DE HEILIGE HAAI. Zierikzeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD Stramheid en stijve spieren Kloosterbalsem Zaterdag en Zondag Men leze de uitisnzstting in dit Blad. behoorende b(j do van Vrjjdag 21 Nov. 1924, no. 11162 Uit Stad en Provinoie. ZIERIKZEE. In de Concertzaal zal Za terdag en Zondag blijkens de advertentiën in dit nummer een film vertoond wor den, getiteld: „De Heilige Haat, waarvan hieronder een beschrijving volgt: Jack Gerald wordt, vluchtend op zijn motor, door twee Indiërs in een auto achtervolgd. Slechts door een sluwe list gelukt het aan zijn vervolgers te ontko men. Hij roept de hulp in van den detective, Chester Seal en vertelt dezen de geschiedenis, welke de achtervolging vooraf ging. Jack Gerald bevond zich reeds geruimen tijd met zijn jonge vrouwi Ellen op de huwelijksreis in Indië. Het echtpaar had zich in dat land bij een karavaan aangesloten. Het reisgezelschap werd door woestijnroovers, die deel uit maakten van de alom gevreesde actie der Thugs, overvallen. Met groot gevaar, wisten Gerald en zijn vrouw aan de roovers te ontkomen en vonden in een spelonk een schuilplaats. Een reusachtige spin versperde den toegang tot de grot met haar web, waardoor de roovers er van afzagen tot in de spelonk binnen te dringen. De grot gaf toegang tot een doolhof van onderaardsche gangen, waar in de beide vluchtelingen angstig rond dwaalden, totdat zij bij een open poort kwamen, vooruitschrijdende in de vreug devolle hoop uit het huiveringwekkende labyrint verlost te zullen worden. Maar wie zal den schrik en de ontzetting der echtelieden beschrijven als deze zich plot seling geplaatst zien tegenover een aan tal wilde tijgers, die zich met fonkelende oogen tot een sprong op hun prooi ge reed maken. Zij doorleefden oogenblik- ken van den vreeselijksten doodsangst. De bloeddorstige dieren zullen zich juist op Ellen en Gerald werpen, als de Nabob' van Ralinkohire met zijn priesters ver schijnt om ae heilige tijgers te voede ren. Voor den doordringenden blik van den Nabob wijken de dieren ferug. Ge rald en Ellen zijn gerei en vinden een gastvrij verblijf in de residentie van den Nabob. Ter eere van hen worden feesten gegeven met Oostersche pracht en fa belachtige praal, de Nabob overlaadt zijn gasten met geschenken en rekent het eveneens tot zijn plichten Gerald een In dische schoone te schenken, Ajah gehee- ten. Deze jonge slavin wordt bijna een gevaar voor het huwelijksgeluk van het jonge paar. Ellen zelf heeft het hart van den jongen Nabob in vuur en. vlam gezet. Zij heeft moeite, gevrijwaard te blijven voo" dé valstrikken van den mach tigen Oosterling en vlucht in den tempel der heilige apen. Een menschaap over weldigt hier de jonge vrouw en sleept haar naar den koepel des tempels. Als het gevaar het grootst is, komt Gerald zijn vrouw uit de macht van den aap verlossen en doodt het dier. De dood van oen heiligen aap verwekt den fel sten haat bij de priesters en hun aan hangers. De dwepers eischen. het leven der vreemdelingen. Met bovenm'ensche- lijke kra-. ..«inspanning verdedigt de jonge man zijn leven en dat van ziijn vrouw tegen de van haat vervulde me nigte. Doch alleen één woord van den machtigen Nabob is in staat de onge- lukkigen van een onmiddellijken offer dood te redden. Om tijd te winnen eischt de Nabob een vonnis naar recht en wet over den vreemdeling. Met Ajah's hulp en die van een olifant, komt de vlucht tot stand. Gerald en Ellen ontkwamen aan den heiligen haat der Indiërs, maar hun vrijheid is nog niet verzekerd, want zelfs tot in hun geboorteland vervolgt hen deze haat. Terwijl Gerald den detec tive zijn geschiedenis vertelt, is Nassir, de Indische priester, bezig Ellen