voor heen en terug bedraagt voor al deze booten f 1,—. Eindelijk komt er een extra-boot van de Rotterdamsche Tranvwegmaatsclhappij uit Bruinisse, welke ook Stavenisse aan doet en feestgangers van die plaats en van andere plaatsen uit het eiland Tho* len medevoert. Des avonds natuurlijk in omgekeerde richting. De juiste uren van aankomst en vertrek worden opgenomen in het officiëele feest programma, dat binnen enkele dagen ver schijnen zal bij de firma G. W. den Boer te Middelburg. Prov. Staten van Zeeland. De Commissaris der Koningin heeft de Staten-vergadering van Maandag geopend met de volgende toespraak: Met groote deernis zult gij allen onge twijfeld met mij kennis genomen hebben van de ernstige ramp, die j.l. Vrijdagmor gen zoo plotseling onze. visschersvlooi heeft getroffen. Niet minder dan 15 flinke, stoere mannen hebben in den strijd tegen den machtigen storm in en kele oogenblikken het leven gelaten. Eenige huisgezinnen zijn daardoor in diepe rouw gedompeld en hebben hun kostwinners verloren. Ook de financiëele schade, die velen door de ramp lijden, is aanzienlijk:- -Tnfiig 1 modelijden vervult' ons allen met de nagelaten betrekkingen der arme slachtoffers, en wij hopen, dat God hun zijn troostvolle liefde in rijke mate deelachtig zal doen wor den. Mogen voorts ook de ingezetenen onzer provincie en daarbuiten spoedig blijk geven van bun groote offervaardig heid, opdat de stoffelijke schade aan velen toegebracht, zoo mogelijk ten volle worde gelenigd. Deze toespraak hebben de Staten leden staande aangehoord. Het voorstel tot vaststellen van een drinkwater-leiding-verordening gaf den heer van Niftrik aanleiding te vragen of het geen tijd wordt de voorziening van het platteland van Walcheren weer ter hand te nemen. Op Tholen begonnen de plannen gelijk met Walcheren in 1914 en daar heeft men nu de leiding met een nieuw prise d'eau, terwijl op Wal cheren twee prises d'eau zijn en er nog mogelijkheid is op aansluiting bij de Zuid-Bevelandsche Maatschappij. Het voorstel werd z.ha. aangenomen. Vervolgens kwam ter tafel het voor stel tot afwijzing van een adres van den Centralen Bond van transportarbeiders inzake regeling van den rechtstoestand der Provinciale ambtenaren. De heer Overhof wees er op, dat reeds in 1920 door Ged. Staten is toegezegd, dat zij in 1921 met een voorstel zouden komen. De positie der ambtenaren mag niet berusten op een gunst, maar op recht. Spr. diende een motie in om Ged. Staten uit te noodigen in de eerst vol gende zitting een voorstel te doen, deze zaak regelende. Spr. hoopt dat dit dan ook werkelijk zal gebeuren. Na uitvoe rige bespreking werd deze motie ver worpen met 22 tegen 19 stemmen. Bij de verdere discussie werd er op aangedrongen ook de fabriek „De Schel de" dn de gelegenheid te stellen in te schrijven voor den bouw van het schip, ter bestrijding van eventueel werkioos- geld. Namens Ged. Staten zeide de heer van Rompu, dat niet gewacht kan wor den met den bouw tot 1926, dat ook „De Schelde" kan inschrijven, en dat de boot Zondags zal varen als de andere. Dit laatste was voor de heeren Kodde en Brandsma aanleiding om tegen te stemmen. Laatstgenoemde vreest voor te veel auto's uit België enz. op Zondag. Het voorstel werd aangenomen met 86 tegen 5 stemmen. Een vrij langdurige discussie werd ge voerd over het voorstel om a te wijzen een verzoek om de boot van Zierikzee weer gelijk vóór Mei 1923, te laten