Zierikzeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD BUITENLAND. Het zegel der Stilte. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. behoorende bfy de van Vrjjdag 26 Sept. 1924, no. 11138. Het stervende Konstantinopel. Zelfs in de ergste oorlogsdagen ver toonde Konstantinopel niet zulk een treu rig beeld als thans in het tweede j.aair van de zegevierende republiek. Het hui dige Konstanitiinopel is een doode stad. De Gouden Hoorn is verlaten. Enkele onttakelde oude oorlogsschepen en zeil schepen wiegen zich1 op de golven, maar langs de groote kaden ziet men slechts zelden een stoomboot aanleggen. De ein- delooze magazijnen en opslagplaatsen van Galatja en Stamboel zijn leeg, zelfs de ratten trekken weg, omdat zij geen voed sel meer vinden. Leege straten vindt de wandelaar, die oude herinneringen Iwlit komen opfrisschen. De duizenden handels kantoren zijn gesloten. Ruim 600.000 per sonen hebben sinds den intocht van de zegenvierende troepen van Kenxal Kons- tantijnopel moeten verlaten. Al de hon derdduizenden Grieken, Armeniërs en Le- vantijnen, in wier handen de geheeie handel berustte, zijn uit de stad ver dreven. In politiek opzicht es dat mis schien voor Turkije een voordeel, in economisch opzicht was het voor Kons tantinopel zelfmoord en voor 't overige Turkije een zware slag. Konstantinopel is thans zeker de eenige stad, waar geen woningnood heerseht>Er staan duizenden huizen leeg. Het is geen wonder, dat deze onder gaande stad voor de nationalistische re geering geen groote geestdrift gevoelt, schrijft een „H.bl."corr. De oppositie tegen de regeering zetelt in hoofdzaak te Kon stantinopel en de partij „Eenheid en Vooruitgang", welke Kemal pasja C.s. in Angora in het parlement bestrijden, ar beidt in Konstantinopel met de oude middelen om tegelijkertijd haar actie tegen de revolutionairen van Angora van uit Konstantinopel te kunnen organisee- ren. Konstantinopel en Broessa zijn het middelpunt van de contrarevolutie. De Verdreven Kalief telt hier nog talrijke aanhangers en de laatste opstand in het vilajet Broessa, een soort proefmobilisla- tie, to.onde duidelijk aan, dftt in het bij zonder de geestelijkheid zonder uitzon dering tegen de regeering te Angfora gekant is en altijd nog vasthoudt aan het Huis Osman. Wei werd de leider van den opstand terechtgesteld, maar daarmede ;s de contrarevolutionaire beweging nog allerminst te niet gedaan. Men schijnt ook in Angora wel te voelen, dat de opheffing van het kali faat een groote politieke fout was; maar dit inzicht komt te laat en veel van de behaalde politieke winst is Weer ver speeld. 1 De aanslag op Herriot. Aimée Bigot-Pemjean, de vrouw die een aanslag op Herriot had willen ple gen, is achteraf toch niet de nationaliste gebleken, waarvoor men haar aanvanke lijk door haar scheldpartij op1 Caillaux en Maivy gehouden had. De kring van de menschen, die 2ij haat, strekt zich nog verder uit. Herriot, verklaarde ze bij de politie, is net als de anderen een vijand van het proletariaat. En bij nader onderzoek bleek zij voor de politie geen onbekende te zijn. Ten eerste herinnerde men zich, dat zij ge regeld anarchistische bijeenkomsten be zocht en dat zij reeds herhaaldelijk ge tracht heeft een luguber soort vermaard heid te verwerven, o.a. door een begin van aanslag op Briand, welke gelukkig evenals die op Herriot slechts bij het voornemen