Zierikzeesche Nieuwsbode Het zege! der Stilte. BIJVOEGSEL behoorende b(j de Tan Vrjjdag 5 Sept. 1924, no. 11129. i BUITENLAND, De toestand Jn Marokko. De berichten over den toestand in Ma- i rokko beginnen ernstige bezorgdheid te (Wekken. Aan den opstand van de stam men, die tot nu toe Spanje vriendschap pelijk gezind Waren, ifclt nauwelijks te twijfelen. In Spanje schijnt men zich bezorgd te maken, dat op den verjaar dag van het aan het bewind komen van Primo de Rivera pogingen in het werk zullen worden gesteld om het Directo- rium omver te 'werpen. De regeering treft de noodige voorzorgsmaatregelen. De di plomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" schrijft, dat de mogelijkheid van het terugtrekken der Spaansche troe pen uit het gebied van het Spaansche 'r protectoraat in Marokko de Europeesche kanselarijen begint bezig te houden en j met zorgen te vervullen. De S_paansehe zone en het Spaansche gezag in Ma- rokko zijn door eenige internationale i overeenkomsten, o. a. door de Acte van Algeciras geregeld. De toekomstige status van Marokko zal in geval van ontruiming in verband met deze overeenkomsten door de mo gendheden, die ze onderteekend hebben, opnieuw moeten worden onderzocht, in dien een poging zou worden gedaan om het Spaansche gezag door dat van een buiieu'arc'.sche mogen itn d te doer, ver vangen. Dit vraagstuk raakt ongetwijfeld de vitale belangen van alle Middelland- sche zeemogendheden met inbegrip van Engeland en ook de Vereenigde Staten zijn er om bijzondere economische en juridische redenen bij betrokken. BIW^EflLAWD. De rjjwielbelastlag. Volgens art. 1, 4e lid der Rijwlieibelas- tingwet wordt een belastingmerk koste loos uitgereikt voor rijwielen uitsluitend te berijden door hoofden van gezinnen, die voor hun beroep of bedrijf een rij wiel noodiig hebben en niet in de rijks inkomstenbelasting voor het loopende be lastingjaar zijn of Worden aangeslagen. Indertijd hebben 'we voorspeld, schrijft het „H.bl.", dat de kwestie gezinshoofd meermalen zou worden opgeworpen om een kosteloos merk te verkrijgen, terwijl men feitelijk geen gezinshoofd was. Naar we thans vernemen, is dit ook inderdaad het geval en heeft de belastingadmini stratie reeds versch-'llende gevallen aan gewezen, waarbij iemand niet _aTs ge zinshoofd kan worden beschouwd. Zoo zal de gebruiker van een Woning hoofd van het gezin zijn, ook al (wordt de huishouding bekostigd door een in- twlonend kind. Wanneer iemand alleen (w'oont, kan er van een gezin en dus van een gezinshoofd geen sprake zijn. Wan neer een gehuwd persoon of een weduw naar met zijn kinderen inwioont bij an deren, dan vormt hij met dezen één gez'O en :s niet zelf als gezinshoofd te beschouwen. Ook een ongehuwd kost winner, die bij zijn ouders inwoont, is niet als hoofd van een gezin aan te merken. Omtrent het noodig hebben van een rijwiel voor een beroep of bedrijf is o. a. beslist, dat een arbeider geacht kan wor den een rijwiel noodig te hebben, indien hij doorgaans om zich naar zijn Werk te begeven een afstand van meer dan een half uur heeft af te leggen. Voor perso nen, die gebrekkig loopen, behoeft het criterium van een half uur gaans niet gesteld te worden. Uit Stad Provinoie. ZIERIKZEE. Verwijzende naar de in dit nummer voorkomende annonce van den heer W. J. Weltevreden, vestigen wij de aandacht op diens nieuwe zaak op de Appelmarkt, die reeds van buiten gezien een goed