lisatie? De heer Wagemaker zegt, dat de inspecteur der keuringskring het, zoo als het nu is, heeft vastgesteld. Art. 67 wenscht de heer Goedegebuure gaarne verhoogd te zien, door het liggeld hooger te maken door öijv. in plaats van 10 ct. per iM2. er 15 cent van te maken. De heer Moelker zegt, dit niet voordeelig te achten. Vooreerst is het havengeld al ni it goedkoop, en nu nog duurder lig geld. Hij vreest dan achteruitgang. De •heer Wagemaker zegt, dat de kans be staat dat de fabrieken zullen zorg dra gen voor geregelde toezending der sche pen. Wat hebben we dan Bij art. 76, jaarwedde marktmeester, zegt de heer Goedegebuure, dat deze f 100 nu netjes kunnen vervallen als we den gemeente bouwmeester dit werk opdragen. De voor zitter rch. dit niet goed, dat de gem. bouwmeester deze zaak gaat beheeren. In stemming gebracht wordt het voorstel verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor Goedegebuure, Braai en Ridderhof. Thans komt aan de orde het loon van den bosch werkman. B. en W. stellen voor het te houden zooals het is. De heer Goedegebuure zegt dat f 17 toch feitelijk een hongerloon is. Waarom is het ver leden jaar verminderd De heer Rid derhof vraagt hoeveel het toen was. f 20 zegt de heerGoossen. Welnu, zegt de heer Ridderhof, laat ons die Wandel weer geven. Dit vp.orstel wordt met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Goossen, Wagemaker en Moelker. Bij art. 85, betreffende den reinig.ngs- dienst, merkt de heer Ridderhof op, of ook de voorstad zal worden opgenomen in de rotte der faeealiënkar en of de bediening dan voor het zelfde geld zal worden uitgevoerd De heer Goossen zegt, dat dit een Vraag is^ diie B. en W. gedurig bezig houat, daar de ge meente uitbreidt, zoomede de werkzaam heid van den dienst. Wat het schoonhou den der privaten betreft, in de scholen is ook heel wat op te merken. Nooit wordt er creoline gebruiktMede ook is de post voor de brandstoffen verhoogd. Is het B. en W. bekend hoe onoordeel kundig er door het onderwijzerspersoneel jjestookt wordt Het is toch immers voorgekomen, dat des avonds te 8 uur deuren en ramen geopend moesten wor den voor de ondragelijke hitte die nog in de localen heersdhte. Is dit verstandig? Het gevoteerde bedrag behoeft tocih maar niet te borden verbruikt, hoe het ook gaat Zoo kan het niet langer, en B. en W. dienen er geducht toezicht op te houden. Ook wat betreft het uitvoeren van de leerplichtwet. Is het waar, dat in de Bijz. school vele kinderen d!e thuis blijven niet worden aangeteekend Op aie manier maakt men een bevoorrech ting die tót overgaan der k:nderen aan leiding zou geven. Spr. zou er voor we zen dat er politietoezicht gehouden werd op straat, en de kinderen die op die ma nier de wet ontduiken, pp school be zorgen Bij art. 147 vraagt de heer Braai om trent de schoolinspectie: Hoevele ma len moet de geneesheer per jaar de scho len bez j i. i De voorzitter zegt, dat hij me -nl 4 maal per jaar. De heer Bv.r.i zju gaarne zien, dat er de hand aan gehouden werd, daar hij betwijfelt of dit werkelijk gebeurt. De heer Ridder- hof zou deze zaak geheel anders willen regelen, en voor het meerdere werk be talen. Er moet zijn een globaal toezicht, en elk jaar alle kinderen éénmaal aan een geneeskundig onderzoek onderwer pen, mede de afwijkende kinderen elke 8 maanden aan eene herkeuring te onder werpen, om daardoor te kunnen consta- teeren of de afwijkingen toe of afnemen. Mede ook dat de geneesheer des win ters maatregelen voorschrijft, omtrent de warmte enz. in de localen. Beskrten wordt deze zaak