Naaimachine Een Woonhuis en Erf, SANGUIN0SE Luxe Autoeerhuring, A. ANKER, J. DE JONGE, K.EL KALIZOUT 20%, AANBESTEDING. 2900 1.6. of meer Superphosphast 14 °/0 27500 17000 2900 Kolizoot 40% Kainiet Landbouwkaik Publieke Verkooping. Drie stukken Bouwland, Openbare Verkooping 2 AANDEELEN VATEN WONDEROLIE, Een flinke Trekhond, Een MELKGEIT, Een Werkpaard. 400 Roeden Bruine Klavers te koop,1 Prachtkamers, 3 Gemet Nagras Alle sooitan AARDlkiPUNIEN, Een net Woonhuisje, Twib Aandsilen der Paifabriek Dinteloord nel twee iindeelen der Peilersiioeksclie Fiefabriek. ^WACHT^ houtzaagfabriek Deutsch-Ebern met alle voorraden in de asch gelegd. Te Knlbarga hebben gevechten tusschen Hindoes en Mohammedanen plaats gehad. Een hoofdinspecteur van politie werd gedood en aan de zyde der Mohammedanen vielen eenige gewonden. De toestand blyft ernstig. De Wafd-el-Masri, de Egyptische nationalistische partij, aan het hoofd waarvan de Egyptische premier Zaghloel Papja staat, heeft een verklaring gepu bliceerd over de gebeurtenissen in den Soedan, waarvoor de Britsohe regeering aansprakelijk wordt gesteld. Drie van de in verband met den moord op mevrouw Evans gearresteerde personen zfo'n te Mexico schuldig bevon den. Twee anderen werden vrij gesproken. Volgens de Dantziger Staatsanzeiger zyn zeventig firma's te Dantzig als ge volg van de daar heerschende oecono- misohe crisis failliet gegaan. Te Qenève heeft de beeldmooie vrouw van een industrieel haar gezicht met vitriool verminkt, om haar jaloer- Bohen man geen reden tot yverzucht meer te geven. Hy maakte haar herhaal delijk zulke scènes, dat haar moeder hem eenigen tijdigheden had aangeklaagd. De man werd. vrijgesproken, omdat zyn vrouw de feiten, in de beschuldiging genoemd, loochende. Zij had toen al ge zegd: „Mijn man zal niet lang reden meer hebben jaloersch te zijn. Ik kan toch niet helpen, dat de mannen mij mooi vinden en my dat zeggenBinnen kort zal ik leelyk zijn en dan word ik gelukkig". Te Vöoklabruok in Neder-Oostenryk heeft prof. Moissl een tot nog toe onbe kend deel van Bruckner's Symphonic in f-mol (een werk uit Bruckner's jeugd), gevonden. Een bericht uit New-York meldt, dat de directie der Amerikaansche pos terijen 8000 gepantserde wagons heeft besteld, ter bescherming tegen de aan slagen op treinen, welke de posterijen jaarlijks op een verlies van gemiddeld 1,250,000 dollar komen te staan. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een Italiaan ter dood veroordeeld. Tengevolge van een twist in het post kantoor te Kaboel werd een Italiaansch ingenieur, in dienst van de regeering van Afghanistan, door de politie gedag vaard. De ingenieur sloeg de dagvaarding in den wind, waarop een bevel tot zijn inhechtenisneming werd uitgevaardigd. De ingenieur barricadeerde daarop z(jn woning, waarin zich nog twee andere Italianen bevonden. Toen de politie het bevel wilde uitvoeren, schoot de inge nieur op haar en doodde een agent. De seorctaris van de Italiaansche legatie bemoeide zich daarop met het geval, waarop de ingenieur zich overgaf. De ingenieur moest voor den rechter ver schenen en werd ter dood veroordeeld. Het vonnis moet nog in hoogere instantie worden bevestigd, doch men verwacht dat een regeling mogelyk is wanneer