Zierikzeesche Nieuwsbode Het zegel der Stilte. f (Wiordt vervolgd:) B IJ VOEGSEL behoorende by de van Maandag 22 Sept. 1924, no. 11136. BINNENLAND. Plattelandersbond. In de vergadering v|an leden van den Platteliandersbond, welke te Utredht is gehouden en geleid werd door den heer Braat, is geprotesteerd tegen de onbe holpen redactie van „De Plattelander"; tegen Ihet niet tijdig optreden tegen de obstructie in den Bond door den heer Sdh-rage, voorz. van 't Centraal Bonds- bestuur en tegen de venijnige schrijf wijze van den heer Watjer. Drie moties werden achtereenvolgens aangenomen, uit sprekende ontevredenheid over het werk van den heer Schrage; ontevredenheid over de redactie van „De Plattelander" en de wensdhielijkheid van royement als lid Van den Bond van den heer Watjer. Voorts werd besloten een nieu'w' week blad uit te geven, genaamd „De Nieuwe Plattelander", waarvan de heer Braat re dacteur zal zijn en de heer mr. C. Ver- voorn te Herwijnen 'het administratieve gedeelte op zich zal nemen. „De Tribune". Het nummer van „De Tribune" van Donderdagavond bevat de mededeeling dat, als de CommunisPsc'he Partij er deze week niet ;.n slaagt den teruggang van het abonnementental tot stilstand te brengen, het onmogelijk zal zijn het blad te handhaven. Zendvergunningen. Naar de „Radio-Express" verneemt, heeft min-'ster van SWaay aan het hoofd bestuur van de Nederl. Vereeniging voor Radio-telegrafie een schrijven gezionden, waarbij hij zich bere:d verklaart aan deze vereeniging en aan alle rechtsper soonlijkheid bezittende vereenigingen, die ten doel hebben de opwekking van be langstelling Voor de radiotelegrafie, ver gunning te verleenen voor een radio-zend- inrichting op nader-omschreven voor waarden. i RECHTZAKEN. Ter openbare terechtzitting der Ar- rondissements-Rechtbank te Middelburg, strafkamer, werd op 19 Sept. 1924 o.m. uitspraak gedaan in de zaak tegen J. P. der W., landbouwer, 57 jaar, wo nende te Dreisehor. De Rechtbank vernietigde het vonnis van den Kantonrechter te Zier'kzee d.d. 4 Juni 1924, verklaarde beklaagde schul dig aan: als eigenaar en houder van vee, hetwelk verschijnselen van eene besmet telijke ziekte vertoont, daarvan n:et ter stond kennis geven aan den burgemees ter der gemeente, waar het vee zich bevindt, en veroordeelde beklaagde tot f 100 boete, subsidair 50 dagen hechtenis. Ter terechtzitting van den Politie rechter te Middelburg van 19 Septem ber 1924 werd o.m. behandeld de zaak tegen: A.,M. K., arbeidster, 38 jaar, wo nende te Capenei Nieuwerkerk, beklaagd van mishandelmg van C. Stouten, op 13 Augustus 1924 te Nieuwerkerk. E:sch f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. U:t- spraak idem. De beruchte Kranke. De beruchte EnsclHedésche inbreker Franke, die o.a. den moord op den nacht waker te Goor moet hebben gepleegd, stond vpor verschillende Inbraken in hoo- ger beroep terecht voor het Hof te Arnhem. In totaal werd 13 jaar gevan genisstraf tegen hem geë-'scht. De Weerbaarheldsloten. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Tak, heeft conclusie genomen in de bekende procedure tusscJh'en mr. J. A. van Hall te Utrecht en de vereenig,:ng van houders van Weerbaarheidstoten, be nevens de overige houders van aandee- len. De verweerster van thans de Vereenig'ng van houders van Weerbaar- heidsloten dagvaardde den eischer in zijn hoedanigheid van beheerder van het waarborgfonds, hetwelk was bijeenge bracht tot zekerheid van de betaling van aflossingen en premiën der loterijgeld- leening van de Vereeniging tot bevorde- Door William Le Qaeux, 10 „Dus Cane had klaarblijkelijk den dood van den zieke op zijn geweten", merkte ik op. „Dat denk ik ook zonder twijfel". „Maar wie was die zieke Was hij de echte Sir Digby „Ja, dat is nu de vraag", ze: Edwards, zijn handen in zijn broekzakken ste