Zierikzeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD Rheumatiek, Inflaenza, Gevatte Koude, Kiespijn. Het zegel der Stilte. f OPZIENBARENDE GENEZING van 70-jariga vrouw na 18-jarig lijden. door mij in vier weken genezen. Probeer mijn behandeling gntis. behoorende bJJ de Tan Vrijdag 21 Oct. 1924, no. 11153 Geen beter middel hiertegen den Mijnhard!'* Saneplrin-Tebletten. BINNENLAND. Tweede Kamer. Zitting Van Woensdag 29 Oct. Woensdag 19 aan de orde gekomen het voorstel tot wijziging van art. 26 der Arbeidswet 1919. De heer Schaper kan er niet toe mee werken, jeugdige personen langer dan 8 uur per dag te laten werken ten bate van het kapitaal. De heer Smeenk zal, in verband met de tijdsomstandigheden, net tegen het voorstel stemmen. Min. Aalberse antwoordt, dat slechts in zeer dr ngende noodzaak van dit ar tikel gebru'k zal worden gemaakt. Het ontwerp wordt aangenomen met 81 tegen 19 stemmen. Bij de voortzetting van de behandel'ng van het tariefontwerp neemt nrnister Co- lijn een amendement van mevrouw Bak ker—Nort oyer om mangels, waschma- chines, enz. met 5 pet. 'npiaats van met 8 pet. te belasten. De minister neemt ook een amende ment oyer, om flanel vrij te stellen, voor zoover het bestemd is als hulpmiddel voor de industrie. Een amendement-Van Gijn om manu facturen met 5 pet. inplaats van met 8 pet. te belasten, wordt verworpen. Een amendement-Ter Hall om som mige muziekinstrumenten, die hoofdza kelijk voor broodwinning worden ge bruikt, niet te belasten, wordt verwor pen met 52 tegen 30 stemmen. Minister Colijn neemt over het amende ment-IJzerman om gewone naaimachines met 5 pet. inplaats v,an 8 pet. te belasten. De minister neemt verder over het amendement-IJzerman om alleen sier spelden en geen andere spelden te be lasten en wijst af het amendement van den heer v. d. Waerden om het invoer recht op petroleum en benzine niet te verhoogen. Het amendement wordt ver worpen met 52 tegen 29 stemmen. De minister neemt het amendement De Groot over om calqueerbladen met 5 o/0 te blijven belasten en het amendement Bierema om1 hoefbeslag met 5 0/0 te be lasten. De heer Bierema verded:gt het amen- derhant om op schoenen geen verhooging toe te passen. De heer Fleskens wensdht klompen ook te belasten. Het amèndement-Fleskens wordt Ver worpen met 46 tegen 22 stemmen. Het amendement-Bierema om schoenen Vrij te stellen van verhooging wordt ver worpen. De vergadering wordt verdaagd tot Donderdag. Ui? Stad en Frovinoie. THOLEN. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Maandag 27 Oct. j.l. Voorzitter de burgemeester, mr. A. van der Hoeven. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de heeren Wage maker, Klompe en Ridderhof, de laatste wegens vertrek naar Amsterdam. Van Ged. Staten is een brief ingekomen met rapport van den Prov, Hoofd-Ingenieur, betreffende het plan der oyerbrugging, zooals dit door den Raad is aangeboden. Na de voorlezing, die geruimen tijd in beslag neemt, zegt de voorzitter, dat het den leden nu duidelijk zal zijn wat Ged. St. en den Hoofd-Ingenieur willen. Toelich tende datgene wat reeds door zijn voor ganger, den heer Diepenhorst, met inge nieur Kuipers is verricht, stranden wij bij den Minister op de financiën. De Mi nister heeft dit jaar en ook het volgend jaar geen geld beschikbaar. Zoodoende trekken ook Ged. Staten hun renteloos voorschot in en zit Tholen voor de over brugging. Dit heeft men hier tijdig be grepen, vandaar het nieuwe plan dat door ons is aangeboden, doch waarop Door William Le Quenx. 