in overeenstemming met het stamgebruik de ingenieur bloedgeld betaalt, waar door het doodvonnis niet noodig zou zyn. De Italiaansche nederzetting te Kaboel is, volgens den Times-coirespondent, in- tussohen verontwaardigd, daar zy meent dat het proces niet werd geleid volgens Italiaansche rechtsnormen. Enkele leden der nederzetting z(jn daarom reeds uit Afghanistan vertrokken. Ingesneeuwde toeristen op den Matter- hom. Na verscheidene vruohtelooze po gingen z(jn gidsen te Zermatt er Vrydag- naoht in geBlaagd de elf toeristen, allen Italianen, die Zondag voor een week door een sneeuwstorm gedwongen werden in de Solvay-hut op de Matterhorn hun toevlucht te nemen, te redden. De toeristen telden tien man en één vrouw. Zy hadden gedurende hun verblyf in de hut voldoende levensmiddelen en brand stof, doch hadden het erg ongemakkelijk tengevolge van gebrek aan plaatsruimte in hun schuilplaats. Vuurwerk afsteken. Een 17-jarigejongen, die gisterenavond op dén Nieuwendyk te Amsterdam vuurwerk afstak, maakte zich by het zien van een naderenden politieagent ijlings uit de voeten. In zijn verbouwereerdheid stak hij het vuurwerk dat reeds brandde, in een zijner zakken. Plotseling ontplofte dit waardoor de kleeren in brand geraakten. Zijn verwondingen, die nog al ernstig waren, werden in het Binnengasthuis verbonden. Noodlottige boottocht te Friedrichshaven. Bij een motorboottocht, waaraan ook de Wurtumbergsche staatspresident Brazilië en versohlllende regeerlngspersonen deel namen, brak bij het nemen van een bocht door de snelvarende boot, plot seling de verschansing, waartegen het gezelschap geleund stond, met het ge volg, dat tien hunner te water vielen. Negen drenkelingen konden terstond worden geredde „ministerialrat" Lindner verdronk echter. Een dravende bar. De New- York Tribune bevat een merkwaardig bericht over een ooeaanstoomer onder Britsche vlag, die 15 mijlen van de Amerikaansche kust geankerd ligt, dus buiten de drankwet- zöne en geheel als een enorme, drijvende bar is ingericht, met een cabaret, dans zaal en andere attraoties. Volgens dit bericht, zou de bemanning van een groot aantal partiouliere jachten dit vaartuig regelmatig bezoeken en daar voor 1 dollar h 2,50 dollar en een extra tarief van 5 dollar een „drink" krijgen. Bij de betrokken autoriteiten vindt het verhaal slechts gedeeltelijk geloof, daar de kustwacht er geen melding van gemaakt heeft. Er bestaat een vermoe den, dat het schip de voormalige „Kron- prinz Wilhelm" zou zijn, dat omgedoopt is in „Von Steuben". Wanneer het ver haal gegrond mocht blijken, is het niet onmogelijk, dat maatregelen genomen zullen worden, daar het verdrag tusschen Groot-Brittannië en de Vereenigde Staten bepaalt, dat de Vereenigde Staten het reoht hebben drankvoorraden in beslag te nemen op schepen, die zich binnen 1 uur varen van de kust bevinden en het met een sne'le stoomboot best mogelijk zou zijn 15 mijlen binnen het uur af te leggen. Doodgereden. Op de Weeresteinstraat te Hillegom is een driejarig meisje door een auto overreden. De klein© was op slag dood. De onbewaakte overweg. De wielrijder van I. werd op den on bewaakten over weg onder de gemeente Ede door een trein overreden. Wonder boven wonder kwam hij er met een