Zierikzeesche Nieuwsbode DERDE BLAD Het zege! der Stiite. behoorende by de van Vrydag 21 Nor. 1924, no. 11162. Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, i gehouden op Dinsdag Noy. 1924, des namiddags 2 uur. Voorzitter de burgemeester, mr. A. J. F. Fokker van Crayesteyn van Rengers- kerke. De notulen Van de vergadering van 17 Sept. j.l. 'Worden ongewijzigd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken behoort o. a. het proces-verbaal van kasopname d.d. 24 Sept. j.l., Waarbij bleek, dat in kas was en moest zijn f56581,36; een brief van mr. J. A. C. van Heusie, waarbij hij/ wegens vertrek, ontslag ver zoekt als lid Van het hoofdstembureau, tevens centraal stembureau, voor de ver kiezing van leden van den gemeenteraad, plaatsvervangend lid van het stembureau in stemdistrict III Voor verkiezing van leden der Prov. Staten; plaatsv. lid van het stembureau in stemdistrict I Voor verkiezing van leden van de TWeede Kamer; een schrijven van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland over de Verkeerswegen met betrekking tot het verkeer van voertuigen, rijwielen en voet gangers; een schrijven van het reporters- bureau „Tiro", voor het leveren van ste nografische verslagen van den gemeente raad. Van Ged. Staten is de goedkeuring ont vangen op het gewijzigde art. van de instructie Van den keuringsveearts. Al deze stukken worden Voor kennis geving aangenomen. Tot lid Van het hoofdstembureau tevens centraal stembureau voor de ver kiezing van leden van den gemeenteraad, Wordt gekozen de heer J. A. Biermasz en tot diens plaatsvervanger de heer mr. C. de Witt, welke tevens benoemd wordt tot pl.verv. lid van stemdistrict III voor verkiezing van leden van Prov. Sta ten en tot pl.verv. lid van het stem bureau in stemdistrict I voor verkiezing van leden van de Tweede Kamer. Na onderzoek worden Verschillende af schrijvingen van schoolgeld en honden belasting verleend. Ingekomen is een verzoek van de ver eeniging tot het verkrijgen van onroe rend goed voor landarbeiders om toe treding tegen een subsidie Van f 1,66 per inwoner per jaar. Daar de financiën dezer Vereeniging er niet florissant voorstaan, Wordt in dit ver zoek ook de Vrees geuit, dat bij niet genoegzamen steun een faillissement te wachten is. Dit rekwest Wordt nogmaals in han den van B. en W. gesteld, ter, fine van advies om desnoods- een bespreking te houden met bovengenoemde veTeeniging. De rekening van het Harmoniegezel schap „Kunst en Eer" over 1923 Wordt in handen eener commissie gesteld, be staande uit de heeren Catshoek, Versteeg en van der KWast. De begrooting van het Burger-Weeshuis wordt eVeneens in handen van een com missie gesteld, bestaande uit de heeren de Broekert, van Schelven en Doeleman. Ook de rekening van de Burger-Be waarschool wordt in handen eener com missie gesteld, bestaande uit de heeren Lunenberg, Panny en den Boer. De Verordening op de heffing van leges wlordt gewijzigd en luidt nu aldus: In art. 1 Wordt na de woorden „Voor de afgifte Van een Jachtakte", in plaats Van 20 pCt., gelezen 50 pCt. Voorgesteld Wordt de Politie-Verorde- ning te wijzigen. Het eerste lid Van sub G van het nieuwe art. 55 luidt: „Met peeënwagens of met andere ge laden wagens bij het laden en lossen te staan op minder dan ll/2 M. afstand Van de kaaimuur of de beschoeiing" is ver boden. Ingekomen is voorts een schrijven van dr. J. Helder e. a., allen bteKvbners van de N.Z. van de Oude Haven, waarin ge wezen wordt op de donkerheid en som berheid, welke de boomen voor