zuchtige vischdief, welke in Ch:na en Ja pan afgeridht wordt voor de vischvangst. BRUINISSE. Mej. J. Okkerse, geboren alhier, reeds gediplomeerd als verloskun dige, heeft dezer dagen met gunstig ge volg het examen afgelegd voor zieken verpleegster te Rotterdam. Zij is de vi> rige week met algemeene stemmen te WameJ (Geloerland) benoemd ais verlos kundige met ingang van 1 Januari a.s. 8TaVENI8öE Dinsdagavond j 1 w«rd ten huize van dhr. Van Dalen de eerB.te jaarvergadering van de Oranjevereeni- ging „Wilhelmlna" gehouden. De ver gadering werd geopeod door den voorzitter dhr. J. L. Dorst. Door den secretaris dhr. Knippen werd het jaar verslag uitgebracht. Bedroevend deed het aan te moeten hooren, dat verschei dene leden bedankt hadden, om onbe kende redenen. (Wanneer zal er te Stavenisse eens een vereeniglng geboren worden met een waar vereenlglngsleven Nu is het nog steeds opstaan, blieken maar heel kort en verzinken). Door afwezigheid van den Penning meester werd door dhr Stoel verslag uitgebracht over den önanoieelen toe stand der Vereeniging. BD monde van den Voorzitter werd door de vergadering een woord van dank gebracht aan den secretaris en penningmeester. De eerste voor zfy'n uitvoerig verslag, de tweede voor het acouraat beheer der penningen. Het bestuur, dat reglementair in z'n geheel moest aftreden, werd bij accla matie herkozen, uitgezonderd de heer Van Iwaarden, van wien een monde linge boodschap was ingekomen, dat h(j niet meer in aanmerking wensohte te komen. In z'n plaats werd de heer D. J. Letzer gekozen, die zich de be noeming liet welgevallen. Als bode werd voor een jaar herbe noemd de heer Keur Daar bij de rond vraag niemand meer het woord verlangt, wordt de vergadering met een woord van dank aan de opgekomenen dopr den voorzitter gesloten. (Niet van onzen gewonen correspondent). ST.-ANN AL AND. In plaats van den heer J. Elenbaas, die bedankt had, is tot weger van de Weegbrug ,,De Waar borg", gekozen de heer M. J. Boogaard. THOLEN. De alhier bij Kon. besluit goedgekeurde vereeniging van landarbei ders tot het verkrijgen van los land in pacht voor hare leden is naar men ons mededeelde, begonnen met .stappen bij het gemeentebestuur om hare medewer king te verleenen om tot het beoogde doel te geraken. RECHTZAKEN. De dubbele moord te "Wychen. Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan inzake den dubbelen moord te Wychen, voor wat den hoofd dader v. M. betreft. Het hof gelastte een nieuwf deskundig onderzoek, ten einde na te gaan, of V. M. tijdens het plegen Van het feit al of niet toerekenbaar was. De Brusselsohe Bank. Voor 'het Haagsche Gerechtshof zijn Donderdag de pleidooien voortgezet ih de zaak tegen H. W. en W- P. v. P., vroeger onderscheidenlijk hoofdinspecteur en directeur van het bijkantoor Middel burg van de Brusselsche Bank. Het Ge rechtshof zal 17 dezer uitspraak doen: ONDERWIJS. Bij het dato 30 October 1.1. te Roo sendaal gehouden exxamen voor reke- jiing-oourant-boekhouden, slaagde o.m. dé heeren J. P. J. den Boer en G. H. den Boer, beiden te Zierikzee. DREISCHOR. Op 1 DeC. j.L nam' de Cursus voor voortgezet onderwijs een aanvang met 34 leerlingen, n.l. 23 jon gens en 11 meisjes. 8T.