Zierikzeesche Nieuwsbode Canadeesche Brieven, Het zegel der Stilte. B IJ VOEGSEL behoorende b(j (1e van Maasdag 6 Oot. 1924, no. 11142. IV. Dijers, 4 Sept. 1924. Uit Woodland zond ik jullie Vrijdag morgen een brief. Ik heb dien dag ge- auto'd van half tien tot 's avonds tien uur. Vele Hollanders gezien. Over 't alge meen zijn ze goed' tevreden, maar daar ze zoo dicht bij de V. S. ztijn en daarvan daan wonderverhalen van hooge loonen hiooTen, worden vele ontevreden en wil len meer verdienen. Het loon is hier 25 dollar per maand, en voor gehuwden 40, verder vrij wonen, stukje land, eenige kippen, vrij melk en vrij brandstof. Van de woning moet men zich niet veel voor stellen. Slechte, vervelooze huizen mfees- tal. Verder bijna geen meubels, kortom de eerste tijd voor een Hoilandscbe huis vrouw iwel naar. M:aar wie er zich door heen slaat en worstelt, komt er zeker boven op. Niet allen hebben echter zoo veel volharding en ijzeren wil. Van al de Hollanders, die ik bier gezien heb, is geen 40 procent ervaren landbouwer, maar de boeren vinden dat zoo erg niet. Hollanders willen ze altijd wbl hebben; over 't algemeen vjnden ze dat bier zulke nette lui, en daar ze geheel als huisgenooten behandeld worden zijn de farmers zeer op geurige menschen ge steld. Inexperienced (in landb'ouwwerk onervaren) worden even goed geplaatst als experienced (zij, die met landb'ouw werk op de hoogte zijn). 't Kan de farmers niet schelen, als ze maar gewillig en geschikt zijn. Als ze wat Engelsch kennen is 't nog beter, 't Vervelende is, dat ze de dagen te Lang en de loonen te laag v'nden. Ze ver geten, dat de boer de eerste maand niets dan last van hen had. Allen zijn zeer tevreden over behande ling en voeding. Cumberland, 8 Aug. 1924. Woensdagmorgen uit Dijers vertrok ken, gisterenavond (Donderdag) om half twaalf hier aangekomen. Eigenaardig, dat midden dn den nacht alle restaurants open zijn en de straatverlichting in volle glorie, 't Is anders wel een vreemd ge voel als je zoo midden in den nacht dn een wildvreemde plaats alleen uit den trein komt, en niet weet waarheen. Dit was vlak over het station en ik dadht: ik ga hier maar :n. Voornaam' is 't niet, maar 't is keurig zindelijk en goed eten. Ik heb een heel klein kamertje aan de achterkant, heerlijk rustig. Mijn eind-iindruk over 't deel van On tario, dat ik „gedaan" heb, is dat nie mand werkelijk behoeft 'te zijn, als hij alles wil aanpakken. De iw'erkloozen zijn bijna altijd EngelsChen, die niet naar de farm willen en in de steden rondloopen. Vanmorgen naar Mr- Swanson, lid van het provinciale parlement voor wie ik in Londen een introductie had gekregen. Zeer vriendelijk ontvangen en bij wenseht dat ik zooveel mogelijk zal zien. Hij zegt: dit district is niet genoeg bekend en allen gaan door naar Winnipeg of ver der. Men weet er niets van wat hier voor kansen waren. Ze schreeuiwten hier om volk, en in Toronto loopen ze wer keloos rond Hij was zoo blij, dat ik nu zelf eens kwam zien, en vond dat de manier. Hij belde Mr. Hoaring op, de regeeringsver- tegenwoordiger voor Emigratie, voor wien ik ook een introductie had, en deze zal Vanmiddag met mij per auto er op uit gaan en morgen ook, en Zondag dito. Ze willen mij van alles laten zien: farms, die van wildernis tot goede boerderijen zijn geworden en farms in bewerking. Hier zijn veel Denen en Finnen- als far mers. Door William Le Quoux. 