hunne huizen veroorzaken. In het adres ver- Door William Le faeux. klaren zij, dat zij wel weten dat krachtige maatregelen tijdelijk het geboomte min of meer zullen ontsieren en dat zij ook wel beseffen, dat aan het rooien van de boomen, om den andere, bezwaren zijn Verbonden. B. én W. achten deze twee argumenten door adressanten zelve naar voren ge bracht, van dien aard, dat B. en W. niet kunnen nalaten den Raad met klem te ontraden het Havenpark, dat het mooiste gedeelte van Zierikzee's plantsoenen vormt, op eenigerlei Wijze te ontsieren door, hetzij de boomen al te sterk te snoeien, hetzij deze om den andere te verwijderen, en stellen voor niet op het adres in te gaan. B. en W. Voegen hieraan toe, dat zij den Wethouder voor de plantsoenen ver zocht hebben te zijner tijd de boomen zooveel mogelijk te snoeien, maar zóó, dat 't park daardoor niet ontsierd wordt. B. en W. vertrouwen, dat door 't snoeien voor een groot deel aan de bezwaren van adressanten zal worden tegemoet gekomen. De heer van der Kwast, het woord be komen hebbend, deelt mede, de zaak van zijn standpunt te hebben bekeken. Hij heeft zijn meening gegrond op uit spraken van deskundigen en concludeert, dait de afstand, Waarop de boomen van elkaar moeten staan, afhankelijk is I van de boomsoort. Dikke ondoorschijnen- j de bladeren, die weinig zon doorlaten, oefenen invloed uit op de temperatuur van den grond waarin de boom staat. De bladeren kunnen echter ook, als 't licht meer den boomvoet kan genaken, het licht door terugkaatsing diffuus maken, wat voor ons prettiger is dan het recht- j streeksche zonlicht. Als de boomen te dicht bij elkaar staan en Voorzien zijn Van een rijken bladertooi, wordt de tem- [peratuur aan den voet der boomen zeer beïnvloed en als in de naaste omgeving i huizen staan, wordt ook daarin de tem- peratuur lager. De boomen op dit ge- deelte van de Oude Haven staan hoog-' j stens 9 M. van elkaar, wat veel te weinig is. Het om den andere rooien van de boomen daar, acht hij ten voordeele van de bewoners. Spr. is niet tegen boo- men of stadsschoon, maar van meening, dat het stadsschoon verhoogd wordt door 1 het verdubbelen van de afstanden van de boomen. De Voorzitter merkt naar aanleiding van het gesprokene van den heer van der j Kwast op, dat de boomen er nu eenmaal staan. Moesten ze nog geplant worden, dan zou kunnen voldaan Worden aan 1 de eisehen van dr. van der KWast. Het uitdunnen der 'boomen Zou, Wanneer men daarmede aan de Noordzijde dier Oude Haven begon, ook aan de Zuidzijde moe- ten toepassen. Hoe het er dan uit zou j zien, behoeft spr. niet te zeggen. B. en W. meenen echter door de boomen te gelegener tijd op to snoeien, voor een groot deel aan de bezWaren van adressan- x ten tegemoet te-komen. L De heer Catshóek is het geheel met den f heer van der Kwast eens. Ook hem komt het voor, dat de boomen veel te dicht ,op elkaar staan. Het stadsschoon zal ook - z. 1. niet Worden geschaad, wanneer om den andere een boom wordt weggëno- 1 men. Opsnoeien blijft een tijdelijke maat- j regel. In huizen, Waar boomen Voor staan, hangt dikwijls een muffe lucht, j De heer Panny is van oordeel, dat er veel waars gelegen is in hetgeen de beide vorige sprekers opmerkten, maar aan den anderen kant is hij het met het advies j fcten B. en W. eens. Het uiterlijke van de boomen mag niet beschadigd worden, i alleen van binnen moet de boom uitge- haald worden. De zon moet in de boo men kunnen komen. De heer Versteeg gaat met het advies Van B. en W. mede. e> Wethouder