Herdenking Mobilisatie. Voorgelezen; maar er waren gedeelten in, die n:et hardop konden, worden voor gelezen. Die passages werden ongelezen aan den officieelen stenograaf ter hand gesteld. Uit Stad en Provincie. ZLERIKZEE. De heer A. Arnold aan de Mol alhier heeft zijn sigarenmagazijn om gebouwd in een lunchroom, genaamd „In den Eenhoorn", welk soort gelegenheden men tot nog toe alleen in de groote plaatsen van ons land aantrof. De ruime winkel en de daaraan grenzende kamer is voor lunchroom ingericht. Het ge heel ziet er smaakvol en goed verzorgd uit. Men kan er roomijs, gebak, koffie, thee, limonades, bieren, wijnen enz. te kust en te keur krijgen. Een heel geschikte afgesloten zaal aan de achterzijde van het gebouw dient voor het houden van vergaderingen. We wenschen den ondernemer succes mét zijn nieuwe zaak, die :n de komende feestdagen wellicht in een behoefte zal voorzien. Aan belanghebbenden uit Brui- nisse, Stavenisse en omliggende plaat sen wordt bekend gemaakt, dat het ss. „Zijpe" Woensdag 6 Augr 1924 's morgen 5,80 ure (zomertijd) van Zijpe en eirda 6 uur van Stavenisse vertrekt, naar Mid delburg, aankomst aldaar circa half 10 ure. Morgen Zateroag zal 's avonds 8 uur de plechtige vaandéluitreiking plaats hebben door den burgemeester aan het mondharmonicagezelschap D.O.K. alhier, dat dien avond een uitvoering geeft op de tent in 't Havenpark en na afloop een rondgang door de stad zal maken. De collecte voor Vlissingen en Arne- muiden heeft hier opgebracht f 395,655. In de sociëteit „Ons Genoegen" al hier hield de Oranj evereeniging Donder dagavond een druk bezochte vergadering, belegd voor de verdeeling der werkzaam heden op den komenden feestdag. Aan de afgevaardigden der verschillende cor poraties werd het toegedacht bedrag der ingekomen giften ter hand gesteld, ter wijl aan de diverse leidsters en leiders, commissarissen, sub-eomnr'ssarissen hun onderscheidingsteeken werd uitgereikt, hetgeen als toegangsbewijs zal gelden voor de door hen in te nemen plaatsen en om te komen daar waar ze moeten zijn. In afwijking van wat eerst besloten was, worden geen kaarlten a f 0,50 ver kocht om op 't Luitje te komen. Het zoogenaamde Luitje blijft evenwel afge zet, zooals reeds eerder werd bekend gemaakt. Na afloop der vergadering ver scheen ons stedelijk muziekcorps in de zaal, aat daarop onder 't spelen van lustige wijsjes enkele straten doortrok, omstuwd door de spes patriae, in welke nu reeds het feestvuur scheen te jjloeien. Voor de woning van onzen burgemees ter werd even stilgehouden en hem een serenade gebracht. Wij verwijzen naar een in dit num mer voorkomende advertentie, waarin een tweetal kerk' -.eerten worden aangekon digd op 7, ...ug 3 Augustus, n.l. te Brou- wershav^.i en Renesse, door de dames W. Secrève v. Emmlnckhoven en Sophie Haas en de heeren J. Both en J. H. Secrève. De uitvoeringen van het echt paar Secrève zijn in onze provincie ge noegzaam bekend door hun bijzonder suc ces dat zij overal oogstten. Mej. Sophie Haas ia een frissche en jeugd/ge zan geres met 'n uitnemende reputatie en de heer J. Both is een prachtige tenor zanger. Behalve de op het programma vermelde nummers zal de heer Both bo vendien zingen: „Onze Vader" van Krebs, en een tenor-aria uit „De Schepp'ng'' van Hay dn. In verband met de verjaardag van de Koningin-Moeder zullen