het recht beteekent. Met groote belang stelling wordt dus naar de n'euw voor gestelde wijzig1 ng uitgezien. 3 Alle heffingen moeten direct of in direct 'uit het zuiver inkomen worden gehaald. 4 De regeering wake met groote ge strengheid, dat er geen 'mproduötieve uitgaven worden gedaan. In 't kort beantwoordde de heer Stoop eenige debaters. Het ;s hem zeer wel bekend, dat voorloopig weinig kans is op verwezenlijking van zijn denkbeelden doch men moet eerst wijzen op het on billijke der rechten voor er kans op af schaffing is. Dat de belastingen zoo op de landbouwers drukken, is voor een deel de schuld van de boeren zelf. Door dat zij niet behoorlijk boekhouden, be talen zij dikwijls te veel. Spreker juicht 't daarom toe, dat de landbouworganisa ties zich belasten met het bijhouden der administraties harer leden. Melkers past op In „Mededeeling" van de Landbouw- Onderlinge en Tu!nbouw-Onderlinge le zen wij de volgende hoogst belangrijke waarschuwing van den heer A. Veenbaas, Directeur van den Gezondheidsdienst voor Vee in de provincie Friesland. Een paar jaren geleden maakte hij n.l. in Fries land kennis met een voor den mensolt zeer besmettelijke tepelaandoening van het rund. Op sommige boerderijen werden alle melkers aangetast. De ziekte uitte zich Iri een huidaandoening van de han den, gepaard aan vrij diepgaande weef- selverslerf en hooge koorts. Uit mate riaal van de tepels en van de z'eke han den werd een reincultuur van stephylo- uoccen gevonden. Besmetting scheen over en weer van melker op koe of van koe op melker te kunnen overgaan. Ook thans weer is door de uigebreide mond-£, en klauwzeer epidem'e het .aantal ont stoken tepels ontstellend groot. Ook hier bij kan infectie-gevaar voor den melker dreigen. Laat men met het oog op een •goede melkwinning, maar zeker niet min der in 't belang van eigen gezondheid, toch vooral zorg dragen; voor de ze.ere tepels een goede spenenzalf te gebrui ken en de handen na 't melken van een koe met een tepelaandoening go^d te wasschen met zeep en water. De door het mond- en klauwzeer-virus lontstoken tepel kan zoo gemakkelijk door allerlei kiemen worden besmet. Onder deze kun nen er voorkomen, die vooral voor een verwonde hand zeer nadeelige besmet ting kunnen veroorzaken. Dus melkers weest op uw hoede. Nuts- of Bedrjjfs-Plulmveehouderjj op Schouwen en Duivelend. Het voorloopig bestuur, gevormd ter voorbereid'ng tot de oprichting eener afdeeling Schouwen en Du;veland der Vereeniging tot bevordering der Pluim veehouderij in Zeeland, (V. P. Z.), deelt ons mede, dat de vergadering voor de oprichting, gehouden zal worden Woens dag 19 November 1924, des voormiddags 10 uur 'in de sociëteit „Concordia" te Zier'.kzee \/...tr op ons eiland steeds de landbon eerste plaats inneemt en de iu.ii.veehouderij ten nauwste daar mede samenhangt, wordt gerekend op de medewerking van zéér vele pluimvee houders en vertrouwd wordt; dat het aan belangstelling niet zal ontbreken, daar de heer B. van Asperen-Vervenne een onderwerp zal behandelen en verder een en ander nader zal toelichten. Voor al wordt 3e nadruk gelegd op het nut der V. P. Z. in het znder centróle stellen van fjktoomen en het uitschrijven van legwedstrijden opdat bereikt wordt dat de kippen niet alleen in den zomèr leg gen, maar ook in den w'nter productief zjjn. Het streven van de V. P. Z. nu is te trachten het houden van pluimvee loo- nend te doen zijn. Vaak is het houden van pluimvee