27 „Een uitleggingWat kan ik inbren gen tegen beschuldigingen, welke ik nooit gehoord heb vroeg zij. „Neen,, Teddy, nu verlang je te veel11. „Ik verg niet te veel, Phrida. Ik tracht je alleen te dwingen volgens je gewone eerlijkheid te handelen en mij de waar heid te vertellen; je zult todh wel niets te verbergen hebben 1*' „Wat ben je toch bespottelijk, Teddy"* aei zij op haar gewonen tcon. „Wat zou ik voor jou te verbergen hebben „Neem me niet kwalijk", zei ik, „maar je hebt toch reeds zeer belangrijke fei ten in verband met mijn vriend Digby verborgen gehouden". „Wie heeft je dat verteld Die vrouw Petre, veronderstel ik", riep zij woedend uit. „Heel goed", geloof haar als je zin hebt." „Maar ik geloof haar n'et", protes teerde ik. „Waarom vraag je dan om een ver klaring „Omdat je er mij .een schuldig bent onder de gegeven omstandigheden". „Dus stel jij je voor mijn rechter te zijn 7" vroeg zij trotsch, terwijl alle spo ren van tranen verdwenen waren. Ik zag, dat zij een uitdagende houd ng had aangenomen en wist dus, dat 'k nu zeer Gedeputeerde Staten en den Hoofd-Inge nieur ageerden, dat wij het niet kunnen uitvoeren, zooals wij dit willen, doch dat Ged. Staten via den Ifoofd-Ingenieur ons zeggen: Wilt ge een Drug bouwen? Ons best, doch niet anders dan zoo, en dit is met bepalingen waarop wij niet gerekend hadden, onder anderen een on derbouw, waarop later een spoorbrug kin gebouwd worden, dat ons alleen f80000 meer kost. De heer Moelker zegt ver wonderd te staan over dit schrijven. Tho len draagt toch voor de brug alle risico zelf, daar het uit eigen leening, zonder hulp van Provincie of Rijk de brug zal leggen. De Hoofd-Ingenieur beperkt ons op deze manier in ons bestek. Vooral wat betreft het Noordelijk leggen der brug is voor mij een onoverkomelijk bezwaar. Immers daij wordt Tholen geïsoleerd en gaat alle verkeer er langs heen. Willen we het belang van Tholen begrijpen, dan moeten we zeker vasthouden aan de brug bij Tholen, zoo kort mogelijk. Wat 't taTief betreft,, de ingenieur maakt wel bezwaar tegen het verhoogd tarief voor passanten, minder bezwaar tegen een vergoeding van 21/2 cent voor elke fiets. Spr. meent, dat ieder die een zaak begint en uitvoert met eigen financiën, dan naast de risico ook het genot en de winst mag hebben. Is er winst, welnu dit komt ten bate aan de gemeentekas. De heer Goedegebuure vraagt of het ver schil groot is wat betreft de lasten als we de zin doen van Ged. Staten? Spreker meent, dat die een f15000 zou schelen. Is dit zoo, dan is hij huiverig, daar het bedrag voor kosten en aflossing haast f34000 zal bedragen. Er mag dus met het leggen der brug wel op gerekend worden, dat de brug veel meer zal opbrengen dan het Veer! Zou 't Rijk werkelijk nu geen geld hebben voor ren teloos voorschot? Of kunnen we met de Prov. fondsen niet gaan bouwen? De voorz. zegt, dat 't plan der gemeente f 435.000 is. We krijgen dan een brug voor allé verkeer, doch niet berekend op spoor of tram. Dit kost pl.m. f80000 meer. En dit willen Ged. Staten ons opleggen. De heer Goedegebuure vindt dit een groot bedrag, te meer, daar we geen zekerheid hebben, dat er een spoor of tram over loopen zal. De heer Moel ker zegt, dat hij het brugplan heeft op gevat gelijk het is aangeboden. Wanneer er ooit een spoor mocht komen of con cessie-aanvrage, is zijns inziens de Maat schappij verplicht de meer benoodigde versterking zelf uit te voeren, 't Duurt misschien nog wel 50 jaar vooraleer ze er komt. In dien tusschentijd zit ons geld er in, en wij hebben rente en aflos sing te betalen. Mede betwijfelt hij of het vervoer per spoor wel ooit op ons eiland goedkooper zal uitkomen dan per schip. Het is met ons eiland zeer gunstig gesteld wat zijn havens betreft. Mede frappeert het hem, dat men tegenwoor dig in Z.