Zitritohe nieuwsbode DERDE BLAD Het zegel der Stilte. behoorende bij de tui VrUdag 17 Oct 1921, no. 11147. Uit Stad en Provinoie ZIERIKZEE. De auto van de bekende lint a Wennekes Van Neok te Ooster- be^'k, die de blauwe pakjes bleekpoeder in'den handel brengt, maakt op dit mo- rpént een reolam'etodit door ons eiland. De auto leent zlidh' uitstekend voor 't beoogde doel, n.l. het vertoonen van een poppekast, die altijd een aardige attrac tie blijft voor de jeugd, welke overal waar de auto komt, tevens haar stem paart aan dien van den employé der fir ma, als deze de „Wennexliederen" tracht in te studeeren. De omslagen Van het bekende 'bleek poeder hebben waarde; mooie dadeaux kan men daarvoor krijgen. HAAMSTEDE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Maandag 13 October j.l. Aanwezig alle leden. Na ope ning deelt de voorzitter mede, dat door de feestcommissie aan de gemeente is geschonken het vaandel met het wapen Van Haamstede en 2 oranjewimpels, die bij het Koninklijk bezoek op 5 Augustus de eerepoort versierden. Een en ander is dn dank aanvaard en heeft een plaats in het gemeentehuis verkregen. Op een verzoekschrift van N. Fokker om ont heffing van hondenbelasting over 1925 wordt gunstig beschikt. Daarna komt aan de orde een verzoek van het bestuur der bijzondere school om gemeentelijke sub sidie voor een dezen wiinter te geven Cursus herhalingsonderwijs. Onder gelijk luidende voorwaarden als voor het be zoeken van den herhalingscursus aan de openbare school, wordt aan genoemd be stuur een subsidie verleend tot een max:- muni van f 150. De vergoeding voor de bijzondere school ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 wordt over het jaar 1923 vastgesteld pp f 195,71, zjoodat hét be stuur dier school, dat over 1923 een voorschot van f 272 ontving, een be drag ad f 76,29 aan de gemeente zal moeten restitueeren. Van het mwrster'e van Arbeid was een schrijven ingekomen inzake het indertijd door den gemeente raad genomen besluit tot opzegging van het werkloosheidsbesluit 1917. De mi nister geeft in overweging deze zaak nog eens goed onder de oogen te zien en, om latere moeilijkheden te voorkomen, op het genomen besluit terug te komen. B. en W. adviseeren tot intrekking van het besluit, wat z. h. s. wordt aangenomen. Op een schrijven van den Pensioenraad Wordt besloten tot uitreiking eener acfte van aanstelling aan de bewaarschool-on derwijzeressen mej. Huiswaard, met in gang van 1 Juli 1910 en mej. Geijsendor- pher met ingang van 15 October 1923. Van het gemeentebestuur van Utrecht is een declaratie over 1922 tot een be drag Van f 63,65 ontvangen in verband met 'vergoeding voor het bijzonder on derwijs aldaar genoten door leerlingen uit de gemeente Haamstede. Dhr. Braam vindt het bedrag hoog en zegt, dat de gemeentenaren dit weer maar betalen kunnen, waarop de voorzitter antwoordt, dat aan deze wettelijke zaak niets te doen is en de gemeenten Burgh en Re* nesse ten opzichte van het bijzonder on derwijs te Haamstede in dezelfde om standigheden rerkeeren. Daarna wordt behandeld het verzoek van Jacls Verton *A. totIntrekking der verordening op de winkelsluiting. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken, daar de winkeliers :n der tijd unaniem om een verordening verzocht hebben en het Verzoek uitgaat van een betrekkelijk ge ring aantal neringdoenden dezer gemeen te. Dhr. Bolle is van meening dat men den winkeliers in dezen de vrijheid moet laten. Ook dhr. Blom is tegen dwang; hij ■egt dat deze verordening in 1917 hoofd zakelijk Is tot stand gekomen door de toenmalige schaarschte en duurte der ver lichtingsartikelen. Nu deze toestand ge ëindigd ;s, z'et hij geen heil meer in de verordening. Ook dhr. Braam is deze meening toegedaan. Dhr. GiFjamse Is sterk vóór de instandhouding der ver ordening, daar het z.i. den neringdoen- Door William Le Qneux. IX. Beschrijft het gele teeken. 