niet loonend, omdat men denkt goede jonge kippen te koopen, die naderhand blijken te zijn voortbreng selen van minderwaardige stammen. Vaak komt men ook bedrogen uit bij het koo pen van broedeieren of ééndagskuikens, daar dan blijkt dat het resultaat niet aan de gestelde verwachtingen beant- woorat. Ieder pluimveehouder eische sprekende cijfers, alvorens aan te koo pen Aller oog moet daarom gericht zijn op dieren of broedeieren van stam men die bewezen hebben, voordeelig te zijn. Alleen fokkers, die bij de legwed strijden, jaar op jaar een goeden indruk maken, leveren het bewijs, dat hun dieren werkelijk goed zijn, uit economisch stand punt bezien. Volgt daarom geregeld de legwedstrijdrapporten, tot bevordering van de pluimveehouderij .'n het algemeen en tot verbetering van het pluimvee pp de boerderij. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Dan Haag (16e pred.-pl.), J. Ravesloot te Driebergen en S. v. Dorp te Utrecht. Te Polsbroek e.a., G. van Montfrans te Sommeisdijk. Te Laeken- Brussel (Prot. Gem. Silo), cand. P. L. D'. J. van Oeveren te Wolfaartsdijk (als hulpprediker). Te Winschoten (Ned. Herv. Evang. Vereen.), cand. R. B. Even huis te Gron'ngen. Te Hoogvliet, cand. A. W. M. Odé te Rijswijk (Z.-H.). SCHERPENISSE. Bij de Vrijdagavond gehouden stemming voor een gemach tigde van het lees college, verkreeg van de 43 uitgebrachte stemmen, de heer J. M. Muller 23 en G. J. Quaak 20 stem men, zoodat eerstgenoemde gekozen is. ST.-MAARTENSDIJK. Bij de Donder dag gehouden stemming voor het K'es- college alhier, waren u'tgebracht 235 st., waarvan 3 van onwaarde. Volstrekte meerderheid bedroeg 117 st. H'ervan ver- kregeq de heer en A. £&n Nieuwhuijze 200, J. Tazelaar 187, en L. J. Koopman 150 stemmen, tengevolge waarvan ge- noemde heeren als zijnde aaii de beurt Van aftreding, werden herkozen. In de vacature J. W. van Gorsel, die bedankt had, werden uitgebracht 233 st., waarvan 13 van onwaarde. Volstrekte meerderheid bedroeg 111 st. Hiervan verkregen de heeren H. Charpentier 78, C. M. Quak- kel aar 67 en W. van Gorsel 32 st., ter wijl de overige stemmen over nog en kele personen verdeeld waren. Voor deze vacature moet een tweede vrije stem ming plaats hebben. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Vlaardingen, G. Salo mons te Amersfoort. Bedankt: Voor Boskoop, J. P. Mete ring te Nieuwpoort. KUNSTEN EN WETENSCHPAPEN Opnieuw zijn benoemd tot berichtge vers van de afdeeling B der Rijkscommis sie voor de Monumentenzorg: C. Holle- stelle te' Tholen; Joh. Hoogenboom te Renesse en P. D. de Vos te Zierikzee. TAN HEINDE EN VER» MaoDonald heeft een scherpe nota gericht aan de regeering te Moskou in verband met een geheim schreven van Zinowjef, inzake de bolsjewistische propaganda in Engeland. De Russische zaakgelastigde te Lon den trekt evenwel de echtheid van het document in twffel. Het kabinet te Peking ls afgetreden na het decreet van den president te hebben gecontrasigneerd, waarbij 't staken der vijandelijkheden wordt bevolen De 5 bandieten te Montreal, die indertijd ter dood veroordeeld zijn wegens moord op den chauffeur van een bankauto, zijn na een speciale Canadeesohe kabinetszitting veroordeeld tot levenlange gevangenisstraf. Naar de Rheinisoh Westfaelische Zeitung nit Boedapest verneemt, nemen de grensincidenten tussohen bolBjewiki en Roemenen in Bessarabië sterk toe. Men meldt nieuwe gevechten bij Tatar- boera, waarbij Hen Roemenen gedood zijn. In de