Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BINNENLAND. Het zegel der Stilte. Uit Stad en Frovinole. behoorende by de van Yrydag 10 Oct. 1924, no. 11144 De meest gevoelige huid laat zich volstrekt Pijnloos oppervlakte vóór het Inzeepen éérst in te wrijven Soheren, door de baard- met een weinig PUROL. De vliegtocht Nederland—Iidtë. Het weekblad ,„Het Leven" heeft aan het comité vliegtocht Amsterdam—Bata via aangeboden een Rolls-Royce-motor ter waarde van f12000, voor de F VII, onder voorwaarde o. m. dat de reis bin nen een maand zal worden voortgezet Het persbureau Vaz Dias te Amster dam heeft aan personen, die geacht kun nen worden tot een oordeel daaromtrent bevoegd te zijn, gevraagd, of het mogelijk is, dat aan de gestelde voorwaarden zal kunnen worden voldaan. Men verzekerde het bureau, dat, als het toestel bij het transport goed overkomt, er ongetwij feld groote kans bestaat, dat de reis binnen korteren tijd dan een maand zal kunnen worden voortgezet. Indien ech ter, wat gevreesd Iwiordt, de vleugel ge demonteerd moet worden, duurt het her stel ten minste eenige weken langer en dan zq\ het veel moeite kosten, bin nen den gestelden termijn gereed te zijn. Inentlag tegen de pokken. Aan de Tweede Kamer is het volgende adres gericht: De Nederlandsche Vereeni- ging voor Kindergeneeskunde, gevormd door nagenoeg alle geneeskundigen in Ne derland, heeft besloten, naar aanleiding van de wetsvoorstellen, welke een be perking van de thans geldende verplich ting tot voorbehoedende inenting tegen de pokken tengevolge kunnen hebben, de leden der volksvertegenwoordiging met nadruk te wijzen op de groote gevaren voor de volksgezondheid, welke zij als een gevolg van een, zij het ook gedeel telijke, ontheffing van vaccinatiepFcht vreest. Zij acht het onnoodig, nogmaals bewijzen bij te brengen voor de zegen rijke gevolgen van een naar alle eischen uitgevoerde inenting en herenting met koepokstof, en meent evenmin een nieuw pleidooi te moeten voeren voor de on schadelijkheid van een inenting met koe pokstof onder vervulling van de door het Kon. besluit van 29 Februari 1912 bepaalde voorschriften. Zij voorziet de mogelijkheid dat van een vrijstelling als de thans in behandeling komende wets wijziging zal openen, óók, op minder ernstige gronden dan de ontwerper daar bij voor oege'n had, zal worden gebruik gemaakt door diegenen, die uit licht zinnigheid of onversohi\lLige:d, blijkens cle praktijk des dagel ijkschen levens, zoo menig anderen, onbetwist hygiënischen maatregel verijdelen. Terecht bestaat dus de vrees, dat het aantal niet-gevaccineer- den onder de beschutting van de vrij stelling in den loop der jaren belangrijk zal toenemen, en het behoeft geen be toog, dat het schrikbeeld van de vroe gere epidemische verbreid-'ng van de pok ken tot werkelijkheid zal kunnen komen. Het is daarom, dat onze vereeniglng aan haar bestuur heeft opgedragen, met klem, ook tegen een gedeeltelijke 'ontheffing van den vaccinatieplicht nadrukkelijk te waarschuwen. Ds Verzekering-Maatschappij „Kosmos". Voor de 3e Kamer der Rechtbank te 's-Gravenhage zijn de pleidooien gehou den over een incidenteele vordering naar aanleiding van het geding in hoofdzaak tusschen de Kosmos-Verzekeringmaat- schappij en haar aandeelhouders. De Kos mos had de aandeelhouders gedagvaard tot vblstorting der aandeeien. Mr. De Kat, die voor de aandeelhouders ver scheen, merkte op, dat de gevraagde volstortmg berust op het feit, dat het kapitaal verloren is, en wel ten gevolge van het begane verzuim van directie en raad van bestuur, die niet een ontbin- dingsbesluit hadden u'tgelokt. Naar plei ters meening bestaat er wel degelijk verband tusschen de ingestelde vordering tot volstorting en die tot schadevergoe ding. Immers de schade treft den aan deelhouder persoonlijk, zoodat hij ver haal heeft op directeuren en leden van den Raad van Bestuur, aan wier schuld Door William Le Qasnx. die schade is te wijten. De advocaat van Kosmas merkte op, dat het verlies een gevolg was van de daling van de Mark, die al aanwezig Was. Ook bij ontbinding zou dus toch tot bijstorting moeten zijn overgegaan. Pleiter blijft van meening, dat nog steeds niet voldoende het belang in deze vrijwaringsprocedure is aange toond. De uitspraak werd bepaald op 21 October. Het kind la do kast, —o Cl. Doorenbos dicht in de Tel. „Toen de kleine niet uit school kwam (Ze was nog maar net acht jaar) Werden d'ouwelui onrustig En ze riepen, zochten haar. De politie aan 'het dreggen In de somber dronk're gracht..