-Beveland haast geen passagiers meer ziet vervoeren per spoor. Immers de autobussen rijden tot aan je deur, laden je op en brengen je waar je wezen wil. Spr. blijft huiverig op het aanbod van Ged. Staten in te gaan. De heer Baaij zegt in beginsel te zijn tegen alle bruggen en acht ook de brug hier een fin. strop. De aflossing wordt door dit plan f8000 hooger en wordt dus dan f15000 plus de rente. Waar moet dit van daan komen? Mede ook heeft hij groot bezwaar voor de scheepvaart en ver moedt, dat „Schuttevaer" er wel spoe dig bij zal wezen met beïwaren. Als de brug komt, waar het meerendeel van den Raad hem hebben wil, dan voor spelt spr. vele onaangenaamheden voor de scheepvaart. Met de Noord- en Noord- Westenwind varen alle schepen gewis tegen de brug, tenzij men de basaltmuren opruimt, die aan weerszijden gelegd zijn Dit zou een groote verbetering .zijn. De heer Moelker wil nog even terug komen op de tarieven. Op 't oogenblik Zijn de tarieven van zwaar beladen vrachtwa gens te gering in verhouding dat ze ons schade berokkenen. Spr. zag liever deze zware vrachten niet. Heusch ze maken meer stuk, dan dat ze ons voordeel op leveren. De heer Goossen houdt daarna nog uitvoerige beschouwingen over het aangeboden plan, bespreekt de audiëntie met den Minister, de toegangswegen in verband met het verzoek van Oud-Vos semeer en het thans heerschende tarief. De heer Aertssen vraagt: Ia het niet beter de zware betonstukken geheel te laten vervallen? De voorzitter zegt, uit al de discussies duidelijk is gebleken, dat de Raad vasthoudt aan het door haar ge maakte en aangeboden plan, en stelt voor de discussies te sluiten en Ged. Staten te berichten dat de Raad haar ingediend plan wenscht te handhaven, hetgeen met alg. st. wordt goedgevon den. Aan de orde is thans de oprichting eener bijz. geref. school. De voorzitter zegt, dat nu gebleken is, dat Ged. St. het Raadsbesluit vernietigd hebben en mede gebleken is, dat de aanvragers uan het mot or reglement: J. W. M. te Scherpenisse, 2 b. elk van f5 of 5 d. h. voor elke b.; M. J. L. te Stavenisse, f5 b. of 5 d. h.; C. S. te Stavenisse, f3 b. Of 3 d. h.M. v. d. K. te Poortvliet, f 5 b. of 5 d. h. Overtreding politie-verorde- ning: J. C. E. te St.-Annaland, fl b. of 1 d. h. Strooperij: A.a D. te St.-Anna land, f 10 b. of 10 d. h.; L. K., E. v. d. B., J. K., en J. D., allen te St.-Annaland, ieder f 5 b. of 5 d. h. voor ieder hunner. Overtreding der arbeidswet: J. V. te St.-Philipsland, 2 b. elk van f 5 of 5 d. h. voor elke b.; J. L. te Tholen, fl b. of 1 d. h.; M. A. R. te Oud-Vossemeer, f 50 b. of 50 d. h. Overtreding der motor- wet: M. R. te St.-Philipsland, f10 b. of 10 d. h. Overtreding der invaliditeitswet: C. J. R. te Scherpenisse, f10 b. of 10 d. h. Overtreding wegenreglement: L. V. en D. P. te Oud-Vossemeer; G. d. H. te Tholen; J. A., Iz. v. D., A. H., M. U., P. F., J. R. en C. A., allen te Oud-Vossemeer, ieder f 10 b. of 10 d. h. voor ieder hunner. Loopen op verboden grond: M. G. en B. v. D., beiden te Poortvliet, ieder fl b. of 1 d. h. voor ieder hunner. Overtre- volgens de Wet aan alle eischen hebben ding van het aanvaringsreglement: J. d. voldaan, van den Raad gevraagd wordt, B. te St..