door varen naar Middelburg én een tweede om dit te doen tot Veere. Beide verzoeken werden afgewezen. Een daarbij behoorend voorstel was, om f6000 als maximum-subsidie per jaar gedurende 3 jaar uit te trekken voor den dienst Wolphaartdijksche Veer—Middel burg met autobussen. Door den heer Sonke werd voorge steld in plaats van 3 jaar te lezen één jaar; dit werd echter verworpen met 85 tegen 5 stemmen, waarop het voor stel werd aangenomen. Afgewezen werden verzoeken om ver betering van de aanlegplaats te Kats en om subsidie voor-een- autobus Anna-J.- Polder—Steenbergen. Afgewezen werd het verzoek van den Bond van bedrijfsautohouders in Neder land om subsidie in de kosten Van exa mens voor chauffeur. Door den A.N.WiB. en de K.N.A.C. was door ieder f500 beschikbaar gesteld voor verbetering van een deel van den weg, die Brabant en Zeeland verbindt, mits de provincie f1500 geeft. De Ged. Staten hadden afwijzend geadviseerd. Van ver schillende zijden werd betoogd, dat hier hulp dringend noodig is, en dat iederen dag te<r plaatse een ernstig ongeluk is te verwachten. I Door den heer Welieman werd voor gesteld te bepalen, dat de provincie de kosten boven dé f 1000 betaalt tot een maximum van f500. Dit werd aangenomen met 27 tegen 13 stemmen. Het voorstel om geen verkeersinspectie In te stellen werd aangenomen, nadat er nog eens met klem op was gewezen, hoe goed het is te bepalen, dat noch door bestuurder noch door passagiers mag worden gerookt in de auto-bussen. Aan de Vereeniging tot verbetering Van rundvee in Zeeland werd een crediet Van f8000 toegestaan. In de Dinsdagmorgen voortgezette vergadering werd behandeld de begroo ting 1925. De heer Lindeijer meende, dat de finan ciëele toestand van de provincie niet zoo slecht is als Ged. Staten doen voorko men. Spr. haalt de woorden aan van den voorzitter van de Z. L. M. in zijn rede te Sluis, waarin deze den toe stand vian den landbouw niet slecht noem de. Spr. meent dan ook, dat men over salarisverlaging hoort spreken, vooral voor personeel, dat bij de salarisverhoo- ging zoo achter aan kwam, en dat reeds verlaagd is door pensioenaftrek. De heer Kodde bepleit nogmaals het stil leggen der booten op Zondag, al wil hij daarvan nu geen voorstel maken. De heer Adriaanse waarschuwt tegen overdreven Zondagsrust, ook kan men niet controleeren of iemand werkelijk een reis moet maken. De heer van de Wart zegt, dat de sala rissen geen sluitpost mogen zijn, terwijl ook de heer Vienings zich tegen verlaging verklaart De heer Brandsma zegt, dat de 'gel den ook van hen, die tegen Zondags varen zijn, voor de booten wordt ge bruikt. De heer van der Wart vraagt later om opgave van het aantal op Zondag rei zende passagiers. Door den heer Vienings wordt gesteund en door den heer Lindeijer aangedrongen op vrijkaarten voor de Statenleden op de provinciale booten. Dit idéé wordt van verschillende zijden bestreden en ook niet in een voorstel geformuleerd. Nog werd aangedrongen op het niet be voorrechten van een der autobusdiensten van Katsche Veer op Goes, daar de heer Overhoff meent, dat dat een grove onbil lijkheid is. Gevraagd werd ook aanstellen van een directeur te samen voor den Ooster- Sehelde en den Wester-Scheldedienst, terwijl men ook meende, dat de directeur van eerstgenoemden dienst niet te Mid delburg moet wonen, waar de booten geheel niet meer komen. De begrooting werd ten slotte vastge steld op f 1.765.256,82 