Zierikzeesclie Nieuwsbode RHEUMATIEK. Uit Stad en Provinole. WONDERE GENEZING B IJ VOEGSEL behoorende by de van Vrijdag 3 Oet. 1924, no. 11141. BUITENLAND. Leopold en Loeb. De twee jeugdige moordenaars Leo pold en Loeb, die nu voor de rest van hun leven in de staatsgevangenis van Illinois zijn opgeborgen, vertoonen de symptomen van depressie en een neiging tot religie, die volgens den gevangenis directeur normaal zijn bij nieuwe gevan genen. De dagelijksche routine van het gevangenisleven brengt hun hooggfespan- nen zenuwen in de War. Leopold en Loeb bijv. klagen steen en been over de gevangenisbei, die alle werkzaamheden en maaltijden, alsook het opstaan, naar bed gaan en het wandeluur in- en uit luidt, stipt op tijd, zonder haperen, ge biedend en zonder mededoogen. Zij zijn zeer terneergeslagen en hebben in hun brieven naar huis verzocht om godsdien stige voorlichting, ten einde geestelijk in evenwicht te komen. Loeb heeft blijk baar nog ambitie genoeg om in het vrije uur het fanfarecorps der gevange nen te dirigeeren en in jazz-geheimen in te wijden. Voor het overige zou hij den wensch te kennen hebben gegeven door goed gedrag het privilege te mogen verdienen om tot assistent van den medi cus, die aan het hoofd der psychologi sche afdeeling der gevangenis staat, te worden benoemd. Leopold daarentegen wenscht op de boerderij der gevangenis werkzaam te Iwtorden gesteld. Intusschen heeft de directeur, naar de „Paris Times" meldt, voorspeld dat de jongens niet langer dan vijftien jaar zullen leven, omdat hun zenuwen te zeer gespannen zijn, ook in wat voor hen normale omstandigheden zouden zijn om de depressie van het gevangenisbe- staan te kunnen bestrijden. Het gemiddel de leven van den levenslang-veroordeel de in de gevangenis duurt blijkbaar 20 jaar. iMaar volgens den directeur zullen Leopold en Loeb dit niet halen. Orerstrooroing fn de Ver. Staten. Vele Atlantische kustplaatsen der Cen trale en Zuidelijke Staten van Noord- Amerika zijn geteisterd door een hevi- gen storm, gepaard gaande met een zwaren regenval, die tot ernstige over stroomingen leidde. Aanzienlijke schade werd aan eigendommen berokkend. Meer dan een dozijn personen zijn omgeko men. In het Oosten van Pennsylvania, waar pile rivieren buiten haar oevers traden, verdronken voor zoover bekend, 8 personen. Te Hazelton in denzelfden staat liepen 18 «nthracietmijnen onder water. In een andere plaats spoelde een deel van de spoorbaan weg, waarbij de locomotief van een trein, met machinist en stoker er op, door den geweldigen vloed van de hooge spoorbaan werd ge slagen. Te Richmond (Virginia) moesten aan den oever alle werkplaatsen, magazijnen en woonhuizen Worden ontruimd, daar de plaatselijke rivier zoo hoog gestegen was. De storm deed de rivieren vervaar lijk zwellen. Het Iwlater in de haven van Baltimore steeg tot een sinds jaren ongekende hoogte. Ook in de plattelands districten rondom Washington richtte de regenval belangrijke verwoestingen aan. Een kleine rivier nabij Oneida (New- York), welke normaal 50 voet breed is, verbreedde zich tot een halven mijl en overstroomde het bewoonde gedeelte van het naburige dal. Nabij Utica moesten op den hoofdweg talrijke auto's pan hun lot worden overgelaten en de inzitten den moesten haastig een veilig heenko men zoeken. Hoog water Wordt ook gemeld uit het bovendal van de Mohpwk-rivier. Te Nejwj- York had de wind een snelheid van 95 mijl per uur. De storm was zoo hevig, Nog enkele by zonderheden over da kerk vjui Bnrgh, uit vroegeren en lateren tyd. dat de groote White Star-boot de „Olympic" de eerste poging om de haven binnen te loopen, moest opgeven. Bij het achteruitvaren wièrp de boot zooveel modder op, dat men aanvankelijk voor een stranding vreesde, doch een poos later kon de boot de pier bereiken. Dinsdagmorgen vroeg werd in het Noorden van Nieuw-Engeland een lichte aardbeving waargenomen, die vermoede lijk in het dal van de St.