eenige bizcmderheden over den feestdag, die het in waarheid geworden is, één spontane huldiging aan ons vorstenhuis. Het weer liet zioh 's morgens niet gunstig aanzien, motregen met zoo nu en dan felle windvlagen, die de allerwege uit gestoken vlaggen en wimpels deed klap peren en krullen. Om 9 uur klonken de eerste klokketonen van den ranken raadhuistoren, die zoo menigwerf getuige was van schitterende vaderlandsche feesten en aan ztfn voet nazaten van ons vorstenhuis had gezien. Tegen 10 uur kwam er meer leven in de nog stille stad door de verschillende deelnemende ver- eenigingen, die met hun vaandels en on- derscheidingBteekens op 't plein achter de oude Ambachtsschool waren opgesteld. Meer en meer concentreerde langzamer hand de aandaoht op de Oude Haven waar door ,300 zangers en zangeressen de reeds gemelde oantate met enthousi asme werd gerepeteerd. W»s het weder kalmer geweest, meerderen zouden hebben kunnen genieten van den schoonen zang. Drommen stonden tegen 2 uur op de Nieuwe Haven In afwachting van de komst der Koninklyke familie. Het feit, dat H. M. tyjna ieder dorp in Schouwen aandeed, was oorzaak dat de massa menschen niet zoo groot was, als wy anders gewoon zijn, wanneer Zierikzee feest viert. Ruim half twee kwam de „Hydrograaf" de haven door binnenstoomen met de Kon. standaard in top. Intusschen was het weer aan- merkeiyk verbeterd en brak de zon door. Precies 2 uur arriveerde de Koninklijke Familie aan 't Luitje, enthousiast door de menigte verwelkomd. De aankomst zelf leverde een prachtig gezicht op. Na de begroeting door onzen burge meester en de inspectie der eerewacht van den Byz. Vrij willigen Landstorm, nam het Hooge Gezelschap in de gereed staande auto's plaats en maakte den hierboven omschreven tocht. Bloemen zyn niet gespaard om de Kon. familie hulde te betuigen en de damesleidsters en meisjes hebben in de spontane huldebetooging het hunne ruimsohoots bijgedragen. Een Interessante, bijzonder origineele hulde, was het oplaten van de ongeveer 1000 postduiven met oranjelint getooid. De bede (slotkoor) uit de cantate van Pelser (muziek Wegerif Jr.) van 300 zangers en zangeressen, H.M. aan het Havenpark toegezongen, maakte indruk. Plechtig klonk de slotzang„Haar schild en Haar betrouwen Zyt Gij, O, God en Heer!" Een niet alledaagsch schouwspel lever de de Zierikzee sohe Burgerwacht onder commando van den heer A. C. v. d. Vliet, want zoover wij ons herinneren, ver scheen zij nog nooit met geweer, bajonet en koppel in 't publiek. Hopen we, dat z\j nooit of te nimmer werkelijk dienst zal moeten doen. Het eeuwenoude Btadhuis zag voor de tweede maal de Kon. Gasten binnen haar muren, uitgezonderd dan H. K. H. de Prinses. Binnengeleid door het Dag. Bestuur onzer gemeente en na het in ontvangst nemen van een bouquet bloemen van mevr. Fokker—Lyons, heette de burge meester onze Landsvrouwe officieel wel kom. (Zie hierboven). Na deze ontvangst verliet de Kon. familie het stadhuis en reed langs de juiohende bevolking het land van Behouwen in. In den namiddag tot ongeveer 6 uur daverde de muziek door de feestvierende stad. Op de ruime muziektent aan de Balie werden telkens uitvoeringen ge geven, door .Oefening en Uitspanning" van Nieuwerkerk, „Oosterlands Fanfare" en „De Lof stem" van Zierikzee, evenals op de tent in het Havenpark. Van 8—3.30 vroeg .Rust Roest" de aandacht voor enkele gymnastische oefeningen op 't Havenplein. Correct en vlug werden de vrije oefeningen uit gevoerd door de leden en adspirant- leden ia hunne helderwitte tenue met het embleem van hun vereeniging op de witte truien geborduurd. De