eerste plaats dorpen met Duttaohe bevolking zijn er door ge troffen. België heeft met Ierland een con tract afgesloten tot het leveren van 120.000 stuks vee vóór Mei 1925. Het Beiersche ministerie heeft ter bescherming der vrijheid van stemming bij de a.s. Rijksdag- en gemeenteraads verkiezingen een verordening uitgevaar digd, waarbij tot na den afloop der ver kiezingen de vrijheid van vergaderen en spreken, alsmede de persvrijheid ia Beleren in hoofdzaak wordt hersteld. Bij een wedstrijd met militaire luchtballons in de Brusselsohe voorstad Jettewerd by de opstijging een kapitein gedood, doordat het schuitje kantelde toen het door een rukwind tegen een gashouder sloeg. De Iersohe republikeinsohe leider De Valera, die op last van de Ulster- autoriteiten werd gearresteerd, is terug gebracht naar de grens van den Iersohen Vrijstaat en daar in vrijheid gesteld. De bladen uit Boekarest melden, dat de ex-konlng van Griekenland einde October naar Romenië komt en zioh te Sinaia zal vestigen. Naar men weet, ia ex-koningin Elizabeth een dochter van koning Karei. De Chineesohe president Tsao Koen ls afgetreden. Hij heeft de vlucht ge nomen naar de gezantsohapswijk. Generaal Feng heeft Peking bezet en de ministers gelast de regeering voort te zetten. Het zakenleven In Peking staat stop; het spoorwegverkeer ls gestaakt. Het Berlijn sche Staatsgereohtshof heeft de meeste beklaagden in 't geding der beruchte organisatie Consul tot zware straffen veroordeeld. Zes beklaag den werden vrijgesproken. De in Hongarije gearresteerde moordenaar van Erzberger, Schultz Förster, is thans vrijgelaten. Hij blijft onder politietoezicht. De Amerlkaansohe automobiel koning, Henry Ford, betaalt aan in komstenbelasting 2.467.946 dollars! De Dni meldt, dat er in Rusland op het oogenblik een ernstig tekort aan gevangenisruimte gevoeld wordtin verband waarmede men als tijdelijken maatregel overweegt, bepaalde categoriën van orimineele gevangenen voorloopig In vrijheid te stellen. Uit Berlijn wordt gemeld, dat op de Zweedscho kust hevige sneeuwstormen hebben gewoed, waardoor een aantal schepen zouden zijn verongelukt, waarbij o. a. het Zweedsehe s.s. „Fylgia". Te Llanelly Hill Tiny, een dorp in het Eng. graafschap Kidwelly, brak een groot stuk los van een klip en ver brijzelde een hut, die op de helling is gebouwd. Een moeder en het 13-jarlg kind werden in den slaap gedood. De Britsohe Etstentoonstelling te Wembley zal 1 November door den Prlos van Wales worden gesloten. Enorme schade Is aangericht in OoBt-Spanje door een storm, welke tal rijke hulzen en gebouwen zwaar heeft beschadigd. Een kerkdak stortte in. De olijveboogst is geheel vernield, VERSCHILLENDE BERICHTKNo In den kinderstoel verbrand. Te Ambt- Delden la een kind in den kinderstoel in brand geraakt. De kleine is overleden. Vier rentetrekkers in één gezin. Tc Sliedrecht doet zioh het zeldzame geval voor, dat in één gezin door vier personen ouderdomsrente wordt genoten. De oudste rentetrekker is 89 jaar, zijn zoon 65 jaar, zijn dochter 66 jaar en zijn schoonzoon 66 jaar. 