-Laurens haar centrum had. De schok werd in verschil lende deelen van den staat Maine ge voeld, voornamelijk aan de Canadeesche grens; in eenige plaatsen werden de inwoners uit hun slaap gewekt. Ter zelf- der tijd werd in de lucht een electrisch verschijnsel waargenomen, dat de ge leerden niet kunnen verklaren. Te Port land (Maine) zag men een schitterende flikkering aan het uitspansel, hetgeen de plaatselijke sterrekundigen niet aan een meteoor toeschrijven. BINNENLAND. Salarissen onderwijzers. Het hoofdbestuur der Unie van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen in Ne derland heeft zich met een adres gewend tot den minister van O., K. en W., in welk adres het nogmaals den Minister wijst op de gevaren, die het onderwijs bedreigen bij een nieuwe verlaging der salarissen. Het meent, dat thans voor verreweg^ de meeste onderwijzers de uiterste grens bereikt is en dat bij ver deren teruggang de positie Van den on derwijzer weer zal worden .gelijk vrpe- iger een ^oestand van min of meer fat soenlijke armoede. Adressant meent dan ook in elk geval erop te moeten blijven aandringen, dat de grondsalarissen in minimum en maxi mum met twee honderd gulden verhoogd worden boven dé door de regeering voor gestelde .cijfers. Dit is mogelijk, wanneer de ongehuwde ambtenaren op gelijken voet behandeld worden als de ongehuwde onderwijzers. Het debat Snijders—Van Imbden. i Overschreeuwd. (Hel tooneel speelt s aOjnds in den Haagschen Dierentuin 30 Sept. 1924. n.rn. 9 uur. De apen-. Laten die beroerde pape- (gaaien toch' uitscheiden, met hun einde loos gekakel. Is dat een behoorlijk ge drag in den avond? Oppasser, vraagt die kakatoes te zwijgen! Oppasser: Het zijn met de papjes, jon gens, het zijn de pacifisten, die h:er ver gaderen n.m. 9.15 uur- De 'wolden: Oppasser, het wordt te bar met die apen, in de wildern s zouden ze niet durven zoo te krijschén. Laat ze stil zijn. Oppasser: Ik kan er niets aan doen, vrienden. Het zijn de pacifisten, die ge neraal Snijders in de gelegenheid stellen zijn meening te zeggen n.m. 9.30 uur- De papagaaien: Wee ons, staat het oerwoud in brand? Wat huilen en loeien die ellendige wolven vanavond; alleen aan zulke bloeddorstige beesten geeft de natuur zoo een vreeselijk geluid! Oppas ser, dwing hen tot stilte! Oppasser: Mis, kinderen, dat zijn de pacifisten, die generaal Snijders* repliek in fair debat aanhooren. Hé, hé, 'w'ie sluipen daar weg, hallo, wie daar I Sombere schaduwen beuende en stot- terende): Wij zijn booze geesten, voor j dezen avond uit de onderwereld ontke- tend, omdat Lucifer uit de roo.de kranten meende te lezen, dat er bij al die mili- t tairistische aanhangers van Snijders wel x wat propaganda van moord etc. te maken viel. Maar bij de h.h. pacifisten verge- leken maken we 't ongewenschte figuur van stille boschnymphj esterug, terug, t naar de vredige rust van ons pandemo- j nium (Verdwijnen.) Aldus „Wijsneus" in Z1ERIKZEE. Op het Bureau der Kamer van Koophandel te Middelburg ligt voor belanghebbenden ter inzage een afschrift van het Decreet van de Fransdie regee ring, waarbij de invoerrechten