-Philipsland, f10 b. of 10 d. h.; de bereidheid tot medewerking tot de A. N. te IJsselmonde, 2 b. elk van f10 oprichting. De heer Moelker zegt, dat f of 10 d. h. voor iedere b. Overtreding der voorzicht'g te werk moest gaan, wilde ik eenige inlichtingen van haar verkrijgen. „Neen, Phrida", antwoordde :k. „Ik wantrouw, noch veroordeel je, ik yraagje alleen om de waarheid. Wat weet je van mijn vriend Digby Kemsley „Wat ik van hem weet wel niets -- behalve dat jij hem aan mij voorgesteld hebt. Een oogenblik zweeg ik. Toen zei ik streng: „Pardon, ik geloof dat je mijn vraag verkeerd begrepen hebt. Ik be doelde, of je ooit in zijn woning in Har rington Gardens geweest bent?" „O, nu begrijp ik het", ziel zij dade lijk. „Die vrouw Petre heeft getracht je op te stoften, omdat ik je liefheb, Teddy. Zij heelt de een of andere wreede leugen bedacht, zooals zij nog eens gelogen heeft, zonder dat ik er iets van af wist. Toe, zeg mij wat zij verteld heeft"./ „Neen", zsei ik, „ik houd te veel van je om haar ins'nuaties te herhalen". „Maar ik verlang ze te weten", pro testeerde zij. „Ik word aangevallen, daar om heb ik het recht te weten, welke be- schuldig'ngen die vrouw geuit heeft." „Zij heeft je niet d'rect van. iets be schuldigd," ze: ik langzaam. ,^Maar zij zinspeelde op zekere dingen zekere schandelijke dingen". „Welke zei zij, plotseling zoo bleek als een doode. „Zeg mij eerst de waarheid* Phrida", riep ik uit, haar in mijn armen trekkende, „beken, dat je Digby kende was hij was hij, een vriend van je ,7" hem van goed ingelichte zijde is meege deeld, dat er ongeveer-50 kinderen bij op richting dezer school de openbare school zullen verlaten. Immers zij, die de aan geboden lijst der leerlingen hebben ge zien, zullen dit wel opgemerkt hebben. Van een terugslag voor de andere bijz. school zal dus wel geen sprake zijn, zoo als deze week stond te lezen. De heer Goedegebuure vraagt of de aangeboden lijst der leerlingen juist ia? Staan er geen kinderen op der bijz. school? De voorzitter zegt dit niet te kunnen cons- tateeren, wegens te korte bekendheid hier. De heer Goedegebuure zegt, als het petitionement juist is, dat we ook het verzoek moeten toestaan. Is dit ech ter niet juist, dan vervalt de aanvrage geheel. Kunnen we het niet ter inzage leerplichtwet: J. H. te Tholen, f5 b. of 5 d. h. Overtreding van het rijwielregie, ment: H. J. N. te St.-M'dijk, D. C. v. Z. te Stavenisse en M. W. D. te Poortvliet, ieder, f 5 b. of 5 d. h. voor ieder hunner, L. G. te St.-Annaland, C. d. H. te Leeu- warderadeel, A. v. H. te St.-M'dijk, J. S. te Tholen, ieder f5 b. of 5 d. h. voor leder hunner. Overtreding der bouwver ordening: H. S. te Tholen, 2 b. elk van f 10 of 10 d. h. voor Iedere b. Overtreding der bouwverordening (niet aansluiten bij de Waterleiding): L. K. te St.-M'dijk, J.a N. te Stavenisse, E. T. en L. T„ A. v. G. en A. K. te St.-M'dijk, bij verst, ieder f75 b. of 14 d. h. Vrijgesproken: D. v. O. te Tholen. 