Zierikzeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD behoorende bjj de Ton Vrjjdag 17 Oct. 1924, no. 11147. BINNEN LAN of" TWEEDE KAMER. Ziiting Van Woensdag 15 Oef. Bij den aanvang der vergadering wordt met 48 tegen 32 stemmen aangenomen het gisteren behandelde wetsontwerp betrel- lende concentratie van de opleiding van verlofsoftkJieren te Kampen. Tegen stem den de linkerzijde, benevens de heeren Tilanus en van Boetzelaer van Dubbel-1 dam. Aan de orde is voorts de nieuwe Ta- riefwet. De heer Oud kritiseert de ma nier, waarop is omgesprongen met het ontwerp, waardoor de industrie geen vol doende gelegenheid had zich uit te spra ken. Met een storting van 12 millioen 't ouderdomsfonds kon nog worden gewaoh'c. Door niet-storting in het ouderdomsfonds en bezuiniging op de nr'litaire departemen ten kon zelfs een overschot ontstaan. Spr. betwist, dat deze herziening- alleen tech nisch zou zijn. De minister had er dan niet zoo'n haast mee gemaakt, doclh de millioenen lokten hem te veel aan. Spreker acht verder art. 43a in strijd met aTtikel 175 der Grondwet, dat be- paald.,dat de belastingen moeten worden vastgesteld bij de wet en niet bij al- gemeenen maatregel van bestuur. Tech nisch is het ontwerp een mislukking. Bij de technische herziening kan de hoogere opbrengst wel toeval, maar geen doel zijn. Het verhoogde tarief zal meer be- t scherming brengen en corruptie in de hand werken, welke bij den vrijhandel niet mogelijk is. Spr. wijst erop, dat Ye- torsiemaatregelen gevaarlijk zijn en wij daaraan niet mee moeten doen. Het ont werp zal een aanmerkelijke prijsverhoo- ging tengevolge 'hebben, omdat door min dere concurrentie ook de prijzen van het binnenlandsoh product zullen worden verhoogd De heer Vliegen vraagt: is deze tariefs- veihooging noodig; is zij protectionistisch wat beteekent zij voor onze internationale positie en hoe is zij als belasting Spr. beantwoordt de eerste vraag ont kennend. Directe belastingen mogen niet worden verlaagd ten koste van indirecte op eerste levensbehoeften. Spr. beveelt reorganisatie van den Staatsdienst aan als door de commissie-Rink aangegeven. Spr. bestrijdt voorts het protectionis tisch karakter van dit pntwerp. De inter na tionale-economische verhoudingen gaan niet in protectionistische richting en po litieke zullen protectionisme onmogelijk maken. De heer Van Gijn zegt, dat het bestaan de tarief reeds beschermend was en dat men nu in de lijn van de bescher ming verder gaat. In ieder geval zou spreker een tijdelijk karakter willen zien toegekend aan de verhooging, die een fiscaal karakter verloren heeft doen gaan. Spr. betoogt verder, dat minister Co- lijn hij de a.s. verkiezingen als protectio nist zal worden geschilderd en betreurt dat de minister vaji Buitenlandsche Za ken, die van liberalen huize is, het ont werp ook onderteekende. De vergadering wordt daarop ver daagd tot Donderdag. Do meest gevoelige huid laat zich volstrekt Pijnloos Scheren, door de baard- oppervlakte vóór het Inzeepen éérst In te wrijven met een weinig PUROL. gemiddeld f10 per hoofd. De heer Hagé hoopt, dat met de noodige zuinigheid zal worden beheerd. Hij stelt voor de leden een begrooting te verschaffen. De heer Quakkelaar kan zich hiermede niet vereenigen en acht zulks niet in over eenstemming met de uitgesproken zui nigheid. Een begrooting is ten allen tijde op het gemeentehuis of bij den ge meente-ontvanger ter inzage. De voorz. deelt mede dat bovendien ook te dezen opzichte de leges-verordening moet wor den toegepast. De leden van den raad die een begrooting