op ver schillende levensmiddelen zijn verlaagd. Eveneens kan aldaar inzage worden ge nomen van een schrijven van de Ameri- kaansche Export Kamer van Kooiphandel te Amsterdam inzake het bevorderen van relatiën voor Hollandsche firma's met de Vereenigde Staten. BURGH. Spoedeischende vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 30 Sept. j.l. Aanwezig alle leden. De waar nemend voorzitter, dhr. Heule, opentj wegens ongesteldheid van den voorz., de vergadering én spreekt den wensch uit, dat de voorzitter spoedig hersteld moge zijn. Hij herinnert met enkele tref fende woorden de ramp, die de ge meente getroffen heeft en stelt voor de lezing der notulen van de vorige vergadering te verdagen tot de volgende. De oorzaak dezer avond-vergadering is, het aanstellen van een taxateur-gevol machtigde van gemeentewege inzake de schatting der overblijfselen \\an den uit- gebranden toren. B. en W. stellen voor daartoe te benoemen dhr. Joh. Hoogen- boom, architect te Renesse, .die als des kundige van dergelijke zaken volkomen op de hoogte is. Dhr. Landegent juicht dit voorstel toe, daar dhr. Hoogenboom ook door het kerkbestuur als taxateur van de overblijfselen der kerk is aan gewezen. Met algemeene stemmen wiordt dhr. Hoogenboom als zoodanig benoemd. Van de benoeming zal zoo spoedig mo gelijk mededeeling gedaan worden aan Ged. Staten, dhr. v. Dijk, als vertegen woordiger der betrokken Assurantie-Mij- en dhr. Hoogenboom. De voorzitter zegt, dat in het gewelf onder de kerk alle kappen der gemeentelantaarns op een na, welke in herstelling w'as, benevens de draagbaar, die bij begrafenissen ge bruikt worden, vernield zijn. Spreker zegt, dat aanschaffing van een nieuwe baar èn lantaarnkappen urgent is en vraagt namens B. en W. daartoe machti ging van den Raad. Dhr. Fokker stelt voor de lantaarnkappen in zink, dus niet in blik te doen vervaardigen, als zijnde een sterkere constructie en eerst naar den prijs te informeeren, waar mede de Raad aceoord gaat. Dhr. Kloet wijst er op, dat z. i. de draagstokken der nu verbrande draagbaar wel Wat te dik waren, Wat bij het dragen nogal last veroorzaakte. De voorzitter zegt, dat met de opmerking van dhr. Kloet reke ning gehouden zal worden. Het voorstel tot aanschaffing van een en ander wordt daarop met algemeene stemmen aangeno men. Hiermede is de korte agenda afge- loopen. Daar bij de omvraag niemand het woord meer verlangt, iwlordt de vergade ring door den voorzitter gesloten. RENESSE. De reizende bibFptheek is voor deze gemeente weer toegezonden: Deze instelling van het Nut voor 't Al gemeen beoogt gedurende de lange win teravonden, wanneer het werk op het land bijkans stil ligt en veel tijd thuis wordt ""doorgebracht aan het leesgrage publiek goede, degelijke lectuur te ver schaffen. Van de lezers wordt slechls een gering leesgeld (naar ik meen 3 cent per boek en per week) gevorderd. Uit het groot aantal boeken, dat verleden jaar door lezers is aangevraagd is gebleken, Jioezeer deze instelling in den smaak viel. Romans, werken voor. de jeugd, popu- lair-wetenschappelijke werken, boeken op het gebied van techniek, ambacht-, land- l en tuinbouw en tijdschriften, zie daar wal de reizende bibliotheek bevat. De heer Joh. Hoogenboom heeft zich wederom beschikbaar gesteld tot uitrei- king der aangevraagde lectuur door het lezend publiek. NOORDGOUWE. De alhier gehouden Scherm valt.) x collecte voor 't Ned. Roode Kruis heeft 't Hdbl. f opgebracht een bedrag vpn f20,675. i In 1583 verdiende de timmerman Jan 1568 en