16 Ik durfde er nauwelijks naar te zien, uit vrees ongewone belangstelling te ver raden, want ik voelde, dat Phrida op mij lette. Ik nam het tijdschrift op* legde het weer neer en keerde naar Phrida terugi „Ben je klaar vroeg zij. En toen gingen wij samen naar be neden. Gedurende den geheelen weg naar Abbey Road sprak zij nauwelijks; zij scheen buitengewoon bleek en afgemat. Ik vroeg wat haar scheelde, maar zij antwoordde slechts met een .vermloeide, onnatuurlijke stem „Wat mij scheelt Niets, niets, geloof metoch, Teddy Ik keek naar hel mooie ble.eke gelaat aan mijn zij, vol verwondering en tevens vol vrees. Ik beminde haar beminde haar innig en oprecht met geheel, mijn Ziel en toch, door het mes, dat zoo openlijk in dien West-End salon lag, had een vrouw verraderlijk het leven verloren. Had mijn vriend, de voortvluchtige Sir Digby, werkelijk de misdaad begaan De zaak, zonder vooroordeel en met gezond verstand beschouwende, moest ik bekennen, dat ik sterk in zijn onschuld geloofde. Wat zouden de vingerafdrukken aan het licht brengen De gedachte deed mijn adem stokken. Ja, het moest om1 mijzelf tevreden te stellen zou ik trachten op slinksche wijze Ik had eigenlijk morgen verder willen gaan, maar ze willen Maandag een mee ting van de Board of Trade (Kamer van Koophandel) met mij hebben en dus kan pas Maandagavond weg. Ik had graag eerder naar Winnipeg door willen gaan, maar kan hier kostelijke inlich tingen krijgen ook over lumberwerk en lumbercamp (het vellen van boomen in de bosschen). Zoowat vijf uur sporen na Toronto eindigt het landbouwdistrict en beginnen rotsen en bosschen. Na twaalf uur be ginnen de meren en daar spoor je den ganschen dag langs. Prachtig, maar dood- eenzaam. Je ziet geen levende ziel, dan zoo om het uur sporen een kleine neder zetting, tien of twaalf huisjes, een kerk, een winkel en een postkantoortje. Soms ook twee huisjes of één midden in de wildernis. En je verbaast je als je dan ziet, dat de vrouw des huizes toch nog een modern japonnetje draagt, dat er uitziet alsof 't pas bij C. en A. was gekocht. Sommige van die huisjes hebben een radio-toestel op 't dale Aan den rand van 't meer soms een tent met een indianen roeibootje. De menschen in die alleenstaande huisjes zijn in dienst van de C. P. R. als wegwerkers. Ook ziet men hoopen hout, dat is dan in de buurt van lumbercamps gecombineerd met ma chinale houtzagerij. Een enkele keer zie je ook aan het meer een kolenlaadstation. We kwamen ook langs een plaats die White-River heet. Dat is volgens mijn mede-reizigers de koudste plaats in Ca nada. Je merkt trouwens ook hier dui delijk de koelte. In Drijers was het on uitstaanbaar heet, hier is het koel. Ook moest het horloge verzet worden. We kwamen ook langs een Winkel van de Hudson Baay Cy. 