aan B. en W. over te laten, die dan met nadere voorstellen zullen komen. Bij art. 153 vraagt de heer Braai wat het voor nut heeft subsidie te verstrekken aan de muziek? Hij zag liever dezen post geschrapt. Daar het voorstel niet onder steund wordt, vervalt stemming. Bij art 160, subsidie Armbestuur, vraagt de heer Ridderhof of het niet beter was deze met elkander te vereenigen. We hebben nu een begrooting van ruinx f 56 voor het armbestuur, hiervan gaat f 50 voor, salaris af. Zoodoende rijst de vraag oljf deze beide instellingen ui't elkander ge houden worden terwille van de salarissen der administrateurs? De post wordt goed gekeurd en ter overweging van B. en W. overgelaten. Bij art. 162 vraagt de heer Ridderhof waarom B. en W. niet een flinke post pro-memorie op deze begroo ting gebracht hebben Het is immers te voorzien, dat in den komenden winter de werkverschaffing weder ter hand zal moeten worden genomen. Waarom daar nu reeds niet op gerekend Er kunnen gevallen voor doen van directe hulp en B. en W. staan machteloos als ze moeten zeggen: Er is geen geld gevoteerd. Dhr. Goossen zegt dat het op deze manier voor enkele gevallen op een steunverle ning gaat gelijken, wat toch niet de be doeling is. Mede vreest hij dezen winter misschien wel honderd en meer werke-^ loozen. De heer Ridderhof zegt dat dit weer één van die halve antwoorden is, die wij gewoon zijn te krijgen van B. en W. Ze draaien om de zaak heen. Dat doen ze hier altijd, en voor een positief antwoord wachten ze zich. Ik stel voor een post memorie' f 2500. B. en W. be hoeven dan niet vooraf Raad te houden en kunnen beginnen met te regelen. Dit voorstel wordt met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Voor de heeren Ridderhof en Goedegebuure. Bij art. 156 wenscht de heer Ridderhof te weten waar die f 950 voor zijn die mej. Krijger geniet als ver loskundige Worden er ook armlastigen door haar gratis geholpen De heer Wagemaker zegt, dat dit geld gegeven wordt, opdat we een verloskundige hier zouden hebben en houden. Destijds was zij de eenige sollicitante. De heer Goos sen 'zegt, dat dit altijd bestaan heeft en dat het verbazend veel moeite gekost heeft mej. Krijger te bekomen. Ho, ho. zegt de heer Ridderhof, ik weet det veel beter, onder de hooge prestatie van me neer Diepenhorst is dit zaakje destijds opgeknapt. Weer één van die daden der vorige regeering. Als er dan werkelijk maar één sollicitante was, wiaarpm dan niet gewacht tot de examens gehouden waren Dan had U keuze gehad. Neen, j meneer Goossen, deze benoeming had een politiek luchtje. De heer Goossen zegt dat dit misschien bij Diepenhorst heeft bestaan, bij de weth. niet. De heer Ridderhof zou gaarne zien, dat zij die tot f 400 belastbaar inkomen hebben, hare hulp kosteloos werd. Ze Verricht dan tenminste een prestatie tegenover de burgerij en haar geld dat ze hier krijgt. Bij art. 164 subsidie atitoddenst, betoogen de heeren Goedegebuure en Ridderhof, i dat deze subsidie voor Tholen's belang I niets beteekent. We werken meer voor i verheffing van het achterland en daar dit ons ook niet in alle opzichten steunt, be hoeven we hun niet te bevoordeelen. De heer Moelker veronderstelt dat dit niet juist is; Door het autobüsverkeer plukt men in Tholen ook eenige vruchten. Irn- mers de Tholenaars genieten van deze goedkoope gelegenheid. De heer Wage- maker Vraagt of de meerdere drukte aan het veer dan niet voor, een zeker deel het gevolg is der autobussen Hij ge looft van wel. De post wordt daarna op de begrooting gehandhaafd