21 De avona van mijn geheimzinnige ont moeting, de avond van den veertienden Januari was donker, regenachtig en on aangenaam. Dien middag had ik den ge- lakten brief aan „E. P. 15." opgenomen en hem aandachtig bekeken. Ik herinnerde mij, dat de vluchteling had gezegd: „Ga op den avond van den veertienden om acht uur precies naar hiet Piccadilly Station en sta bij de eerste telefooncel, nummer 4 aan den kant van Haymaohet, dan zal een dame in het zwart gekleed naar u toe komen en u om nieuws van mij vragen. Als antwoord «uit ge haar dezen brief geven. Maar er is nog een voorwaarde. Het is mogelijk, ,dat je bespied en herkend zult worden; wees daarom voorzichtig, dat je dien dag niet gevolgd wordt, maar neercï bo venal een geschikte vermomming. Ga er heen gekleed als werkman." Wat een vreemd verzoek Ik brandde van nieuwsgierigheid. Wat zou ik te we ten komen van die geheimzinnige vrouw in het Zwart, die van mij een boodschap van mijn voortvluchtige»! vriend in ont- den Wel toekomt na een tijdige sluiting den stand zijner zaken nog eens te kun nen nagaan. Het voorstel van B. en W. wordt daarop met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Op een verzoek der ge meente Burgh tot gemeenschappelijk ex ploitatie der lijkkoets wordt op. voor stel van B. en W. afwijzend beschikt, te meer daar men steeds bereid zal zijn deze koets tegen een bepaald tarief in Burgh in gebruik te geven. De voorzit ter zegt, dat de koets binnen niet te langen tijd eenige herstellingen zal moe ten ondergaan, vooral w'at de inwen dige bekleeding betreft; omtrent een en ander zal later beslist worden, terwijl de gemeente Burgh de beschikking op haar verzoek zal meegedeeld worden. In verband met eventueele demping der sloot achter de woningen in de Noori- straat hebben B. en W. inlichtingen van een deskundige ontvangen omtrent de kosten. Rioleering zou 1 443, demping f 588 en afrastering f 260 kosten, dus een vrij 'hoog bedrag. Dhr. Bolle zegt, dat het mennen van zand kosteloos zou moeten geschieden; mogelijk zullen en kele bewoners der straat bij de demping wel een handje meehelpen. De voorzit ter antwoordt, dat men daarop niet te veel rekenen mag, maar is niettemra evenals alle raadsleden van meening, clat de tegenwoordige toestand verbetering eischt. Kon men na de demping een u'.t- baning langs den achterkant der huizen verkrijgen dan was ook het euvel van vuilnisvervoer door gangen van huizen enz.vermeden. Hij stelt voor de bewoners der Noordstraat nog eens te polsen en de zaak aan te houden tot de volgende vergadering, waartoe met algem. stem men wordt besloten. Daarna wordt op gunstig advies van de commissie tot on derzoek der gemeentebegrootüig voor '25 deze begrooting in ontvang en u:tg,aaf vastgesteld op f 35767,405, en enkele wij zigingen :n de begroot-'mg 1924 goedge keurd. Tenslotte leest de voorzitter een schrijven van den Raad van Beheer der Walerleiding-Mpij., betreffende verplichte aansluiting en vraagt, wi:e van de leden daaromtrent het woord verlangt. Dhr. Blom betuigt, dat uit gezondheidsoog punt, hulp bij langdurige droogte en brandgevaar, de aanleg eener waterlei ding hem sympathiek ,:s. Hij betwijfelt echter ten zeerste of men hier de klem tot aansluiting gevoelt, daar meest alle huizen van regenputten voorzien zijn; te meer zal men zich dus kanten