Zierikzeesche Nieuwsbode Bronchitis, Vastzittend Slijm, Verouderde Hoest Het zegel der Stilte. Kinderen Kloosterhalsem B IJ VOEGSEL behoorende bQ de ran Vrijdag 7 Nor. 1924, no. 11156 Gebrolk hlwrt.g.n Manhard!', Anga-Blroop, f 1,75. B|) Apoth. en Drogisten. I BINNENLAND. De watersnood ia 't Zuiden. In verband met den dreigenden toe stand in Limburg heeft het Corr. Bur. ter bevoegder plaatse inlichtingen in gewonnen omerent het gevaar van een zeer ernstige overstrooming, zooals in 1920 is voorgevallen. Het blijkt, dat men den toestand niet verontrustend inziet. Een onmiddellijk gevaar voor een belan- rijke overstrooming wordt, zoolang er niet, zooals in 1920 ijsbezetting van de rivier is, vrijwel uitgesloten geaoht. Bo vendien is blijkens de laatste berichten het water van de Ourthe weer zakkende. Te Grave is de voorloopige bezetting van het station van den Waterstaat gelast, in verband met de ingestelde buitengewone rivier-correspondentie. Overigens, zoo wordt verder gemeld, zijn na fle water- snood van 1920 de noodige maatregelen genomen om1 een 'herhaling te voorkomen. De belastingen. In de memorie van antwoord op het Voorloopig verslag van de Tweede Kamer nopens hoofdstuk I zvan de Staatsbegroo- ting 1925, wordt ten aanzien van de be lastingen meegedeeld, dat de minister van financiën beoogt te komen tot ver laging van het successierecht, verlichting Van den druk der verdedigingsbelastingen en vergrooting1 van den kinderaftrek bij tie inkomstenbelasting. De belasting op weeldeverteringen, die ia voorbereiding is, zal geheven worden var. de verteringen in hötels en restau rants, die een bepaald bedrag te boren gaan, en bij aanschaffing vipn bepaalde weeldeartikelen. De Plattelandersbond. De afd. Zuid-Holland van den Platte- landersbond heeft dezer dagen te Rot- teidam een algemeene vergadering ge- honden, waarin de heer Braat, een uit voerige uiteenzetting Van den toestand van den bond gaf. De heer Braat deed een beroep op de vergadering om te waken tegen de ondermijnende kracht van sommige niet-zelfstandige elemen ten in de partij. Hij laakte de houding van de redactie van de Plattelander, die zich liet meesleepen door bepaalde arti kelen van „een zekeren mijnheer Watjer" die, volgens de redactie, het heel goed voor had met den bond, doch juist het tegenovergestelde bedoelde. De vergadering besliste met algemeene stemmen, dat de heer Braat no. 1 op de candidatenlijst van de a.s. Tweede-Kamer verkiezing zal worden geplaatst. Uit Stad ars Frovlnoï© ZIERIKZEE. Wij verwijzen gaarne nog eens naar de advertentie der firma A. Anker alhier, waarin hij draadlooze in stallaties aanbeveelt. De „draadlooze" is geen onbekende meer; ook op ons eiland hheeft ze langzamerhand burgerrecht ver kregen, hoewel volgens de meening van anderen nog niet voldoende. In Amerika b.v. heeft bijna iedere boerderij zijn draadli>oze en behoeft het huisgezin geen verre tochten te ondernemen om con certen e. d. bij te wonen. Voor velen is de draadlooze een bron van genot gedu rende de lange winter-avonden, voor an deren oen welkome gelegenheid om vlug het wereldnieuws op te vangen of... wat nog meer zegt, spoedig de beursnotee- ring te hooren! De firma Anker zal gaarne ernstige koopers instrueeren en in de gelegen heid stollen om eens te hooren wat er zooal uit de lucht te halen is! SCHERPENISSE. De buurtschappen „Rand" en „Malland", behoorende tot de gemeente Poortvliet, tellen ongeveer 130 inwoners. Doordat het dorp Scher- penisse voor deze menschen veel meer naderbij ligt dan hun dorp, verkeeren de meesten hunner met Scherpenisse; Eeor William Lo <fcueux. de kinderen komen daar ter school en allen die kerkelijk zijn, komen ook ter kerk, alleen om hun stemplicht te vol brengen en belasting te betalen wordt Poortvliet bezocht. Met het oog op vop renstaande heeft er dezer dagen onder de bewoners der beide buurtschappen een lijst gecirculeerd, welke door alle kiezers en hoofden van gezinnen is ge- teekend en aan Ged. Staten gezonden, in houdende het verzoek om te bevorde ren, dat hunne buurtschappen van Poort vliet worden gescheiden en toegevoegd worden aan de gemeente Scherpenisse. Pro?. Staten van Zeeland. In de heden (Vrijdag)) gehouden zitting van het Centraal stembureau voor leden van de ProV. Staten van Zeeland werd gekozen verklaard tot lid der Staten in de vacature, ontstaan door het be danken v an den heer Hensel, de heer C. J. Boogerd, burgemeester van Kerkwerve (Chr.