Zierikzeesche Nieuwsbode j Het zegel der Stilte. BIJVOEGSEL behoorende by de ?an Woensdag 10 Dec. 1924, no. 11170. Uit Stad en Provinoie. BROUWERSHAVEN. In de vac'ature j wijlen dhr. K!. J. van Schelven, is als lid van den gemeenteraad benoemd ver klaard dhr. M. Pannekoek, die deze be- noeming heeft aangenomen. OOSTERLAND. Vergadering van den Raad der gemeente, gehouden op Woens dag 3 December. Voorzitter de burge meester. Afwezig met kennisgeving de heeren P. van der Hulle en J. J. de Vos. Gelezen Wordt een brief van mej. wed. H. Stouten, bevattende de kennis geving, dat gjij tegen 1 Februari a.s. de huur Van de door haar bewoonde wo ning opzegt en een schrijven van den gemeente-opzichter, houdende dankbetui ging voor de belooning, wegens bemoeiin gen bij den gebouwden muur op de haven. Komt ter tafel den brief van Ged. Staten, bevattende de mededeeling van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, dat Zijnerzijds tegen een heffing van leges van jachtakten van het hoogste 50 pCt Van de in art. 15 der Jachtwet 1923 vastgestelde rechten, Zon der het zegelrecht, geen bezwaar meer Zal worden gemaakt. Men besluit met alg. stemmen de desbetreffende verorde ning te wijzigen en voortaan in plaats van 20, 50 pCt. te heffen. De begrooting voor 1924 wordt gewijzigd. Wordt gelezen een schrijven van den scriba der Geref. Kerk, bevattende een uitnoodiging tot bijwo ning van de intrede van den predikant, ds. D- Bremmer. De leden, die daarvan gebruik willen maken, worden in de ge legenheid gesteld deze samenkomst bij te wonen. Aan mej. P.a Heuseveldt word/ overeenkomstig haar verzoek met ingang van 1 Jan. a.s. eervol ontslag Verleend als vroedvrouw met dankbetui ging voor de in deze betrekking aan de gemeente bewezen diensten. Gaarne zal van haar aanbod gebruik gemaakt wor den om hare diensten te blijven verlee- ■nen tot dat in de vacature zal zijn voorzien. Met algemeene stemmen wordt verworpen bet verzoek der vereeniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Schouwen en Duiveland", om betaling gedurende 30 jaren van een bijdrage van een annuïteit-rente aan de gemeente Zon- nemaire. De voorzitter deelt mede, dat de ziekenbarak geschilderd is en in orde gebracht en stelt voor ze als voorheen in gebruik te geven bij 't „Groene Kruis" onder voorbehoud, dat, ingeval ze noo- dig is, onmiddellijk moet ontruimd wor den, hetgeen wordt goedgevonden. Hierna sluiting. Zeenwsche Kamer van Koophandel. Vrijdag a.s. houdt de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden een openbare vergadering in de raadzaal te Middelburg. Onder de inge komen stukken is een schrijven van den minister van Arbeid enz. inzake de wen- sdhelijkheid, om in ieder geval :n het jaar 1925 weder een geheel nieuwe kie zerslijst op te maken. Het bureau deelt geheel en al de opvatting van den mi nister in deze. Onder de ingekomen stuk ken, die het bureau voorstelt voor ken nisgeving aan te nemen zijn o. a. éeri schrijven van de firma Misset, uitgevers van „Handelsberichten", met verzoek abonnementen te nemen voor de leden der Kamer en een Van de Vereeniging voor Maalderij en Bakkerij te Wagenin- gen, inzake het verleenen van finantieelen steun. Op beide verzoeken is reeds eer der afwijzend besdhikt, Inzake een adres van de Kamer van Koophandel te Haar lem' betreffende het bij de Eerste Kamer in behandeling zijnde, voorstel van wet- Rutgers cis. pver plaatselijke keuze, is het "bureau van meening, dat men zich bij het bepalen van zijn stem omtrent dit ontwerp door andere motieven dan de belangen Van den handel zal laten leiden. 