uit haar woning te ontvoeren. De detective vindt, bijgestaan door Jonny, zijn medehelper, en Gerald, een spoor, de vluchtelingen, daar Ellen de paarien van haar halssnoer op den weg heeft laten vallen. Het komt tot een treffen tussc'hen ontvoerders en achtervolgers, maar niettegenstaande de laatste als helden strijden, ontkomen de Indiërs met Ellen op een juist afvarend stoomschip. Als verlamd 'door smart ziet Gerald het vertrekkende schip, dat zijn geliefde Ellen naar Indië ontvoert, waar de ontketende heilige haat haar leven be dreigt. Met de eerstvolgende reisgele genheid begint Gerald de achtervolging. Hij vermoedt niet", dat hem zelf gevaar bedreigt van de zijde van den Indiër Nassir. In gedachten verzonken staat Ge rald op het dek van het schip. Een zwart- gesluierae dame fluistert hem haastig waarschuwende woorden in het oor en nog vóór Gerald zich goed bezinnen kan, is de dame verdwenen. Het was Ajah. De gewaarschuwde neemt nu de voor zichtigheid in acht en tesamen met zijn helpers weet hij weldra den eersten aan slag van Nassir te verijdelen. Intusschen komen de ontvoerders met hun slachtoffer in de residentie aan. Op nieuw ontbrandt de begeerte bij den Oos- terschen machthebber. Uit zijn mond Ver neemt de jonge vrouw, dat hij aan de priesters der godin Durgha en het op gewonden volk heeft moeten zweren, El len en haar man weer te doen opsporen en terug te brengen. Het gelaat van den Nabob vertoont diens innerlijken strijd. Hoogmoedig en fier blijft Ellen wei geren. ....Tot het uiterste gedreven, ont rukt de vrouw1 haar belager den dolk en richt het wapen tegen- zich zelf. Met één slag is het liefdevuur bij den Nabób uitgedoofd de haat van zijn volk straalt uit zijn oogenzinneloos van woede, laat hij Ellen in den kerker wer pen. Terwijl Ellen in den kerker te Ra- linko'hre versmacht, - vermaken passagiers en bemanning zich op het zeeschip, waar op haar man en de detective Chester Seal en diens dienaar Jonny, de reis naar Indië maken, om haar uit de handen van den Nabob' te redden. De jonge, Indische slavin Ajah vindt tijdens het feest gele genheid, om Gerald op het hem dreigende gevaar opmerkzaam te maken. Gerald stelt Ajah aan den detective voor. De de tective interesseert ziöh levendig voor het Indische meisje, terwijl Gerald zich verheugt een beschermer voor Ajah ge vonden te hebben. Met fanatieken haat speurt de Indiër Nassir op het schip naar een gunstige gelegenheid, om zich van Gerald meester te maken en hem aan den Nabob van R.alinko'mre uit te leveren. De drukte en het rumoer der maska- rade op het schip, komen hem goed van pas. Hij verrast den detective en Ajah in de kajuit en slaagt er in hen te binden. Eveneens overmant hij Gerald. Nassir steekt het schip in brand en ontvoert Ge rald in een zeilboot. Op 't laatste oogen- blik worden Chester en Ajah door Jonny verlost en alle drie weten zich in een boot te redden. Met gruwzaam leedver maak ontvangt de Nabob Gerald uit de handen van Nassir. In de kerker vindt Gerald zijn beminde weer. Chester wist met Ajah en Jonny veilig het land te bereiken. Terslond stellen zij alles in "t werk om de ongelukkige gevangenen te verlossen. Een vernuftig plan is weldra gevormd. Als een aap vermomd, zal Jonny ziclh onder de „heilige apen" in den tempel begeven, en daar een gun stige gelegenheid afwachten om Gerald en Ellen te verlossen. Nog éénmaal tracht de Nabob Ellen voor zich te winnen. Gerald's minachtende woorden en Ellen's i trots ontketenen den wraaklust van den Oosterling. Het feest ^der „Heilige Tij gers" en daarmede de dag der offerande, is nabij. Met groote praal en schitterende ceremoniën wordt het feest door de priesters voorbereid. Tonny is op