H.H. Raadsvarslaggevers! Bij bet te Utrecht gehouden examen Fransch L.O. slaagde o.m'. de heer D. Kosten, hoofd der O.L. School te Burgh. Te R,dam' slaagde voor de hoofd akte o.a. de heer P. H. van der Weele geboren te Zierikzee. VERKOOPINGEN, ENZ. NIEUWERKERK, 8 Aug. Heden werden alhier ten verzoeke van dhr. L. P. van dei Weijde, ten overstaan van notaris Biermasz, publiek verkocht: een woon huis met recht van erfpacht aan den Roliekiootschen dijk, groot 4 A. 56 c.A. voor f 2250. Toebeding f 70. 58 Aren 80 c.A. Bouwland, in den Vier Bannenpol der, k f 1651. Toebeding f 10. Vruchten te velde: als bruine boonen voor f180; ajuin f 800. Aardappelen f 280. Alles per 40 A. 83 c.A. LANDBOUW EN VEETEELT. Kwaliteitsverbetering der melk In het „Officieel Orgaan" van den F. N. Z. wordt erop gewezen, dat de coöperatieve zuivelfabrieken alles in het werk moeten stellen, om de qualiteit van de door de boeren geleverde melk te verbeteren, omdat alleen dan werke lijk goede producten te vervaardigen zijn. Voor het onderzoek op 'dê deugdelijkheid van de melk komen de kook- en de alcoholproef in aanmerking. Melk, welke het koken niet kan verdragen, kan ook niet gepasteuriseerd worden. Behalve de mindere qualiteit der producten, is die melk ook niet geschikt te verwerken Daar deze melk voorts steeds, en vooral nu bij de verschillende gevallen van mond- en klauwzeer, besmettingsgevaar oplevert, is het een direct veehouders- belang, dat zulke meik aan de fabriek geweigerd wordt. De kookproef is het uiterste nrnimum, dat de fabriek aan de te verwerken melk mag stellen. De practijk stelt de kookproef ongeveer ge lijkwaardig aan de alcoholproef van 50 o/o a 55 O/oWil men dus een hoogeren eisch stellen dan de kookproef, dan moet men alcohol nemen van ten minste 55 o/o. Bij levering van volle- of ondermelk, hetzij voor rechtstreeksche consumptie, hetzij voor verzending, :s het noodza kelijk den eisch te stellen, dat de aange voerde melk de alcoholproef van 70 o/0 kan doorstaan en voor de boterbereiding is die eisch alleszins gewenscht Aan de hier gestelde eischen kunnen de leden in de practijk voldoen, met uitzondering van de z.g. dubbele dagen (Maandagen) in het warme seizoen. Dan moet de melk de alcoholproef van 60 o/o, desnoods iets lager, kunnen door staan, in geen geval mag zij beneden de kookproef blijven. Door aan de hier genoemde eischen vast te houden, is de qualiteit der melk te verbeteren. De fa brieken moeten daartoe haar leden bij staan en voorlichten. Schoon melkgereed* schap, zooals bussen, emmers en zeven, is een vereischte; daarop moeten de fa brieken goed toezien. Vooral echter is een voldoende koeling der melk op de boerderij noodzakelijk. Door proeven is aangetoond, dat bij een koeling tot 11 12 gr. C. bij warm weer, de melk van 's Zaterdagsavonds, bij aankomst op de fabriek op Maandag morgen, de alcoholproef van 70 pCt. nog gemakkelijk kon doorstaan. In ver band daarmede is het zeer gewenscht, dat op iedere boerderij een thermometer aan wezig ls tot het opnemen van de tempera tuur van het koelwater. Een goede win ning en een diepe afkoeling zijn de voor naamste factoren tot verbeteren van de kwaliteit der melk. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk, Beroepen Te VlisBlngen A. de Voogd te Assen. Te Vollenhove (toez Ph. Peter te Warns. AangenomenOud-Beierland, G. J. Koolhaas te Oldebroek. BedanktVoor Lunteren, G. Benes te Monster. Geref. Kerk. BeroepenTe St.