Tandarts I. C.d. Velde, J. L. BERNHARDI Dauwworm ZeerHoafi! ADVERTENTIE N. octrr%o.29 Aanbeveling. houdt ELKEN DONDERDAG zitting te St -Maartensdijk bij den Heer Z. DERUIJTER. Waterschap Poster en Sirjanslaod. op Woensdag 10 Dec. 1924, „Oosterland's Fanfare" op Vrijdag 12 Decamber, V0LKS-UITV0ERING EntreeVrijdag f 1, Zaterdag f 0,40 die toch in de toekomst oplossing zul len vragen, zoo o. a. de kaaimuren en de brug aan de Zuid-Havenpoort. Andere bronnen van inkomsten zullen moeten worden gevonden. Op de klei ne bedrijven drukken de belastingen ge weldig en de middenstand beleeft een moeilijken tijd. De gemeente-werklieden hebben loonen, die veel hooger zijn dan in het particuliere bedrijf; een heffing van kadegeld voor suikerbieten en pulp Ware wel gewenscht en aan woningbouw moest meer gedaan worden. Dr. van der Kwast houdt daarna algemeene beschouwingen. Hij bepleit be lastingverlaging voor kapitaalvorming met het oog op de toename der bevolking. Bevolkingsaanwas bij gelijke bodemop brengst wreekt zich op den duur. De gasfabriek zou b.v. omgezet kunnen Worden in een naamlooze vennootschap onder particulier beheer. Spr. noemt het een eisch dat de gemeente bouwterrein beschikbaar stelt, wat volgens de Wo ningwet kan. Huurverlaging van de wo ningen in den Zuidhoek is noodig. Vol gens spr. moest het Rijk zich niet be moeien met de verschillende richtingen op onderwijsgebied, maar in een Kath. gemeente zou men Katholieke scholen moeten hebben, in A.-R. gemeenten A - R. scholen en in Vrijzinnige gemeenten Vrijzinnige scholen. Opheffing van de geïsoleerde ligging van ons eiland zou kunnen woTden verkregen door b.v. een sneltram van A.-J.-Polder aansluitende op het N.-Brabantsche spoorwegnet. De heer Versteeg heeft met verbazing naar de algem. beschouwingen van den heer de Broekert geluisterd. Spr. kan geen Woorden vinden om zijn afkeuring uit te spreken wat betreft de loonkwestie in gemeentedienst en in het part. bedrijf. Deze voorstellen zullen op 't belasting- cijfer niet veel uitmaken. Het is dan ook een slag in de lucht. Hij kan niet met het betoog medegaan. De heer Lunenberg verzet zich tegen een uitdrukking door den heer de Broe kert gebezigd inzake het begrootingsrap- port van het vorig jaar. Tegen voorstel len tot salarisverlaging heeft hij zich verzet en van een unanieme meening is z. i. niet gebleken. Tegen herziening van de tractementen heeft hij een hevigen strijd gevoerd. De voorzitter Wijst er op, dat 't eenigs- zins met elkaar in strijd is, Waar ge sproken is door den heer Versteeg over bezuinigingen aan den eenen kant, en het niet uitvoeren van Werken, die veel geld zouden kosten, aan den anderen kant. De heer de Broekert heeft gespro ken over belastingverhooging, maar spr. verwijst naar de Mem. van Antwoord van B. en W., waarin duidelijk uitkomt, dat het belastbaar inkomen zeer is toe genomen sinds 1912. Wat het verstrekken van bouwgrond betreft, wat door den heer van der Kwast is opgemerkt, ge looft spr. niet dat zulks uit de gewone middelen zal kunnen worden bestreden, zoodat het percentage noodzakelijk zou moeten worden verhoogd. Wenschelijk zou het evenwel zijn, dat hier huizen be schikbaar waren voor menschen die alleen een lagen huurprijs kunnen betalen. Wat de huur van de woningen in den Zuid hoek betreft, deelt spr. mede, dat noch de oommissie, nóch B. en W. daarover iets te vertellen hebben, doch de huur prijzen volgens een vasten standaard door den minister worden vastgesteld. De hu ren zijn voor die woningen in dezen tijd te hoog. Bouwcredieten zijn thans niet te krijgen en woningbouw moet wor den overgelaten aan het particulier ini tiatief, tenzij de raad zou besluiten om Woningen te bouwen, die tegen een laag bedrag zouden kunnen worden verhuurd. Dit zou evenwel van de gemeente groote offers eischen en in het algemeen is het niet wenschelijk, dat de gemeente als huisjesmelker optreedt. Voor huizenbouw in