zijn post, en als het feest zijn hoogtepunt bereikt, strooit hij rookpoeder in de of- fervaten. In den dichten damp brengt hij de ten doode gewijden in veiligheid. Zoodra de priesters en Se fanatieke volksmenigte den roof der offers be merken begint een algemeene vervolging!. Aanvankelijk gelukt het den vluchten den aan hun vervolgers te ontkomen, maar even later zien zij zich door een ruiterschare omsingeld. Chester en Ajah zullen een vrijgeleide krijgen en als de offers worden uitgeleverd. Chester ge bruikt een list en levert aan de Indiërs de in het offerkleed gehulde priesters uit, die voor de oogen der woedende menigte den offerdood ondergaan. Ge rald en zijn vrouw zijn gered. Chester sluit Ajah in de a^men en gelukkig keeren zij allen naar hun geboorteland terug. BURGH. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Woensdag 12 Nov. Aanwezig alle leden. In zijn openings woord herdenkt de voorzitter in harte lijke bewoordingen de koninklijke onder scheiding, die de gebroeders van der Klooster, als voormalige schippers, tegen woordig schipper en roeier der reddings boot, is ten deel gevallen. Z.E.A. acht deze onderscheiding een eer voor de ge meente; de woorden van den voorzitter genieten de volle instemming van den Raad. Tot zetters worden herbenoemd de heeren W. Heule en K. Lemsom. In ver band met een schrijven van Ged. Staten met mededeeling, dat bij den Minister van Binnenlandsche Zaken geen bezwaar bestaat de legesgelden op jachtacten tot 60 pCt. op te voeren, wordt besloten dit recht voorloopig op 20 pCt. te houden. Naar aanleiding van een schrijven van den heer de Gaaij Fortman omtrent de plaatsing der pomp te Westenschouwen, deelt de voorzitter mede, dat B. en W. daarvoor naar hun oordeel een geschikte plaats hebben aangewezen. Verder leest de voorzitter een schrijven van 't bestuur der vereeniging Schouwen en Duiveland tot verkrijging van vast goed voor land arbeiders met verzoek om een bijdrage ter betaling van annuïteitsrente, berekend naar 1,66 ct. per inwoner gedurende 30 jaar; daar ondertusschen nog een nader Verzoek is ingekomen, wordt dit in han den gesteld van B. en W. om advies en de behandeling Van het verzoek ver daagd tot de volgende vergadering. Een schrijven der Z. L. M., met verzoek een verordening vast te stellen tegen het doen uitvliegen van huisduiven in het tijdvak 15 Maart tot 1 Mei, wordt voor kennisgeving aangenomen, daar de Raad eenstemmig van oordeel is, dat een der. gelijke verordening niet direct noodig is, omdat het aantal dezer vogels in de ge meente uiterst gering is. Alsnu komt aan de orde de vaststelling eener verordening tegen brandgevaar; de voorzitter leest een concept-verordening in den geest als indertijd aangegeven door den Minister van Binnenlandsche Zaken en dhr. Fok ker meent, dat de uitvoering eener ver ordening zooals 't concept inhoudt ver schillende bezwaren zal opleveren. Vol gens zijn overtuiging zullen, gegeven de voorschriften, die in acht moeten geno- men Worden, weinig ambachtslieden be reid gevonden worden soldeerwerk enz. aan gebouwen te verrichten, terwijl bo- vendien door aanschaffing van benoodigd- heden, in verband met de verordening, de loonen voor dergelijk werk noodwen dig zullen stijgen. Ook de heer Heule deelt grootendeels de bezwaren van den heer Fokker. De voorzitter zegt, dat toch een verordening dient vastgesteld te Wor- den, waarop de heer v. Zuijen voorstelt deze zaïak aan te houden tot de volgende Vergadering, om door deskundig advies voorgelicht te kunnen Worden. Dit voor stel wordt met algemeene stemmen aan genomen. De vaststelling van het aanvul- lingskohier hondenbelasting wordt even- eens voorloopig aangehouden. De