tevens de Volksliederen gespeeld en gezongen wor den, terwijl bovendien enkele vaderland- sche gedichten zullen worden voorgedra gen. Tot slot der uitvoering wordt „De slag bij Waterloo" in 12 tafereelen op 't orgel ten gehoore gebracht. OUWERKERK. Woensdag werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. Bolijn Nz. grafwaarts gebracht. Uit alle gemeenten van Schouwen—Duiveland waren collega's opgekomen, om hem de laatste eer te bewijzen. Het was aangrij pend al deze geuniformde mannen te aanschouwen, die hun makker naar zijn laatste rustplaats droegen. Voorop liep het bestuur aer afdeeling Schouwen— Duiveland van de P. T. T., waarvan de overledene secretaris was. Naast en ach ter ae baar hadden de andere collega's zich geschaara, terwijl daarna de familie, de gemeenteraad met den gemeentesec retaris en talrijke vrienden volgden. En toen de droeve stoet op het kerkhof was gekomen, stond daar een dichte schaar belangstellenden om de plechtig heid bij te wonen. Groot was de ontroe ring, toen de kist langzaam in de graf kuil zonk. Bij hèt graf herdacht de bur gemeester, de heer Visser, den over- ledene als raadslid en als wethouder, zijn dank uitsprekende voor het werk, dat Bolijn in het belang van de gemeente had verricht en verzekerende, dat zijn nage- dachtenis bij den geheelen raad in eere zal blijven. I De heer Swenne, sprekende als vriend, gevoelde deernis met de arme weduwe en kinderen, weemoed om het plotselinge verscheiden en diepe droefheid wegens het moeten missen van een oprecht vriend, die zreh in veler harten een eer zuil had opgericht, d'e zal blijven spre- ken van zijn trouwe vriendschap, zijn goede kameraadschap en zijn rusteloozen, belangeloozen arbeid. De heer De Vin, besteller te Ooster- land, hield een treffende rede, waarin hij herinnerde aan de dichtregelen „Wat is het leven Een tocht naar 't graf, W,at gisteren bloeide, valt heden af Als Bondsmakker was Bolijn gelijk een eik, die de stormen trotseert, terwijl wij in zijn schaduw ons veil'g voelden, we tende, dat hij voor ons f5al stond. Hij was de goede kameraad, die den waren geest in ons corps wist te wekken en die steeds voorging als het noodig mocht blijken, dat ergens hulp verleend moest worden. De heer v. d. Berg, waarn. Directeur van het Postkantoor te Zzee, prees den ontslapene als een ambtenaar van trouwe plichtsbetrachting, d e ook zijn superieu ren eerbied wist af te dw'ngen. Hij sprak ook een woord van troost tot de droeve achtergeblevenen. Dhr. Van Giessel, Alg. Secr. van den Centralen Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel te 'sGra- vanhage zegt, dat het heden juist 10 jaar is geleden, dat in Nederland de mob'lisa- tie werd afgekondigd en de vreeselijke wereldoorlog een aanvang nam. Morgen zullen de Minister-President en de Mi nisters van Oorlog en Marine bij het monument voor de gesneuvelden van de Land- en Zeemacht in Neaerlarid, ge plaatst op de Boulevard te Scheveningen, gedachtenisreden houden. Wjj zijn daar niet bijgebleven, doch naar Ouwerkerk gereisd, om een oogenblik te verwijlen bij het graf van onzen vriend Bolijn. Hij is voor ons geen onbekende soldaat. Zijn naam heeft ook buiten Ouwerkerk ver buiten Schouwen—Duiveland tot "n Holland een goeaen klank'. Bolijn was een graag geziene afgevaardigde op onze congressen en bondsvergaderingen. Dat zijn