do heeron A. H. van der 81ikke en D. Boozf mond, zullen opnieuw worden voor gedragen en nevens hen als nos. 3 en 4 de hoeren van Iwaarden en D. J. Letzer. Ook kwam nog ter tafel een schry ven van G*d. Staten, waarin mededeeling geBchtedde van een tussoben dat college en den Inspecteur voor de Volksgezond heid gevoerde correspondentie over de voorschriften, inzake de verplichte aan sluiting aan het buizennet der water- leidin g. De bereids getroffen regeling werden orde bevonden. Echter werd een beslis sing van den raad in hooger beroep, wanneer een, aanvrage om ontheffing door B. en W. was afgewezen, minder wenechelfjk geacht. By eventueele wijziging van het be trekkelijk voorschrift, zal met den uit gesproken wensoh rekening worden ge houden. Daarna sluiting. Kon. bezoek aan Zeeland. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft aan alle burgemeesters in de provincie het volgende telegram verzonden Iügevolge bevelen van H.M., verzoek Ik U, terstond het volgende op de ge bruikelijke wijze in uw gemeente bekend te maken „Het is mij een behoefte des harten, allen uit geheel Zeeland, die deelge nomen hebben aan de grootsche hulde, my te Middelburg gebracht en die het my niet mogelijk is persoonlijk te bereiken nog geheel onder den indruk van dat onvergetelijk uur, langs dezen weg mijn diepgevoelden dank te brengen. w ilhblmina". Het verkeersvraagstuk in Zeeland. In de Tel. schrijft Dr. W. J. H. Harm- sen over het verkeersvraagstuk in onze provincie. Het ergst misdeel i is wat 't snelverkeer betreft wel Schouwen—Duiveland. De dichtstbijzijnde spoorlijn is die op Zuid- Beveland, welke van Zierikzee uit moet worden bereikt met oe provinciale stoomboot naar Kalscheveer, waar auto bussen de verbinding met Goes onder houden. De verbinding met Rotterdam door de trams en veer boot en der Rotter- damsche Tramwegmaatschappij is uiterst tijdroovend; de reis van Zierikzee tot Rotterdam duurt vier en een half uur. De wegen op Schouwen leenen ach bij uitstek voor een behendigheidswedstrijd met auto's, een druk en snel verkeer hier op is ondenkbaar. Naast den aanleg en de verbetering van hoofdverkeerswegen met behoorlijke se cundaire wegen naar de voornaamste plaatsen zal het streven gericht moeten zijn op zoo kort en zoo snel mogelijke verbinding over het water. Moeilijk is het de richting aan te geven waarin verbetering voor het misdeelde Schouwen—Duiveland is te verkrijgen. Aanleg van een spoorweg, die in verbin ding zou komen met de spoorlijnen in Noord-Brabant, kan nauwelijks worden overwogen, daar het uitgesloten is, dat deze spoorweg eenigszins rendabel zou zijn. Hier is ook geen betere verbinding van de Oosterschelde met Zuid-Beveland aan te wijzen. De oplossing zal hier ge zocht moeten worden in het maken van eenige goede hoofdwegen, die Brouwers haven, Zierikzee en de tramweghavens aan het Zijpe verbinden, terwijl ook de mooie duinstreek van Schouwen daarmee aangesloten zou moeten worden. Over het Zijpe zou dan nog een modern veer de verbinding met Sint-PhilpSland moe ten onderhouden, terwijl van hier uit, ook weer door verbetering van de we gen, aansluiting op Noord-Brabant moet worden gezocht. Voor Tholen zal de toe stand reeds veel verbeteren, wanneer bij het stadje van dien naam een brug over de Eendracht toegang geeft naar den Bral>antschen wal. De kansen op de tot standkoming van deze brug schijnen gun stig te zijn. Al is het dus mogelijk een algemleen richtsnoer aan te geven, waarin