-ANNALAND. De cursus voor voortgezet onderwijs aan de bizondere BOhool, is deze week begonnen met 54 leerlingen, 11 meisjes en 43 jongens. B(j de aanvraag om subsidie hadden zich nog slechts 27 leerlingen aangemeld, 12 meisjes en 15 jongens. AANBESTEDINGEN. BJj de op 29 Nov. j 1. te 8irjanslaiid gehouden aanbest. was minste inschrij ver voor Patentkali f 6 99, Thomasslak- kenmeel 16l/4 ot. per kg., Amm. Super f 7 84, Kalizout 20 0 0 f 2,54, de heer C. van den Berge aldaar. De Centrale te Botterdam was minste inschrijver voor de eerste levering Chili voor f 14.20, tweede levering f 14 30 en voor Zwavelz Amm. f 15 70. Voor de 8uper was de Handelsvereeniging De Wit te Den Haag de minste inschrijver. De prys was ge- helm. Gebr. Egber te Botterdam waren minste inschrijvers voor Lyn schilfers 42 °/0 f 16,05. KERKNIEUWS. Beroepen: Te Aalburg en Heésfrèen, ciand. M. Ottevanger te Rotterdam. Te De Meern (bij Utrecht), W. M. A. Kalkman te' Werkendam (N.-Br.). Te Heemstede (hulpprèd.), candidaat H. van Oyen te Utrecht. Te Rilland-Batb (toez.), C. Sundermeijer te Ritthem. Bedankt: Voor Ernst (Geld.), W. R. Boerendans te Harmeien. STAVENISSE. Herbenoemd resp. als ouderling en als diaken, de heeren D. D. de Rijke en C. L- Potappel Pz. I OUD-VOSSEMEER. Ds. A. van Griet- huijzen zal Zondagnamiddag as., na eerst in den voormiddag te St.-Maartensdijk (te zijn opgetreden, zijn afscheid ipreeken. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Oud-Beijerland, G. Mo lenaar te Baarn. PREDIKBEURTEN. Zondag 7 December. Kerkwerv». 2 ure, ds. Mortier. Serooikerke. 9.30 ure, ds. Mortier. Burgh. 9.30 v. d. mannen en 2 ure v. d. vrouwen, ds. Boogaard (Doopsbediening) in de eon8istorie. Reneiae. 9.30 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 2 ure. ds. Leendertz. Haamstede. 9.80 en 7 ure, ds. Japchen (Orgelcollecte). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Goedhujjs. Oud-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Blkerzee. 9.30, de heer J. Kortenhoeve van Heemstede en 2 ure, ds. Neeleman. Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, ds. J. W* v. Tol. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Tollenaar van Pernis. Zonnemalre. 9.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Noordronwe. 9.30 ure, ds. v, Griethuijsen. Maandag 8 Dec. 7 ure, de heer Kortenhoeve van Heemstede met lichtbeelden. Dreigchor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend (Coll. noodl. kerken en personen en Zondags- schoolbussen). Oow«rkerk. 9.30 ure, ds. Waardenburg vqn Bruinisse. ---- Nleowerkerlc- 9.30 èn 2 ure, ds. v. d- Linden. Geref. Kerk. 9 30 en 2, Leesdienst 6 ure, ds. den Boeft van Kruiningen. Geref- Gem. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oosterland. 9.30, dr. Weeda (Coll. voor noodl. kerken en personen) en 2 ure, idem Geref. llerk. 9-30. geen dienst, 2 Leesdienst en 6 ure, ds. Bremmer (Intrede). Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Romijn. SlrlansWnd. 2 ure, ds. Waardenburg van Zierikzee (Coll. generale kas). Bruinisse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds- Waardenburg. Geref Kerk. 9.30, Bevestiging cand. Bremmer door. ds. den Boeft van Krui ningen en 2 ure, Intrede van ds. Bremmer. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J,-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Veldkamp. St.-PIlipsland. 2 ure, ds. Verschoor. Oud- Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk Tbolen. 9.30 en 2 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 èn 6 ure, Leeskerk. St.