-Hist.) RECHTZAKEN. in het drama „Narcis" van BragVogel, zal zich afgevraagd hebben, is die man 82 jaar? Onmogelijk! In dit stuk, waarin een niet oninteresante Fransche hof-intrl- gue uit den tijd van Lodewijk XV is verwerkt, kan men Bouwmeesters leef- tijd vergeten. Aan geen verzachtende om standigheden behoeft te worden ge dacht! j De door Bouwmeester uitgebeelde fi guur leefde voor ons. We hebben hem in 't vijfde bedrijf, van dit drama uit de oude doos, het meest bewonderd. Van de medespelers dienen genoemd het echtpaar Erfmann (dè Choiseul en Markiezin de Pompadour) en Mad. Lui- 1 nault, mevr. Beekman. MARINE EN LEGER. De heer J. Vermet, onlangs tot semi- arts bevorderd, i9 bestemd tot reserve- officie? van gezondheid bij het reserve- personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht. hebben altijd wat Zorg daarom altijd Akker's Klooster balsem in huis te hebben om dadelijk te kunnen helpen bijbuilen, schrammen, ontvellingen, kneuzingen, brand-, snlj- en stootwonden, spierpijn, wintervoeten. heelt alle wonden Valsch raadsbesluit opgemaakt. De Roermondsche rechtbank eischte te gen den gemeentesecretaris B. uit Bel- feld, wegens het opmaken van een valsch raadsbesluit, tot het aangaan eener geld- leening, groot f 2000, een gevangenis straf van anderhalf jaar. Beklaagde's ver dediger pleitte vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. POST EN TELEGItAPHIK. Benoemd tot kantoorhouder te Oud- Vossemeer met Ingang van 16 November a.s. de besteller J. A. Dubois van het post- en telegraafkantoor te Goes. OUD-VOSSEMEER. Aan den heer A. van Liere is tegen 16 November a.s. eer vol ontslag verleend als brievengaarder alhier. Bijna 14 jaren vervulde hij tot aller genoegen deze funotie, zoodat hij als ambtenaar dankbaar in herinnering zal blijven bij het publiek. In verband met genoemd ontslag kan nog gemeld worden, dat er in .het dorp een woning is aangekocht en dat er thans druk aan gewerkt wordt om deze in te richten voor kantoor der posterijen en telegrafie, welke nè 16 Nov. in één hand komen. De straten in het dorp werden opgebroken voor den aan leg van een ondergrondschen kabel naar dit gebouw. Geïllustreerde briefkaarten. J3ij de kantoren der posterijen zijn thans verkrijgbaar gesteld geïllustreerde briefkaarten met zegelopdruk van IJl/a cent, besterad voor verspreiding van af beeldingen lift Nederland in den vreemde. Voorloopig Vorden 14 verschalende kaar ten uitgegeven met teeken'ng van dr. H. P. Berlage en van herman Hana. Op de kantoren behoeven niet alle soorten van bedoelde briefkaarten voorhanden te zijn. Aan de "hulpkantoren worden deze brief kaarten niet in voorraad gegeven. LANDBOUW EN VEETEELT. Er wordt gemeld, dat de coöperatieve suikerfabriek en raffinaderij „Dinteloord" cie voorafgaande week niet minder dan 20472000 K.G. suikerb:eten verwerkte, een prestatie, die werkelijk bewondering moet afdwingen. Wanneer op onze laadplaat sen de enorme hoeveelheden bieten wor den aanschouwd ter verzendinjg .aange voerd, dan wordt missch:en wel eens ge vraagd, hoe moeten zoo'n massa bieten in betrekkelijk korten tijd worden ver werkt, maar als in één week méér dan 20 millioen KG. in suiker wordt omge zet, dan valt te begrijpen, dat juist ver bazende aanvoer moet plaats hebben, om op volle kracht te werken. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. ZIERIKZEE. Wi© Woensdagavond in de Concertzaal Nederland's grootste too- neelspeler Louis Bouwmeester heeft ge zien in zijn creatie van „Nareis Rammau" SO „Neen, neen", antwoordde ik, mijn hand te >der op haar schouder leggende. „Zeg mij de waarheid en ik zal je be schermen. De politie heeft wel je vin gerafdrukken als van iemand, die dien avond ii\ de woning geweest is, maar ze weten riet van wie ze zijn, je behoeft je daarom nog niet ongerust te maken". „O! maar ik ben in gevaar!" riep zij uit. „Die vrouw o zij kan naar de politie gaan!" „Welke vrouw?" „Mevrouw Petre, de vrouw dia mij reeds aan jou verraden heeft". „Dus zij kent zij kent je geheim?" Zij knikte bevestigend. „Is er geen enkel middel .om haar lippen te sluiten?" vroeg ik langzaam. Ze zweeg; die gedachte was zeker niet bij haar opgekomen. Plotseling zag ze naai mij op en vroeg: „Zeg me eens, Teddy. Wil je me be loven me niet te veroorcleelen voor je «Hes vreet?" „Ik veroordeel in het geheel niet; ik ben txios, dat Jë me niets wil vertellen van den man, die bewezen heeft,, zulk •en valschen vriend geweest te zijn". „Ik «ou je gaarne alles willen ver- len, liefste", verzekerde zij mij, „maar het is onmogelijk. Als ik sprak, zou ik nog meer vermoedens laten opkomen, want je zoudt nooit gelooven, dat ik de waarheid sprak." „Dus je hebt liever, 'dat ik niets weet, en vergroot daardoor je eigen gevaar!" merkte ik nogal streng op. „Helaas! ik moet zwijgen", was alles wat zij antwoordde. „Dus je blijft er bij dien man te be schermen, Phirida", zei ik ergerlijk. „Ik zweeg niet hem terwille", riep zij uit. „Daarvoor haat ik hem te diep. Neen, ik weiger de waarheid te zeggen, omdat ik niet anders kan." „Maar gesteld je moest de waarheid voor de rechtbank vertellen", zei ik. „Ge steld die vrouw gaat naar de politie! Wat dan! Dan moest je toch de waar heid zeggen." „Neen ik maak mij liever van kant!" verklaarde zij wanhopig. „Dat zal ik ook vast en zeker doen, nu ik weet, dat ik jou verloren heb". „Neen, neen", riep ik uit. ,Je hebt me niet verloren, Phrida. Ik geloof nog steeds in je reinheid en eerlijkheid", ging ik voort, en drukte haar hartstoch telijk aan mijn hart, terwijl zij hevig •nikte. „Ik bemin je en geloof nog steeds aan je", fluisterde ik in haar oor. Zij zuchtte diep. „Spreek je werkelijk de waarheid? Als ik denken kou, dat je nog steeds in mij PREDIKBEURTEN. Zondag 9 November. Eflrkworvs. 2 ure, d*. Mortier. Soroosberke. 9.30 ure, ds. Mortisr (Zendings- oollscts). Burgh. 2 d. vrouwen en 7 ure r. d. mannen, da. Boogaard in de conaiatorie. Renesee. 9.30 ure, ds. Leendertz (Afaoheid). Noordwelle. Geen dienst. Haamstede. 9.30 en 6 80 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 9.30 en 2 nre, da. Goedhujja Oud-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Ellcerzee. 9.30 ure, ds. J. C. Neeleman {Arondmaal) en 2 ure, idem (Doop). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, da. J. W. r. Tol. Brouwershaven. 2 ure, dr. Proost (Herden king der Hervorming met medewerking van aangkoor). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds Brouwer van Herwgnen. Zonnemslre. 9.30 ure, da. de Leur (Voorber. H. A.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, da. Hoek. Noordgoows» 9.30 ure, ds. v< Griethujjsen Drslssbor. 2 ure, ds. v. d. Griend. Ouworkerk. 9.30 ure, ds. v. d. Linden (Oogstpreek). Nleuwerkerk. 9.30, geen dienst en 2 ure» d9. v. d. Linden. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9, 2 en 5 ure, Leesdienst. Oosterl&nd. 9.30 en 2 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.30 en 2, Leesdienst6 ure, cand. Bremmer van Gorinchem. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Romyn. Slrjanaland. 9 30 ure, da. v. d. Griend (Doop) Brainless. 9.30, ds. Waardenburg en 2 nre, idem (Coll. „Kinderzorg"). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. Bremmer van Gorinchem. Geref. Gem. 9 30, ds. Verhage van Middel burg, 2 idem (Doopsb&rt.) en 5.30 nre, idem. Ond-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-.l.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Veldkamp. St.-Fillpsland. 2 ure, da. Moerman (Orgel- collecte). Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, da. Boone. Tbolen. 9.30, ds. Datema en 2 ure, ds. Van Griethujjzen (Coll. generale kaa). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Geref. Gern. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Woendag 12 Nov. 9.30, 2 en 6 are da. Hofman van Krabbendyke. St.-Maairtensdljk. 9.30, ds. Versehoor en 2 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9.80, 2 en 5.30 nre, Leesdienst. Oud-Voasetoeor. 9.30, ds. Van Griethujjzen en 2 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.30, Leeskerk en 2 ure, da. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk- i Scherueulsse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, da. W. J. Keiler. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Stsveaisse. 9.30, ds. Moerman en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annalend. 9.30, ds. Keiler en 2 uie, Leeskerk. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. vm mms EM m Men heeft den ex-keizer van China een nieuwe overeenkomst opgedrongen, welke voorziet in de afschaffing van geloofde, hoe gelukkig zou ik zijn; ik zou mijn vijanden dan kunnen weerstaan". „Ik herbaal, Phridia, dat ik je niet tegenstaande de zware verdenking, welke op je ru|st, nog steeds liefheb", zei ik zeer ernstig. „Dan zul je me ook niet verkeerd be- oordeeien", zei zij. „Wil je geen kwaad van mij gelooven tot ik je het tegen deel kan bewijzen? Wil je niet gelooven, wat Mevrouw Petre je verteld heeft?" smeekte zij. „Ik beloof je, liefste, dat ik niets in jouw nadeel zal gelooven", zei ik innig en kuste haar koude lippen. „Maaf kun je me niet helpen het geheim van Har rington Gardens op te lossen? Wie was het meisje dat daar gevonden werd? Dat zul jij toch wel weten?" „Neen, ik weet het niet, ik zweer je, dat ik het niet weet", was haar antwhord, ofschoon haar gelaat krijtwit werd. „Maar mevrouw Petre gaf' mij te ver staan, dat je haar kende", zei ik. „Ja die vrouw/" riep zij woedend uit. „Zij ïheeft gelogen, tegen, jou, even als tegen anderen. Heb ik je niet ge zegd, dat zij mijn vijandin is?" „Dan zou zij naar de politie kunnen gaan wie weet: Hoe kunnen wij haar den mond snoeren?" „Heb je eenig iaee waar Digby zich op het oogenblik bevindt?" vroeg ik lang zaam; verwachtende dat hij haar schuil plaats had genoemd, als hij toch zoo'n intieme vriend van haar was. zijn titels en van zijn hofhouding, welke tot dusver in beperkten omvang gehand haafd was. De ex-keizer is vrij zich te vestigen waar hij Wil, doch de republiek blijft Verantwoordelijk voor zijn bewa king. Geestdriftige Wahabietische aanhan gers van sultan Ibn Saoed hebben, naar draadloos verluidt, niet minder dan hon derdduizend Oostersche pijpen bijeenge bracht en verbrand, ten einde kracht bij te zetten aan het Mohammedaansche rookverbod. Een jongeman Van vier-en-twintlg jaar, die met zijn moeder te Bagnolet (een voorstad van Parijs) samenwoonde, drichshafen naar Sevilla in Spanje wor den overgebracht. In de schepenrecbtbank te Maag denburg heeft een veroordeelde soute- t neur den brigadier, die hem begeleidde, met revolverschoten gedood. Een andere politieman wondde hij ernstig. Na een kwartier slaagde men er in den. moorde- naar opnieuw gevangen te nemen. Het luchtschip Z. R. III, dat na zijn t geslaagden tocht over den Oceaan door de Amerikaansche marine is overgeno- - men, bevindt zich thans te Los Angeles, waar het met helium Wordt gevuld. Bin nen acht dagen hoopt men er proefvluch ten mee te kunnen ondernemen. Jackie Coogan heeft Dinsdagmiddag in gezelschap van zijn vader, moeder en gouvernante, ae terugreis naar Amerika aanvaard. Aan het Parijsche station St.