het ver keersvraagstuk in Zeeland moet worden opgelost, de eerste voorwaarden voor het slagen van deze plannen is de be schikking over geld en nog eens geld. De verbetering van de verkeerstoestanden zal hier nog meer dan elders kostbaar zijn, terwijl daartegenover niet te ver wachten is, dat het verkeer zoo intensief zal worden, als in meer geïndustricliseer- de streken. De tegenwoordige toestand houdt evenwel ontwikkeling van dit ge west tegen. Hoe weinig toeristen bezoe ken b.v. het romantisme en schilderach tige Schouwen. Walcheren met Middel burg en zijn bekende badplaatsen zou 'meer bezoek trekken bij verbetering der verkeerswegen. Handel en bedrijf lijden onder dezen toestand; vcor de ontwikke ling van industrie is het een hinderpaal. Mogen enkele plannen in een stadium zijn, dat eenigszins tot hoop stemt, an- derszijds is het te vreezen, dat geldge brek oorzaak zal zijn, dat de zoo hoog noodige verbeteringen binnen afzienba- ren tijd niet tot stand komen. RECHTZAKEN, Opruiing. Voor ae Almelosche rechtbank hebben terecht gestaan de communisten Brom- mert en van 't Reve, die beschuldigd worden van opruiing. Bekl. hebben eeni gen tijd in voorloopige hechtenis in het Huis van Bewaring te Almelo doorge bracht. Bij den aanvang van de zitting ontstond een incident. De verdediger van Brommert vroeg schorsing van de zaak, omdat gebleken zou zijn, dat de Ensche- deesche politie invloed geoefend heeft op eenige getuigen décharge. Er waren 7 getuigen décharge, van wie uieChta één verschenen was, een ontslagen textiel arbeider. De president weet de schuld, dat deze getuigen niet verschenen zijn, aan de verdediging, die hem (den pres:- dent) niet tijdig verzocht heeft de ge tuigen vanwege de rechtbank te dag vaarden. Daarna werd de bekl. Brom mert gehoord. Hij ontkende de geïncri mineerde woorden „Verzet je tegen de politieenz."1 gebruikt te heb'ben. De inspecteur van Hilten, drie recher cheurs en een agent van politie ver klaarden de woorden gehoord te hebben. Een getuige a décharge verklaarde de woorden niet gehoord te hebben of het zich niet te herinneren. De president van de rechtbank wees er op, dat bekl. des tijds gearresteerd zijn wegens de op ruiing en niets anders en dat zij uit de hechtenis ontslagen zijn toen er geen gevaar voor herhaling bestond. De sta king was afgeloopen evenals die bij Werkspoor. De ambtenaar van het O.M. eisehte 6 m. gevangenisstraf. De ver dediger pleitte in een juridisch betoog nietig-verklaring van de dagvaarding. Hij wenschte over de strafmaat niet te spre ken. In de zaak tegen Van 't Reve. re dacteur van de Tribune, werden dezelfde getuigen gehoord. Ook deze bekl. ont kende de geïncrimineerde woorden ge bezigd te hebben (de fabrikanten, vrou wen en kinderen 'moesten gepest"eri'ge volgd worden). Bekl. beweerde, dat juist als ondoeltreffende taktiek voorgesteld te hebben. De getuigen verklaarden in tegenovergestelden zin, waarvan de amb tenaar van het O.M. tegen dezen bekl. 4 m. gevangenisstraf vorderde. De verdedi ger pleitte vrijspraak subsidiair een voor waardelijke straf voor zijn cliënt. ONDERWIJS. Bij de te Utrecht gehouden examens Fransch L. O. slaagde o. a. de heer D. Jonk te Stavenisse. Voor het voorbereidend examen voor de gemeente-administratie is te Dordrecht o.a. geslaagd de heer J. M de Waal te Bruinisse. Voor het examen boekhouden Mer- curius slaagde dezer dagen o.a. mej. T. Bax te Arnhem, vroeger te Zierikzee. AANBESTEDINGEN. Door de Kolenbond