bleef. Maar men herinnerde zich nog meer. Mevr. Bigot, de zaakwaarneemstèr, ver diende als zoodanig maar een schijntje. Daarom zond zij aan duizenden menschen brieven met de mededeeling, dat zij in een voor-oorlogschen wedstrijd een prijs hadden gewonnen, welken prijs zij zou den ontvangen nadat zij een postwissel van 2 frs. 50 aan het adres van mevr. Bigot hadden afgezonden. Honderden 1 ichtgeloovigen (men noemt het getal 1500!) vlogen er in, stuurden het geld, lcregen een kettinkje van 7 stuivers en klaagden. Maar mevr. Bigot reeds 8 Door William Le Queux. maal wegens oplichting veroordeeld! kon voor deze nieuwe truc blijkbaar niet worden achtervolgd. Thans echter ontspringt zij den dans niet. Er is voor- loopig proces-verbaal tegen haar opge maakt wegens het dragen van een vuur wapen. In de Rue de la Folie-Mériciourt, waar de opgewonden dame woont, is volgens de „Echo de Paris", niemand verwonderd over haar gevaarlijk optre den. 12 Op de oude plaats Waar was die Op welke plaats hadden ze elkaar ont moet, de man, die van de reis terug kwam en de vrouw, die hem zoo innig lief had, ofschoon zij genoodzaakt was geworden de vrouw van een ander te worden Die ontmoeting had meer dan twintig jaar geleden plaats gevonden. Wat de gevolgen waren geweest las ik in den volgenden brief. Geschreven vanu:t het Queen's Hotel, Hastings, den vierden Oc^ tober, berichtte de ongelukkige „Mittie", die haar leven scheen doorgebracht te hebben met reizen aan de zuidkust van Engeland met bevende en onzekere hand: „Onze ontmoeting was een domheid Dig, een groote domheid. Wij zijn be spied door iemand in Dienst van Fran cis. Toen ik in Tunbridge Wells terug kwam, verweet hij me onze ontmoeting, beschreef onze afspraakplaats de fon tein, en hoe we gewandeld hadden tot Reclame in poststempels. Voor den president van de Haagsche rechtbank is in kort geding behandeld de actie tegen den staat inzake de Blue Band-reclame in poststempels. Mr. de Har tog, die optrad namens „de Hofstede" te Bussum, achtte de han deling onrechtmatig en in strijd met het eigendomsrecht. Mr. Nijpels, als advo caat van de Vereeniging voor Zuivel industrie en Melkhygiëne, noemde de reclame een inbreuk op de rechtsorde en verdedigde de bevoegdheid van den president. De landadvocaat, mr. Telders, bestreed d:e bevoegdheid en deed een beroep op de opvattingen van het internationaal postverkeer. Bovendien is het maken van reclame in poststempels gesanctioneerd door artikel 9bis der Posterijenbegrooting 1923. Uitspraak 29 dezer. Uitbreiding V. O. V. Het hoofdbestuur van den Centralen Nederl. Ambtenaarsbond deelt mede, dat het met minister Aalberse heeft gecorres pondeerd over een mogelijke uitbreiding van de vrijwillige ouderdomsverzekering en over de tegenwoordige belooning van agenten dier verzekering, welke beloo ning de organisatie aan den lagen kant ajchft. I' Dit hoofdbestuur heeft nu dezer dagen van den minister vernomen, dat bet, wat de uitbreiding van de vrijwillige ouder domsverzekering betreft, in 's ministers voornemen ligt, te bevorderen, dat ook verzekeringen met recht op restitutie van betaalde premiën, bij overlijden van den verzekerde vóór den dag van ingang der ouderdomsrente zullen kunnen worden gesloten, en dat yoorts de verzekerde rente zal kunnen ingaan bij het bereiken van iederen leeftijd, tusschen de leeftijds grenzen 55 en 65 jaren. De