figuur maakt in de rij der Zierikzeesche winkelhuizen. De voorpui, door den metselaar M. v. d. Werf aangebracht en ontworpen door den gemeente-architect, den heer F. Houdkamp, is met fraaie tegels be zet, Waardoor het pand een modern aanzien heeft gekregen. De ruime win kel, door den timmerman J. Roggeband voor het gestelde doel in orde gebracht, is door de heeren Gebr. Gudde smaak vol geschilderd en van passende motie ven voorzien. Piano's, orgels, grammop'hones in 't kort alle soorten muziekinstrumenten staan of liggen in het ruime vertrek uit- 1 gestald. Onmiddellijk hieraan grenst een ge- hoorkamer, in Oud-Holl. stijl, voor het hooren van spreekmachineplaten. Voor de verlichting van het gehéele pand heeft J. J. Verschuur zorggedragen. Deze nieUw'e Zaak, midden in de stad gelegen, maakt een fraaien1, maar niette min degelijken indruk, op den bezoeker, die bij het binnentreden getroffen iwércLt door de groote keuze in alle soorten muziekinstrumenten. We wenschen den h'eer Weltevreden succes in zijn nieuwe zaak. Te Bruinisse is door de gemeente politie .in beslag genomen een vermoe delijk valschen gulden, dragende de beel tenis der Koningin en het jaartal 1898. STAVENISSE. Alhier os dezer dagen opgericht 'n mond-harmonica-vereeniging met aanvankelijk 32 leden. Door de heeren Gebr. Boomsluiter alhier is in de vaart gebracht een ge heel nieu'wl stalen motor-vaartuig voor passagiers en goederen, met de bedoeling naar verschillende plaatsen te varen en des Dinsdags marktdag een ge- regelden dienst, heen en Weer, op Goes te onderhouden. (Zie achterstaande ad vertentie). OUD-VOSSEMEER. Voor de nablijven- den van de verongelukte visschers te Vlissingen en Arnemuiden is alhier op gebracht de som1 van f304,826. SINT-MAARTENSDIJK. In de Vrijdag gehouden openbare vergadering van den gemeenteraad, waren alle leden tegen- p: woordig. Van heeren Ged. Staten was bericht 'ngekomen van goedkeuring der jaarwedde voor den keuringsveearts, 'f hoofd van Dienst, tot ult'mo December I 1925. Medegedeeld werd de beschikk'ng van de Min sters van Arbeid en van Fi nanciën tot toekenning van buitengewone jaarJijksche bijdragen voor de woningen in 1918 gebouwd tot een totaal cijfer van f 618,80. Aan A. Breure werd ont heffing van hondenbelasting verleend voor den tijd van een half jaar. Gelezen wordt een adres van de heeren Joh. van Damme en A. J. van IJsseldijk', betref fende het horren van uien op de Kaan. Hiertegen waren door enkele personen bezwaren ingediend. De klagers beroe pen zich op art'kel 12 der Politie-ver- ordening. De voorz'tter deelt mede dat volgens artikel 183, B. en W. van het verbod ontheffing kunnen verleenen. De heer Quakkelaar is van meemng, dat deze zaak dan ook niet in den gemeente raad behoort. De voorzitter w'lde het ge voelen van den raad weten. De heer Hage is van meen-'ng dat men den handel moet medewerken, maar laten adressan ten dan iets plaatsen om het vuil op te vangen en een en ander goed schoon maken, dan komen er ook geen klachten. De heer Quakkelaar verzoekt te willen f doen berichten, dat men de builen moet verplaatsen dat is ter voorkoming van *j verdere ongelukken ook zeer gewenscht. f In dezen geest zal adressanten worden bericht. Namens de comm'ssie wordt door den heer Koopman rapport uitgebracht over de gemeenterekening 1923. Deze deelde mede, dat de commissie de reke ning der gemeente alsmede die van het woningbedrijf