phaat a f 2,90 en van de 4700 k g. kaï niet a f 1,92 de maatschappij tot ver koop van hulpmeststoffen te Dordrecht en van de 22000 k.g. kalizout van 40 o/0, dhr. W. Heijboer a f 4,97, alles per 100 k.g1. te leveren franco op den wagen. p08t en telegraphie. Op 1 September op welken datum dit jaar de verjaardag van de Koningin wordt gevierd, zullen de postkantoren, de bijkantoren, de hulppostkantoren en voor zooveel den postdienst betreft, mede de vereenigde kantoren, en de poststa tions n:et later dan tot 2 uur 's namiddags voor het publiek zijn opengesteld. ""landbouw en veeteelt. Evenals vorige jaren zal :n den aan staanden winter bij voldoende deelneming oo,:r jongens van 15 jaar en ouder, die voldoend lager onderwijs hebben genoten, te Nieuwerkerk een cursus voor lager landbouwonderwijs gegeven worden. De aansporing van den heer dr. K. v. d. Zande op de laatstgehouden Alg. verga dering der Z.L.M. te Slu's, tot de plaatse lijke afdeelingen z'ch ervoor te spannen en door krachtige aanmoediging de leer lingen op te wekken om cursussen te volgen, mag hier op deze plaats nog wel eens herhaald worden; want anders komt •het vereischte aantal leerlingen er niet, en het zou jammer zijn, als hierdoor de cursus niet zou kunnen doorgaan. Groote handelsveetentoonstelling te Goes. Het is een verblijdend teeken, dat in dezen tijd van malaise, waarin het ge- heele handels- en bedrijfsleven onder den druk der tijdsomstandigheden een moei lijke periode doormaakt, de energie niet sluimert en er steeds personen gevon den worden, die bereid en in staat zijn den toekomstigen bloei van een tak van onderneming te bevorderen. Het mag als algemeen bekend ver ondersteld worden, dat de provincie Zee land, welke in de veehouderij en den vee handel een belangrijke plaats inneemt en jaarlijks duizenden stuks vee in- en uit voert, nog niet,zooals de andere pro vinciën, waarin de veeteelt bloeit, een jaarmarkt bezit. Dit overwegende heeft de Bond van 'Zeeuwsche Veehandelaren op voorstel van den heer Mo. S. Frenk te Zierikzee, die zich reeds te voren van de medewerking j van verschillende vooraanstaande perso nen verzekerd had, besloten om op 15 October a.s. in het nijvere, zich sterk ontwikkelende stadje Goes een groote tentoonstelling van handelsvee te doen houden, met als doel om daardoor zoo mogelijk den weg voor een jaarmarkt te banen. i De Afdeeling Westelijk Zuid-Beveland van de Zeeuwsche Landbouw-Maatschap- pij verleent hierbij zeer veel medewer king en zal zoo mogelijk aan deze ex positie een fruittentoonstelling verbinden terwijl de te Goes bestaande vereenigin- gen plannen in voorbereiding hebben voor gevelversieringen, étalagewedstrijd en an dere attracties gedurende de tentoonstel ling!. Ook van het gemeentebestuur van Goes werd reeds veel medewerking on dervonden. B. en W. van Goes hebben aan het Comité reeds eene subsidie toe gezegd. Men is nog doende een Eere- Comité te vormen, waarin thans reeds zitting hebben willen nemen de heeren D. van der Bout, wnd. Burgemeester van Goes, mr. Dieleman, voorzitter der Z. L. M., mr. Fokker, burgemeester van Zie rikzee, N. S. Frenk, eere-voorzitter van den Bond van Zeeuwsche Veehandelaren, M. de Haas, voorzitter van den Zuid- HoUandschen Bond van Veehandelaren, H. A. Hanken, directeur van den Wilhel- minapolder, T. B. E. Kielstra, secretaris der Z'. L. M., Ir. Kuyper, directeur der Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij, J. W. van Oeveren, lid der Prov. Staten van Zeeland, dr. Stehouwer, Districts- Veearts