Eigen Hulp te Sir- jansland werf 2 Aug. aanbesteed de le vering van: 48 ton Duitsche kachelkolen 60—70 o/o grof; 5 ton prima harde stof vrije eierkolen. Inschrijvers waren: Anglo Dutch Coal Compagny, Rotterdam, steen kolen f 17; eierkolen f 18,50; H. E. Valk- hoff, R'dam, steenkolen f 16,35; eier kolen f 18,60; M. Verstrate, Sirjansland, steenkolen, f 15,78; eierkolen f 18,80; W. Nijzink, Vlissingen, steenkolen f 15,65; C. v. d. Berge, Sirjansland, steenkolen f 14,30; eierkolen f 17; alles per ton franco voor den wal. De levering is opgedragen aan dhr. C. v. d. Berge. LANDBOUW EN VEETEELT. Concours Hlpplque te St-Maarteusdijk. Na het bezoek der Koninklijke familie, vond 's namiddags 2 uur een welgeslaagd concours hippique plaats, waarvoor uit deze gemeente, zoowel als van elders veel belangstelling was. De nummers van het programma en de behaalde bekro ningen zijn als volgt I. concours voor het best gaand land bouw tuigpaard: le pr. verguld zilveren med. uitgeloofd door dhr. Z. de Ruiter, werd behaald door „Silva", vosmerrie van den heer M. C. Steendijk, Stavenisse; 2e pr. zilveren medaille uitgeloofd door het comité kreeg „Glorie", vos merrie van A. Gaakeer, Sint-Maartensdijk; 3e. Bronzen med. uitgeloofd door het co mité, was voor „Tommy", zwart© mer rie van J. A. Stoutjesdijk, Tholen; 4e. Bronzen medaille uitgeloofd door het co mité kreeg „Bles", schimmelmerrie van M. J. Stoutjesdijk, Tholen; eervol „Max", zwarte ruin van D. Gaakeer Az. II. Eenspan landbouwtrekpaard: le pr. verguld zilveren med. uitgeloofd door den heer Noorahoek, St.-Maartensdijk, werd behaald door „Fleurette", vosmerrie van ML J. Stoutjesdijk, Tholen; 2e pr. „Ca- lina" van J. F. Brooijmans; 3e pr. „Fleu rette", vos, van Anth. L. Hage, St.-Maar tensdijk; 4e. „Liza", vos van J. F. Brooij mans, voornoemd en 5e. „Bobbie", bruin, van B. Frederiks, Oud-Vossemeer2e, 3e en 4e pr. waren medailles uitgeloofd door den Bond van Paardenfokkers uit het eiland Tholen. Hierna werden, ter «op luistering voorgebracht goedgekeurde in stamboek ingeschreven hengsten, waar van „Suceesseur", bruin, van J. Brooij mans, en „Fils de Moustic" van E. Kos ten, Tholen, leder een zilveren herinne ringsmedaille kregen. III. Loten van 4 merrieën van eenen eigenaar: le. pr., groot zilveren medaille van H.M. de Koningin werd gemakkelijk behaald door het lot van 4 vossen, eige naar M. J. Stoutjesdijk, Tholen; 2e pr. verguld zilveren med. uitgeloofd door C. H. A. Stoutjesdijk, Tholen, werd be haald door een der vier beste vossen van J. Brooijmans, St.-Annaland; 3e pr. zilveren medaille, Bond van Paardenfok kers, eiland Tholen, kreeg het lot 3 vos sen en een vosschimmel van G. J. de Wilde, St.-Maartensdijk; 4e pr. idem1 be haalde het lot van Anth. L. Hage, St.- Maartensdijk. Daarna ringrijderij te paard: le pr. J. Noom; 2e pr. M. Scherpenisse; 3e. pr. G. Hage; 4e pr. C. Hage Jr., 5e pr. L. Vermaas en 6e pr. J. Snoek, allen te St.-Maartensdijk. Ringrijderij met tilbury's: le pr., mej. M. Hage Ld., Nieuw-Beijerland; 2e. mej. M. Hage, Poortvliet; 3e pr. mej. J. Gaa keer Dd., St.-Maartensdijk; 4e pr. mej. De Leeuw, Wolfaartsdijk; 5e pr. mej. f J. Stoutjesdijk, Tholen; 6e pr. mej. J. Mol, St.-Maartensdijk; 7e pr. mej. J. Stoutjesdijk, St.