't Was een prachtige tocht, vooral langs de meren. Allemaal kleine eilanden en alles dicht begroeid met laag geboomte. Af en toe waren de rotsen zeer hoog, maar gewoonlijk middelmatig. Later weer over Cumberland en omgeving. Heel veel hartelijke groeten van Moeder. Cumberland, 9 Augustus 1924. Lieve allemaal, 't Is Zaterdagavond. Ik zit op de ve randa van mijn hotel en overzie de hoofdstraat van Cumberland naar twee kanten, 't Is volop verlicht. Dwars over de straat zijn draden gespannen waaraan groene en roode electrische lampjes, zoo dat men bij aankomst denkt, dat er een groot feest is. Het staat tooverachtig. Alle winkels zijn hier tot tien uur open. Er zijn enkele mooie winkels bij, maar die steden hebben alle iets rommeligs en slordigs. Je ziet nergens zulke orde lijke en schoone winkels als bij ons. Vooral wat brood en vleesch betreft zou den ze bij ons in de leer kunnen gaan. Voedingsmiddelen zijn hier goedkoop evenals hout (brandstof) en eleetrisch licht. Kleeren zijn hier wel Wat duurder dan bij ons. Maar arme menschen zooals bij ons de armen, heb je hier niet. Ik ben hier in een aardig hotel, maar er komen ook nette werklui eten. Aan der gelijke dingen ^noet je eerst wennen en als' je 't voor 't eerst ziet, denk je dat je niet goed genoeg bent aangeland.' Er is hier ook nog een heel groot hotel, daar komen misschien geen werklui, maar dit is heel netjes. Je ziet Zulke gekke dingen. Ik heb mijn maaltijden meestal hier, maar doordat ik vandaag van 10—4 uit was met de auto, kwlam ik hier te laat voor de lunch en ging verderop in een lunchroom. Twee meisjes-bedienden en één man achter de toonbank, die allerlei soorten ice-cream in glazen deed. Het leek een zeer ondergeschikte man. Toen de meeste klanten weg waren, ging hij ook weg, notabene in een mooie kleine Overland-automobiel, die voor de deur stond. Onbegrijpelijke toestanden. Ik was vandaag op een Finsche neder zetting. Allen homesteaders, sommigen zijn hier 6 jaar, anderen 4 of 2 jaar weer anderen nog korter. Er zijn zeer vele Finnen hier. De dienstmeisjes hier in 't hotel zijn ook Finnen. Ze zijn de vingerafdrukken van mijn meisje te verkrijgen en te vergelijken met die, welke in Sir Digby's kamers gevonden waren. Maar hoe Ik dacht er voort durend over na, terwijl de auto Apsley House voorbij snorde, het park in en den weg op naar St. John's Wood. Han delde ik eerlijk Ik verdacht haar, dat wil ik toegeven toch voelde 5k, dat ik spionnenwerk verrichtte, ind'en ik het een of andere voorwerp, dat zij had aan geraakt, een glas of iets anders met een gladde oppervlakte, zou trachten te onderzoeken. Het was een vreeselijke ge dachte maar ik moest iets doen om het vermoeden, dat gewoon een obsessie voor mij werd, op de een of andere wijze te vernietigen. Wat voor onzin ik uUkraamde in de groote, tvtrdadig gemeubileerde salons der Leslies weet ik niet meer. Ik kan mij alleen herinneren, dat ik naast een meisje zat, wier haar leven even onbe stemd en kleurloos was als haar geest en dat ik mijn thee dronk, terwijl ik naar haar vervelend gebazel zat te luisteren over een Cook's reis door Holland en België. De geachte heer Cook heeft heel wat theeklets op zijn geweten onder de schoone sekse Onze gastvouw was