1 ssssgaggggBS!bb Door William Le Queux. 42 „Integendeel, je zult me ten .zeerste Verplichten ooor alles té zeggen, wat je weet. Denk niet, dat ik er boos om zal worden; hij was mijn vriend, maar heeft mij slecht behandeld." „Wel, mijnheer", antwoordde zij, „hij kwam hier heel laat op een avond eni mevrouw zat bijna den geheelen nacht in de salon met hem te praten. Ik sloop naar beneden, omdat ik wilde weten, wat er gebeurde, maar ze spraken zóó zacht, bijna fluisterend, dat ik slechts weinig kon Verstaan." „Wat heb je gehoord?" „Ik kon begrijpen, dat de heer in ge- Vaar verkeerde iets met een meisje. Mevrouw sclheen zeer opgewonden, en praatte oVer een ander meisje, dat zij Phrida noemde, of Iets dergelijks en toen sprak de heer over iemand, dien zij Royle noemden en toen scheen me vrouw woedend te worden. Ik hoorde haar duidelijk zeggen: „Je bent gek, Digby! Als je niet voorzichtig b'ent, zul je de heele boel bederven". Toen zij hij: „Als de waarheid nan het licht komt, zal zij er voor boeten, niet ik." „Wie denk je, dat hij bedoelde met zij", vroeg ik. Van het comité vliegtocht Nederland— Indië kwam een verzoek in om finan- tiieelen steun. Het belang dat handel en industrie in het d'striet in Indië acht het bureau niet van dien aard, dat het ge rechtvaardigd zou zijn voor het beoogde doel gelden uit de kas der Kamer be schikbaar te stellen en stelt het daar om voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Inzake verzoeken om lid te worden van de Kamers te Parijs en te Brussel is het bureau huiverig een voor ste' lot toetreding te doen. Van de ver. „Scihuttevaer" kwam het verzoek in dat de Kamer lid zal worden dier vereeniging. Het bureau wijst erop, dat deze vereeniging zeer nuttig Werkt voor de belangen van de 'binnenvaart en voor het district der Kamer een goed werkende binnenvaart zeker van zeer veel belang is. Het acht dan ook alles zins termen aanwezig voor f 2,50 per jaar lid te worden. De Kamer te Alkmaar heeft aan den minister verzocht te bevorderen dat aan hen, oie in het Handelsregister zijn In geschreven, gelegenheid worde gegeven tegen aanmerkelijk verlaagde tarieven de beaoelde inlichtingen te verkrijgen. Het bureau meent echter, dat er geen re denen zijn een bepaalde categorie van personen in deze te bevo.ordeelen en acht het juister in -het algemeen de ta rieven weder te verlagen, minstens tot het vroeger geldende bedrag. Het bu reau stelt dan oi k voor een adres tot den minister te richten, met welks voor stel de commissie Voor de wettelijke bepalingen zich vereenigt. Het bureau is het met de Kamer te Alkmaar eens, dat de niet afsluiting van overwegen groote bezwaren medebrengt. De commissie voor het Verkeerswezen kan zich unanem vereenigen met het in het adres vermelde denkbeeld om de zaak in handen te stellen van een studie commissie. Over de kwestie zelve is de commissie echter niet eenstemming in haar oordeel. TERKOOPINGEN, ENZ. OUD-VOSSEMEER. Door notaris Bie- rens te St.