estafette loop riep den sportleven geest in het groot aantal toeschouwers wakker, toen de jongelui met hun vlaggetjes over 't terrein snelden. De Meiboom was een heel byzonder en mooi nummer, tot nu toe nog nooit hier vertoond. Aan een langen mast waren van boven bevestigd lange roode, witte en blauwe banen, iedere baan afzonderlijk door een in 't wit gekleed meisje, met oranjesjerp vastgehouden en die op de maat van de muziek dans passen uitvoerden, waardoor langzamer hand telkens 3 banen rood, wit en blauw ineengestrengeld werden. Het was een heel bijzonder nummer, door Mevr. FokkerLyons zelve geleid. Even na zessen kwam de Kon. Familie uit Schouwen terug, door de Nobelpoort. Langs heel de route stond een enthousiast juiohende menigte. Aan het kraanplein voor het monument werd H.M. en H.K.H. een treffende bloemenhulde gebracht door een stoet van ongeveer 500 jongens en meisjes, terwijl een foto van het Maandag onthulde herinneringsmonu ment door den Voorzitter der Oranje vereniging, den heer Biermasz H.M. werd aangeboden. De bloemenhulde bestond ook in het aanbieden van een grooten hoorn des overvloede met bloemen gevuld. Enkele meisjes, onder leiding van Mevr. Fokker, zullen denzelfden hoorn, maar dan ge vuld met de producten, die ons vrucht baar eiland oplevert, heden Woensdag H. M. in Middelburg aanbieden. Na een kort oponthoud ging het langs de Nieuwe Haven tot het Luitje werd bereikt en de Vorstelijke personen de auto's verlieten om zich in te schepen aan boord van de aHy dograaf", die voor vertrek gereed lag. Lang en aan houdend werd gewuifd en gejuicht resp. door de Kon. familie en de samenge stroomde menigte, die H. M. uitgeleide deed op waardige wijze. Langzaam keerde het publiek naar het centrum terug om verder feest te vieren. Da behendigheidsoefeningen per rijwiel trokken van 7.30 tot 8 30 de belang stelling van velen. Dergelijke oefeningen eischen een vaste hand en groote be drevenheid in 't fietsen, waarvan de vele deelneemsters en deelnemers enkele staaltjes aflegden, tot groote tevreden heid van het publiek. Door „D. O. K.", dat pas Zaterdag zijn nieuw veldteeken ontving, werd met opgewektheid een uitvoering ge geven aan de Balie. De bewoners aldaar zullen niet hebben te klagen, dat hun wijk verstoken is goweest van muziek en zang. Van 9—11 gaf „Kunst en Eer", dat de feitelijke plechtigheden dien dag opgeluisterd had, een uitvoering in de tent In 't Havenpark, die daarvoor door „De Lofstem" bezet was geweest, welke vereeniging zich den geheelen dag eveneons dapper heeft gekweten. „Kunst en Eer" gaf een gewaardeerde uitvoering tot 11 uur, d.w z. de waar deering duurde tot 10 uur, omdat toen de „biejeskoop" begon en de rolprent honderden staande hield voor 't witte doek. Een feest in Zierikzee zonder fakkel optocht bestaat niet en daarom is die dan ook nu weer gehouden, omstuwd door honderden, die ondubbelzinnige blijken van feestvreugde gaven. Uitgesloten een incident met een persfotograaf In de Meelstraat, waarover zooveel verschillende lezingen worden gegeven, trad de politie nergens hande lend op. De heer Brons, commissaris van politie, komt een woord van dank toe voor de leiding op het feest, dat lang in herinnering zal blijven. KERKWERVE. Bij het passeeren der grens dezer gemeente heeft H.M. de Koningin en gevolg zich ook even op gehouden aan Flaauwers, waar een eerepoort was opgericht, en het hoofd der Chr. School en de onderwijzeres met de schoolkinderen zioh hadden opgesteld. Door den Commissaris der Koningin word de burgemeester aan H. M. voor gesteld, die op zijn beurt ook de