-Maartensdl|k. 9.30, ds. Van Griet huizen (Afscheid) en 2 ure, Leeskerk. Oud- Geref. Gem. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Van Griethuizen (Afscheid). Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds Bouman. Scherpcniase. 9.30, ds. Keiler (Doopsbed.) en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 nre, Leeskerk. Stavenliae. 9.80 en 6 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.80 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Moerman (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9.80, 2 en 5 ure, Leeskerk. Saemenspraeke lussen twee Sehouwsehe boeren. M a e r t e Noe kom 'k toch ia nae jo toe oor, 'k zoovee motte oore over 'tgeen dat we laost esproke Ze man uutemaekt voor un stommerik, omdat ik verteld wat mien boerderie eit op- ebroaoht Je begriept toch wel, dat ze op 't oekje bie de poortè dat aollemael opschrieve, en dan mot ik je eerluk zegge, dat ik nie begriepe kan hoe of die velnt van de Niesbode der achter ekom- me is wat of wulder mit z'n beidjes daer epraet onder vier oagen. J o a p Ja man dat gloaf ik graeg, da jc dae niks van begriept. 'Kè a lank a emorke da je nie vee leest. Liraster ma ns goed, dan za k' ut joe ns ver- ijelle. 't Mensdom is vernuftig tegens- woordig. As je bie die man in Zurkzee komt waer de boeren der auto's op Btal zette, daer kau je de menschen oore praete die in Paries of in Londen wone. Die man eit boven op 't dek draejen espanne, en die draejen wèe nae binne eleid en daer verbonde an een oom net as an de telefon. Zienge ze noe in Pa ries dan gae de klanken van de stem men oak deur een apuraat de lucht in, in kunne dan in eel Europa opvange nore 'en. aok versiae deur diegeene, die der nae luuötert. Noe bogriep je tooh zeker wel, dat die nieuwsgierige veint van de Niesbode daer oak bie aneslote is. Wèe je nog wel, dat je mit je rik tegen een tolegraofs- paele estaen eit, toe wilder epraet noe daer ei 't al, das 'n goeie overbrienger. Maerte: Kérel, wê, je zeit. Daer èk nog nooit van oord Wa binne de mensen tóch knap Joap: As j'er opesteld bin, kan 'k j'er nog vee meer van vertèle De wieze koppen un lichtje uutevonde, dae kieke ze over mee deur. Den 't eèle menaelik liohaem. Ze kunne 't bloed zie Jstroame, ja zeis in 't harte zie wae of je 't meèste van oud. Deu planken en muuren kieke ze nè zoa makkelik as deu de ruuten. As je 's aevends op bédde leit en ze zette 't lichtje op je, zie ze je net zoo goed as buute. Maerte: Da za'k us tegen Joppa vertèle. Wa za da mensch sohrikkelik schrikko. Mun vrouwe is zoo geweldig fleDgevoelllg en netjes, want aB mun 's aevends nae béde gae, kiek ze eerst nog us bie 't blind of 't er geen garretje in is, want zei ze, je kunt er nooit nie an, 't mensohdom is zoa slecht. Laost was 't er een koapman mit èlegoed, in die wou jurken verkoapé voor de meisen, waer de kieten éiemaele bie bloat bleve. Z'eit den and veger enome in onze maot wegeborateld. Man wat was ze bo&s 1 As ze 't weet, da ze da kunne, gae ze zeker nie mee zonder keus slaepe Joap: In ei je de peetjes a weg, in binne ze nog a wa meeëvaole Maerte: 't Gae nog al awel, 'k za deu merikaore op zestien duuzend van 't met komme, mit un g'nlte van zeven tien persent. As mun noe an un twiDtig gulden kunne raeke, dan bin der toch wèe reden om te vree te wezen. Min blaeren zitte oak in de pit, zoadoende bin 'k goed icespanne mit voer voor de koeien en de jonge koeien. Joap: 'K mit de Slnterklaos Donder dag in de stad eweeBt, mit Jaekmlen. We wouwe Slnterklaos is anzle komme. Dae was a overesehreve in de Niesbode, in toe zei mun vrouwe: „lae mun dae noe is bie gokleke". Zoa emmen edae. 