Pensioenwetten. Een bericht doet de ronde, dat de regeering voornemens zou wezen, de wijziging der Pensioenwetten in eik geval 1 October te doen in werking treden, ook al zouden de Kamers haar later be handelen. Wij kunnen met de meeste beslistheid dit bericht tegenspreken, schrijft 't Hbl. Het is ons bekend, dat het wetsontwerp tot wijziging der burgerlijke pensioenen, waarover de Raad van State reeds advies heeft uitgebracht, gereed ligt om bij de Tweede Kamer te Worden ingediend; maar daarin komt geen bepaling voor, welke aan het ontwerp terugwerkende kracht zou verïeenen tot 1 October. 1 uur was men den brand meester. Kerk en toren zijn verzekerd. HAAMSTEDE. De werkzaamheden aan de dijkverhooging in het district Koude- kerke zijn bijna afgeloopen. Van af Scheldhoek tot Smallegangesiijk en v,an Steursdijk tot de haven van Burghsluis is thans eqn muur geplaatst van gewa pend beton, die zeker de zeewering ten goede zal komen. OUD-VOSSEMEER. Alhier is een groen tezaak geopend; keurig netjes liggen groente, fruit en aanverwante artikelen geëtaleerd voor de ramen van den mooi- en winkel. Waar tot heden uitsluitend groenteboeren van elders in de behoefte voorzagen, zal uit moeten komen of de onderneming levensvatbaarheid kan heb ben. De wil om de zaak te doen slagen, ontbreekt niet. RECHTZAKEN. Malversation door een kapitein. Het Hoog Militair Gerechtshof deed in hooger beroep uitspraak in de strafzaak tegen een vrijwilliger bij den landstorm, in positie gelijk gesteld met den rang van kapitein, commandant van een Land stormkorps, d;e door den krijgsraad te 's-Hertogenbosch was vrijgesproken van j de beschuldiging o. m., dat hij over de i maanden Januari' 1920 tot en met Juli j 1921 maandelijks verschillende bedragen, :n totaal f 1930, toebehoorende aan den Staat der Nederlanden, in zijne hoeda- i nigheid van commandant van een Land- stormkorps heeft ontvangen ten behoeve van een gemeente-werkman, voor het bewaren en onderhouden van göwieren van het korps en dat hij in die hoedanig heid kort daarna terzelfder plaatse op zettelijk en wederrechtelijk die bedra gen zich heeft toegeëigend met uitzonde ring van f10 elke maand, door hem aan den werkman ter hand gesteld. Ten aanzien van de strafoplegging werid rekening gehouden met de goede diensten door beklaagde overigens den lande be wezen en het leed door bekl. ondervon den door het verlies zijner gemeente- betrekking en door het lange tijdsver loop tusschen het ontdekken van de fei ten (Augustus 1921) en de verwijzing naar den Krijgsraad (Februari 1923) en tusschen de verwijzing en de definitieve berechting. Nü ook het militair belang zich daartegen niet verzet, werd bekl. veroordeeld tot eene voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden, met een proeftijd van één jaar. ONDERWIJS. Aan de Rheinische Teohnicum te Bingen a. d. Rheijn. slaagde voor electro- technisch Ingenieur de heer Joh. Houd- kamp te Zierikzee. AANBESTEDINGEN. SIRJANSLAND. Uitslag aanbesteding op 20 Sept. Minste inschrijver ZeeuwsChe Voeder- en Kunstmesthandel, Zierikzee, Super 14 pCt. f 3,12, kalizout 20 pCt. f2,35. i YERKOO PINGEN, ENZ. Verplaatst met ingang van 1 October a.s. de commies-titulair H. van Nieuwen- huijze van Thoien naar Goes. TAN HEINDE EN VER. Te St.