-Annaland werd alhier verkocht voor erven wed. A. Verbeek, een woon huis met erf aan de Oude Molen; ge boden werd f 1050,waarvoor geen gunning volgde. BOEKENNIEUWS. Bij de heeren Oosterbaan le Cointre te Goes is van de hand van den heer M. Maas, hoofd der school te Schone, een werkje verschenen, getiteld „De Suiker biet', (van zaad tot suiker). Toen eenigen tijd geleden onzie cou rant het verslag bevatte van een excursie naar één der West-N.-Brabantsche suiker fabrieken door de 5e klasse der R. H. B. S. te Zierikzee, bleek hiervoor veel be langstelling te bestaan. Wie nu nog eens op zijn gemak iwil lezen hoe het proces „van zaad tot sui ker" tot stand komt, zal goed doen het boekje aan te schaffen. De prijs van f 1,50 behoeft geen bezwaar te zijn. 't Werkje is verdeeld in 7 hoofdstukken, waarin w'orden besproken: de bietenteelt; de Zaadteelt; zaaien en oogsten; wegen tar- reeren; monster nemen; gehalte bepalen; transport; verwerking in de fabriek en in de suikerraffinaderij. Photo's en tee- keningen dragen veel bij tot verduidelij king van het geheel. TAN HEINDE EN VEE, Men meldt uit Berlijn, dat de reini gingsdienst Maandag den heelen dag druk in de weer is geweest om de straten van de stad van de modderige verkiezings- pamfletten te zuiveren. Voor dit doel waren er van 6 u,ur af 3000 man op uit gestuurd. Om 10 uur 's ochtends zag Berlijn er weer eenigszins fatsoenlijk uit. Men schat dat in de laatste dagen on geveer 75.000 K.G. papder aan de bevol king is uitgedeeld. In ue zaak tegen de bende der Punt mutsen", het gezelschap boeven, dat kort na den wapenstilstand de streek van Rijssel en Roubaix onveilig maakte, :s thans vonnis gewezen. Olivier, de „Tij- „O, mijnheer, dat zou ik onmogelijk kunnen zeggen", was haar antwoord. 0Zij waren hier uren lang alleen; hij scheen haar te verzoeken hem iets te vertellen, maar zij weigerde steeds en telkens wan- peer hij den naam, Royle noemde, werd zij-boos en opgewonden. Eenmaal hoorde ik 'haar zeggen: „Zoo lang je je weg houdt, behoef je niet bang te zijn. Nie mand, zelfs het meisje niet, heeft eenig idee van de waarheid; er is geen reden om ongerust te zijn maar denk er aan, je behandelt mij eerlijk, Digby, pf anders bij den hemel, zal je het be rouwen!" „Dus zij dreigde hem?" merkte ik op. „Ja ze scheen vastbesloten." „Ging hij veel uit?" „Zoolang hij hier was, heb ik hem nooit verder dan den tuin zien gaan", zei het meisje, dat buitengewopn intelli gent 'bleek te zijn. „En All?" ;,Ali vergezelde hem voortdurend; wan neer zij samen waren spraken zij een vreemoe taal." Plotseling kwam een gedachte bij mij op Kon hel mogelijk zijn, dat Ali een Peruaansche Indiaan en geen Hindoe was? Was hij de medeplichtige van den ge- heimzinnigen Engelschman Cane, den man, die verdacht werd den dood van Sir Digby Kemsley veroorzaakt te heb ben? ger", is ter dood veroordeeld; Collet heeft levenslangen dwangarbeid gekre gen, Dendooven (de verklikker der bende) twintig jaar dwangarbeid, Morant vijftien jaar dwangarbeid en twintig jaar ver- blijfsontzegging, Bintein 10 jaar opsluiting "en tien jaar verblijlsontzegging, en Ter- ryn 5 jaar cel en 500 francs boete. De andere beklaagden zijn Vrijge sproken. De auto Van den burggraaf van Spoelbergh, die twee Hongaarsche pleeg kinderen van den burggraaf met haar onderwijzeres te Aerschot had afgehaald, is tengevolge van oe mist in de Dijle gereden. De chauffeur wist naar den wal te zwemmen, doch de beide 12-jarige meisjes en de onderwijzeres, die in de auto opgesloten zaten, zijn Verdronken. Haar lijken zijn reeds geborgen. Het par ket heeft een onderzoek ter plaatse in gesteld. 