en van het Weezen Alge meen Armbestuur in orde had bevondea Enkele rekeningen waren echter wel wat hoog. Den gemeente-secretaris werd dank gebracht voor de uitstekende inlichtingen die de commissie van tijd tot tijd had noodig gehad. De heer Vroegop deelde nog mede, dat de rekeningen der amL bachtslieden te hoog waren. Hij keurde het af dat sommigen voor de gemeente het uurloon 5 cent hooger stelden dan' voor particulieren. De heer Koopman ver klaarde de mededeeling betreffende de Door William Le Qaeux. „Gevoelszakenherhaalde hij bitter. „O, juist gevoel. Jij m'n beste jongen, bent een man van de wereld. Jij kent het leven kleingeestig ben je nooit, wel vroeg hij, een stap naderbij ko mende. „Ik hoop het niet", zei ik. „Tenminste ik ben altijd je vriend geweest sinds we elkaar voor het eerst ontmoetten op de boot op het Gardemeer verleden jaar Februari". De beroemde ingenieur rolde zijn sigaar tussc'hen zijn vingers en keek er stil zwijgend naar. Toen riep hij plotseling uit „Royle, mijn tegenwoordig ongeluk heb ik aan een vrouw te danken". „Och", zuchtte ik. „Een vrouw Er is altijd een vrouw in zulke gevallen „Kijk eens, ik 'heb haar eigenlijk niets te verwijten", ging hij vlug verder, „ik ik was driftig en vergiste me in haar macht. Wij twistten en zij, ofschoon jong, mooi en beschaafd, wil me nu vernie tigen. „Iemand die ik ken „Neen ik geloof het niet", antwoord- hooge rekeningen slechts algemeen te hebben willen doen. Inderdaad :s over deze zaak gesproken, ook het onderhoud der kastanj eboomen vorderde te veel. De begraafplaats behoorde 'beter te worden onderhouden, het was opmerkelijk dat hier telken jare een gelijk bedrag voor werd gedeclareerd. De heer Kloet deelde mede dat de beambte op de begraaf plaats niet meer zoo vlug was als vroe ger en nu langer over dit werk deed of dit zijn zoon bet doen. Hij declareerde nu voor hetzelfde werk hetzelfde bedrag, ongeacht wellicht de meerdere tijd die hij er voor noodig had. De gemeente rekening werd :n ontvangst voorloopig vastgesteld op f 158483,781/2, in u'tgaaf ,'op f 146343,69. batig slot i 12140,091/2. De rekening van den gemeentelijken woning- dienst werd vastgesteld ;n ontvangst op f 9123,87, in uitgaaf op f 11390,04, na- deelig saldo f 2262,17. De rekening van het Weezen Algemeen Armbestuur werd goedgekeurd in o ntvang op f 18585,64, in uitgaaf op f 12791,531/2, alzoo een goed slot Van f 5794,lOVs. Een wijziging der begrooting voor 1924 wordt met alge- roeene stemmen goedgekeurd. Hierna werd aangeboden de begrooting der ge meente dienstjaar 1925, in ontvang en uitgaaf voor den gewonen dienst bedra gende f 83881,40. Eveneens werd aange boden de begrooting voor den Won'ng- dienst voor 1925, in ontv. en uitg. bedra gende f 13200; kapitaald'enst f 989,911/2. De begrooting voor het Weezen Alger meen Armbestuur in ontv. en u'tg. be dragende f 20426,931/2. Bij de rondvraag deelde de burgemeester mede 1 Sept. a.s. een telegram aan Hare Majesteit te zullen zenden namens het gemeente bestuur en de gansche bevolking. Bespro ken werd de verplichte aansluiting aan de waterleid-'ng. Gevraagde ontheffingen zijn geweigerd op grond dat niet was aangetoond dat men goed drinkwater be zat, men ging niet verder dan de aan vraag. Tegen de personen niet aangeslo ten en die geen ontheffing hebben ge vraagd wordt proces-verbaal opgemaakt, waarvan de eerste 9 deze week zijn ver zonden. De heer Hage