wenschen, zullen zich dus de betrekkelijke uitgaaf moeten getroos ten. De begrooting voor het woningbe- j drijf wordt met algemeene stemmen vast gesteld in'ontvang en uitgaaf op f13200, I met een. kapitaalsinkomsten en uitgave van f989,91 Va- De vaststelling der be grooting voor het Weezen algemeen Arm bestuur ontmoet eenige bezwaren. Men t a aaa spreekt den wemoh uit, dat het bestuur Xot"zijn Hoog'heTd" Jackie Coëgati' en vertrek van kindertreinen, het bezoek van 300 Nederlandsche pleegouders aan Budapest en vele afbeeldingen dezer schoone stad, alsook Hongaarsche land schappen en kleedingen opgenomen zijp. JACKIE COOGAN. Jackie Coogan, jonge burger Uit de wond're filmenstad, 'k Wist niet, dat men in Europa Zooveel dwaze mensdien had In Parijs, Athene, Londen, Overal waar jij verschijnt, Is 't of bij de groote massa Al 't gezond verstand verdwijnt. Burgemeesters en ministers Prijzen als om strijd je naam Als je met je ouders wandelt Loopen duizenden te saam. Drommen mensehen staan te wachten Voor 't hotel waar jij in woont, Uit Stad en Provincie. ST.-MAARTENSDIJK. Openbare verga dering van den gemeenteraad, gehouden jop Dinsdag 14 Oct. De heer Vroegop ii afwezig Wegens ziekte. Op voorstel van den heer Koopman wordt eerst behan deld de begrooting voor den dienst 1925. De heer Quakkelaar deelt méde zich met de opgemaakte begrooting, me de inhoudende de wijzigingen .daarin aan gebracht door de commissie van onder zoeik, te kunnen vereenigen. De begroo- 'ting wordt post voor post nagegaan. Aan genomen wordt een voorstel schrijfbe hoeften enz. voor school, gemeentehuis en ontvanger te doen aanbesteden. Dhr. Koopman stelt voor de gratificatie aan den commandant der Rijksveldwacht te Tholen te doen vervjallen, welk voorstel wordt veiiwtorpen met de stemmen van de heeren Koopman en Priem voor. Bij den post „gebruik van gemeentegrond" voor publieken dienst stelt de heer Hage voor, vfoor het terrein aan de Oostvest bij het dorschen een kleine vergoeding te vorderen. De heer Quakkelaar is hier tegen; deze zaak zal de voorzitter nader regelen. Aan den eventueel op 1 Jan. 1925 in dienst zijnden ontvanger van het haven- en kadegeld zal een belooning worden toegekend van 3 pCt. der ont vangsten. Een onderzoek zal worden in gesteld in verband met het overhangen van de balustrade van den toren of zulks gevaar oplevert. De kosten voor het on derhoud der brug over de Oostvest wordt gebracht op f50. Aangedrongen wordt op beter en behoorlijker onderhoud der alge meene begraafplaats; het gras behoort telkens te worden afgemaaid. Men hoopt dat thans aan de geuite klachten door den beambte der begraafplaats gevolg zal worden gegeven. De heer Hage zou gaarne zien, dat de begraafplaats werd opengesteld op een aangegeven dag. De voorzitter zegt, dat men te dezer zake nooit tevergeefs komt, doch dat hij gaar ne genegen is deze te doen openstellen des Zaterdags van 2 tot 4 uur in den namiddag. De< begrooting wordt vervol gens met algemeene stemmen vastge steld in ontvang en uitgaaf bedragende f 83388,451/2- De totale belasting bedraagt zich niet al te veel zal laten leiden door j het streven naar een groot batig slot. Waar armoede is moet onvoorwaardelijk j worden ingegrepen, de leden dienen ook zelf een en ander te onderzoeken. Ge noemde begrooting wordt vastgesteld in ontvang en uitg. bedragende f 20426,935. Een wijziging van de begrooting voor den woningdienst, dienstjaar 1924, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Als lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt, in verband met perio dieke