ning m!. a. s. aangenomen. Het Dag. Be stuur onthield zich van stemming. De rekening van het Reservefonds over 1923 vermeldt in ontvang f 7741,161/2. in uitgaaf f 7840,99,zoodflt het nadeelig saldo f 99,831/2 bedraagt. Ook deze rekening wordt m. a. s. goed gekeurd en de commissie dank betuigd voor haar nauwgezet onderzoek. De stand van bet Reservefonds wjas op 1 Sept. f 61790,16.1/2- Het Dag. Bestuur wordt door de Alg. Verg. gemachtigd tot opname van tijde lijk kasgeld in 1926, en eveneens- tot onderhandscbe besteding van de voor 1926 benoodigde basalt, cement en ge- creosoteerd bout. Het dijkgeschot voor 1926 wordt vast gesteld evenals bet vorig jaap. Tot leden van het stembureau wprden gekozen de voorzitter en de heemraden Boogerd en Boot. In alle gemeenten van Schouwen en Duiveland zal ,de lijst der stemgerechtig den ter visie liggen. Tot lid der commissie tot nazien der rekening en, begrooting wordt in de plaats van den heer J. Klompe (aftredend 1 Nov. as.) de heer J. Sm'ailegange gekozen en tot diens plaatsvervanger de heer >M- de Giopper. De agenda is hiermede afgeioopen, doch de voorzitter beeft nog een mede-" deeLing te doen. Het is n.l. de bedoeling van het Dag. Bestuur vóór de vaststelling der begroeting een buitengewone alge meen# vergadering te houden in verband met de kwestie van geschotheffing van gebouwde eigendommen. Het Dag. Be stuur is het ernog niet over eens welk voorstel zij aan de Alg. Verg. zal doen. Wprdt het in Walcheren zoo geregeld, dat ook geschot geheven zal worden van de gebouwde eigendpmmen en -dit opk hier ingevperd, dan zal een uit- breöding van het getal der hopfdingelan- den vplgen. In plaats van 18 hppfdinge- landen zullen er dan 24 moeten zijn. Hiertegen is nog ai iets te zeggen. In diezelfde buitengewpne vergadering zal gesproken wprden lOvpr de voorzienin gen van den vopnoever, welke werken nppdzakelijk zullen mpeten gebeuren. Voor het district Koudekerke is het plan reeds klaar. Volgens berekeningen! zuilen van 1926—'28 voor pijn. f190.000 aan zink- en stort werken moeten (wor den uitgevoerd. De plannen voor het Noorderstrand zijn niet klaar; die zullen veel meer geld: kosten, maar de werken zullen wellicht over een grooter aan tja), jaren kunnen worden uitgevoerd. Namens het Dag. Bestuur zijn. bespre kingen gevperd met „Walcheren" pver de kwestie gpschotplichtigen van ge bouwde eigendommen. Deze zullen in druk verschijnen, doch het Dag. Bestuur heeft nog geen prae-advies uitgebracht en is het over deze kwestie pok nog niet eens. De nieuwe hoofdingelanden, iwlaarme- de bij aanneming van de voorstellen nopens de geschptplidhtigheid der ge bouwde eigendommen, het college zal worden uitgebreid, zullen pok over za ken Schouwen betreffende kunnen mede- spreken. De nieuwe hoofdirgalanden worden met de gewone hIngelanden op een lijn gesteld. Hooiingeland Gast meent, dat die 6 nieuwe hoofdingelanden geen overwegen den invloed kunnen uitoefenen. Hun ver kiezing staat op zich zelf. Hoeveel Zpu de nieuwe toe te passen heffing kunnen opbrengen, vraagt spr. Heemraad Boo gerd illustreert dit met een voorbeeld. De voorzitter meent dat de zes nieuwe hoofdingelanden een beslissenden invloed in de Alg. Verg. kunnen uitoefenen. Hoofdingeland Moermond gelooft niet dat de nieuw in te voeren regeling veel zal opbrengen. Hoofdingeland Krep el wenschte wel dat het bestuur moeite deed, dat de grind wegen ook onder de buitengewone wer ken vielen