gekneusde hand af. Het rijwiel werd totaal vernield. Autobusongeval te Rotterdam. Zondag kwam op hot kruispunt Nieuwe Binnen weg en Klaas de Vrieselaan een autobus van den dienst SpangenNoorden aan-1 rijden, toen een luxe-auto in razende 5 vaart aansnelde. Op het laatste oogen- blik wist de bus-chauffeur het stuur behendig om te gooien, doch kon niet voorkomen, dat de auto omsloeg. De inzittenden werden door elkaar gegooid. Vjjf van hen liepen sny- en schaaf- wonden op. Een juffrouw werd van den schik bewusteloos, terwijl een matroos zoo door het springende glas in zijn golaat verwond werd, dat hy naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. De chauffeur van de luxe auto, die dit ongeluk door zijn woest rijden heeft veroorzaakt, keek het heele geval aan om vervolgens in de zelfde vaart als j hij aanvankelijk gereden had, weer te i verdwijnen. j Een geestelfjke verdacht van diefstal. De justitie to Dresden houdt zich bezig met een niet alledaagsch onderzoek. De geestelijke te Schönfeld n.l. wordt ver dacht van diefstal en grafschennis. Sinds eeuwen rust daar onder het altaar van de kerk van het kasteel het stoffelijk overschot van de leden van het adellijk geslacht von Friesen. Verder rust in den grafkelder een dochter van Augustus don Sterke en gravin v. Cosel. De geestelijke, die sinds 23 jaar te Schönfeld zetelt, liet in 1908 de klBten openen z.g.n. om een onderzoek in te stellen. By het openen van de geweldig zware metalen kisten werd in die van een ridder v. Friesen een gouden hals ketting en in een andere een kostbare ring ontdekt. By een latere inspectie van het grafgewelf door leden van het kerkbestuur word bemerkt, dat uit een der metalen kisten een groot stuk was gezaagd on dat de bewuste halsketting ontbrak. Ook de kostbare ring bleek verdwenen. De geestelyke, onder wiens berusting de sleutel van den graf kelder was, verklaarde eerst, niets van de ge- heele geschiedenis te weten, maar erkonde ten slotte, dat de vermiste kostbaarheden zich in zijn woning bevonden, aangezien zy aldaar veiliger opgeborgen waren. Hy ontkent iets oneerlyks te hebben gedaan. Intussohen is hy, hangende het justitieel onderzoek geschorst. Communisten in Frankryk. De Temps vestigt de aandacht op de nieuwe cam pagne, door de communistische party op touw gezet op last van Moskou en als uitvloeisel van het vyfde congres der Internationale aldaar. Men is met grooten yver aan het werk getogen tot vorming van „cellen" in alle kringen, werkplaatsen, fabrieken, overal trachten de communisten vasten voet te krygen, overal groepeeren zy en organiseeren zy. De Humanité zet uiteen, dat het noodig is een macht van 100.000 arbei ders en boeren in Frankryk te vormen, als voorhoede van het proletariaat in de komende veldslagen van het prole tariaat tegen het kapitalisme. Het belastingplaatje. Wat twee dieven van belastingplaatjes in Kampen hebben uitgehaald, mag wel het toppunt van brutaliteit he eten. De een stal in het belastingkantoor het plaatje van het ry wiel van een der kommiezen, de ander dat van den keurmeester uit het keu-, ringelokaal. Belden worden geknipt. De waakzaamheid der Amerikaansche marine. Er Is geen land ter wereld, dat zoo'n strenge contróle uitoefent op d© militairen, die