een dikke, opzich tig gekleede, tyrannieke dame, de vrouw van een groote manufacturenzaak, die, na haar oudste dochter uitgehuwelijkt te hebben aan iemand met een pas gekochte titel, vast en zeker geloofde, dat zij nu lot de eerste kringen behoorde, dank zij de betaalde paragrafen in zekere och tendbladen. Het is waarlijk verwonder lijk, wat een halve guinea al niet doen zeker nog maar kort hier, wflnt ze spreken nog geen woord Engelsch. Men is hier zeer op de Fjnnen gesteld en als ik ze zoo zie, vind ik ze ook zeer sympathiek. Op sommige farms, wöar ze aan het ontginnen zijn, zie je zulke beschaafde Finsche vrouwen, net zooals je wel eens op plaatjes ziet. Ze blijven erg op hun taal en gewoonten gesteld en hangen zeer aan elkaar. Sommige vrouwen spreken in 't geheel geen En gelsch, daar ze nóóit met Engelschen in aanraking komen. Overal zijn gou- vernementsscholen en ook overal kerk jes. We zijn vandaag door bosschen gegaan en langs onberijdbare wegen en door kleine riviertjes, echt een toer in Canada. Ze sparen hun auto's nooit. Mor gen gaan we Iwleer en Maandagmiddag heb ik een meeting met de Board of Trade van Cumberland ter bespreking van mogelijkheid voor het plaatsen van werkvolk, dat later een eigen homestead krijgt en eerst door werken Wat moet verdienen. Ze waren zeer op die meeting gesteld, en dus moet ik blijven tot na die meeting en ga Dinsdagmorgen 9 uur van hier, bén 's avonds half negen in Winnipeg, waar ik brieven zal vinden. In Winnipeg zal ik wel minstens 1 week of 10 dagen werk hebben. Ik houd D. geregeld op de hoogte waar ik ben en ga van Winnipeg naar West-Manitoba...- 't Is Zondagavond half elf. Vanmorgen 10 uur aan de ril gegaan en Vanavörid 10 uur thuis. Vanmiddag bij een echte homesteader thee 'gedronken. Een Schot, die 21 jaar hier was en in de Wildernis begonnen. Die menschen leven nog echt zooals wij er van lezen, 's Winters jagen en met drie honden voor de slee over de meren gaan. 'k Heb er kieken van gezien. Zij hadden 3 kleine jongens, tus- schen 8 en 12 jaar oud. Als die er 's mor gens op uit trekken brengen ze hun moeder over een paar uren eenige vis- schen thuis, die 2—3 p. wegen ieder. Ook zijn we langs lumbercamps geko men. Ik heb hier een goed inzicht in dat ruwe leven gekregen. Zal jullie alles later wel vertellen. Heel veel liefs van Moeder. RECHTZAKEN, ZIER1KZEE. Door den kantonrechter zijn op 1 Oct. 1.1. veroordeeld wegens: Overtreding motor- en rijwielufet: P. K., 39 j„ reiziger te Goes, bij verst., f2 'b. s. 2 d. h.; W. J. B., 38 j., landb. te D'dijke, bij vers,., f 3 b. s. 3 d. h.; E. C. S., 24 j., landb. te Scherpenisse, bij verst., f 3 b. fc. 3 d. h,; W. S„ 27 j., arb. te Oosterland,» bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; J. v. d. Z., 38 j„ arb. te Nieuwerkerk, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; A. M. B., 25 j., arb. te Ouwerkerk, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; C. H. d. G., 27 j., pakh.knecht te Z.zee, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; M- O., 27 j., landarb. te Nieuwerkerk, bij Verst., f2 b'., s. 2 d. h.; J. M- v. d. W„ 20 j., land arb. te D.dijke, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; P. K., 33 j., chauffeur te Bruinisse, f 15 b. s. 15 d. h.G. de Wi., 31 j., chauf feur te Bruinisse, f 15 b. s. 15 d. h. Overtri alg. pol.