eindelijk de laatste pastoor, zoo- Het dorp Burgh is ongetwijfeld een zeer oude piaats, waarvan reeds gespro ken wordt in 1229. De kerk, die er een- 1 maal stond vóór de nu afgebrande ge bouwd Werd, moet dus van hoogen ouder dom geweest zijn. Dit blijkt reeds daar uit, dat zij in 1670 door oudheid voor J j een deel ingestort was, evenals de ge- heele toren, terwijl het toen nog over blijvende zoo oud en vervallen was, diajt zij voor den dienst niet meer bruikbaar was en men in eene schuur ging prediken. In de no tuien van de Staten van Zeeland van 29 Juli 1670 werd een en ander mede gedeeld en vroegen de ambachtsheer, schout en schepenen der heerlijkheid om steun tot opbouw. 1 Gelijk bekend is, werd 25 Mei 1671 de eerste steen van bet nu geteisterde ge bouw gelegd en kwam het in 1674 gereed. De datum van inwijding is, vreemd ge noeg, in het kerkelijk aktenboek niet ajqn- geteékend. In de rekeningen van de geestelijke goe deren op Schouwen en Duiveland uit het laatst der 16e eeuw vindt men enkele posten betreffende destijds uitgevoerde herstellingswerkzaamheden. Zoo werden er in 1580 reparaties aan gedaan. In 1581 leverde Jan" Dircxe, glazenmaker, voor f20,30 een nieuw raaan Én de kerk, groot 190 voeten 4 grooton de voet, en nog twee ronde glazen voor. 5 schellingen. Ghks Hooffken f 120 wegens herstellim- gen en levering van hout aan 't gebouw. In 1584 werden aan de Noordkapei en aan „de aohterkerke" achttien glazen ge- maakt. In 1585 werd wegens herstel we- I der f62,775 aan de kerk ten koste ge- tegd en in 1592 werd aan den toren zelfs j f300 verwerkt, voor die dagen aardige sommetjes, die bewezen, dat destijds het gebouw al tamelijk in verval was. j Hoe de kerk er toen uitgezien beeft, is niet nauwkeurig meer te zeggen. Tocih geeft een der platen, voorkomende in het hoogst zeldzaam geworden werk „Spe culum Zelandiae", dat van omstreeks 1660 dagteekent en waarop „De Baander-heer- iijkheidt Haamstede" te zien is, nog een gezichtje op Burgh. Daaruit blijkt, dat de oude kerk midden op het dak een toren- ver wij iWeten, Maarten Maartensz. Back, die ,in 1568 in functie trad. Met name genoemde, in die oude kerk aanwezige altaren (Waren die van de H. Drievuldigheid, van den H. Willebrord en van de H. Catharina en Barbara en de H. Maagd. Onder de daaraan verbon den bedienende geestelijken treffen we bekende namen aan, zooals van Cornelis Ockers,, Hubrecht Claasz. Bolle, Jacob Zeeman, Cornells Boom) e. a. In het midden der 16e eeuw iwlordt de Zierikzeesche stadssecretaris Lieven An- thonisz. van Burgh', die voor een groot deel ambachtsgerechtigde van Burgh was. genoemd ais de begeving hebbende van eene vlcarie aan het Sint Wülebrords altaar. Dit een en ander voor zoover het de tje diroeg, dat het koor lager was dan oude kerk van Burgh betreft, de kerk en dat een vierkante toren met Over het nu verwoeste gebouw! is het hooge spits naast het gebouw stond. publiek reeds genoegzaam ingelicht. Al- Pastoors en andere geestelijken uit den leen willen iwe nog in herinnering bren- Katholieken tijd zijn er genoegaaam be- t gen» dat een opschrift er van getuigde kend van deze aan de H. Maagd gewijde dat in 1773 de kerk gewit en van nieu- kerk. t we leien voorzien is door Comelds Look- Als pastoors vermelden we Heer Jan Pie- man en Cornelis Phernam'bucq (uit Zie- tersz. tot 1486, Dirk Cornetisz. van der nikzee). Dan was er nog een steentje Vesten tot 1499, Boudewijn Jacobsz tot waarop stond: Jacobus van Aller, schout j--~ r.r..,s.*rrA ,.ra*A Ta. van Burgh, 1773, m1. 