kende. Gedurende eenige oogenblikken zaten we beiden in het vuur te turen. „Bij de papieren, welke ons toegezon den werden", zei hij eindelijk zeer lang zaam, „was ook dit. Lees het en zeg mij eens, wat u ervan denkt". Toen nam hij uit zijn portefeuille een half blaadje dun mailpapier, dat aan beide zijden dichtbeschreven was en over handigde het mij. Het scheen een blad zijde van een brief te zijn want er was geen 'begin en geen einde. Het schrift was goed, ofschoon klein en ineengedrukt en de inktbruin en half verbleekt, misschien door den in vloed van het tropisch klimaat. Het was ongetwijfeld door een man geschreven. „Dit", zei Edward, „werd gevonden in ring van 's Lands weerbaarheid, tot liet doen van rekening. Door de arrondisse- menls-rec'htbank te Utrecht is die vor dering afgewezen, doc'h bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam werit die besiissng vemiet-'gd en de eischer als nog veroordeeld om rekening en ver antwoording aan de verweerster af te leggen binnen twee maanden nadat 's Hofs uitspraak gewijsde zou zijn ge worden. De advokaat-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde tot verwer ping van het beroep, met veroordeeling van den eischer :n de kosten op de be handeling der cassatie-procedure gevallen. De uitspraak van den Hoogen Raad werd bepaald op 31 October a.s. LANDBOUW EN VEETEELT. Graandrogen. Ala bovenstaande bewerking eens zoo eenvoudig en doeltreffend was als som migen denken In werkelijkheid sohynt er heel wat aan vast te zitten en kan 't wellicht zijn nnt hebben als ik een en ander desbetreffend hier eens meedeel. Geenszins heb ik plan my als autoriteit op het gebied van graandrogen op den voorgrond te plaatsen, doch wil slechts weergeven wat ik uit de praotyk daarvan zag en hoorde. Ohder de primitiefste drooginrlchtingen hebben we op dit eiland de z.g. eeBten in gebruik voor het drogen van cichorei en vischafval. Het systeem van drogen met eesten berust hierop, dat men het te drogen product op geperforeerd Ijzeren platen uitspreidt en daaronder stookt. Vroeger toen er nog zoo geen geperforeerde platen in den handel waren gebruikte men eestkleeden van gevlochten paardenhaar. Buiten ons eiland worden eesten ook voor andere doeleinden gebruikt. Ik noem b.v. voor het mouten. Voor het drogen van graan, bestemd voor menschelyk voedsel zijn genoemde eesten echter niet geschikt, trots alle moeite die men zich daarvoor al ge- trooBt heeft. Het z.g. laden, wenden en lossen van een eest vergt veel arbeid en tijd en gaat mot veel warmteverlies gepaard. Om vlug eenigszins groote hoeveel heden af te drogen zou men verder verplicht zijn geforceerd te stoken waardoor de warmtegraad te hoog wordt en men het te drogen product benadeelt. Daar dit laatste de deur dicht doet kan ik het eerste dus wel als afgehandeld beschouwen en verder zien. Een my bekende graanfirma in ons land schafte zich na den natten zomer van 1912 een drooginstallatie aan die zoo prima prima heette te zijn dat men daar by voorkomende gelegenheden wel zaken mee daoht te kunnen maken. De installatie waB vervaardigd door een groote machinefabriek uit DuitBch- land, onder garantie van goede werking. Kwam op eirca 10,000 gulden. Dat was vóór den oorlog, dus kon men toen voor dat geld nog al wat hebben. Het bleek eohter, dat de installatie absoluut onbruikbaar was voor het be oogde doel en toen ik in 't jaar 1916 eens by bedoelde firma was en we het bedryf eenB doorliepen, zag ik de droog installatie nog staan verroestenin afwachting van de uitspraak van het proces er over tusBohen fabrikant en kooper. Een verbeterde drooginstallatie zien we daarna omschreven in een ïyvige brochure van een andere maohinefabriek op dit gebied en ook uit Duitschland. Om te laten zien, dat ze er wezen mag, deelt die fabriek o. a. mode, dat ze