te Middelburg, A. Trompetter, voorzitter van den Nederlandschen Bond yan Veehandelaren en A. van der Wei/de, lid der Ged. Staten van Zeeland. Het Uitvoerend - en Adviseerend Comité bestaat uit leden van den Bond "van Zeeuwsche Veehandelaren en van de Zeeuwsche Landbouw-Maatsehappij. Voor het houden van eene groote verloting Van handelsvee is de Koninklijke goedkeuring verleend; de prijzen voor deze verloting zullen zooveel mogelijk op het tentoon stellingsterrein worden aangekocht. Een terrein, groot 5 H.A. is welwillend door den heer Rijke te Goes aan het Comité afgestaan. Eene handelsveetentoonstelling is tot nu toe in Nederland nog nooit gehouden, terwijl deze in het buitenland reeds lang populair zijn en daar bewezen hebben, zoowel voor den handel als voor den landbouw groot nut te hebben. Voor deze eerste handelsveetentoonstelling in Neder land is naar vele z(/den reeds om meie werking verzocht en verkregen; men is nog doende aan steeds meer organisaties en personen in binnen- en buitenland, hetzij principiëele dan wel daadwerke lijke medewerking te verzoeken, welke naar alle verwachting ook wel zal wor den toegezegd. De uitvoering der groot opgezette plannen van het Comité zal tevens den 'band tusschen onze provinciën onderling nauwer helpen toehalen. Wat Zeeland in het bijzonder betreft, zal, in dien uit deze tentoonstelling een jaar markt geboren mag worden, zooals het Comité wenscht en verwacht in een lang gevoelde behoefte worden voorzien. De vooruitzichten voor het welslagen der tentoonstelling zijn gunstig, doch Voor een volledig succes ia noodig be langstelling van heel Nederland en mede werking uit alle kringen, die met vee teelt en. veehandel in relatie staan. Wij hopen dan ook, dat ieder, die daartoe in staat is, het zijne ertoe zal willen bijdragen om deze tentoonstelling te doen slagen. De secretaris van het Uitvoerend Comité is de heer J. Gloude te Zierikzee, telefoon no. 4. kerknieuws* i Ned. HerV. Kerk. Beroepen: Te Waddinxveen, W. J. van Lokhorst te Bennekom. Aangenomen: Naar Broek op Langen- dijk, J. Jukema te Dinsumageest. Naar Hansweert (toez.), cand. A. G. B. ten Kate hülppred. te Heemstede. Bedankt: Voor Wierden, W. J. van Lok- horst te Bennekom. I Geref. Kerk. Beroepen: Te Beetgum, W. Becto te Pijnacker-Hordijk. Te Oldekerk, cand. G. Staal te Zwolle. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Vlaardingen, K. Groen te Zwijndrecht. "kcxsten kn wetenschappen" j Het nadeel van cigaretten rooken. j Aan de rijks-universiteit te Erlangen zijn groeven genomen, om het gehalte i van tabaksrook aan nicotine te bepalen. In een vernuftig bedacht toestel werden tabak, sigaren en cigaretten gerookt, waarbij de rook door wijnsteenzuur moest passeeren, waarin het nicotine wordt te gengehouden. De hoeveelheid daarvan werd dan physioLog:sdh bepaald door proeven op kikvorsehen. Met dit toestel werden nu eerst 5 gram (7 stuks) sport- cigaretten achter elkaar gerookt en het nicotinegehalte van de rook bepaald. Vervolgens werden 7 sigaretten gewoon in den mond gerookt en de uitgeademde rook in het toestel geblazen. Daarbij bleek, dat 5 gram c-igarettentabak 0.25 gram nicotine bevatten, waarvan 0.04 gr in den ingeademden rook overging en i 0.007 gram na het uitblazen van den rook achterbleef, zoodal hel grootste gedeelte van de nicotine dus'weer u:t het lichaam werd verwijderd. Werd daarentegen de rook geïnhaleerd (en dit geschiedt door ieder hartstochtelijk cigarettenrooker) en over de longen met