— Kunt U zich de angsten denken Héél dien langen, langen nacht Toen de school weer was begonnen Keek de juffrouw stom verrast, Want z.i sloot ue kleine zondaar Daags te voren in de kast. Vier uur was haar taak ten einde. Aan het kind werd niet gedacht...'-! i Kunt U zich de angsten denken Héél dien langen, langen nacht Wat bijzonder paedagpgisch In deez' hel verlichten tijd Wat een voorbeeld voor de kinders Van plicht en nauwkeurigheid Delft Wat zijt ge prae-historisclb Wordt zóó iets nog toegepast Levenslange bange kinders Kweekt gij in diezelfde kast. Als mijn vrouw die schrik gehad had 't Mijn kind overkomen was.... Juffrouw ging over de knie heen, Net als vroeger voor de klas." ZIERIKZEE. Voor de vereen, van win ter] ezingen alhier, hopen in het a.s. sei zoen op te treden: de heer Penning bekend schrijver over het Transvaal- sche volk, op 12 November a.s.; de heer Stenis, met het onderwerp: „Het eiland Bali", in Januari 1925. Beide lezingen met lichtbeelden. Omtrent een derde spreker worden nog onderhandelingen gevoerd. Met ingang van 16 October a.s. ver plaatst naar Bergen-,op-Zoom, de heer H. Kipmulder, kommies le kl. alhier. I SCHARENDIJKE. De belangrijke zink- en stortwerken aan hét Noorderstrand, aangenomen door de heeren Voiker te Sliedrecht, zijn dezer dagen gereed ge- komen. In 't geheel zijn 22 stuks zink- en kraagstukken met goed gevolg aange bracht. Tevens kan vermeld worden, dat de werkzaamheden tot vergrooting van het plateau in de haven Kloosternol hua einde naderen. Wanneer het werk vol tooid is, zal de oppervlakte der kade meer dan het dubbele van vroeger be dragen, wat eene uitkomst zal blijken in den bietentijd. Eere aan hen, die het initiatief genomen hebb'en. DREISCHOR. De collecte voor het „Roode Kruis", heeft hier opgebracht l f 12,93. j ANNA-JACOBAPOLDER. Dinsdag 30 I September was 't voor den heer P. Min- I derhoud, hoofd aan de O. L. school alhier de laatste schooldag. Dat hij in de vier-en-dertig jaren, die hij aan deze school verbonden is geweest, de sympa thie van gemeentebestuur en ouders heeft weten te verwerven, bleek uit de be- langstelling van B. en W. en oud-leerlin- l gen door hun persoonlijk afscheid ne men en uit het tweetal bouquetten, die met een fraaie divan en Westminsterklok als herinnering aan de leerlingen getuig- i' den van dankbaarheid en liefde jegens I den vertrekken den onderwijzer. Wij iwlen- schen hem en zijn vrouw in hun nieuWe woonplaats Santpoort veel ..geluk en goeds toe. 18 Al was de Raad der Zeven op Scot land Yard nog zoo'n knappe combinatie van experts, onfeilbaar waren zij niet hetgeen bewezen kan worden uit de annalen der Londensche misdaden. Phrida had nog niet over de misdaad gesproken en ik wilde er niet over be ginnen. Op het oogenblik was mijn eenig ver langen in het bezit te geraken van het ledige glas en het mee naar huis te ne men. Maar hoe kon ik dat doen, zonder haar achterdocht op te wekken Zij was uit haar stoel opgestaan en stond met haar rug naar den haard, haar lippen om speeld door een lieven glimlach. Wij spraken over een stuk, dat zij den vori- gen avond gezien had, een comedie, welke bijzonder trok. Haar gouden armbanden rinkelden ter wijl zij zich bewoog dienzelfden Ligh ten metaalklank bad ik gehoord op de donkere trappen in Harrington Gardens. Ik verlangde er naar het glas, dat zoo dicht onder mijn bereik was, .:n bezit te nemen. „Wel, Teddy", zei mijn liefste ende- lijk, terwijl zij naast de klok op den schoorsteen keek. „Het is over elven, RECHTZAKEN. De moordzaak te "Wychen. De beklaagden in de moordzaak te Wijchen Jacobus van Munster en Oor- ik moet naar bed; Malloeh is altijd slecht gehumeurd als ik haar tot na elVen op houd". „Dat is zeer natuurlijk", lachte ik. „Zij wacht dikwijls uren en uren op je dat weet ik wel". „Ja", zuchtte zij, „maar Malloeh is werkelijk een model kamenier, veel be ter dan Raque". 