-Maartensdijk; 8e pr., mej. C. Stoutjesdijk, Tholen. Slotnummer stoelenwedstrijd te paard. Een mooi nummer dat de vroolijkheid er in bracht; le pr. C. Menh'eere, Scher penisse; 2e pr. A. den Engelsman, Sint- Maartensdijk; 3e pr. Abr. den Engels man, Sint-Annaland. Ruim' 5 uur was dit welgeslaagd paar- denfeest afgeloopen en togen de bezoe kers voldaan naar de gemeente om zich daar met de verdere feestelijkheden en danspret te amuseeren. Het pachtvraagstnk. 5 Naar aanleiding van een verzoek van I het Koninklijk Nederlandsoh Landbonw- Comité, om een oordeel uit te spreken over het tweede deel van het verslag van de i staatscommissie voor het paohtvraagatuk, heeft het bestuur der Groninger Maat schappij van Landbouw een brief tot bovengenoemd comité gericht, waarin o.a. het volgende wordt medegedeeld: Wat het wetsontwerp op de Pacht overeenkomst betreft, merkt het bestuur op, dat de oommissie o. a. heeft vast gesteld, dat de pachter op het gehuurde een zakelyk recht heeft. Het beBtuur heeft echter uit het rapport niet vol doende kunnen opmaken, waarom die bepaling wensohel^k is. Vast Btaat wel, dat daardoor geen verschil van betee- kenis met den huldigen toestand in het leven wordt geroepen. Art. 1630 geeft den pachter het recht op schadeloosstelling voor de door hem aangebrachte verbeteringen tenzij de verpachter bij het aangaan van de over eenkomst heeft bedongen, dat de kosten van de met name te noemen verbeteringen ten laste van den pachter komen. Deze laatste restrictie* zal, naar het bestuur meent, tot gevolg hebben, dat iedere verpachter een zóó volledige lijst van verbeteringen in het oontraot zal opnemen, dat het recht op vergoeding wegens aangebrachte verbeteringen voor den pachter volkomen illusoir wordt. Het beginsel van recht op vergoeding voor aangebrachte verbeteringen heeft veel aantrekkelijks. Het bestuur meent echter, dat de staatscommissie er niet in is geslaagd voor deze uiterBt moei lijke zaak een bevredigende regeling te ontwerpen, evenmin als het zich zelf daartoe in staat acht Wat de regeling van het remissie- recht betreft, geeft het bestuur aan het regeeringsontwerp, waarby reoht op remissie zich beperkt tot gevallen waarin de opbrengst van het bedrijf niet meer heeft bedragen dan 3/s van hetgeen te verwachten was, de voorkeur. Mot de wijze waarop in de vierde afdeeling de beëindiging van de pacht overeenkomst is geregeld, kan het bestuur niet aceoord gaan. Wordt b.v. een overeenkomst voor een bepaalden tijd aangegaan, dan' moet die na het verstrijken van dien termyn automatisch eindigen. Schriftelijke opzegging ten minste één jaar vóór het einde van den termijn moet niet noodlg zijn. Bovendien is het bestuur er voor, dat met onderling goedvinden pachtover eenkomsten steeds kunnen worden beëindigd. Wat het geheele wetsontwerp betreft, is het bestuur de meening van het lid der Staatscommissie, L. H. Mansholt, toegedaan, waar deze in zyne nota schrijft „Hoewel ook naar mijn meening door de thans voorgestelde wettelijke maat regelen enkele scherpe kanten van de bestaande paohtverhoudingen worden weggenomen, verwacht lk hiervan aller minst een verbetering van het pacht wezen van wezenlijke beteekenis". Ook meent het bestuur, dat door de versohillende nieuwe bepalingen, welke worden voorgesteld, opnieuw onzeker heid zal ontstaan. Tenzij gevolg wordt gegeven aan de bovenaangehaalde be zwaren, meent het bestuur het Kon. Landbouw Comité in overweging te moeten geven, zich tegen het ontwerp te verklaren. Naar aanleiding van het Ontwerp van Wet op de Paoht-commissiën, merkt het bestuur op, dat het hem nog niet Is gebleken, dat er behoefte bestaat aan door de overheid In te stellen