Koopman heen aan 't geen de heer Panny gezegd heeft niet veel toe le voegen. De boomen staan te dicht op elkaar; dat geeft hij toe, maar ze staan er nu eenmaal. Uitdunnen acht ook hij het beste middel om aan den wiensch van adressanten tegemoet te komen. In stemming gebracht, wordt het Voorstel van B. en W. met 11 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Catshoek en van der Kwast. Overgelegd worden twee adressen van A. van Dongen en J. M. Uijl, houdende verzoek om vergoeding der schade, toe gebracht aan de door hen van de ge „U moet iets gebruiken. Het spijt me, dat ik u geen whisky kan aanbieden, maar ik heb nogal goede port", en niet lettende op mijn weigering belde zij, waarop de jonge man, die mij had bin nengelaten en die tot mijn verwondering een bediende bleek te zijn, binnenkwam en boog. „Breng de p.ort", beval zijn meesteres, waarop hij eenige oegenblikken later ver scheen met een karaf en glazen op een zilver blad. Zij schonk mij een glas in, maar nam zelf niet. „Neen, neen", lachte zij, „op mijn leef tijd zou port mij te dik maken, en ik word helaas .al veel te dik naar mijn zin. U weet niet, mijnheer Royle, hoe vreeselijk wij vrouwen, het vinden om dik te worden; bij mannen is het een teeken van rust en welgedaanheid, bij vrouwen doet het denken aan alcoholis me en mdakt hen tien jaar ouder." Uit beleefdheid nam ik het glas en dronk'; mevrouwt Petre was geheel van houding veranderd en we waren zeer vriendschappelijk met elkaar geworden, iets waarover ik mij in stilte verheugde daar ik óp die manier Phrida beter zou kunnen beschermen. Terwijl wij aan het praten waren, hoorde ik plotseling de motor van mijn taxi aanzetten. „He!" riep ik verrast uit, „Ik geloof -dat mijn taxi weggaat ik hoop maar, dat het wachten hem niet verveeld heeft." „Neen, ik denk dat het mijn meisje is; ze moet een boodschap in Colchester doen en daarom telefoneerde ik om1 een taxi", antwoordde mevrouw Petre. Toen leunde zij'achterover in haar stoel en Zei „Waarom kunnen we eigenlijk geen Vrienden zijn, mijnheer Royle? „Ik zou het dolgraag willen", ant woordde ik'. „het is alleen uw bespottelijke ver- i blinding voor Phrida Strand, welke terughoudt", zei zij. ,Wat heeft dat meisje u bedrogen!" j Ik beet mij op de lippen mijn t dachten waren werkelijk bitter genoeg: die vrouvfr behoefde de wond werkelijk niet verder open te rijten. Waren Phrida's uitlatingen niet eigen- lijk zelfbeschuldigingen geweest? Dat viel toch niet te' ontkennen, al hield 1 nog zooveel van haar. Ik gaf geen ant woord mijn hart was te vol en vreemd genoeg, scheen mijn hoofd te draaien, meente gepachte landerijen, met bijvoe ging Van het hieromtrent uitgebrachte advies van de daartoe benoemde com missie uit den Raad. B. en W. stellen voor om, overeenkomstig het uitgebracht advies, aan adressanten een schadever- goeding uit de gemeentekas toe te- ken ner. van resp|, f 30 en f 75> De heer de Broekert stelt Voor het 1 advies nopens J. M. Uijl terug te nemen en opnieuw in handen te stellen van de raadscommissie ter fine van advies. j De heer Panny gaat hiermede accoord. I De schadevergoeding is indertijd zeer serieus opgenomen, maar toen whs het zomer. Nu blijkt achteraf dat er meer schade is. De heer Catshoek wijst op den pacht prijs, die Uijl 'betaalt. Bij deze toekenning van schadevergoeding zou Uijl volgens spr.'s oordeel 3 jaar vrij gesteld worden van pacht. De heer Panny beWieert, dat de schade niets met den pachtprijs te maken heeft, j Aan A. van Dongen Wordt een schade- vergoeding van f30 verleend, terwijl de eisch om schadevergoeding van J. M. Uijl opnieuw zal worden onderzocht. Ingekomen is nog een verzoek van het bestuur van de R.