met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Braai, Goedegebuure en Ridderhof. Bij art. 174 Zegt de heer Ridderhof, dat het hem zeer bevreemdt, dat B. en Wi. het rijks inkomen f 3000 minder belastei). De heer Goossen zegt dat het een raming blijft. De zitting wordt daarop, verdaagd. (Slct oclgt.) RECHTZAKEN. Moord te Kderveen. Op 30 Mei jl. werd te Ederveen, gem. Ede, een 17-jarig meisje, Hendrika Vlas- tuin, door een 30-jarlgen landbouwers zoon, met revolverschoten in de woning van haar ouders gedood. Do dader richtte na den aanslag het wapen cp ziohzelf; hy verkeerde een tijdlang in levensgevaar, doch genas. Dinsdag had hij zloh voor de rechtbank te Arnhem te verantwoorden. Hy gaf toe, dat hij naar de woniog van het meisje was gegaan en daar met haar gesproken had en ook dat hy een revolver by zich had. Als zy doodgesohoten was, zou hy dat wel hebben gedaan. Als deskundige in deze zaak werd gehoord dr. Drossaers, die een onder zoek naar bekl.'s geestvermogens had ingesteld. De deskundige acht bekl. niet toerekenbaar voor het plegen van den aanslag; door emotie is hy de kluts kwfo't geraakt. Zijn plaatsing in een krankzinnigen gesticht 1b gewensoht. Het O. M., mr. Lasonder, zeide dat bokl. is te beschouwen als een gevaar voor de veiligheid in de maatschappij. Spr. vraagt aan de rechtbank om, alvorens een defloltlef oordeel uit te Bpreken in de thans aanhangige zaak, een nader onderzoek te gelasten, twee psychiaters te benoemen en aan hun oordeel te toetsen het rapport van dr. Drossaers. De inval in een kantoor te Arnhem. Do rechtbank te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen J. R en Th. v. D., die terecht hebben gestaan wegens den inval in een kantoor aan de Rijnkade te Arnhem, waar zy den boekhouder met een revolver bedreigden en, zonder resultaat, trachtten diefstal i te plegen. De rechtbank heeft ieder der beklaagden tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het O. M. had vijf jaar gebiecht. ONDERWIJS. OUD-VOSSEMEER. Den heer M. Rijn berg, onderwijzer aan de O. L. school is door Ged. Staten dispensatie verleend tot het vervullen der betrekking van secretaris-p ntvanger. Geslaagd te Rotterdam voor het Bewaarsohoolonderwys (hoofdaote) de dames Cornelia J. H. A. Kort vriend en Johanna A. A. W. Kortvriend teBruiniBse,' Toegepast landbouwonderwijs. Blijkens in dit no. voorkomende adver tentie iwörden te Z.zee pogingen aange- Iwend om te komen tot oprichting van een vereeniging van gediplomeerde oud-leer lingen van landboulwtwintercursussen. In iedere plaats, waar zoo'n cursus gevestigd is, bestaat zoo'n vereeniging, Iwier doel het is, het op den cursus geleerde in praktijk te brengen en uit te breiden. Hoewel Zierikzee ook zijn oud-leerlingen heeft, missen we hier nog steeds zoo'n vereeniging en daarom meenen we, dat het pogen van de Vijf heeren, die zich tot „Voorloopig Comité"- gepromoveerd hebben, alleszins steun verdient Van de oud-leerl. te Zierikzee, Noordgouwe of Kerkwerve woonachtig. Vandaar de op roep tot samenkomst (zie advertentie in dit nr.) op a.s. Donderdag. En indien leden van 't kringbestuur der Z. L. M. of van V. Z. O. S. en voorts voorzitters enz. van bestaande vereenigingen of an dere belangstellenden tegenwoordig wil len zijn om met woord en daad te steu nen, dan zullen ze van harte welkom zijn. Wie dus eenigszins kan, kome. KERKNIEUWS. LANDBOUW EN VEETEELT. Een zilveren feest. Dinsdag was de Eerste Ned. Cottp. Suikerfabriek Sas van Gent in feepttooi ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum. Onder de genoodlgden, plm. 1100, bevonden