waaraan 4® geschotplidhtigen der gebouwde eigendommen mpeten bij dragen. Hoofdingeland Gast verwacht wel iets daarvan als b.v. eens een actie uitging van den bond van Polders en Water schappen. Die heeft als het er op aankomt, er niets over te «eggen, zegt de voorzitter, alleen Ged. Staten en de Rijkswaterstaat moeten het goed vinden. Hoofdingeland Smallegange vraagt nadere inlichtingen over de nieuw toe te passen heffing, voornamelijk of' die van veel invloed zal zijn op het gewone dijkgeschot De voorzitter licht het toe en 't blijkt nog al wat te bedragen. Hoofingeland Bolle vraagt verbreeding van den doprrit bij de inlaag; van Koude kerke. De ingenieur acht verbreeding voor 't verkeer wel gewenscht; het is een ge vaarlijke hoek'. Het Dagr Bestuur zal er bij de be grooting rekening mede 'houden. Hoofdingeland den Boer stelt het op prijs, dat bij oeverafschuiving de hoofd ingelanden daarvan bericht krijgen, doch hij wenschte wel, dat bij voorziening van de afschuivingen, dus bij zinkwerken de hoofdingelanden ook een mededeeling kregen. Hoofdingeland Krepei vindt dit een zaak voor 't bestuur. Heemraad V. d. Weijde wijst op 't lastige om op tijd te kunnen waarschu wen, omdat men van wind en tij afhan kelijk is. Hoofdingeland Gast bespreekt uitvoe rig de mac-adam aanvoer met vracht auto's over Schpuwen's wegen. De ingenieur 'geeft zeer gedetailleerde technische toelichtingen over de wagens waarmede de steenslag vervoerd wordt ,en de fundeering van sommige wegen. egel vraagt om, wan- neer de wegbermen te hoog worden, geen schamels er door te maken. Ook met dit verzoek zal rekening wor den gehouden. Hoofdingeland Gast juicht het toe, dat vele paaltjes langs de wegen weggeno men zijn, maar op de hoeken moesten ze, en dan schuin, blijven, omdat zulks beter is voor de weghoeken. Hoofdingeland Padmos klaagt erover, dat sommigen hun dijkgeschot in eens be talen, n.l. in het najaar en zulks met toestemming. Spr. vindt zulks niet billijk tegenover andere ingelanden. Er zijn er wel, zegt de voorzitter, die zonder toestemming eerst in 't voorjaar 'betalen Hopfdingeland Bolle zou vlugger aan voer van steenslag in Westelijk Schou wen zeer wenschelijk vinden. De ingenieur zegt, dat dit gedeelte spoedig aan de beurt komt. Hoofdingeland Blom wijst er op, dat, hoewel de kosten hooger zullen zijn, men de wegen beter moest bedekken. Men had dan in den zomer tenminste goede wegen* De ingenieur: De wegen hebben meer dan vroeger te lijden. Het ligt in de bedoeling op de komende begrooting an dere Werktuigen te plaatsen om volgens andere wijze te werk te gaan. De hoofd wegen zal men walsen en teeren. Hoofdingeland van Gastel vraagt of 't vervoer zooveel goedkooper is dan vroe ger De ondervinding heeft geleerd, dat 'het Vervtoer goed is, zegt de voorzitter. Niemand meer het woord verlangend sluit de voorzitter de vergadering. RECHTZAKEN. Beleedlging. Het Tweede Kamerlid de heer Duys heeft voor den Haagschen politierechter terecht gestaan wegens beleediging van den actualist S. in een vergadering van de S.D.A.P. te 's-Gravenhage. De eisch luidde f 10 boete, subs 2 dagen hechtenis. Uitspraak volgende week. De Baarnsche zwerver. Voor het Amsterdamsche hof heeft in hooger beroep terecht gestaan de politie agent W. H. uit Baarn, beklaagd, dat het aan zijn schuld te wijten is, dat tussohen 26 Maart en 10 April te Baarn Pieter Richter is overleden .n een cel van het lokaal o.a. bestemd