echtgenoote op waarheid berusten. Het heeft z.i. meer weg van een afspraak. Wegens poging tot zware mishandeling den dood tengevolge hebbende, requi- reerde de adv.-gen. één jaar gevangenis straf. Op den eisc'h van het O.M. tot on middellijke gevangenneming van bekl., ging het Hof niet in. Uitspraak 20 dezer. Ter openbare terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van 7 Oc't. j.l., werd o.m. behandeld de zaak tegen: J. M., handelsreiziger, 32 jaar, wonende te Zierikzee, beklaagd van verduistering in dienstbetrekking van f 80 ten nadeele van Denevers frères, wijnhandel te Mid delburg, gepleegd in 1923 of 1924 te Zie rikzee. De Officier van Justitie eischte 2 maanden gevangenisstraf. Uitspraak idem. Radio telegraaf. H. J. J.} zonder beroep te Leiden, werd schuldig verklaard aan overtreding van de Telegraaf en Telefoonwet; de recht bank legde evenwel geen straf op. Het b'etrof hier de bekende Zaak van het jongmensch, dat zelf een radio-telegraaf had geconstrueerd en daarmede had ge seind. POST EN TELEGRAPHIE. Postchèque' en Girodienst. Aan de houders der postrekeningen nos. 60000 tot en met 89999 wordt ge legenheid gegeven, nog tot uiterlijk 11 October a.s. door middel der commissie op de 'gebruikelijke wijze over hun tegoed te beschikken. Aanvragen betreffende postrekeningen van 60000 tot en met 89999, welke later dan 13 October bij de commissie inkomen, kunnen door haar niet meer in behandeling worden geno men. Den .rekeninghouders wordt verzocht om met het oog op de spoedige herope ning van den dienst slechts in zeer drin gende gevallen hunne aanvragen om voorwaardelijke terugbetaling in te die nen. i SPORT. Bij gelegenheid van het 5-jarig bestaan der Z.V.V. „Zierikzee" 8 October zijn dpjOr deze vereeniging hare behaalde prijzen in de étalage van den heer Heim- bach' tentoongesteld. De fraaie collectie bekers, medailles enz. beloont ruimsdhoots de njöeite eens een kijkje te gaan nemen I ONDERWIJS. Belooning van Assistenten. Aan een onderwijzeres van een lagere school te Heerenveen is ziekteverlof ver leend, B. en W. wenschten nu als tijde lijke leerkracht een assistente tot die school toe te laten tegen een salaris van f 100. Zij wilden deze dan nog) f 90 ge- Ven voor het onderwijs in de nuttige handwerken en f 50 voor het bezit der acte K. Alzoo in totaal f 240 per jaar of ruimi f 4 per week met ongeveer 25 leeruren, d.i. 16 et. per uur. Dat von den sommige raadsleden voor het Frie- sehe Haagje, waar het leven duur is, wel Iwlat laag. De een stelde voor het te verhoogen tot f 300, een ander kwam met het voorstel van f 500, maar beide voorstellen vielen. Toen kwam het voor stel van B. en W. in stemming, waar over de stemmen staakten. Een der wet houders was afwezig, zpodat er kans is, dat B. en W. in de vjolgende vergade ring hun voorstel aangenomen zien, en men een leerkracht krijgt vpor 16 ct. per uur. LANDBOUW EN VEETEELT. Zeeuwsche Landbouwmaatschsppij. Maandag heeft te Goes het hoofdbe stuur van de Zeeuwsche Land bouwmaat schappij vergaderd. De begropting voor 1925 werd goedgekeurd, met een totaal bedrag van f 21,356. Aangenomen werd het voorstel, aan den kring Oostelijk Zuid-Beveland een crediet van f 600 te verleenen voor zijn tentoonstelling in '^5. Daarna kwam aan de orde de bespre king van deel II van het verslag der staatscommissie voor het pachtvraag- stuk. De heer Welleman, van Krabbén- dijke, meent, dat in het belang van een intensieve cultuur van den bodem, de