5 beklaagden, die versche nen waren en terecht stonden voor dit zelfde feit, werden door den heer kan- leggen? De heer Moelker vraagt: Is het tonrechter de gelegenheid gegeven om nïAt KaJap flATA Toolr ouon oan 4a linil. Kinnan Q litinMA i.AMMlïnJ.4lnjT niet beter deze zaak even aan te hou den tot de volgende vergadering. De voorzitter zegt, dat hij het goed vindt. De zaak kan dan nader worden nagezien binnen 8 dagen aan hunne verplichting volgens de wet te voldoen. Deze clemen tie zal vermoedelijk voor het laatst wor den toegepast, zoodat ieder geraden LANDBOUW EN VEETEELT. WM -.MVA.» UUU UAA.. IH4UV. Vf W.UVU UVII IfUVUQk ICUVk door hen die de ouders kennen. Aldus wordt aan te sluiten; anders wordt men wordt besloten. Daarna sluiting der open- onherroepelijk gestraft, bare zitting. SCHERPENISSE. De alhier gehouden collecte voor de reddingsmaatschappij s heeft drca f 10,— opgebracht. In de plaats van den heer D. Brand die ontslag heeft genomen als agent van f de Vrijwillige Ouderdomsverzekering, is De uitgeschreven vergadering van oud leerlingen van landb.wintërcursussen werd gehouden op de kleine bovenzaal „Huis v. Nassau" te Z.zee. Mede was aanwezig de heer J. W. van Oeveren, voorzitter aangewezen de heer E. van der Vate te van den kring Schouwen—Duiveland der Poortvliet. Eenige jonge dames hebben in de gemeente gewerkt met de Roode Kruis- collecte en die heeft opgebracht f 22,775. OUD-VOSSEMEER- De prijs der melk schijnt nu weer vrij algemeen 1 cent per L. lager gesteld en gebracht op 14 cent per L. i BECHTZAKENr^" THOLEN, 27 Oct. Door het kantonge recht alhier zijn heden veroordeeld we gens: Overtreding der politieverordening: A. v. d. H. te Oud-Vossemeer, f3 b. of 1 w. t.s.; D. A. D. te Oud-Vossemeer, fl b. of 1 w. t.s. Rijden met een rijwiel f zonder bel: M. J. v. D. te Oud-Vossemeer, l Z. L. M., terwijl eenige bestuursleden van V. Z. O. S. door ongesteldheid verhinderd waren. Na bespreking, waar dhr. v. O. nog eens bijzonder de nadruk legde op: le. toepassing van 't geleerde, 2e. op belang van vereenigingsleven, werd be sloten tot oprichting der vereeniging over te gaan en traden 7 aanwezigen als lid toe. Voorloopig worden de bestuursfunc ties vervuld door de heeren W. ten Haaf Jacz. (voorzitter), A. I. Moermond en A. den Boer, Verrenieuwstraat, secretaris. Een woord van dank aan dhr. v. O. voor zijn gewaardeerde medewerking. De jeugdige vereen'ging zij hiermede aanbevolen in de belangstelling harer zusters en voorts van allen, wien 't wèl teruggave aan de ouders, zonder toepas- e den landbouw ter harte gaat. sing van straf. Rijden zonder licht: A- l v. d. W:. te Scherpenisse, teruggave aan i de ouders zonder toepassing van straf; W. v. d. H. te Oud-Vossemeer, tot 2 b. r- elk van f3 of 1 m. t.s. voor iedere b. j- Overtreding der motor- en rij wiel Wet: A. S., J. M. en M. C. van D., allen te St.- Annaland; J. P., C. v. d. S., M. V. P. en KUNSTEN EN WETENSCHPAPEN Het „Archiel" voor 1924 van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap- 5 pen is verschenen. Behalve het jaarverslag van den see- relaris en de gewone naamlijsten, bevat fc het Bijdrage tot de geschiedenis van het C. B., allen te Oud-Vossemeer, ieder tot 1 St.-Jansgasthuis te Aardenburg (1258— f5 b. of 5 d. h. voor ieder hunner. Over- 1604) door dr. J. de Hullu; treding der politie-verordening: J. A. te de beteekenis van het woord WalcSie- Poortvliet, f5 b. of 5 d. h., J. J. L. te Tholen, fl b. of 1 d. h. P. A. V. d. S. I te Poortvliet, fl b. of 1 d. h.; M. C. d. W. te Tholen, f5 b. of 5 d. h.; J. v. d. B. te Tholen, f3 b. of 3 d. h.; J. P. T. te Scherpenisse, f 5 b. of 5 d. h. Overtreding „Een een vriend „Je kende hem int'em. Je hebt hem op zijn kamers bezocht, zonder dat ik het wist", g'ng ik woedend