tegen ge dwongen aansluiting. Ook zullen de kos ten menigeen afschrikken; een billijker tarief dan nu wordt aangeboden, zou ze ker aansluiting in de hand werken. Hij stelt voor de Raad van Beheer in over weging te geven van verplichte aanslui ting af te zien en de kosten tot op de helft der nu geraamde te reducieeren. Ook de overige leden gaan met deze zienswijze acCoord, waarop de voorzit ter 't voorstel van dhr. Blom in steml- ming brengt, 't welk met algemeene stem men wordt aangenomen. Na antwoord van den Raad van Beheer zal deze aan gelegenheid in een volgende vergadering nader besproken worden. Bij de rond vraag vestigt dhr. den Boer de aan dacht op den toestand der sloot aan de schuitkant; de voorzitter belooft deZe sloot schoon te laten maken. Dhr. Blom vraagt of er een verordening be staat op het branden van varkens ten opzichte van dén afstand van verschil lende gebouwen. De voorzitter belooft hieromtrent in een volgende vergadering mededeeling te doen. Dhr. Bolle vraagt eenige benoodigdheden voor de brand spuit, die worden toegezegd. Dhr. Vis acht het plaatsen van een lantaarn aan Klooster weg wenschelijk; ook hieraan zal gevolg worden gegeven. Daarna sluiting. RENESSE. Vergadering van den ge meenteraad op Dinsdag 14 October. Voor zitter de burgemeester. Alle leden aan wezig. Aan de orde is de behandeling van de begroot jig. De posten van ontvang en uitgaaf worden vastgesteld. Bij de vaststelling van de bijdrage in zake leer lingen die de H. B. S. te Zierikzee be zoeken, wordt, in verband met het ver hoogd aantal leerlingen, deze post ge bracht op f1850. De heer Padmos wijst op de hooge raming der bijdrage, welke de gemeentebelasting bizonder drukt. De heer Hoogenboom merkt op, dat het. wel eens goed is en zijn nut heeft, Wan neer die hooge cijfers eens onder de vangst zou nemen Zou hij van plan zijn geweest te vluchten, toen hij haar den brief schreef en den afspraak maak te Dan zou de misdaad van Harring ton Gardens met voorbedachten rade ge pleegd zijn. Ik herinnerde mij ook de vreemde, profetische woorden, welke mijn vriend later geuit had. „Je moet me iets beloven, Royle. Zweer me, dat, indien je oo:t verdenking koes teren mocht, je niets gelooven zult zon der beslist overtuigend bewijs. Ik be doel, dat je haar niet verkeerd zult be- oordeelen". Met „haar" bedoelde hij de dame met de letters „E. P. KL" Den geheelen dag was ik van de geheimz'nnige zaak ver vuld. Toen ik dien avond om zeven uur voor mijn spiegel stond, zag ik er vreemd en onappetijtelijk uit, in een afgedragen pak, dat ik bij een costumier 'n Govent Garcien gehuurd had. Haines, wien :k had verteld, dat ik een grap wilde u'thalen, stond erbij, zeer vermaakt door mijn uiterlijk. „Wel, mijnheer", riep hij uit, „u bent precies, een metselaar Het verschoten pak, gerafeld aan de handen en ellebogen, was eens grijs ge weest, maar was nu groen, gelapt, inge smeerd met kalk en doortrokken met witte stof, evenals de havelooze pet, de broek had rafels aan de knieën en aan oogen komen van Ged. Staten, waaruit hun blijken kan, dat zoo'n onbillijke last op de gemeente wordt gelegd. De subsi die van f5 aan het Groene Kruis wordt geschrapt, aangezien er een verpleegster is aangesteld. De subsidies aan het mu ziekgezelschap, aan de reizende Biblio theek van het Nut van 't Algemeen, en aan de Geitenfokvereeniging worden ge handhaafd- De post voor het onderhoud van de onderwijzerSwoning wordt ver hoogd van f75 tol f175, in verband met de aan te brengen verbeteringen aan die woning. Bij den post inkomsten betref fende de opcenten op de belastingen stelt de heer