aftreding, met algemeene stem men herkozen de heer Joh. Hage. Inge volge schrijven van 't bestuur der Zeeuw- sche Landbouw-Maatochappij Wordt aan de politie-verordening een artikel toege voegd houdende het verbod gedurende de periode van 15 Maart tot 15 Mei, dui ven anders te houden dan in hokken of in afgesloten ruimten, of -wel dan zoo danig dat mogelijk uitvliegen op of over gronden van anderen dan de eigenaars of beheerders dier duiven wordt voorkomen. Van dit verbod kan voor het houden van wedstrijden met postduiven of anderszins in bepaalde gevallen door den burge meester, gedurende zekeren korten tijd, bntheffing worden verleend. Overtreding wordt gestraft met f25 boete of 6 dagen cachot. Van H. M. do Koningin is een telegram ontvangen, houdende dat in dankbare herinnering aan de ontvangsten welke H. M. bij Haar bezoek aan deze gemeente op 5 Augustus 1924 mocht ont vangen, dank wordt gebracht voor de ge- lttkwenschen Haar ook nament gemeente raad en bevolking op 1 Sept. aangebo den. Aan den huurder eener gemeente woning D. J. B. Knook wordt toegestaan van woning te ruilen met zijn broeder C. E. B. Knook. Goedgekeurd bij K. B. van 6 September 1924, No. 18, is de ver ordening op de heffing van leges (Jacht akten). De Minister van Arbeid en de Distrietbouwkundige van den Rijksge bouwendienst berichten dat aansluiting aan de waterleiding van de Rijksgebou wen spoedig volgen zal. Goedgekeurd is het raadsbesluit houdende vaststelling van een rooilijn aan den Veerweg. Aan C. van den Hoek Mz. wordt ingevolge over legging bezwaarschrift sdhattersoommes- sie besloten hem ontheffingte verleenen van het betalen van schoolgeld. Op een verzoek van A. J. Bos, om vergoeding wegens het behangen in zijn gemeente woning wiordt afwijzend beschikt, daar de raad heeft besloten in dergelijke ver zoeken niet meer te kunnen treden. Hier na sluiting. Nederland en Hongarije. Nederlandsche pleegouders van Hon- gaarsche kinderen worden op de moge lijkheid opmerkzaam gemaakt alle voor hen belangrijke mededeelingen over Hon- gaarsche aangelegenheden geregeld te ontvangen. Ook aanvragen om inlichtin gen op dit gebied kunnen aan het hier onder aangegeven adres te Budapest ge richt worden. Het ofliciëel orgaan van het Hongaarsch-Nederl. Genootschap te Budapest en der Nederl.-Hongaarsche Vereeniging te 's-Gravenhage verschijnt maandelijks in de Nederlandsche taal on der den naam: „Hongaarsch-Hollandsehe Revue" met de Hongaarsche bijlage „[Magyar-Holland Szemle". Abonnements prijs met bijlage f2,40 per jaar; zonder bijlage fl,40, te zenden aan Mr. G. H. A. Grosheide Jr., Singel 303, Amsterdam. Door bemiddeling van bovengenoemd Genootschap heeft de Hongaarsch-Hol landsehe Bank te Budapest, Ullöi-ut 4 lokaliteiten ter beschikking gesteld, waar brieven ten behoeve van Hongaarsche pleegkinderen vertaald en ook alle ge- wenschte inlichtingen over Hongaarsche aangelegenheden ingewonnen kunnen worden. Betrouwbare informaties over personen en zaken worden vlug, nauw keurig en uitvoerig gegeven. Uit het Augustus-nummer der „Hon. gaarsch-Hpllandsche Revue" blijkt hoe zeer bovengenoemde vereenigingen werk zaam zijn ter bevordering der wederzijd- sühe betrekkingen tussc'hen Nederland en Hongarije. Wij ontleenen hieraan het vol gende: Herhaaldelijk werden zoowel in Nederland als in Hongarije lezingen ge houden, welke meerdere kennis pver beide landen en yolken verbreidden. De vertaling van letterkundige producten beider landen werd bevorderd om deze over en weer bekend te maken. Een Ne derlandsche Reisgids voor Budapest werd uitgegeven, welke aan bovenstaand adres verkrijgbaar is, alwaar ook Nederland sche reizigers in ieder opzicht voortge holpen worden. Ook zal binnenkort een film het liciht zien, waarin op zinnebeel dige "wijze de Nederlandsoh-Hongaarscihe Kinderactie wprdt vertpond en aankomst Zich aan een der vensters toont. Bij je rondreis in Europa Kleine baas uit 't land van schijn Blijkt het, dat in d' Oude wereld Nog een massa dwazen |Jjn R. te Zierikzee, den 2en prijs en de heer Jb. Slager te St.