hun groote resorptie- oppervlakte verdeeld, dan bleek, dat ver reweg het grootste deel der ingeademden rook aanwezige hoeveelheid nicotine, n.l. 0.35 gram, in het lichaam1 achterbleef. Hierdoor is dus de zware beschadiging van het hart bij aan cigaretten-verslaafde rookers verklaard. Mars. De astronoom G. H. Hamilton schrijft in de „Times" over zijn waarnemingen van Mars, gedaan in het Harvard-obser- vatorium te Mandeville op Jamaica, die onder gunstige voorwaarden konden plaats hebben daar de planeet daar hoopr aan den hemel te zien is. Hij bevestigt het bestaan der „kanalen", die dan ook voorkomen op een teekening, die hij den 16en Juli maakte. Dageüjksche en zelfs veranderingen van uur tot uur in het aspect van de planeet schreef hij toe aan het smelten van de Poolkap, die in het midden en ongeveer de laatste helft van den morgen op Mars een maximum van omlaagvloeiend water geeft, dat dan gedurende den dag opdroogt of weg trekt, zoodat er in den avond van het etmaal niets meer te zien is. Hamilton meent, dat zij, die zulk een scherpe cri- tiek oefenden op Schiaparelll en Lowell met betrekking tot het bestaan der „ka nalen", nooit onder zoo gunstige om standigheden hunne waarnemingen heb ben kunnen doen als waartoe de eerste te Milaan en de andere te Flagstaff in Arizona in staat was. De waarnemingen op de „Jungfrau", waar gelijk men weet een telescoop was opgesteld om Mars te observeeren, zijn tengevolge van pen hevige sneeuwjacht mislukt. Strandleven. Als j>e aan Renesse's duinen Langs de menschengroepjes gaat, En die bfier den dag passeeren, Ongemerkt eens gadeslaat, Dan moet je aan jezelf bekennen: Deftigheid is maar vernis! Hoe gansch anders wordt de mensch toch!, Die aan 't strand gezeten is. In 't gewone leven slaven Van dé regels van z'n stand, Leeft mén hier als een natuurmensch In een vrijgevochten land. 't Heertje, dat steeds op de straten In gekleed© jas zich toont, Loopt daar in 't costuuiri van Adam, Of hij nog in Eden woont. d' Echtvriendin die thuis angstvallig 't Brood hanteert met vork en mes, Vindt het chique strandgewoonte Bier te drinken uit de flesch. 't Wekt verbazing te aanschouwen Hoe men hier in vrijheid leeft, En aan alle etiquette Radicaal de maling heeft. Aan .het strand Vindt men de menschen Zoo ze van nature zijn, Vrij van het bedriegelijk laagje Van den vorrrt en valschen schijn. B. SPORT. ZIERIKZEE, 24 Aug. De Postduiven vereniging „Prins Hendrik" hield heden een wedvlucht van Hall, afstand 160 K.M., wind Z -W., lossing 8 uur, in de vlucht 68 duiven (gemengde vlucht). De consta teering luidt als volgt: H. P. Mais, Ie pr., 10.43; De Jong, 2e pr. 10.42.36V2; J. den Boer, 8e pr. 10.44.22; J. den Boer, 4e pr. 10—44—28Vs; Stoutjesdijk, 5e pr. 10.48.1 J/a; Schut, 6e pr. 10.49.251/2; W. F. V. d. Ende, 7e pr. 10.53.52; id 8e pr. 10.58.20; B. Post, 9e pr. 11.1 id. 10 pr. 11.11.5; B. J. v. d. Vaate, 11e pr. 11.13; H. P. Mais, .12 pr. 11.28; W. K. Schot, 13e pr. 11.40.46; P. Hillebrand, 14e pr. 11.46 (jonge duiven). K. Eikema, le pr. 10.25.51; P. Hille brand, 2e pr. 10.52; P. Ribbens, 3e pr. 10—57.5; F. van Sikkelerus 4e pr. 10 59.30; W. F. v. d. Ende, 5e pr. 11.5.50; S. P. Wijsman, 6e pr. 11.37.40; J. W. Leijdekker, 7e pr. 11.48.20 (oude duiven). BROUWERSHAVEN, 24 Aug. Wedvlucht postduivenvereeniging V. Z. O. D. van af Ossendrec'ht. Afstand 46 K.M. Lossing 10 uur; J. Olree, le en 2e duif, A. Duin- houwer, 3e duif, D. fl. Ittmann, 4e en 5e duif. TAN MEENDE m m Eene drie-en-vijftigjarge weduwe uit het dorp