-Laurens, A. 8cheele te Capelle-BieEellnge. Te Enschedé (als hulpprfd), oand. H. Holtrop te Boharren (b(j Joure). Bedankt: Voor Westmaas, 8. J. Voge laar, tijdelijk te Zeist. Cand. J. W. van Tol, van Assen, hoopt Zondag 14 September a s. intrede te doen als predikant der Geref. Kerk van Soharendijke, na bevestiging door Ds. T. Gerber, van Assen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Vlaardingen, K. Groen to Zwijndreoht. Te Aalsmeer, Joh. Jansen te Leiden. SPORT. ZIERIKZEE, 10 Aug. Uitslag voetbal wedstrijd Zierikzee—Maltha I: 3—1; Zie rikzee II—Maltha II4—1. De netto-opbrengst voor de nagelaten betrekkingen der slachtoffers der storm ramp bedroeg f 15,60, hetwelk reeds is opgezonden. ZIERIKZEE, 8 Aug. De Postduiven vereniging „Prins Hendrik" alhier, hield een wedvlucht van Noyon; afstand 325 K.M.; wind Z.O. In de vlucht 25 duiven (jonge). De duiven werden geconstateerd als volgt: J. W. Leijdekkers, 11—29—li/3 sec. Ie pr.; J. Luijendijk, 12—1—1 sec. 2e pr.; id. 12—22—45 sec.; 8e pr.; F. van Sikkelerus, 12—34—25i/o sec. 4e pr.; H. P. Mais, 1253—41 sec. 5e pr.; J. Luijendijk, 1—1—27 sec. 6e pr.; W. F. v. d. Ende, 1—4—16 sec. 7e pr.; W. K. Scjlbt, 1—27—45 sec. 8e pr.; A. Schut, 1—32—27 sec1. 9e pr.; W. F. v. d. Ende, 8—38—0 sec. 10e pr. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN Kleuren in do natuur. W(j leven in een wereld vol kleur niet alleen is alles wat do natuur ons biedt, gekleurd, maar de mensoh traeht ook z\jn eigen omgeving zooveel moge lijk van kleur te voorzien. De kleuren, dte de dingen van natura hebben, zijn zeer verschillend van oorsproDg. 8om- mige worden veroorzaakt door de aan wezigheid van bepaalde stoffen verf stoffen als 't ware andere door de verstrooi!og van het licht. Tot de laatste behooren de meeste kleuren der veeren van vogels, evenals het blauw van den hemel en voor een deel de kleur der oogen. Daarentegen vindt men in bloemen en vruohten werkelijk kleurende bestand- deelen, welker aantal zeer groot is, maar die toch voor het meerendeel tot ééa groep van scheikundige stoffen, namelijk de anthocyanen, hooren. Het sohynt echter, dat deze stoffen niet alleen ver antwoordelijk voor de kleur zijn, maar dat ook de tegenwoordigheid van tannine of ijzerzouten invloed op de kleur oefent, terwijl het ook nog verschil uitmaakt of de kleurende zelfstandigheid in vrijen of gebonden staat aanwezig is. De korenbloem dankt haar blauwe kleur aan dyanine, dat echter slechts in een gehalte van 0,7 aangetroffen wordt. Een veel hooger gehalte n.l. van 14 °/o komt voor in de gekweekte koren bloem. Violanine is de kleurstof van het viooltje, waarin 33 °/0 ervan voorkomt. De kleurende bestanddeelen van aster en chrysanthemum dragen de duidelijke namen van asterine en ohrysanthemine. Het zijn uiterst samengestelde stoffen, die door den chemicus slechts met groote moeite zijn op te bouwen en te bereiden en wier aard eerst enkele jaren geleden door den bekenden professor Willst&tter is opgehelderd. VAN HEINDE EN VER. De rechtbank te Münehen heeft een 42-jangen gewezen onderwijzer tot 1 jaar 9 maanden en 8 weken gevangenisstraf veroordeeld. De man trad in Oostenrijk, Duitschland en Zwitserland aftwisselend op als bisschop, kardinaal, professor eener universiteit, of Beiersch prins. Hij slaagde er herhaaldelijk in, belangrijke bedragen te verduisteren. In Januari werd hij te Mannheim gearresteerd. Een storm, die veel op een