1 Ik hield niet van Mallock; zij was een mager, hoekig persoontje, dat een lorg net droeg en zeer nieuwsgierig was. Ik had natuurlijk nooit iets van mijn anti pathie laten merken ik had het altijd diplomatisch van mezelf gevonden, haar met tact en onderscheiding te behande len. Ze was kamenier geweest bij de oudste dochter van een bekende en popu laire gravin en :k kon mij zoo voorstel len, aal haar voornaamste onderwerp van gesprek in de dienstbodenkamer de su- perieurite:t van haar vroegere meesteres was, wier betrekking zij had moeten ver laten bij haar huwelijk met een rijken Lord. „Ik ben blij, dat zij beter dan Raque is, zei :k bij gebvek aan iets anders; toen nam ik baar hand, kuste haar goeden nacht en zei „Ik wil nog even mijn sigaret oproo- ken, ik kan er wei zelf uitkomen". „Heel goed. Maar je komt toch mor gen, nietwaar vroeg zij, terwijl ik de deur voor haar openmaakte. „Ik zal je tegen drie uur opschellen, om te hooren, nelis van den Broek, die de Arnhemsche rechtbank had veroordeeld tot resp. le venslange en zeven jaar gevangenisstraf, hebben tegen dit vonnis hooger beroep aangeteekend. Bankroovers. Zooals men zich zal herinneren, heb ben op 9 Sept. j.l. twee jongelieden ge tracht om een kantoor te plunderen aan de Rijnkade te Arnhem. Zij drongen het kantoor binnen, waarna een van hen met een revolver den boekhouder in bedwang hield. Intusschen snuffelde de andere de geldladen door. Zij vonden echter niets en trokken, steeds dreigende met de revolver, af. Later op den dag werden zij aangehouden op de publieke tribune van de Arnhemsche rechtbank. Voor dezelfde rechtbank hadden zij zich Dinsdag voor hun daad te verantwoor den. Het zijn de 23-jarige bakkersknecht J. R. en de 2l-jarige kleermakersknecht Th. v. D. uit Rotterdam. Beiden bekenden het ten laste gelegde. Zij woonden samen in hetzelfde huis in Rotterdam. Ze konden niet meer rondkomen van hun verdien sten en besloten daarom maar tot ver meerdering van hun kapitaal door het plegen van een berooving. Arnhem en Beekbergen werden tot operatieterrein uitgekozen. Alvorens op avontuur te gaan, schaften zij zich maskers, een gummi stok, een gelen bril en een browning aan. De officier van justitie wees er op, dat dit in ons land gelukkig weinig voorkomend feit doet denken aan de methode van de Parijsche autobandieten. [Met het oog op den ernst van dit mis drijf eischte spreker tegen ieder der beklaagden vijf jaren gevangenisstraf. De verdediger meende, dat de officier te weinig rekening had gehouden met de psychologische factoren, welke tot dit misdrijf hebben geleid. Bekl. R. was reeds eerder veroordeeld wegens dief stal, gepleegd uit groote armoede. Plei ter meende hier wel degelijk met een kwajongensstreek te doen te hebben en vroeg onmiddellijke invrijheidstelling en een voorwaardelijke gevangenisstraf. Na beraadslaging weigerde de recht bank het verzoek tot onmiddellijke in vrijheidstelling. Uitspraak over 14 dagen. ONDERWIJS. Sal&rlsregellag onderwijzers. Het hoofdbestuur van het Nederl. On derwijzers Genootschap heeft, naar aan leiding van het verslag van de audiëntie van 19 September j.l. en de nadere be spreking van de ontworpen salarisrege- üng in de hoofdbestuursvergadering van 4 October, zich nogmaals schriftelijk tot den Minister van Onderwijs, K. en W. gewend om de be/waren tegen deze ont- werp-regeling uiteen te zetten en drin gend te verzoeken te voorkomen, dat dit ontwerp als de vaste regeling wordt