1 i Uit Astrakan (Zuid-Rusland) komen berichten over een toenemende pest-epi- demie. Het aantal ziektegevallen zou de 10.000 overschrijden, terwijl het sterfte cijfer 65 pot. bedraagt. Door strenge iso latie-maatregelen is het gelukt de ziekte tot de stad en de naaste omgeving te beperken. Uit New-York wordt bericht, dat een kapitein oer politie, twee luitenants en zes agenten zijn gearresteerd. Zij wor den er van beschuldigd, smokkelaars- benden te hebben geholpen bij het 'aan land brengen en naar het buitenland vervoeren van spiritualiën ter waarde Van 50 millioen dollar. i De machinist van een trein Brussel— Antwerpen, merkte op een gegeven mo ment, dat zijn machine aan een kant be gon over fe hellen. Hij stopte, onderzocht de locomotief en bevond, dat er een wiel mankeerde. Bij de gedachte, welk een ramp er had kunnen gebeuren, schrok de man zoo, dat hij neerviel en kort daarop stierf. Zooals wij reeds meldden, is de Fransche benzine-boot „Cigale" verleden week nabij 'het eiland Madagascar ver gaan, terwijl slechts een gedeelte der be manning door te hulp gesnelde schepen gered werd. Thans meldt Lloyds, dat ook de kapitein en de andere leden der bemanning, die nog werden vermist, be houden te Réunion geland zijn. Naar uit Mexico wordt gemeld, heeft een bende' van 70 man TapaLapa in den staat Jalisco geplunderd. Elf in woners werden gedood, terwijl 7 zwaar gewond werden. De bandieten zijn met veel buit gevlucht. Als passagiers verkleede roovers hebben op een onder Amerikaansche vlag Varende stoomar in de Chineesche wate ren de aan boord zijnde Chineesche do centen en studenten gevangen geoomen en naar het binnenland vervoerd. De Fransche regeering beeft in ver band met de door de politie gedane huiszoekingen 60 buitenlandsche commu nisten uitgewezen. Het Spaansche directoire heeft een ontwerp in studie tot het bo,uwen van een reusachtige vlieghaven te Sevlilla, welke voornamelijk zou dienen voor een Zeppelindienst met Argentinië. In de bijeenkomst van den Raad (Van den Volkenbond te Rome heeft Cham berlain getuigenis afgelegd van den eer bied en het vertrouwen van de Engelsche regeering in het Engelsche volk in den bond. Nczdlcttig ongeluk. Te Tuiflijk (gem. Druten) klom' de 19-jarige P. otp den ouden toren. Toen hij boven was, brak de half vergane plank, waarop1 hij stond. Hij stortte naar beneden en stierf spoe dig daarna. Geëlectrocutiznneerd. Te Rosmalen na bij Den Bosch werd Maandag de politie gewaarschuwd, daar zich tusschen de dra den van het hoogspanningsnet, welke met 50.000 Volt geladen zijn, een vjoorwerp moest bevinden, dat door den dikken mist en de duisternis niet herkenbaar was. De politie toog op onderzoek uit en vond midden in het land aan een van de Wat het meisje mij vertelde was wel verwonderlijk. „Weet je zeker, dat de man, dien zij Digby noemde, verleden Zondag is weggegaan?" vroeg ik. „Heel zeker. Ik hoorde, dat hij Zater dagavond tegen mevrouw zei: „Morgen om dezen tijd ben ik weer in Brussel! En ik weet, dat hij er heen ging, want den volgenden dag moest ik een brief voor Brussel op de post doen." „Voor hem?" riep ik uit. „Wat was zijn adres?" „De naam was Bryant en het adres Roste Restante, Brussel." „Was die man, dien zij Digby roemde, goed gekleed „O, neen in