cycloon geleek, heeft boven Nancy gewoed en groote schade aangerichht. Ook de streek van het departement Cöte d'Or en een gedeelte van'den Elzas is door zware onweders bezocht. Ook in het Zuiden van Frankrijk, boven Lyon, Creuzot en Tarbes hebben zware onweders gewoed. Een wissellooper van een Brussel- sche bank kreeg een flauwte in de Treu- renbergstraat. Zijn tasch viel naast hem neer. Verschillende personen kwamen den man te hulp, maar een der helpers blijkt met de tasch verdwenen te zijn. Er zat 300,000 frank in. Reuter meldt, dat na de groote hitte zware onweders in West-Wisconsin hebben gewoed, waarbij tal van personen zijn gedood en gewond. Het Amerikaansehe blad El Univer sal verneemt, dat bij Opichen, in den staat Yucatan, een bende gewapende ban-' dieten een groote hoeve hebben aange vallen en 17 weerlooze personen hebbent gedood; 10 andere lieden werden ge kwetst Woensdag was het te New-York de heetste dag van den zomer tot dusver. Te Philadelphia was er één sterfgeval, dat aan de hitte wordt toegeschreven, terwijl verscheiden lieden flauw vielen. In de stad Washington vielen 14 lledeni flauw van de hitte. De groote organisaties uit het Duitsche bedrijfsleven hebben tot het Ministerie van Financiën een gemeen schappelijk schrijven gericht, waarin ze er op aandringen, dat het bankgeheim weer zoo spoedig mogelijk in vollen omvang zal worden hersteld. Daardoor alleen zal het mogelijk zijn, dat de ka pitalen, die velen thans zelf bewaren, weer bij de banken, spaarbanken enz. worden gedeponeerd. De Engelsehe minister van Binnenl. Zaken heeft bekend gemaakt, dat hij niet intervenieert in zake het doodvonnis tegen den Franschman Vaquier, beschul digd van moord op den eigenaar van hotel „Blue Anchor" te Byfleet. De te rechtstelling ls op Dinsdag a.s. vast gesteld. Herriot is Vrijdagavond te Parijs teruggekeerd tot het hooren van het Fransohe Parlement, voordat hij ter con ferentie te Londen gewichtiger stappen doet. De rebellen in Brazilië verliezen overal terrein en laten belangrijke voor raden achter. De kwestie van militaire ont- ruimiDg van de Ruhr schijnt op het oogenblik de werkzaamheden der confe rentie te Londen te beheerschen. De EDgelsohe bladen melden, dat 700 menschen zijn omgekomen en 10.000 huizen verwoest zjjn door overstroomingen op Formosa. Een geweldig onweer, gepaard met sterkon hagelslag, heeft de wijn- en graanBtreek van Tokai geteisterd en enorme schade aangericht. De meeste wijngaarden werden vernield. De sohade te velde wordt op twintig, die in de wijngaarden op tien milliard Hon gaarsohe kronen geschat. Deze week wordt te Kopenhagen een revue gehouden waaraan ODgeveer vier k vijfduizend padvinders uit alle deelen van de wereld deelnemen. Na sluiting zijn de jongelui gedurende acht dagen de gasten van verschillende Deensohe gezinnen en zullen dien tijd doorbrengen met het maken van uitstapjes Uit Nagasaki wordt een typhoon gemeld, die over Zuid-Japan heeft ge woed. Het spoorwegverkeer is ontwrloht. De telefoon- en telegraaf verbindingen zijn vernield. Door den vloed zouden 2000 huizen verwoest zijn. De stad Kobe is niet getroffen. Door eon defect aan den trans formator, kwam in het dorp Pfersdorf (Saksen) plotseling een Btroom van 2000 volt op de gemeentelijke eleotrlclteits- leiding. Daardoor ontstond er op het zelfde oogenblik in alle huizen brand. Drie personen, die de draden aanraakten, werden op slag gedood. Hals over kop namen