-verordvan de gem. Zonnemaire: J. M- L., 41 j., straatmaker te Roermond, bij verst, f3 b. s. 3 d. h.; A. F. S., 14 j., bakkersknecht te Nieuwerkerk, zonder toepassing van eenige straf; A. t. B., 51 j., koopman te Watergraafsmeer, bij verst., f4 b. s. 4 d. h. Overtr^v/an de algpol.-üerord voor de gem. Ooster- land: A. L. K., 36 j., paardenkoopman te Z.zee, bij verst., fl b., s. 1 d. h. Over treding van de alg. pol.-verord Uoor de gemeente Br,haven: A. W. K., 37 j., te Br.'haven, bij verst., f25 b. s. 25 d. h. Overtr. van de alg. pol -verord. van de gem. Z.zee: J. F. B., 20 j., z.'bL te Z.zee, f2 b. s. 2 d. h. Overtrvan de jachtwet 1923: M. B., 41 j., koopman te Bruinisse, bij verst., f15 b. s. 15 d. h.; J. K., 40 j., arbeider te Burgh, f20 b. s. 20 d. h. Overtr Visscherij-regl.: N. B., 21 j., schippersknecht te Aerelbeeke (Bel gië), f10 b. s. 10 d. h.; C. S., 27 j., schipper te Gent, bij verst., f10 b. s. 10 d. h.; H. M,. 20 j., schippersknecht te Antwerpen, bij verst-, f10 b. s. 10 d. h. kan tegenwoordig om iemand vooru't \n „society" te brengen. Voor een guinea kan iemands aanwezigheid bij een diner of op een receptie bereikt worden of wordt het vertrek uit de stad aan de wereld in bet algemeen kenbaar gemaakt in een kolom heelemaal alleen voor je zelf, naast eene, waarin over de hoogsten itj den lande gesproken wordt Het pat-, véhu-ac'hlige van de society-kolom zou werkelijk vermakelijk zijn, als het er niet zoo erg dik boven op lag. De Leslies waren een goed voorbeeld van den eer sten middenstand, die wanhopige pog:n- gen deden om door de aristocratie opge nomen te worden. De oude heer had een kaal hoofd en leed erg gewichtig, droeg altijd een gouden lorgnet en 'n fantaisie- vest. Hij bracht zijn winkel-manieren mee in zijn salon en had de gewoonte op echte winkelbediende-wijze zijn handen te wrijven, Wanneer hij beleefd tegen zijn gasten wilde Zijn. Zijn vrouw was een schreeuwerig en onmogelijk mensch die volgens sommi gen achter de toonbank in een klein win keltje in Cardiff had gestaan, en nu de arme werkster in 't reusachtige magazijn van haar man slechts als geldmakende machines beschouwde. Door herhaalde be zoeken aan bazaars en dergelijke wel dadige instellingen, had zij kennis ge maakt met een paar adellijke dames, die zij altijd aanhaalde in haar gesprekken met „Lady zoo en zoo zei onlangs tegen mij" of zooals mijn vriendin Lady Violet altijd zegt. Zij had mij eindelijk ontdekt, ofschoon ik getracht had onopgemerkt te blijven en stond voor mij als een doffer met op- P- S., 51 j., te Gent, bij verst., f10 b. s. 10 d. h. Oüertr van de Arbeidswet 1919: M. B„ 36 j., schilder te Z.zee, bij verst., f20 b. s. 20 d. h. Wegens dronkertschap; C. d. B., 24 j., schippersknecht te Raams- donkveer, bij verst., f10 b., s. 10 d. h.; C. L. R., 55 j., marskramer te Rotter dam, bij verst., f10 b. s. 10 d. h.; C. J. K„ 19 j., veldarb'. te Dreischor, bij verst,, f10 b'. s. 10 