zloh de Minister van Blnnenl. Zaken, Eerste en Tweede Kamerleden, de Commissaris der Koningin en leden der Gadep. Staten. Het suikerhuis, een groote hal, in de fabriek, was in een feestzaal herschapen. De drukte was overweldigend. De voor zitter van het bestuur der fabriek, de heor K. G. A. C. baron Collot d'Escury, leidde den Minister van Binnenl. Zaken binnen, gevolgd door tal van autoriteiten. Toen deze allen gezeten waren nsm de heer Collot d'Eecury het woord om hem te begroeten. Hy deed dit in een zeer uitvoerige rede, in welke hy na de voornaamste gasten voor hun aan wezigheid bedankt te hebben, een kort overzicht gaf van den tegenwoordigen toestand der fabriek waaraan hy een woord van hartelyken dank vastknoopte jegens allen, die op eenigerlei wyze tot de ontwikkeling van het bedrijf hebben meegewerkt. Verschillende sprekers voerden het woord tijdens den gemeensohappeiyken maaltijd, die tot ongeveer 5 uur duurde. Volledigheidshalve deelen we mede, dat op de vorige week te Goes gehouden handelsveetentoonstelling de Gebr.Frenk te Zierikzee in rubriek 16 (ossen) den lsten prijs behaalden en in rubriek 18 (plukossen) den 2en en 4en pry's. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Bunschoten, G- Elzenga te Nieuwkoop. Te St.-Philipsland, can- didaat P. C. van Doorn te Nigtevecht. Te Rilland-Bath, Dr. W- D. van Wijn gaarden, em.-pred. te Voorschoten. Te Schoonhoven W. Deur te Zegveld. Te Arnemuiden J. Japchen te Haamstede. Aangenomen: Naar Vianen, P. C. de Groot te Jutphaas. Bedankt: Voor St.-Annaland, E. V. J. Japchen te Hei- en Boeicop. Voor Vollenhove (toez.), J. P. van Leusden te Oudwoude en Wester geest. Geref. Kerk. Beroepen: Te Hendrik Ido-Ambacht, E. J. van Voorst te Kootwijk. Te Zwam- merdam, W. van Gelder te Langeslag (O.) Te Buitenpost (Fr.), J. C. Aalders te Batavia (Ned.-Indië). Te Driesum (Fr.) H. Boswijk te Gaast c.a. (Fr.) Te Grijpskerke (Gr.), H. van der Zanden te Wapenveld (Gld.) Te Zuidhorn (Gr.) P. Bos te Stadskanaal. Aangenomen: Naar Zuilichem, H. Brou wer te Driewegen en Borssele. Bedankt: Voor Scheemda, J. Bosch te Westbroek. Chr. Geref. Kerk. Betonkt: Voor Harderwijk en Aalsmeer G. SWomons te Amersfoort. Voor Kornhorn (Gr.), J. L. de Vries te Rijns burg. VANigEINDE EN VERo De branden, die in de Ch'neesdhe stad Kanton hebben gewoed, zijn thans alle geblusclht. De schade wbrdt op 10 millioen dollar geschat. Zaterdag zijn in Engeland in het geheel 32 leden van het parlement recht streeks gekozen verklaard. Het totale aantal Candidaten dat gesteld is, bedraagt 1405. i Draadloos wordt uit Konstantinopel gemeld dat duizend Grieken zijn gear resteerd om uit Turkije te worden Ver bannen krachtens de Turksdh-Grieksche overeenkomst inzake de uitwisseling der bevolking. Een bezoekster van de Niagara- waterval sprong ten aanschouwie van an dere toeristen in den watervloed. Zij was natuurlijk onmiddellijk verzwolgen. Naar uit New-York gemeld wlordt zal de Z. R. III in dienst worden gesteld voor een geregelden passagiers- en post dienst Van New-York pp Havana en Pa nama. i Een B. T A.