- Lazare, waar hij deq trein nam naar Cherbourg, om zich naar de Vereenigde Staten in te schepen hebben de reizigers hem een luidruchtig vaarwel toegeroe pen. ^RSSCfflMiLENDE BERÏCHT2SD&» Niet meer alleen op de wereld. Zooal» werd gemeld, vertoefde te Vlissingen een 14-jarig meisje, dat alleen uit Polen was hoeft Maandagochtend rijn moeder dood- ö^'ar ïadTr tè Londen op te geschoten en in den loop Tan den dag ^ek maar kon Van de aaSll^tot dezTv^Ske dingen. Thans is de politie er in van ae aanleiding tot deze verscnriKKa r peciaAP-H de verhliifnlaats van den vader lijke daden is niets bekend. Zij verkeer den wel in groote nooddruft. Evenals bij het graf van den Fran- geslaagd de verblijfplaats van den veder r op te sporen en zal zij de reis voortzet- ten. Intusschen waren bij de politie, zoo- wel uit Vlissingen als van buiten de schen Onbekenden Soldaat onder de Are stad, paketten voor de moederlooze de Triomphe brandt thans ook bij dat zwerfster ontvangen en had een familie vari den Belgisdhen onbekenden strijder, haar tijdelijk onderdak verschaft, die onder de Congreszuil te Brussel rust, Verdronken. Woensdagmiddag viel to Purmerend een kind van den kleermaker het eeuwige liöht. De Maasstreek over België, van Di- nant tot Visé, is ondergeloopen. Dinant is bijzonder geteisterd. Electriciteit gas en water zijn afgesneden. Dg katholieke en socialistische coöperaties kunnen geen brood meer leveren. Al de fabrieken lig gen stil. Ofsdhoon de berichten uit alle dee- len van België melding blijven maken van. ernstige overstroomingen en belemmering van het verkeer, schijnt het water toch te zakken. Een groot gedeelte van Keulen staat onder water. Met bootjes vaart men van hui» tot huis om de noodige. levensmid delen aan te brengen. Op den boven-Rijn en de zij-rivieren is de stijging tot stilstand gekomen. Te Gera zijn een onderwijzer en een architect wegens koppelarij tot 8 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Zij had den n.l. van echtgenooten geruild. De vrouwen werden vrijgesproken, op grond van het feit, dat zij onder sterken dwang van haar echtgenooten hadden gehandeld. Een der Berlijnsche rechtbanken heeft een 60-jarigen arbeider veroordeeld tot 12 jaar tuchthuis en 1 jaar eerver lies. Hij had zijn 25-jarige dochter ver moord, omdat zij betrekkingen onderhield met een bejaarden spoorwegarbeider. Gemeld wordt, dat de Vickers (een groote Eng. industrieele onderneming) teen contract heeft afgesloten voor den bouw van een luchtschip met een inhoud van vijf millioen kubieke voet, dus twee kee- ren grooter als de Z. R. III, welke on langs den Atlantiscben Oceaan overstak. De deeien van het luchtschip zullen wor den gefabriceerd in de fabrieken en in 'elkaar gezet in de loodsen te Howden (Yorkshire). De eerste partij zilveren roebels is thans in Rusland in circulatie gebracht. Er is veel Vraag naar deze munten. Het aantal geheime brandewijnsto kerijen in de Oekrajine neemt gedurig toe. Voor het vervaardigen van „samo- gon" (een minderwaardig soort brande wijn) "Wordt minstens 31/2. millioen poed graan per jaar verbruikt Woensdagavond is te Algiers een hevige aardschok gevoeld, welke 3 a 4 seconden aanhield. J. in 't water. De moeder sprong 't direct na, zonder in staat te zijn het te red- den. Beiden werden echter door inmid dels toegeschoten nieuwsgierigen op het droge gebracht. Maar toen kwam een buurvrouw mej. B., aanloopen, baande v zich een weg door de menigte, sprong in haar opgewondenheid te water en ver dween direct in de diepte. De heer P. M., een bekend duiker,, slaagde erin na vijf maal duiken de vrouw boven te brengen. Drie doctoren stelden onmid- dellijk krachtige pogingen in het werk om de levensgeesten weder op ta wek ken, doch hadden geen succes. 