adviseert het be daard aan te doen, men is toch aan het vereischte percentage. De voorrtter antwoordt dat een volgende week nieuwe processen-verbaal zullen worden opge maakt 'tegen de onwül'gen, men is nu voldoende met een en ander op de hoogte, er moét nu worden doorgewerkt. De heer Priem 'nformeert hoe het moet met de bewoners van gemeentewoningen die afgesloten zijn. Dhr. Vroegop deelt mede, dat deze de huur is opgezegd en bovend en bij het hun ter zake gezonden bericht -s opgemerkt dat zij niet weder zullen kunnen inhuren als niet is be taald het achterstallige voor waterlei ding. Het gaat niet de aansluiting te re gelen naar dat men al of niet o ver vol doende drinkwater besdrkt. Het groote getal bewoners is met do" waterleiding zeer ingenomen. De heer Quakkelaar in formeert hoe het moet met de bewoners aan den Groenen dijk. De voorzitter ant woordt dat men toestemming heeft ge vraagd, op grond van artikel 7bïs der Politieverordening in 'dén berm te mo gen graven welke toestemming is ver leend behoudens rechten van derden. Hij meent dat de Waterleiding thans moet beslissen wat te doen. Hierna sluiting. ONDERWIJS. 'wé salarissen voor dé beroepsonderoffi cieren, aanvankelijk voorgesteld voor de sergeanten tot ten hoogste f1750, voor de sergeanten met de geschiktheid voor een hoogeren rang tot f 1900, voor de ser geanten-majoor op f 2200 en voor de adj.- onderofficieren tot f2600, thans door den Minister van Oorlog herzien en voorge steld op resp. (eindsalaris) f1850, f2050, f2250 en f2650. Deze gewijzigde regeling is aan de commissie van georganiseerd overleg ge zonden ter adviseering. LUCHTVAART. Lucht-spoedbesteldienst. Volgens de „Morntngpost" is een vlieg tuig voor spoedbesteldienst in Wording, dat met een lading van 4 ton en een snel heid van 80 mijl per uur, voor elk tra ject boven Europa kan wérden gebruikt. De kosten zullen niet meer bedragen dan voor het transport over land. De vleugel van dezen reusachtigen eendek ker meet 150 voet en het toestel zal door 2 motoren wérden voortbewogen. Het totaal-geWicht in geladen toestand bedraagt 10 ton, terwijl de lading op gemakkelijke Iwiijze kan worden inge bracht. De kop van het toestel kan wér den geopend en de zich daarin bevin dende vakken met goederen wérden ge vuld. Een dergelijk toestel zal, 's avonds Lqnden opstijgend, zonder tusschen- landig, 's morgens vroeg Marseille kunnen bereiken. (Dr.). Te Heemse (O.), S. J. Vogelaar te Zeist. Te B'.erum (Gr.), J. H. Staal te Wierden (O.). Te Engwierüm (Fr.), Th. A. Bergsma te Drogeham (Fr.). Bedankt: Voor Giessen Oudekerk en Gressen Nieuwkerk, G. van Reenen te Putten (Gld.), Voor Hendrik-Ido-Am- bacht en Reïtsum o.a. (Fr.), S. de Vr.es te Ambt-Vollenhove B. Voor 's-Grave- land, J. Hoekstra te Dalfsen. Voor St.- Laurens, A. Scheele te Kapelle-Rieze- linge. Voor Ulrum (Gr.), Hi van der Zanden te Wapenvelde (G.) OUD-VOSSEMËÈR Woensdagavond 1.1. Werd in de Geref. Kerk alhier een bid stond gehouden in verband met de treu rige Weersomstandigheden voor den land bouw. Ds. Veldkamp van Anna-Jacobé- Polder trad daarbij als predikant op. VISSCHERIJBERICHTEN. Zeehonden. Op de vragen van den héér Braat be treffende het nemen van maatregelen tegen de toeneming van het aantal zee honden na de afschaffing der premies op het vangen dier dieren, antwéordde de Minister van Binnenlandsche Zaken en LandbouWI: Bij een ingesteld onderzoek is niet ge