-bericht uit Evian les Bains meldt, dat in Novel, een gehucht op de Fransch-Zwitsersche grens, brand in een schuur is uitgebfpken.. Het ge- heele dorp werd 'in asdh gelegd; van de 44 huiden bleven er sléchts 4'gespaard. De vijfvoudige moord te Weiher bij Kulrribach, waar een metselaar, zijn vrouw en' jongste drie kinderen met bijl slagen zijn gedood, blijkt- te zijn be dreven door de oudste twee zóóns, van 14 en 16 jaar. De daders, die volledig bekend hebben, loonen niet het minste berouw. Zij hebben de misdaad gepleegd - om hun ouders te bestelen. Te Triëst zijn thans vijftig personen in hechtenis genomen in verband met het namaken van Engelsche schatkist biljetten van een pond. Men verwacht nieuwe inhechtenisnemingen te Parijs en te Antwerpen. Een bericht uit Athene meldt, dat er bij een'bfrand in een biosöoop aldaar paniek ontstond. Er werden c'rca vijft-'g personen, waaronder een aantal vrouwen en kinderen, gedood of' gewond. Uit Brussel meldt men, dat het mond- en klauwzeer den luatsten tijd onder den veestapel in België sterk toe neemt. De provincies Luik en Limburg worden in het bijzonder geteisterd. Te Tonawanda in den staat New> York zijn twee electrische treinen op el kaar geioopen, waarbij 2 personen wer den gedood, 5 zeer ernstig en naar men vreest doodelijk gewond, terwijl 77 ge wonden in het ziekenhu:s werden op genomen. De Duitsche Rijksdag :s ontbonden, daar met de democraten geen overeen stemming omtrent de reconstructie van het kabinet kon worden bereikt. De nieu we verkiezingen 'worden einde November of begin December verwaoht. Do verkiezingen voor een nieuwe Daitsobo Rijksdag zullen op 7 December worden gehouden. Met ingang van 28 dezer zal de Fransoh—Belgiuohe exploitatie van het Ruhrpaud ophouden en de Duitsche diensten worden hersteld. Zagloel-pasja heeft na zijn terug keer uit Londen te Alexandrlë een on verzoenlijke redevoering gehouden, door voor Egypte en Soedan volledige onaf hankelijkheid te elsohen. Uit Stawropol (Rusland) wordt aan de Dni gemeld, dat in dat gouver nement en in een gedeelte van het Koebangebied pest is uitgebroken. Strengo quarantaine-maatregelen zijn genomen, terwijl uit Moskou medische hulp wordt gezonden. De Times verneemt uit Hongkong, dat dr. 8oean-Jat-Sen de gevangen neming van de aanvoerders der thans verslagen vrywllligers-afdeellngen In Kanton gelastte. Twee der rijkste en invloedrijkste dezer aanvoerders werdon door generaal Li-Fi-Koem ter dood ge bracht, nadat hij hen eerst op een souper genoodigd had. Bij een ontploffing in een gesohut- toren aan boord van den Amerikaan- sohen kruiser Trenton", bij schiet oefeningen ter hoogte van Kaap Henry, zijn 6 personen gedood en 18 gewond. Een tropische storm heeft gewoed te Arroyos de Mantua in de provincie Pinar du Rio (Cuba), waarbij ten minste 8 personen zyn omgekomen en 50 ge wond. Byna elk hulB van de stad is beschadigd. De tabaksoogst heeft ernstig geleden. VERSCHILLENDE BEBICHTENo Uit den trein gesprongen. De mare chaussee te Bergen op Zoom heeft ge arresteerd een man en een vrouw, beiden ongeveer 30 jaar oud. De man speelde viool en de vrouw gitaar. Zij worden ervan verdacht, met nog een derde be trokken te zyn bij zeven diefstallen. Het tweetal zou onder geleide van politie per trein naar Breda worden ge bracht. Even vóór Breda echter, wist de man aan zijn bewakers te ontsnappen hij opende het portier en is uit den trein gesprongen. Onmiddellijk trok de politie aan de noodrem en werd de vluohteling achtervolgd, doch er was geen spoor meer van hem te vinden. De vronw, op het politiebureau te Breda gebraoht, bleef voorloopig alles ontkennen. Een gevaarlijke schop. Bij een voetbal wedstrijd te Yelsen kreeg Zondag eeü Amsterdameche jongen een schop tegen het llohaam. Maandagavond is hij aan de gevolgen overleden. Inbraak te Leiden. Zondag werd inge broken in den goudsm'dsw-'nkel van de firma Gebr. R. te Leiden. De -'nbraak moet zijn gepleegd tusschen half acht en half een. Op eerstgenoemd tijdstip n.l. heeft de directeur den winkel verlaten en