maar eens even over de 2800 droog- inriohtlngen met 150,000 M4. verwarmend oppervlak voor verschillende doeleinden geleverd heeft! Er is by die brochure een omvangryke ïy'st en daarop nog eens een supplement met er In de bedryven waar de drooginstallaties worden ge bruikt en waar men referenties kan bekomen. Alles dus even aantrekkelyk. Opmerkelyk in deze fijston is eohter, dat alle mogelyke bedryven de droog installaties sohynon te gebruiken, maar voor drogen van graan zie ik er maar heel enkele en daar zyn er nog onder, waarvan de naam aanduidt, dat ze mais- produoten fabriceeren. Gaat het over drogen van gummi, buskruit, suiker, aardappelmeel, lym, vruchten, melk, aniline enz. enz., dan een portefeuille, toeb'ehoorende aan Cane, wélke hij zeker vergaten had bij zijn overhaaste vlucht. Volgens het rapport werd het onder de matras van zijp Vd gevonden, alsof hij vreesde, dat iemand het zou lezen en ontcijferen". Ik nam het blaadje aan en de kamer doorloopend om beter licht te vinden, slaagde ik erin het volgende te ont cijferen „Op veertien passen afstand van waar deze muur oprijst uit het grasperk staat de eeuwig-klaterende fontein. Het bassin is rond; er omheen loopt een geplaveid pad, afgezet door zrwart be- rookte laurierheesters en van den open baren weg gescheiden door een ijzeren h'ek. Het water valt met een aangenaam ryh'tm'e in een klein bassin, geplaatst op een basis van met mos overgroeid rots- werk. Naar het Zuiden ziende krijgt men het uitzicht op groen gras, op het noo it- rustende Londensche verkeer en op een groote, verafgelegen fabrieksschoorsteen in grijzen nevel gehuld, terwijl rondom de fontein vier cn hun groei gestuite boóm'en staan. Ter rechter zijde strekt zich een reep tuin uit, in het voorjaar groen en fel-vrooiijk met bloembollen', welke bloeien en sterven, onopgemerkt door de honderden en nog eens honder den Londensche werkers en Zwoegers, zien we in die lysten honderden zaken (waaronder reuzenbedrijven als Siemens, Schuokertwerko, A. E. G Siemens Halske, Scholten, Delft, Liebig, Cross Blackwell, Calller enz.), die deze pro ducten met de installaties drogen, maar drogeryen van tarwe enzvoor men- seheiyk voedsel bestemd, zyn niet te vinden. We zouden door een en ander dus geneigd zyn te gaan veronderstellen, dat dergeiyke installaties er niet zyn of wellicht geen reden van bestaan hebben. Want Bpeoiaal betreffend dit laatste moeten we wel bedenken, dat voor in 't groot drogen van granen met betrek king tot de rentabiliteit, geen klein bedryfje past, maar een inrichting, die tonnen kan verwerken in zeer korten tyd. Voegen we daarby het feit, dat 't geen eontinn-bedryf is, vooral niet wanneer met droge oogsten er b.v. In geen jaren gebruik van de drogery gemaakt be hoeft te worden, zoo is men van meening, dat het lucratieve van de zaak van zeer bedenkeiyken aard is. Zikriezbi, September 1924. W. C. VAN DER LINDE. De schuldvraag. (Duitschland zal waarschijnlijk een nota aan de mogendheden verzenden onitrmt de kwestie, iuMe schuldig was aan het uit breken van den oorlog). (Krantenbericht). Ach, vraag toch niet, wie schuld Kad [aan den oorlog, Die heel Europa hoop'loos heeft ont- [wrieht; Waarvan na tien jaar zoogenaamden [vrede Do smet nog op ons c'aag'lijksch leven [ligt! Daar is een wereldschuld aan dit ge beuren, Met 't fijne voorspel van den diplomaat, Van jaren afgunst, jaren niet begrijpen Was deze oorlog 't wrange resultaat!! Men wou een meerderheid van d'eigene [producten, Een overheersühing van het eigen ras, Dat noemde men dan „vreedzame expan sie", Om' 't even of men Rus of .Duitscher was!" Het vaderland moest komen tot de glorie En aan de spits van alle naties staan, Totdat de onbereikb're idealen Het volk verblindden in zijn grootheids- [waan. In ieder volkslied komt die waan tot ïuiting, In „Marseillaise", „Brittania rule the wa ives", In 't overmoedig: „Deutschland über Jalles" En vreedzame expansie bleek vergeefs!! Toen heeft men onder saamgeraapte [leuzen Den vrede in schijn pardoes opzij gezet En greep men met een schreeuw om de [victorie Naar mitrailleur, kanon en bajonet! Ach, vraag toch niet, wie schuld had aan 1 [den oorlog, Wat komen ging moest kom'en lüetter- [tijd, Niet een is oorzaak van dit sohrikk'lijk [lijden, Maar alten 'hebben doodslag voorbereid! Er was sedert jaren geen vertrouwen^ Men heeft elkander om zichzelf geduld En putte kracht uit wedstrijd in be'Waap' ning, Want in hun aller vrees lag aller schuld!! Ach, vraag toch' niet, wie schuld had aan den oorlog, Geen schuldvraag bouwt een nieu'wfe maatschappij, Al zijn de oorlogsdooden niet vergeten, Laat d' afgunst stil zijn en de haat voorbij. Aan ons de toekomst in eendrachtig [streven Naar warme broederliefde die geneest, Dan is de krijg met al z'n leed door [zonde, Dan zijn de offers niet vergeefs geweest!!! September 1924. KROES. BOEKENNIEUWS. Van de bekende uitgeversfirma Geb'r. Kluitman te Alkmaar ontvingen wij weer die dagelijks voorbijkomen en weer te rugkomen in hun krankzinnigen, niets- ontzienden haast om hun dagelijks brood te verdienen. Blijf staan en wacht op hei kiezel op die plaats den drie-en-twcntigsten van de maand, 's middags om twaalf uur precies en zij zal voorbijkomen, de gele bloem' dragende. Het is de eenige plaats, waar Iwfe elkaar zouden kunnen ontmoe ten. Zij komt er nu al een geheel jaar met bijna godsdienstige nauwgezetheid, zonder mij ooit, helaas, getroffen te heb ben. Ga er heen zeg haar, dat ik nog leef. Geef haar een hand als groet en de verzekering, dat ik komen zal, zoo dra ik de kracht ertoe bezit. Eenmaal slechts ben ik op die plaats geweest, doch elk detail vjan de omge ving is onuitwischbaar dn mijn geheugen gegrift. Helaas, 'het is jammer, dat ik den naam van de plaats niet weet; zoek, gij zult de plaats zeker vinden en dan zult gij haar zien. Gij zult de plaats zeker vinden en dan zult gij haar zien. Gij Zult haar spréken en moed geVen". Ik beet mij op mijn lip, Een plotselinge gedachte flitste door mijn geest. De gele bloem Moest de geheimz'nnige vrouw, die een 3-tal hjqndwerkboekjes, die onZe dam'es -lezeressen wel zullen interessee ren. Het zijn' n.l. „Hoe maak ik mijn onderkleeding", „Hoe maak ik mijn hoed op" en „Kruissteek, Holbeinteehiniek en Kralenborduursel". Deze goedkoope, fleu rig uitziende werkjes, bevatten naast Vele afbeeldingen ook nog een patronenMad met veel Voorbeelden. De boekjes zijn bewerkt door H. J. v. Wessem', ou'd- leerares aan de industrieschool voor meisjes te 's-Gravenhage. Het werkje „Kruissteekborduursel" is door W. H. van Scheibeek geschreven en bevat, behalve 184 afbeeldingen, twee, aan beide zijden geïllustreerde handwerkbladen. VAN HEINDE EN VER.1 Op den Prins Hendrikspoorweg m Luxemburg is een tunnel Van 1200 M. ingestort, juist nadat een rein uit Arlon was gepasseerd. De instorting wiordt ge weten aan de aanhoudende regens. In China h'eerschjen op journalis tiek gebied nog toestanden, die aan de Zwartste tijden der middeleeuw|en in Europa herinneren. Twee hoofdrédacteu ren te Peking hadden in hun bladen een brief opgenomen, waarin beschuldigingen waren uitgesproken aan maarschalk Woe- pei-foe. De overheid deed hlen arrestee- ren en het hoofd voor de Voeten leggen. Andere journalisten zijn in de gevange nis geworpen. Naar thans ds gebleken Beeft de Han- noversche moordenaar Haarman twee-en- tvvdntig móórden bedreven. Hij bevindt zich1 in de universiteitskliniek te Goet- tdngen in observatie. - x Volgens een V. D.