bleken, dat de zeehonden jagers als re gel de jonge dieren, die voor de traan- kokerij nog niet geschikt zijn, weder zouden vrijlaten. Nu de premiën voor het dooden van zeehonden bij wijze van proef voorloopig niet meer Wérden toe gekend, schijiit over het algemeen aan vankelijk minder jacht op die dieren te worden gemaakt. Voor zoover nog de jacht met het geweer wordt uitgeoefend. Wérdt echter elke zeehond, die onder schot komt, geschoten, hetzij det een volwassen of een jong dier is. Voor bet overige zij nog opgemerkt, dat, wiaar eerst sedert 1 Jan. 1924 geen premiën meer Wérden toegekend, moeilijk reeds van een sterke vergrooting van het aantal dieren als gevolg daarvan sprake zou kunnen zijn. Mocht na eenigen tijd inderdaad blij ken, dat het aantal zeehonden sterk toe neemt, dan is de minister bereid, om in het belang onzer visschers maatregelen tot beperking van dat aantal in over weging te nemén. KERKNIEUWS. Aan de Rijkskweekschool voor On derwijzers te Middelburg zijn o. a. be noemd tot kWeekelingen J. A. Rijnberg en J. D. Franke, beiden te St.-lMaartens- dijk en A. Kunst te St.-Philipsland. Bij het Woensdag te Rotterdam ge houden examen voor de nuttige hand werken slaagde o. a. méj. M. J. Vink te Brouwershaven. POST EN TELEGRAPHIE. BRUINISSE. Aangesloten aan 't Rijks telefoonkantoor onder No. 32. de heer M- Vijverberg, gemeente-ontvanger en mosselhandelaar. MARINE EN LEGER. Salarissen beroepsonderofficleren. Naar de „Avp." verneemt, zijn de nieu- Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Wierden (Ov.) H. A. de Geus te Veenendaal. AangenomenNaar Nieuwe Pekela, cand. S. A. van Hoogstraten te Utrecht. Naar Hemelum (Fr.), J. H. G. Stap te Nes en Wierum (Fr.), ELKERZEE. Als eene bijzonderheid kan gemeld wérden, dat zoowel in de Herv. als in de Gereformeerde kerk alhier, op Zondag 14 Sept. a.s. een nieuWé predi kant zijn intrede hoopt te doen. Ds. J. Poort te Almen, vroeger te Eikerzee, zal D. V. in de Herv. Kerk als bevestiger óptreden van den candidaat, dhr. J. C. Neeleman, van Rotterdam, terWijl ds. Ger- ber van Assen, deii candidaat, dhr. van Tol, van Assen, in de Geref. kerk van Scharei'dijke in zijn predikambt hoopt te bevestigen. ZONNEjMAIRE. Benoemd tot kerk- de hij langzaam, terwijl hij mij met zijn donkere o ogen aanzag. Hij scheen toch niet op zijn gemak, streek met zijn sterke, gebruinde handen over zijn goed onderhouden grijze baard en liep de kamer op- en neer. „Ja, Royle", riep hij eindelijk uit. „Je bent mijn vriend, ik moest dus maar ronduit spreken. Wil je me helpen „Zeker als het mij mogelijk is". „Ik zit in rats ik heb erover gepiekerd sinds ik even vóór Kerstmis uit Egypte ben teruggekomen jij alleen kunt me redden". „Ik Hoe „Door mijn vriend te blijven; door noig in mij te blijven gelooven, als ik ten onaer 'ben gegaan", antwoordde hij met gebroken stem. „Ik begrijp je niet". „Dan zal ik dudelijker zijn. Vanavond Is de laatste keer, dat wij elkaar zullen zien Ik zeg je, :k heb m'n spel ge speeld en ik heb verloren „Je hebt het vreeselijk te pakken van avond riep ik uit, verwonderd over zijn vreemde woorden. In mijn geheele omgeving kende ;k anders geen bedaar der menseh dan Sir D'gby Kemsly. „Ja ik ben niet geheel mezelf; dat zou jij missch'en ook niet zijn onder de zelfde omstandigheden." Hij stond weer stil, rechtop, zijn handen op zijn rug. Zelfs toen, in zijn wanhoop, was hij een schitterend figuur