Hoogenboom voor de op centen op de vermogensbelasting te ver- hoogen. Na ampele bespreking wordt het voorstel in stemming gebracht en met 2 vóór en 5 tegen verworpen. Bij den post straatverlichting werd door den heer Verboom gewezen op de noodzakelijk heid vroeger met het aansteken der lan taarns te beginnen en wel in dier Voege, dat als donkere maan in het laatst van September valt, ze dan reeds te ont steken. B. en W. zullen hun aandacht op de zaak vestigen en Zoo noodig aan den geuiten wensch voldoen. Ingekomen was het antwloord in zake een schrijven van B. en W. aanvden Raad van Beheer van de drinkwaterleiding, Waarin werd medegedeeld, dat het verlagen tot half tarief bij verplichte aansluiting op on overkomelijke bezwaren stuitte, omdat niet de afstand van het pompstation van invloed is op de rentabiliteit van de drinkwaterleiding-maatschappij, doch Jwiel voor plaatsen met grooter aantal inwo ners, o. a. Zierikzee. De Raad van Be heer is alsnog niet overtuigd, dat de wa terleiding een zekere luxe voor Renesse zou Zijn. Bovengenoemde Raad stelt in zijn schrijven aan het 'gemeentebestuur voor, den Directeur van het Rijksbureau te zenden, die mondeling de belangrijke kwestie met den Raad Wil behandelen, ten einde te trachten door besprekingen de bezwaren uit den Iwleg te ruimen. De voorzitter bracht nu in stemming het al of niet aanvaarden van dit panbód. De stemming staakte (3 vóór en 3 tegen) zoodat in een volgende vergadering over dat punt opnieuw zal gestemd iwlorden. De heer N. G. Fasol had reeds vóór de stemming de vergadering voor andere belangen moeten verlaten. Bij de 'rond vraag wees de heer Verboom op de slechte afwatering Voor de Woningen van S. van den Hoek en N. G. Fasol aan den Hoogenzoom, en op de noodzakelijkheid van verharding van het niet bestrate ge deelte bij het „Schuijlhuis" langs den keiweg naar de tramhalte. B. en Wi. zeggen toe in hoeverre het mogelijk is aan die slechte toestanden t. a. pl. een einde te zullen maken. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter na omvraag de vergadering. 1 ZONNEMAIRE. Aan J. Nieuwdorp werd door het béstuur van het Water schap Nieuw-Bommenede, met ingang vin half November op de m!eest eervolle wijze onder dankbetuiging voor zijn 52-jar'ge diensten aan dat Waterschap als Water bouwkundig ambtenaar bewezen, ontslag verleend. Benoemd werd tot bode van dat Wa terschap, K. C. v. d. Weel, veldwachter alhier. RECHTZAKEN. De Baarnsche zaak. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep arrest gegeven in de zaak van den agent van politie H., door wiens nalatigheid de Baarnsdhe zwerver Richter zou zijn overleden in de cel. Het Hof bevestigde zonder nadere over weging het vonnis van de rechtbank te Utrecht en sprak mitsdien H. vrij. LANDBOUW EN VEETEELT. Nats- of Bedrljfs-PIuimveehouderb' op Schouwen on Duiveland. Meer en meer doet zich de behoefte gevoelen bij alle pluimveehouders, wien het ernst is met hun bedrijf, zich aan te sluiten bij één der groote vereeni- gingen, die weer gezamenlijk vormen de Federatie van N ederlandsche Vereenigin- gen van Bedrijfs-Pluimueeh:uders Geruimen tijd bestaat reeds hét plan bij eenige vooraanstaande pluimveehou- de pijpen. Om mijn hals had ik een sme rige witte das .en ;n mijn hand een tinnen koffiekannetje, alsof ik pas van mijn werk was teruggekeerd. „Ja", zei ik, mijzelf drt'sch beschou wende. „Zelfs Miss Strand zou mij niet herkennen, nietwaar Haines „Onmogelijk, mijnheer. Maar u moet uw handen en uw gezicht een beetje sme rig maken; uw handen zouden u dadelijk verraden". „Ja, ik kan geen handschoenen aan doen, wel