zich in vreemde steden bevinden, als Amerika. Dit blykt nu weer in Amsterdam, "waar de passagio- D. 21 rende matrozen van het oorlogsschip V. 22 „Pittsburg" danig onder den duim wor- j den gehouden. Deze controle wordt uit geoefend door de z.g. M. P.'s (military police), die in de wyken, die hiervoor j in de termen vallen, een oogje in het zeil houden. Zoo kan men des avonds marinesoldaten op wacht zien staan by het Centraal Station en by de toegangen tot donker Amsterdam, de Nieuwe- en de Oudebrugsteeg. De beambten dragen als onderscheidingsteeken witte been windsels en zyn voorzien van een wa- penstok, die ongeveer dezelfde is als de z.g. „hickory olub" van de New-Yorksohe politiebeambten. Bovendien surveilleeren eenige haan schappen doar de stad, ten einde te trachten toezicht op de losloopende passagierende Amerikaansche matrozen te houden. Treffen zy In beruchte kwar tieren matrozen van de V. S. aan, dan worden deze buiten de onveilige zone geleid. Deze regeling is natuuriyk niet getroffen dan na overleg en met goedvinden van de Amsterdamsche politieautoriteiten. Als wacht- en rustlokaal is den M.P.'s het politieposthuis Halvemaansteeg aan gewezen. Het gevolg van dit systeem is geweest, dat ernstige klachten over het optreden der matrozen nog niet zyn binnenge komen. 1 Albert, de politiehond. Zondagmiddag is namens de vereeniging „Door dieren liefde vereenigd" en „EerBte Nederl. jeugdbond voor dierenbescherming" op het graf van den politiehond Albert in het Oosterpark een bos bloemen neer gelegd, waaraan een lint gehecht was i met de woorden: „Uit sympathie aan Albert". Een propaganda-speech voor dierenbescherming door de jeugd is daarby gehouden, i Motor-ongeluk. Te Zand voort wilde Zondag een motorryder een anderen motor voorby gaan. Hy haalde verkeerd uit en reed tegen den voorsten motor op, waardoor deze omsloeg. De op de duo zittende dame werd vry ernstig verwond naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd. SPORT. ZIERIKZEE. Gemengde vlucht van Lier, afstand 85 K.M. 100 oude en jonge dui ven in de vlucht. Wind Z.-W. W. F. v. d. Ende 9.12.51 u, oude duif; Eikema, 9.14.61/a u., oude duif; H. P. Maïs 9.14.8, jonge duif; B. Post, 9.20.5 u., oude duif;Stoutjesdijk 9.20.6V2 u., jongè duif; H. P. Mais 9.23.24 u., jonge duif; J. den Boer 9.25.33 u., jonge duif; dezelf de 9.27.16 u., jonge duif; H. P. Mais 9.32.5 u., jonge duif; W. F. v. de Ende 9.34.47 u., jonge duif; Willemse 9.36.30 u., jonge duif; Eikema 9.38.7 u., jonge duif; H. Padmos 9.38.18 u., jonge duif; W. F. v. d. Ende 9.53.42 u., jonge duif; De Jong 9.54.42 u., jonge duif; F. v. d. Wes ten 9.59.22 u., oude duif; De Jong 10.3.2 u., jonge duif; B. J. v. d. Vaate 10.17.44 I u., jonge duif; H. Padmos 10.18.19V2' u., I jonge duif; S. P. Wijsman 10.19.34 u., i jonge duif. Al deze leden hebben diploma's, van 5 tijd en ringnummer voorzien. LAATSTE BERICHTEN. Benoemd zijn 'tot burgemeester van Tholen, Mr. A. J. van der Hoeven; van Poortvliet W. Dronkers en van Schër- penisse D. J. Visser. TELEGRAMMEN. IJjM.UIDEN (V.D.) Hedenmorgen had den de vakorganisaties in het vissch'erij'- bedrijf een vergadering in Verband m!et het conflict in dit bedrijf. De adviezen der besturen werden hierbij