afgekondigd. Adressant betoogt, dat in de ontworpen regeling zooveel voetan gels en klemmen, zooveel onbillijkheden liggen, dat de totstandkoming dezer re geling een ramp zou zijn voor het over- groote deel der onderwijzers, te meer, waar de levensomstandigheden, nu het index-cijfer weer omhoog gaat, alweer moeilijker zullen worden. Adressant dringt daarom aan op: handhaving der cijfers uit het bezoldigingsbesluit 1920, en In dien het inderdaad onmogelijk zou zijn de bedragen onverminderd uit te keeren, dan: toepassing van een tijdelijke gelijk matige korting van eenzelfde percent, bij de vaststelling waarvan rekening zou d'e- nen te worden gehouden met het feit, dat de onderwijzers èn bij de vaststel ling van het salaris 1920 èn bij de hef- iing der pensioenprenve reeds als het ware een korting in salaris hebben on dergaan. Tenslotte brengt adressant nog onder 's Ministers aandacht, dat het bil lijk zou wezen, een gelijken maatregel, als genomen is ten aanzien van hel Schooltoezicht, ook te treffen voor de onderwijzers en dus, gelijk is bepaald, dat de in functie zijnde :nspecteurs het oude (hoogere) salaris zullen behouden ook bij eventueele verlaging van de sa- wat je doet. O, ja, moeder heeft gevraagd of je niet vergeet Woensdagavond bij ons te dineeren denk er aan, acht uur zooals gewoon". „Woensdagriep ik uit, mij herin nerende, dat ik de uilnoodiging van me vrouw Strand al een week tevoren had aangenomen. „Welke datunj is dat „De veertiende." „De veertiende." „De veertiende," herhaalde ik. „Ja waarom Je schrikt ervan Teddy. Wat scheelt je Moet er iets-vreeselijks dien datum gebeuren vroeg zij onge rust. „Iets gebeuren waarom vroeg ik, kalm trachtende te blijven. „Wel je bent zoo bleek geworden; toen je den datum hoorde kromp je in elkaar „Ik in elkaar krimpen Wat 'n onZ:n, ik moet je werkelijk teleurstellen; het spijt mij vreeselijk, maar ik kan on mogelijk komen dineeren". „Heb je een andere afspraak vroeg zij een beetje ontstemd. „Natuurlijk bij menschen van wie je meer houdt, zegt het maar eerlijk, Teddy". „Ik héb inderdaad een vroegere af spraak, welke ik onmogelijk verzuimen mag; ik moet een belofte houden voor een zeer intiemen vr.!end". „Zou je dat niet op een anderen avand kunnen doen larissen der onderwijzers te bepalen, dat de in functie zijnden het oude (hoogere) salaris zullen behouden. POST EN TELEGRAPHIE. Postchèque- en Girodienst. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat voor de postrekeningen, behoorende tot de 3de groep, bedoeld in lid III, onder b, van de beschikking van den minister van wa terstaat d.d. 24 September (de nummers 20.000 t/m. 29.999), de postchèque- en girodienst weer Iwiordt opengesteld met ingang van 13 October. VERKOOPINGEN, ENZ. HAAjMSTEDE, 8 Oct. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse werden heden voor den heer Job' Boot Cz. alhier in het openbaar verkocht: melkkoeien voor f277 en f150; kalfvaar- zen voor f331, f336 en f276; leege vaar zen voor f271, f287 en f281, een stiertje voor f75. AANBESTEDINGEN.- Bij de door de landbouwvereeniging te Poortvliet op 7 October gehouden aan besteding van levering van kunstmeststof fen werd het laagst ingeschreven voor: 50400 k.g. superfosfaat door Gebr. de Graaf te Poortvliet^ f 3; '25000 'k.g. Chilï- salpeter door idem, a f 14,27s; 43700 k.g. zwavelzure ammoniak door het Cen traal Bureau te Rotterdam, a f 15,83; 8000 k.g. ammoniak superf. 