-K. vereeniging „St.- Lieven", tot het toekomen van een jaar- lijksche subsidie van f1000 uit de ge meentekas, ten einde daaruit de bezoldi ging van de pleegzuster te betalen. B. en W. stellen voor, op grond van mededeelingen van de 'beide gemeerite- geneesheeren, op het verzoek afwijzend te beschikken. Als gewoon medicus is de heer Uan der Kwtist niet tegen deze subsidie. De R.-K. zuster heeft goed werk Verricht tijdens de ziekte van de Wijkzuster. Het gevraagde bedrag vindt hij echter te hoog tegenover de Wijkverpleging. De heer de Broekert vraagt, hoe de heer van der Kwast over deze aanvraag als lid Van den Raad denkt? Ook als lid van den Raad blijkt de heer van der KaJast yoor subsidie. De heer Panny erkent gaarne de goede diensten van de R.-K. zuster, maar hij verwijst naar het rapport der beide ge meente-geneesheer en. Wethouder Koopman vindt de subsidie aanvraag bespottelijk hoog. Daaruit mag evenwel niet geconcludeerd worden, dat de diensten van de R.-K. zuster niet Worden gewaardeerd. In stemming gebracht, wordt het voor stel Van B. en W. om afwijzend op 't ver zoek te beschikken, aangenomen met 11 tegen 2 stemmen, die van de heeren van der Kwast en van Schelven. In behandeling komt nu een verzoek van den heer A. J. Schneiders en 3 an deren, Wonende aan den Gracht weg, Waarin geVraagd wordt, voorziening in de Verlichting van dien weg. Dit verzoek is vergezeld van een door B. en W'. aan de commissie voor de gas fabriek en de straatverlichting opge vraagde Kostenberekening. Naar aanlei ding daarvan stellen B. en W. voor om op den Grachtweg bij de Malthabrug één lantaarn te plaatsen en niet aan de Verschillende bij de Gascommissie inge komen Verzoeken te voldoen. De heer de Broehert heeft er geen 'be zwaar tegen, dat de nieuwe böwloners van den Grachtweg voorzien worden van licht. Hij is echter Van oordeel, dat het gedeelte Grachtweg Van de Nobelpoort tot het station te royaal verlicht Wordt. Hij dringt aan op een reeds in een vorige vergadering gedaan verzoek tot betere Verlichting van de OudeWeg. Een lantaarn aldaar zou het dubbele kosten van een die geplaatst werd aan den Grachtweg, merkt de üoorzitter op. Weth. Koopman licht toe, dat reeds eerder oVer een betere verlichting van de Oudeweg is gesproken, maar de men- schen ter plaatse weigerden toen aan te sluiten op de gasleiding. Mochten de be woners aldaar daartoe nog kunnen be sluiten, dan zullen zij spoedig een lan taarn krijgen. Op het verzoek Van de bewoners van den Grachtweg wordt gunstig beschikt. Aan de orde komt thans een schrijven Van den Raad van Beheer der N.V. Water leiding-Mij. „S; houwen—Duiveland", waar bij wlordt toegezonden een aanvullend rapport betreffende het Waterleidingplan. Uitvoering van dat plan Wordt thans mogelijk geachtdoch 'n rendabel bedrijf zal slechts mogen Worden verwacht, indien bij gemeentelijke Verordening de Zoogenaamde „verplichte aansluiting" zal Worden ingeVoerd. Waar het er thans om gaat te kiezen tusschen „geen wa terleiding" of een „waterleiding met ver plichte aansluiting", wordt verzocht me dewerking te verleenen overeenkomstig dit laatste. Uit de door B. en W. gevoerde corres pondentie blijkt, dat hun College ernstige bezwaren opperde tegen het niet leveren over den meter van 't water voor zuiver huishoudelijk gebruik, hetgeen B. en W. het meest billijk