beide wethouders, de heeren Viergever en v. d. Cingel aan H. M. voorstelde, waarna de burgemeester een korte toespraak hield. Door het dochtertje van den burgemeester werd H. M. een bouquet aangeboden en door het dochtertje van den heer Kuiper, hoofd der Chr. School, een bouquet aan Prinses Juliana. Daarna werd JL M. nog toegezongen door de kinderen der Chr. School, waarna de tocht werd voortgezet. BURGH. H.M. werd ook hier vol geest drift door do bevolking ontvangen. De burgemeester sprak een woord van wel kom tot H M., waarna Zij een bloemen hulde werd aangeboden namens de burgerij, de leerlingen der school en een van de oudste ingezetene. De zang- vereeniging en de schooljeugd zongen liederen. De bevolking vierde verder feest met de muziek van „Nu met Hope" van Bruinisse. ELLEMEET. Met ijver was er gewerkt in de laatste dagen om Oudendijk een feestelijk aanzien te geven en men is er ten volle in geslaagd. „Welkom, Vorstinne, Treed Ellemeet binnen". Aldus het opschrift op de eerste eere poort. De muziektent was keurig ver sierd en een fraaie poort versierde den uitgang van het dorp. Een electrisohe aanleg bood gelegenheid alles schitterend te verlichten. Zoo was Ellemeet gereed de Koninklijke Familie waardig te ont vangen. Even voor 4 uur arriveerde de Vorstelijke stoot. Mevrouw de Bruyn bood H.M. een bouquet aan en een tweetal kinderen brachten een bloemenhulde aan prinses Juliana. Hot plaatselijk muziekkorps liet zioh hooren, nadat de schooljeugd de Koningin had toegezongon. Voor allen had de Koningin een vriendelijk woord van dank. Na het vertrek van de Koninklijke auto's werd de schooljeugd ruim onthaald en vulden verschillende volksspelen den dag. Ook Ellemeet kan met voldoening op 5 Aug. terugzien. ELKERZEE. Ter eere van 't Koninklijk bezoek was Soharendyke in feestkleed^. Een fraaie poort met opschrift: „Welkom aan de Vorstelijke Familie" was ge plaatst aan den ingang van het dorp, noordzijde. Oranjepalen verbonden door kleurige guirlandes voeren vandaar naar de hoofdpoort bij het gemeentehuis. Een mooi stuk werk, dat den vervaardigers alle eer aandeed. Verschillende schilden der plaatselijke voreenigingen versierden den boog, die tot opschrift droeg„Hulde aan het Oranjehuis". Terzijde van de poort was een versierde estrade gemaakt voor de schooljeugd, die in den voor middag onder groote belangstelling hoeft proèf gezongen en ruim onthaald werd. Voor café Kooman prijkte een versierde muziektent ten behoeve van het korps van Kerkwerve, de zangvereeniging en de plaatselijke mondharmonikaclub. Bij de Duivendijksche grens prijkte een derde eerepoort. In gespannen ver wachting stond de heele gemeente Eiker zee ter weerszijden der dorpsstraat. Daar zwenkte plotseling 4 u. 10 de Koninklijke auto om den hoek bij v. d. Linde. Een luid „hoera"! weerklonk. Bij het gemeentehuis werd stil gehouden. De burgemeester sprak H.M. het welkom toe, waarvoor Zy hartelijk dankte. De wethouders werden aan Haar voorgesteld. Mevrouw Van den BoutKlompe bood de Koningin e'en bouquet aan, terwijl de schooljeugd een bloemstuk aan de Prinses offreerde. De schoolkinderen zongen het Zeeuwsche volkslied, onder leiding van Mej. J. T. la Roy, die daar- vopr den dank der Koningen in ont vangst had te nemen. De mondharmonica club zette een stukje in. H. M. knikte de jeugdige blazers vriendelijk toe en onder daverend gejubel vertrok de vorstelijke auto met een vijftal volgwagenB te 4.20 uur naar Duivendyke. Thans kwamen verschillende volks spelen aan de beurt. Zakloopen, ballen dragen, ringrydery por fiets en te paard. Alles opgevroolijkt door