een nieuw aan te leggen verbindings weg naar het Janne Wekken, heeft zich niemand aangemeld. Wat de heer van der Kwast aanvoerde t. a. v. het onder- Hvijs, acht spr. het verstandigst deze zaak te laten rusten, want de raad heeft over het onderwijs niets te zeggen. Wat ge beurd is, kan ook deze raad niet ver anderen. Niemand kan eenigen blaam treffen, dat niet de noodige activiteit be tracht is bij de pogingen om ons uit ons isolement te verlossen. Bij een vergelij king met verschillende andere .steden heeft Zierikzee geen slechte bestrating. Het hoofdbetoog van den heer de Broe kert is bezuiniging op de salarissen! Ver leden jaar is geen principiëele uitspraak daaromtrent gedaan en is gezegd, dat men het niet wenschelijk Vond een prin cipiëele beslissing te nemen. Wenscht de heer de Broekert een voorstel te doen, laat hij het dan nu doen bij de algemeene beschouwingen. In het algemeen wenscht spr. op te merken, dat de Staat in een heel andere positie verkeert dan de ge meente, omdat het Rijk naar heel andere schalen rekent. Spr.'s particuliere opinie te dezen aanzien is, dat aan de eenmaal vastgestelde salarissen niet mag worden getornd. Spr. acht het woordbreuk, wan neer men ze gaat verminderen. De heer Doeleman bestrijdt het betoog van den voorzitter t.a.v. de gemeente belastingen. Men kan het belastbaar in komen van 1913 niet vergelijken met dat van thans. In evenredigheid moet de bur gerij thans meer opbrengen. Het vast stellen der salarissen is toch niet voor eeuwig geschied? Waarom is dat anders in 1920 niet gezegd? Dat men geen ver gelijking met den Staat kan maken geeft hij toe, maar hij vindt dat het niet op gaat, waar de gemeente komt de staan voor ingrijpende werken in de toekomst, dat de salarissen onverkort blijven. De Burgerij brengt 'op wat zij noode op kón brengen. De levensomstandigheden hebben zich sinds 1920 veel gewijzigd en daarom had spr. van B. en W. een ander antwoord verwacht. Men den heer Versteeg is hij het eens, dat Van de sala rissen van f20 en minder in de week niets af kan. Wethouder Koopman erkent te zijn medegegaan met het antwoord van B. en W., hoewel hij tegen den optimisti- schen toon daarin is opgekomen. Hij deelt volkomen de idéé van den heer Doeleman, dat de draagkracht van de gemeente niet zoo gestegen is sinds 1912. Talrijke menschen hier heb ben het hard te verantwoorden, en waar vroeger de ambtenaren de dupe waren, zijn thans de rollen omgekeerd. Vele particulieren zijn boven hun inkofnen aan geslagen en geknepen door streng onder zoek van wege de belastingen. Ten aanzien van 't onderwijs wenscht spr. op te merken, dat de splijtzwam reeds in het jonge kind wordt aange kweekt wat de verschillende scholen be treft en dat het openbaar onderwijs in deze gemeente ongeveer f 11.000 kost en het bdzonder onderwijs bijna f 16.000. Dat de politiedienst in een plaats van 7000 inwoners f15.000 kost, vindt spr. veel te hoog.. Hij is voorts voor goede bestrating. Zierikzee moet geen modderpoel blijven en geen Veere worden, maar de stad moet een stad blijven. De door de min derheid der begrootingscommissie ge dane voorstellen acht hij niet goed, maar hij huldigt het denkbeeld een commissie te vormen voor een onderzoek naar de tractementen. De heer de Broekert merkt op, dat de Mem. van Antwoord door alle drie de leden van het Dag. Bestuur is geteekend en nu blijkt, dat weth. Koopman niet met dat antwoord medegaat. De Voorzitter beaamt zulks. De heer Koopman wil alleen zeggen, dat hij niet zooveel waarde toekent aan de cijfers als zijn medeleden van het Dag. Bestuur. De heer Panny, Voorzitter der b'egroo- tingseommissie leest hierop het rapport dier commissie voor, Waaraan het vol gende is ontleend: De meerderheid der Commissie is Van meening, dat de geldmiddelen der ge- meente in een goeden toestand verkee- ren. De belasting behoefde niet verhoogd te worden en de meerderheid van de commissie is Van oordeel, dat