de versohrikte bewoners de vluoht. Naar verluidt, komt de Duitsche Rijksdag tegen 18 dezer bijeen ter be handeling van de wetten, noodig voor de uitvoering van het plan-Dawes. Een twaalftal als officieren ver- kleedo bandieten, hebben dezer dagen in een klooster in de Bukowina een inval gedaan en alle kostbaarheden en gelden geroofd. De kloosterlingen wer den in hun cellen opgesloten, nadat men hun handen en Voeten gebonden had. Onmiddellijk na de thans plaats hebbende intergeailieerde conferentie te Londen, zal eveneens te Londen een conferentie over de regeling der inter geailieerde schulden worden gehouden. Mac-Donald heeft Herriot toegezegd, niet tot ontruiming van de Keulsche zöne te zullen overgaan, alvorens de intergeailieerde militaire contröle op de ontwapening van Dultsohland naar be hooren hoeft plaats gehad. Uit Moskou wordt gemeld, volgens het Rosta Ag. heeft er een hevige aard beving in Ferghana, provincie Turke stan, plaats gehad. Er werden 41 per sonen gedood, huizen verwoest en hon derden beschadigd. Uit offioieele cijfers blijkt, dat het aantal huwelijken, in 't eerste kwartaal van dit jaar in Engeland gesloten, het laagste is dat sedert 1864 werd geregis treerd. Ook het aantal geboorten in het tweede kwartaal is in diezelfde periode lager, behalve gedurende de oorlogsjaren. In de afgeloopen week zijn te Boerabaja 29 gevallen van pokken voor gekomen 20 personen zijn overleden. Naar de Pester Lloyd uit Boecha- rest verneemt, heeft daar een open brief van den secretaris van het Amerikaan sehe consulaat te Constanza, groot opzien gewekt, omdat deze den Amerikaan sohen oodsul-generaal beschuldigt, omkoopgel den te hebben aangenomen. Hot Ameri kaansehe gezantschap heeft een streng onderzoek ingesteld. De Hon gaarsohe regeering heeft ter bestrijding der werkeloosheid een orediet van 100 milliard toegestaan, zoodat in het bouwbedrijf de arbeiders weer te werk gesteld kunnen worden. Da bekende Russische generaal Deniktn, welke in Hongarije woont, houdt 'zich onledig met tuinbouw. In zijn vrijen tijd -werkt hij aan zijn memoires en de gesob'.edenis der Russische contra-revo lutie. VERSCHILLENDE BERICHTEN» De Brusselsche Bank. Vrijdag heeft do Amsterdamsche politie de safe, die de bside ex-directeuren van de Brussel sche Bank bij een Dusaeldorpsehe bank hadden, heeft laten openen. Er is echter geen geld meer aange troffen waarschijnlijk is zij reeds een dag of veertien voor de aanhouding van de beide voortvluchtigen geleegd. De doodtdraad. Een 10-jarlge jongen te Zwartewaal klom in een paal der eleotrische geleiding en greep de draad, waarop een spanning stond van 10,000 volt. Hij viel verminkt naar beneden en stierf kort daarop. Overreden. Op de boerderij van den heer W. B. aan den IJweg te Haarlemmer meer is een 18-jarige jongen, die op een met paarden bespannen wagen naar het veld reed, van den wagen gevallen en overreden. Een wiël ging over zijn hoofd, de paarden sloegen op hol, maar werden spoedig gegrepen. De jongen is onmid dellijk overleden. Een veete. Uit Raalte wordt aan Het Volk gemeld: Woensdagavond omstreeks 7 uur, toen de 48-jarige H. Dijkalag met zijn dochter Aaltje aan het rogge maaien was bij zijn woning, floot hem eensklaps een kogel langs het hoofd. Dadelijk daarop hoorde hij een knal. Toen hij in de riohtiog keek van het huis, waar de gebroeders R. wonen, zag hü dezen weg kruipen achter een stroomijt. Eenige oogenbiiken daarna