voorkomt. Zij achten dit bezwaar des te grooter, omdat naast het voorstel zeer hooge ta rieven (zeer hoog ook mede in verband met de tarieven uit andere gemeenten) verplichte aansluiting Wordt verlangd. Aangezien de Raad van Beheer echter uitdrukkelijk verklaard heeft, dat de tarieven slechts voorloopig zijn vastge steld om een basis te vormen voor de te Verwachten inkomsten, hebben B- en W. gemeend den Raad, niettegenstaande deze bezwaren, toch te moeten voor stellen in prindipe te besluiten om de verplichte aansluiting in te voeren, om dat het hier een algemeen belang betreft. Aldus luidde het oorspronkelijke voorstel. Intuisschen is bij den Raad ingekomen een adres, voorzien van 525 handteeke- ningen van personen, eigenaren of huur ders van huizen, welke zich tegen de vefrplichte aansluiting verklaren. Zij voor zien vele moeilijkheden en hooge kosten bij de thans bekende tarieVen en wijzen ook op den nog steeds hoogen levens standaard. Zij kunnen het stelsel niet aanvaarden. De voorzitter merkt naar aanleiding van het ingekomen adres op, dat het, nu de meeste gemeenteraden van Schouwen en Duiveland de verplichte aansluiting hebben verworpen, niet veel gewicht in de schaal zal leggen voor de tot stand- koming der waterleiding, als deze raad besluit tot aansluiting. Beter acht hij het wanneer de Raad van Beheer den heer Krul nogmaals uit- noodigde om in een vergadering, als in Augustus gehouden, het Voor en tegen duidelijk voior de betrokken gemeente besturen uiteen te zetten. Hij stelt voor nu geen beslissing te nemen in afwach ting van de stappen, die nader zullen Woirden gedaan. De heer Doeleman wenschte dan wel, dat de gemeente Zierikzee met een Vast omlijnd plan naar die Vergadering zou kunnen gaan. Is het niet mogelijk, zoo vraagt hij, dat B. en W. een idée~aan- geVen om dat in een zoo even genoemde Vergadering te berde te 'brengen? De voorzitter beeft er met den voor zitter van den Raad van Beheer over gesproken. De tarieven in het Waterlei dingplan mogen niet beschouwd worden als Vaste bedragen, waarvan men niet afwijken kan. Naderhand kunnen de ta rieven weer wel Wlorden gewijzigd. Het hoofdbezwaar Van de onderteekenaars van het ingekomen adres is ongetwijfeld de verplichte aansluiting. Spreker vraagt zich af of het niet mogelijk is, dat het verbruik berekend wordt en niet de grootte van het huis, wanneer men zelf een watermeter aanschaft? De heer Doeleman gelooft niet, dat het hoofdbezwaar de verplichte aansluiting is, maar w'èl de hooge tarieven. Bij goed- kooper tarieven zouden z. i. vele hand- teekeningen op dat adres vervallen. De üoorzitter gelooft, dat het beter is, den heer Krul uit te noodigen hier in een niet officiëele raadsvergadering te komen, dan kunnen de leden aan hem alles Vragen over de waterleiding wat zij wen- schen omtrent deze kwestie. De heer Versteeg is het met den heer Doeleman eens. Ook hij gelooft dat de tarievenkwestie de grootste struikelblok is. Wethouder Koopman bespreekt even eens de tarievenkwestie. Hij heeft nergens een kamerstelsel aangetroffen, dat z. i. hier Wordt aangegrepen om de water leiding in te voeren. De heer Catshoek is van meening, dat maar dan todh zeker niet Van den wijn, want ik 'had. mijn. glas slechts half leeg gedronken. De kleine kamer scheen plotseling gloeiend heet te worden. De vrouw met de donkere oogen zat mij aan te ziien met een vreemden, diepen en boozen blik met een uitdrukking van woeste haatdragendheid, welke zij Zelfs op dat oogenblik niet kon verbergen. Zij