verder. „O'riep zij u:t, „martel mij toch niet zoo, Teddy, :'k heb je toch zoo lief. Je begrijpt niet zult nooit kunnen be grijpen, alles wat ik geleden heb en nu heeft die vrouw mij genomen om te ruïneeren en te verniet'gen." „Heeft zij de waarheid gesproken, tfcen zij vertelde, dat je Digby 's nachts r'n het geheim bezocht hebt", vroeg :k ver bitterd, terwijl ik haar bleek, vertrokken gelaat slechts eenige duimen van mij afhield. Zij haalde diep en lang adem, in haar oogen kwam een halfverdwaasde uitdruk king, welke ik er nooit tevoren in ge zien had. „O, Teddy", stamelde zij, ,,Dit is de dood van onze liefde; ik zie slechts duis ternis en ondergang voor me maar ik wil niet liegen. Neen ik ik Toen hield zij op en een. s:ddering voer door haar slank lichaam. „Ik zal je de waarheid vertellen. Ja 'k ik heb je' vriend bezocht, zonder dat je het w'st". „Dus toch I" riep Jk uit, heesch van woede. „Ja, lieve", stamelde zij, zoo zacht, dat ik haar antwoord nauwelijks kon hooTen. „Ja ik Jk ging erheen, omdat omdat hij hij mij dwong." „Je dwong t" herhaalde, ik vol ontzet ting. Maar op dat oogenblilk zag ik, dat ren, door ds. J. R. van Eerde; de behandeling van bloedz-'ekten met Röntgenstralen, door dr. .C. Orbaan (met eenige foto's van behandelde gevallen) en Rekenstaafjes van Napier, door dr. A. Vollgraff. Een zoogenaamd hopeloos geval Weinig lijdera kunnen erger zjjn dan Mevr. 8. M. DULLEMOND, Fronemau- Btraat 12, Den Haag, vóór mijn behan deling was. Achttien jaar leed z(j aan Ischias en Zenuwrhenmatlek, de laatste jaren zóó ernetlg, dat het rechterbeen geheel machteloos was en alle hoop was opgegeven zich weder normaal te kunnen bewegen. Alle mogelyke behandelingen ondergaan, doch niets mocht baten. Alles vreeseltyk pjjnlyk, des nachts geen rust, lichamelijk totaal verslapt. En nu? Lees hetgeen z(j eohrljft: „Na beëindiging der behandeling kom ik met de grootste vreugde melden, dat de uitslag verrassend is. Na alle moge lijke middelen gedurende m(jn lange lijden te hebben aangewend en waar niets my mooht baten of maar verlichting mocht schenken, heeft uwe behandeling mij volkomen genezen en alle pijnen verdrevon. Ik kan mijn huis work doen zonder de minste pyn te gevoelen. M^jn been, dat ik in geen achttien jaar had kunnen gebruiken, is weder geheel in orde. Ik voel mij geheel verjongd en dank u voor mijn genezing, waarop ik niet meer heb durven hopen. MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merk waardige behandeling sohryven. Het geval van Mevr. Dcllïmond bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze be handeling genezen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens privé labora torium zij gevonden werd, zegt: Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lyder aan Rheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbeljtoht of eenige andere Urinezuurziekte de ge legenheid gegeven heb myneBehandeling gedurende 10 dagen op myn koBten te beproeven. HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend nooli geld noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woorden: „Gratis voorraad", per 121/, ets. briefkaart, waarna do 10 dagen Gratis Behandeling te zamen met verklarende brochure en de beschrijving van meer dere wonderlijke genezingen, u per kee- rende post franco zal bereiken. AdresBeer Mr. Arthur Richards (Room 316), 14/15 Fulwood Place, High Holborn, Londen, W. C, 1, Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 