begroo ting 1924 wordt in uitgaven verhoogd met een bedrag van f185 voor aanschaf fing van lantaarns en lijkbaar, terwijl de post onvoorziene uitgaven met een gelijk bedrag verminderd wordt. Daarna komt ter tafel het verzoek van den Raad van Beheer der N.V. Waterleiding Schouwen- Duiveland om verplichte aansluiting in de bouwverordening op te nemen. De heer Heule verklaart zich wegens de groote kosten bezwaard te gevoelen den druk van verplichte aansluiting op de burgerij te leggen. De heeren Landegent, Kloet, Boot en Krijger zijn van hetzelfde 4 gevoelen. De heer van Zuijen verklaart i zich Voorstander der Waterleiding en Zou desnoods voor verplichte aansluiting zijn, maar hij vindt de tarieven te hoog. Ook de heer Fokker zou zich met verplichte •^aansluiting kunnen vereenigen; hij acht echter den aangegeven aansluatingsafstand een fout, waardoor menigeen buiten de verplichting 'valt, waar hij uit een billijk heidsoogpunt tegen is. De voorzitter brengt daarop het verzoek om de ver plichte aansluiting in de bouwverordening op te nemen, in stemming, welk verzoek met algemeene stemmen wordt verwor pen. De aftredende commissie tot Wering van schoolverzuim, bestaande uit de hee ren D. Kosten, S. J. Hartog, M. Griep, A. Beije en R. Steur, wordt in haar ge heel herkozen. De levering van torenklok en uurwerk met bijbehooren wordt ge gund aan GebT. Verton te Burgh, terwijl in overleg met den architect, dhr. Hoo- genboom een contract omtrent garantie van een en ander met Gebr. Verton zal opgemaakt worden. De Voorzitter deelt Verder mede, dat in verband met de vraag van den heer Boot in de vorige Vergadering, getracht is naar aanschaffing eener klok om een paar keer per dag een betrouwbaar tijdsein te doen aange ven; de kosten bleken echter te hoog te zijn. De heer Boot neemt genoegen met deze mededeeling. Bij de omvraag vestigt de heer van Zuijen de aandacht op den ddkWljls minder gunstigen toestand van den kant der weg in de buurt van het tramstation; hij zou daar gaarne wat steenen aangebracht zien. B. en W. züllen dit verzoek in overweging nemen. De heer Boot zegt, klachten gehoord te heb ben, dat tijdens de bijeenkomst eener vereeniging in de gemeentekamer door buitenstaanders aan den hoek van dit gebouw onnoodig rumoer gemaakt is. De Voorzitter belooft dit in 't vervolg te Zul len doen beletten. Daarna sluiting. DREISCHOR. Raadsvergadering, gehou den op Vrijdag 14 Nov. .jl. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Van Gei Staten is ingekomen de niet dopx den raad goedgekeurde begroeting, in zake de vleescbkeuringswet, keurings kring Oosterland. De raad kan niet goedkeuren den post van f 80, vergoe ding voor den plaatsvervanger van den keuringsveearts. Ongeaóht de toelichting van Ged. Staten beschikt de raad nog maals afwijzend en beroepen de leden zich op de gemeenten Kerkwerve en Noordgouwe, waar evenzoo werd ge handeld. Van het bestuur der vereeniging tot verkrijging van klein grondbezit voor landarbeiders, kanton „Schouwen en Dui veland", ingevolge de Landarbeiderswet, is een verzoek ingekomen ten behoeve van P. v. d. Weijde, f2178 bij het Rijk aan te vragen voor woningbouw en ver der onze gemeente tot toetreding bij deze vereeniging te doen overgaan tegen een subsidie van 1,66 cent per inwoner per jaar. Daar de financiën der vereeni ging er zeer slecht voorstaan, wordt mede in dit verzoek de vrees geuit, dat bij niet genoegzamen steun een faillisse ment in het verschiet ligt. Daar der ge meente van hoogerhand toch reeds zoo veel lasten worden opgelegd en nimmer was aangesloten bij voornoemde vereeni ging, wenscht de raad ook niet hare moeilijke positie te dealen, vooral ook, omdat de gemeente garant