bondsmakkers uit Schouwen—Duive- j land hem heden grafwaarts droegen, is meer dan een formaliteit, Is een dank- bare hulde voor al hetgeen Bolijn voor zijn kameraden deed. Wij leggen een krans van onverwelkbare bloemen op Uw graf, vriend Bolijn. Gelijk die bloe- t men, die niet verdorren, zult gij bij ons in dankbare herinnering blijven. Nog sprak de heer P. Hack met een herinnering aan het Psalmvers, waarin 's menschen leven met het gras verge leken wordt, een kort woord, om uit- drukking te geven aan het gevoel van leegte, dat bij velen was ontstaan door het overlijden van dezen eerlijken men- schenvriend. I De heer P. Lonke sprak het woord van Koning David na, bij den dood van I Abner: „Weet gij niet, dat heden een vorst, een der grooten in Israël is ge vallen Was voor ons dorpje Bolijn ook niet één der grooten Veel zou ik i daarvan kunnen getuigen, wij roepen hem I toe „Rust in vrede", j Ook de heer M. Willemse wijdde eenige woorden van hartelijke vriendschap en waardeering aan zijn eenigen vriend, j Ds. V. d. Linde van Nieuwerkerk, spre kende als predikant, wees er op, hoe dit sterfgeval wederom de broosheid van 's menschen leven illustreerde. Hij gaf de talrijke aanwezigen bij het verlaten Van dezen doodenakker de vraag mee: „Indien ons zelf zoo plotseling de dood overvalt, zijn wij dan gereed het nieuwe leven in te gaan Dat wij allen deze vraag mogen overwegen en de eenig mogelijke conclusie daaruit moge trekken! De heer Hoogerland dankte uit naam der familie voor de eer, aan Bolijn be wezen. Hij leefde onder het volki wij hebben hem daarom onder zijn volk ter ruste gelegd. Ontroerd verliet de menigte het kerk hof. I In vervolge hierop kan gemeld wor den, dat de gemeenteraad, op voorstel van B. en W. besloot aan de familie van hun overleden wethouder als blijk van waardeering, het graf te schenken. OOSTERLAND. In de op Woensdag jJ. gehouden vergadering Van ingelanden: iwerd de rekening over het dienstjaar 1923/24 vastgesteld in, ontv. op f68058,12, in uitgaaf op f70164,84, sluitende alzoo met een nadeelig saldo Van f2106,72. Bij^ loting trad als commissielid tot onder zoek der rekening af de heer J. M. Onder dijk, 1 waar voor in diens plaats komt de heer J. L. Schoof. Als plaatsvervan gend lid werd benoemd de heer C. M. Zeijler. Nog 'werd besloten om in het volgend dienstjaar over te gaan tot ver hooging en verzwaring Van den Zuiddijk. BRUINISSE. De rondgang van het co mité voor de verdronken visschers van Arnemuiden en Vliss'ngen, heeft tot resul taat gehad, dat zij de som van f 800,76 heeft mogen ontvangen. Bruinisse heeft door deze som wederom getoond, dat de burgerij steeds bereid is de helpende hand uit te steken daar waar hulp noodig is. Het comité dankte de burgerij namens Ihet hoofdcomité te Middelburg voor de j giften die door hen zijn afgezonderd voor de noodlijdende vissdherswreduwen en kinderen van bovengenoemde plaatsen. SCHERPENISSE. Vergadering van Inge- j landen van het Cal. Waterschap „Scher- penisse" op Woensdagavond j.l. Ingeko- men was een kennisgeving van Ged. Sta- ten dat ze goedkeuren het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening van i f 5000. Overgelegd wordt het verslag van den toestand van 't Waterschap .en het 1 procesverbaal van kasopneming bij den Ontv.