ingewonnen. Nieuwe voorwaarden in dit bedrijf moe ten worden gehandhaafd, terwijl de oude voorwaarden deze maand moeten eindi gen. De7.e voorwaarden zijn, dat i/4 pCt. van de opbrengst waarmede bagage wordt verminderd, weer zal worden toegekend. Dit advies werd met 144 tegen 112 stem men verworpen; daardoor is de staking bij de drie groote reederijen te IJmuiden een feit geworden. Gemiddeld van de vloot zal worden stilgelegd. m RKTBERICHTEN ROTTERDAM, 19 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 184 paarden, 30 veulens, 782 magere runderen, 690 vette runderen, 186 vette kalveren, 179 nuchtere kalveren, 370 graskalveren, 196 schapen of lammeren, 39 varkens, 399 biggen, 7 bokken of geiten, prijzen iper 1/2 k.g.koeien 45—55-57y2-60-62V2- 65 et.; ossen 52—56—65 et.; stieren 421/2 471/2—54 cf.; kalveren 70—771/28087Va 921/2 et. Prijzen per stuk van mager vee. Melkkoeien f 360—510, sltieren f 160 540, graskalveren f 70—115, paarden f 200—350, slacbtpaarden f 100—220, hit ten f 150—300, veulens f 65—70, fok nuchtere kalveren van f 25—f 38, slacht dito f 15—25, kalfkioeien f 380—490, pin ken f 160200, vaarzen f 200—290, big gen f 1015, dito per week f 1,50—2, overloopers f 20—35. N.V. Rotterdamsche Cons.-Veiling, Weenaplein. Aanvoer 140,000 stuks. Kip- eieren f 6,508, eendeieren f 7—7,50, kalkoeneieren f 910. GOES, 19 Aug. Eieren. Opgaaf van de .Landbouwoommissie f 6,20, .Veiling V.P.Z. Aanvoer 16,000 stuks, prijs f 6,50 de 100 Stuks. I Tyd van Hoogwater ©n van Laagwa^er Ovci de maand Augustus. Hoogwater: Laagwatori 6,51 n.m. 7,01 v.m. 0,11 n.m 0,27 Z. Z. 24 M. 25 D. 26 W.27 Tijd 7,2 816 9,20 10 39 11,56 0,24 7,40 8,36 9 51 11,16 0,52 0,55 1,43 2,40 4,01 5.25 6.26 1,17 2,13 3,19 4 51 6,01 6,51 Na een langdurig en geduldig ïydenoverleed hedenin den ouderdom van ruim 61 jaar, myn getrouwe knecht, D. Y. d. RHEE. St.-Maartbnsdijtk, 18 Aug. 1924. J. L. GROENEWEGEN. Voor de vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het overlydon van Mevrouw Wed. S. J. OCHTMAN-Cornet, betuigt de Familie haren hartelljken dank. De ondergeteekende betuigt by deze, mede namens hare Kinderen, haren hartelljken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, gedurende de ziekte en na het overlyden hunner geliefde Echtgenoot. Vader, Behuwd- en Grootvader, ANTHONIE BASTIAAN8E, ondervonden. Kerkwbrvk, 20 Augustus 1924. Wed. A. BA8TIAAN8Ev. d. Lindb. V Hartelijk dank voor de vele be wyzen yjHx. belangstelling, bewezen aan myn onvergetelyke en dierbare Vrouw, zoo van hier als van elders en tevens myn welmeenenden dank aan Dokter v. d. KWAST, die haar met de uiterste wil en wetenschappelyk heeft weten te behandelen tot verzachting van de voor haar ongeneeslijke ziekte. Zierikzbb, Kerkplein, 21 Aug. 1924. Uit aller naam, C. DE WILDE Az. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Aug.: Hoogste barometerst. 