is tegenover hel Rijk voor de te betalen rente, welke betaling anders door bemiddeling van voornoemde vereeniging geschiedt. De voorzitter stelt voor de zaak aan te hou den, inlichtingen in te winnen aan 't Dep. van Landbouw en zelf met het dag. bestuur de aanvraag te doen, waar toe wordt besloten. Hierna komt aan de orde het ai of niet aansluiten dezer ge meente aan de waterleiding. De voorzit ter brengt een lijst ter tafel waarop de betrokken ingezetenen hun voor of tegen hebben geleekend en waaruit blijkt, dat nauwelijks i/ö voor is. Weth. Doeleman bespreekt uitvoerig de moeielijke keuze. Hij is gezien de werking op andere plaat sen, een groot voorstander ervan en vrij wel optimistisch aangaande de kosten voor de gebruikers. Weth. v. Langeraad is in princ'pe zeer voor de leiding, met geen schrik vervuld voor dreigementen van kiezers-tegens'.anders van de leiding, schrikt wèl terug voor de hooge kosten en lasten die de gemeente jaren zullen drukken en de vele varwikkelingen die de verplichte aansluiting zal brengen. De heer der Weduwen verwijst naar de lijst als de stem der Ingezetenen, waar op de heer P. v. d. Linde hem zegt, dat er op hoeken en kanten nogal veel antipathie tegen de leiding is verwekt, zoodat de lijst z.i. als uitspraak zoo zuiver niet is, hetwelk echter door den voorzitter en den heer der Weduwen wordt ontkend. Na een langdurige be spreking, waarin de hooge kosten, de onvermijdelijke verplichte aansluiting en de onmogelijke kans op vrijstelling, daar de eisch hiertoe luidt, dat voldoende water aanwezig moet fijn, dat aan lei- verdrijft de pij.i dingwater voldoet, de revue zijn gepas seerd, wordt tot stemming overgegaan en verwerpt de raad in principe zoo voor de leiding de aansluicting, met 6 stemmen tegen en 1 voor, die van den heer Doeleman. Bij de rondvraag vraagt de heer Wl. V. d. Linde naar de bestrating der Weststraat. De voorzit ter Licht toe, dat de som voor vernieu wing, in de nieuwe begrooting is opgeno men, en de uitvoering a.s. voorjaar haar beslag zal krijgen. Hierna sluiting. THOLEN. Ook hier heeft de firma wed. van NeJie haar theeavond gehouden. De zaal v,an den heer M. Hoek w,as tjokvol. Wel een bewijs dat die firma hier ingeburgerd is. De films werden ook hier met veel belangstelling gevolgd. Des midd/ags hebben de schoolkinderen een voorstelling mogen bijwonen. Prov. Staten van Zeeland. Het reglement op de wegen en voetpaden. Naar aanleiding van een Corresponden tie met den minister van waterstaat, stel len Ged. Staten voor in het besluit van Juli '23 tot wijziging vam het reglement alsnog in te lasscben dat dit niet toepas selijk is op motorrijtuigen in den zin Van art. 1 der motor- en rij wiel wet. Ver der om te laten vervallen de bepaling, dat iemand verplicht kan worden mede te gaan naar een weegbrug met zijn voertuig om het gewicht te doen vast stellen. zeer aantrekkelijk uitzien en waarvan we één dezer wenschen in het bezit on zer jeugdige lezers en 'lezeressen. We zullen met de kleinste beginnen. Miaula en de Tweelingen"door N. van Hichtum, behandelt op aantrekkelijke wijze de geschiedenis van een poes en twee knaapjes, welke met hun ouders door Miaula's waakzaamheid wórden ge red. De teekeningen voor dit aardige kinderboek zijn geleverd door SuZan Pearse. De gekleurde platen zijn ware juweeltjes! In „Martin, Jock'o en Flapoor", door 0, Rabier en bewerkt door den bekenden Zeeuwschen schrijver, Dj. A. Polderman», wordt de vermakelijke geschiedeni» ver haald van een beer, een aap en een hond. De platen en de illustraties tussdben den tekst, verduidelijken goed de grollen en streken van het vreemde drietal. Van de hand van de bekende kinder boekenschrijfster C. E. de