met zijn goed-passende kleeren en de enkele robijn in zijn piqué j overhemd. „Ik wil je een geheim toe vertrouwen, een groot geheim", ging hij verder. „Ik zeg je nog eens, dat we I elkaar vanavond voor het laatst zien, maar ik verzoek je mij lankmoedig te beoordeelen, geen onrechtvaardige con- clusies te trekken en wanneer je je mij- 1 ner herinnert, mij te beschouwen als een man, die geen schurk was, maar 'het j slachtoffer van onvoorziene omstandig heden". „Werkelijk, mijn beste vent", zei ik, „je spreekt in raadselen. Wat bedoel je toch, wat ben je van plan „Dat gaat je niet aan, Royle", was zijn heesch antwoord. „Ik verzoek je slechts om je voortdurende vriendschap en om mijn opvolger te behandelen op dezelfde wijze, zooals 'je mij behandeld hebt dat je zijn vriend zult worden en dat je me een grooten, belangrijken dienst zult bewijzen." „Je opvolger Wie zal je opvolgen Je hebt toch' geen zoon „Neen, ik heb in het geheel geen man- nelijké betrekkingen", antwoordde hi). „Maar we spraken over de gunst, welke je mij zoudt bewijzen. Op den veertien den Januari zal ik niet hier zijn, maar het is bepaald noodzakelijk, dat op dien avond om acht uur een geheime -bood schap aan een zekere dame gebracht I voogd iwégens vertrek van den heer Remeeus, de heer J. Rijstenbii. Geref. Kerk. Beroepen: Te Westmaas en te Strijen, cand. K. Sietsma te Den Haag. Te Drie- sum' (Fr.), Dr. S. P. Dee te Dwirigeloo Na do yacantfe. Cl. Doorenbos dicht in de Tel.: A heeft in den Harz gezeten, Rustte daar een dag of tien En bericht ons bij zijn thuiskomst Regen 'k Heb geen drop gezien. B trof prachtweer in Zuid^Frankrijk, C, die op een zeUschuit zat, Heeft, nel zooals D in Schotland, Oók geen druppeltje gehad. E zegt van de Noorsche Fjorden 't Was één zalig zomerfeest, Terwijl F in 't Hooggebergte Nimmer zonloos :s geweest. 'G, die :n Zuid-En geland was„ Trof het óók bizonder goed Héél geen regen, prachtig prachtweer, Altijd zon in overvloed. Niets dan zohrr'ge verhalen Zon en zon en nog eens zon, Fijn getroffen met het weer hoor Prachtweer, dat niet beter kon. En wal komt er uit de koffers, En wal komt er uit de tasc-h Ongebruikte wffte schoenen, Een versleten regenjas. PREDIKBEURTEN. wordt een boodschap' van mij. Wil jij dat doen „Zeker. Ga je op reis?" „Ik dat kan ik nu nog niet zeggen misschien ben ik dan wel dood wie weet En hij glimlachte vreemd. Hij ging naar zijn schrijftafel, ontsloot een lade en nam er een brief uit, welke gelakt was met zwarte lak. „Luister", ze: hij. „Ga op den avond van den veertienden om 8 uur preries naar het Piccad-'lly Tube Station, sta daar bij telefooncel nummer vier aan den kant van Haymarket, daar zal een dame in het zwart naar je toekomen en naar nieuws v,an mij vragen. In ant woord daarop, geef je haar dit briefje. Maar er is nog een voorwaarde: je Zoudt bespied en herkend kunnen worden,/wees daarom voorzichtig, dat niemand je volgt dien dag en ga er verkleed heen ga als een werkman zou ik zeggen". „Dat is een vreemd verzoek, Kemsly. Is zij „de dame?" Hij glimlachte, hetgeen ik voor bevesti ging opnam'. „Je zegt, dat ze in het zwiart gekleed zal zijn maar er zijn zooveel dames in het ziwlart ik zou me kunnen vergis- „Niet mogelijk ik vergat je te zeg gen, dat ze een takje mimosa zal dragen". „Zoo, dat is origineel, mimosa iwérdt niet veel gedragen". Zondag 7 September. Kerkwarva. 3 ure, ds. Mortier (Doopsbed.) Serooikerke. 