paoht- commissiën. Daar, waar men daaraan behoefte heeft gevoeld, hebben de landbouw organisaties zelf pachtcommissiën inge steld, welke in enkele provincies op bescheiden Behaal adviezen geven over paohtcontraoten en pachtprijzen, Indien deze adviezen worden gevraagd en slechts beslissingen nemen, indien be paalde punten door beide partijen haar ter besllsslDg worden voorgelegd. Der gelijke paohtcommissiëa kuonen nuttig werk verrichten en het is niet onmoge- j lijk, dat deze in sommige doelen van j ons land uitgroeien tot Instellingen van beteekenis en algemeen nut. Van door de overheid ln het leven geroepen pachtcommissiën vreest het bestuur een belemmering of het onmo gelijk maken van den groei der door het vrije initiatief ontstane commisslën. Daarom dient het Landbouw-Comité be paald stelling tegen dit ontwerp te nemen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. ZONNEMAIRE. De extra collecte voor de ramp te Vlissingen heeft alhier opgebracht f 50,64^. MARINE EN LEGER. Bij Kon. Besluit is met ingang van 6 Augustus bevorderd tot luitenant ter zee der le klasse, luitenant ter zee der 2e klasse H. G. de Bruijne, vroeger te Zierikzee. VAN HEINDE EN VER. Te New-Tork hebben twee oude heeren van 75 en 71 jaar geduelleerd om het bezit van een vrouw van 70 jaar. De een werd gedood en de andere gearresteerd en ln de gevangenis gestopt. Men maakt te Berlijn spoedig ge bruik van de revolver. Dinsdag schoot een dronken man op straat een voorbij ganger neer, omdat hij in dezen een gezochten moordenaar meende te her kennen. En Woensdag schoot in het Westen van Berlijn een heer op een in hetzelfde huis wonende pianiste, omdat hij haar spel niet kon verdragen. Een Amerikaansoh journalist heeft Ford geïnterviewd over de toekomst der luchtvaart. De groote automobielfabri kant verklaarde, dat de fabrlcsge van en handel in vliegentulgen zich dadelijk zou uitbreiden wanneer de kwestie van handelsoogpunt werd beschouwd. De hertog en de hertogin van York gaan dezen winter naar Zuid-Afrika. Zy vertrekken vermoedelijk in November voor een'rondreis in de Kaapkolonie en Uganda. De reis zal vermoedelijk tot het einde van Februari duren. Een Zweedseh ingenieur heeft een electrische misthoorn uitgevonden voor duikbooten, die zich onder water be vinden. De strekking is om aanvaring te voorkomen, wanneer de duikboot naar de oppervlakte komt. Het geluid van deze misthoorn wordt op een kilometer afstand gehoord. Uit Toerkestan wordt gemeld, dat de oogst door een sprinkhanenplaag zeer geleden heeft. De sprinkhanen vertoon den zieh in znlke zwermen, dat de zon erdoor verduisterd werd. Blijkens een bericht aan het Journal heeft de parlementaire com missie, die bezig is het nieuwe gezina- statuut voor Turkije op te stellen, in principe besloten töt invoering der monogamie. In enkele gevallen slechts, o.a. bijaldien het huwelijk kinderloos blijft kan de man gemachtigd worden er een tweede vrouw by te nemen, doch alleen na tusschenkomst van den rechter. Volgens nieuwe berichten uit Rusland is op 60 °/0 van het bebouwde land de oogst mislukt. Thans is niet alleen het gebied dat 1921 zoo zeer te lijden had, weder getroffen, maar strekt zich de ramp uit tot vrijwel alle land bouwgebieden van Rusland. De Noorsehe premier heeft in het Storting verklaard, dat hij den alcohol- invoer in Noorwegen absolunt zal moeten verbieden. Een bericht uit Belgrado meldt, dat in geheel Bulgarije het standrecht is afgekondigd wegens de toeneming