Lillie-Hoger- waard verschenen thans Ons Boekje" en ,Ans en Frans'', beide geïllustreerd door Sytje Aafjes. Beide deeltjes bevat ten leuke verhaaltjes en versjes, terwijl de zuivere teekeningen de aantrekkelijk heid verhoogen. In Regenweertje", ia een kinderboek door Henriëtte Blaauw geschreven, welke op dit gebied haar sporen reeds heeft verdiend. Dit fraaie boekje werd geïllustreerd dpor Nettjj Heylingers. De gekleurde platen in rand zijn prachtig. „Klompvoetjes"werd geschreven door C. Assther—Pinkhof en versierd met dui delijke teekeningen van Netty Hey linger*. Ook dit boek, voor jongens en meiaje» van 5—7 jaar, bevat boeiende verhaaltje» en versje*. i PREDIKBEURTEN. ONDERWIJS, SCHERPENISSE. In tegenwoordigheid van burgemeester en wethouders zijn onaer leiding van den heer J. Oudesluijs van Stavenisse en den heer D. J. Hartog van Scherpenisse, in een der schoolio- f kalen alhier, de landbouwlessen met 19 leerlingen begonnen. Vervroeging der zomervaeantle. Naar „Het Vad." verneemt, zijn de adviezen der inspecteurs van het On derwijs omtrent de vervroeging der zo- mervaoantie beslist ongunstig, zoodat de Memorie van Antwoord ook in dezen ongunstig zal luiden. LANDBOUW EN VEETEELT. De landbouwmaatschapptyen en de politiek. Naar aanleiding "van een interruptie van mr. Van Rappard bij de debatten over de Tariel'wet in de Tweede Kamer, waarbij hij mr. Dieleman, voorz. van de Zeeuw- sohe Landbouw-Mpij., uitspeelde tegen een voorstander van het aanhangige wets ontwerp, heeft het anti-rev. orgaan De Zeeuw geschreven, dat nu toch wel dui delijk gebleken was, dat het lidmaatschap van de Zeeuwsche Landbouw Mpij., voor mannen van anti-revolutionairen huize ge- Varen met zich bracht. Het betreurde het, dat een anti-revolutionaire voorman' aan het hoofd- staat van de Zeeuwsche Landbouw-Mij. Mr. Dieleman schreef in zijn antwoora onder meer: „Eens en voor goed w'il ik u mededee- Len en al uw lezers, dat de Zeeuwsche Landbouw-Mij. niet aan politiek doet en d© Landbouwbelangen weet te beschou wen geheel met het oog op zichzelf; afgescheiden van de vraag, of de po litiek van het io'ogenblik door een oi andere partij gevoerd, een andere mee ning zou eischen. Het is juist het groote gevaar voor confessioneel© landbo.uwvel - eenigingen, dat zij verpolitieken, inzon derheid als zij staan onder leiding van personen, die schier alles bezien vanuit het gezichtspunt van de partijpolitiek, hun een tweede natuur geworraen, zoo- dat zij te goeder trouw vaak niet anders meer kunnen. Zoodra de Zeeuwsche Landbouw-Mij. zich door politiek laat. leiden, zal ik a's Voorzitter bedanken. Maar ik betreur ten zeerste, dat gij de Zeeuwsche Land- bóuW-Mij. verdenkt, als zoude zij onder invloed van liberale leden een bepaald standpunt innemen tegenover een wets ontwerp." En verder: „Ik betreur de splitsing op landbouw gebied zeer. Op dat standpunt mag mli. niet bestaan een formeel zich christelijk noemende organisatie tegenover een die landbouwmannen van allerlei belijdenis omvat, maar daarom niet onchristelijk is. Deze confessioneele splitsing moge ge- eischt wórden door het roomsch-katho* l'ieke levensbeginsel, waar de particuliere en algemeene gratie samenvloeien en het leven der kerk alles beheerscht, zij ligt mij. niet in de lijn van de christelijk-pro- testantsche beginselen." BOEKENNIEUWS. Ter bespreking ontvingen wij van de bekende uitgeversfirma de heeren Gebr. Kluitman te Alkmaar een tiental jongens-, meisje*- en kinderboeken, die er alle Zondag 23 November. Karkwarva. 2 ure, ds. Mortier. Sarooskerke. 9.30 ure, ds. Mortier. Bargta. 9.30 d. mannen on 2 r. d. vrouwen, ds. Boogaard in de consistorie. Ranaasa. 