10.30 ure, ds. Mortier. Burfb. 9.30 ure, ds. Boogaard. Ranesse. 8 ure, ds. Leendertz. Noordwello. 10.30 ure, ds< Leendertz. Haamstede. 10.30 en 3 ure, de heerW. GL ,3 Jonge van Boskoop (Orgelcollecte). Geref. Kerk. 10.30 en 3 are, ds. Goedhags. Oud- Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Blkersee. 10.30 ure, ds. v. Griothujjsen. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Brouwershaven. 10.30 ure, dr. Proost Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Lokalen achter de kerk. Zonnemalre, 10.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Noordgonwe. 3 ure, ds. v. Griethugsen. Drolschor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Onwerkerk. 3 ure, dr. He'der. Nleuwerkerk. 10.30, ds. v. d. Linden en 3 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, ds. Hoek van Zonnemaire. Geref. Gem. 10, 3 en 6 ure, Leesdienst. Oosterland. 10.30, ds. Gouverneur van Roosendaal en 3 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 10.30 en 3, Leesdienst6.30 ure, ds. Veld kamp. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, de heer Romgn. Slr|ansland. 10.30 ure, ds. de Roode. Bruinisse. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenbnrg. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9-3Ó, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud- Geref. Kerk 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. At-J.-Polder. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Veldkamp» St.-Plllpsland. 3 ure, ds. v. Beusekom van Ierseke (Doop en Orgelcollecte) Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Tholen. 10, ds. Verschoor en 2.30 ure» ds. Datema. Geref. Kerk. 10 en 6 nre, ds- Haspel van Heemstede. Geref. Gem. 10, ds- Hofman van Krabbendgke (H. Av.), 2.30 en 6.30 ure, idem. St.-Maartensdljk. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Moerman (Doop). Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 nre, Leeskerk. Ond-Vossemeer. 10.30, ds. Van Griet- hugzen en 8 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10.30, ds. B. de Graaf te Stad a/h. Haringvliet (Voorber. H. A.), 3 en 6130 ure, idem. Paortvllet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, de heer Bouman te Rgseiiburg. „Het is gemakkelijk te herkennen''. Toen overhandigde hij mij den brief ert zei: „Nog éen verzoek tenminste, ik -ver zoek je me iets te beloven. Royle. Ik verzoek je, me de Verzekering te geven dat, iwlanneer ooit eeniig vermoeden bij je 'opkomt, je niets zult gelooven zonder overtuigend bewlijs. Ik bedoel dat je haar niet verkeerd zult beoordeelen". „Zeker niet". „Je hand erop?" Ik stak mijn hand uit en de zijne ste vig grijpende, gaf ik hem mijn 'wéord van eer. „Ik hoop, dat het je nooit zal be- rouiwén, Royle", zei hij ernstig. „We zijn vrienden", Zei ik eenvoudig. „En ik vertrouiwl dat je nooit de ver- antiwtoording zult berouwen, welke je voor mij op je neemit", zei hij met een diepe harde stem' de stem van een wanhopig man. „Denk eraan, diat je mijn opvolger precies behandelt, zooals jé het mij deedt. Wees zijn trou'wtete vrj|end, I evenals hij dat van jou zal zijn. Je zult ongetwijfeld verbaasd, verstomd zijn over de gebeurtenissen, (wélke, helaas! zullen /voorvallen, maar het is mijn schuld niet, Royle, geloof mij", verklaarde hij ernstig en vol nadruk. „Het £s, helaas! mijn noodlot 1" (Ws>rdt veróolffft.Ji

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5