positie van den pachter z)oo na mogelijk gelijk gemaakt mpet worden aan die van den eigenaar-verbruiker, en dat d:t moet gezocht worden in een vrij lang- durigen pachttermijn, waarbij tijdige pachtvernieuwing geregeld rs, en een vrije cultuur en volledig gebruiksrecht zijn ge waarborgd, en tevens in bepaalde wel omschreven gevallen de verpachter ver plicht is, een gedeelte van de risico van het bedrijf op zich te nemen, en de pach ter in bepaalde gevallen vergoeding ont- vange voor aangebrachte verbeteringen, alsmede schadevergoeding bij onredelijke paehtopzegging. Spreker zou wenschen de erkenning van uit het bedrijf voortgeko men commissies. Eenig dwingend recht zou daarbij niet kunnen worden gemist. De heer de Koning van Rilland, sprak yan een ondankbare en moeilijke taak der staatscommissie. Zij moest zoowel zien naar het vergoedingsrecht als naar het eigendomsrecht. Spreker vroeg zich af: zou een afdoende regeling van het vergoedingsrecht wel te verkrijgen zijn? Men zou den eigenaar vrijwel het eigen domsrecht moeten ontzeggen. ïn dat ge val Zou de eigenaar zijn belangstelling voor zijn bezitting gaan verliezen, hij zou zijn land gaan bemeieren of het verkoo- pen. In het eerste geval zouden de pach ters zetboeren worden, in het tweede keuterboertjes. De pachtersstand zou uit bet zadel worden gelicht. Dit acht spr. .«liet in het landsbelang. Hij is vppr on derlinge schikking door middel van pacht- bureaux. De heer van Oeveren, van Zie rikzee, zeiae, altijd ondervonden te heb ben. dat die pachters in verval geraken, die niet onder dwang van de concurrcn- tie staan. De concurrentie dringt de .pach ters, op de hoogte te zijn van hun tijd. De vpor Zit ter, de heer Dieleman betwij felt, of het wel noodzakelijk is voor de regeering om in te grijpen. De pachttoe- 1 standen zijn in Zeeland niet zoo slecht, j Er zijn wel middeleeuwsche pachtoontrac- ten, "maar die moet men maar niet zoo zonder meer aanvaarden. Het hoofdge- 7 brek ligt in het vaak ontbreken van een schriftelijk contract. Tenslotte werd het prae-advies van het dagelijksch bestuur aangenomen. ^KERKNIEUWS. Ned. Herv, Kerk. j Beroepen: Te Ooltgensplaat, A. F. P. Pop te Njjkerk o. d. Veluwe. 5 Aangenomen: Naar Ferwerd (Fr), r A. N. Tonsbeek te Kethel by Schiedam. I Naar Zuid-Beierland, A. v. Griet hui sen ta Oud-Vosmeer. Bedankt: Voor Schoonhoven, P. Kuyl- man te Houten. DREISCHOR. De oogstcollecte, 1.1. Zondag gehouden, heeft opgebracht ruim f 32,—. 8IBJAN8LAND. Bi de 1.1. Zondag gehouden oogstcollecte werd ruim f67, gecollecteerd. ZIERIKZEE. Aanst. Vridagavond 7 uur hoopt in de Kleine Kerk (daartoe door de kerkvoogdi welwillend beschik baar gesteld) op te treden Prof. Kallay, hoogleeraar aan de protestantsohe univer siteit te Debreczen In Hongarie, om te spreken over den noodtoestand, waarin ruim 35000 protestantsohe kinderen aldaar verkeeren. Genoemde professor spreekt goed Hol- landsch en de plaatsen zin voor deze gelegenheid vri, zoodat we met vri- moedigheid ieder opwekken, opdat de Kleine Kerk vol worde. (Opening der deuren half 7). Zondagavond hoopt professor K. te Zonnemaire in de Herv. Kerk te spreken. Geref. Kerk. i 1 BeroepenTe Axel, F. A. den Boeft te Kruiningen. Te Kollumerpomp (Fr.), oand. J. Los te Den Haag. Aangenomen: Naar Hoogeveen, W. Faber te Serooskerke (W.) Bedankt: Voor Zutphen, A. J. Fanoy te Ferwerd (Fr.). Voor Enumatil (Gr N. Duursema te Nieuw-Amsterdam. Ctir. Geref. Kerk. Beroepen: Te Werkendam, K. Groen te