't Zal je gebeuren! Vrouw Lasohke zat ruBtig aardappels te schillen by den haard in haar huisje, gelegen tegen den Kamperzeedijk bij Grafhorst, toen zij opeens een zwaren bons boven zich hoorde en tegelijk door het dak vier spartelende pooten zag Bteken, die terecht kwamen op de linnenkast, welke onderBt boven ging. Wat was er gebeurd? Een stier die over den dijk werd geleld, schrikte voor een auto, rukte zioh los en sprong van den dijk af en dwars door een doornen heg boven op het dak van de dagloonerahut met bovengemeld gevolg. Begrijpelijk koBtte het heel wat moeite het dier uit zijn benarde positie te bevrijden. Dreigbriefschryver. De politie heeft ge arresteerd en naar Arnhem overgebracht B. uit Dioxperlo, die zich aan het schrijven van dreigbrieven heeft schuldig gemaakt. Hy had onder vreeselyke bedreigingen het deponeeren van f 500 op een be paalde plaats gsëiseht. Toen hij het pakje kwam halen werd hij geknipt. Gevecht met stroopers. De rijksveld wachters van Weert en Nederweert wilden Donderdagnacht in het jachtveld nabij Maarheeze drie wildstroopers met den lichtbak aanhouden. Op hun som matie, te blijven staan, losten de stroo pers eenige schoten een der veldwach ters werd licht verwond. Eén strooper werd dadelijk gearresteerddo twee anderen zij a 's middags te Budel aan gehouden. Schunnig bedrfjf. Dezer dagen heeft do centrale recherche te Amsterdam aangehouden een 34-jarige gehuwde vrouw, die gedurende eenige jaren aldaar als aborteuse is werkzaam geweest. Tal van getuigen zyn gehoord, die deze vrouw uit winstbejag heeft behandeld. Zy is ter beschikking van de justitie gesteld. In deze zaak zijn tevens een man en vrouw betrokkenbeiden assistent apotheker on een apotheek drijvende te Amsterdam, die de klanten bij de vrouw aanbrachten. Dit echtpaar maakte ook hun werk van den verkoop van z.g. geheime middelen en sanitaire artikelen. Ook tegen hen zal de justitie optreden. Een rattenplaag. Te Steenwyk met zyn oude graohten krioelt het van ratten. Dat dio dieren niet alleen brutaal maar ook gevaarlijk zijn, bleek ten huize van een bewoner der Seholestraat aldaar. Toen de moeder op het angstgesohrei van een in de wieg slapend kind kwam toeloopen om te zien,, wat de kleine scheelde, sprong zoo'n onguur beest uit het bedje en bleek het, dat 't bezig was geweest met aan een der vingertjes te knagen. Heksery in de 20e eeuw. Te Echten (gem. Lemsterland) is de landbouwer K. overleden. De Zuid Friesland vertelt daarover het volgende: De winkelier- venter O. K. nit hetzelfde dorp braoht geregeld zijn winkelwaren bij den boer en nu gaat 't praatje, dat de boer door den winkelier is behekst. Het gevolg daarvan is dat K. vele klanten heeft verloren en dat vele inwoners geen winkelwaren van hem wenaohen te be trekken. Men verbiedt zelfs den armen winkelier den toegang tot zeer vele huizen. Allerhande verhalen omtrent het heksen van K. doen de ronde. Op zekeren dag had zyn vrouw boodschap pen gekregen en bij het uitpakken vond ze een potlood tussohen de waren. Met dit potlood schreef ze een brief. Toen deze brief den geadresseerde bereikte, bleek de enveloppe een schoon vel papier te bevatten. Het potlood was behekst geweestNogmaals schreef de vrouw een brief. Deze bereikte den ge adresseerde heelemaal nietDe van ouds bekende „kransjes" in de hoofdkussens zijn natuurlijk ook aanwezig. Jeugdige boefjes. Twee meisjes van een jaar of 17, behoorlijk gekleed, kwamen 's avonds in het Kleverpark te Haarlem een dame vragen of zij een rijksdaalder kon wisselen. Zij deed dit en even later kwam een der meisjes terug met de mededeling dat mevrouw In 't donker een cent had gegeven in plaats van een kwartje. Zij verwisselde het geldBtuk, maar thuis bemerkte z(j, dat niet alleen de verwisseling van het kwartje een truc was geweest, maar ook dat de rijksdaalder een