had openlijk bekend, dat Phrida het onbekende slachtoffer in een aanval van jalouzie gedood had. Wanneer ik alle feiten kalm en onbevooroordeeld naging, schenen haar woorden werkelijk waar heid te bevatten. Phrida had mij zer- zekerd, dat zij. verkoos d§ hand aan zich zelf te slaan boven onderzoek en veroor deeling. Was dit geen voldoende bewijs van schuld? Maar neen! Ik trachtte dergelijke ge dachten van mij af te zetten. Mijn her sens gloeiden en schenen in brand te te staan, terwijl langzamerhand een vreemdsoortig gevoel van duizeligheid mij bekroop, iets wat ik nooit tevoren onder vonden had: een weeïg gevoel, alsof de stoel onder mij wegzakte. „Ik weet niet hoe het komt, maar ik voel mij niet goed", zei ik tot mijn gastvrouw. Misschien kwam het omdat ik overspannen was en ongerust over Phrida's veiligheid. „O, misschien is het te warm in de kamer", antwoordde de vrouw. Dat ge beurt wel meer 's avonds over een paar minuten zult u wel beter zijn; ik zal even het vlugzout voor u halen. Hel is inderdaad vreeselijk benauwd hier" en vlug opstaande, liet ze mij alleen. Ik herinner mij, dat, zoodra zij ver dwenen was, een roode nevel vioor mijn oogen kwam en dat ik met een Vreeselijk gevoel van verstikking worstelde, uit geput achterover in mijn stoel viel, ter wijl al mijn ledematen p/otseling ijskoud werden, ofschoon mijn hoofd gloeide. Wat kon het zijn Ik herinner mij, dat ik trachtte te den ken en met mijzelf te redeneeren, maar tevergeefs. Mijn gedachten waren zoo verward, dat grimmige angstwekkende gedaanten en groteske vormen voor mijn verbeelding oprezen. Bespottelijke en tra gische tooneelen, wild-fantastisch en toch vreeselijk tooverde mijn verward brein en daarbij pijnen, onuitstaanbare pijnen, welke van mijn oogballen naar mijn ach terhoofd schoten en mij onbeschrijfelijke martelingen veroorzaakten. Ik klemde mijn tanden opeen in een uiterste poging om mijn bewustzijn niet te verliezen en vestigde mijn oogen op den muur. Ik herinner mij nog het pa troon van het bebangstelpapier, een zaclhtblauw latwerk met roode baby bij gébruik Van oen meter de verplichte aansluiting geen zin heeft. In het algemeen is het niet mogelijk een watermeter in te Voeren, Zegt de Voorzitter. B. en W. zijn niet in staat een andere rentabiliteitsrekening te maken, Want die rekening is gemaakt in overleg met het Comité. Spr. gelooft niet, dat de tarieVen met een derde kunnen worden verminderd. Alleen de directeur van het Rijksbureau kan zulks zeggen. Daarom is het 'Wenschelijk hem uit te noodigen hier OVer deze kwestie te kómen spreken. De heer de Broekert beweert, dat voor- loopige tarieven in de toekomst altijd Verhoogde tarieven beteékenen. Spr. be grijpt het standpunt van wethouder Tim merman niet, die medelwerkte aan het Voorstel van B. en W. en die de bewoners aanraadde het adres te teekënen. Wethouder Timmerman ontkent dit. Hij heeft zich geheel buiten deze adresbe weging gehouden. De heer Catshoek informeert of aan neming van het oorspronkelijke voorstel Van B. en W. beteeként, dat onbeperkte Volmacht gegeven Wordt aan het water- leidingComité? Het antwoord op deze Vraag luidt bevestigend. Op een andere vraag van denzelfden spreker luidt het antwtoord des voor zitters: die vraag kunt U aan meneer Krul doen! Het Voorstel van den voorzitter om deze zaak aan te houden en den heer Krul uit te noodigen hier in een offici euze raadsvergadering te verschijnen, om nadere besprekingen te Voeren, wordt z. h. s. aangenomen. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim Wordt in de vacature, ont staan door het vertrek van den heer S. de Groot, gekozen de heer U. Gorter. Mede aanbevolen Was de heer A. Mol. Tot lid der commissie van toezicht op het L. O. wordt dn de vacature, ontstaan door het Vertrek van den heer J. H. Turlings, benoemd de heer M. F. J. Hoste. Mede aanbevolen was de heer U. Gorter. Tot lid der commissie van toezicht op het L. O. Wordt in de vacature- C. de Looze deze herkozen. Mede aan bevolen Was de heer T. J. Sikkens. Tot lid der commissie Van toezicht op het M. O. wordt in de Vacature, ont staan door het periodiek aftreden en bedanken Van ds. J. H. de Roode, be noemd de heer C. de Looze. Mede aan bevolen was de heer A. C. de Oude. Wegens periodieke aftreding als regent Van het Burger-Weeshuis Wbrdt herbe noemd de heer A. C. van der Vliet. Mede aanbevolen was de heer C. de Looze. Bij de rondvraag Wenscht de heer de Broekert de aandacht te vestigen op een in de Wandeling staanden boom /Itoor de woning van den heer Romeyn. Is het niet mogelijk dat deze boom ge rooid Wordt, Vraagt spr. De heer Koopman zal er zijn aandacht aan schenken. Daarna Wordt de vergadering gesloten. VERSCHILLENDE BERICHTEN, Aanranding en poging tot diefstal. Dios- dsgoohtond is getracht een winkelierster te Haarlem te berooveD. De politie wss oohter tijdig ingelicht en had zich in een tegenover gelegen perceel opgesteld. Ongeveer half 9 kwam een man In den winkel, een drogisterij, en vroeg een flesoh zoutzuur. De winkelierster, een bejaarde vrouw, ging naar achter, doch werd plotseling van achteren aangeval len door haar 23 jarigen loopknecht. Toen deze haar op den grond had ge worpen, kwam de eerste man hom te hulp en een derde kwam binnen, waarop zy de vrouw vastbonden. Op dat oogenblik kwam de inspoctcur van politie, die zioh verborgen had, te voorschijn en na een worsteling gelukte het hem een der mannen te overmeesteren; de beide anderen namen de vlucht. De rooheroheur, die zioh aan de overzydo had opgesteld, glDg den vluchtende aohterna en het gelukte hem een hnunor te grypen. De derde werd kort daarna in zya woning gearresteerd. De mannen bleken alle drie in het bezit te zyn van eon masker. Zij bekenden en verklaarden voornemens te zyn geweest do vrouw van al haar geld en sieraden te berooven. roosjes. Ik geloof, dat ik wel vijf minu ten i n dezelfde houding ineengezonken zat, toen ik mij plotseling bewust werd van de tegenwoordigheid van mensthen ach ter mij. Ik trachtte mij te bewegen, mij om te keeren en te zien, maar bemerkte, dat elke spier in mijn LicJhaam verlamd was. Ik kon geen vinger opheffen, mijn lip pen konden geen ander geluid voortbren gen dan een soort gerochel, toen ik wilde schreeuwen, en toch behield ik mijn be wustzijn, gedeeltelijk overwaasd door die vreemde fantastische droom-yormen klaarblijkelijk het gevolg van de uitwer king van den wijn op mijn hersens. Was jk vergiftigd? De ontzettende waarheid schoot mij te binnen, juist toen ik een sluipende be-v weging achter mij hoorde. Ja! ik was overgeleverd aan mij{n vijanden. Ik was gevangen in den strik, gezet door die vrouW, de medeplichtige van Digby. Nu ge loofde ik alles wat Edwards mij verteld had Van de sluwheid en dubbelhartig heid Van dien man, hoe hij inderdaad de identiteit had aangenomen vian een knap en beroemd man, die op zulk een ge heimzinnige manier in Zuid-Amerika ge storven was. Misschien had hij hem wel Vermoord, wie weet (Wordt vervolgd)x

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 9