-Petersburg heeft een gewel dige overstrooming plaats gehad. De Ne- wa steeg door een hevigen storm1 10 voet boven haar gewone peil en overstroomde de binnenstad. Het tramverkeer staait stop evenals de electriciteitsvoorziendng en hot telefoonverkeer. Het Bulgaarsche gezantschap te Ber lijn spreekt de geruchten tegen over een moordaanslag op koning Boris. Naar „de Figaro" uit Konstantino pel verneemt, melden de bladen aldaar, dat in heel Bulgarije de staat van beleg is afgekondigd. Op politieke vergrijpen staat de doodstraf. Het is tot bloedige botsingen gekomen tusschen voor- en tegenstanders van de .autonomie in Ma cedonië. jif De politie te Warschau is een groote organisatie tot het ongeschikt voor den diensten aken van miliciens op het spoor gekomen, aan het hoofd waarvan de 70- jarige mUlti-tmillionair Fuchs stond. Er zijn 70 personen gearresteerd. In het ge heel zouden er ongeveer 400 personen van den militairen dienst zijn vrijgesteld. In deze zaak zijn hooggeplaatste offi cieren betrokken. Den Jaatsten tijd is in het Walen land, en vooral in de stad Namen en omslTeken, de spoorlooze verdwijning vastgesteld van een vrij aanzienlijk aan tal jonge meisjes. Het parket stelt een streng onderzoek in, daar men vreest, dat zij in handen gevallen zijn van han delaars in "blanke slavinnen of van een v rou wenmoor d ena a r. In een telegram uit Moekden wordt bevestigd, dat er een overeenkomst is getroffen tusschen Tsjang Tso Lin en de sovjetregeering. Volgens deze overeen komst erkent Tsjang Tso L'n de regee ring van Moskou en aanvaardt hij de artikelen van de Russisch-Chineesche overeenkomst van 31 Mei, nopens het ge zag over den Ohineeschen Oosterspoor- weg. VERSCHILLENDE BERICHTEN. BURGH. Door tot nog toe onbekende oorzaak Weeft Donderdagmorgen j.l. een onherstelbare ramp onze gemeente getrof fen. Even half tien vertoonden zich en kele rookwolken uit het dak van de kerk der Ned. Herv. Gemeente, om tien uur reeds stonden kerk en toren in volle vlam. De ijlings toegesnelde brandweer van Burgh en Haamstede stond machte loos tegenover de ontzettende vuurzee, die door den toenemenden wind nog aan gewakkerd Werd. Kerk en toren zijn totaal uitgebrand. Van de prachtige kerk, welker 250-jarig bestaan Novem ber a.s. zou herdacht worden, het sieraad der gemeente en wegens haar interieur een attractie voor vreemdelingen, zijn alleen de naakte muren overgebleven. Alleen h#t archief, enkele oude bijbels, de koperen luchter en het kerkzilver, b'ehalve het zilveren doopbekken kon den gered worden. Het kunstig gebrand schild erd raam; de fraaie besneden am- badhtsheerenibank en de gebeeldhouwde preekstoel zijn door het vuur vernield. De verschillende marmeren gedenkteekens zuilen, hoewel niet vernield, toch zeer beschadigd blijken. Ongeveer 's middags we, doodmoe, dat kleine restaurant ;'n gingen om te dineeren. Hij heeft me schandelijk verkeerd beoordeeld. De spion moet grove leugens verteld hebben, an ders had hij nooit tot mij durven zeg gen, wat hij toen deed hij zou mij niet beleedigd hebben. Dien avond ver liet ik hem en ben nu hier alleen. Kom niet bij me en beantwoord dezen brief niet. Het zou den toestand slechts ver ergeren. Ofschoon gescheiden, Dig, Weet je dat ik je liefheb, alleen jou, jou Toch altijd je eigen Mittie". Ik zat naar dien halfverbleekten brief te staren en sloeg geen acht op wat Edwards zei. De fontein Zij hadden elkaar bij de fontein ontmoet en waren gezien Kon dat diezelfde plek zijn, bedoeld in dien geheimzinnigen