d. h. Straatschenderij: M. v. d. W., 39 j., landb. te Haamstede, bij verst., f10 b. s. 10 d. h.; M. J. A. v. d. B„ 17 j., arb. te Haamstede, fl b. s. 1 w. t.s.; H. M. D., 17 j., arb'. te Haamstede, fl b'. s. 1 w. t.s.; A. K„ 16 j., smidsleer ling te Burgh, fl b'. s. 1 w. t.s.; F. S., 21 j„ arb. te Burgh, f3 b. s. 3 d. h. Vrijgesproken: C. P. B. M. M., 49 j., winkelier te Zierikzee. Ter openbare terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van 3 Oct. jJ. werd o. m. behandeld de zaak tegen A. J. van A„ fabrikant, 39 j., wonende te Zierikzee, wien ten laste gelegd Werd, dat hij op 2 December 1922 te Zierik zee aan ambtenaren der accijnsen met geweld den toegang tot zijn fabriek heeft geweigerd en verhinderd door schoppen en dreigementen. Eisch: hoogstens f300 boete, te vervangen door ten minste 1 dag en ten hoogste 1 jaar hechtenis. Uitspraak: f10 boete, subs. 10 d. h Ter apenbare terechtzitting der rechtbank te Middelburg, strafkamer, van 3 Oct. j.l., werden o. m. behandeld de zaken tegen: W» H. van L„ 49 jaar, winkelier, Wonende te Zierikzee, beklaagd van het op 1 Juni 1922 te Zierikzee tabak in voorraad gehad hebben, zonder daarvan een schriftelijke aangifte in te leveren bij den ontvanger der accijnsen te Zierikzee. Eisch: Boete Van f300 tot f1000, te vervangen door minstens 1 dag en hoogstens 1 jaar hechtenis. A. J. van A„ 39 jaar, fabrikant, wo nende te Zierikzee, beklaagd, dat er op 1 December 1922, om 9 uur n.m. in het bedrijf van fabrikant, bedoeld bij art. 22 Tabakswet, bedrijfsarbeid ïwerd ver richt. Eisch: Boete van f25 tot f300, te vervangen door minstens 1 dag en hoog stens 1 jaar hechtenis. D. F. Wl, 42 jaar, fabrikant, wonende te Zierikzee, beklaagd dat hij op 18 November 1922 te Zierikzee uit zijn fa briek heeft uitgeslagen een kistje met 50 sigaren, zonder verpakt te zijn en voorzien van vereischte zegels en zon der in zijn register van die uitslag aan- teekening te doen. Eisch: Boete van f100 tot f1000 en f50 tot f 1000, beiden te vervangen door minstens 1 dag en hoog stens 1 jaar hechtenis. De uitspraak in die zaken werd bepaald op 17 Novem ber a.s. t. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand September. KERKWERVE. Geboren: 2. Marinus, z. van J.s den Boer en C.a Slager; 13. Een levenslooze dochter van J.n Klompe en J.a J.a van As. Gehuwd: 10. J.n Hart, 45 j., Wfedn. en E. Malipaard, 39 j., j.d. Overleden: 11. Adriana Cornelia Tuijn- man, 57 j., echtgenoote van KI. de Jonge. HAAMSTEDE. Geboren: 7, Willem, z. van Johannes Janzen en 'Anina Zeeven; 7, Adriana Maria, d. van Jan Zijta en Lena Pieternella van Strien; 15, Lena Magdalena, d. van Willem Clement Fok ker en Cornelia Jaooba Straaijer; 28, Cornelis Pieter, z. van Balthazar Rem mers en Suzanna van der Linde. Overleden: (te Kerkwerve) 31 Aug., Jan van den Hoek, 46 j., echtgenoot van Lena Pieternella L'inders; 15 Sept., El'sabeth den Boer, 79 j„ wed. van Cornelis Visser; 15, Georgeus Lodewijk Beuzenberg, 60 j.; 21, Jan van der Werff, 83 j., echtge noot van Pieternella Bom; 30, Cente Krij ger, 56 j„ z. van Cente Krijger en Jaooba Elenbaas. BURGH. Geboren: 6, Elizabeth Johanna