Daarop ging ik naar den haard en wreef mijn handen en mijn gezicht met asch in. Geen aangenaam toiletpoeder, dat verzeker ik u. Om kwart voor achten verliet ik Al bemarle Street met oen brief in mijn jaszak en slenterde langs Piccadilly naar Piccadilly C:rcus. Het had opgehouden met regenen, maar de straten waren nog nat, en voorbijsnorrende auto's spatten de voetgangers van top tot teen in met Vies modderwater. Op mijn wandeling passeerde ik bij het Piooad!lly Hotel twee heeren, die ik kende. Een keek mij vlak in hét gelaat, maar herkende mij niet. Piccadilly Circus, het centrum van het Londensohe avond- en nachtleven is eenig in zijn soort, met zijn mensOhenmassa's in hun jacht naar genoegens, zijn opstop ping van voertuigen, zijn myriaden lich- ders op ons eiland om eene afdeeling op te richten van één dezer groote vereem- gingen, n.l. van de Vereeniging lr,t be vordering der Pluimveehouderij in Zee- lan:l (V. P. Z.) Het werk en daarbij tevens het deel van deze vereeniging :s: le. de bestudee ring en bestrijding der verschillende pluimveeziekten; 2e. de bescherming van den handel in eieren-en pluimvee; 3e. de uitgave Van populaire brochures; de versterking van doelmatige organisatie; 4e. het geven van advies en het ver- leenen van steun aan regeering en Rijks voorlichtingsdienst bij maatregelen van algemeen belang (b.v. vervoer verbod, eierWet. onderwijs); 5e. de uniforme re geling van legwedstrijden en propaganda daarvoor; 6e. de registratie der IegWed- strijdresultaten, enz. Vopr het oogenbük willen wij hier slechts aan eene nadere bespreking onderwerpen: no. 2 „de be scherming van den handel in eieren en pluimvee". Het aantal kippen is in Nederl. thans w'eer op het peil gebracht van vóór 1914 en het feit dat er nu weer veel eieren 'in Nederland worden geproduceerd geeft reden aan te nemen, dat de eierprijs laag zal blijven, gedurende de zomermaanden. Daarom is juist het werken en streven van deze vereeniging van zoo groot be lang om den eierprijs op peil te houden, opdat het houden van kippen rendabel zijn zal. De gemiddelde weekproduetie bedraagt in Nederland pl.m. 10 milFoen eieren en hiervan gaat slechts per week 1/2 mil- lioen naar Engeland. Men moet dus door te zorgen, dat versche eieren worden verzonden en door te letten op goede verpakking der eieren, trachten te zor gen dat Engeland meer eieren vraagit uit Nederland. Vraagt men niet meer eieren dan slechts 1/2 millioen per week, dan mloet Nederland zelf de overblijvende 91/2 mil lioen eieren per week verwerken, wat oorzaak is dat vooral in de zomermaan den de eierprijs zeer laag is. Wat betreft het verhandelen van oude kippen kan worden gemeld, dat de Hoofd-Assistent Rijkspluimveeteelt Con sulent. de heer B. van Asperen Vervenne in samenwerking met de V. P. Z., reeds een waggon oude kippen heeft verladen naar Berlijn. De heer van Asperen-Ver- venne is thans naar Berlijn vertrokken om nadere regelingen aldaar te treffen, opdat de verzending zonder eenige stoor nis plaats vinden zal. Ind:en deze eerste verzending welke van uit Goes is ver laden, gunstige resultaten afwerpt, is het plan reeds opgevat ook van uit Schouwen en Duiveland een waggon te verzenden met oude kippen, welk iplan zéér kan worden toegejuicht, daar een prijs voor een oude kip b.v. van 50—80 cent niet Loonend is. Wij kunnen in dit verband nog mede deelen, dat de heer J. W. van Oeveren reeds op een bestuursvergadering van den Kring Schouwen en Duiveland der Z. L. M., de aandacht van de aanwezigen op deze zaak hééft gevestigd met het verzoek om mede te willen werken. Reeds is een voorloopig bestuur