-bericht uit Sofia zou de moord op den Macedonischen lei der Alexandirof geleid hebben tot bloe dige wraakneming, Iwjaarbij vele bolsje wisten het leven zouden hebben verloren. Een Reutertelegram meldt, dat de berg Shasta in Californië is ingestort over een oppervlakte van 15 vierkante mijlen, waardoor de rotswianden van de Muderee k canyon over een afstand van acht mijlen zijn vernield. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een oneerlijke rentmeester. Op ver zoek van den commissar's van politie te Nijmegen is te 's-Gravenhage aange houden, als verdacht zich aan verduis tering te hebben schuldig gemaakt, een 52-jarige administrateur. Hij :s naar Nij megen overgebracht. Omtrent deze aan gelegenheid meldt de ,,Tel." nog, dat reeds de vorige week in Nijmegen het gerucht liep, dat de nu aangehoudene, van beroep rentmeester van het Kroon domein, d;e sinds jaren daar een kan toor heeft, voortvluchtig was met me deneming van een groote som geld. Men sprak van eenige tonnen. De man was toen echter niet voortvluchtig, maar keer de op het bureau terug, deed zijn werk zaamheden af en vertrok daarna weer per auto. Kort daarop werd een bevel tot zijn aanhouding door de justitie uit gevaardigd in verband met een verduis tering in zijn qualite:t van curator van een zeer gefortuneerd landgenoot. Deze liet o.a. het z.g. kasteel op de Mooker- heide bouwen, dat een'ge jaren geleien wérd verkocht. In 1917 werd deze heer onder curateele gesteld en de bewuste rentmeester als zijn curator benoemd. Deze moet het vermogen slecht beheerd hébben, zoodat er laatstelijk nog slechts f 100,000 onder zijn berusting was. Het bevel tot aanhouding van den curator is u'tgevaardigd omdat men hém ver denkt van verduistering van laatstge noemd bedrag. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid, der redaetie)i Copy wordt niet teruggenonden. Vrijwillige Landstorm. Voor oefeningtinstituut. Hoe kan mijn zoon op de gemakke lijkste wijze zijn dienstplicht vervullen? Nu Voor velen de loting achter de/» rug is, het pleit is beslecht of zij al dan niet dienstplieht:g zullen worden, komen van verschillende zijden vragen los in hoofdzaak geformuleerd door de bovenstaande. De kans om na loting van de faciliteiten die het Vooroefenings- 'nstituut b:edt gebruik te maken is ver- ik op den avond van den veertienden zou ontmoeten, niet ook een gele bloem dragen de mimosa IV. Die goede, oude Dig. Ik vertelde Edwards niets van Sir Digby's vreemd bezoek, van zijn vreemde ontboezemingen, noch van den geher'm- zinnigen brief aan E. P. K. welke in een gesloten la van mijn schrijftafel lag. Mijn vriend, of hij een bedrieger was of niet, had mij altijd op strikt eervolle wijze behandeld; ik was derhalve niet van plan hem te verraden, ofschoon hij misschien een vluchteling was, gezocht door de politie. Was hij wel gevlucht Wezen zijn woorden en zijn vermomming vóór het drama niet op een vooropgezet plan om te verdwijnen Het raadsel werd inderdaad te moe:lijk om op te lossen. Toen mijn bezoeker om zeven uur het noodig vond nog even naar Harrng- ton Gardens te gaan, vergezelde ik hem gaarne. PiocadTly was bijzonder helder en op gewekt dien avond toen wij het e:nde van St.-Jame's Street voorbijgaande, in onze taxi voorspoedden den kant van Rompton Road u t, voorbij het Natuur- keken; teleurstelling en spijt blijven niet u't. Ongelooflijk hoe na een 8-jarig be staan van den Vrijw. Landstorm, niet tegenstaande de gevoerde propaganda en de op alle mogelijke wijze gegeven voor lichting, bij velen nog een volslagen on wetendheid bestaat, betreffende de voor deden aan het instituut verbonden. Het lijkt me daarom niet ondienstig nog maals een korte opsomming te geven Van de voorwaarden gesteld Voor het sluiten van een verbintenis en de voor deden die daaruit voortvloeien. Leeftijd 16—18 jaar. Verbintenis sluiten voor één jaar. Oefenen 4 uur per week. 1 Aantal minstens 10 voor oefening in eigen gemeente noodzakelijk. Niets