te redden. Tóen men hem eindelijk wakker kreeg, was het vuur reeds zoo nabij, dat zijn haren geschroeid waren. TAN S1SNDE m In Britsche officiëele kringen' maakt men ziiöh ongerust over den toestand in Marokko. Alkassar is gevallen, Waardoor de verbindingsspoorweg Geuta—Tetuan, Welke Van zoo groote be teekenis is voor de proviandeering enz. der Spaansch© troepen, blootgesteld is aan directe aan vallen. Twaalf Van de grootste staalfabrie ken in het land van Charleroi deelen mede, dat zij tegen 1 Januari hun bedrijf sluiten. i Hij SfffllffJ !|j Blijkens een officiëele Japansch© mededeeling zijn er bij het vergaan' van het opleidingsschip Kwanto 107 menachen omgekomen. Ramsay Mac Donald vertrekt 22 1 December naar West-Indië en Canada in Verband met zijn gewondheid. Na vijl I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 1