in ontvang en uit gaaf, met een post onvoorzien van •f30.862.57. Nog werden de opcenten op de Rijksbe lastingen vastgesteld en wel 50 op de grond- en de personeele belasting en 20 op de vermogens- en de inkomstenbelas, ting. Hierna werd de lomerzitting doo. den Commissaris der Koningin in naam der Koningin gesloten. RECHTZAKEN, Doodslag op z(jn vrouw. Het gerechtshof te 's Hertogenb'osoh veroordeelde den 67-jarigen koopman te Eindhoven, conform de opgelegde straf door de rechtbank, wegens doodslag op zijn vrouw tot zes jaar gevangenisstraf. ONDERWIJS* Aan de R.H.B.S. te Bergen op Zoom zijn bevorderd van de 4e naar de 5e kl.: M. Polderman, van Oud-Vossemeer, C. de Fouw en M. JMod van St-Maartensdijk. Van de 3e naar de 4e kl.: W. Cornelisse van Tholen, Coba Tazelaar van St.-Maar- tensdijk. Van de 2e naar de 3e kl.: J. Hage van St.-Annaland, J. v. d. Velde van Tholen. Van de Ij naar de 2e kl.: Joh'. Dronkers en J. Dronkers van Poort vliet, W. V. d. Berg en J. v. d. Maas van Tholen. Toegelaten tot de le kl.: P. de Heer van Tholen. Tot de 4e kl. J. Bal te Tholen. Te Rotterdam slaagde o.a. voor het examen hoofdacte mej. B. Waardenburg te Bruinisse. f Hjjks-dagnormnalschool Zierikzee. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: F. Boogerd; Jacoba van Dalen; Wilhel- mina Franke; te Zierikzee; Stoffelina de Korte, Bruinisse; Mina Lindfaout, Zierik zee; A. Moelijker, Oosterland; Maatje Rotte, Kerkwerve; Jea nette Swenne, Ouwerkerk; M. Kwaak, Oosterland. Van de 2e naar de 3e klasse: Nelly van As, Zierikzee; Jacoba Remeeus; Johanna Vink, Noordgouwe; C. Waardenburg, Bruinisse; C. M. Boogert, Oosterland. Van de 3e naar de 4e klasse; A. F. Bienefelt, Zie rikzee; J. B. Bravenboer, Kerkwerve; J H. Mossel, Zierikzee; J. P..de Potter, Brouwershaven; M. C. de Vlieger, KerR- wervé. Niet bevorderd werden 4 leer lingen. VERKOOPINGEN, ENZ. Ten overstaan van notaris D. V. d. Velde werden Zaterdag verkocht: a. een huisje aan Paaschdijk, voor f 470. Kooper P. Oosdijk te Poortvliet; b. een weide, groot bijna 8 (gemeten, vjojor f 840 per gemet. Kooper Nelisse te St.-Maar- tensdijk; c. diverse perceelen veldvruch ten, als erwten, hoogste prijs f 220; aard appelen f 830; maanzaad f 225; tarwe f 180; rogge f 165;, baver f 135; alles per gemet. KERKWERVE, 21 Juli. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden al hier publiek yerkoeht voor den heer C. van Westen Pz1.: zomergerst voor f 113, f 117, f 121, f 123, f 121 en f *23; tarwe vootr f 171 ien f 151; tarwe en zo mergerst voor f 155 en f 159. Alles per gemet. POST EN TELEGRAPHIE. De minister van financiën heeft beslist, dat het personeel, dat zijn eigen fiets gebruikt ten behoeve van den dienst, de rijwielbelasling geheel zelf behoort te bétalen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Parrega, G. Elzenga te Nieuwkoop. Aangenomen: Naar Etersheim, L. Plette, em.-pred. te Den Haag. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar Rheden-De Steeg, dr. G. Keizer te Tiel. Naar Oudewater, D. Scheele te Geesteren-Gelselaar. Bedankt: Voor Ulrum, M. Elzinga te Grootegast. Voor Bergen-op-Zoom', J. H. Jonker te Voorburg. Voor St.