te maken met binnenlandsche on lusten. Vóordeelen voor alle i Toewijzing aan de Infanterie. Verkorting van eerste oefeifingstijd met 4 maanden. Bij vrijloting broeder vrijmaken. Zij, die in aanmerking komen voor sergeants-opleiding (M.U.L.O., Normaal school e.d.) kunnen zich hiervoor bij de Vooroefeningen bekwamen. Leerlin gen van inrichtingen van Middelbaar On derwijs (en daarmee gelijkgestelde) ont vangen bij de Kaderlandstorm opleiding tot vaandrigl Gedurende de maand October Zullen in de verschillende gemeenten propagati- d a-avonden gehóuden "worden, waarvan de regeling per advertentie wordt be kend gemaakt. De Eerste Luitenant, J. KOEVOETS, Commandant afdeeling Zierikzee, Groote Markt, Bergen op Zoom. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Augustus. HAAMSTEDE. Geboren: 8, Willem, z. Jan Leendert van den Berge en Aaltje Stouten; 22, Cornelis. z. van Albértus Visser en Pieternella Krijger; 30, Adriana. d. van Cente Krijger en Janna SLaager. Overleden: 9, Lena de Kok, 60 j., echtgen. van Abraham Lindbout. Géhifwd22, Jacob van Siuijs, 36 j., weduwn. van Jaooba Zorge, en Marigje Kok, 30 j. BURGH. Gehuwd: 22, Bartel Thonus Boot, 24 j., en Janette Hendrika Fokker, 22 j., Overleden: 19, Thonis Speelman, 78 j., echtg. van Adriana Wolferina Steen- land. i f RENESSE. Geboren: 3, Lourina Maria, d. van M. Vaihne en. D. Viergever; 27. Jan Cornelis, z. van W. Oosterling en A. Koole. i NOORDWELLE. Geboren: 1. Jacobus Gilles, z. van H. T. Jonker en A. Straaijer. Gehulwld: 30. Pieter Johannes van Bra- kel, 26 j. en ElizabetH den Bleiker, 22 j. ELLElMEET. Geboren: 11. Cornelia, d. van Cornelis Leendert Kooman en Wii- helmina Jannetje Korsman. ELKERZEE. Geboren: 27. AdrfMhljé Pieternella, dochter van Fraais Iman Ber- revoets en Elizabeth Padmos. BROUWERSHAVEN. Geboren: 17. Pie ter, /zoon van Cent van IJsseldijke eo Willemina Adrian» Krijger. ZONNEMAIRE. Geboren: Johan, z. van A. Geelhoed en J. Heijöoer; Jakob, a. van C. van de Velde en E. van Almen- kerk; Johannes Piet, z. van J. J. Verse- put en M. J. Geluk. Gehuwd: 2, L. K. van Almenkerk, 35 j,, en R. Geelhoed, 35 j.; 11, ,L. den Boer, 23 j., en P. van Almkerk, 22 j.; 22 Aug. P. A. van der Valk, 25 j., en T. de Rijke, 22 j. Overleden: 15 Augi I. Luikaart, 51 j, NOORDGOUWE. Overleden: 14. Johan nes Willem de Graaij, 63 echttg. Van N. van Beveren te Zierikzee; 20. Marinin Krina Hendrikse, 1 d. van L. M. Hendrikse en J. de Oude te Kerkwierve. BRUINISSE. Geboren: 24. Arie en Cor nelia, zoon en dochter van W. Kik en en van C.a Okkerse; 31. Dingenis Wil lem, zoon van IW- Bal en vlan P.a van GdJst. Overleden: 30. iMarinus van Oevéren, 59 j., echtgen. van P. Okkerse. lijke Hjstorie Museum naar Gloucester Road. Bij onze aankomst werd de deur van de woning geopend door een agent, d e den beroemden inspecteur herkende en aansloeg. Het lichaam van het doode me:sje wat naar het cioodenhuis verVoerd v,opr de lijkschouwing, maar anders was n'eta aangeraakt en twee detectiven waren druk bezig de vingerafdrukken te on derzoeken. Ik stond hen toe ook de mijne te nemen ter vergelijking, ofschoon sommige, welke zich op de mahonie houten tafel en op de leuning van een stoel bevonden ongetwijfeld van het. slachtoffer waren. De kleine, met glas overdekte curosa- tafel lag nog op dezelfde plaats om vergeworpen en de scherven van de twee groene bloemenvazen lagen nog verspreid •op het tapijt met de verwelkende ane monen er tussehen. Wat het omverge worpen tafeltje betreft, meenden de de tectiven dat het den moordenaar van zijn slachtoffer gescheiden had; dat het meisje verscheiden malen "moest rondgejaagd zijn, voor haar aanvallen het omgewor pen had, plotseling op haar af was ge sprongen en haar den doodelijken stoot in de borst had toegebracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5