2 ure, ds. Leendertx. Noordwella. Geen dienst. Woensdag' 26 Nov. (Dankdag). 9.30 ure, ,ds. Boogaard. naam stede. 9.30 en 7 ure, ds. Japohen. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Goedhuys. Woensdag 26 Nov. (Dankdag). 9.30 en 2 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Loeskerk. Blkersee. 9.30 ure, ds. J. C. Noeleman. Woensdag 26 Nov. (Dankdag). 9 30 en 2 ure, idem. Geref. Kerk. 9.30 en 2 are, ds. J. W. v. Tok Woensdag 26 Nov. (Dankdag). 9.30 en 2 ure, idem. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost* Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, Leeskerk. Woensdag 26 Nov. (Dankdag). 9.30 en 2 ure, ds. B. Meyer van Ierseke. Zonnemalre. 9.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Woensdag 26 Nov. (Dankdag). 9.30 en 2 ure, idem, Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griethujjsen. Drelschor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Onwerkerk. 2 ure, dr. Weeda, Nleuwerkerk. 9.80, ds. v. d. Linden en 2 ure, idem (ColL noodl. kerken en persenen). Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Woensdag 26 Nov. (Dankdag). 9.30. 2 en 5.30 ure, ds. Veder van Gouda. Geref. Gem. 9. 2 en 5.30 ure, ds. Kok van Aagtekerke. Woensdag 26 Nov. (Dankdag). 9, 2 en 5.30 ure, de heer Romgn. Oosterland. 9.30, dr. Weeda (Voorbsr. H. A.) en 2 are, geen dienst. Geref. Kerk. 9.30 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Geref. Gsm. 9.30, 2 en 5.80 ure, Leesdienst. Slr|ansland. 2 ure, ds. v, d Griend (Bed. H. Av.) Brulnlsse. 9.30, ds. Waardenburg (Bed. H. A.) en 2 ure, idem (Dankz. H. A.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Geref. Geus. 9 30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A -J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Veldkamp. St.-Pllfpsland. 2 ure, ds. Datema. Oud- Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tbolen. 9.30, ds. Datema en 2 ure, ds. Moerman (Coll. kerkgebouw). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9-.30, 2 en 6 ure, Leeskepk. St.-Maartensdijk. 9.30, ds. Keiler en 2 are, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9.80 en 2 ore, Leesdienst. Ond-Vossomeer. 9.30, ds. Van Griet huizen en 2 ure, Leesdienst. Woensdag 26 Nov. (Dankdag). 9.30 en 2 ure, ds. Va» Griethuizen. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, cand. Los te 's-Gravenhage. Woensdag 26 Nov. (Dankdag). 9.30 en 2 ure, ds. Sap van Gouda. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, de heer Spgkhoven van Driebergen. Poortvliet. 9.30 en 2 ure, ds. Versehoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 9.30, Leeskerk en 2 are, dr. W. J. Keiler. Ood-Geref. Kerk. 9.30. 2 en 5.30 ure, ds. Fraanje van Barneveld. Woens dag 26 Nov. (Dankdag). 9.30, 2 en 5.30 ure, ds. Fraanje. Stavenisse. 9.30, ds. Moerman en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.80 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.80, Leeskerk en 2 ure, ds. Van Griethuizen. Geief. Kerk. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. ÏN^zÖNMaTsTUÏBaüaï. (Buiten verantwoordelfkheid der redaetie) Copy wordt niet teruggeaonden. Brief uit Zald-Beveland. Amict? De reeds lang ontworpen plannen tot het aanleggen van een waterleiding by jullie op Sohouwen-Duiveland, staan, naar ik gehoord heb, om uitgevoerd te worden. Het trok onwillekeurig m'n aandacht, omdat we ook hier op Zuid- Beveland in het gelukkig bezit van een waterleiding zqn. Een ieder die men et hier over Bpreekt is vol lof over het water uit het kraantje. In 't begin kwamen er nog al eens leuke dingen in verband met de waterleiding. Ik heb b.v. gezien hoe een vrouw, die een emmer water uit een hoofdkraan kwam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5