de muziek vau Kerkwerve. Des avonds was Soharendijke electrisch verlicht. Afwisselend brachten de zangvereeniging, de mondharmonica club en Kerkwerve's muziek, enkele nummertjes ten gohoore. Het uitreiken der prijzen besloot den feestelyken dag, die een ordelijk verloop had. DUIVENDIJKE. Een klein dorp kan met oensgezindheid wel iets moois tot stand brengen, zoo dachten we, toen we te Looperskapelle een kijkje gingen nomen. Een zeer fraaie eerepoort in Moorschen sty'l getuigde van do vaardige hand van dhr. G. de Meulmeeoter. Bloem werken en palen door guirlandes ver bonden, maakten alles tot een fraai ge heel. Enkele ingezetenen verdienen een extra compliment voor hunne gevel- versiering. In den namiddag werden de schoolkinderen onthaald. De ont vangst der Koninklijke familie in de gemeente Duivendyke is even hartelijk geweest als elders. Nog kwam ons ter oore, dat ook de buurt Brydorpe eene zeer fraaie eerepoort heeft opgericht ter eere van 't vorstelijk bezoek. Wij dienen hier nog aan toe te voegen, dat door een tweetal schoolkinderen fraaie bloemstukken werden aangeboden aan H.M. de Koningin en aan Prinses Juliana. BROUWERSHAVEN. De stoet kwam vanuit Duivendyke, langB Sohendersweg buitensingel en Noorddamdoor de al daar voor deze gelegenheid gebouwde Oude Noordpoort, de stad binnen, ter wijl van genoemde Noordpoort de nade ring der Kon. Stoet door bazuingeschal werd aangekondigd. De stoet vervolgde zijn weg door de Noordstraat, langs het Pleintje waaraan het geboortehuis van „Vader Cats" is gelegen, hetwelk voor deze gelegenheid volgens een origineel was opgetrokken, naar het Havenplein, alwaar vóór het stadhuis HH. KK. HH. en gevolg uitstapten. B^" aankomst speelde het muziekgezel schap het Wilhelmus. Hierna had de voorstelling van het College van burg. en weth. plaats. Daarna ging de Kon. Familie en het gevolghet stadhuis binnen (door een dubbele haag van in 't wit gekleede jonge meisjes, versierd en samen gesloten met groen en oranje- slingers) nadat eerst nog op de Pui van het stadhuis bloemen waren aangeboden aan H. M. en de Prinses, door resp. het jongste dochtertje van den oudsten wet houder en het dochtertje van een der raadsleden. Hierna had op de raadzaal de voor stelling van de raadsleden plaats. Daarna richtte de burgemeester een kort woord ter ontvangst tot de Koninkl. Familie, waarop H. M. direct antwoordde. Vervolgens werd de thee geserveerd en H.M., H.H. K.K. H.H. den Prins en Prinses verzocht hunne handteekeningen te willen plaatsen in de prachtwerken van Jacob Cats, door deze zelf aan zijn geboortestad geschonken. (Ook Koning Willem III heeft by zyn bezoek aan deze gemeente zyn handteekening daarin geplaatst.) Na afloop daarvan ging de Koninklyke Familie naar beneden en zongen de schoolkinderen van de Openbare- en Byzondere school gezameniyk H. M. de „Wilhelmina-Hymne" toe, terwyl de Koninklyke Familie op het Bordes van het stadhuis stond. By 't weder instap pen liet het muziekcorps het „Wien Neorlands Bloed" hooren. De stoet ging dan langs het Haven plein, Haven zuidzyde en Poortdykstraat en verliet door de oude Zuidpoort, op getrokken op de Poortdykdam deze stad om de tocht te vervolgen naar de naburige gemeente Zonnemaire. De beide poorten en de gevel van het geboortehuis van vader Cats waren opgetrokken, geheel naar het origineel, voorkomende op de gravures welke hier ten Btadhulze b era sten. ZONNEMAIRE. Toen de Kon. stoet hier stilhield sprak, na voorgesteld te zyn, de burgemeester als volgt: Majes teit, Koninklyke Hoogheden. De Inge zetenen dezer welvarende gemeente, stellen het op