'K gloave dat ut Slnterklaos zun vrouwe was. Wat was dat un mooye jifvrouw. Zoa road in der angezioht en wat of 't aoler mooiste was ze zat op een paerd. Dat aoden wilder nog nooit ezie van een jifvrouw. Jaekmlen stond nut alle woorden dat ze die jifvrouw Slnterklaos oak tUBsehenbeentje op dat paerd zag zitte. Ze kust deer niks van begriepe, hoe of zie dat koat. Want de kleèdie van de jifvrouwen is eèl anderB as van de boerinnen. Jaekmien kan der over praete, want z' aelt Snoeper Donderdaega dikkeia nut de we(je en zit er aoltied tusschenbeentje op. M& bie een jifvrouw gaet 't nie, zei ze, of die schoort heur- lings goed kapot, in 't aoler onderste 't aolereerste. Ma hoe dan oak, ze zat er goed op as een dragonder. In de kinders blie, in zienge! In de mezlek der bie, de blaezers van de Boater, en vee volk dat er op de beène was, duuzenden. Wilder dur geen spiet van oat da mun weze kieke 1 Jaekmlen eit blo Potappel un pond Sinterklaoskoeke, peperbollen en suuker- beesjes ekocht, in toe bin mun nae ruus eree. Maerte: Was der geen bizonders in stad meer? Jaop: Ja man, op do beuze èk nog eèl wat oord, ma deèrvan een volgende keèr. Zeit ze thuus goejen dag. VAN HEINDE EN VER, Zaghloel Pasja is, in tegenstelling met wat eerst gemeld is, niet van plan naar hét buitenland te gaan, doch hij zal blijfven strijden vpor de rechten van Egypte. Charley Chaplin, de bekende film komiek, is dezer dagen voor de zooveel- ste maal in het huwelijk getreden. Het blijkt nu achteraf, dat de nieuwe mevr. Chaplin nog geen zeventien jaar is. De Amerikaansche couranten wijden aller lei beschouwingen aan het geval. Som mige bladen willen dat de rechter zich met dit huwelijk zal bemoeien en het jonge mevrouwtje tot haar 18e jaar naar school zal terugzenden. Dat is vroeger al eens in dergelijke gevallen gedaan, zulks in veiband met de leerplichtwet geving. Te Hannover is het procles tegen den massamoordenaar Haarniann begonnen. De geweldig uitgebreide akte van be schuldiging legt Haarmann 27 moorden ten laste. Wegens de uitgebreidheid van de te behandelen materie en het groote aan tal te hooren getuigen, n.l. 190, is het /niet mogelijk gebleken een termijn voor 'het proces vast te stellen. Verwacht wordt echter, dat het voor 20 Dec. zal zijn afgeloopen. B\j een brand in een blok hulzen aan Lower Broadway te New-York zyn zeven personen, vier mannen en drie vrouwen, in de vlammen omgekomen. Coolidge blyft zich in zjjn bood schap aan het congres kanten tegen den Volkenbond en tegen schrapping van de oorlogsvorderingen op de geallieer den; hy bepleit aansluiting b{j het In ternationaal Gerechtshof en geeft zijn voornemen te kennen, te geschikter tyd een nieuwe ontwapeningsconferentie bijeen te roepen. Chamberlain heeft verklaard, dat de Engelsche regeering het geschil met Egypte geen zaak voor den Volkenbond acht, doch dat hy niettemin in de bijeen komst van den Baad van den Bond te Rome allo verlangde inlichtingen zal verstrekken. vS-ln:-. In de Btad Henrykow nabij War schau zijn eenige dagan geleden in een huis negen personen aan een geheim zinnige ziekte gestorven. In