-Annaland den 3en prijs. Door de heeren Simmers werden drie stuks vee aangekocht, n.l. 2 van de hee ren Frenk en 1 van den heer Willems uit Rosendaal, welke prijzen hadden be haald. i De heer P. D. Verstrate uit Zierikzee, die het buffet had gepacht, voorzag de dorstenden en hongerenden van drank en spijs, die geroemd mogen worden. Het aantal bezoekers dezer expositie hoorden we op ruim 2500 schatten. In de groote tent, waar het buffet en verschillende stands waren ondergebracht werd eenige beschutting gezocht tegen het gure najaarswede'r en bracht een strijkje wat gezelligheid aan. Tegen 5 uur, toen de reclame-optocht het terrein verliet, gingen ook de ten toonstellingbezoekers stadwaarts, Wlaar een groote menigte zich op de groote markt had opgesteld om de Goesche reclamewagens te zien passeeren. Tegen zes uur namen velen de auto^ bus naar Katsehe Veer, waar de boot ons opnam om een uur later weer te Zierikzee te arriveeren. Een ander deel der bezoekers ver' LANDBOUW EN VEETEELT. De handelsveetentoonstelling te Goes. Met vele uitgenoodigden en belangstel lenden vertrokken we Woensdagmorgen met de „Stad Zierikzee" naar Katsehe Veer. Dichte nevelsluiers hingen over het grauwgetinte iwiater der Ooster-Schelde, maar toch niet zoo dicht, dat ook maar eenige vertraging ontstond. Na een be trekkelijk vlugge reis werd Katsehe Veer bereikt en namen de reizigers in de ge reedstaande autobussen plaats, die hen naar „Klein Frankrijk" brachten, waar de jury's reeds met het keuren van 't vee begonnen waren. i Op het heel groote terrein waren de dieren aan de lijn gebonden en stonden de verschillende landbouwmachines in de hun toegewezen vakken opgesteld. Bij een rondgang troffen we o. m. aan de Zierikzeesche firma Timmerman Verbeek, met landbouwmachines van verschillenden aard; de firma Franken van Weel te Goes, eveneens met land bouwwerktuigen en motoren, benevens de firma wed. J. C. Ma-ssée Zoon, even eens te Goes. In een groote'tent stonden langs den wand verschillende stands, o. a. van de firma Cahen, met motor- en regenklee- ding, van de firma Gebr. de Hooge te Rotterdam, met schrijfmachines, w. o. de kleine Remmington reisschrijfmachine, die in een koffertje opgeklapt'; gemakkelijk meegedragen kan worden; de bekende fabriek der firma Bertels te Amsterdam was er met lijnzaadkoekjes en schilfers, enz. enz. In die groote tent hau des voormiddags de opening plaats door den burgemeester van Goes, den heer Hajeniuo die in het begin zijner rede ge waagde van den belangrijken dag voor Goes. Uit Zeeland worden jaarlijksch dui zenden stuks vee verhandeld, doch een centraal punt ontbreekt, waar kooper en verkooper bij elkaar komen. De be doeling van den Bond van Zeeuwsche Veehandelaren is door deze expositie den grondslag te leggen voor een belang rijke veemarkt. Als centraal punt is Goes daarvoor wel het meest geschikt. Spr. "hoopte, dat deze tentoonstelling in alle opzicht mag slagen en het doel, dat men zich voor oogen heeft gesteld, mag worden bereikt, wat voor kooper en verkooper en ook voor Goes van groot gewicht is. Hiermede verklaarde Z.E.A. deze ten toonstelling geopend. De heer N. S. Frenk, eere-voorzitter der Zeeuwsche afdeeling, dankte allen, die medegewerkt hadden, inzonderheid het Goesche gemeentebestuur en 't be stuur der Z. L. M-, kring Westelijk Z.