12Vj cent, brieven 20 cent. mijn meisje bewusteloos in mijn armen lag. I En voor mij had, helaas ook de le venszon opgehouden te schijnen en was de wereld dood. XIII. Het geheim van don vluchteling. Zachtjes legde ik Phrida op den divan en schelde. De deur 'ging open en de 5 jonge Italiaansche huisknecht verscheen, a „Zend Malloch vlug hier", ze: ik.,Miss StTand is ongesteld geworden: maar zeg i niets aan mevrouw of aan een van de I de andere dienstboden. Begrijp je me _j Egisto „Zeker, Signor", antwoordde de jonge Toscaan, en eenige oogenbllkken later 1 verscheen de kamenier, geheel in het i zwart gekleed met een batisken boeze- t laar voor en haar gouden lorgnet op. In een oogwenk was zij bij den divan en 'boog zich over het onbeweeglijke 5 lichaam van Phrida heen. jj „Uw meesteres is flauw gévallen, Mal- loch, ik vond het dus het beste u te laten l roepen. Ik heb haar helaas iets moeten 'i vertellen, dat haar geheel van streek ge- bracht 'heeft. Wilt u voor haar zorgen „Natuurlijk, mijnheer; ik zal even het Vlugzout en water halen". Ik stond voor den divan en zag neer i op de vrouw, die ik zoo innig liefhad, mij onderwijl afvragende, wat toch wel i de werkelijke waarheid zou zijn. j Haar bekentenis had mij geschokt. Zij j had bekend, dat zij mijn vriend bezocht 4 PREDIKBEURTEN. Zondag 2 November. terkwerre. 9.30 ure, da. Mortier (Hèrdem- king Kerkhervorming). Scrooalcerke. 2 ure, d?. Mortier (Herden king Kerkhervorming). Burgb. 9.30 d. mannen en 2 ure v. d. vrouwen, ds. Boogaard in de •onsistorie (Oogstpreek en Collecte). Reoosse. 9.30 ure, ds. Leendeitz (Doop). Noordwelle. 2 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 9.30 en 6.30 ure, ds. Japehen (Örgelcoll.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Goedhujjs. Oud-Gèref. Kerk. 9.30, 2 en 6.30 ure, ds. Boone van St.-Filipsland. Blkersee. 9.30 ure, ds. J. C. Neeleman (Voorber. H. A.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. J. W. r. Tol. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure* ds v. d. Ende van Kamperland. Zonuemalre. 9.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Noordgoawe, 9.30 Ure, ds. v. Griethujjsen (Oogstpreek), had, maar had erop gewezen, dat hij haar gedwongen had. Bestond er werke lijk zulk een dwang was zij op een geheimzinnige manier onder den invloed van den man, dien ik vertrouwd en als mijn beste vriend beschouwd had? De gedachte vervulde mij met een hevige wilde woede, en ik balde mijn vuisten. Ik moest hem vinden ik zou hem bij de keel grijpen en de waarheid over zijn lippen dwingen. En als hij mij bedrogen had ,als hij den een of anderen slechten invloed op Phrida uitoefende dan, bij den Hemel, zou ik hem vermóórden. Het volgende oogenblik kwam MallocW weer binnen en begon haar pogingen Phrida tot bewustzijn te brengen. „Wil je je meesteres zeggen, dat ik na den lunch terugkom, misschien kan ze mij dan ontvangen", zei ik. „Ja, mijnheer". „En en. zeg haar, Malloch, om kalm te blijven tot ik terugkom". „Ja, mijnheer", antwoordde de kame nier en toen ging ik de gang in, trok mijn jas aan en verliet het huis. Ik riep een taxi aan en liet mij naar de Reform Club brengen. Toen ik de stoep opging aan den kant van Pall Mali, gaf de portier mij mijn brieven. Mijn hart was bijna gebroken, mijn illussies waren met een enkelen slag vernietigd, slechts het wrak van al mijn hoop en aspiraties restte mij. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5