ge vormd. bestaande uit de heeren W. J. van Schelven te Zierikzee voorzitter en P. Hanse te Eikerzee, secretaris. VERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 15 Oct. Ten overstaan van notaris Korteweg werd heden alhier in het openbaar verkocht: het woonhuis, waarin herberg, schuur, erf en bouwland te Capelle, eigendom yan KL Lodewijk, voor f 190D en f 85 voor toebeding. LUCHTVAART. De vliegtocht NederlandIndië Het Haagsche Anetakantoor heeft van den leider van den vliegtocht Amsterdam —Batavia bericht ontvangen, dat de heer Guilonard op 't vliegveld nabij Phülippo- pel is aangekomen. Deze deelde mede, dat afdoende en snelle reparatie Van 'het verongelukte toestel ter plaatse mogelijk is. Indien vóór half November de repa- ratiën afgelo.open zijn, start de heer v. d. Hoop voor Batavia. De reis der Z. R. III. Van Ffiedrichshafen, aan het Meer van Constanz, naar Lakehurat bij Washing ton, in 80 uren, van kust tot k'uat over' ten. vlammende reclames en de sahtt-y terende facades van het Criterion aan de eene en het Pavilion aan de andere zijde. Hier ziet men de verleiding van Londen scherper dan op eenig andere plaats in onze groote wereldstad. Voorbij het Cri terion gaande, Haydemarket op, stond ik een oogenblik stil op het trottoir, en be zag, misschien voor het eerst van mijn leven het dwazende, jachtende panorama van het menschelijk leven met geheel an dere oogen. Van waar ik stond, kon ik de goed- verliChte stationshal inzien met de rij telefooncellen; aan het einde zat de te lefoniste nummers te verbinden en geM te ontvangen. Alle cellen waren bezet en verscheiden menscihen stonden te wach ten, maar vergeefs zag ik uit naar eên dame in het zwart met mimosa op haar borst. De wind was bitter koud, en daar ik geen overjas aan had sneed hij door mijn dunne schamele kleeren en deed mij rillen. Toch hield ;k trouw de wacht. Op een klok in de buurt zag ik, dat het al vijf minuten over achten was; ik wachtte verlangend haar komst af. De eenige persoon, die ook scheen te lan terfanten, was een magere rillende oos terling, met eenige kieèden op zijn schou ders een verkooper van shawls. Langs mij gingen mannen en vrouwen van el- den Atlantischen Ocean, in éetientig, dat is de prae«tatie van de Z. R. III. Een merkwaardige daad, een nieihtte mijlpaal aan den weg van het zich ont wikkelend luchtverkeer, al is het dan niet de eerste maal, dat een luchtschip den Oceaan over ging. In 1919 heeft d£ Britsche R. 34 de reis heen en weer ge naakt: van Edinburg naar New-York en terug naar Norfolk. Heen duurde die (be langrijk kortere) reis 108, terug 75 uur. Men kan de vlucht der Z. R. Ill niet op zichzelf beschouwen. Wat ditmaal is gelukt, ia voorbereid door een lange reeks Van mislukkingen. Wie herinnert ze zich niet uit de jaren vóór den oor log, schrijft het „Hbl.". Wiij denken hierbij in het bijzonder aan de ramp van Echterdingen in 1908, toen bij den eersten constructeur dezer schepen, zelf twijfel rees aan de moge lijkheid van zijn welslagen. Zijn iweten- schappelijke zin en zijn vaste geloof, dat hij op den goeden weg Was, hadden graaf Zeppelin behoed voor versagen, als wederom de elementen een der schep pingen van zijn vernuft hadden vermeld. Maar na Echterdingen, toen storm en onweer het luchtschip vernielden, dreig de het geloof in zijn slagen den uitvinder te zullen ontzinken. Toen kwam hem het vertrouwen van zijn volk te hulp. De man, die zijn vermogen had geofferd aan dit denkbeeld, die triomfen beleefd had, om terstond daarna de vrucht van jaren studie en maanden constructief werken te zien vernielen, die man Werkte