7 bij 9, door Gebr. de Graafl a f 7,97; 33500 k.g. kali- zout 20 o/o door idem, a f 2,58, en 1500 k.g. patentkali, 26 o/0 door Gebr. Hartog te Scherpenisse a f 7,93. LANDBOUW EN VEETEELT. STAVENISSE. De levering van suiker bieten is bier ook aan den gang. De kwaliteit is zeer u-'teenloopend men hoort spreken van briefjes van onder zoek van 19 o/o, maar daarentegen ook van ruim 14 o/0 suikergehalte. Van on geveer 17 o/0 hoort men het meest. VTSSCHERIJBERICHTEN. Mosselcultuur en vooroevers. Reeds plm. 3I/2' jaar geleden werd in een algemeene vergadering van het Wa terschapsbestuur van Schouwen door een der hoofdingelanden in overweging ge geven de mosselcultuur aan de Zuid zijde van Schouwen eens in studie te nemen, daar zijn meening was, dat door die cultuur de stroom verlegd wordt naar de kust, waardoor belangrijke scha de kan ontstaan. Door den voorzitter^ tevens voorzitter van het visscherijbestuur werd toen geantwoord, dat 't dagel. bestuur het gevoelen deelde van den vrager. Door den gestadigen achteruit gang van mosselkweekplaatsen in overig Zeeland, zijn de laatste 10 a 15 jaar proeven genomen op de Neeltje Jans Roggeplaat, welke plaat gebleken is de beste kweekplaats voor geheel Zeeland te zijn, werd verder gezegd en twee tegenstrijdige belangen staan hier tegen over elkaar, n.l. die der mosselvisscherg en die van het waterschap. Er zou door den ingenieur van het watérschap een vak der zeewering in studie Worden ge< nomen om na te gaan of achteruitgang dan wel verbetering tengevolge van de cultuur zou te constateeren vallen. Se dert is over de cultuur van mossels in de vooroevers meermalen een woordje gewisseld. Intusschen is opgericht de Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond en die heeft ook dit vraagstuk in zijn programma genomen voor het geheele gewest om tot een conclusie te komen. Voor eenige maanden werden aan alle besturen van polders en waterschappen, die waterkeerende Werken te onderhou den hebben, een vragenlijst gericht deze materie betreffende en uit de antwoor den, die daarop inkomen, zal een rapport worden samengesteld. In de laatste zit ting van dien Bond deed de heer Van „Neen", antwoordde ik, „alleen op den avond van den veertienden". „Dus je komt niet bij ons vroeg zij pruilend. „Misschien loop :k laat op den avond nog wel even in", beloofde ik, „maar dineeren is onmogelijk." Ik zag dat zij ontstemd was, maar spoedig, zei zij „Goed dan maar denk er aan, met later dan tien uur." „Dat beloof ik je", antwoordde ik, en na haar nog een kus gegeven te hebben, ging zij naar haar kamer. De veertiende Juist op dien avond moest ik Digby's opdracht vervullen en de gehe!mzinn:ge dame ontmoeten aan het Piccadilly stat:on van den electri- schën spoorweg de dame, wier voor letters ,.E. P. K." waren en die een takje mimosa op de borst zou dragen. Zou ik door die romant!sche ontmoe ting feiten te weten komen, welke licht zouden kunnen werpen op het geheim Ik zag het leege glas en wilde bet juist opnemen, toen Bain binnentrad. Mij zien de, ging hij vlug terug en zei: „Neemt U mij niet kwalijk, mijnheer, ik dacht, dal U al weg was. Wilt u nog wat drin ken, mijnheer „Neen, vanavond niet meer, Bain", ant woordde ik. De oude knecht zag rond, zag het leege glas staan en met spijt in het hart moest ik toezien, dat hij het op een blad zette der Weijde, lid van Ged. Staten van Zeeland en ook zitting hebbende in be doelde commissie eenige mededeelingen namens de commissie, wélke opgedra gen is een onderzoek in te stellen naar den invloed, welken de mosselcultuur op den vooroever der polders oefent Dit vraagstuk is niet gemakkelijk. Daar over is reeds gerapporteerd door den vroegeren ingenieur Bekaar. De commis sie heeft ervaren, dat aan haar ontbrak een waterstaatsman, daarom heeft zij geassumeerd den ingenieur der domeinen den heer Verhoeven. Dan wil zij nog aan zich toevoegen een bioloog, omdat de mogelijkheid bestaat, dat de inzichten in de leefwijze van de mossels andere zijn dan ten tijde van den heer Bekaar. Ver schillende proeven moeten genomen wor- den, bodem, stroom en de aard van het mosselzaad spelen hier een rol. De heer i Bekaar nam proeven op één terrein, 1 doch de commissie meent daarmede niet j te kunnen volstaan. Er wordt gehoopt op de medewerking van vele polderbe sturen. Uit een en ander blijkt, schrijft men aan de „N. R. Crt.", dat op het oogenblik dit belangrijke vraagstuk, belangrijk voor twee zeer voorname zaken in Zeeland, in ernstige studie is en dat binnen af- zienbaren tijd zal uitgemaakt worden wat voor invloed de cultuur van mos sels op sommige oeverwerken heeft en dan zal natuurlijk naar bevind van zaken getracht worden maatregelen te treffen in belang van beide. PREDIKBEURTEN. Zondag 12 October. Karlcwervs. 