der communistische demonstraties. De Oostelijke staten van Amerika ljjden onder de groote hitte, die er ge paard gaat met een oe gewoon hoog vochtigheidsgehalte van de lucht. Duizenden inwoners van New-York (stad) brengen de nachten door ln parken of aan het strand. De Engelsoh-Russische conferentie, die al mislukt heette, is nog onverwachts geslaagd. Te New-York zijn op den viaduct spoorweg twee treinen op elkaar ge- loopen, waarbij eenige waggonB naar beneden zijn gestort en op een tram wagen terecht kwamen. Twee reizigers werden gedood en ongeveer honderd gekwetst. Volgens berichten in de Fransche bladen hebben Btorm en onweer, de laatste dagen, in Italië groote ver woestingen aaügericht, vooral in de omstreken van Florence, Piacenza, Men- tua en Bresoia, waar verscheidene rivieren buiten haar oeverB traden. Op het noordelijk deel van Formosa hebben overstroomingen de verbindings wegen beschadigd. Er zyn tweeduizend hutzen verwoest. In Taihokoe worden tal van personen vermist. Met het oog op den toestand van armoede waarin keizerin Zita zich be vindt, doet het Italiaansche blad Messa- gero het voorstel, dat Italië oen daad i zal stellen, zyn traditie waardig, door aan do keizerlijke familie van Oostenrijk een permanente herberging aan te bieden. Uit Peking (China) wordt gemeld, dat naar schatting 3500 dorpen in de provincie Chili door de overstroomicg verwoest zijn. Meer dan een millloen mensohen zullen in den komenden winter van regeerlngsateun moeten leven. 1 Berichten uit Belgrado meldden, dat in Bulgarije de staat van beleg Is afgekondigd. De officieel© gebouwen zijn onder strenge militaire bewaking goBteld, daar de communistische demonstraties in hevigheid zouden toenemen. De koning heeft de leden van het kabinet in lang- dnrig onderhoud by zich ontvangen. Te San Vito (Italië) op de hellingen van den Vesuvius omringde een bende wolven de roomsohe kerk. Vele vrouwen en kinderen waren gedwongen in de kerk te blijven. Toen dorpelingen later merkten wat er gaande was, kwamen zij met geweren gewapend, toeylen en drogen de wolven op de vlucht. Twee der dieren werden gedood. Een groote toerauto met vrouwen en klndereD is omgeslagen bij het af rijden van een helling bij het dorp Blockley in Engeland. Zeven mensohen werden by het ongeluk gedood en elf liepen kwetsuren op. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Bruidsstoet gebombardeerd. Te Vylen (Limburg) zou een jonge man ln het huwelijksbootje treden met zijn uitver korene, die eenige lentes onder was dan hij, schrijft het Vad. Zijn moeder was hiermee niot in baar schik en toen de bruidsstoet ter kerke trok en voorbij haar huis ging, begroette ze de geluk kigen van boven uit een venster met een mandje eieren. Deze vielen op hoe den, oostuumfl', enz en de aanstaande echtgenoot was zoo boqs, dat by de zaak in bandon der politie gaf. Autobusongeluk. Te Alblasserdam ls oen autobus met passagiers van den dijk gereden. Zeven passagiers werden ge wond, waaronder enkele ernstig. Drie doktoren en eenige leden van eerste hulp bij ongelukken hebben spoedig de eerste verbanden gelegd. Het chassis van de bus is geheel versplinterd. Verdelging van insecten. De heer H. Daan te Santpoort, heeft een middel gevonden om vliegen en andere insecten te verdolgen. In de boerderij van den heer Pöhm te Santpoort is daarmede een demonstratie gehouden. In. een stal met koelen, waarin het kriqel^e van de(. vliegen, werd h$t preparaat met een eenvoudige