zag hij dat de 17-jar. G. L. J. R het geweer op hem richtte. Het schot viel, doch miste ten tweede male. Dykslag en zijn dochter vluohtten daarop naar huls. Voor dat hij dit even wel bereikte, zag hij den 21-jarigen H. R. op hem richtten. Ook deze kogel miste gelukkig zijn doel, doch vloog door een der ruiten van de woning van Dijkslag. Toen Dijkslag binnenkwam, vond hij zijn 82-jarigen moeder bewusteloos voor over op den grond liggen. In een der ruiten was een gat, tor grootte van een rijksdaalder. Dykslag tilde zijn moeder, die van den schrik voorover was ge slagen, in bed en deed aangifte bij de mareohaussée. Deze was spoedig ter plaatse en arresteerde de beide gebr. R., die Donderdag bekenden geschoten te hebben. Het geweer werd door familie van de daders In een sloot geworpen, dooh de mareohassée heeft het gevonden en in beslag genomen. Omtrent do oorzaak van dit gebeuren vernemen wij, dat er reeds lang een veete bestond tusscheu beide families. De beide daders zijn in vrijheid gesteld. Echtbreuk bfi ooievaars. De laatste jaren vermindert het aantal ooievaarB dat in ons land nestelt, belangrijk. De oorzaak hiervan weet men nog niet. Eigenaardig dat er bü de ooievaars een soort rechtspleging bestaat tegen „echt breuk" wat te Lamla in Griekenland moet waargenomen zijn. Vele ooievaars nesten zyn in het plaatsje gebouwd op de daken der huizen en kerken en in de talrijke boomenwelke de straten beschaduwen, meestal ceder en platanen. Een geneesheer in Athene nam op een goeden dag waar, dat er een groote onrust heersohte onder de tallooze leden van de ooievaarskolonie. Heeie zwermen van de sierlijke vogels vlogen klop perend boven de huizen en straten en verzamelden zich op één punt, om na een minuut of vyf hun zenuwaohtig ge fladder weer te hervatjen. Dit herhaalde zloh eenige malen, waarna de „verga- doring" wat langer duurde en geken merkt werd door een bijzonder hevig geklepper. Toen vlogen allen op en stortten zioh met een ware woedo op een ooievaarswijfje, dat al dien tijd op haar nest was blijven zitten en stil, in eengedoken, haar lot had afgewaoht de „echtbreekster". Eenige oogonblikken van oorverdoovend gakrijsoh en een bloedend lichaam lag op de stoffige stra ten van het havenstadje. De rust keerde na korten tjjd terug er was aan de wet voldaan de bcosdoenster was gestraft en de warme zon bescheen weer de honderden wysgeeron, die pein zend op één poot, van hun nesten uit, over de dakenzee van het havenstadje staarden, of in breede vlacht over de golven zweefden van de blauwe zee. De inwoners van Lamla zyn met de ooie- vaarsreohtplegingen reeds vertrouwd geraakt, daar deze lang niet tot de zeld zaamheden behooren. Dergelijke rechts plegingen in de ooievaarswereld zyn te Lamla meer dan eens opgemerkt. Den burgemeester het vertrouwen opge zegd. In do raadsvergadering van Nieuwenhagen (L) was ingekomen een brief van de Ged Staten, dat niet goed gekeurd werd het raadsbesluit tot aan koop van een terrein van den heer Zenden, om aldaar het niGüwe raadhuis te bouwen. Verscheidene leden konden er zioh echter niet mee vereenigen, dat een gemeente-ambtenaar als schatter optreedt en wilden een nieuwe schatting, waarop de burgemeester er op wees dat Gedep. Staten het terrein ongesohikt hebben verklaard en een nieuwe schatting niet plaats zal hebben. Dhr. Schunken diende een motie in, waarin de raad zijn verontwaardiging uit en afkeurt het beleid van den