vond bij zijn terugkomst, omstreeks half een de buitendeur open staan. Ver moedelijk heeft men zich toegang ver schaft tot den winkel door middel van een valsch'en sleutel. Voornaïhelijk zijn ontvreemd horloges, ringen, armbanden kettingen enz. tot een waarde van 8 f 10.000. De firma was tegen inbraak verzekerd. Kolendampvergiftiging. Toen Maandag morgen een melkboer aanbelde aan het perceel Julianalaan 6, te Hilversum, kreeg hij geen gehoor. Hij waarschuwde den passeerenden inspecteur yan politie. Deze verschafte ziclh toegang tot de woning en vtond daar de bejaarde mevrouw A. Blij en haar beide dochters, door kolen damp vergiftigd. Zijn pogmgen, de dames bij te brengen, mislukten. Aan den ge meentelijken geneeskundigen dienst ia het daarop, na langdurige pogingen, gelukt, een der dochters bij te brengen met een zuurstofapparaat. Deze vertelde, dat zij Zaterdag kolendamp in huis had waar genomen. Van wat er toen verder is gebeurd, herinnerde zij zich niets. De oude mevrouw en de tweede dochter zijn daarop naar de R.-K'. ziekenverple ging overgebracht. De oude dame ver keert in zeer zorgwekkenden toestand, terwijl de oudste dochter inmiddels over leden is. Bijtijds gered. Het kleindochtertje van een bejaard echtpaar te A'dam kwam Zondagmorgen omstreeks tien uur een pannetje pap brengen. Zij klopte op de deur doch kreeg geen gehoor. Een der be nedenburen hoorde 't tumult, liep naar boven en rook, op het portaal gekomen, een sterke gasluch't. De man trapte de deur in en vond de beide oudjes in be- wustelopzen toestand op hun bed. Hij smeet de ramen open en waarschuwde brandweer en geneeskundigen dienst. De brandwachts trachtten met een zuurstof apparaat delevensgeesten op te wekken. Bij de vrouw gelukte dat, doch de man bleek reeds overleden. De schutter en de vzetballers. Zondag morgen werd op een terrein te Velp een voetbalwedstrijd gehouden. Plotseling klonken er schoten en hoorden verschil lende spelers kogels langs zich fluiten. t)e schutter trof al spoedig den 20-jarigen voetballer Roelofsen, wonende te Arn hem, in de liesstreek. De leider van het spel waarschuwde een dokter en de po litie, die spoedig op het terrein waren. De getroffene werd door den dokter in een auto mee naar het Velpsche zie kenhuis genomen. De voetballers hadden inlusschen met hun bedreigingen den schutter op "de vlucht gejaagd. Gebleken is dat deze, de heer V. d. B., met scherp op een dun houten schijfje hadden staan schieten, waar de kogels doorheen wa ren gegaan en in het onmiddellijk achter, zijn tuin gelegen voetbalveld waren te recht gekomen. De politie heeft hem in verhoor genomen. TELEGRAMMEN. DEN HAAG. De landelijke in zameling der gelden ter gelegenheid van het eeuwfeest van het Genootsohap tot zedelyke verbetering van gevangenen heeft f 54 532,67* opgebracht, te ver meerderen met een legaat van f 50.000 en een aandeel in de opbrengst van de weldadigheidspostzegels van het vorig jaar. Het bestuur is voornemens de interessen van het verzekerd kapitaal te gebruiken om de zegeningen van reclas- seerlng ten volle te verspreiden over het geheele land. Het Comité van Zes deelt mede, dat het opnieuw een afwijzende be- sohlkking heeft ontvangen van den voor zitter van den Ministerraad, op zijn ver- zo sk, in audiëntie te worden toegelaten ter bespreking van den noodtoestand van het Rijks-personeel. Het comité zal zioh thans tot de Tweede Kamer wenden met een adres ter uiteenzetting van de be moeilijking door de Regeering van een bihoorlyk overleg over Ingrijpende per soneelsvraagstukken en voorts van