-Lau- rens, J. H. Donner te Breda. Cbr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Utrecht, S. v. d. Molen te Zierikzee. ZIERIKZEE. Dinsdagmiddag ongeVeer 3 uur had alhier de eerste steenlegging plaats van het nieuwe kerkgebouw der Chr. Ger. Kerk alhier, welke plechtig heid door een groote menigte werd bij gewoond. Ds.S. van der Molen, predikant bij deze gemeente, voerde het woord. Bij een gebeurtenis, als deze, een feit, dat in de analen van de geschiedenis dezer kerk zal worden opgeteekend, gingen spr.' gedachten naar het verleden, toen nu 88 jaar geleden een klein kerkgebouw in de Meelstraat werd gesticht. Het is tót spr.'s grooteblijdschap, dat door aanwas van de gemeente zelf, en door uitbreiding van het getal dergenen, die zich aansloten om' het daar gepredikte woord te hooren, ook de reeds eenmaal vergroote kerk in diezelfde straat, te klein is geworden om de saamgestroomde menigte te kunnen bevatten, waardoor en daardoor alleen, tot stichting van dit hieuwe gebouw, dat staat te verrijzen, hioest worden overgegaan. Spreker hoopte, dat Gods zegen op het nieuwe gebouw zal rusten, dat aldaar altijd het voile Woord zal worden ge predikt en het den Drieëenigen God zal zijn toegewijd. Daarop hadde eigenlijke plechtigheid plaats, die door ds. v. d. Molen werd Vervuld, terwijl diens echtgenoote de loo- den bus, waarin de oorkonde, bevattende de namen Van den predikant, kerkeraad, architect, opzichter, aannempr, in het fun dament neer legde, ter voorlichting van het nageslacht', wanneer ook dit gebouw door den tand des tijds zal zijn gesloopt: Met het zingen van Ps. 79 11 werd deze plechtigheid beëindigd. VAN HEINDE EN VER, Tientsin wordt opmeuw met over stroomingen bedreigd. Het water staat op ongeveer 15 mijl van de stad. De hoogte is 22 voet. Het gevaar is nog ver hoogd door de weigering der Chineesche overheid om den dijk Noord-Zuid door te steken, waardoor het water naar zee Zou kunnen afvloeien, 1 Het Japanscbe stoomschip „Matsoe- jama Maroe" heeft den llaen Juli ten Westen van de Goto-eilanaen schipbreuk geleden. Van de 57 opvarenden is er slechts één gered, een stoker, die, na een week op een vlot te hebben rond gedreven, sender eten of drinken, door een voorbijvarenden treiler gered is. Volgens berichten uit Parijs :S een poging gedaan om de spoorlijrt tusschen de stations Collonges-au-Mont-d'Or en St. Rambtrt, eenige mijlen ten N. van Lyon, op te blazen. Door onbekende personen was een hoeveelheid springstoffen op de lijn geplaatst, doch het geluk wilde, dat bij het passeeren van den trein, slechts een zrwakke ontploffing plaats vond, wel ke geen enkel ernstig gevolg had. Uit Columbus (Ohio) wordt aan de „Chicago Tribime'' gemeld, aat de strenge directrice van het Grand Z;ekenhuis- al daar 12 jeugdige verpleegstertjes op non- activite!t heeft gesteld, omdat zij zich „pagekopjes'' hadden laten maken. Heur haar moet eerst weer tot een „behoor lijke'' lengte aangroeien. Naar uit Hannover aan de „Crt." wordt gemeld, is tegen Haarmann eri Grans door den Officier vap Justitie rechtsingang verleend. Haarman wordt beschuldigd van moord in 17 gevallen en Grans van medeplichtighe'd in 16 ge vallen. Acht gevallen worden n,og door de politie onderzocht. Het aantal vissehers, dat bij den jongsten storm te Ostende is omgekomen, bedraagt, volgens officieele opgaven, 13. In de Ver. Staten heeft wederom een moord op een kind plaats gehad, thans in de buurt van Port Richmond. Het slachtoffer. Francis Mc. Donnel, dat acht jaar oud was, werd geworgd ge vonden. Meer dan driehonderd detectives en arbeiders zijn op zoek naar den moor denaar. Te Plewna (Buig.) heeft men het gebouw van de politieke portie in de