meer nog op de verbeelding van zijn volk dan Zelfe de machtige luchtschepen, die met bewonderende verbazing Warea aanschouwd, Maar ze zich vertoonden. Toen werden middelen spontaan bijeen gebracht om Zeppelin in staat te «tellen door te werken. Dé reis van de Z.R.Ill naar de overzijde van den Atlantischen Oceaan is mede daardoor mogelijk ge worden. Zij is niet de eerste gewleldigfe praestatie van dit type luchtschip. Gedu rende den oorlog zijn er reeds een twee tal reizen van meer dan 6000 KM- met Zeppelinluchtvaarders afgelegd naar Afri ka. Dat verhoogt de b'eteekènis van deze reis. Het is niet eens bij toeval een ge slaagde tocht. De mogelijkheid van ver keer over den Atlantischen Oceaan in drie retmalen, is daardoor practisch be wezen. Hetgeen natuurlijk niet zeggen wil, dat hiermede nu al dadelijk de ver binding per luchtschip van Europa raet Amerika tot stand is gebracht. Maar wel Versterkt deze geslaagde onderne ming den indruk, dat voor het passa giers- en postvervoer, de bestuurbare ballons althans voor dergelijke groote trajecten sen toekomst hebben. VERSCHILLENDE BERICHTEN» Turee vliegen in één klap. De recherche te Haarlem heeft in samenwerking met rijksambtenaren, -ten huize van P. -J. O. te Haarlem in beslag genomen een dom- pleet, buiten werking zijnd distilleertoe- stel en eenig gedistilleerd. Bij de huis zoeking bleek nog, dat gas buiten den meter om werd Verbruikt. MAMTBEBICHTKNc ZIERIKZ1E, 16 Oct. Tarwe f 11- f 12,50; tarwe in prima kwaliteit niet aangeboden; clhevaliergerst f 14,35—f 15; haver f 12; bruine boonen f 24—f 28; erwten (schokkers) f 18—f 20; lijnzaad f 23—f 27; blauwmaanaaad f 54; tame- lijken aanvoer; per 100 k.g.; aardappelen, eigenheimers f 3,90—f 4; bonte f 5; blauwe f 4,75—f 5; per 70 k;g.; uien, groote f 2,25—f 2,40; id. kleine f 2,40; per 50 kg. Coëpcratiave Yelling Zlerlkioc. Veiling van Dinsdag 14 Oct. Peren: Beurrée Clairgeaa 10—18, Beur- rée Durandeau 15, Beurrée de Mérode, 2e soort, 11—13, diverse Handperen 7— 18, Maagdeperen 7—17, St-Germain 6— 15, Williams Duchesse 1415, Nouveau Poiteau 15, Soldat Laboureur 14—15, Con- selier de la Cour, 2e soort 5, Pondsperen 2e soort i, Bergamot 8—Jodepeer 3e soort 4—5 et, diverse Stoofperen 4—7 ct. per K.G. Appels: Keijzer Alexander 15, Goudreinet 20, Cox Pomone 17, Jack Label 18, Campagnezoet 12—16, zure Campagne 10—11, Ermgaard 12 ct. per K.G. Diversen: Tomaten 3—10, Spruiten 16 «t. per K.G. ken stand. Jongens schreeuwden „Extra nummer", en ongunstig uitziende indivi duen, die het West-End verpesten, gluur den rond, misschien vermoedend, dat :k wel een detective zou kunnen zijn. Ik wachtte geduldig. De ppgenblikken schenen uren, want in mijn ongeduld was ik niet zeker .of zij wel verschijnen zou. Misschien had aij ai van Sir D!gby*s Vlucht gehoord, dan zou zij zich «eker niet aan haar afspraak houden. Ik liep het trottoir op en neer, want een agent, die mij had zien wachten, bad me al barsclh bevolen „door te loopen". Hij verdacht mij misschien van „zwerver, met het doel een misdaad te begaan". Overal tuurde ik rond om iemand te ontdekken in het zwart met een takje mimjosa, maar tusschen de voortspqedende menigte bevond zich geen enkele vrouw, jong of oud, met de bloem, die zoo steTk aan de Riviera doet denken. Ik ging het station binnen en stond eenige oogenblik- ken voor ctel no. 4. Toen keerde ik mjj om en liep langs de groote boekenÖtalage, daar waar "de liften voortdurend dalen met hun vrachten passagiers. Zou zij ooi,t komen Of was mijn zorgvuldig-voor- bereide boodschap vergeefs (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 9