er geen enkele reden bestaat om voorstellen tot salarisvermindering voor gemeente-amb tenaren en beambten te doen. Volgens haar mag het voorbeeld van het Rijk niet worden gevolgd. Opgemerkt wordt j voorts, dat het Rijk weinig vastheid ver- j toont in zijn regelingen en dat de prij zen der eerste levensbehoeften stijgen. De minderheid der commissie is van mee ning, dat men aan den gunstigen, toestand der financiën niet te groote waarde mag toekennen, omdat de gemeente vermoe delijk in de toekomst voor groote uitga ven zal komen te staan. De minderheid (vindt, dat nu de tijd gekomen is om over eenige verlaging van salarissen van gedachten te wisselen, nu het Rijk en vele gemeenten een verlaging hebben toe gepast en stelt dan ook voor om 5 pCt. op de salarissen boven de f2000 te kor- j ten en van hen, die minder dan f2000 verdienen, 5 pCt. in te houden als bij- drage in hun pensioensstorting. De min- derheid meent deze verlaging en korting te kunnen rechtvaardigen, door een be- roep op het verschil in prijs van de j eerste levensbehoeften op het oogenblik j der salarisherziening en nu. Deze mee- j ning wordt door de meerderheid der commissie krachtig bestreden. Verschillen de motieven, die door de regeering ge acht werden voor het Rijk te gelden, zijn niet van toepassing op deze ge meente. De meerderheid hoopte, dat de Raad zijn goedkeuring aan dit voorstel zal onthouden en de salarissen ongewij zigd zal laten. Met het oog op de veiligheid van het verkeer en het gevaar voor kinderen en ouden van dagen, werd door de com missie gewezen op de wenschelijkheid, om de Caubrug en het gedeelte Wande ling van die brug tot de Nobelpoort op te nemen onder de wegen enz., waarop het rijden op rijwielen verboden is. De Memorie van Antwoord van B. en W. op deze algemeene beschouwingen luidt in het kort als volgt: Hcü. dqet B. en W. genoegen te Ver nemen, dat de commissie de meening is toegedaan, dat de geldmiddelen van de gemeente in goeden toestand verkee- ren en dat de belasting op hetzelfde be- i drag uitgetrokken kon blijven. Ook B. j en Wu zijn de meening toegedaan, dat de begrooting gunstig is en de uitgaven zich in de dalende lijn bewegen. j B. en W. leggen er den nadruk op, dat Wel het belastingbedrag hooger is geworden, maar dat ook het belastbaar inkomen zeer is toegenomen en het voor de gemeente te betalen belastingpercen tage niet veel is veranderd. In 1912 be droeg het heffingspercentage 3,6 pCt.Voor alle inkomens; toen bestond er geen pro gressie, bedroeg de aftrek per kind f25 en die voor noodzakelijk levensonder houd f350. Nu is er ibel progressie (60 opcenten), is de kinderaftrek f50 en be draagt de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud f600 voor gehuwden, en f400 Voor ongehuwden, terwijl thans het percentage voor de laagste belastbare inkomens (beneden f800) 2,9 bedraagt (dus minder dan Vóór den oorlog); voor de belastbare inkomens van f25000 nog geen 6 pCt. en voor de middelmatige (pl.m. f5000) pl. m. 4,6. Was hetzelfde belastingbedrag Van 1912 met hetzelfde inkomen van dat jaar thans geldend, dan zou tengevolge van de pro gressie, den hoogeren kinderaftrek en den hoogeren aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, het percentage van de lagere klasse zeker lager zijn dan 3,6, maar van de middelmatige en hoogere inkomens zeer zeker even hoog, zoo niet hooger, dan thans. Er kan dus geenszins worden beweerd, dat de belastingdruk zoo zeer gestegen is, integendeel, er mag met het oog op het algemeen gemeente belang en de vestiging van families van elders, er wel eens speciaal de aandacht op gevestigd Worden, dat de bedoelde plaatselijke directe belastingen, welke deze gemeente heft, vooral ook in ver gelijking met vele andere gemeenten, laag is te noemen. "B. en W. stellen dan ook voor, om, gelet op het hiervoren door hen aangehaalde, gezien den gunstigen toestand van de gemeentefinanciën en gezien