lucht laten vliegen, waarbij o.a. de ge- neraal-inspecteur is omgekomen. Volgens de Exchange Telegraph is r.an de pclitie t^ Montevideo (Uruguay), meegedeeld, dat een der moordenaars van Matteotli aldaar is aangekomen. De oom sponden t van genoemd agentschap zou hém zelfs gesproken hebben en een bekentenis over den lood van Matteotti hebben ontvangen. Een jongen van vijf jaar vond in een kelder van een dokter te Salford (Eng.) waar hij naar binnen gekropen was een fleschje met pillen. Denkende dat het ,een lekkernij was, vertelde hij wat hij gevonden hal, aan eenige kameraad jes. Zij grabbelden ernaar en werden ziek. Kort daarna zijn drie jongens van aohlt tot elf jaar in bet ziekenhu's gestorven. Verscheidene exemplaren van den t bison, die zoo goed als uitgeroeid wer den tydens den laatsten oorlog, zyn uit de diergaarde te 8tookholm overgebracht naar het nationale park in Centraal Zweden ter voortteling. De bevers, die vroeger veelvuldig in Zweden voor kwamen, maar thans ook uitgeroeid zyn heeft men voor hetzelfde doel naar Lapland overgebracht. Voor de rechtbank te Boedapest wordt thans een belangryk proces ge voerd van tweehonderd gewezen Hon- gaarsohe krijgsgevangenen tegen den staat. De eisohers verlaDgen de uitbe taling van de door hen gemaakte kosten by hun transport uit Rusland naar Hongarije. Volgens een berioht uit New-Tork heeft de verdediging in het proces tegen den milllonairszoon Leopold Loeb, die terecht staat' wegens moord op zijn kameraad Robert Frank, er van afgezien do schuldvraag niet te doen behandelen. De rechter heeft hierin toegestemd. Deze zet van de zyde der vordediglng heeft overal grootë verwondering gewekt. Uit Moskou wordt gemeld, dat de geheele stad Bakniat in het Don- bekken in brand staat. De brandweer en dc soldaten zyn niet by machte het vuur tegen to houden. Jeïs in 31eeswljk is bezooht door een geweldige hoos,welke de daken van de huizen rukte en een draaimolentent opliohte en op een boeronwoning neer wierp, dat in elkaar stortte. Menschon- levens vielen niet te betreuren. Wel is veel vee omgekomen. Een hevig onweer, vergezeld van zware stortregens en hagelbuien is Dinsdagmiddag over Londen losgebarsten De straten stonden op tal van plaatsen onder water en het verkeer op den districtsspoorweg werd daardoor gestoord Byna de geheelo zakenwijk van Castor (Alberta-Canada) is door brand verwoest. De schade wordt op 300 duizend dollar geraamd. Pierpont Morgan, de Amerlkaan- sche finaucier, komt naar Louden. VERSCHILLENDE BERICHTEN, De gezznken tjalk. Te Enkhuizen heeft het vaartuig van het loodswezen eenige goederen aangebracht van een in de Zui derzee gezonken ijzeren tjalkschip met houten dek, waarvan ae noodvlag nog bo ven het water uitstak. Dit vaartuig, een z.g. paviljoenschip, was met maïs ge laden en werd bevaren door schipper Tjadema. Er bevonden zich diens vrouw en vier kinderen aan boord. Van de op varenden is nog niets bekend. Omveer. Zaterdagmiddag is te Ooster- hesslen de 18-jarige L. door den bliksem doodgeslagen. Een rzmantisch leven. Op het politie bureau te Utrecht 'meldde zich een man van 78 jaar aan, nog kras voor zijn leef tijd, die een poos gezworven had, geen uitweg meer wist en nu om opzend'ng naar Veenhuizen verzocht. Het kon niet. Eenige jaren geleden had hij hetzelfde gevraagd, maar bij onderzoek was toen gebleken, dat bij niet in staat was te werken. Toen hem dit verteld was, deed