Zwindreoht. Geref. Gem. Beroepen: Te Westzaan, J. Vreugden- hil te Borssele. LUCHTVAART. De vliegtocht Nederlacd—Indië. Naar het persbureau Aneta verneemt, blijkt uit een nog bij het comité vl:eg- tocht Nederland—Indië ingekomen nader bericht, dat de schade aan het toestel veel belangrijker is, dan uit het eerste bericht kon worden afgeleid. Door be middeling van het ministerie van buiten- landsche zaken is aan de BulgaarscJhe regeering verzocht hulp te verleenen. Daar het vliegtuig, dat thans bescha digd is, het eerste en eenige is van het type F VII, is het niet mogelijk, een ander vliegtuig beschikbaar te stellen en moeten de resultaten afgewacht wor den van de voorloopig genomen maat regelen. Men rekent op een oponthoud van een week. VAN HEINDE EN VEBo -- Bij relletjes in den loop van een hartstochtelijk gqvoerde verkiezingscam pagne, kwam het op Cuba tot een gevecht tusschen de politie en medestanders van ex-president Menocal. Er zijn zeven doo- den en 53 gewonden, o.w'. 18 zwaar ge kwetsten. De posttrein uit Durban (Natal) is op een goederentrein geloopen, waardoor een wagon van den passagierstrein werd vernield. 4 menschen zijn gedood en 19 gewond. De volledige uitslag van de ver kiezingen voor de Tweede Kamer van den Zweedschen Rijksdag 'is thans bekend. Gekozen zijn 104 sociaal-democraten, 65 conservatieven, 33 liberalen, 25 agrariërs en 5 communisten. De vorige Kamer be stond uit 99 sociaal-democraten, 62 con servatieven, 41 liberalen, 21 agrariërs en 7 communisten. Bij de aardbeving van Erzerpem zijn, naar gemeld wordt, 3800 woonhui zen vernield en 2500 beschadigd. Bij de ramp zijn 202 menschen om het leven gekomen. Volgens berichten uit Moskou heb ben de autoriteiten in de laatste zeven maanden meer dan 50.000 ongeoorloofde branderijen ontdekt, welke gemiddeld een ton rogge verstookten voor de wodka- productie. Er is een branderij op de 750 inwoners. De benoeming van den Ned. p. of. Bruins tot algemeen gedelegeerde tLr buitenlandsche leden, die toezicht hou den op den Duitschen Raad van Direc teuren der nieuwe Rijksbank, is definitief. Emir Ali, de oudste zoon van ko ning Hoessein, heeft den troon van Hed- jas bestegen. Te Chicago staan weer eenige jeug dige boeven terecht. Het zijn twee jon gens en twee meisjes, allen onder de ne gentien jaar, die gezamenlijk mevr. Bes- sie-Geenslen hadden gewurgd. Het was aanvankelijk hun opzet geweest, het slachtoffer te bestelen, niet te dooden. Maar van het een was het ander geko men. Het ergerlijke van het geval is, dat de schavuiten het strafproces in het geheel niet au serieux nemen. In het Oostfriesche plaatsje Her- mannsburg is Zaterdag bij de woning van een landbouwer een locomobiel van een dorschmachine met een hevigen knal u't- eengesprongen, met het gevolg dat een aantal kinderen die naar het dorsc'hen keken, werden verwond. Tot heden waren allen in het ziekenhu's te Celle onderge bracht, terwijl drie r$eds zijn overleden. Een inwoner van Pirrefond-en-Laon- ciais (Aisne) Mertz, was in het begin van t den oorlog beschuldigd van spionnage en terechtgesteld. De Bond van de Rechten van den Menseh onderzool de zaak, en het bleek, dat Mertz onschuldig was. Zijn weduwe bleef in armoedige omstan- 1 dighëden achter. Thans is door den Bond bereikt, dat de weduwe een vergoeding van 20.000 frs. krijgt $n een jaarlijksche rente van 2000 frs. i Op don president van de Cubaan scho republiek Is een aanslag gepleegd, die evenwel mislukte; 2 personen