burgemeester, vooral in deze kweBtie en deze niet langer het vertrouwen kan genieten, welke met 7 tegen 3 stemmen werd aangenomen. Besloten werd daarop het raadsbesluit te handhaven en Gedep. Staten te ver zoeken twee schatters aan te w(jzen. De raad zal ook twee schatters benoemen, „Een doctor in de theologie"t Door twee rijksveldwachters nit Gorinchom werd te Heukelem gearresteerd Tjeerd Tichelaar uit Leeuwarden. Deze gaf voor te zijn* dokter in de theologie. In verscheidene plaatsen hield by samen komsten. Ook in Heukelum zou h(j een samenkomst houden, dooh de burge meester, die achterdocht koesterde, waarschuwde de politie. Toen de spreker begon met het onder werp: de Kruisdood des Heeren, waren velen aanwezig, ook de politie in burger- kleeding. Na afloop hield de spr. een collecte, die f 1,75 opbracht. Thans legde de politie de hand aan hem en bracht hem tot de bekentenis, een gewone bedelaar te zyn. Wegens bedrog werd h(j naar het huis van bewaring te Dordrecht overgebracht. Een inbreker geschotenDonderdagnacht vernam1 een in de St.-Janslaan te Bussum wonende politieagent gerucht aan hét achter zijn huis staande schuurtje. Ge wapend met zijn dienstrevolver Vloog hij naar buiten en zag een man aan het slot morrelen. Hij wilde hem:, grijpen, maar ontving meteen - een klap, die hem deed duizelen, terwijl de indringer het op een loopen Zette. Toen deze na her haald sommeeren niet bleef staan, schoot de politieagent zijn. revolver af. De man liep door en verdween. Later is hij Van 'zijn bed gelicht en bleek, dat Wij levens gevaarlijk gewond was in zijn rug. In zorgwekkenden toestand is hij in de Ma- jellastichting opgenomen. Valsche rijwielplaatjes. De politie te 's Gr^venhage h'eeft een inval gedaan in de werkplaats van een rijwielhersteller in de Hemsterhuisstraat. Het vermoeden bestond, dat daar valsche rijwielplaatjes gemaakt werden. Inderdaad bleek dit het geval te zijn. Het-is echter zeer waar schijnlijk, dat de eigenaar zelf er niets van wist en het misdrijf bedreven werd door den 25-jarigen J. N. D., die als mon teur in d:enst is bij den rijwielhersteller. Het onderzoek wees uit, dat de plaatjes gemaakt werden op een zolderkamertje. Bij fouilleering bleek J. N. D. in 't bezit te zijn van 12 valsche plaatjes, die hij verklaarde zelf gemaakt te hebben. Men vond ook nog eenige stukken koper, be stemd oml te verwerken. J. N. D. is in arrest gesteld. TELEGRAMMEN. LONDEN (V.D.) Gemeld wordt, dat de Fransohe minister-president Herriot algeheele volmachten heeft inzake de ontruiming van het Ruhrgebied. Het plan zou omvatten: een zoo spoedig mogelijke ontruiming van het Ruhr gebied, zqpdra Dultsohland het Dawesplan loyal zal uitvoeren. De ontruiming zal binnen een jaar voltooid zijn. Do overeenkomst tussohon Duitschland on Frankryk, inzake do ontruiming, schijnt gebouwd te zyn op het resultaat van het onderzoek der inter-geallieerde militaire commissie en de onderhande lingen over een handelsverdrag tussohen Duitschland en Frankryk. Gisteren zijn te Parys berichten ontvangen omtrent de gemeenschappe lijke militaire actie van Joego Slavië en Griekenland tegen Bulgarije. Joego 81avië concentreert troepen langs de Bulgaarsche grens. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Juli. THOLEN. Geboren: Adriaan, z. van D. C. Goedegebuure en A. Baaij; Albertha Jacoba, d. van J. G. Verkamman en M- van Nijendaël; Maatje Anna, d. van P. .Verstraate en N. Meeuse; Leendert, z van J. L. Deurloo en J. van Vessem; Jacobus Levinus, z. van L. M. Schot en N. Goedegebuure; Sara Catharina, d. van A. Quaak en E. C. Geuze. Overleden: Rachel Jasperse, 66 j., echt- genoote van P. Schot; Jan Bergers, 39 j., echtgenoot van J. de Vlet. ZEETIJDINGJSN. ZIERIKZEE, 9 Aug. Ingeklaard: motor schip „Appolinaris", kapitein H. Mulder, geladen met ledige flesschen van Londen naar Remagen. MmilSERICHXEN. ROTTERDAM, 11 Aug. GRANEN. Bui- tenl. kalm. Meel f 19,25. Maïs, La Plata f 198Haver, Canada f 11,70. Zaden. Kar- wijzaad f 88 a f39; Maanzaad f39 a 141; Kanariezaad f25 a f26; Koolzaad f 19 a f21,50; Mosterdzaad (geel) f30 èi f33; Boekweit f 15 per 100 K.G. Ajuin. Aan voer gering; zaai- f3,60; sjalotten f4;' poot- f3,25 per 50 K.G. Aardappelen: Overmaassehe blauwe 6—8 et. per K.G.; Zeeuwsche Eigenheimers f2,50 a f2,90; blauwe dito f2,60 a f3; Bravo's f 2,80 f3,50; Geldersche blauwe -f3,40 k f4; Poters f 1,50 a f2,50 per Hectoliter. Eie ren f7 f 8. Vlas. Aanvoer 3000 K.G. Gro ninger f 1,80 a f2; 4000 K.G. geel fl,70 4 f2. VEE. Aanvoer 278 runderen, le kw. f 1,171/2! 4 f 1,221/2, 2e f 1,05 k 11,10, 3e f 0,90 a f 1; 298 kalveren, le kw. f 1,60 f 1,80. 2e f 1,20 a fl,40, 3e 10,95 k 11, matige handel; 999 schapen of lammeren, le kW. f 0,90 a f 0,95, 2e f0,70 10,80, 3e f 0,50 a f 0,65; lammeren f 1,05 11,16* prijshoudend; 971 varkens, le kw. f0,80 k f 0,85, 2e f0,70 f0,74, 3e 10,68 f0,72. zouters f0,67 k f0,72. Coöperatieve Veiling Zlerlkiee. Veiling van Zaterdag 9 Aug. Aardappelen, paarsput, 5—7 ct.; dito eersteling 4 ct.; augurken 7—10 ct.; to maten 24 ct.; kruisbes 10—17 et.; snij- boónen 13—23 ct.; dito uitschot 4—6 et.; suikerboonen 5—16 dt.groene boo nen 1—4 ct.; appelen: yellow's 18—20 ct.; dito 2de soort 10—15 ct.; keflwÉck 11—16 ct.; dito 2e soort 7 et.; lord Suf- field 10 et.; rooie Astrakan 19 Ct; wal- appel 10 et.; mooie meisjes 14 et.; di verse zure val 2—6 ct.; peren: N.-H. iul- kerpeer 11—16 ct.; dito 2e soort 8 et.; oomskinderperen 13—21 et.; diifco 2e aoort 5—12 ct.; précoc de Trévoux 7—10 ct.; roode suikerijen 10 ct.; spuiperen 10 et.; zwaanshals 10—12 et.; diverse val- peren 7—8 et.; alles per kilo. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verrioht in den morgen van 11 Aug.: Hoogste barometerst. 766,7 te Breslau. Laagste 751,8 te Stornoway. Verwacht tot den avond van 11 Aug. Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot guldwesteiyke wind, aanvankelijk half tot zwaarbewolkt, later toenemende be wolking met kans op regen- of onweers buien, aanvankelijk iets warmer. Fietsern lieht op Van 11-12"Aug. van 9,03 n.m. tot 5,09 v.m. 12-13 9,01 5,11 Bij het opmaken der raadsverslagen ge lieve U m 't vervolg niet moer te ver melden i. 1°. dat de notulen werden goedgekeurd; 2°. de goedkeuringen van Ged. Staten op, diverse raadsbesluiten; 3°. de verschillende Ingekomen stukken, diealtijd voor kennisgeving worden aangenomen; (alleen die, welk® van interesse kunnen zijn voor uwe ge meente, worden verlangd); 4°. dankbetuigingen voor toegekende gra tificaties, benoemingen, enz., enz. De Redactie. INGEZONDEN STUKKEN. (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de kopy niet terugge geven. Op anoniem of zonder duidelijk 'geschreven han'dteekening toegezonden stukken wordt geen acht geslagen. De Redactie behoudt zich het recht voor Ingezonden stukken te verkorten of te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2