hij het verhaal van zijn leven... een ror man... Hij was 1846 geboren in Utrecht van goeden huize, diende 5 jaar als dra gonder, meldde zich in 1870 bij het Fran- sche leger aan, maakte tal van bekende veldslagen mee, ging later met een Fran- schë expeditie naar Alg'ers pm' een op stand van Arabieren te onderdrukken, nam ook hier aan verschillende veldslagen deel, volgde weer vice-admiraal Gourbet naar Formosa, vocht eenige jaren in China en kreeg na 19 jaar zwaren dienst een pensioen van 705 francs. Driemaal was hij gewond, een bajonetsteek in de hand, een kogel in 't been, een sabelhouw' in den hals. Na zijn pensionneering leidde hij een zwervend leven, \verd eenige ja ren geleden in het Armenhuis te Utrecht opgenomen, kon 't daar niet uithouden, maar- was na een nieuwe zwerversperiode opnieuw ten einde raad bij de politie te land gekomen. Deze verwees hem weer naar de Aalmoezenierskamer, waar bij in genade werd aangenomen. Auto-ongelukNabij VrieB op den Groninger straatwsg heeft een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een vracht auto van de firma Lieftinck, die in de richting Groningen reed en waarin twee personen zaten, reed in volle vaart tegen een boom. Later bleek, dat een moer van de stuurinrichting was losge raakt. Zwaar gewond zijn de inzittenden per auto naar het Ziekenhuis te VriSs vervoerd. Verdronken. Te Wageningen is de 14-jarige J. v. d. B. bij het zwemmen in de haven verdronken. Bij het baden in zee zijn Maandag te Ter Heide (Z.-H.) een vrouw en een kind verdronken, vermoedelijk moeder en dochtertje. Toen de drenkelingen aan land gebraoht werden was het reeds te laat. De namen der slacht offers bleven onbekend. Aanklacht. De heer H. Sohilthuizen, lid van het Verbond van Aotualisten, heeft by den officier van justitie oen aanklacht ingediend tegen het lid der Tweede Kamer den heer J. E. W. Dhys, op grond van beleedlgingen, welke deze hem in hot openbaar zou hebben aan gedaan in een vergadering, belogd door de S. D. A. P. in het Alhambratheater naar aanleiding van den moord op Matteotti. Onweer. Te Erica is tydens een hovig onweer de bliksem geslagen in de woning bewoond door J. K. en geheel afgebrand. Niets werd gered. Te Dragtoropslagen is de bliksem geslagen in de boerderij, bewoond door W. H. Het huis is tot den grond toe afgebrand. Alles was verzekerd. De gezonken tjalk'. De juiste naam van den schipper, die met zyn gezin, bestaande uit man, vrouw en zes kin deren, waarvan de oudste 15 jaar is, j.l. Vrijdagmiddag op de Zuiderzee is verdronken, is Roeland Tielemans, varende op het tjalksohip „Onrust" van Den Bommel. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggevonden. St.-Philipsland, 21 Jul: 1924. Heer Redacteur l Vergun mij s, v. p. een plaatsje voor hét volgende in uw veel gelezen blad. :Ons dorpje bezit tegenwoordig een motorrijder, die een groot gevaar op levert voor het publiek. Geen „motor woesteling'', neen, de man heeft een ge brek: hij is erg doof. Wil hij met zijn mbtor vertrekken, dan moet er iemand bijkomen, om te hooren of hij aanslaat. Lukt dat, dat gaat het er in razende vaart vandoor. Ik kaï niet begrijpen, dat zoo iemand een rijbewijs Vorat verstrekt. Waar de persoon in kwestie "al Tegen ge reden is, valt moeilijk meer bij elkaar te zoeken, doch j.l. Zaterdag lagen mo tor, zijspan en berijder nog op een hoopje in de Voorstraat. Blijft de man rijden, dan zullen ongelukken niet