ADVERTENTIE N. POST EN TELEGRAPHIE. i De openstellingsuren van het Tele- graaf-Telefoonstation te Sirjansland wor den ingang 21 Juli a.s. vastgesteld op 8— 11, 12-1, 2-4, 6-7,50. KERKNIEUWS. Ned. Heir. KerkL Bedankt: Voor Den Bommel, E. Schim mel te Jaarsveld. Voor Wierden en Dinteloord, Anth. C. Enkelaar te Hasselt (Ov.). Geref. Kerk. Beroepen: Te Meppel, J. Ubels te Vars- seveld. Aongtrocmn: Naar Biaflio, J. Gootjes ti Suawoude. Chr. Geref. Kerk. ZIERIKZEE. Dinsdag a.g. 2 [uur (o. t.) eerste steenlegging der nieuw te bouwen kerk. TAN HEINDE EN VER, De Amerikaan sohe consul te Teheran (PerzJë) is door gepeupel aangevallen en gedood, toen hij vergezeld van z^jn OosteurijkBchen secretaris, een openbare fontein fotografeerde. De secre taris, een commissaris van politie en zes agenten zyn gewond. Primo de Biveira heeft in een telegram aan het Bpaansche directorium doen weten, dat slechts een snel, kracht dadig optreden tegenover de Marokkanen een ernstige ramp kan voorkomen. Ten gevolge van het aannemen der wet op de Balarissen der ambtenaren in Oostenrijk, hebben dezen met staking gedreigd Het personeel der materialen drukkerij ia reedB ln staking gegaan. De trein van Milaan naar Novara is tusschen de stations Caronne en Bosoaldina (Ttaliö) gederailleerd. Er zouden daarbij vier personen gedood en 20 gewond zijn. Het ongeluk zou zijn veroorzaakt doordat op do lijn een zwaar voorwerp was gelegd. De Belgische Kamer heeft de wet op het ouderdomspensioen voor mijn werkers aangenomen. Deze zullen op 55-jarigen leeftijd recht op pensioen kunnen laten gelden, mits zij 30 jaar in de mijnen gewerkt hebben. Al naar de stortingen beloopt het pensioen van 720 tot 2000 frank. Op de kermis te Lissabon is het tot een botsing gekomen tusschen republikeinsohe garden en de gemeente politie. Van weerszijden werd geschoten. De lDspeoteur van politie, eenige agenten en gardisten, alsmede vior burgers werden gedood, terwijl twintig personen VerwoDdiDgen opliepen. Het prooes-Coppóe, dat op 19 Mei voor het Assizenhof van Brabant te Brus sel is begonnen, is heden geëindigd met do vrijspraak van beklaagde. Het Hof zal zich Woensdag uitspreken over den eisoh tot schadevergoeding, door den Staat ingediend. By de overstrooming te Kalgan in de provincie Tsjili (China) in het be gin vorige week zijn naar schatting 700 personen omgekomen. De materieele schade wordt op 2 millioen dollars ge raamd. De jury te Lewes (Eng.) heeft het schuldig uitgesproken van moord met voorbedachten rade,tegen Patrick Mahon, die te Eastbourne miss Kaye vermoordde. In een sanatorium voor longlyders te Görbersdorf (8ilezië).zyn na 't middag maal alle patiënten en het heelo perso neel, waaronder alle geneesheeren en pleegzusters, onder vergiftigingsver- sohynselen ziek gt worden. Het aantal vergiftigde personen bedraagt 238. De ohef-arts is spoedig overleden, de overigen zyn herstellende. De oorzaak der ver giftiging is nog niet vastgesteld. Donderdagnacht heeft een hevige or kaan aan de Belg. kust gewoed, waarbij zware schade is aangericht. Verscheidene visschersschepen ontbreken op het appèl. Reeds zijn 5 lijken opgevischt Nabij Oa- tende en Wenduijne zijn niet minder dan 18 vissehersbooten gestrand. 