10, d. 22. Laatstge- 1504, die toen opgevolgd werd door Jo- hannis Janse. In 1523 wordt genoemd Jacob Arnoudsz. de Graeff. Verder vindt men Johannes Parsijser, die in 1536 over leed en opgevolgd werd door Symon Anthoniisz. van Haemstede; toen volgde Sebastiajftn Lam, die reeds van 1538 tot naj/ «vin 1540 vervangen werd door Anthonis den vloer van het Zuiderkruis van het Boeye (uit het Zierikzeesche geslacht). gebouw ontstaan, waardoor een ambachts- Dan Willebrord Cornelisz. van 1558 tot heerlijke grafkelder zichtbaar werd. die noemde, die schout en dijkgraaf van Burgh [en Westland was, Woonde op Kraaienstein, waar meüir schouten zijn gehuisvest geweest Tengevolge van het instorten van de kap der kerk is ook! eene opening in ZONNEMAIRE. De reclame-bioscoop avond van de erven de Wed. van Nelle te Rotterdam, Woensdagavond voor een stampvolle zaal in café v. Splunter ge houden, is uitstekend geslaagd. De thee- en koffiefilm gaven ons een duidelijk beeld hoe die genotmiddelen verbouwd verscheept en hygiënisch in de fabriek behandeld worden. In de pauze werden de bezoeksters onthaald op een geurig kopje van Nelle's koffie. Vermelding dient nog de schitterende natuurkleurenfilm uit Zuid-Frankrijk. OUD-VOSSEMEER. Openbare raadsver gadering, gehouden pp Dinsdag 30 Sept. 1924. Voorzitter de burgemeester; aan wezig alle leden. De heer Ooms vraagt of er geen punt op de agenda is verge- 4 ten. De voorzitter meent dat dhr. Ooms de kermis bedoelt; hedenmorgen is dit nog ter loops 'besproken en ^gezegd dat i dit nog in October behandeld kon wor- j den als de bouwverordeningen terugko- men. B. en W. kunnen dan met een voor- stel komen ook. De heer Ooms vindt r dit goed, hoewel voor de behandeling Augustus of September genoemd was. Voorlezing geschiedt van hét rapport van de commissie tot onderzoek van de ge meenterekening. De commissie wijst op 't groot batig slot, op de belooning Voor 't uitsteken en inhalen van vlaggen, op de belooning .aan den Marktmeester en op t de rekening voor 't slachthuis. De com- missie acht een en ander onnoodig en te hoog. De voorzitter licht toe dat de be- looning vOor het uitsteken en inhalen van vlaggen een oud gebruik is. Nopens de jaarwedde van den marktmeester zullen B. en W. met een voorstel komen, ter- wijl de rekening van 't slachthuis ook door B, en W. hoog gevonden werd, hij weet niet waar dat in zit, evenmin wist de heer Vriens dat. i De heer de Wilde meent dat het oude gebruik dan uitgetrokken kan worden. De heer Engelsman acht beter toezicht ge wenscht op het uitvoeren van werkjes, waarmede de heer de Wilde zich ver- eenigt. De voorzitter meent, dat het des kundig toezicht moet zijn. De hooge re- keningen komen volgens dhr. de Wilde ieder jaar aan de orde, en ieder jaar hoort men ook om meer toezicht, vragen, doch' ,als iat niet komt blijft het zoo; de heer Vriens ziet men weinig. Volgens den heer Ooms is de eenige uitweg pm 1 werkjes van eenigen omvang te doen aanbesteden, doc'h dit gaat moeilijk. De heeren de Rijke én den Engelsman vinden dit toezicht onvoldoende. De heer Ooms bevestigt dit, aoc'h niet alles :s aan den heer Vriens te wijten, wijst men op de straten dan hoort men dat het de Water leiding is, maar waar blijven dan de straatmakers voor de gemeente, in de Veerstraat is het een rommel. De voor zitter zou de vloedpalen doen teeren, 't is niet geschied, de deuren van 't slachthuis zouden geteerd wdrden, 't is evenmin geschied, ieder jaar gingen in 't voorjaar de straatlantaarns van de pa len om