- Beveland. De bondsvoorzitter, de heer A. Trom petter, verklaarde dat de Bond trotsch is op de Zeeuwsche afdeeling. De be langstelling is nog grooter geworden, toen men hoorde van samengaan van landbouw en handel om de belangen van den Zeeuwschen veestapel te dienen. Hij hoopte dat deze expositie zal mogen slagen en zijn nut zal afwerpen. Na mens den Ned. Bond van Veehandelaren dankte hij allen, die medegewerkt had den tot het slagen dezer tentoonstelling1, voor hunne hulp. Des namiddags te ongeveer half vier had de uitreiking der behaalde prijzen plaats. De eere-voorzitter, de heer N. S. Frenk, dankte namens het tentoonstellingscomité de jury voor hare genomen moeite. De medaille van H. M- de Koningin- Moeder werd toegekend aan A. Baars te Goes; de gouden medaille, geschonken door het tentoonstellingscomité, werd uit gereikt aan P. du Burek te Oostburg. en de gouden medaille van den eere-voor zitter, aan L. Willems Co. te RozCndaal. Deze drie heeren hadden de kampioen- prijzen gewonnen voor fokvee, vetvee en vee, bestemd voor de mesterij. In groep A (vet vee) behaailde in rubriek 2, vaarzen, onverschillig vam welken leeftijd, fijnste en zwaarste, de hiter C» J. Simmers te Zierikzee, den 3en prijs; in rubriek 8, pinkossen zonder bree.de- tanden, behaal den de heeren Gebr. Fr (ink den 2en prijs en de heer L. J. Beij,e te Dreischor een eervolle vermelding; in rubriek 20, gras kalveren, stieren, bij codlecties van mins tens 6 stuks, behaalden de Gebr. Frenk ▼an een automobiel met 130.000 dollar, na den chauffeur te hebben doodge schoten. Te Albany, staat New-York, is men in Juni jj. met den bouw van een reus achtig hotel begonnen, waarvan de kos ten dp ongeveer 5 millioen dollar ge schat worden. Het krijgt 15 verdiepingen en 500 kamers. In de lift kunnen 100 personen plaats nemen. Ook komen er een groot zwembassin, een eigen theater daktuinen enorme garages en een eigen landingsterrein voor vliegmachines. Uit Kulmbach wordt gemeld, dat in het naburige Weiher een viervoudige moord heeft plaats gehad. Een metselaar, zijn vrouw en twee zoons zijn in de slaap kamer dood gevonden met ingeslagen schedels, vermoedelijk met een bijl. Van den dader ontbreekt ieder spoor. Van een roofmoord kan niet worden gespro ken en men vermoedt dan ook met de daad van een krankizzinige te doen te hebben VERSCHILLENDE BERICHTEN. Oplic'hlersbende. De recherche heeft aangehouden de 3 gebroeders De J. H., 32 jaar, A. L., 29 jaar, en F. H., 25 i jaar, verdacht van ernstige oplichterijen eenigde zich te 7 uur in 't Schuttershof aan den gemeenschappelijken maaltijd, waarmede deze dag, die, naar We hopen, goede resultaten zal mogen dragen, werd besloten. PREDIKBEURTEN. Zondag 19 October. Kerkwarvo. 9.30 ure, ds. Mortier (Bed. H.'A.) Serooslcerlce. 2 ure, da. Mortier (Bed. H. A.) Barth. 9.30 v. d. mannen en 2 ure r. d. vrouwen, ds. Boogaard in de consistorie. Ronessa. 9.30 ure, ds. Leendertz. Noordwella. 2 ure, ds. Leendertz. te Haarlem, Amsterdam1 en Rotterdam. Met hun drieën 'hadden ze de z.g. Amster- damsche spaar- en voorschotkas opge richt. De oudste H. noemde ziich direc teur, de beide jongeren waren zijn ver tegenwoordigers. De bedoeling was, aan de burgers gelegenheid te geven, op kaarten spaarzegels te plakken. Volgens het reglement, dat aan den achterkant van de kaart stond, konden de spaar ders, als ze f 5 op 'hun kaart hadden, een voorschot aanvragen. Als er meer dan een jaar f 10 op de kaart had ge staan kon aan de spaarders 6 pc/t rente gegeven worden. Maar als de heeren in een stad een flink bedrag aan spaargel den verzameld hadden, werd hun kantoor opgeheven en verdwenen ze naar een Haamstede. 