4 Valsch geld. Sedert een half jaar on- l geveer bestond bij den burgemeester van - Koog a/id. Zaan het vermoeden, dat in zijn gemeente valsch bankpapier gemaakt werd; gedurende dien tijd liet de bur gemeester dan ook de gang van de hier van verdachte personen nagaan. Speciale 1 aandacht werd gewijd aan Ch. S., eertijds lithograaf van beroep. Ten huize van 9. werd Woensdag een huiszoeking gedaan. Er werden 40 50 cliché's voor de ver vaardiging van bankbiljetten gevonden. Voorts kon een partij van ruim 120 af gewerkte bankbiljetten in beslag wor- den genomen. De dader, die juist 30 jaar werd, is per auto naar Haarlem over gebracht. taSEZONDEN*SXraKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie) i Copy wordt niet terug gezonden. Mijnheer de RedacteurJ. Door het schrijven van de Ver. tot Be scherming Van Vogels in uw blad van Woensdag j.l. schiet mij wat te binnen. Enkele jaren geleden kwam ik hier iemand tegen met een grooten emmer Vol jonge uilen, van de Nobelpoort ge haald meen ik. Ik Vond het prachtige, donzige, heerlijke diertjes. En ik zei, dat het zonde was om zulke mooie diertjes dood te maken. De bewering, dat vol- wassen uilen zulke kuikendieven zijn en zoo schadelijk, stopte mij den mond. Nu ik echter verneem, dat uilen alle» behalve schadelijk, ja zelfs zeer nuttig zijn nu spijt het mij, dat ik toen e* niet achterheen gezeten heb, om te pro- beeren het uithalen van uilennesten ts staken. Wat ik toen verzuimd heb, wil ik nu doen. Ik doe een beroep op ds menschen, die wat oVer de Poorten te De Zeppelinwerf zal van Frie- - zeggen hebben, om 't uithalen ten streng- wen in je nog niet verloren, Phrida. Ik -." „O, ik weet, hoe edelmoedig je bent", viel ze mij in de rede, „maar ik kan mij zelf toch mijn waTen toestand niet ver helen? Je hebt ontdekt, dat ik in het geheim de woning van dien man be zocht heb, dat dat we vrienden ware® en dat Ze hield op, eindigde haar zin niet, maar snelde uit de kamer, in tranen uitbarstende, voor ik haar kon vasthouden. Ik stond stokstil, geheel verstomd. Wat beteekende dit allés? Wat was de oplossing van het vreemde raadsel, waarin ik, zonder dat ik het wilde, ia- gesleept was? Ik liep langs den haard, zooals ik. reeds zoo dikwijls in het heen en weer loopen had gedaan, toen mijn oog viel op een stuk papier, dat ineengefrommeld op den grond lag. Ik nam het op, daar plotseling de gedachte bij mij opkwam', dat Phrida het daar geworpen had, toen ik de kamer binnentrad. Tot mijn verwondering zag ik dat het een telegram was. Nadat ik het voor zichtig gladgestreken had, bleek het aan haar gericht te 'zijn. Ik las het en stond aan den grond ge nageld. De verraderlijkheid van de vrouw, die ik liefhad, kwam er door aan het licht. Zij had mij bedrogen „Neen, ik heb niet het minste vermoe den", was haar zaclhit antwoord. „O! als ik maar te weten kon komen, waar hij was, dan zou ik hem de waar heid wel ontrukken", riep ik uit. „Als je dat deed, zou je mij in ge vaar brengen", merkte zij op. „Neen, Teody, dat moet je niet doen, als je me ldefhiebt en mij wil beschermen". „Waarom?" „Als je bij hem zou gaan, zou hij we ten dat ik gesproken heb en dan zou hij alles, waarmee hij gedreigd heeft, vol brengen. Je moet zijn vriend blijven, mij terwille. Wil je dat doen?" „Na wat je me verteld hebt!" riep ik uit. „Nooit!" „Maar je moet", smeekte zij en nam mijn beide handen in de hare. „Als hij het minste vermoeden had, dat ik mijn vriendschap met hem erkend had, zou hij handelen zooals hij altijd Verklaard had, dat hij doen zou." „Hoe zou hij handelen?" „Dan zou hij iets verraden hij zou bewijzen leveren, welke zelfs door jou niet weerlegd konden worden, ant woordde zij fluisterend. „Neen lieVe'V en zij greep mijn handen nog steviger vast. „In elk geval blijft mij nog één weg open er een einde aan te maken, want ik zal jou toch moeten verliezen. Je liefde en vertrouwen zijn nooit te herwinnen." „Zoo moet je niet spreken", zei. ik zeer ernstig. „Ik heb mijn vertrou- (.W-trdt mrvAgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5