hoogen pry's, dat Uwe Majesteit en Koninklyke Hoogheden een oogenblik in deze gemeente vertoeven en roepen U hartelyk welkom toe. Zy wensohon, dat Uwe Majesteit nog vele jaren tot heil van land en volk als vredes-vorstinne moogt regeeren. Na een driewerf hoera op ons Vorstenhuis zette hierop het Muziekgezelschap het oude Wilhelmus in, waarna de wethouders voorgesteld werden. De echtgenoote van den burgemeester bood H. M. bloemen aan, terwyi de dochter van den eersten wethouder Prinses Juliana bloemen aan bood. Met een vriendelyk antwoord dankte H. M. den burgemeester en voor de bloemen, waarop onder gejuich der menigte de Koninklyke Btoet zyn weg vervolgde. DREISCHOR. De lang verbeidde dag, waarvoor met zooveel yver en ambitie 7 was gewerkt aan versieringen op allerlei A gebied, de dag, dat het Koninkiyk gezin ook deze gemeente zou bezoeken was dan aangebroken. Het weer aanvankeiyk regenachtig en onstuimig vermocht niet de feestvreugde te temperen en toen, alhoewel 35 minuten later dan verwacht werd, de Hooge Gasten aankwamen, steeg er een hartelyk gejuich uit de menigte op. Na de begroeting door den burgemeester, het voorstellen der wet houders en het aanbieden van bloemen, zong de Zangvereeniging „Streven naar Beter" het Zeeuwsch Volkslied, waar voor de directeur de heer Theewis van H. M. een hartelyk complimentje kreeg. Hierna vertrokken de auto's, het dorp doorrydend weer naar Zierikzee. Voor het bezoek was de optocht gehouden van versierde tilbury's, fietsen, praal wagens en de eerewacht te paard, welke laatste by de intocht aan den ingang van het dorp stond opgesteld. Als byzondere attractie dient vermeld de gondeltocht - ballet - tableau - vivant's door gekleurd electrisch licht beschenen, dit alles onder de tonen van „Crescendo", dat onvermoeibaar scheen terwyi deze dag met een liohtstoet werd besloten. NOORDGOUWE. Schier geheel de ge meente was Dinsdagavond tezamen ge stroomd te Sohuddebeurs In afwachting van de^kbmst der Koninklyke auto. Te ongeveer zes uur kwam deze in 't zicht. Niet minder dan viermaal werd stil gehouden en werden bloemen aan H.M. en de Prinses aangeboden t. w. aan den voet van den Dreisohorsohendy k, begin der gemeente, door het zoontje van den heer Geluk, Wethouder der gemeente, aan Zandvliet door de Meisjeszangvereeni- jing „Gloria In Exoelsis" en dan by Hon Plaisir en Zorgvliet door de aldaar wonende familiën. Telkens als de Kon. auto stilhield of zich weer in beweging Btelde ging een luid gejuch op uit de omstanders. De gemeente heeft aldaar van haar aanhankeiykheid aan het Vorstelyk huis uiting gegeven. Uft Stad en Provinoie. ST.-ANNALAND. Openbare vergadering van den "gemeenteraad, op Donderdag Juli, 'svoorm. 11 u. (oude tijd). Aan wezig alle leden. Voorzitter de burge meester. Ingekomen is een" brief van den commissaris der Kon'ngin, meldende dat eervol ontslag is verleend aan den heer A. Avé te Tholen, als secretaris der ge zondheidscommissie. Verder een brief van den inspecteur der directe belastingen, waarin wordt meegedeeld, dat de ge meentelijke inkomstenbelasting voor het jaar 1924-1925 is geraamd op f 10000. Verleden jaar, zoo zegt de voorzitter, toen het vermenigvuldigingscijfer op 1,3 was gesteld (nu 1) was er f 12000 ge raamd en bedroeg de werkelijke ont vangst f 17000, zoodat voor dit jaar wel op een ontvangst van f 14 a f 15000 mag worden gerekend. Een voorstel om den vermenigvuldig'ngsfactor te veirfioo- gen, achten B. en W. daarom niet noo- dig. Dit :s ook de meening van de andere leden van den raad. In behandeling komt nu de in de vorige zitting aangenomen