voor nachtverblijvers aldaar. In deze zaak had het O.M. bij de Utrechtsdie rechtbank 1 maand hech tenis geëischt. De rechtbank te Utrecht sprak bekl. op 10 Juni vrij. Zij achtte het ten laste gelegde niet wettig en over tuigend bewezen; meer bepaaldelijk achtte zij niet bewezen, dat bekl. door bij het opmaken van het nachtrapport het re gister voor nachtverblijvers niet in te zien, noch zich op andere wijze te ver gewissen, dat er geen nachtverblijvers in een der cellen aanwezig waren, hoogst onvoorzichtig en onnadenkend zou heb ben gehandeld. Het O.M. had appèl aan- geteekend tegen het vrijsprekende vonnis. De .advocaat-generaal zeïde in zijn re quisitoir, dat de rechtbank te Utrecht deze zaak volkomen terecht ongelooflijk en afschuwelijk heeft genoemd en daar door uiting gegeven heeft aan het alge- meene gevoel van huivering en ontzetting hetwelk de gebeurtenis in het land ver spreid heeft. Volgens spr. is hier niet komen vast te staan grove schuld en sterke nalatigheid, en dat opk het ge- Volg nie^: te voorzien is geweest. Van daar dat hij bevestiging van 't vrijspre kende vonnis Vroeg. Uitspraak 14 Oct. De dubbele moord te Wychen. De Arnhemsche Rechtbank fteeft uit spraak gedaan in de zaak tegen J. van Munster en C. v. d. Broek, die terecht hebben gestaan ter zake van den moord, gepleegd in den nacht van 4 op 5 Mei op den 75-jarigen landbouwer Willem Willems en diens 68-jarige zuster Geer- truida Willems, wonende te Woezik on der de gemeente WijChen. Overeenkomstig den eisch van het O.M. werd bekl. Van Munster veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf, wegens het plegen Van den moord, en C. v. d. Broek wegens medeplichtigheid, eveneens Con form den eisch', tot zeven jaar gevan genisstraf. Na het uitspreken van het vonnis ging bekl. Van Munster zeer te keer en betuigde onder het uitstooten van vloeken, dat hij tegen het vonnis in hbo- ger beroep zal gaan. De Brusselsohe bank. Voor de Eerste Kamer der Amster damsche Rechtbank diende een civiele vordering tegen de directeuren der Brus selsohe Bank, Ph. J. Briedé en N. H- de Jong. Eischer, een bewoner van de pror vinoie Zeeland, stelt, dat hij aan beide gedaagden opdracht had gegeven om voor hem ter beurze te Amsterdam effecten te verhandelen; dat hij hun te dien einde solide papieren en contanten tot een be drag Van f 100,000 ter hand steldej da f de papieren verzilverd werden en dat voor de opbrengst daarvan aan eischer waardelooze aandeelen zooals van de Brusselsohe Rank, de petroleumpij. „De- nube" en andere werden verschaft. Op grond van kwade trouw bij de uitvoe ring van de opdracht door de gedaag den gepleegd, vraagt eischer van hen een schadevergoeding, groot f 100.000. Mr. Herman J. Keyzer treedt op voor den eischer, mr. Brans Voor de gedaag den. Deze laatste verzocht en verkreeg veertien dagen uitstel ter beantwoording van de conclusie van eisch. ONDERWIJS. Onderwijzers salarissen. Naar de „Tel." verneemt, luidt het ont- werp-besluit tot herziening der onderwijl zers-salarissen in hoofdzakenals volgt: a. onderwijzers met hoofdakte f 1400— f 3100; b. idem zonder hoofdakte f 1200— f 2600; e. ongehuwden missen de vier laatste verhoogingen; d. marge voor U. ,L. O. f 400 bij bezit van hoofdaöte, 2 bijacten of 3 bijacten; e. marge hoofd f 300 bij minder dan 145 leerlingen, f 500 bij 145—336 leerlingen, f 700 bij 337 of meer leerlingen; f. marge hoofd U. L. O. bij minstens 2 bijacten: f 700 be neden de 61 leerlingen, f 900 bij 61 of meer leerlingen (zijn er geen 2 bijacten dan wordt de marge f 400 minder); g. bijacten aan de lagere scholen f 50 tot een maximum van f 4; h. bijacten aan U. L. O.