9.30, ds. Japchen (Voorber. AJ ea"J 5ra-ide?J?.ed-,nHJDrP)- ®'Jrefó andere s'tad"omdaar "een ntouw"kmtoëï Onj-iL.f k.V i ,e sti^ten «I nieuwe slachtoffers te ma- ken. Eerst is te Amsterdam gewerkt* daar hebben ze wel 600 slachtoffers ge maakt menschen, die §eld gestort had den en daarna niets meer van de spaar en voorschotkas hoorden. Toen hun bet vuur te Amsterdam wat te na aan de schenen gelegd werd, zijn de oplichters j naar Haarlem getrokken. Ze 'hebben te j Haarlem ongeveer een week gewerkt en er 50 a 60 slachtoffers gemaakt. Na een f week verdwenen de heeren. De recherche hield evenwel een wakend oog. Het kwam haar ter oore, dat De J.'s te Rot ate, idem (Dankzegging). Oud-Geref. Kerk. "30 en 2 ure, Leeskerk. Blkerzee. 9.30 ure, ds. J. C. Neeleman. Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, Leeskerk. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost (Bed. H. AGeref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Zonnemalre. 9.30 ure, ds. de Leur (Oogst- preek). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Noordzoawe. 9.30 Ure, ds. v. Griethujjsen. Dreinchor. 9 30 ure, ds. d. Griend (Voor bereiding H. A Oawerkerlc. 9.30 ure, ds. Waardenburg van Bruinisse. Nleowerkerlc. 9 30, d. v d Linden en 2 j terdam aan h t werk waren gegaan Toen ure. sreen dienst.. Geref. Kerk. 9 30, 2 en 5.30 Tt ure, Leesdienst. Oenf. Gem. 9, 2 en 5 ure, vr°<;? de Haarlemsdie oommssarls van Leesdienst. politie aanhouding van de heeren te Rot- Oo.terl.nd. 9.S0, geen dienst en 2 nr., t.erdam, en, di« aanhouding is gesdtted ds. V. d. Griend van Dreischor. Geref. Kerk. I °°?T de Amsterdamsche recherche, di« 2 en 6 ure, Leesdienst. Geref. Gem. blijkbaar ook op de loer Jag. 30, 2 en 5.30 nre, 'de beer Romijn. S!r|ansland. 2 ure, ds. v. d. Linden. Brulnlsse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. W. Seinen van Kampen. Geref. Gem. 9 30, 2 en 5.30 are, ds.Vreugdenhil. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 are, ds, Boone (Oogstpreek). A--J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Veldkamp. St.-Flllpsland. 9.30 ure, ds. Datema. Oud- Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tholen. 9.30, ds. Moerman en 2 ure, ds. Datema (Bed. H. Doop). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure. cand. Tom van Hilversum. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maartonsdllk. 9.30, ds. Keller (Bed. H. Aen 2 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. "i.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Vosseineer. 9.30, ds. Van Griethuijzen en 2 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 80 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9.30, en 6 ure, de heer Spjjkhoven van Driebergen, poortvliet. 9.30, ds. Verschoor (H. Av.) en ure, idem. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpentsse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. W. J. Keiler. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Stavenlise. 