2 ure, ds. Mortier. Serooskarke. 9.30 ure, ds. Mortier. Burgh. 9.30 v. d. mannen, ds. Boogaard en 2 ure r. d vrouwen, idem in de consis toriekamer Protestantenbond. 10 ure, ds. de Roode in de gemeentekamer. Reaeisa. 2 ure, ds. Leendertz. Noordwtlle, 9.80 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 9.30 en 6.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Goedhuys (Voorber. H. Av.) Oud-Geref. Kerk. 9.30 on 2 ure, Leeskerk. Eikerzee. 9.30 ure, ds. J. C. Neeleman. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Van Tol. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost (Oogst- preek). Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, cand. Th. Delleman van Kampen. Zonnemalrt. 9.30, ds. de Leur en 6.30 ure, prof. Kallay (Extra-collecte voor Hongarije). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds, Hoek. Noordgouwe, 9.30 ure, ds. v. Griethuijsen. Orelschor. 9 30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwarkerk. 9.30 ure, prof. Kallay uit Hongarije. Nleawerkerk. 9.30, ds. v. d. Linden (Oogst- preek) en 2 ure, geen dienst. Maandag 13 Oct. 7 ure, prof. Kallay uit Hongarije. Gertf, Kerk. 9.30, 2 en 5 ure, Leesdienst. Geref. Gem. 9, 2 en 5 ure, Leesdienst. Oosterlaod. 930, geen dienst en 2 ure, ds. Ti d. Linden ran -Nietrwerkörk. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. v. d.- Ende van Kamperland (Oogstcollecte). Geref. Gem, 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Romijn. Slrlansland. 2 ure, ds. Waardenburg uit Zierikzee. Brulnlsse. 9.30, ds. Waardenburg en 2 ure, idsm (Oogstpreek) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Veldkampi St.-Plllpsland. 9 30, de heer P. C. van Doorn, cand. tot den H. Dienst en 2 ure, ds. W. J. Keiler (Doop). Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Boone. Tholen. 9.30, ds. Datema (Oogstpreek) en 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. Allert van Oegstgeest. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maerteosdljk. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Moerman (Voorber. H. AOud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. v. d. Garde van Opheusden. Oad-Vouemeer. 9.30, ds. Van Griethuizen en 2 ure, idem (Doop). Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Van Veen, emer.-pred. te Amersfoort. Poortvliet. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 9.30, ds. W. J. Keiler en 2 ure, Leeskerk (Coll. ziekenfonds). Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. om het naar de keuken terug te brengen. Plotseling zei ik „Ik zou toch nog wel wat willen drin ken, Bain. Heb je misschien een citroen?" „Ik zal even zien, mijnheer", zei de oude man, zette het blad neer en ging naar de keuken. Dadelijk nam ik het leege glas voor zichtig, op, wikkelde het :n een courant en stak het in de zak van mijn smoking. Toen ging ik naar de vestibule, kleedde mij aan en wachtte op Bain. „Ik heb mij bedacht", riep ik hem toe, „ik ga maar liever dadelijk naar huis; goeden nacht, Bainen eenige pogen- blikken later zat ik in een tax:, welke mij naar Albemarle Street bracht. Ik had dus nu op de gladde opper vlakte de vingerafdrukken van mijn meisje: zouden ze hetzelfde zijn als die op het glazen tafeltje van Digby's kamer? Ik haalde de huissleutel uit mijn zak, opende de deur en rende naar boven, gretig verlangende de proef' te nemen met dc fijn-gepoeierde groene kalk, welke ik had weten te krijgen, dezelfde „welke de politie gebrüikte. Maar op den drempel van mijn hamer kwam Haines mij tegemoet met een bood schap een boodschap, welke mij ver stomd en ademloos deed stilstaan. (Wojrdt uoryotg/Jl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5