chocolade- rijksdaalder was i Eet Délftsche geval. Do onderwijzeres die te Delft een leerlinge in de kast opsloot, en vergat haar te bevrijden, is overgeplaatst naar een andere school derzelfde sohoolvereenlging. De leerlinge is ook naar die school overgegaan De moord te Culemborg. Het bericht, als zou de officier van justitie bjj de rechtbank te Tlel ambtshalve een klaoht wegens laster hebben ingediend tegen den heer O. de Beus te Culemborg, naar aanleiding van diens artikelen in De Arbeid over commissaris Blok aldaar, in verband met den dubbelen moord, is, volgens de Tielsche Crtonjuist. SPORT. MIDDELBURG, 26 Oct. „Zeelandia" III S.I.N.O.T.O. I: 1-2. ZIERIKZEE, 26 Oct. Vlissingen III- Maltha I: 1-2. 26 Oct. Uitslag competitiewedstrij den: „Zierikzee"—„Veere"4—0. „S.I.N.O.T.O." II—„Zierikzee" II: 0-3. INGEZONDEN STUKKENo (Buiten verantwoordelijkheid der redacti Copy wordt niet teruggezonden. Tholen, October 1924. Mijnheer de Redacteurl Mag ik s.v.p. eenige plaatsruimte in uw blad naar aanleiding van de behande ling der begrooting in den Raad dezer gemeente? Bij voorbaat mijn dank. Tholen is goddank van een wissen on dergang gered, dank zij het energiek op treden van het raadslid Ridderhof (S. D. A. P.) Op zijn voorstel immers is van de begrooting geschrapt een post ad f160 voor ververschingen, w. o. het koffiedrin ken van het College van B. en W., Raads- commissiën, Secretariepersoneel, e. d. De belastingbetalers van Tholen kunnen nu gerust hun hoofd tot slapen neer leggen. Maar neen, ik wil trachten de belas tingbetalers nog een oogenblikje wakker te houden met het navolgende: Zoo oppervlakkig beschouwt zoo gekeken door den bril van het raadslid Ridderhof is 't toch maar eens lekker dat die heeren ten Stadhuize geen koffie meer kunnen drinken op kosten van de gemeente. Ik zeg, zoo oppervlakkig bekeken, want uit het volgende zal U blijken, dat de gezichtssterkte van den bril des heeren Ridderhof nog niet zoo heel ver draagt. In 't vervolg zullen dan de heeren naar huis moeten gaan om de koffie. Wanneer dat door vaste ambtenaren wordt gedaan, heeft niemand daar eenig financiëel nadeel van, want die ambtena ren weten welk werk voor hun rekening ligt. Duurt dus het koffiedrinkertje wat lang, niemand dan de ambtenaar zelf zal voor zijn aangewezen werk hebben zorg te dragen. Iets anders is dit met daggelders, losse werklieden, ambachtslieden, werkloozen, kortom met alle andere personen, die voor de gemeente werken tegen een uur- of dagloon. Ja, ja, dat koffiedrinken dat weet wat. We willen eens een rekensommetje maken van diegene welke afgeloopen jaar, dus over 1923, voor de gemeente hebben gewerkt en op rekening van de gemeente hebben koffie gedronken. Die dat nu hebben gedaan, behoeven zich voor mij niet te schamen hoor. Lach niet, 't is veel te ernstig. We beginnen bij het begin. In 't voorjaar 1923 had de gemeente Tholen 25 a 30 werkloozen aan 't werk gesteld. Wanneer het klokje elven sloeg allengs alle naar huis om een bak koffie. Niet, dat ik persoonlijk die menschen geen bak koffie gun, integendeel, maar het gaat hier om het recht dat is immers socialistisch en waarom dan de één wel en de ander niet de koffie wordt gegund door het raadslid Ridder- hof (S.D.A.P.) En nu aan 't Tekenen, want daar gaat het om. Een werklooze verdiende per uur f 0,25. Twintig minuten koffiedrinken kost dus i 8 cent (nog één cent meer als op het stadhuis). Gemiddeld 25 werkloozen is per