het geheel niet. Hij sdheen kaal en arm; hij had alleen maar een hand valies en ik geloof dat hij van heel vev kwam, uit het buitenland, alleen maar om met haar te spreken." „Dus je denkt, dat hij nu in Brussel is?" „Ik heb den 'brief Maandagavond op de post gedaan vandaag is het Woens dag", zei zij. „Heb je nog iels gehoord van den per soon, dien zij Royle noemden?" vroeg ik na een korte pauze, terwijl ik nog een 'halve souverein in haar hand drukte. „Ja", antwoordde zij nadenkend. „Op een middag, toen ik de thee in den salon bracht", hoorde dk Mevrouw zeggen: „Ik houd niet van dien Royle hij heeft kwaad in den zin, Vooral omdat hij het groote masten Van het elektriciteitsnet het lijk van een man met het hoofd naar beneden hangen: de armen waren wijd uitgestrekt en de linkerknie steunde tegen een aer draden. In verband hier mede wordt vernomen, dat 'g avonds te voren bewoners uit de omgeving van de bedoelde mast een hevige knal en een fel licht hebben waargenomen. Hier aan werd echter geen verdere aandacht geschonken, totdat Maandagmorgen een voorbijganger met de reeds gemelde me dedeeling kwam, Middelerwijl is bekend geworden, dat Maandag een der patiën ten van 't Krankzinnigengesticht „Coude water" losgebroken en ontvlucht is, zoo dat dit in verband wordt gebracht met het vinden van het lijk. Amsterdammertjes. Te Zwolle li proces verbaal opgemaakt tegen zes barbiers en kappers, wegens het ln voorraad hebben en ten verkoop aanbieden van' loten, z g. „Amsterdammertjes". De onder nemer heeft Koninkiyke goedkeuring gekregen op zijn naamlooze vennoot schap „de Volksbouw". Hy heeft daaraan verbonden een premleleening en doet het nu ln zyn biljetten voorkomen alsof hy Koninkiyko goedkeuring gekregen heeft, zoowel op zyn N. V. als op do premleleening. Dat laatste is onwaar. Een Kath. dagblad te Zwolle, dat een advertentie ter plaatsing had gekregen, is door de politie gewaarschuwd, dat by plaatsing proces verbaal opgemaakt zou worden. De moedermoord. De pas ondekte moedermoord te Blesse (Friesland), is gepleegd op 3 September van het vorig jaar. De 38 jarige J. C, die slecht oppaste had geld noodlg om kermis te vieren en kon dit van zyn moeder niet los krygen. De zoon zou toen, terwyi zyn moeder een geit zat te melken, haar met een houten timmermanshamer hebben geslagen en in een put gewor pen. Kalmweg heeft toen de zoon de sleutels uit den zak van de vrouw ge nomen, een bankbiljet van f 10 en eenig kleingeld gestolen. Dit losse geld stopte hy weer in den zak der moeder, waarna hy het lichaam met het hoofd naar beneden in een 24 voet diepen put heeft geworpen, waarin nog geen meter water stond. Met overleg zette hy het emmertje, waarmee het water werd opgehaald, naast den openstaanden put, om op die manier den Indruk te geven, dat er een ongeluk was gesohied. Vervolgens ging hy met do f 10 op stap naar de kermis en hield het daar tot 's naohts 12 uur uit. Thuis gekomen maakte hy luid misbaar, omdat hy zyn moeder miste, die hy toen oven later zelf uit den put ophaalde. Algemeen werd aan een ongeluk ge dacht. De dokter, die de doodsohouw verrichtte, ontdekte wel de hoofdwond, dooh schreef deze toe aan den val in den put, zoodat dan ook verlof tot be graven werd gegeven. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copy wordt niet teruggeaondcn. Zierikzee, 8 December 1924. M. de R. i i Toen eenigen tijd geleden een mijner beesten over het voetpad liep, waar schijnlijk doordat het dier liever niet op de grove groote steenen liep door de overgevoeligheid der pooten, werd ik als eigenaar bekeurd en beboet. Zou men nu M. 4 R., ook niet eens willen toezien, dat bij aankomst en ver trek der booten, de beesten niet met stokken worden afgebeuld door een hoop jongens, die met stokken gewapend ge reed staan aan de trap der aanlegplaats? Het zou aanbeveling verdienen daar eens een bekeuring te maken, in plaats van iemand te bekeuren, wanneer een zijner beesten op 't voetpad loopt. Met dank voor de plaatsing, Een dierenvriend. Zierikzee, December '24, Geachte Redactie. Ondergeteekende Verzoekt U beleefd, onderstaand protest te willen plaatsen. Doet de uil Werkelijk zooveel goed, dat het zijn kwade streken overtreft? meisje liefheeft! De heer lachte en zei: „Maak je niet bezorgd; hij weet niets en zal ook niets te weten komen, tenzij jij hem iets vertelt. Toen zei mevrouw, „ik ben misschien dom geweest, maar toen ik hem ontmoette, heb ik over een paar dingen gesproken, Voldoende om hem aan het denken te brengen." De heer stond boos op en riep hardop: „Wat jij gekkin! Je hebt hem Verteld heb je je door je lange tong laten meestee- pen en hem de waarheid verteld?" maar zij Zei, dat ze hem niet de volle waar heid verteld had en begon hem uit te Schelden, zoodat hij de kamer uitliep en den tuin inging, waar ik hem eenige oogenblikken later opgewonden met Ali zag praten. Maar als de twee mannen aan het praten waren, kon ik ze natuur lijk niet verstaan." „Dus je mevrouw verklaarde, dat zij niet van Royle hield?" „Ja, zij scheen bang vpor hem te zijn bang, dat hij te veel omtrent de een of andere zaak wist", antwoordde het medsje. t i „Eerlijk gezegd, mijnheer, nadat Ik *>o een paar dagen had opgelet, kwam1 ik tot de conclusie, dat de heer zich Ver borgen hield dat de politie hem mis schien op -de hielen zat." „Waarom?" vroeg Ik. „Waarom denkj je dat?" [il] „Ik weet het niet precies, misschien door de woorden welke ik opving, rai#- Ik betwijfel 't ten zeerste. Dat hij zoo veel ratten, muizen etc. verslindt moge Waar zijn, maar als hij jonge patrijzen, fazanten, duiven etc. te pakken kan krij gen, zal hij zeker geen ongedierte pre- fereeren. Geloof gerust, dat hij in nood muizen et<3. zal eten, als hij ander edel pluimvee niet kan grijpen. Vergun mij de meening te zijn toegedaan, dat 't kwaad Wat de uil doet, het goede ver overtreft. Laait ons echter het goede met het kWade deelen, mogelijk zijn nog vele nuttigheden van den uü ons niet bekend, maar Wees U, Z. L. M., dan ook zoo goed niet te eischen, dat de duif onver diend gevangenisstraf wordt opgelegd. U, Mijnheer de Redacteur, dankend vloor de verleende plaatsruimte, I Hoogachtend, i i 1 F. C. VAN METEREN. Noodlijdend Hongarije. Na geruiroen tijd ons niet tot het publiek gewend te hebben om steun bij onS liefdewerk, zien wij ons thans weder genoopt een dringend beroep te doen op onze weldadige landgenooten om ons in staat te stellen onzen .arbeid ten be hoeve der Hongaarsche kinderen, Van allerlei stand en belijdenis, voort te zet ten. Bij een kort geleden ter plaatse in gesteld onderzoek, met raadpleging ook van daar gevestigde Nederlanders, is op nieuw gebleken, dat met name te Buda pest, de duurste stad van Europa, nog veel ellende