-Griffier. De begrooting over' het dienstjaar 1923-'24 wordt vastgesteld in ontvang op f 10870,971/2 en uitgaaf op f 11158,071/2. Alzöo een nadeelig sloit van f 287,10. RECHTZAKEN Verduistering van ryksgelden. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogen- boseh stond terecht de kapitein der Mi litaire Administratie te Ede, J. Koolhaas Revers. Bekl. werd er van beschuldigd opzettelijk een bedrag van f 44,000 al thans omstreeks f 21000, toebeh'oorende aan het Rijk, in de jaren 1921, 1922 en 1923 te Ede, Arnhem en Nijmegen te heb ben weggenomen zulks met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening. Bekl. bekende het geld verduisterd te hebben, doch later te hebben getracht door geld te leenen 't tekort te dekken. Bekl. was van het een tot het ander ge komen. De scheiding van zijn vrouw had hem o. m. in ongelegenheid gebracht. Den brief aan den minister heeft bekl. m overspannen toestand geschreven. De Auóiteur-Mil'tair bracht dank aan de autoriteiten, die de uitlevering van bekl hebben mogelijk gemaakt. Spr. wees er op, dat bekl. altijd boven zijn stand heeft geleefd, maar door zijn vrienden werd geholpen. Bekl. was, volgens spr., naar den vreemde gevlucht om daar rustig te kunnen leven. Het feit der verduis tering staat vast. De Auditeur-Militair deelt nog mede, dat van het verduis terde geld ongeveer f 15000 is terecht gekomen. Bekl.'s karakter was goed; hij werd bemind door zijn kinderen en aan staande echtgenoole. Bekl. was echter zeer luchthartig én lichtzinnig. Spreker eischte 1 jaar en 10 maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest (ongeveer 10 maanden) en ontslag uit den militairen dienst. De verdediger bepleitte clementie. De Krijgsraad onmiddellijk uitspraak doende, veroordeelde bekl. tot li/2 jaar gevangenisstraf met ontslag uit den mi litairen dienst en ontzegging van de be voegdheid om verder bij de ge1 Wapen de macht te dienen. ONDERWIJS. Voor het diploma van de Chr. Kweek school te Middelburg en diploma van den schoolraad is o.a. geslaagd mej. A. M. Steenblok te St.-Annaland. Voor het examen nuttige handwer ken slaagde te Rotterdam o.a. mej. M. N. Merle te Zierikzee. ST.-ANNALAND. Voor oe hoofdaete slaagde o.a. de heer A. C. Kodde, on derwijzer aan de openbare school te Sloten. Reorganisatie schooltoezicht. Deze veel besproken verandering is af gekondigd bij Kon. besluit van 28 dezer. Zij gaat heden in. In overeenstemming met wat vroeger gemeld werd, komen er 5 hoofdinspecteurs, 59 inspecteurs, waar van één in algemeenen dienst, en 14 schoolopzieners. Zeeland wordt verdeeld in 3 inspect'es, Goes, Middelburg en Neu zen. (De meedeeling in „De Zeeuw" dat er een inspectie-Z'er'kzee zou komen, maar dat de inspecteur verlof zou wor den gegeven in Goes te iwbnen is dus onjuist). De inspect'e Goes zal omvatten de gemeenten op Tholen, Schouwen—Dui veland, N.-Beveland en de gemeenten in het Oostelijk en Noordelijk deel van Z.- Beveland. Voor f1400; 6. een perceel bou'wfland in Hoek voor Snabbe, groot 48.90 A. en een ander perceel in Noordeinde Van Bur- germee, groot 71.30 A. in combinatie voor f825; kooper A. Fermie; 7. 150 Roeden erwtten; kooper P. Heijboer voor. f125; 8. 222 Roeden tarwe; kooper G. Krijger, voor f133; 9. 