werden gewond. De politieke'4medewerker van de Manchester Guardian gelooft dat een botsing tussohen liberalen en arbeiders- party Woensdagavond in het Engelsche Lagerhuis vermeden zal worden en dat het niet tot ontbinding zal komen. Ook niet later over het En gelach-Russische tractaat. De Deensche Raad van State heeft het ontwapeningsontwerp van de regee ring goedgekeurd. De koning heeft voorts de regeering gemachtigd het in te dienen by den Ryksdag. Naar uit Alexandrië wordt gemeld, heeft Zagloel pasja in een telegram aan het Egyptische kabinet zyn besprekingen met MacDonald aldus samengevat dat Engeland Egypte uitnoodigde zelfmoord te plegen en dat hy Zagloel hier voor heeft bedankt. Uit Jamestown, in den staat New- York, wordt een treffend auto-ongeluk gemeld. Een echtpaar met zes kinderen zat in een auto, toen deze door een trein in de flank werd gereden en ver pletterd. Slechts de vader bracht er het leven af. De zeven anderen waren op slag dood. Volgens een bericht uit New-York, hebben 300 bandieten Zondagnacht ln den MexlcaanBohen staat Vera Cruz een trein aangehouden en geplunderd. Zy doodden 60 reizigers, waaronder 12 vrouwen en de militaire treinbewakers. De regeering heeft onmiddeliyk een groote troepenmacht op de been gebracbt ter vervolging. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Belangrijke postdiefstai. In den loop van 1918 is te Amsterdam verdwenen een brief, bevattende vijf-en-twintig bankbil jetten elk van duizend gulden en vijftig duizend jMarkseheine", behoorende aan een daar ter stede gevestigde bankinstel ling. De diefstal moest door iemand tot het postpersoneel behoorende zijn bedre ven en in die richting werd dan ook door de opsporingsambtenaren gezocht. Jarenlang werd de zaak in de gaten ge houden tot eindelijk het volhardend speu ren met succes werd bekroond. De justi- tiëele politie hield een wakend oog over het „gaan en staan" van enkele postbe ambten. Zij deed dat gedurende al die jaren. Onlangs viel het op dat één der genen, door haar verdacht, zeer „royaal" deed. Op last van de justitie werd de verdachte nog scherper nagegaan, wat tot een huiszoeking leidde. De opspo ringsambtenaren stonden verwonderd over het groot aantal kostbare zaken, daar aangetroffen. Tevens is op dat adres een groote voorraad potlooden en andere artikelen gevonden, afkomstig van het Staatsbedrijf der Post en Telegrafie. De man in quaestie gaf voor dit alles te heb ben gekocht van bespaard geld. Dat liet justitie en politie zich niet wijsmaken; de bewoner werd gearresteerd en het vuur hem zoo na aan de schenen gelegd, dat hij bekende den brief in 1918 gesto len en o. m. de b'ij hem gevonden voor werpen van dat geld te hebben aange- geschaft. Een inbreker opgeuischt. Een schipper had Zaterdagavond zijn motorboot te Am sterdam verlaten, om in de stad eenige inkoopen te doen. Toen de man zijn schip weer op zocht, zag hij tot zijn verwbnde- 1 ring dat de deur die toegang gaf tot de I kajuit, openstond. De schipper stelde een onderzoek in en riep de hulp van de politie in. De inbreker, die in de schuit zat, gevoelde zich intusschen bedreigd en hoe meer de onderzoekers naderden, des te grooter werd zijn angst, totdat op een gegeven oogenblik de man uit radeloosheid het besluit nam, om aan de andere zijde van de schuit te trachten zijn vrijheid te herwinnen. Door een raam brak hij uit en plonsde in het groene water. De man had echter ver- geten, dat hij niet zwemmen kon. Al i