dag 25 X 8 oent f 2,—, dus per week 6 X f 2,— f12,—dat wordt op 13 weken 13 X f12,f156. De koffiedrinkertj es van de werkloozen kos ten in 13 weken net zooveel als bij de heeren op het stadhuis op een geheel jaar. Wat schreeuwen die belastingbetalers nu weer. Mag dat niet. Waarom niet? Het zijn toch werkloozen. Stil belastingbetaler, er komt nog meer. Een timmerman, metselaar, schilder, smid, kortom ieder, die in gemeentedienst werkt, gaat om elf uur om de koffie, 's Lands wijs, 's Lands eer. Baas 60 cent, knecht 45 cent per uur (kleine knecht cadeau), 20 minuten koffiedrinken van en naar de karwei wordt 1/3 X 60 ct. -j- 1/3 X 45 cent 20 4~ 15 35 cent. Voor baas en knecht (2 ^personen) wordt dus betaald vijf en dertig cent aan koffiedrinken. Ambachtslieden die op den winkel werken in gemeentedienst zijn heelemaal niet meer te controleeren. De gemeente betaalt uurloon voor 't koffie drinken, zonder meer. Neen, mijn waarde heer Ridderhof, we zijn er nog lang niet. Volg even dit rekensommetje en je bril wordt steeds helderder. De belastingbetalers kunnen gerust zijn en de ambachtslieden kunnen er hun voordeel mee doen. Volgens schatting van bevoegden zou de gemeente Tholen over 1923 hebben betaald aan arbeidsloon (niet a,an amb tenaren) een bedrag van pl. m. 15000,—. (Vijftien duizend gulden). Bij de acht urige arbeidsdag wordt 20 minuten of 1/24. van den arbeidstijd koffiegedronkén. Daarbij dient dan no»g opgemerkt, dat we steeds volle dagen rekenen. Thee drinken tellen we maar niet mee als uit den booze. Rekensommetje: 1/24. X f15000 f625. Gelukkige belastingbetaler. Waar blijft je geld? We nemen het dhr. Ridderhof niet kwalijk, dat hij die koffie aangelegenheid zoo oppervlakkig en eenzijdig heeft be keken. Hij begint pas en alle begin is moeilijk. Nu we hem echter zoo het een en ander hebben medegedeeld, zal het den heer Ridderhof duidelijk zijn, dat wij nu van hem verwachten, dat hij in de eerst volgende raadszitting met een voorstel voor den dag zal komen tot algeheele afschaffing van koffiedrin ken door personen die in daggeld bij de gemeente werken. Het ware wellicht als volgt te formuj leeren: De Raad van Tholen, gehoord, gezien, enz., van oordeel, dat het koffie drinken op kosten der gemeente in strijd is te achten met het algemeen belang, besluit: met 1 Januari a.s. geen koffie- drinkertjes meer te dulden of toe te laten, noch aan werkloozen, noch aan ambachtslieden, noch aan andere dag gelders, in dienst der gemeente Tholen. Smakelijk bakje! Met dank voor de plaatsing, Uw dw1., UTOPIST. TELEGRAMMEN, AMSTERDAM. (V.D.) Door middel van een valscho chèque is een Dnitsohe.bank alhier opgelicht voor f 30400. Naar aan leiding daarvan is de aanhouding ver zocht van een Duitscher, zekere A. Eoke, een 29-jarlg porsoon. DEN BOSCH. (V. D.) Het gereohtshof alhier veroordeelde heden W. E. wegens moord op zjjn vrouw te Schlmmert ge pleegd tot 15 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. AM8TERDAM. (V. D.) Het oomlté van den vliegtocht Nederland—Indië meldt, dat thans de verzonden onderdee'len wellicht morgen te Philippopel zullen aankomen. De ,Fokker"-fabriek heeft een tele gram van de ter assistentie gezonden monteurs ontvangen, meldende hun be houden aankomst te Sofia. Zy hoopten morgen in Philippopel te arriveeren. LEERDAM (V.D.) Door den burge meester, de gemeentepolitie en commiezen is in oen huis aan^den Diefdyk een geheime brandery ontdekt. De geheele installatie