Ham'mer in Brandenburg is ge vangen genomen, onder verdenking de 3 mannen, waarmee zij gehuwd is geweest, uit den weg te hebben geruimd. Zij heeft bekend haar derden man te hebben vermoord. Na een twist heeft zij de 75-jarigen man den hals door gesneden. In het Russ. gouvern. Nowgorod heeft naar gemeld wordt, een ware inval van wolven en beren plaats. Groote schade is en wordt nog dagelijks aan den veestapel toegebracht, terwijl ook reeds menschen- levens vallen te betreuren. j De oude karavaan-route van Damas- kus naar Teheran is thans ook voor ge regelde auto-diensten opengesteld. Hier door is het mogelijk om, van Parijs uit, binnen twaalf dagen in de hoofdstad van Perzië te zijn. Volgens den Engelschen „Observer" zouden Ramsay MacDonald en HerrLot voornemens zijn, in de Volkenbondsver gadering nieuwe voorstellen :n te dienen ter vervanging van de afgewezen ver dragen van wederzijdschen bijstand. Uit Boedapest wordt gemeld, dat thans ook de identiteit van den tweeden verdachte Duitscher vaststaat. Het is Til- lessen, die met Schultz, Erzberger heeft vermoord. De Duitsche gezant heeft thans officieel de uitlevering van Schulz en Til- lessen gevraagd. Door een hevigen storm is de katho lieke kerk te St.-Patrick in den Arneri- kaanschen staat Lou'siana 'ngestort kort voor het begin van den dienst. Talrijke kerkbezoekers werden onder de puin- hoopen, bedolven. Er zijn 9 dooden en 9 zwaargewonden. Het Zwitsersche gehucht Cortaccio in de Verzasca-vallei :s geheel bedolven door een aardstorting. Er is veel vee gedood, doch van de bewoners is n:e- mand getroffen. Tijdens een demonstratie te Agram (T.S.) kwam het tol ernstige botsingen, zoodat polit'e en militairen moesten in grijpen. Vele personen werden gewond. De staat van beleg is afgekond:gd. In China dreigt een burgeroorlog uit te breken tusschen 2 provinciën. De transatlantische vlucht van de voor Amerika te Friedrichshaven gebouw- den Zeppelin zal 10 September e. k. plaats vinden. Te New York is een raadselachtige moord ontdekt. Het slachtoffer van dezen moord is een zekeren Aaron Graaf, een rijk fabrikant van radio-installaties. Het lyk van Graaf werd sterk verminkt gevonden in een verzegelde metalen kist in een kelder onder zijn werkplaats. Graaf was geveld door een slag met een bijl op het hoofd en om den dood zeker te maken geworgd. Graaf werd het laatst gezien op 1 Augustus. De politie zoekt naar den firmant van het slachtoffer, die verdwenen is. Do politie te Danville (Illinois) stelt een onderzoek in naar een wandaad der Ku Klux Klan. Het slachtoffer is de 18-jarige Frank Aaron. Hij was des avonds op weg naar huis en vond op den weg drie mannen en een meisje, die een ongeval met hun auto hadden. Hij bood zijn huipaan en begon den wagen te onderzoeken. De mannen overmanden hem en trokken zijn kleeren los, waarop het meisje met een heet ijzer K. K. K. in zijn borst brandde. Volgens een bericht nit Melbourne heeft de regeorlug van het gemeenebest Australië tegen den veekoning Sir Sidney Kidman een vervolging ingesteld om hem te dwingen de som van 156.000 pond sterling achterstallige grondbe lasting te voldoen. De op 1 September e.k. te Genève te houden vergadering van den Volken bond wordt voor de belangrijkste ge houden die tot dusver heeft plaats gehad. De Duitsohe regeering schijnt voornemens op 30 Aug. e.k. hoe de beslissing van den Rijksdag ook uitvalt de overeenkomst van Londen ts zullen teekenen. verschillende berichten. Ernstig ongeluk. Zaterdagavond is op den Rijn