de laatste dagen zijn nog tien personen, die in dit huis wonen, daaraan gestorveD. Een ge neeskundig onderzoek heeft uitgewezen, dat de ziekte door het slechte drinkwater werd veroorzaakt. Uit Detroit in den Btaat Michigan (V S.) wordt gemeld, dat by een auto ongeluk de bestuurder en vier vrouwen levend zyn verbrand. B(j een spoor overweg werd de vrachtauto aangereden door een trein. De auto was beladen met terpentijn, dat in brand vloog. In de Peruaansohe provincie Chota 1b een militaire opBtand uitgebroken, die echter door de trouw gebleven troepen spoedig ls onderdrukt. Honderddertig oproermakers zijn gevallen. De rad draaiers zijn gefusilleerd. Verscheidene vlssehersvaartuigen zijn op de Oostzee door een krachtigen storm overvallen, waardoor 3 scheepjes vergingen en 13 vissohers het leven verloren. In totaal zijn in Estland 39 oproer- zaaiers terecht gesteld. Nog honderd gevangenen zullen voor den krygsraad te velde terechtstaan. De te Kopenhagen gehouden inter nationale luchtvaartconferentie is ge ëindigd. Er zyn besluiten geDomen tot bestendiging van verschillende lucht vaartdiensten en opening van andere. Nadere conferenties zullen plaats hebben over luchtpo8taan gelegenheden en waar schuwingsdiensten by mist en bij nacht. Over een groot deel van Spanje heeft een hevige storm gewoed, die aan telegraaf- en telefoon geleidingen groote schade heeft aangericht. Er zyn vijf mensohen omgekomen, twaalf liepen er kwetsuren op, van wie er twee zwaar gewond zijn. VERSCHILLENDE BERICHTEN, Bong ere taking. Naar Het Volk verneemt, hebben zich in de bijzondere strafgevan genis te 8oheveningen weer onaange naamheden met aldaar verblijf houdende dienstweigeraars voorgedaan. Eenigen van hen weigerden, naar de directeur het blad mededeelde, opdrachten uit te voeren, hoewel de wet het uitoefenen van werkzaamheden voorschrijft. Als straf werden de werkwelgeraars in de cel opgesloten. Degenen, die op zaal bleven, zoowel als de gestraften, weiger den hierop als protest voedsel te ge bruiken. Maandagmorgen is deze honger staking door tien dienstweigeraars begonnen. Thans blijven nog vier van hen voedsel weigeren. Fraude. Beeds eenigen tijd verdacht de politie te Amsterdam eenige brieven bestellers van oneerlijkheid, zulks naar aanleiding van het feit, dat het her haaldelijk voorkwam, dat brieven de plaats hunner bestemming niet bereikten. Een der verdachten werd deze week betrapt, toen hy brieven op het hoofd postkantoor in zijn zak stak. De tweede werd in zijn woning in het Staatslieden- kwartier gearresteerd. Deze man had de gewoonte brieven in grooten getale naar huts te nemen en ze daar te openen. Het geld zoo dit er in zat nam hij er uit. Ook drukwerken, als boeken enz., verduisterde hy. Een en ander werd in beBlag genomen. Knoeieryen. In verband met de militaire knoeierijen te Maastricht, na de ont dekking waarvan onlangs sergeant V. L. gearresteerd is, zyn nu de luitenant- kwartiermeester Soh. en de adspirant- kwartiermeester De J. gearresteerd. - De roode vlag' op de ^Gelderland" Men meldt nit Helder aan de Maasbode i In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men op de „Gelderland" de roode vlag geheeehen, die daar gedurende den geheelen nacht gewapperd heeft. Bij het aanbreken van den dag moet de vlag weer zijn ingehaald. Van de daders is niets bekend. INGEZONDEN STUKKENo Buiten verantwoordelffkheid der redactie) Copy wordt niet teruggevonden. VAARWEL. -O- Vaarwél nu, Pomp, vaarwel nu, zlwlengel, Vaarwel nu, lekke zuigerklep! 