spartelende dreigde hij te zinken. Politie mannen en schipper schoten toe, met een dreg werd de inbreker opgevischt, om daarna, druipende van het nat, door de agenten naar het politiebureau te worden gebracht. Ongeldige loting. Een drietal personen, wier zonen als ingeschrevenen voor de loting voor de gemeente Zevenbergen hebben deelgenomen aan de op 27 Sep tember te Oudenbo6ch gehouden loting, hébben bij den Commissaris der Koningin in Noordbrabant ieder voor zich een be zwaarschrift ingediend, Iwiaarin zij zeg gen, dat deze loting is geschied in strijd met de wet, en vernietiging verzoeken daar niet is getrokken in alfabetische volgorde en een der lotelingen werd verplicht tweemaal te trekken, j Vergeten. Te Delft verkeerde Maandag nacht het gezin van den heer B. uit de Pootstraat in groote ongerustheid over het 8-jarig dochtertje, dat niet uit de R.-K. school was teruggekomen. De hulp van de politie werd ingeroepen en deze trok met een speurhond naar de school. Vandaar liep de hond tot tweemaal toe naar de gracht aan het .Oosteinde. Ter plaatse bleef de politie tot des nachts uur in de omgeving aan het dreggen, echter zonder resultaat. Dinsdagochtend is het kind terecht gekomen. Het was den vorigen dag door een onderwijzeres voor straf in een kast in de school opge sloten en men had vergeten de kleine bij het verlaten der school in vrijheid te stellen. Belangrijke arrestatie. Eenige maanden geleden ontmoette- een 15-jarig Amster- damsch kantoorbëdiendetje, dat men met een bedrag aan bankpapier van f20.0o0 de straat had opgestuurd, twee mannen. Deze hielden het ventje aan en trachtten hem te bewegen het geld af te geven.' Dit lukte niet, want het jongetje nam dé beenen. Er volgde aangifte bij de poli tie. Deze vermoedde in den aanvang, dat het verhaal gefantaseerd was. Maar later bleek, dat dit toch niet zoo was. Inmiddels had de recherche door Ver schillende omstandigheden verdenking op gevat tegen twee individuen, die nog veel meer op hun geweten hadden. Maan den achtereen volgde de politie dit twee tal en ging hun sporen na. Zondagavond kwam onverlwlachts een einde aan de avonturen van dit tweetal. Drie wieken lang hadden ze geloerd op een huis in de Balistraat. Toen de bewoners naar de kerk waren gegaan sloegèn de inbre kers hun slag. De opbrengst viel echter tegen. Daarentegen hadden ze op schan delijke wijze in de vertrekken huisgehou den. Ze sloegen op de vlucht voordat de politie hen kon arresteeren. Even later scharrelden ze op ver dachte wijze rond voor de Iwbning van den koster van de Ooster Kerk'. Doch voor deze woning twlas het, dank zij eeni ge lantaarns, te licht en ze gingen naar hun woning in de Groote Kattenburger- straat. De recherche haalde assistentie en, geholpen door een detachement man schappen, drong zij de woning binnen. Daar het tweetal niet afkeerig iwlas van geweld, hadden de beambten de revol ver in de hand. Het tweetal Iwierd gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Eenige stukken van overtuiging, o. a. een hor loge en inbrekerswerktuigen, wérden ge vonden en in beslag genomen. Van den jongste, zoo bleek nog, was ter zake van andere misdaden door den procureur- generaal aanhouding en voorgeleiding ge vraagd. Als 'l hart nog jong is l In de gemeente Dreumel is een paartje in ondertrouw opgenomen, waarvan de man, een vrij gezel, 67 jaar oud is en de bruid, een weduwe, 77 jaar. Siruikroooers. De mareehaussées te Ro- zendaal hebben aangehouden vier jonge