lang op zich laten wachten. M.i. is de eenige goede oplossing, dat de bevoegde autoriteiten in het belang van publiek en berijder het rijbewijs intrekken. Met hartelijken dank v.oor de plaatsing, verblijf ik, Uw dW. dn. #l2ji N. Oüd-VossKMKER, 21 Juli 1924. Mjjjriheer de Redacteur Mag ik naar aanleiding van uw laatste raadsverslag uit deze gemeente een plaatsje voor 't volgende Hoewel het mijn bedoeling niet is, Iets op de cause- riëu in den raad over mij, aan te merken, wil ik in 't kort voor mensohen buiten den raad mijn houding toelichtenhet volgende is daartoe m. i. voldoende H H. Burgem. en Weth. stelden mij do vraag, of Ik de waterpenningen mjjner huurwoning wilde betalenzy zouden dan den aanleg bevorderen. Myn ant woord was dit„Ik weet niet, of ik, volgens de bepalingen van 't huur- oontraot betalen moet. Is dat wel het geval, dan heb ik den wensoh, den aanleg zoo practiBch en voordeelig mogelijk te doen geschieden. Is dat niet het geval, dan wil ik toch betalen, d. w. z. 50 °/0 in de waterpenningen plus 5 rente in de kosten van aanleg, eto. dus f 25" per jaar". 't Contract bleek geen enkel reoht te bevatten om de waterpenningen op my te verhalendit bleek ook de meening van H.H. Burgem. en Weth. Ik deed dus myn aanbod ge heel onverpliohtik deed het, omdat ik voor de waterleiding ben en ook zou zijn, al was mijn regenbak niet zoo slecht. Dit feit wilde ik wat duidelijker doen uitkomen. Hoe de verdere franje om de zaak gelegd werd of zou kunnen worden, intereseert me minder. Met dank voor de plaatsing. UEd. dw. dn., G. M. VAN DEN ENDE. Mjjjriheer dé Redacteur l By herhaling hoort men over het dood gaan der boomen. Voor zoover ik gezien heb, is er nog geen middel aan de hand gedaan om de ziekte te be- Btrljden. In elk geval ziet men de boomen dood gaan en met dat toezien komt men niet verder. De boomen sohynen dood te gaan door luohthonger. Om dit te voorkomen moet men trachten het blad zoo weelderig mogelijk te maken door bemesting. Een groot blad profiteert meer van den dampkring dan een kloin blad en komt den boom ten goede. Een zeer goede bemesting is modder uit vijvers en grachten. In den zomer er uit bag geren en in den winter rondom de boomen. Zyn de boomen nog niet te ver afgestorven dan direct de modder er maar nat op en het resultaat is by orvaring praohtig. Gaarne tot nadere inlichtingen bereid. Hoogaohtend, V. GELUK. ZiBRiKZiE, 23 Juli 1924. TELEGRAMMEN. LONDEN (V.-D.) Uit New-York wordt gemeld, dat 't Amer. s.s. „Boston", be stemd voor New-York, tengevolge van den mist is geramd bij Point Judith. De passagiers, 400 in getal en de bemanning bestaande uit 245 personen, van wie 4 bij de botsing omkwamen, zijn gered. De kapitein en de officieren bleven aan boord. Twee booten liggen bij 't schip. Gisterenavond laat schenen de alge* meene vooruitzichten der conferentie be ter te Zijn geworden, daar de Fransche delegatie bereid zou zijn de Amerik. eischen in zake het Dawes-rapport te aanvaarden. ZWOLLE (V.-D.) Een stoomboot pas seerde op 't Zwarte water bij Genemui- den een zwaar geladen modderschuit. Door den stroom maakte het laatste vaar tuig water en kantelde. De beide schui tenvoerders geraakten onder de boot. De 47-jarige J. v. d. L. uit Vollenhoven verdronk, terwijl de ander te Genemui- den woonachtig, zich zwemmende Iwtfst te redden. BERLIJN (V.-D.). Volgens de Waden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2