267 roeden Eigen heimers; kooper A. Goudzwaard, voor f 162. Alles per gemet KERKNIEUWS. POST EN TELEGRAPHIE. De brievenbus aan het Kraanplein te Zierikzee zal 'Worden overgebracht naar Oude Haven N.z. bij het Kraanplein. Postoongres. PosttarieveB. In de eerste commissie van 't wereld, ^postcongres te Stokholm is definitief 'vastgesteld, dat de standaard van post- tarieven van voor den oorlog zal worden' gehandhaafd. Ofschoon het noodzakelijk is geweest aan zekere postadmdnistratiën, met 'het oog op hun financiën, toe te staan betrekkelijk hoogere tarieven te heffen, is de grens waartoe Zij: mogen gaan, belangrijk verlaagd. Deze beslis sing, welke een groote stap Vooruit is naar uniforme tarieven, is door 't con gres zelf algemeen aangenomen. VERKOOPINGEN, ENZ. SCHERPENISSE. Dinsdagavond werd :n het hotel Knijff door notaris D. van de Velde te Tholen ten verzoeke van de wed. W. Keur, alhier 15 perceelen vruchten ge veild en verkocht: 1°. perceel bruine boo- nen door D. Vroegop te Poortvliet voor f 146; 2°. perceel idem, door M. An- drlesse te Scherpenisse, voor f 142; 3°. perceel idem door H. de .Wit te St.- Maartensdijk, Voor f 196; 4°. perceel aardappelen door M. Noordijke te Scher penisse, Voor f 158; 5°. perc. idem, door dezelfde, Voor f 155; 6°. perc. idem door I. van der Jagt te Scherpenisse voor f170; 7°. perc. idem door M. de Graaf te St.-Maartensdijk voor f146; 8°. perc. door L. de Wilde te St.-Maartensdijk, voor f146; 9°. perc. tarwe door J. Vroegop te /Scherpenisse, Voor f140; 10°. perc. door L. de Wilde te St.-Maartensdijk voor f 207; 11°. perc. door M. Noordijke te Scherpenisse, voor f125; 12°. perc. ajuin en bonnen door D. Vroegop te Poort vliet voor f211; 13°. perc. tabwle door M. Andriesse te Scherpenisse voor f 141; 14°. perc. gerst door M. Poot te Poort vliet voor f 150; 15°. perceel suiker bieten door Jac. Kleppe te Scherpenisse voor f 150. Alles per gemet. Ten overstaan van not. Meulenberg te St.-Maartensdijk iwerden Woensdag 30 Juli te Poortvliet voor de erven van D. M. Kievit verkocht: 1. Een iWoon- en slachthuis met schuur en erf; kooper J. A. Hage, voor f5505; 2. een iWoonhuis aan den Achterweg; koopster wed. van As, voor f1185; 3. een Woonhuis aldaar; koo per St. de Rijke Voor f1000; 4. een per ceel bouWland aan Snabbewegje, groot 32.10 A.; kooper D. Quist, voor f1310; 5. een perceel boulwüand in Hoek voor Snab be, groot 39.60 A,; kooper A. Anthonisse LANDBOUW EN VEETEELT. Afwekende smaak by geitenmelk. Aan een leziüg van den Ryksveeteelt- oonsnlent voor Zeeland over de geiten melk, haar samenstelling, eigenschappen, winning, behandeling en gebruik, ont- leenen wij dat de geit, ondanks goede melk winning en behandeling, afwekende melk kan geven, melk die voor ver schillende doeleinden minderwaardig ia of die zelfs gevaarlijk kan worden. Er bestaat n.l. verband ttiBsohen den aard van het verstrekte voedsel en den smaak der melk. Blijkens de or varingen op het fokstation te Serooskerke kreeg men bittere melk, by overvloedige klaver- voeding van jonge wikken en van lupinenzaad; sterke melk van lucerne, rapen of knollen en sesammeel; melk met een walgelijken koolsmaak van veel koólgroenminder lekkere melk by het voeren van raapmeel, rotte mangels, overvloedig Ingekuilde pulp of aard appelen of schillen, suikerbietenkoppen en bladeren. Lekkere melk van goed gras, jong riet, goed weidehooi, gele wortelen, haver, zemelen, brood, gerBt en lynmeel, ook van geiten die in de weide loopen. Soms kan eenzydige