mannen, verdacht van rijwieldiefstallen te Prineenhage gepleegd. Voorts zijn zij betrokken bij een poging tot baanroof op een veekoope-r van wien zij wisten, dat hij .piet veel geld op zak langs een eenzamen weg zou komen. Bij hun aan- houding was het viertal juist van plan enkele Rozendaalsche handelslieden, van wie zij wisten, dat zij zich dikwijls met veel geld op weg bevinden, te overvallen. In hun bezit hadden zij een doosje pe per en een gummistok. Het viertal is naar Breda overgebracht. INGEZONDEN STUKKEN, (Buiten veranitooordclffkheid dar redactie). Copy tvordt niet teruggezonden. De drinkwaterleiding op Schouwen. Beleefd verzoek ik geachte redaotie tot plaatsing van het onderstaande: Zou het dan werkelijk nog zoo ver komen, dat eenmaal hier op 't eiland een waterleiding tot stand komt Een VTaag, die zeker zeer velen bezig houdt. Voor dat karweitje zal dan pl.m. f 1.500.000 gevoteerd moeten worden wat een blijvend drukkende belasting betee- kent voor een betrekkelijke kleine bevol king. Neem aan, dat waarschijnlijk 1/3 dier bevolking z-c'h zal trachten te ont trekken, en dit nog wel een categorie van menschen, die flinke hu;zen bewo nen en dus ook „bezitten". Wat dan wel Als er b.v. eens f 100,000 werd besteed, om op elke plaats, naar gelang der grootte, flinke betonnen re genputten te plaatsen, wat zou er voor genoemd bedrag toch wel een massa wa ter kunnen worden verkregen. Dit zou in elke gemeente nog grootendeels aan ar- beidsloonen terugvloeien en dus praotisch tevens een werkverschaffing beteekenen. Geachte Redactie, mijn dank voor Uwe welwillendheid. Hoogachtend, K. (Uit een oogpunt van werkverschaffing zou een waterleiding zeer zeker meer op leveren dan het hierboven bedoelde. Wat het ma'ken van die regenputten betreft: op verscheidene plaatsen in ons eiland zijn pompen geslagen, maar de kwaliteit van het grondwater laat over 't alge- I meen te wenschen. De R. T. M. b.v. heeft te Burgh een installatie laten maken ter verbetering van grondwater, dat zij door haar pompmachine uit den zandbodem haalt en dat gebruikt wordt voor voeding water der tramtooomotieven. Het gtond- water is niet eens geschikt voor stoom ketels, veel minder dus voor menschen. Bgvendien is uitgekomen, dat het ge wone duinwater nitraten beval en alléén door aan de lucht bloot te stellen eenvgs- zins bruikbaar kan worden gemaakt voor industriëele doeleinden. De Red.) Tot Anch Amon. „Waarom", vroeg het oude besje, En zij lei de krant terzjij „Waarom zet men er nu niks meer „Van dien Toeti Kaman bij „Vroeger las je heele stukken „Over dien .schatrijken heer „Iedren dag heb ik gekeken, „Maar ik vond heelemaal niks meer". ,„Wel", sprak haar bejaarde echtvriend, En hij stak zijn pijpje aan ..Dat's .gemaklijk te verklaren „Hij is zeker dood gegaan". R. TELEGRAMMEN. AMSTERDAM (V.-D.) Gisterenavond is door de politie alhier bericht ontvangen dat de gewezen directeur der Brusselsdhe Bank, Briedée, die 1 Augustus ,;n Duiisöh- land werd gearresteerd wegens oplichting in Nederland gepleegd en die s:nds dien tijd te Bonn in arrest 4Verd"'gehouden, ic gisterenmorgen-uit ide -gevangenis aldaar ii is verdwenen. Naar wij vernemen acht men het niet uitgesloten, dat hier cor ruptie in 't spel is. In deze meenLng werd men versterkt door het feit, dat tot nu toe nog geen beslissing was genomen omtrent het tijdstip van uitlevering van Briedée en den anderen arrestant De Jong. In den regel duurt een uitleveringsproces pl.m. 6 weken, terwijl het verzoek tot uitlevering tegen beiden ongeveer 9 we ken hangende is. Briedée is 'spoprloos verdwenen. DELFT (V.