heerscht onder de tallooze gezinnen, waarvan de kostwinner óf ont breekt óf met een geheel onvoldoend traütement (een hoogleeraar bijv. f 90 per maand!) vrouw en kinderen aan koude en honger ziet blootgesteld. Melk en rijst zijn b.V. voor het meerendeel der bevolking onbereikbare weelde-arti- kelen geworden. Dankbaar herdenken de duizende ouders, wier kinderen h:er te lande werden verzorgd ea gesterkt terug keerden, de weldaden van ons volk, maar nog hunkeren er duizendtallen om ook aan de beurt te zijn om hier levenskracht en levenslust op te doen. Helpt ons deze niet te leur te Stellen!-Laat uwe gaven groot en klein, ons toevloeien, liefst aan het adres van onzen penningmeester, den heer C. de Neef, Anna Paulownastraat 49. i Den Haag. T HET CENTRAAL BUREAU VOOR HONGAARSCHE KINDEREN. Llebesgaben. De Vereenigde Plaatselijke Comité's Voor Noodlijdende Landen hebben zich, teneinde aan veler verzoek te voldoen, bereid verklaard Zich te belasten met de verzending van Kerstmis Liebesgaben naar Weenen, Graz enz. van ten hoogste 10 K.G. per pakket. Het Roode Kruis aldaar Weiast zich met het uitgeven der pakketten. De trein vertrekt van Utrecht 10 December. Etiketten voor de verzen ding f2, alsook verdere inlichtingen, Zijn te verkrijgen aan het secretariaat Alexanderlaan 21, te Hilversum. T|j<l van Hoogwater en van Laagwater Over de Maand December. Hoogwater: Laagwater i D. 11 v.m. 8,47 n.m. 3,02 v.m. 8,20 n.m 8,35 V. 12 3,24 3,39 8,57 9,06 Z. 13 3,56 4,11 9,35 9,39 Z. 14 4,24 4,43 10,10 10,12 M. 15 4,58 5,16 10,44 10,49 D. 16 5.26 5,52 11,20 11,33 W.17 6,02 6,26 0,03 Tiid van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 MAEKTBEEICHTENO Coöperatieve Yelling Zlerlksee. Veiling van Zaterdag 6 Dec. Appels: Goudreinet 13—24 Ct., Cam- pagnezoet 5—15 ct., zure Bellefleur 5—14 Ct., zoete Bellefleur 5—7 ct., Gold Per- maln 10 dt. per kilo. Peren: Curé 910 ct., Chauraantel 7—9 ct., Bezy van Scho rt nnwem 13 ct., Jodenpeer 6 ct., Winter- Bergamot 7 ct.; Comtesse de Paris 12 cit., Louwtjesperen 85 Ct, Kleiperen 2—5 ct. Gleser Wüdeman 8 ct., Pondsperen 8—9 ct., witte Co zijn 2—8 ct. per kilo. Diver: sen: Mispels 11 Ct., Spruiten 7—14 ct., pea- kilo; Prei f5 per 100 bos; Bloemkool f 36, SaVoye bool 14—f 7, Roodekool f 2,50, Wiittekool f 6 per 100 stuks. i sdhien door zijn vreemde manieren niet, dat hij niet altijd aardig voor mij was hij S6' mij zelfs iets toen hij weg ging." „Heb je geen andere namen gehoord?" vroeg ik. „Denk eens na, want alles wat je mij vertelt is van het grootste belang voor mij". „Ja, er was een vreemde naam een vrouwennaam", zei zij. Ik herinnerde mij, dat het doode meisje voor een vreemde linge gehouden werd. Plotseling riep zij uit: „Nu herinner ik het mij de naam was Mary Bracg!" „Mary Bracg 1" herhaalde Ik. i „Ja, natuurlijk weet ik niet hoe het gespeld wordt." „Als het een vreemde naam is, zou het waarschijnlijk Marie B-r-a-c-q zijn, als ja zeker bent, dat je hem goed uit gesproken hebt." i „O, ja, ik ben er heel zeker van; me vrouw noemde haar ,^arm meisje"; ik denk dus, dat er iets met haar gebeurd moet zijn". Ik hield mijn adem in bij haar woerden. Ik had ongetwijfeld den naam gevon den van het meisje, dat haar leven had Verloren in Harrington Gardens. Haar naam was, naar alle waarschijnlijkheid „Marie Braoql"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5