'k Wil j' in mijn keuken niet meer hebben, Nu 'k eenmaal leidingwater heb. Te lang reeds heb je me staan sarren; 't Was of je glimmend ronde knop Me immer in de ooren schreeuwde „Zeg baas, wat heb1 j' aan mij een strop",. Hoe dikwijls hebt ge plicht vergeten Me op een droogje laten staan. Maar 'k zweer, het gaat je nu berouwen, Het zal nu langer niet meer gaan. Dan was het weer je oude zwengel, Dan was 't je zuiger, dan je flens, Och, altijd, altijd had je stukken En nimmer ging het eens naar Wensch. En gaf je soms een weinig water —Wat bijna nimmer is geschied Dan was 't goed om de straat te schuren, Maar om te drinken Was het niet. Ge snapt dus wel, versleten pompké, Dat nu je tijd is afgedaan. Maar wil iemand je nog bewaren, Och gunst, laat hem gerust begaan. Je hebt nu eenmaal van die menschen, Die krijg je aan iets nieuws niet aan! Die zeggen (ouderwetsche ideeën) „Mijn Grootmoe heeft 't ook nooit gedaan"* Maar ik laat mij niet langer plagen Door zoo'n onwillig, koppig beest; Ik ben al veel te lange jaren Daarvan de knecht, de slaaf geWeest. Naar een museum breng 'k nu 't zoodje,. Daar is nog wel antiekgebrek En 'k spoed me daad'lijk op een loopje, Naar den werver, Piet van Eek. Dan geen troebel, modderwater, Dan geen oude, lekke pomp, Maar een sierlijk, aardig kraantje, Niet zoo groot en niet zoo lomp. Weg dus met dien ouden rommel, Gooi ze gauw toch aan den kant, Laat VAN DE WATEREN maar brommen In de Oudenbossche krant. Ik zweer bij 't kraantje van de leiding, Dat baart je nooit de minste zorg, Wie wil, kan naar de pomp toe loopen... Gegroet, tot ziens. VAN CRANENBORG. CONTRA EN PRO. In de „Gastelsche Courant" troffen wij de volgende rijmerlijke ontboezingen aan, die er op duiden, dat de Waterleiding Noord-West-Brabant den strijd voor de waterbeschaving heeft aangebonden. Wij hopen, dat die strijd ook verder met soortgelijke vreedzame wapenen zal wor den gevoerd en in hoofdzaak aanleiding jzal geven tot het publiceeren van heil- zangen in de plaatselijke bladen. Ujjn pomp. Zult gij mij nu gaan verlaten Goede, oude, tro.uwe pomp, Nu het water van de leiding Straks(fci de gemeente komt? Zal je Zwengel niet meer piepen, Nooit je hart meer opengaan? Zal je kraan dan niet meer glimmen En je zuiger blijven staan? Hoor eens, Pomp, 't zal niet gebeuren, GRATIS waterleverancier; i Alles mag er mij verlaten, Maar gij, „Pompke", gij blijft hier! Gij blijft pronken in mijn keuken Met je mooie koop'ren kraan; „Waterleiding", ik vertik het! „Pomp", zeg hoor je 't, 'k sluit niet aan! En als t moet, wel dan verhuis ik; 'k Vestig mij dan in Breda: Daar is 't water veel goedkooper, 'k Volg den Directeur dan na. Die zegt wel, dat het niet duur is, Doch wat doet die leuke klant? Zelf drinkt hij 't Bredasche water Aan eigen water heeft ie 'tland! VAN DE WATEREN. TELEGRAMMEN. LONDEN (V.D.) Gemeld wordt, dat de leden van het Britsohe Kabinet onder bijzondere politie-besoherming zyn ge plaatst, in verband met een bericht van Lord Allenby, den Hoogen Commissaris voor Egypte, te Kaïro ontvangen, mel dende, dat een complot is ontdekt tegen de vooraanstaanden van de Britsohe regeering. Aan dit bericht wordt zooveel waarde toegekend, dat de Minister voor binnenlandsohe zaken