nagezien te worden, 't is ver zuimd dit jaar, en waarom om de jeugd meer gelegenheid te geven ruiten in te gooien. Het waarschuwingsbord is ook niét aangebracht. In de hfftfen mag men met draaiende motor niet 2waaien en het gebeurt, weet men daar niets van omdat het niét wordt tegengegaan. Ik weet niet aan wie dat alles ligt, aan ha venmeester of B. en W., doch wel weet ik dat ik het voor de toekomst gaarne anders zag. De voorzitter wij9t er op, dat als alles hersteld is door de water leiding, de straten vrij goed zijn, teeren laat ik om het andere jaar doen. De heer Ooms zegt dat dit niet goed is, er :s genoeg op aangedrongen om het iëdér jaar te doen en het gebeurt maar niét. De heer de Wilde wijst er op dat hij met den heer van Tilbeurgh 2 maanden geleden gevraagd hebben de straat on der de molen te verbeteren en 't is nog niet gebeurd, hij vindt datniet goed, in mijn ooren is gpblazen dat de aan nemer van het onderhoud af is en dan komt het voor de gemeente; en nu is het gebeeie oppervlak van dien kruis- arrn beslaat. Slechts enkele vergane kis ten, staande op1 lage, met gele en groene vergfaasde léien gedékte muurtjes, ble ken aanwezig te zijn, voor zfoover voor- loopig kon worden nagegaan, uitsluitend bestemd geweest voor leden der am- baehtsheerlijke familie van Hoorn. Door het huwelijk namelijk van Mr. Ni- colaas van Hoorn (1703—1776) met Catha rina Henriëtta de Huybert (1710—1736) was de ambachtsheerlijkheid Burgh in het bezit der familie van Hoorn uit Viissiiigen gekomen. De gevonden rood- en geelkoperen platen, die op de ver gane lijkkisten bevestigd waren, dragen de volgende opschriften: D. O. M. Den WelEd.Geb. Heer en Mr. Nicolaas van Hoorn Heere van Burgh en Kraeyesteijn, in Zijn Ed. Leeven Röad Oud Burge meester der Stad VliSsitigen, Bewindheb ber van de Oost Ind. Maatschappij tér Kamer Zeeland. Geboren den 23 Decem ber 1703, En Overieeden den 2 October 1776. Stat sua cuique dies. D. O. M. Den WeiEd. Geboren Heer en Mr. Jan Cornelis Van Hoorn Heer van Burgh en Kraeyesteijn in zijn WelEd. Leeven Raad en Oud Burgemeester der Stad Viissingen, Bewindhebber van de Oostindcsche Comp. Ter Kamer Zeeland. Geboren den 3 Fébruarij 1744 en Over leden den 15 Maart 1786. Non est mortale quod opto. De Heer en Mr. Nicolaas Johan van Hoorn Heer van Burgh en Krajesteijn, Oud Schepen en Raad der Stad VüssÉngen etc. Geboren den 22 Fébruarij 1767. Sterft den 4 October 1804. Hier Rust Maria Elizabeth Van Hoorn, WEDER EEN NA 20-JARIQ LIJDEN DOOR MIJ IN 4 WEKEN GENEZEN. Probeer myn Behandeling Gratis. Weinig lijders kunnen zeggen grooter slachtoffer der Bheumatiek en Jicht tc z(jn geweest dan Vrouw LAMBERTU8 VAN OVERDAM, Maasdijk B 136, Kerk- driel, Gelderland, was gedurende twintig jaar de rechterarm tot de elleboog, en de spieren aan de rechterzijde van den hals stijf on gezwollen; verder Rheu- matlek In knie en lendenen Ischias ln linkerdij en heup. Wat de arme vrouw gedurende al deze jaren moet geleden hebben ls sobier niet te be schrijven. Na 4 weken behandeling met myn „Duo-Formula" schrijft zij: „Myn oprechten dank voor uw be handeling. Tooreerst mijn knie, daar voelde ik den derden dag reeds veel beterschap in, den vyfden dag was alle pyn daaruit geweken en zoo geleidelijk beter. Nu, by het einde der behande ling is de knie geheel normaal, de arm ls geheel beter, alles kan ik er weder mee doen, en myn hals is ook heelemaal geslonken. Ik kan nu weder goed loopen, wel een uur ver. Uw „Duo-Formula" behandeling heeft krachtig gewerkt, en behoort