bij Duisburg het scheepje „Nord- ster", toen het van een sleep was los gemaakt, door de sterke stroom tegen een ander schip terecht gekomen en doormidden gebroken. De Nederlandsehe schipper W. Kuyper, zijn vrouw en drie kinderen, die :n de kajuit waren, zijn verdronken. Twee knechts, die op het dek stonden, vielen overboord, doch kon den gered worden. De oorzaak van het (>ngeluk is nog niet geheel duidelijk; men zegt dat er een misverstand tusschen den kapitein en den schipper is geweest over de aanlegplaats. NQodl'Jiig schot. Ten huize van den heer Hof te Terwispel is Zaterdag een treurig ongeluk gebeurd. Er vertoefden twee anti-militaristen, die Zondag op een bijeenkomst te Wijnjeterp zouden spre ken. Een van hen had een browning, waarvan hij de werking aan den ander verklaarde. Toen deze laatste., de heer Blaauw, onderwijzer te Schoten, het ge laden wapen over zou nemen, ging het schot af; de kogel trof hem in het onder lijf. Eenige uren later is hij overleden. Droevig ongeval. Op den overweg nabij Beilen is een paard en wagen door een uit Groningen komenden D-tre'n gegrepen en vermorzeld. De landbouwers Koerts en Koning uit Zwiggelte werden gedood. Het paard van een der slachtoffers werd bijna een K.M. medegesleurd. Te Helmond is de olieventer M., uit Schijndel, bij het passeeren van den spoorweg door een sneltrein gegrepen en gedood. Men had verzuimd de sluit- boomen neer le laten. Wellen en „principes". Te Gorincham, meldt de „Voorw.",, deden zich deze week twee gevallen voor van niet-aan- gifte bij geboorte. Het eene gold iemand, die dit .voor de tweede maal weigerde. Bij eén vorige maal is de vrouw gestraft met hechtenis. Het geldt hier dan ook een z.g. principieele weigering. Man en vrouw willen in het geheel niet met de Nederlandsehe „wettenrommel" te doen hebben. In het andere geval bemèrkten de betrokken autoriteiten aan een ge plaatste e.dvertentie, dat bij een familie een kindje geboren was, hetwelk niet was aangegeven. Door den ambtenaar van den Burgerlijken Stand is hiervan te be- voegder plaatse kennis gegeven. Auto-ongeluk. Te Utrecht is by de Catharb'nebrug een auto in den singel gereden. De bestuurder wist zich zwem mende te redden; een 20-jarig meisje, dat mede in den auto zat, is verdronken. Haar lijk is vanochtend opgehaald. De politie stelt naar de oorzaak van hot ongeval een onderzoek in. Brand. In een logement in de Barlheze te Zutphen Is Maandagmiddag brand ontstaan. De bewoner, de heer Z. C., kreeg ernstige brandwonden en is des naohts overleden. Het logement is uit gebrand. Een mobüisatiébevelTe Bolnes ontving dezer dagen iemand een op roeping, een officieel stuk, van do ge meente-secretarie te Ridderkerk. Het stuk droeg het opschrift „Geheim" en bleek een bevel te zijn, om onder de wapenen te komen wegens.mobili satie. In volle uitrusting vertrok de opgeroepene naar Rotterdam, om zleh vervolgens naar zijn garnizoen te be geven. Te Botterdam maakten echter de autoriteiten het den man duidelijk, dat de secretarie te Bidderkerk abuis was. Hij ging natuurlijk weer subiet terug naar vrouw en kinderen! Door den bliksem gedood. Te Venray (LIs bij een onweersbui de jonge land bouwer Janssen, die onder eenige boomen schuilde door den bliksem ge troffen en gedood. ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie), Oopy wordt niet teruggevonden. Gegekte Redactie Naar aanleiding van een ingezonden stuk* voorkomende in de „Z. N. B." Van 18 dezer, onderteekend door een landbou wer verzoek ik s. V. p. eenige ruirrite in uw blad. De geachte inzender begint zijn schrij ven met er op te wijzen, dat een groot gedeelte van de burgerij ontevreden was. In hoever dit waar is, zal ik buiten be schouwing laten, hoewei ik het tegendeel zeer gemakkelijk kan bewijzen, maar ge achte inzender, landbouwer zal ik U maar niet noemen, wanneer ik in uw plaats er van overtuigd was, dat ik kon spreken van een groot deel vlan de bur gerij, dan zou ik eerst mijn naam' eena noemen en mij niet verschuilen achter een opgeraapte pseudoniem. Want toen ik uw epistel eens aandachtig naging, kwamen er verschillende vragen bij mij op en wel in de eerste plaats deze: „Moet ik als voorzitter van de „Acht bare Feestcommissie" antwoorden?" Op die vraag heb ik voor mij zelf geconclu deerd: „Om over deze gewichtige aan gelegenheden in het openbaar te debat- teeren, toch eerst eens te Weten waar voor men zijn paarlen werpt". Naast deze vraag rezen verschillende andere bij mij op en wel: Is geachte inzender wel een landbouwer? Heeft inzender wel iets met de zaak te maken? Want ik sta op het standpunt: wie niet op de inteekenlijst heeft ingeschreven kan vrijwel zijn mond houden. ,Of heeft hij er voor bedankt lid van de „achtbare commissie" te zijn, om1 daar zijn woord te doen gelden? Lid van de achtbare commissie is de inzen der in ieder geval niet, want dan ware hij beter op de hoogte geweest en geen opeenstapeling van onwaarheden gelan ceerd, zooals nu het geval is. In hoever geachte inzender onwaar heden heeft gelanceerd, dit zal ik, indien U in deze bereid mocht zijn, mijnheer de Redacteur, een volgende maal aan- toonen, maar eerst zou ik graag willen weten de naam van de geachte inzender, dan zijn in ieder geval de naar voren gekomen vragen beantwoord. Eerst dan ka,n ik nagaan in hoever de inzender van genoemd schrijven onwetend on waarheden naar voren heeft gebracht. Wanneer mij blijkt, dat deze onwaarhe den op onwetendheid berusten, dan zal ik ga,ane bereid zijn om in uw blad ee* uiteenzetting te geven Van den gang va,n zaken, maar op alie ander geschrijf ten aanzien hiervan zal ik niet antwoor den. Mijn ha,rtel ijken dank voor de verleende plaatsruimte. St.-{Maartensdijk, 19 Aug. 1924. Hoogachtend, C. G. Hage, Voorzitter Oranje-Comité. laatste berichten. OUD-VOSMEER. Openbare Raadsverga dering, gehouden op Dinsdag 26 Augus tus j.l. Voorlezing geschiedt van een schrijven van den heer G. M. den Ende, houdende mededeeling, dat hij, overeen komstig zijn standpunt, aansluiting bij de waterleiding voor zijn huurwoning ver langt met één kraan, zullende de water penningen geheel voor rekening van de gemeente kómen en zijnerzijds daarin niets worden betaald. De voorzitter licht toe, dat de aanleg dien overeenkomstig heeft plaats gehad, zoodat het schrijven voor kennisgeving wordt aangenomen. Ingekomen zijn aanvragen om onthef fing van te betalen hondenbclasthig aan H. Duine, wed. P. Jeroense, A. B. Duine, G. J. de Wilde en D. de Gooijer, omdat de honden nimmer erf noch gebóuwen verlaten en dus waakhonden zijn. Met algemeene stemmen wordt de gevraagde ontheffing verleend. Als zetters worden voor de in te d^nen aanbeveling voor een herbenoeming voorgedragen de hee ren L. de Wilde en M. C. Sonke. Aan geboden wordt de gemeenterekening voor den dienst 1923 met. daarbij behoorende bescheiden (ontvang f 70483,21, uitgaaf f 58213,08, batig slot f 12270,13). Mede wordt aangeboden de gemeentebegroo- ting vonr den dienst 1925 (in ontvang en uitgaaf op f 60084,58. De rekening met