voeding de melk ook in haar samenstelling zoodanig wyzigen, dat de geschiktheid voor ver schillende doeleinden erdoor wordt ver minderd of dat ze abnormaal wordt. Gelten worden dikwyls eenzydig ge voed, zoodat de beteekenis van dien factor niet moet worden onderschat. Als dageiyksoh voedselrantsoen voor een geit van ongeveer 50 k.g. levend gewicht wordt wel opgegeven: 7 k.g. gras, 8 ons ïynkoek, 5 ons brood en 2 ons haver. De bloemen bjj de aardappelplanten. In de Veldbode worden resultaten meegedeeld van onderzoekingen, welke ten doel hadden na te gaan of het ver- wyderen van de bloemen by aardappel planten van Invloed iB op de knol vorming. Het is bekend dat wanneer men by sommige cultuurplanten bepaalde orga nen wegneemt, andore mèer tot ont wikkeling komen. In verband daarmede is men op het denkbeeld gekomen, dat het verwyderen van de bloesems by aardappelplanten, die immers niet om het zaad, maar om de knollen geteeld worden, aan den groei dezer laatste ten goede zou komen. Wilde aardappelen bloeien ryk en geven kleine en minder knollenin tegenstelling met vele cultuurrassen, waarby het omgekeerde het geval is, maar een vergeiyking ten gunste van het afplukken der bloemen mag daaruit niet gemaakt worden, omdat de cul- tuurrasBon op hooge knolopbrengsten veredeld zyn. Onder de veel opbren gende rassen zyn er die ryk en andere die weinig of niet bloeien. De betrekking tussehen bloei en knolvorming Is veel meer samengesteld dan men oppervlakkig zou denken. Het onderzoek van dr. Snel, verbon den aan het bioliogisoh instituut voor land- en boschbouw te Beriy'nDahlem. heeft tot uitkomst gehad dat alle ryk- bloeiende soorten, als men de bloemen afplukte, een kleinere opbrengst gaven dan in het geval, waarin men het niet deed. By zwakke bloeiers had 't bloem- plukken geen invloed of viel het eenigs- zins ten gunste van het afplukken uit. Over het algemeen mag men dus niet zeggen, dat het verwyderen der bloemen flnaneiëel loonend is. Tegen vliegen in den stal. Niet alleen voor de menschen, ook voor de huisdieren vormen de vliegen een ware plaag In de zomermaanden. Zy komen af op afvalstoffen, zooalB mest e. d., om daarin hun eieren te leggen. Tengevolge van het aanwezig zyn van mest, vormt iedere boerdery a.h.w. een vliegenkweekplaats op groote schaal, Iets waartegen betrekkeiyk weinig te doen is. In huis kan een zlndeiyke huis vrouw veel met de bestrydlng van vliegen bereiken, maar de stal, welko natuuriyk niet schoon is te houden, oefent op.deze insecten groote aantrekkingskracht uit. Op verschillende wyzen heeft men getracht het euvel te verhelpen want het wekt by lederen diorenvrlend en welke boer is dat niet deernis op, te zien hoe de op stal staande paarden j en runderen door de vliegen worden gekweld. Goede resultaten heeft men j verkregen in stallen, waar de ramen van blaaw glas werden voorzien. Aan blauw licht sohynen vliegen een hekel te hebben. In stallen, welke wy op die wyze tegen de lastige inseoten beschermd zagen, troffen wy aanzleniyk minder vliegen aan dan in andere. Geheel vry waren ze niet. Thans lezen wy dat men met succes een ander middel ter bestryding heeft toegepast, n.l. door witkalk te mengen met aluinpoeder. De kalk wordt daar niet minder van en de stucadoor onder vindt geen last by het opsmeren. Het scbynt dat de zuignapjes, welke de vliegen aan de pooten hebben, geen aluin kunnen verdragen. Het middel ïykt ons nogal eenvoudig en men kan er gemakkelyk eens een proef mede nemen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Kats, F. G. H. Nioolai, oand. te Utrecht. Te Oudelatide, W. Wagter te Koekange (Dr.). Te St.