het feit, dat de prijzen van de eerste levensbehoeften stijgende zijn, noch aan de salarissen boven de f2000 te tor nen, nóch van de salarissen van f2000, of daar beneden, pensioensbijdragen te hef fen, dus m. a. w. den toestand te laten, zOo hij nu is. Te zijner tijd zullen B. en W. met voorstellen komen, om de Caubrug en het gedeelte van de Wandeling van die brug tot aan de Driekoningenlaan op te nemen onder de wegen enz., waarop het rijden met rijwielen verboden is. De heer Panny, als minderheid van de begrootingscommissie, wijat op de in de toekomst aan de orde komende werken, •als de verhooging van de Havendijken, de brug aan de Zuid-Havenpoort, de kaaimuur aan 't Luitje en, als de Wa terleiding hier eens mocht komen, op het rioolstelsel van de stad, welke wer ken alle groote uitgaven zullen vorde ren. Spr. meent, dat nu de tijd gekomen is om een zeer gematigd voorstel te doen inzake de verlaging der salaris sen. Wat aangevoerd wordt betreffende de prijsstijging, gaat volgens spr. niet op. In 1920 was het indexcijfer 200 en thans 154. Spr. stelt voor een commissie te be noemen, die de tractementen in het alge meen zal hebben te herzien. De üoorzitter heeft met groote verba zing het betoog van den heer Panny gehoord, die verschillende werken op somde, die in de toekomst veel geld zul len Vorderen. Als die uitgaven blijken noodig te zijn, dan zal dat moeten wor den gevonden uit buitengewoon. Maar al Was dat niet zoo, moeten het dan de ambtenaren zijn, die het moeten ontgel den? Spr. vindt dat zeer onbillijk. Nie mand kan zeggen, Wat zooal bezuinigd kan Worden en nu gaat het toch niet aan te zeggen, op de ambtenaren moet wor den bezuinigd! Een beroep op 't Rijk gaat niet op, want dat bezuinigt op een wijze, die blijk geeft, niet te weten hoe het te doen. Thans worden nieuwe scha len gemaakt en als die bekend zijn en we kunnen vergelijken, dan zal blijken, dat de rijkssalarissen nog boven de ge meentelijke tractemènten zijn. Is het nu zaak die salarissen te gaan verminderen? Aan de eenmaal gegeven tractementen mag niet worden getornd, wat niet weg neemt, dat voor nieuwe functionnarissen een lager tractement kan worden voor gesteld. Hij ontraadt dan ook, het voor stel der commissie aan te nemen. De heer Versteeg heeft den indruk ge kregen, dat verscheidene heeren voor de gemeente-werklieden een loonregeling wenschen in overeenstemming met de loonen in het particulier bedrijf. Spre kende over de huren van Woningen, be toogt spr., dat van een loon van f20 per week, geen f4 huur af kan. De heer Doeleman heeft niet geweten in 1920, toen hij voor de verhooging der salarissen stemde, dat die voor altijd gegeven waren. Het indexcijfer is intusschen gedaald Van 200 tot 154 en daarom meent spr. recht te hebben, thans te zeggen, dat hij verandering Wenscht te brengen in wat toen is gebeurd. Spr. zit hier voor de belangen van de heele burgerij. Als de voorzitter hier de belangen verdedigt van de ambtenaren, dan vergeet hij een groot deel der burgerij, die de salarissen moet betalen. Het is niet de tijd thans de eene groep burgers te sparen ten koste van een andere groep. Dat zijn groote woorden, voegt de IVoorzitter den laatsten spr. toe en hij •werpt die verre van zich. Spr. die in 1926 bijna 40 jaar in den raad zit, voelt evenveel voor het eene deel der burgerij als voor 't andere deel, maar 't aanvoeren van Werken in de toekomst in verband met tractementsyerlaging, is niet ver dedigbaar. Spr. herinnert aan de in 1922 aange nomen motie-Pijleman en als fatsoen lijk man is men verplicht de gegeven tractementen te handhaven. Als raads lid en als B. en W. heeft men rekening te houden met de billijkheid! De heer Panny komt op tegen de be kering als zouden de meerdere uitgaven Worden verhaald op de ambtenaren. Ge zien den toestand der financiën is hij gekomen met het aanhangig Voorstel. De heer Timmerman herinnert aan de houding Van den laatsten