overal te worden aanbevolen". MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit léést, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merk waardige behandeling schrijven. Het geval van Vrouw OVERDAM bewijst, dat er geen te ernstig ls om door deze behandeling genezen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens privé-labora- torlum zij gevonden werd, zegt„Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbeljloht of eenige andere Urlnezuurziekte. de gelegenheid gegeven heb mijne Behan deling gedurende 10 dagen op mijn kosten te beproeven". HOE Dit AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noeh geld, nooh postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woorden: .Gratis Voorraad", per 121/, ets. briefkaartwaarna do 10 dagen Gratis Behandeling, te zamen met ver klarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen, u pér keerende post frahco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards (Room 238) 14/15 Flilwood Place, High Hólborn, Londen W. C. 1, Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 12'/i cent; Brieven 20 cent. mijn vraagt wordt dat niet over het hoofd - gezien. De voorzitter zegt, als Gunter geen (Opdracht krijgt van de; waterleiding, hij het niet mag doen. De heer van Til beurgh vindt het een kleinigheid, hoewel het veel te laog duurt. De voorzitter meent dat als de waterleiding het op de lange baan kan schuiven, dit voordeel is, waarop de heer de Rijke zegt dat zooiets voorkomen moet worden en men dan niet m3g blijven zitten. De voorzit ter zegt dét hij er achter zit. De heer den -Epgelsman zégt dat vaklui de straten moeten herstellen, men houdt telkens keien over en die verdwijnen. Op* den duur wordt het zoo zeer slecht. De voorzitter zegt dat de waarschuwings borden thans kbmen. Na nog eenige dis cussie wordt de rekening vastgesteld. Voorlezing geschiedt van het rapport, over dé gemeentebegroting 1925, hou dende enkele opmerkingen. Wenschelijk is het volgens de oommissie om op de gemeenteambtenaren 8i/s te verhalen in plaats van 6 <p/ó, waartoe besloten, te vens wordt gewezen op de brandplaats bij het slachthuis en op toet geringe bedrag Géboren dén 28 Jtlly 1778. Gestorven den 15 Februari 1785. Genoemde personen zijn allen te Vlis- sirigen geboren en gestorven en hun stof felijk déél werd hierheen gevoerd om in dén ambachtsheerlijken grafkelder te vernachten. i Door de goede zorgen van dén Heer Burgemeester van Burgh zijn genoemde platen en ook het belangrijkste deel der overblijfselen in bewaring genomen, met het doel een en ander, wanneer de kerk daartoe weder geschikt is gew'ordén, een1 waardige rustplaats te verstrekken. Vreemd mag het heeten, dat geen en kele kist van de familie de Hu ij bert is aangetroffen. De raadpensionaris Mr. Pie- ter de Huybert en veie zijner verwanten werden ook eenmaal hierheen gevoerd oml in de kerk hunner heerlijkheid te worden bijgezet. Maar misschien zal bij het zorgvuldig reinigen en herstellen van het kerkgebouw blijken, dat elders onder den vloer, wellicht bij de nu verbrande ambachtsheerenbanknog een andere grafkelder is, waarin de stichter der kerk en zijne nakomelingen rusten. Wij achtten de mededeeling van boven staande bijzonderheden, na al wat reeds over de kerk van Burgh geschreven is, nog wel de belangstelling wlaardij* en hopen, dat de Hervormde Gemeente aldaar zich spoedig zal mogen verheugen in het be zit en gebruik van een hersteld bede huis! 1 i#!* jf

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5