bouwverordening, die van Ged. Staten is teruggekomen met eenige bedenkingen 'tegen sommige artikelen, o. a. dat han delende over de slaapgelegenheden. B. en W. stellen voor te berusten in 't geen Ged. Staten dienaangaande verlangen. De heer Heijboer geeft echter op grond dat er dan meer afscheiding 's de voorkeur aan bedsteden. Hij houdt het er voor, dat wel 2/3 aeel der bevolking in dezen aan zijn zijoe staat, de heer Goedege- buure noemt zelfs 3/4. Bij stemming ver klaren 4 leden zich voor het voorstel van B. en W. en 3 2ich er tegen (Heij boer, Van Houdt en Goedegebuure). Uit de verdere besprekingen, de bouwver ordening betreffende, is nog gebleken dat een woning gebouwd volgens de nu gestelde eischen wel f2 a f300 minder kan kosten dan anders 't geval was. De voorzitter deel nu mede, dat een week geleden ae inspecteur van het lager onderwijs hier ter plaatse is geweest in verbal d met hel verzoek van het bestuur oer bijzondere school om één lokaal meer, ous 4, in gebruik te mogen ontvangen. Aanvankelijk achtte de heer Pattist het bouwen van een nieuw lokaal noodig. De besprekingen met de leden van het dagelijksch bestuur deden hem evenwel van gedachten veranderen. Indien er in de gemeente een lokaal te vinden was, goed geschikt om een klasse te huis vesten en dat men tijdelijk voor dat doel zou willen afstaan, dan zou de in specteur geen bezwaar er tegen hebben dat als schoollokaal te laten gebruiken. Nu is gebleken dat het catechisatielokaal in de Hervormde Kerk voor genoemd doel uitstekend geschikt zou zijn. Toen is er een schrijven gericht tot het col lege van kerkvoogden en notabelen met de vraag of de leden genoemd lokaal tijdelijk aan ie gemeente in gebruik zou den willen geven. Als antwoord daarop is 't bericht ontvangen dat er ernst'ge bezwaren tegen te berde zijn gebracht. Voor ae gemeente is 't bouwen van een nieuw lokaal echter een zaak van eenige duizenaen guldens, met als intrest jaar lijks eenige honderden en daarom wil de voorzitter een nieuwe poging doen bij het kerkbestuur om bedoeld lokaal in bruikleen te bekomen, wat algemeen goedgekeurd wordt. Wellicht dat de dienst indertijd door de gemeente aan de kerk bewezen, toen zij om lokalen verlegen was, zijn invloed doet gelden bij het te nemen besluit. Op verzoek van den voorzitter is de inspecteur zoo Welwillend geweest den inhoud van 't gesprek op 24 Juli nog eens in 't kort samen te vatten. De brief Wordt nu voorgelezen. Daarin komt o.a. voor, dat nu het leerlingental op peil is, met een houten afscheiding niet langer volstaan kan Worden, het moet: er een van steen Worden. Wat dat op peil zijn betreft, zegt dhr. Goedegebuure niet te Meten of dat wel zoo is. Naar aanleiding van dat schrijven Volgen nog verschillende berekeningen aangaande de vereischte leerkrachten en de overtollige. Wat de laatste betreft, blijkt dat de toe stand de eerste jaren bestendigd blijft, tenzij er een vacature komt, in Melk geval er geen aanvulling plaats heeft. Aangeboden Morden nu: a. de rekening* der gemeente over 1923, sluitende met een batig saldo van f7136,295 (inkomsten f 114.016,46 en uitg. f106.880,165) en b. de rekening der Meezten-armen over 1923, sluitende met een batig saldo van f25,51 (ink. f 16.868,55 en ,uitg. f 16.843,04), die beide tot onderzoek in handen Worden gesteld van de geMone commissie (alle leden, buiten de Wethouders). In plaats van den heer J. W. Elenbaas, die wegens zijn benoeming tot Wethouder heeft moe ten bedanken voor het regentschap Van de Meezen-armen, wordt nu met 4 tegen 3 stemmen benoemd dhr. A. C. Geluk (de overige st. waren op dhr. Goedege buure uitgebracht). De heer Geiujk ver klaart zijn benoeming aan te nemen en< de Voorzitter wienscht er hem geluk mee.