-D.) Aan de Tech. Hooge- school slaagde o. a. voor het prop. exa men civiel-ingenieur G. S. Goeman», geb. te Zierikzee. 1 KONSTANTINOPEL (V.-D.) De Turken bezetten alle strategische punten in de bergen die Mosoel beheerschen. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand September. NOORD WELLE. Geboren: 6, Qornëlis Leendert, z. van H. Wandel en A. Smal- heer. ELLEMEET. Geboren: 9, Dana, d. van Herman Stoel en Adriana Faling; 27, Cor nells Marinus, z. van Pieter van Huizen en Jacoba Janna Eijke. ELKERZEE. Geboren: 2, Adriaantje, d. van Cornel is Priemus en Jakoba Koo- man; 19, Elizabeth Cornelia, d. vhn Gor- pelis Deist en Cornelia Johanna van Lan- geraad. BROUWERSHAVEN. Geboren: 3. Eli zabeth Ton a, d. v. Willem van Schelven en Janna Kristalijn, Gehuwd: 12. Johannes Hendricus Boo- gerd, 29 j. en Maria Gabriëllina van den Bout, 34 j. THOLEN. Geboren: Tona, d. van C. J. Schot en A. M. v. Dijke; Jan, z. van M- v. Zetten en L. M. BaaijPieternella Pou- liina, d. van A. v. d. Jagt en W. v. Luijk; Pieter, z. van T. W|. Schot en C. J. Slager; Wiillemijna, d. van L. de Jonge en |M. Bout; Leendert, z. van A. Prince en C. Janssen. Overleden: W. Baaij, 83 j., wed. van C. Nelisse; Hector Janssen, 10. j., zoon van Wiijlen L. Janssen en W. Bijl; H.. A. van der Maas-van Achthoven, 76 j-, wed. van J. E. van der Maas; Janna Leno, 6 j., d. van J. K. Schot en J. P. Wiesner. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 6 Oct. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Tarwe minder ruim ter markt. In de puike soorten onveranderd, in de afwijkende soorten iets meerge vraagd. In de puike fl7-rf 18,50, soms er boven betaald. Verder naar kwaliteit van f 10—14. Rogge van f15—16. Gerst* Chevalier f 15—15,75. Haver 10—13,75. Erwten, kleine groene, puike Van f 20—22* overigens van f15—19, Kroonerwten f 17 20. Schokkererwten, puike van f 19—21, overigen van f 15—18. Bruine boonen ruim ter markt, van f24—29, in een bijzonder geval iets meer betaald. Alles per 100 K.G. 7 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 212„ paar^e^ 17 veulens, 1 ezel, 2077 magere runderen^o^ veite ruï^ deren, 160 vette kalveren," 394 nuchter# kalveren, 842 graskalveren, 889 schapen of lammeren, 549 biggen, 11 bokken of geiten, 30 overloöpers. Prijzen per half K.G.: koeien 371/2-60/521/260/62,1/i ct.; ossen 52—55—59 ct., stieren 37/40—49— 52.1/2/55 ct., kalveren 65-70/72.Va-85/87^ ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f 325—f 400/525, kalfkoeien f375—510, stieren 1140—500, pinken f180 —225, graskalveren f 70—140, vaarzen f 200 —275, paarden f 200-875, slachtpaard^n f 100—200, hitten f 140-300, veulens f.80 f 100, fok nuchtere kalveren f 2B|—40, slacht nuchtere kalveren f16—20, biggen f 814,60, idem per week f 1,60—2, over- loopers f 18—36. 'w 7 Oct. N.V. Rotterd. Cons.-Veilipg Weenaplein. Aanvper 110.000 stuks. .Kip peneieren f7,25—12, eendeneieren f7,60 —8, kalkoeneieren f12. 7 Oct. Zeeuwsche/en Zuid-Holl. ajuin. Aanvoer circa löiOÓO H.L. Ditmaal weinig kleine. Groote Iwerden verhandeld van f 2,80 tot f2,95 en kleine van f 3,40.tot f3,55 per 60 K.G. op den wal geleverd. GOES, 7 Oct. Eieren. Opgaaf van de •Landbouwcommissie f9,50. Veiling V.P.Z, Aanvoer 8020 stuks, prijs f 9,70 de 100 stuks. _LJL.AiAiSjjJUl.IiUI

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 7