spreker, inge nomen bij de behandeling van de bezol diging van den plaatsverv. voo>r keu ringsveearts. Toen was de heer Panny er voor i. p. v. f5, f8 per dag te geven. Dat heeft er niets mede te maken, zegt j de heer Panny, daar ging het om het j recht van dien ambtenaar. De algemeene beschouwingen worden hierop gesloten. De minderheid der be- grootingscommissie trekt haar eerste voor stel in en stelt thans voor, een commissie Van 3 leden te benoemen om de salaris- sen te herzien. Mogelijk dat het dan gaat zooals in Maassluis, merkt de heer Lunenberg op, want daar bleek, dat vele salarissen te laag Waren. Iü H Lliliil Als dat blijkt, zegt de heer Koopman dan zal ik er niet voor terugdeinzen ze te verhoogen. De voorzitter ontraadt ook dit voorstel, en geeft in overweging a£ te wachten hoe de Rijksregeling zal uitvallen. In stemming gebracht, wordt het Voor stel van den heer Panny aangenomen met 7—6 stemmen. Vóór stemden de heeren Koopman, de Broekert, van Schel ven, Panny, Quant, van der Kwast en Doeleman. De heer Panny stelt Voor, dat de raad de commissie benoemt. Het zal niet twijfelachtig zijn, hoe die commissie er uit zal zien, merkt de heer Versteeg op. De tegenstemmers kun nen wel naar huis gaan j j De heer Doeleman protesteert hier- v tegen. j De heer Versteeg zal blanco stemmen. Tot leden der commissie worden ach tereenvolgens gekozen de heeren Panny, de Broekert en dr. Van der Kwast. Tot leden der commissie worden ach tereenvolgens gekozen de heeren Panny, de Broekert 'en dr. van der Kwast. Daarna wordt overgegaan tot artikels- göwijze behandeling der begrooting. Bij 19 (Druk- en bindwerk) vraagt de heer Doeleman of op dezen post niet kan worden bezuinigd? B. en W. zullen dezen post nog eens onder de loupe nemen. Bij hoofdstuk III (Openbare Veiligheid) informeert de heer de Broekert in hoe verre de volontair bij den commissaris handelend mag optreden? Hij mag niet handelend optreden, ant woordt de voorzitter. Gebeurt dat ook niet, Vraagt de heer de Broekert. Hij meent, dat deze nog al aardig van stapel loopt. De doorzitter heeft met lof over hem hooren spreken. Handelend optreden mag de volontair niet. Bij nummer 60 (kleeding en uitrusting der politiedienaars) acht de commissie het noodzakelijk, dat de aanbesteding door B. en W. geschiedt. B. en W. hebben hieromtrent het ge voelen van den Commissaris van Politie ingewonnen. In afwachting van dat be richt, willen zij thans reeds mededeelen, dat zij principiëel geen beZw'aar hebben tegen het doen aanbesteden door hun college Van het benoodigde voor de agenten van politie. Bij 66 (onderhoud brandbluschmidde- len) merkt de heer de Broekert op, dat op zijn verzoek van onderzoek naar een mogelijke vervanging der tegenwoordige brandbluschmiddelen door de Brandweer- directie, van deze na een jaar nog geen antwoord is ingekomen. Hij bepleit aan schaffing van een motorspuit. Een negorij als Brouwershaven gaat Zierikzee voor! De voorzitter deelt mede, dat Wel be richt van de brandweerdirectie is inge komen, maar dat bedoelde commissie de aanschaffing van een motorspiuit ont raadt. De heer Panny zegt, dat de Brandweer- directie deze zaak onder de oogen heeft gezien, maar tot de conclusie kwam, geen motorspuit aan te schaffen. De ge meente zou bij aanschaffing niet op voor deel moeten rekenen, want bediening en onderhoud zou nogal wat medebrengen. Hij deelt een vermakelijk verhaal mede, dat pas in Goes is voorgevallen bij een brand, toen de spuit weigerde te wer ken en een bakkerij geheel afbrandde. In verband daarmede wijst spr. op de Weinige bedrijfszekerheid van een motor spuit. De heeT de Broekert is Van oordeel, al kost een motorspuit iets meer, men er toch een aan moest schaffen, want als er hier eens een ernstige brand komt, is men dan met de spuiten, die wij thans hebben gedekt? De lioorzitter: We Zullen de beschei den over deze kwestie een volgende ver gadering ter visie legen, dan