spuit in de ruimte verspreid. Het resultaat was verrassend; hij hon derdtallen vielen do vliegen op den grond. Ze waren alle een verstikkings dood gestorveD. Een proef bij malaria muggen loverdo eveneens uitstekende resultaten. Het preparaat is onderzocht door den direoteur van het Byks Serologisch In stituut. Deze heeft verklaard dat het voor mensohen en dieren absoluut on schadelijk is. Insecten kunnen echter in de atmospheer, door het preparaat te- weeggebracht, niet meer ademhalen. In een normaal geval is by het be handelen van een stal 50 gram vloeistof noodig. Waar dit ongeveer op 25 cent komt is het middel zeker niet duur, daar de stal dagenlang voor vliegen wordt behoed. Het middel, of liever, de vloeistof, heet R.I.D.8. (radicaal insecten doodendo straal). ADVERTENTIES, BESTEMD VOOR HET VRIJDAGNUMMER, GELIEVE MEN TIJDIG AAN ONS BUREAU TE DOEN TOEKOMEN; ADVERTENTIES VAN KENIGEN OMVANG LIEFST REEDS DONDERDAGS. WEGENS HET VROEG TER PERSE GAAN OP VRIJ DAG KUNNEN WIJ ER ANDERS NIET VOOR INSTAAN, DAT ZE NOG OPGENOMEN KUNNEN WORDEN. B E RIC H T. Zij, die zich te Zierikzee op ona blad wenschen te aboimeeren of hun abonnement te doen eindigen, gelieven daarvan persoonlijk of schriftelijk kennis te geven aan ons .bureau, hoek Schuithaven. DE DIRECTEUR. LAATSTE BERICHTEN. Beroepsplicht bovenal. Dezer dagen stond voor de drankwet- autoriteiten op Long Island „terecht" een Australiër die zich voorstelde als in En geland afgestudeerd geneesheer, met na me dr. Foulkes. Zijn tegenwoordigheid daar was het gevolg van zeer romanti sche omstandigheden. De man had zich eenige maanden geleden laten aanmonste ren op een viermaster „Rask", voor een reis naar de Bermuda-eilanden. Zijn doel was op deze reis stof op te doen voor een reeks verhalen, welke hij bij wijze van bijverdienste voor een „magazine" dacht te schrijven. De „Rask" trof storm weer en moest een vluchthaven binnen- loopen. Toen zij wederom zee kon kie zen was zij... een „rumrunner" "geworden. De sehoone gelegenheid daartoe had zich voorgedaan en het schip kreeg 20000 kist jes whiskey aan boord. Mr. Foulkes bemerkte tevens, dat hij de eenige geneesheer op de drankvloot was, waarbij de „Rask" zich weldra voegde, en dat men eventueel zijn dien sten ten zeerste zou appreciëeren. Kort daarop kreeg een stuurman van een der andere schepen de „Elsie B:" een ketel kokend water over zijn beenen, en liep ernstige brandwonden op. De dokter kreeg een draadlooze uitnoodiging hem te ko men helpen. Het bleek, dat de nian er zoo ernstig aan toe was, dat hij in een ziekenhuis moest opgenomen worden. De dokter bedacht zich' niet lang. Hij gaf order, den motorlaunch van de „Elsie" in gereedheid te brengen, liet den ge wonden stuurman er in zakken, nam zelf aan het stuur plaats, zette den motor aan, en ging kustwaarts. Hij landde weldra op Long Island, zorgde daar onmiddellijk dat de patiënt naar het ziekenhuis werd gebracht en' ging daarna naar de politie, bij wie hij een volledig verslag deed over het ge beurde, en.... zich meteen aanmeldde al* bootlegger. Natuurlijk werd hij onmiddellijk opge sloten, doch toen men had bevonden, dat zijn verhaal waarheid bevatte, liet de hoogste drankwet autoriteit hem niet alleen vrij, doch bedankte hem tevens voor de prompte hulp, die hij aan een Amerikaansch zeeman had gebracht, ter wijl hij onder bescherming van de witte vlag naar de drankvloot werd terugga-' zonden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2