de salarlsposltie van het Rijkspersoneel. De politie heeft in beslag genomen de geheelo administratie en alle be scheiden op het hoofdkantoor der Nationale Verzekering-Maatschappij, ge vestigd Louise de Colignyatraat 2 te 's-Graveühage, op vermoeden van over treding der loterywet. LONDEN. (V. D.) In vooraanstaande kringen der Labour Party wordt toe gegeven, dat als resultaat van de ver kiezingen de vorming van oen conser vatief kabinet waarsohljnlijk is. Het zal evenwel een minderheldsregeering zijn, welke afhankelijk zal zijn van den steun der liberalen. In kringen der Labour Party gelooft men niet, dat deze samen werking van langen duur zal zyn, daar de conservatieven en liberalen thans reeds van meenirig versohillen over de vraag, welke party by de vermyding van driehoeksverkiezingen, winst heeft gemaakt. Een telegram meldt, dat de Fransohe regeer log een telegram heeft gezonden aan do regeering te Moskon, waarin de Russische Sovjetregeering ,de jure" wordt erkend. In het telegram wordt er evenwel den radrnk op gelegd, dat deze erkenning niet beteekent het afstand doen van rechten van Fransohe onderdanen. De oude verdragen worden bevestigd, dooh de uitvoering opgeschort. De Fransohe regeering noodigt Russische vertegen woordigers uit naar Parijs te komen, tot het voeren van onderhandelingen over de herziening van die verdragen. BERLIJN. (V. D.) Naby Christian!* heeft eon aardverschuiving een strook l&nd verwoest, waarop 3 boerenhofsteden, een electr. centrale en telefooncentrale, die aanzieniyke schade bekwamen.. Tien mensohen werden gedood. AM8TERDAM. (V. D.) Naar Het Volk meldt, zal namens de 8.D.A.P. Kamer fractie een aanvrage Ingediend worden, tot het houden eonor interpellatie, in verband met de plannen van de regeering t. a. v. de salarJëering van het Ëyks- personeel. RIGA. (V. D.) Uit betrouwbare bron wordt gemeld, dat tUBsohen Sovjet-Rus land en Japan een verdrag is gesloten tot verdeeling der invloedssfeeren in China. Te Moskou wordt verwaoht, dat het verdrag nog deze week zal wordon onderteekend. >5A Rft'THERIG tl'A'EN ROTTERDAM, 20 Oct. Blnnenl. granen en peulvruchten. Tarwe met minder aan bod in de puike en in de afwijkende kwaliteiten onveranderd verkocht, terwjjl tusschenaoorten slechts gedeeltelij^ be langrijk leger waren te plaatseri, £10—17 naar kwaliteit. Extra puike en zaalsoor ten er boven betaald. Rogge lager fl4<-* f 14,50; Gerst, Chevalier f15—f 15,50; Ha ver onveranderd f 11f 13,50; Erwten kl. groene puike onveranderd f20—f21, af wijkende slechts gedeeltelijk verkocht, f 15f 18, kroonerwten f 17—f21. Bruine boonen, puikè onveranderd, f 28—29,50, overigens naar kwaliteit f 1826. Alle* per 100 K.G. 21 Oct. Ter veemarkt waren hedsn aangevoerd: 260 paarden, 14 reulens, 1 ezel, 1461 magere runderen, 689 vetta runderen, 168 vette kalveren, 539 nuchters kalveren, 859 graskalveren, 392 §chO0ea of lammeren, 467 biggen, 8 bokken of geiten, 56 overloopers. Prijzen per K.G.: Koeien van 40 ct. tot 50—521/4 ct., 60—621/2 ct-, ossen van 50 ct. tot M—M ct., stieren van 371/2—40 ct. tot 47.V(j— ct., kalveren Van 65 ct. tot 70, 87l/g—90. ct. Prijzen per stuk van mager vee: melk* koeien f320, f400—535, kalfkoeien f 57Q— f 525, stieren f 160—500, pinken f 166— f225, graskalveren f65—140, Vaarzen f 105 275, paarden f250—350, biggen f8— 16, slachtpaarden f 100—200, biggen f 1,60 -2-oer week- hitttn f200—300, overloo-, pers f 18—30, veulens f70—110, fok nuch tere kalveren van f 24—37, slacht nuch tere kalveren f 14^19.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2