758,3 te Biarritz. Laagste 740,3 te Stornoway. Verwaoht tot den avond van 21 Aug.: meest matige zuidelijke tot westalyke wind, zwaarbewolkt tot betrokken, later wellicht opklarend, aanvankeiyk nog regen- of onweerebuien, zelfde tempera tuur. Fietsers lleht op j Ven 20-21 Aug. van 8,44 n.m. tot 5,24 v.m. 21-22 8,42 5,26 De Landbouw-Vereeniglng W^W „BROUWERSHAVEN" te Brouwershaven, wenscht aan te be- steden de levering van: onder A. H. V. Levering franco op den wagen te Brouwershaven late helft Sept. 1924. Inschryvingsbiljetten vóór 29 Aug., '1 morg. elf ure, by den Secretaris B. v. d. WAL, Brouwershaven. Het BESTUUR van de Coöp. Ver. „D. E. S." te Staveniase zal trachten AAN TE BESTEDEN, op Maandag 1 Septembèr 1924, onder A.H.V., de levering van: Voorwaarden te verkrygen by den Secretaris M. P. TAZELAAR, Notaris BIERMASZ te Zierikzee zal, Woensdag 27 Aug a.s., des vóór middags ten elf ure (zomertyd), in de herberg van den Heer J. C. Bbijb te Ooeterland, voor denHeer M.s VAN DE ZANDE JANSzaldaar, wegens vertrek naar elders, PUBLIEK VERKOOPEN 'aan den Ouden Heiligenweg, groot 3 Aren 65 Centiaren. aan Maatje Haringsjobsweg, samen groot 67 Aren 95 Centiaren (1 Gem. 2057a R van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 j Notaris VAN NOUHUYS te Zierikzee zal, Vrijdag 22 Augustus, te 3 ure (zt.) aldaar, in Hötel „Juliana", voor de Erven van den Heer A. HOUTKAMP, openbaar rerkoopen In perceelen Aan den Blokweg. 1 6. 1 R. Suikerbieten. 272 R. Bruine Boonen. Aan Pennemesweegje. 150 R. Suikerbieten. 1 G. 242 R. Bruine Boonen. Aan Steenhoeve. 2 G. 113 R. Suikerbieten. In den Zuidhoek. 2 G. 210 R. Suikerbieten. ^TE KOOP BIJ INSCHRIJVING ln de Coöp. Beetwortelsulker- fabrlek „PUTTERSBOEK" elk a f 100. Aanbiedingen vóór 22 Augustus ten kantore van Notaris VAN NOUHUIJS te Zierikzee. TE KOOP; Het beste middel tegen bloedarmoede en zenuwzwakte. De Sanguinose wekt uw eetlust op, bevordert een geregelde spy 3- verteering en maakt dat gy drie maal meer kracht uit uw voedsel hebt dan anders. WACHT U VOOR NAMAAK Prys por fl. f 2,—, 6 fl. f 11,—, 12 fl. f21,—. Te vorkrygen by Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. - De BURGEMEESTER van 1^^^ Staveniase zal, op Zaterdf>fl 23 Augustus a.a., 's nam. 31/, uur (w.t.), op het haventerrein aldaar, om oontant gold, PUBLIEK VERKOOPENs 6 ah strandgoed aangebrachte met een netto gewicht van 1100 K.G. Stavenissb, 9 Aug. 1924. TE KOOP: 75 c.M. hoog, by A. r. WESTEN, Zzee. TE KOOP GEVRAAGD: door S. v. d. HOUTEN, Kerkwerve. Ter overname aangeboden Eenige Boeken der Ie klasse H.B.S. Te bevr. Firma A. A. v. b. TOL, Bruinisse. Te koop voor spotprijs 6 stnks dubbele zoo goed als nieuwe Konijnenhokken, Ung 4 en 4,50 M., by L. E. NEELE te Stavenisse. Adres Hulppostkantoor Nieuwerkerk. by M. ROSKAM, Boereweg, Zierikzee. TE HUUR: met of zonder pension, ook zeer ge- sohikt voor H.H. Doctoren voor Wacht en Spreekkamer. Brieven Bur. van dit Blad, letter L. met good drinkwater. Adres F. ROGGEBAND, Kerkwerve. TE KOUB by A. MURRE, Boomkweeker, Poortvliet. H.H. Landbouwers! Loondorsohen f 2,- per uur, bij M. SAMAN, Varre- markt, Zierikzee. TE KOOP OEVRAAOD: omgeving Nieuwe Haven. Brieven onder letter S, Bureau van dit Blad. Iemand wensoht te ruilen Franco brieven Hulppostk. Numansdorp. SW~ Do ondergeteekende bericht bij deze, dat hij aan zijn Stalhouderij ook heeft verbonden een en beveelt zich beleefd bij het publiek en zjjn cllëntéle opnieuw aan. Stalhouderij en Autoverhuring. Telefoon No. 86. met het koopen van een tot C de kenze gezien hebt van Rijwielhandel Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 3