rekeningen van (je armbesturen en de begroot..ig met de begrootingen der Armbesturen zal ter onderzoek worden gesteld in handen van een commissie, waarin tot leden wlorden benoemd de heeren A. F. Poll e. M. den Engelsman en M. P. Ooms. Aan de orde zijn de opmerkingen van Ged. Staten op de ingediende verorde ningen houdende eischen waaraan moet worden voldaan bij het bouwen van wo ningen. Eenige verwondering baart het, dat aan de gemeente nitómer is medege deeld, dat de door den Minister bepaal den afstand voor aansluiting bij de wa- leiding op 2"5 M- is bepaald, die afstand is slechts uit de verordening gebleken. Eenige leden betreuren het, dat mtet zacft- ten drang gestuurd wordt naar een alge heel verbod tot het bouwen van bedste den, terwijl de heeren Vermët en De Rijke m'eenen dat, hoewel mede die drang betreurende, er toch niets aan te doen zal zijn. De wijziging om geen bedsteden te doen bouwen kan geen meerderheid verkrijgen. De hleer de Wilde wijst op een sloot achter de woning van G. Over- beeke. De voorzitter zegt toe de toestand te zullen nagaan, waarna de vergadering gesloten wordt. telegrammen, ZWOLLE. (V.-D.) In den afgeloopen nacht heeft nabij He noo een ernstig on geval plaats gehad met een autobus, waarbij 6 personen het leven hebben verloren. Een nieuwe autobus van den heer v. D. uit Heino© keerde met 16 17 landbouwers uit de omgeving van deze plaats van de kermis te Raalte terug. Ongeveer half twee, toen de auto bus tot dicht bij Heinoo was genaderd, vloog het voertuig na een explosie in brand. De autobus was van achteren ge sloten; dientengevolge konden de inzit tenden niet vlug genoeg uit het voertuig konten toen de ontploffing had plaats gehad. De autobus Is van binnen geheel uitgebrand. Vijf der inzittenden konden het voertuig n;et gauw genoeg- verlaten en zijn verbrand. De lijken zijn geheel verkoold, zoodat het op het oogenbtik nog niet mogelijk is de indentitett van de verongelukten vast te stellen. TWee ernstig gewonden werden naar het Sofia- ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Een van hen is aan de bekomenverwondin gen overleden. Zeven personen werden licht gewond. De autobus was voor de eerste keer in gebruik. Nader wordt gemeld, dat de chauf feur, zoon van den heer van D., welke eveneens gewond werd, onderweg be merkte, dat er iets aan den motor ha perde, maar hij hoopte toch de plaats zijner bestemming te halen. De politie_ heeft een onderzoek ingesteld. marktberichten* ROTTERDAM, 25 Aug. Binnenl. gra nen en peulvruchten. Tarwe. Jarige met minder aanbod, hooger verkocht. Puike f 17-f 17,25/17,40. Nieuwe met beperkt aan bod, verkocht, naar kwaliteit van f14— f 16,25/16,50. Rogge fll—f12. Gerst che valier f13—f 13,50. Winter- en zomer 118 —f 13,50. Haver f 11,40—111,90. Erwten. Kleine groene m de beslist puike kwali teit hooger betaald naar kwaliteit van f 16 tot f20. Kroon- niet getoond. Schlok- kererwten vrijwel onveranderd, naar kwa liteit van f 16 tot f 19. Alles per 100 K.G. 26 Aug. Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 225 paarden, 42 veulens, 1 ezel, 1140 magere runderen, 624 vette runderen, 170 vette kalveren, 220 nuch tere kalveren, 820 graskalveren, 371 scha pen of lammeren, 406 biggen, 8 bokken of geiten, 58 overloopers. Prijzen per 1/2 Kilo. Koeien 45 ct. van 52i/2/55 ct. tot 60/621/2—65 ct.; ossen 52 ct. van 55—61 ct., stieren 421/2 ct- van 471/2 ct-. tot 52.1/2 tot 55 ot„ kalveren 72.1/2 ct. van 80 ct.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2