kunnen de heeren lezen wiat er over geschre ven is. De heer Catshoek merkt op, naar aan leiding van de bewering van de weinige bedrijfszekerheid van de motorspuiten, Waarom men er in andere gemeenten er dan wel toe is over gegaan? Voorts zegt hij, dat verschillende personen on tevreden zijn oveT de aanstellingen bij de brandweer. Sommigen zijn er reeds jaren aan en worden nooit bevorderd. Welke maatstaf Wordt daarbij in acht genomen? Naar spr. heeft vernomen, moet men lid eener sociëteit of diaken zijn om bevorderd te worden. De heer Panny zegt, dat geen begunsti ging geldt, maar dat op het vlak Wordt gelet. De discussies Wbrden daarna gesloten. Bij kosten der verlichting vraagt de heer Versteeg of de meerdere uitga ven hiervoor verband houden met de kwaliteit van het gas of met de uitbrei ding van het aantal lantaarns? De heer Doeleman: De raad wil tel kens meer lichten en dus Worden er nog al eens nieuwe lantaarns bij ge plaatst. De heer van Schelven vraagt naar de verlichting van den OudenWeg. B. en W. zullen nader overwegen of door opheffing van een lantaarn aan j den Grachtweg er een zal vrij komen yoor dat gedeelte tvat de heer v. Schel- i ven bedoelt. Bij hoofdst. 4 (Volksgezondheid) vraagt j de heer Doeleman of B. en W. willen trachten een betere regeling te ontw'er- pen voor de t. b. c.-vereeniging en de Wijkverpleging, om meer te krijgen met minder kosten. j B. en W. Zullen deze zaak nader overwegen. (Wordt dervolgd). GETROUWD: JAKOBUS BOOGERD en ADRIANA JANNA HENDRIKSE, die, mede namens wederzydsche Familie, hunnen hnrtelljken dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, voor en by hun Huwelijk ondervonden. GETROUWD: EVERHARDUS C. DE WILDE en 8UZANNA J. MEULENBERG, die tevens, ook namens wederzydsohe Familie, hunnen hartelljken dank be tuigen voor de vele blijken van belang stelling, voor en by hun Huwelyk ondervonden. Oud Vosshmrbr, IU..8t.kbn, 5 December 1924. Heden overleed, zacht en kalm, onze zeer geliefde eenigate Dochter, Zuster en Verloofde, Wlllemloa Verboom, in den ouderdom van 20 jaar en bijna 8 maanden. Kbrkwrrvk, 4 December 1924. Haar diep bedroefde Ouders, J. VERBOOM. A. VERBOOMFontkin*. W. VERBOOM. L. VERBOOM. P. C. HAOE, Verloofde. Ondergeteekende, J. UIJL Dz., Land bouwer te Poortvliet (Sohelphoek), be tuigt hierby zyn dank aan de Veever- zekeringe Maatschappij ALMELO'1 te Almelo, voor de vlugge uitbetaling van zyn onteigend paard. Hy beveelt mits dien lederen paarden en veehouder deze Maatsohappy ten zeerste aan. Poortvliet, 5 December 1924. J. UIJL Dz. Inspecteur voor Zeeland de heer M. A. KIEVIT te Soherpenlsse. Bergen-op-Zoom, Statlonstr. 15 eiken Donderdag van 10-3 uur Hdtel POLDERMAN te St.-Maartensdljk. MONDARTS WUt gij spoedig baa t vinden, probeer dan eens d.d.d. Het is toch zoo gemakkelijk aan te wenden, een zuivere vloeistof, geen vette of akelige zalf. Het zinkt weg in de huid of in de hoofdhuid en gij voelt U dircot opgelucht. Puistjes, roos, blaren en jeukworden door deze vorzacbtendo vloeistof in een enkele nacht genezen. Nog altijd hoeft het den lijder heel wat verlichting van zijn kwaal bezorgd. ii 076 mf- *-50- D.D.D. zeep A f. 1.. bij ■illoapoth. en drog. v Inspectie op het schoonmaken van Waterleidingen, ZJjlenenz. Hot BESTUUR van het Waterschap „Oostkr- en 8irjan8land" vestigt de aandacht op do aangeplakte afkondi ging van de Inspeotle op het schoon maken van Waterleidingen, Zjjlen enz., Belanghebbenden worden dringend verzocht vóór genoemden datum aan hunne verplichtingen te voldoen. Oostkrland, 24 November 1924. Het Bestnur voornoemd, L J. VAN VE88EM, Dykgraaf. A. v. d. HOUTEN J.Jz., Ontv.-Griffier. te geven door onder leiding van den Heer 1. v. d. BERGE, In da CONFERENTIEKAMER ts OOSTERUND, AANVANG HALF ACHT. ZATERDAG 13 DECEMBER, AANVANG ZEVEN UUR. Plaatebespreking a 10 ets. extra, bjj den Secretaris D. ISTHA.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 6