Bartalina, d. van Marinus Adriaan Beije en Centina Elizabeth Hogerland. gestoken veeren; zij deed haar best gees tig le zijn ten koste Van een bescheiden getrouwd vrouwtje dat dien middag haar gast was geweest en zooeven was weg gegaan, na mij de hand te hebben ge drukt. Vrouwen van het kaliber van mevrouw Leslie hebben gevaarlijke tongen. Zij ko men uit het niets te voorschijn en ver beelden zich door hun ruime middelen onderdanigheid en populariteit te kunnen afdwingen. Wee de andere vrouwen, welke hun jaloezie opwekken, want hun reputatie wordt verdoezeld en bevlekt door het kleinziepg geloof, dat het ver spreiden van laster het beste bewijs van opname in de groote wereld is. Eindelijk raakte ik haar kwijt, dank zij 't binnentreden van een eleganten jongen man, den jongeren zoon van een wel bekenden pair, voor wien zij natuurlijk dadelijk al haar lachjes over had en ten laatste bevond ik mij met Phrida in de vestibule. Ik ademde vrijer, toen ik eindelijk :n de frssche lucht kwam en de auto instapte. „Die menschen zijn onmogelijk, Phrida", barstte ik eindelijk los. „Zij zijn het or dinairste stel, dat :k oo:t heb bijge woond". „Ik ben het geheel met je eens", zei zij, terwijl zij het bonten dekkleed over haar knieën trok, „maar het zijn oude kennissen van mijn moeder en daarom ga ik ze nu en dan opzoeken". „Ochzuchtte ik, „ik veronderstel, dat de oude lapjesman wel een titel zal koopen op de uitverkoop dit jaar ter gelegenheid van 's konings verjaardag Overleden: 1, Janna van der Voorde, 75 j., echtgenoote van Hendrik Speel man; 7, ChTistina EL'zabeth Verton, 45 j., d. van Lourens Jan Verton en Anna den Nijs. j - ZONNE)MAIRE. Geboren: Leentje Cor nelia, d. van M- C. Quist en J. van Leeuwen; Willemina Cornelia, d. van M- P. van Popering en P. de Wit; Anthonis, z. van A. van Dienst en J. Schiettekatte Stoffel, z. van A. van den Berge en P. van Almkerk. NOORDGOUWE. Geboren: 6. Willemijn- tje, d. v. L. J. van Gastel en L'. Gast; 19. Maria Martina, d. v. A. de Bil en A. M. Nuijens. i j ff j Overleden: 10. Jannetje Muberdina Ro- meijn, 84 j., d. v. P. Romeijn en M- de Wilde. j- DREISCHOR. Geboren: 3. Maria, d. v. L. Hofman en C. Daane: 5. Johannes, z. van P. Berman en van L. M- V. d. Zande. Overleden: 30. Jacobus Kip, 61 j., echt genoot van Janna Blom. OUWERKERK. Gehuwd: Pieter Vijver berg, 32 j. jm„ en Leendrina Helena Bo- lijn, 25 j. jjd. Overleden: 5. Cornelia Willemina Wa- gemaker, 58 j„ echtgenoote van Maarten Timmerman. OOSTERLAND. Geboren: 8. Wilhelmina Cornelia, d. v. J. M. v. 't Noordende en L. Hendrikse; 11. Leentje, d. v. M- Kwaak en J. v. Popering; 12. Martina, d. v. W. v. d. Maas en A. P. Stoutjes- dijk; 15. Cornelia Dirkje, d. v. J. Lems en E. Stoutjesdijk; 13. Cornelia Pie ternella, d. v. M. Dorst en P. Heijb'oer; 27. Lieven, z. v. Hendrik Verhoek en J. F. Tintel. i BRUINISSE. Geboren: 14. Maarten, z. v. Joh.s Anth. Verspoor en T. Kik; 20. Pieter, z. v. Joh-s van den Berg en II de Waal (woonachtig te R'dam)2* Neeltje, d. v. Adr. Jumelet en J. van der Male; 22. Jannetje, d. v. J.n van den Berg en Joh.a Zoeter; 26. Willem, z. v. D. Hanzen en Hendr. van