is in beslag genomen eu J. M., de eigenaar, naar het huis van bewaring te Tiol overgebracht. DUBLIN (V.D.) De Valera ia opnieuw in het Ulstergebied gearresteerd, toen hy op weg was naar een republikeinsohe vergadering. BERLIJN (V.D De Chicago-Tribune meldt uit Konstantlnopel, dat Trotsky uit den Kaukasus vertrokken is om het opperbevel op zioh te nemen van de aan de Chineesohe grenzen samenge trokken Sovjettroepen. De sovjetregeering schijnt voornemens door intensieve propaganda, een groot deel van China onder bolsjewistisohen Invloed te brengen. LONDEN (V. D,) Een telegram uit Moskou meldt, dat de sovjetregeering geantwoord heeft op de nota der Britsohe regeering. In het Russische antwoord wordt de brief van Zinovjev, nopens communistische propaganda in Enge land, als valsch beschouwd. In het ant woord wordt voorts voorgesteld, tot voortduring der goede betrekkingen tus sohen Engeland en Rusland, een arbi trage commissie te benoemen tot onder zoek van de echtheid van den bewusten brief van Zinovjev. MaoDonald, die zioh tot nu toe nog niet heeft uitgelaten over het Russiaohe document, zal in een te Cardiff te houden vergadering een nadere uiteenzetting geven nopens de brief van Zinovjev. ROTTERDAM (V.D.) Ongeveer een week geleden kwam een neger 'C. D. van een reis van 11 maanden uit Suriname terug. In zijn woning trof hy zyn vrouw niet aan, doch hy hoorde, dat zy het gezelschap van een anderen man had gezooht. Enkele dagen later ontmoette hy haar en stelde voor weer by hem te komen wonen, wat geschiedde. Na een paar dagen had het tweetal al ruzie, die zioh gisteravond op straat voortzette. Al heel spoedig ontaardde de ruzie in een klopparty, waaraan ook door toeschouwers werd deelgenomen. De neger nam de vlucht, maar werd achter volgd en Ingehaald door zekere M. G. De neger loste een revolverschot op zyn achtervolger, die in de wang getroffen werd. Een tweede sohot, op 't voorhoofd gericht, ketste. De politie braoht den neger naar een politiepost, waar hy wegens poging tot manslag gevangen wordt gehouden. ïfiASKTRERICHTENo ROTTERDAM27 Oct. GRANEN. Bin- nenl. Tarwe f10 h f 17Rogge f 13,50 a f 14; Gerst f 14,75 a f 15,50; Haver f 11 a f 13,25; Erwten f 15 a f20,50; Kroon- 1 f 17 a f21; bruine Boonen f28 a f30; overigens fi5 a f25. Buitenl. kalm. Meel f22,50; Maïs, La Plata f230; Haver, Ca nada f 13. Zaden, Lijnzaad, voer- f23 f26; Zaai- f27 f29; Karwijzaad f40 f44; Maanzaad f48 a f50; Kanariezaad f26 a f27; Koolzaad f25 a f27; Mos terdzaad, bruin f68 a f 70, geel f 30 a f34; Boekweit f 15,50 per 100 K.G. Ajuin. Aanvoer flink. Groote f2,80 f2,85, kleine f 3,25. Aardappelen. Zeeuwsche Eigenheimers f4 a f4,50, dito bonte en «blauwe f 6,25 f 6blauwe Eigenheimers f4 a f4,50; Brielsche Eigenheimers f4,26 a f5; Poters f2,75 f3,60; Bravo's f5,50 a f6,25; Red-Star f4 f4,40. Eieren fll a f 13. Vlas. Aanvoer 2220 K.G. blauw, f 1,80 a f2,35; 5500 K.G. Gronin ger f 1,80 f2,20; 4950 K.G. geel, f 1,80 a f2,25. VEE. Aanvoer 412 runderen, le kw. f 1,15 f 1,25, 2e fl a f 1,10, 3e f0,85 a f 0,95; 183 kalveren, le kw. f 1,70 a f 1,90, 2e f 1,25 a f 1,50, 3e f0,95 a f 1,10, redelijke handel; 2186 schapen of I lammeren, le kw. f0,85 a f0,95, 2e f0,65 a f 0,75, 3e f 0J30 a f 0-tf60„ lammeren, f 1 ia f 1,15, matige handel; 1324 vavkens, le kw. f 0,93 a f0,96, 2e f0,87 f 0,90, 3e f 0,80 a f 0,85, lichte f 0,72 a f 0,76, zeer matige handel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2