brief, achtergelaten door den voortvluc'htigen Cane na den plot- selingen dood van den Engelschman ver weg in Peru Zou er nog steeds iemand na al die jaren op den drie en. ttwfinstigste van de maand, om! twlaalf uur 's middags heen gaan, met een gele bloem1, om er te wach ten op iemand, die helaas! nooit meer zou kojnen? ZIERIKZEE, 24 Sept. Heden werd al hier, ten overstaan van de notarissen Biermasz en Dalebout, publiek verkocht: Een woonhuis met steenen schuur, ver dere gebouwen en erf, onder Schutje, gemeente Kerkwerve, groot 14 aren 20 centiaren voor f 5025. ST.-ANNALAND. Ten overstaan van no taris A. J. Bierens en ten verzoeke van den heer W. J. Gaakeer had Dinsdag avond in 't Hotel „De Gouden Leeuw" de verkoop plaats van 4 perceelen bouw land aan het Staartwegje. Koopers daar van zijn geworden van perceel 1 en 2 de gebroeders Ketting Gz. a f 1800 en van 3 en 4, dhr. J. van Houdit a f 2000 per gemet. -- POST EN TELEGRAPHIE. j OUD-VOSSEMEER. Naar wordt mMe- gedeeld, zou de heer Dubois te Goes, kantoorbediende bij de posterijen aldaar, aangewezen zijn voor post- en telefoon- j kantoorhouder alhier; het kantoor komt op een uitstekende plaats te midden j van het dorp, waiar reeds een iw|oning is I aiangekocht. Met 1 Oct. a.s. zou de tegen- j woordige telefoonkantoorhoudster haar functie neerleggen. i De gedachte maakt mij week, ofschoon Wij toch pp het oogenblik een zeer bij zonder drama aan het onderzoeken waren, Er is toch in geen stad ter wiereld zoo-- veel romantiek, zooveel pathos, zulke groote liefde <en genegenheid, zulke die pe en doodelijke hiaat als in onze groote, machtige wereldstad, waar dagelijks ge heime moorden gepleegd wórden en waar de meest onvergeeflijke zonde is: ont dekt te wórden. ,Wat hebt u daar?" vroeg Edwlards, terwijl hij naar de tafel kwam. Ik schrikte. Toen herstelde ik mij en daar ik geen zin had er met hem over te spreken, zei ik koeltjes: „O, slechts een paar oude brieven lang geleden geschreven". „Een oude geschiedenis dus!" „Ja", antwioordde ik, pakte ze op en bond ze iwieer vast met het Verkleurde rose lint. „Maar hebt u iets ontdekt?" „Wel", antwoordde hij met een zelf ingenomen glimlach, ik heb een brief gevonden, welke mijn theorie wijzigt", en ik zag dat hij een blaadje grijs papier in zijn handen had. „Hier is een brief van 1900 geadres- I seerd aan Sir Digby Kemal*— De herhalingsoefeningen te Ede. Men schrijft aan het Hdbl.: De herhalingsoefe ningen te Ede worden beheerseht door de vrees. Vrees van de militaire autori teiten der infanterie voor de soldaten, ;die 'worden geterroriseerd door enkele ongure elementen uit Enschede en om geving. Zooals reeds werd gemeld, keer de het verzet zich tegen de militaire po litie, die strenge orders had ontvangen, op de kleeding der opgekomen verlof gangers te letten. Op den avond tpen de militaire politie-agent Werd gewond, werd de kolonel der infanterie Rost let terlijk gedwongen, de militaire politie van het terrein te verwijderen. Onder meer werd hem toegevoegd: „Morgen zijn jelui weer baas, nu heb je te doen wat wij willen." Dat hij, nadat de eisohen der schreeuwers waren ingewilligd, ofc de schouders der manschappen over het terrein zou zijn gedragen, moge worden geroemd als een bewijs van goeden geest tusschen officieren en manschappen, voor de tucht en het prestige der officieren is het verderfelijk. Alle tucht