< De benoemde betuigt zijn dank aan de leden, die hem verkozen en aan den voorzitter voor zijn felicitatie. Achter eenvolgens iWorden nu op de voordracht voor tWee zetters geplaatst de heeren: 1. M. J. Heijboer (aftr.), 2. Adr. Burgers, 3. A. Bruijnzeei en 4. J. Thl. Kwrvink. Daarna sluiting. rechtzaken! By beschikking der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg van 4 Augustus j.l., is tegen j. k. d., fruitkweker, 37 jaar, vroeger wonende te Renesse, thans ge detineerd in het hnie van bewaring te Middelburg, rechtsingang met instructie en gevangenhouding verleend, ter zake van bedriegeiyke bankbreuk. onderwijs, ZIERIKZEE. Tot tijdelijk leerares aan de R.H.B.S. alhier is wederom benoemd mej. A. C. G. Oudemans. telegrammen. MIDDELBURG. De betooging van de Koningin is heden Woensdag een zeld zaam grootsohe geworden. Behalve 10.000 betoogers waren er minstens evenveel personen tegenwoordig. Een sohat van bloemen werd H. M. aange boden, o a. een hoorn des overvloeds van Behouwen en Tholen. De 101-jarige mej. Yosselman uit Hengstdyk maakte de betooging voor de Koninklyke tribune mede. Na afloop reed de Koningin door de menigte heen onder luid gejuich. Op het Molenwater stonden de naar schatting 7000 deelnemers aan deze be tooging. Volgens de ons verstrekte ge gevens waren er (in ronde getallen) 900 personen uit Middelburg, 730 uit Vllssingen, 1400 uit andere plaatsen van Walcheren, 2000 uit Zuid-Beveland, 75 nlt Noord-Beveland, 50o uit Behouwen en Duiveland, 300 nit Thclnn, 1000 nit Oostelyk- en 300 uit Westeiyk Zeeuwech- Vlaanderen, waaronder vele vereenigin- gen en corporaties mat hun vaandels. Toen de Koningin op do estrade ver- soheen braohten de vaandeldragers der vereenlglngen en corporaties haar hun groet met hot vaandel. marktberichten, ROTTERDAM, 5 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 196 paarden, 30 veulens, 785 magere runderen, 706 Vette runderen, 258 Vette kalveren, 228 nuchtere kalveren, 462 graskalveren, 352 schapen of lammeren, 183 biggen, 24 overioopers, 8 bokken of geiten. Prijzen per half K.G.: koeién 421/2521/1/65—60 tot 621/2 ct., ossen 52—56—60 et., stieren 42V2—471/2—53 ct., kalveren 70/72Vs—75/ 80—871/2/90 ct. Prijzen per stuk van ma ger vee: melkkoeien f340—425/475, kalf- koeien f 350—470, stieren f 160—470, pin ken f 140—190, graskalveren f60—100, vaarzen f220—300, paarden f 200—350, slachtpaarden f 100—200, hitten f150—300, veulens f 60—90, biggen f7,50—15 (f 1,50 1,75 per week), overioopers f 1832, nuchtere fokkalveren f 25—35, id. slacht- kalveren f 20—26. Rotterd. Cons.-veiling Weouapleiil# Aanvoer 175.000 stuks. Kippeneieren f5,50 f 7,75, eendeneieren f 6,50—7,25, ganzen eieren f 11—14, kalkoeneieren f9—10. Tjjd van Hoogwater en van Laagwater Over de maand Augustus, j Hoogwater: Laagwater 1 D. 7 v.m, 6,46 n.ro. 6,59 v.m. 0,01 n,m 0,21 V. 8 7,34 7,53 0,50 1,21 Z. 9 8 28 8,58 1,50 2,29 Z. 10 9,44 10 23 2,59 3,47 M. 11 1113 11,54 4,23 5 14 D. 12 - 0,25 5,43 6,22 W. 13 1,04 1,28 6,41 7,14 Tiid van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verrioht in den morgen van 6 Aug.: Hoogste barometerst. 765,9 te St.-Mathieu, Laagste 745,7 te Thorshavn. Verwacht tot den avond van 7 Aug. Zwakke tot matige wind uit westelyke richtingen, meest zwaarbewolkt, weinig of geen regen, aanvankeiyk iets koeler. 1 1j Fietsers licht op 1 Van 6-7 Aug. van 9,12 c.tn. tot 5 01 v.m. 7-8 9,10 5.03

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 3