9.30. Leeskerk en 2 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Van Griethuizen. Geref. Kerk. 9.30, 2 5.30 ure, de heer Schothorst van Lunteren. Redasseeringswerk. Te Arnhem heeft zich het volgende afgespeeld: Een ge huwde vrouw deed aan redasseerings werk en wijdde ook haar zorgen aan een man. die zich telkens aan sterken drank te buiten ging. Zij haalde hem uit de kroeg en deed alles om te zorgen, dat hij goed oppaste. De man was werkeloos en zou naar een andere plaats gaan om werk te zoeken. Zijn beschermvrouw bracht hem naar den trein; hij verklaarde, niet alleen te willen gaan en trok haarv on danks haar tegenstribbelen, in de coupé. Zoo zijn zij samengereisd enwegge bleven. De echtgenoot en kinderen, die achterbleven, ontvingen een brief, waarin het besluit der vrouw was vermeld: Zij bleef bij den man, dien zij recllasseerde. PlnanolBel yienw». B«ui tu Aaileiiia. 16 Oct. ST A ATSLEENIN QEN. ^AN HEINDE EN m Uit 'Rovigo (Italië) wordt gemeld, dat een watervliegtuig op het balkon van een huis gevallen is. Drie jonge meisjes werden gewond. De bestuurder en zjjn helper zijn gedood. Het vliegtuig vloog in brand met het gevolg, dat de brand oversloeg op het huis, dat geheel door NEDERLAND. N W.S. obl.al922 f 100 6 N.W. S.obl.a-b'22 - 500 6 N.W. S.obl.a-b'22 -1000 6 N.W. 8. obl.o-6'22 - 2500 6 N.W. 8. obl.al923 - 500 6 N.W. 8. obl.al923 -1000 6 N.W. 8. obl.l923b - 500 6 N.W. 8. obl.19236 -1000 6 N.W. 8. obl. 1818 - 100 5 N.W. 8. obl. 1918 - 500 5 N.W. 8. obl. 1918 -1000 5 N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 N.W. 8. obl. 1819 - 500 5 N.W. 8. obl. 1919 -1000 5 N.W. 8. obl. 1916 - 100 4»/, 88»'/*' N.W. 8. obl. 1916 - 600 4»/i 89«/4 het vauï vernield is, terwijl ook aan- j N;W; B. obL UM Ï000 -J0J/. grenzende huizen schade geleden hebben. Een Italiaan en een Rus, die :n Nan tes naar de gunst eener zelfde vrouw dongen kregen het dusdanig -aan den stok dat er m het café, hetwelk zij plegen te bezoeken, een moorddadige vechtpartij tusschen alle aanwezige Italianen en Rus sen ontstond. Met stokken en revolvers ging men elkaar te lijf. 30 personen wer den gewond. Zoowel de Amerikaansche als de DuitsChe president hebben den comman dant van het bestuurbare 'luchtschip Z. R. III, dat zijn tocht over den oceaan heeft volbracht, telegrafisch geluk ge- wenseht met het behaalde succes. In New-York was de geestdrift bui tengewoon toen de Z. R. III kringen boven de stad beschreef. Een 20-tal vlieg tuigen vlogen het luchtschip tegemoet. Te Ottawa zal den 24sten October een luguber record worden gevestigd, er zullen dan n.l. vijf mensdien tegelijk worden opgehangen. Zij zijn allen ver oordeeld voor hetzelfde feit, plundering V.K. Heden 103 103»/, 101»/, 101»/4 100»/, 100 100 99»»/,, 100»/, 100»/, 100»/, 99 100»/, 100 v, 100»/, 99»/m 95'/!, 95V,. 92'Vu 93 90 90'/,, 97'/,. 9«V„ 95>/i. 94»/1. 9585'/,. 88»/, 90»/,. 9H/, 86'/, 86'/, 85'/, 85»/. 83'/, 89 N.W. 8. obl. 1917 - 500 4'/, 871/, N.W. 8. obl. 1917 -1000 4'/, 85'/, N.W. 8. obl. 1916 - 1O0 4 85'/, N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 83'/, N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4 82'/, N.W. 8. obl. 1911 -1000 8'/, 75'/, N.W. 8. obl. -1000 8 66'»/,, 66"/,, N.W. 8. oert.v.Im-1000 8 66"/,, 66»/,, N.W. 8. eert. -1000 9'/, 6»'/, 58»/, BULQAB1JB. Hypoth. Loon 1892 6 Tabok.leening 1902 5 24'/, 28'/,, Zefelleenlng 1904 5 23'/, 33'/, Bol. TT. foud-obl. 1907 4'/, 21'/, 22'/, PBTK.-ONDKBNKM1NGKN. Kom. Nod. Petr. f 1000 A. 810 812'/, Kon. Petr. 1 100 O. A. 312'/, 814 Kon. Nod. Petr. 0. t. A. 815'/, Dollars (bank) I 2,53»/,—1 3,55»/,Marken (gr.) (por bill.) 1 0,60'f 0,61ld. (r.) 1 0,60'—1 0,61Kronen (10.000) 1 0,35V, 10 87Eng. bankpapier I 11.47—1 11 50; Franaoh bankpapier f 13,47'—» 13 57'j Belg. bankpapier 112,27'—1 12 42'.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5