-seholen f 100 per acte in de vakken, welke aan de school worden on derwezen; i. middelbare bevoegdheden dezelfde belooning als de lagere; j. jeugdaftrek f 100 per jaar voor hen, die bij de ouders inwonen; f 100 in totaal voor hen, die bij vreemden inwonen; k. kindertoeslag 3 pet.; 1. gehuwden en kostwinners zullen in 1925 hoogstens 15 pet. verliezen van wat het bezoldigings besluit 1920 hun toekende. LANDBOUW EN VEETEELT. Stand der landbouwgewassen. De weersomstandigheden in Augustus kenmerkten zich do,or veel regen, weinig zonneschijn en betrekkelijk lage tempe ratuur en dus v.opr het oogsten van gra nen en peulvruchten, alsopk voor de ver dere ontwikkeling van andere gewassen, als late aardappelen en suikerbieten, zeer ongustig waren. De akkerbouwgewassen vertoonden een zeer bevredigenden stand en wanneer het oogstweder de qualiteit der producten in de hand had gewerkt, zouden in '1924 de oogstresultaten beslist gunstig zijn geweest. Thans is dit voor een deel geheel anders uitgevallen. Door dat sommige gewassen langen tijd aan de sehooven op het land moesten blij ven, vielen vrij veel korrels uit; vooral bij haver en tarwe, gingen bovendien veel korrels in de aar tot ontkieming over, terwijl algemeen de kleur en de qualiteit van "het graan aanmerkelijk verminder den; ook de erwten hebben zeer geleden. De rogge, wintergerst en zwarte ha ver waren, voordat de regenperiode be gon, grootendeels binnengehaald; zoodat deze gewassen weinig leden. Omtrent den nadeeligen invloed van het weder berich ten de rijkslandbouwconsulenten het vol gende voor Zeeland: In goeden staat bin nengekomen naar schatting: van de gerst 90 pet., de erwten 85 pet., de tarwe 15 pet. en de haver slechts 10 pet. POST EN TELEGRAPHIE. Salarisvermindering. De besturen van den Centralen Bond van Nederlandsch post-, telegraaf- en telefoonpersoneel en den Centralen Ned. Am'btenaarsbond hebben een telegram aan den ministerraad verzonden, waarin zij meedeel en, dat het personeel dér poste rijen en telegrafie verwacht, dat de re geering de salarisvermindering op 1 Oct. a.s. niet zal doen doorgaan, en waarin zij er op aandringen, een dienovereen komstig besluit te nemen en vóór den komenden winter geen verdere verlaging toe te passen. Verplaatst met ingang van 1 Oct. a.s. de kantoorbediende C. J. Jansen van St.-Maartensdjjk naar Brielie, Het Blueband Stempel. De uitspraak van den president der Haagsohe rechtbank in het kort geding betreffende de Blue Bandstempel en het feit, dat de firma Van den Bergh af stand doet van haar recht op de reclame, heeft tengevolge gehad, dat het Hoofd bestuur der Posterijen onverwijld maat regelen getroffen heeft pm de Blue Band- reclame van de poststempels te doen verwijderen. In het vervolg zullen de Posterijen dergelijke reclamestempels niet meer ge bruiken. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Balk (toe^.), G. Tichelaar te Leiderdorp. Vianen, P. C. de Gropt te Jutpbaas. Te Vollenhove (toe#.), J. P. van Leusden te Oudwoqde. Geref. Kerk. Beroepen: Te Vianep, Dr. D. K. W'ie- jenga Gz., te Baambrugge. Te Scheem- da, J. Bosch te Westbroek. Aangenomen: Naar Schoondijke, pand. K. Siètsma te Den Haag. Bedankt: Voor Axel, C. J, Hakman te Drachten. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Harderwijk, G. Salomons te Amersfoort. Bedankt: Vopr Ede, K. Groen te Zwijn- drecht. TAN HEINDE EN VER. In het Boheemache Woud is onder de inwoners groote onrqst gewekt door het optreden van een brandstichtersbende, die de gendarmerie tevergeefs tracht op te sporen. Het stadje Sch'weinitz werd de zer dagen 's nachts op vier punten in brand gestoken; toen men om hulp wilde telefoneeren bleken de draden naar de dichtsbijliggende groote stad doorgesne den. Volgens de Dni zijn bij de overstroo- ming te St.-Petersburg een groot aantal gevangenen in hun ondergeloopen cellen omgekomen. De regeering van het Australische gemeentebest heeft de doodstraf afge schaft. Men maakt te Brussel nu reeds toe bereidselen voor de viering van de zil veren bruiloft van koning Albert en ko ningin Elisabeth volgend jaar 2 October. Tijdens de „spoorwegweek" te Ber lijn zijn proeven genomen met een nieu we automatische reminrichting, waarmee het mogelijk is in 35 seconden een trein, die een snelheid heeft van 122 K.M. per uur, te doen stoppen. Uit Madrid wordt gemeld, dat de president van het directorium te Ceuta een proclamatie heeft gepubliceerd, waar in verklaard wordt, dat Spanje vastbe sloten is zijn positie in Marokko ten koste van alles te handhaven en alle middelen aan te wenden, om het verzet der re bellen te breken. De Amerikaansohe militaire vliegers Nelson en Smith zijn te Seattle aangekp- komen, waarmee de eerste todht om de wereld door de lucht gelukkig is vol bracht. Da Spaansohe troepen z(jn Sjea- joean (Marokko) binnengerukt zonder ernstige verliezen te lijden. Op den weg tussohen Tetoean en Sjesjoean werden schoten gelost op de auto, waarin generaal Primo do Bivera en de offioieren van zyn generalen staf zaten. De Inzittenden bleven ongedeerd, doeh de auto werd ernstig besohadigdj Op de nieuwe lijst, welke de Bpeoiaal met eohtscheidingsge vallen belaste Kamer der Londensche rechtbank"beeft te be handelen, komen 903 verzoeken tot echt scheiding voor Een der moeieljjkheden voor Duitschlands toetreding tot den Volken bond 1b dat het weigert de verplichting op zioh te nemen troepen toe te staan eventueel over Duitaoh gebied naar Polen te trekken. Het jacht „Seadrift" met den eige naar Somerville, een bekend mlllionair uit Lob Angelos aan boord, benevenB een aantal gasten en bemanning, heeft op 8 Aug. Cowes verlaten voor een kruis tocht op den Atlantischen Oceaan. Sedert is van dat jacht niets meer vernomen, zoodat men vreest voor een ongeluk. Alle ichepen z(ju verzocht uit te kijken naar eenig spoor van het vaartuig. Het ministerie van marine der Vereenlgde Staten heeft, 'na ontvangst van het bericht, dat de Z. B. III binnen ongeveer een week den tocht taar Amerika zal aanvangen, versohillende oorlogsschepen naar verschillende plaat san gedirigeerd voor eventuoele hulp- verleaning aan het luchtschip. Een der sohepen is uitgerust met een mast voor het verankeren van het luchtschip. De Staat New York heeft een nieuwe wet uitgevaardigd, waarbij be paald wordt, dat alle aanvragers van. autorijbewijzen, zioh aan een examen moeten onderwerpen. Bij Sjanghai is een veldslag ge leverd tusschen troepen van Tsjeklang en Tsjangtsolin. Den laatste gelukte het zijn aanvallers terug te slaan. Talrijke vliegtuigen namen aan het gevecht deel. Te Sjanghai zijn honderden gewonden binnengebracht. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een vreemde geschiedenis. Mej. J. de W., echtgenoote van M. 8. te Steenwljk, ia Zondagmiddag in de Kallenkoter Allee aldaar, toen zij op weg was naar haar ouders, door haar man, die haar op de fiets was achterop gekomen, om tot nu toe nog onbekende redenen met een mes gestoken. De vrouw heeft ernstige ver wondingen gekregen zij la, na door een dokter verbonden te zyn, per auto naar de ouderlijke woning vervoerd. 8. stond te Stecmwljk zeer gunstig bekend. Een rare kostwinner en kostganger. Eenigen tijd geleden deed een vrouw te Groningen aangifte bij de politie, dat haar txïan verdwenen was met medene ming van eenige duizenden gulden, ter wijl hij haar onverzorgd achterliet. De man bleek naar het Zuiden te zijn ver trokken en terecht gekomen in Eindho ven, waar hij als milicien had gediend. Hier deed hij een verhaal, dat hij daar gekomen w.as als detective, om iemand te arresteeren. Na geruimen tijd zon der kostgeld te hebben betaald ver dween hij en ging hij in een ander kost huis waar hij vroeger als miLcien inge kwartierd was geweest. Na verloop van eenigen tijd. raakte men zoodanig met den man vertrouwd, dat men hem een groot bedrag toevertrouwde, waarmede hij echter verdween in de richting Weert. Daar deed hij wederom vporkomen alsof hij geheim rechercheur was. De politie vertrouwde het echter niet en arres- teerae hem'. Hij bleek té' xijn zekere O. B. Hij is voor den commissaris van po litie te Eindhoven geleid en ter beschik king gesteld van den officier van, justitie te Den Bosch'. Boer stroomt gedood. De 30-jarige met selaar R. Kooistra van Bergumerheide kwam in aanraking met den electrisch'en draad' der huis aansluiting, met het treurig gevolg dat de ongelukkige onmiddellijk dood was. Hij laat een weduwe met drie kinderen na. Sollicitaties lij het kil:-. Te Velp kwa men bij het bestuur eener bijzondere sclhool voor een bestaande vacature zoo veel sollicitatiebrieven in, dat het totaal gewicht niet minder daQ 3 k.g. bedroeg. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 27 Sept. Uitgeklaard: Barge .Gladys", kapitein Roberts, met mineraalwater van Remagen naar Londen. TELEGRAMMEN. DEN HAAG. Alhier is in den ouder dom van 68 jaar overleden mr. J.Leohner, sedert 1907 griffier by de Haagsohe rechtbank, voor* dien tijd was de ont slapene 0. a. griffier bij de reohtbank te Zierlkzee. Voor de Haagsohe reohtbank zullen op 9 en 10 Oct. a.s. behandeld worden de zaken, betrekking hebbende op de b(j den bonw van het Academisch Zie kenhuis te Leiden;gepleegde malversaties. Tereoht zullen staan de ryksbouwmees- ter J. A. W. G., voorts A. A. v. T., G. v. D. en J. M. de G. Een groot aantal getuigen ls gedagvaard. AAL8T. (V. D.) Hedennacht ls door de rijkspolitie de hoofddader van een inbrokersbende gearresteerd, die de ge- heele Meijerij onveilig maakte. De bende heeft tot heden op een 15-tal plaatsen Ingebroken. De gearresteerde ls een zekere W. V., een Belg. Hy werd op heeterdaad be trapt, toen h(j inbrak in 't bureau van het station te Aalst—Wylre. LONDEN (V.D.) Uit Equador wordt gemeld, dat de revolutionaire opstand aldaar mislukt ls. De opstandige troepen z(jn verslagen enverstrooid. De orde is hersteld. BORDEAUX (V.D.) In de telefoon centrale zyn verscheidene arbeiders door den electrisohen stroom gedood. Kort sluiting schijnt de oorzaak te zijn. Inge nieurs bestudeeren de oorzaak. Tal van verbindingen zijn verbroken. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 29 Sept. Binneni. Gra nen en Peulvruchten. Tarwe ruim aan geboden, vrijwel onveranderd verkocht. Puike f16—18, overigens naar kwWtteèt van f8—f 12,50. Rogge f 13—f 14. Gerst. Chevalier f 15—15,50. Winter- en zomer - f 14—15. Haver vrijwel onveranderd Ver kocht, f 9,50—f 13,75. Erwten. Kleine groe ne in de puike kwaliteit onveranderd, overigens onveranderd verkocht. Puike f20—f22, overigens f15—f 19. Kroonerw- ten lager, f 16—f 19, Schokkererwten. Pui ke vrijwel onveranderd, overigens belang rijk lager. Puike f 19—f20, overigens f lö f 18. Bruine boonen tamelijk aangeboden, naar kwftlitedt van f 27—f 31, in bijzondere gevallen iets meer bétaflld. Alles per 100 K.G. 30 Sept. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 234 paarden, 13 veu lens, 540 vette runderen, 200 vett* kal veren, 419 nuchtere kalveren, 1019 gras- kalveren, 414 schapen of Jjfunknleren, 665 biggen en 7 bokken of gedted, 1677 ra«« gere runderen, 43 overloopers- Prijzen per 1/2 kilo: koeien le kw. 60-^ 621/2' ct., 2e kw. 50-621/2 ct., 3e kim 40 ct., ossen le kw. 59 ct., 2e kjwt 55 ct, ,3e kw. 52 ct., stieren le kW. 62—56 Ct, 2* 49, 3e 41 ct., kalveren le kw. 85-87Va ct., 2e kw. 721/2-75 ct., 3e kW. 621/266 *ct. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 325f 520, kaifkoeden f 38Q-f 500, stieren f 140-f 490, pinken f 170-f 260, vaarzen f210—f300, graskalveren f 65— /f140, werkpaarden f200—f380, sLacfltpaor- den f 100—f 200, hitten f130—f 300, veu lens f80—f 100, biggen f6—f16, overloo pers f 18—f36, nuchtere fokkalveren f 20 —f40, nuchtere slachtkalveren f16—f 28, biggen per week f 1,60—f2. N.V. Rotterd. Cons.-Veiling Weena- plein. Aanvoer 120.000 stuks eieren. Kip eieren f8,50—f11,25. eendeneieren f7,60 L-f8 per 100 stuks. GOES, 23 Sept. Eieren. Opgaaf v*n cte Landbouwcomlmissie f9. Veiling van de V. P. Z: Aanvoer 10.500 etuks, prijs f MO de 100 stuks. fe' ROTTERDAM, 30 Sept Zeeuwsche en Zuid-Hoïlandsdhe ajuin. Aanvoer ca. 4000 H.L., waarvan c.a. de helft kleine. Groot# werden verhandeld van f2,75—f 2,85, klei ne van f3,15—f3,30 per 60 K.G., op d«o wal geleverd. CoBperatleve Yelling Zierlkzee. Veiling v,an Dinsdag 80 Sept Peren: Beur ré Hardy 18 et.; id. d'Arem- berg 9—10 ct.; signeur d'Esperen, 2e soiort 6—9 ct.; blanke jutten 2e soort 4—10 ct.; oapiauroont, 2e soort O—10 ct.; Margeurit Marrillot, 2e sport 9 ct.; mar sepein 7—9 et.; saldat laboureur 10—11 et.; id. 2e soort 7 ct.; triumph de vdenne, 2e soort 13—20 dt.; William Duchease 10 —14 ct.; id. 2e-soort- 6-^7-ct.; maagde peren 16—18 ct.; diverse val 2—6 ét.; appels: Tisser's eersteling 10—18 ct.; bloemzoet 9—13 ct.; tomaten 5—9 öt.; snijboonen 16 ct.; auikerboonen 7—8 ét.; per kilo; perziken 60 ct.; noten 59 ét. per 100 stuka. Tijd ran Hoogwater en van Laagwater Ovei de Maand October. Hoogwater: Laagwater 1 D. 2 v.m. 4,51 n.m. 5,06 v.rn. 10,07 n.m 10,83 V. 3 5,24 5,48 10,51 11,16 z. 4 6,08 6,31 11.44 ,f z. 5 6,50 7,21 0,09 0,41 M. 6 7 46 8,53 1.10 149 D. 7 9,12 10,08 2,26 3,17 W. 8 10,49 11,37 4,08 4,48 Tjjd van H.W. te Dordrecht 3,15 «ar later, L.W. 5,80 TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te D# Bildt, naar waarnemingen verrioht in den morgen van 1 Oot.: Hoogste barometerst. 765,2 te Stockholm. Laagste 721,6 te Vestmanoer Verwacht tot den avond van 2 Oct.: zwakke tot matige, later wellicht toe nemende zuidwestelijke tot zuidelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2