- Annaland, J. Japchen te Haamstede. Te Gramsbergen (toez.), K. de Bel te St.-Nicolaasga (Fr.) Aangenomen: Naar Waarde (Z.), C. v. d. Waa te Hoogvliet. Bedankt: Voor Ooltgensplaat, P. J. Steenbeek te Bergambacht. Geref. Kerk. Beroepen: Te Zwammerdam, U. Buwal- da te O.- en N.-Bildtzijl (Fr.). Te Borger (Dr.), cand. W. Seinen te Hooge- veen. Te Tholen, S. J. Vogelaar te Zeist. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Oua-Beijerland, cand. J. Hovius te Kornhorn. Aangenomen: Naar Poesburg, Job', v. d. Vegt te Onstwedde. Beknopte handleiding. Schoollokalen, eten halen, Dwaze rommelzoo, Vunze kleeren, kalm dinecren In je bed van stroo Vaak inspectie, vivisectie Op je spuit in 't vet, Stil verlangen, schoone zangen Op de burgerpet; Zoo dienden we trouw met beleid en verstand, De vryheid, de vryheid van 't vaderland. Lyntje trekken, beentjes strekken, Militaire pas, Kwaad sergeantje, luitenantje, Dat verstandig was Sohyf je schieten, stil genieten In de groote rust, Handig duiken in de struiken Doel en welbewust; Zoo dienden we trouw met beleid en verstand, De vryheid, de vryheid van 't vaderland. Negoryen, stiekum vry en Met een boerenmaagd, Burgerkleeren en 'em smeeren, Dikwyls ongevraagd, Kw&tta knauwen, zweeten sjouwen, Door de heete hei, Marschjes maken en 'em raken Boerenrystebry Zoo dienden we trouw met beleid en verstand De vryheid, de vryheid van 't vaderland. Aspirine, ter oantine, Versche botersprits, Borden wassohen, piepers jassen, Snurken op de brits, Waohtje8 kloppen, sokken stoppen, Brieven, schrale troost, Sigaretjes, dwaze pretjes Eindeiyk provoost Zoo dienden we trouw met beleid en verstand De vryheid, de vryheid van 't vaderland. Ginnegappen, flauwe grappen Op den korporaal, Na een geintje voor 't kap'teintjo Met een snuit van staal Ransel haten, achterlaten, Limonadebier, Ferme blaren, veel sigaren Vrind van den fourier Zoo dienden we trouw met beleid en verstand, De vryheid, de vryheid van 't vaderland. Bruine boonen, kokkie hoonen Tot ie razend werd, Traotamentje, bedelcentje, Prima, prima snert l Goeie richting, met de lichting Eindeiy'k naar huis, Als een koning voor je woning In je burgerhuis. Zoo dienden we trouw met beleid en verstand. De vryheid, de vryheid van 't vaderland. 1 Augustus 1924. KROES. VAN HEINDE EN VER. De EDgelsch-Russische conferentie is in een volledig fiasco geëindigd, het geen trouwens was te verwachten. De Russen wilden een leening van de Eng. bankiers om hun schulden af te lossen. Volgens een berioht uit Buenos- Ayres heeft de president van Brazilië besloten, aan alle rebellen amnestie te verleenen, behalve aan de leiders, die zullen worden doodgeschoten of tot levenslaDge gevangenisstraf zullen wor=- den veroordeeld. De opstand in St.-Paul sohynt vryweB bedwongen. In Frankryk begint men rekening te houden met het afbreken der Lon- densohe oonferentle, daar Herrlot met zyn concessies tot het utterBte is gegaan. Gemeld wordt, dat het aantal! malarialydors in Oekraïne in het tydperk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2