onmiddellijk In structies heeft uitgevaardigd ter be scherming vau zijn collega's. Het is bekend dat de Wafd (Nationale Egyp tische partij) ook in Groot-Brittannië haar vertegenwoordigers heeft. STOCKHOLM (V.D.) Het mond- en klauwzeer breidt zich steeds meer uit in Zuid-Zweden. Spoedmaatregelen worden getroffen om de epidemie te beperken^ BEBLIJN (V.D.) Zondag a.s. worden in Duitsohland de Bljksdagverkieziogen gehouden. Men rekent er niet op, dat de nienwe Rijksdag nog dit jaar zal bijeenkomen, maar dat de eerste zitting 7 Jan. 1925 zal plaats hebben. LONDEN (V. D.) In Wraxham in Noord- Wales heeft een ernstige' myngasont- ploffing plaats gehad, waar by 9 arbeiders werden gedood. Vernomen wordt, dat de Kanse lier van de Schatkist, Winston Churchill, by zyu bezoek in Parijs in Jan. a.s. zal vasthouden aan 2 zakenle, indien Frankrijk de Ver. Staten kan betalen, kan het ook Engeland betalen en 2e, dat de Ver. 8taten geen enkele bevoor rechting boven een andere Gealliëerde zal kunnen hebben. De Fransohe minister van buitenland- sehe zaken heeft bekend gemaakt, dat da onderhandelingen met de Ver. Staten over betaling der schulden, tot nu toe niet officieel waren. Flnanolëel Nieuw». inn tu iulirt». 4 Deo. 8TAATSLEENINGEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. 8. obl.al922 t 100 8 104'/, 104'/, N.W. 8. obl.a-6'22 - 600 6 101'/, 102 N.W.S.obl.o-6'22 -1000 6 1018/, 101'/, N.W. 8. obl.a-5'22 - 2500 8 100»/, 100'/, N.W. 8. obl.ol923 - 500 6 101»/,, 101'/, N.W. 8. obl.al923 -1000 6 101'/, 101»/, N.W. 8. obl.19236 - 500 6 101»/,, 101'/, N.W. 8. obl.19235 -1000 6 101'/, 101»/, N.W. 8. obl. 1918 - 100 5 95'/, 95'/, N.W. 8. obl. 1918 - 600 5 94'/, 95 N.W. 8. obl. 1918 - 1000 6 91'/,, 91»/, N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 97'/,, 97'/, N.W. 8. obl. 1919 - 500 5 95'»/,, 95'/, N.W. 8. obl. 1919 -1000 6 95»/,, 95»/, N.W. B. obl. 1916 - 100 4'/, 91'/, 91'/, N.W.8. obl. 1916 - 500 4'/, 91'/, 92'/, N.W. 8. obl. 1916 -1000 4'/, 92 93 N.W. 8. obl. 1917 - 100 4'/, 87'/, 87»/, N.W. 8. obl. 1917 - 500 4'/, 87»/, 87'/, N.W. 8. obl. 1917 -1000 4'/, 86'/, 86'/, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 85 85 N.W. 8. obl. 1918 - 500 4 83'/, 83'/, N.W. 8. obl. 1916 -1000 4 83"/,, 83'/, N.W. 8. obl. 1911 -1000 76 75'/, N.W. 8. obl. -1000 8 65"/,, 65'/, N.W. 8. oert.v.Im-1000 I 65'/, 65»/, N.W. 8. oert. -1000 2'/, 52»/, 58'/, BULGAJR1JB. Hypoth. Loon 1892 0 Tobokiloonlng 1902 6 20'/, 28'/, Zogelloonlng 1904 5 24 24 Bol. TT. food-obl. 1907 4'/, 23'/, - PETR.-ONDERNBMINGEN. Kon. Nod. Petr. f 1000 A. 341'/, 347 Kon. Pe'r. 100 O. A. 341'/, 346'/, Kon. Nod. Potr. 0. y. A. 340'/, 349'/, Dollere (bank) 1 2.46»/,—1 2,47; Marken (gr.) (per bill.) 1 58.75—f 59,10; ld. (r.) 158,75— f 59,10; Kronen (10.000) 0,33»/, l 0,35»/,; Eng bankpapier 111,55—t 11.56; Franeob bankpapier 13,55—' 13,67'/, Bolg. bankpapier 1 12,30—1 12,45. Burgerlijke Stand ran Ziertkiee. Geboren' 25 Nov. Marina Willemina, dochter van M. P. Ravia en J. Berrevoets. 29 Willem Johannes, zoon van M. C. van den Berge en J. S. Bos. Overleden: 28 Nov. Joppa van de Vate, 89 j., weduwe van C Matthpsse. 1 Dec. Jacob van Strien, 84 j., weduwnaar van L. de Boer. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 3 Deel. Uitgeklaard: zeil- sdhip: „Tromp", kapt. O. Sehuitema, met

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2