is zoek. Alles wordt ge daan om maar in vredesnaam geen herrie te krijgen. Feiten als het volgende typee ren den toestand'. Gisteren zaten in een café om kwart over tien, dus na het avondappèl, eenige militairen. Een luitenant komt binnen en zegt: „Kom, jongens, het is tijd, jelui moet naar binnen". „Goed, luitenant", j is het antwoord, „maar je moet eerst een potje 'bier met ons drinken". Dit gebeurt, en de luitenant drinkt zijn door de soldaten bestelde biertje. Als hij daar- na vraagt om nu mee te gaan, omdat hij f nu toch een biertje met hen heeft gedron- ken, wordt hem toegevoegd dat hij nu maar moet gaan en dat ze, zoo wel zul- len komen. En de luitenant gaat alleen heen, na hun te hebben verzocht, nu toch spoedig te komen, aan welk ver zoek dan ook na eenigen tijd gevolg werd gegeven. En dit alles, terwijl de solda ten om tien uur binnen moesten zijn. Het stroizpersdrama te Echt. De recht bank te Roermond, uitspraak doende in de zaak tegen den landbouwer G. te Echt, verdacht van poging tot doodslag op de jachtopzieners Crougs, v. d. Eisen en Hochstenbach, veroordeelde beklaag de tot zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De eisch was één jaar. Een duur slaapje. Een bewoner van de Noordstraat te 's-Gravenhage had zicK te slapen gelegd in het Haagsche Bosch'. Zijn ontwaken Was niet erg prettig toen hij bemerkte, dat tijdens zijn slaap zijn gouden horloge was verdwenen. En in gesteld onderzoek wees uit, dat een drie tal losse werklieden er meer van wisten. Twee van hen zijn aangehouden, de der de is voortvluchtig. Vermoedelijk zal de bestolene zijn slaapplaats wel niet meer 't Haagsche Bosch zoeken. Het redden van vee bij brand. Hoe dik wijls is het al, ook op ons eiland voor gekomen, dat bij het uitbreken vam brand op eene hofstede, 'het vee in de stallen niet tijdig genoeg losgemaakt kon wor den en de armie dieren in de Vlammen moesten omkomen. De heer J. J. van Broekhoven te Wij- Chem heeft thans eene inrichting uitge vonden om bij het ontstaan van brand in boerderijen op uiterst snelle wlijze alle koeien in een stal los te krijgen. De Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren heeft voor haar rekening een dergelijke inrichting laten aanbrengen op een boerderij te Leur bij Wijchen. Woens dag is daarmede bij het demonstrearenj met een pseudo-brand een proeve geno men. Het gelukte in vijf seconden een rij van acht koeien los te krijgen en buiten de schuur te jagen. De aan'wtezige coibmissie uit de Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren betuigde haar volle tevredenheid over de door den heer Van Broekhoven ge dane uitvinding en zal over een en an der spoedig rapport uitbrengen. Misschien was de man; die in Peru gestorven is, toch de bedrieger en w'as de eigenaar hier inderdaad de werkelijke Sir Digby". „Dat denk ik ook", verklaarde ik. „Maar die fontein!" merkte hij op. „De fontein bedoeld in den brief, ach tergelaten door Cane. We moeten trach ten uit te vinden w'aar die zich bevindt en dan moet die bewaakt worden op den drie eft twtintigsten om1 de vrouw te zien, die een gele bloem1 zal dragen. Als Wij haar vinden, zullen wij wellicht iets interessants ontdekken, Mijnheer Roy- le. Bent u dat niet met mij eens?" V. „De tUd zal het uitwijzen", We leven tegenwoordig toch wel in den tijd van koortsachtigen, journalistic ken ondernemingsgeest. Er zijn geen handiger journalisten dan die van Fleetstreet, geen, zelfs niet in NeWl-York, met scherper speurzin voor sensationeel nieuWls. Ieder postkantoor 'heeft gaarne het eerste, en als het kftn, exclusief nieulwis; de vreemde feiten in de voorafgaande bladzijden beschreven, zouden Voor elke courant een groote 'ondst gefeest zijn. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Augustus. DREISCHOR. Overleden: 25, Lena van der Linde, 81 j„ wed. van Marinus van der Linde. NIEUWERKERK. Geboren: 6, Anna, d. van J. J. Deurloo; 11, Jozina Jacoba, d. van C. Dalebout en A. Verhoek; 13, Ja cob, z. van Th. Schoenmaker en W. J. Viergever; 26, Cornel's Mattheus, z. van P. Slootmaker en J. D. Steenpoorte; 30, Johannis W:Uem, z. van C. van Oeve- ren en C. A. Struijk. Gehuwd: 13, C. Rentier, 23 j. jut., en J. J. Bakker, 22 j. jd. Overleden: 15, Janna Stoutjesdijk, 75 j„ ongehuwd. Levenloos aangegeven: 11, Een d. van Jozias Sijrier en C. M. Rentier. OOSTERLAND. Geboren: 4, Jacob Ger- rit, z. van P. A. Rotte en N. H. Boot; 10, Jacoba Lena, d. van Joh; van Dijke en J. van 't Hoff; 23, Neeltje Cornelia, d. van M. Olree en C. M. Brouwer; 23, Jacoba, d. van J. de Bruine en S. M. Stouten; 28, Cornelis, z. van P. K. Ver hoek en B. de Bruine. i Gehuwd: 8, P. v. d. Maas, 19 j., en J. Bom, 18 j. STAVENISSE. Geboren: 2. Jannetje, d. v. Jacob Hage en Joh. Com. Dorst; 7. Johannes Leendert, z. v. Mart. Stoutjes dijk en Damina Potappel; 12. Pieter, z. v. Paulus Dorst em Jannetje v. Eenen- naam; 15. Geertje Jacob(a, d. V. Joh'. L. Dorst en Wlth'. Adr. Wouterse; 22. Cornelia, d. V. Samuel de Vos en Mart Corn. v. Haaften. Overleden: 1. Willem Dorst, 70 j„ Wed. van Maria v. d. Wiele; 20. Levinja Dorst, 57 j„ Wed. van Jacob Overbeeke. MARKTBERICHTEN, ZIERIKZEE, 25 September. TarWe f 10 f 15; weinig handel; chevaliergerst f 14 f 14,75; haver f 10—f 13; rogge f 13; bruine boonen f 25—f 30, veel aanvoer; erwten (schokkers) f 17—f 20; lijnzaad f 20—f 27; per 100 kiLo; aardappelen (eigenheimers) f 3.50—f 4; bonte f 4—5; blauwe f 4—f 4,50; per 70 k.gi.; uien (groote) f 1,75—f 2 per 50 k.g. NOORDSCHARWOUDE, 23 Sept. Groote uien f3,80—4,60, grove uien f3,10—4,60, drielingen f 4,20—5,40, poteruien f 5,20— f7. 1 Maar ofschoon-de heeren Van de Per» bijna alom! tegenwoordig zijn, blijft me nige curieuze gebeurtenis en menige merkwaardige coroner's zitting onbe schreven. Zoo toch in dit geval. Toen. den volgenden morgen de coroner zijn zit ting h;eld in het kleine gerechtshof bij High Street was geen enkele reporter aanwezig, er zaten slechts een half do zijn leegloopers achteraan in het som bere vertrek. .L ÏL.' Toen de leden der Jury hun plaatsen hadden ingenomen na, volgens gewoonte het stoffelijk overschot geschouwd te hebben, rapporteerde de inspecteur, dat het lichaam nog niet herkend was, of schoon het signalement overal telegra fisch verspreid was. „Ik zou nog wel willen opmerken, dat de jonge dame hoogst waarschijnlijk een vreemdelinge was", zei de inspecteur. „Binnen in haar mantel bevindt zich de naam van een kleermaker: Sartori Via Roma alleen de straat, niet de stad staat erin, maar het zal wel ergens in Italië zijn. Wij hebben ons in verbin ding gesteld met de Ital'aansehe politie, teneinde den naam Van de stad te weten te komen, hopende aldus de overledene te identificeeren". (Wordt vervolgdJ

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5