Popering. Overleden: 19. Cornelis Okkerse, 65 j., echtgenoot Van C. Stein; 24. Johannis de Waal, 67 j., echtgen. Van KL van den Berge; 28. Johannes Jacobus Vijverberg, 23 j., ongeh. z. v. M. Vijverberg en J. C. Capelle. STAVENISSE. Geboren: 4. Cornelis Jo hannes, z. V. J. L. Bernhardi en Adriana Lukaart; 18. Arie Johannis, z. v. P. J. Hage en P. J. Koeman; 26. Cornelia Pie ternella, d. v. C. Bil en Fr. Paasse. Gehuwd: 4. Jan v. d. Reest, 27 j., j.m. en Maatje H. Stoutjesdijk, 21 j., j.d.; 11. Cornelis Dorst, 19 j., j.m. en Bertha Slager, 21 j., j.d. Overleden: 30. Aug. Leendert G. Tuijn- man, 72 j., wed. van M. J. Droogendijk; 16 Sept. Pieter Wesdorp, 34 j„ echtg. van T. W. v. Zetten; 20. Abraham C. v. Zorge, 82 j., echtg. van D. M. Kievit. SCHERPENISSE. Geboren: 30. Matu e- us Gerard, z. v. Leendert de Kwftk Koü- laard en Johanna Langejan. Overleden: 8. Adrian» Kwaak, 51 j., echtg. van Gerard Aldriesse; 26. Pieter Suurland, 59 j., ongehuwd; 27. Mattheus Gerard de Kwak Koolaard, 82 j., "wfëdn. van Willemina Suurland. ST.-jMAARTENSDIJK. Geboren: Adri ana, d. van I. Jasperse en C. M- Scher penisse; Adriana Maria, d. van J. van den Hoek en van M. Bontenbal; Johannes, z. van C. Franke en J. C. de Witte; Dina Jacoba, d. van J. Knuist en K. J. Hage; Leintje Rachelina, d. van J. M. Franke en M. C. Huijssen; Jannetje Grietje, d. van L. Bolier en M. J. Hage; Adriaan Abraham, z. van M. A. Joppe en M. van Zetten; Willem Dirk, z. van C. Voshol en M. C. Epker. Overleden: Maatje Pieternella, 13 j„ d. van J. Geldhof en C. J. v. d. Werff; Adri ana Kok, 79 jaar, echtgen. van J. van Nieuwenhuljze; Adriaan Neleiward Snouck, 89 j., wedu!wjn. van L. C. van Dijke. en dan krijgt zijn dikke vrouw tenminste een tinnen handvat aan haar naam." „Werkelijk, Teddy, je bent verschrik kelijk", antwoordde mijn meisje. „Ik ben beniewd, wat zij zouden zeggen, als ze je zouden hooren". „Dat interesseert me in 't geheel niet", antwoordde ik eerlijk, „ik spreek tocb de waarheid. Het gouvernement verkoopt maar titels aan wie ze koopen; :lr ge loof dat maar heel weinig menschen, d'e ze echt verdienen, ze krijgen. „Niemand kan tegenwoordig iets bereiken als het geld de ruggeduwer niet is. De grootste zwendelaar, die ooit in Treadneedlestreet geloop en heeft kan in den adelstand wor den opgenomen, onder voorwaarde, dat hij getrouwd is en geen zoois heeft. Zooals de oude Leslie zijn katoentjes, linten en kanten koopt, Zoo koopt hij zijn titel ook. Misschien heeft hij wel lust Pair te worden ook en dan kan hij zich Lord Koopje tot Uitverkoop noemen". Phrida lachte hartelijk om mijn bitter sarcasme. Eigenlijk dacht ik onder het u'ten van die bittere gevoelens aan geheel andere dingen; n.l. op welke wijze ik het best de vingerafdrukken kon krijgen van de vrouw, die mijn toekomst zoo geheel en al in handen 'had. Ik was Vast besloten mij te overtuigen van de onschuld of kan ik de woor den neerschrijven van de scihuld yan mijn meisje. En terwijl ik naast haar zat, ademde ik weer dien zoeten, bedwel menden geur in de odeur Van h«t drama. /at (Wforilt vervolQil.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5