26 visschers zouden verdronken zijn. Volgens een bericht uit Moskotf aan Duitsche bladen willen de bolsje- ,wiki den Zondag in Lenindag^ verdoopett en ook aan dê^ovénge dögëh van de week communistische namen geven. Naar uit berichten en polemieken in tie sowjetbladen blijkt, is er in de Rus- jEdsche communistische partij een vrij ster ke strooming, welke aandringt op een algeheel stopzetten van den graanuitvoer !dlt jaar, zulks in verband met de min der gunstige oogstresultaten. Naar Rosta meldt, is TaSjkent (Rus land) opnieuw door een aardbeving ge teisterd, tengevolge waarvan verschillen de huizen ingestort en verscheidene lie den gedood zijn. VERSCHILLENDE BERICHTEN* VondelingetjesVrijdag heeft men op, de Prinsengracht in Den Haag vier kinde ren gevonden, die daar onverzorgd ach tergelaten bleken te zijn. De kinderen, resp. 8, 7, 8 en 1 Vs jaar oud, zijn door de politie aanvankelijk naar_ het obser- Vatiehuis aan de Koningstraat gebracht. Inmiddels is de moeder door de poli tie opgespoord en aangehouden. Vat uit elkaar gesprongen. Aan de asphaltfabriek „Holland" te Nijmegen, is bij het pogen om een ijzeren vat, dat vasl geroest zat, te openen, het vat door dei j zich ontwikkelende gassen uit elkaar ge- Sprongen. Gedood werd de werkman H. van den D. en ernstig gewond 2 werk lieden; 1 licht gewond. Onweer. Vrijdagmiddag is de boerderij, bewoond door A. O. te Junne, gemeente Ommen, door het inslaan van den bliksem geheel afgebrand. De inboedel is bijna geheel verloren gegaan. Drie kalveren en een varken kwamen in de vlammen om. Behalve het vee, was alles verze kerd. Een gevaarlijke mode. De directeur van het Veiligheidemuaeum te Amsterdam sohryft het volgende: We leven in een vreemde wereld. De meisjes knippen de haren af, de jongens laten ze groeien. In plaatB van frissche jongenskoppen zien we lederen dag meer „artiston"- hoofden. Vinden de jongens dat mooi? Of kyken de meisjes graag naar de lange haren van de jongens, nu ze zelf heur haar hebben afgeknipt Maar wat er ook de reden van mocht zyn, leelyk is de nieuwe mode welen zeer ge- vaariyk voor de jongens die by draaiende machines werken. Krachtens de bepalingen van de Arbeidswet (Arbeidsbesluit art. 7) mag een jeugdig persoon of vrouw geen arbeid verrichten aan in beweging zynde werktuigen, indien hy (of zy) niet be- hooriyk opgestoken haar draagt, of ten aanzien^ van hem of haar niet zyn na gekomen de eischen, die door het districtshoofd zyn gesteld met betrek king tot haardracht, hoofdbedekking en kleeding. Zullen we spoedig zien gebeuren, dat niet alleen de meisjes, doch ook, en misschien wel in grooter aantal, de jon gens door de Arbeidsinspectie verplicht worden mutsjes of haarnetjes te dragen? Zoo belaeheiyk zullen ze zich wel niet laten maken, dooh deze waarschuwing ter harte nemen. Vorige week kwamen twee gevallen te Amsterdam voor, waarby de haren van jongens door draaiende maohines werden gegrepen en uitgerukt. Proces tegen den staat. Men herinnert zich het geval van den motorryder den heer K., die dacht het slachtoffer te zyn geworden van een geheimzinnigen lassowerper, terwyl later bleek, dat door een grove onvoorzichtigheid van militairen een telefoondraad by oefe ningen uit een boom was losgeraakt, welke draad zich om den hals van den motorryder had gesnoerd hetgeen hem byna het leven had gekost, De Tel. verneemt thans dat de heer K. tegen het ryk een eisoh tot schadevergoeding heeft ingesteld. Door electriciteit gedood. Waarschyn- ïyk door het onklaar geraken van een electrisohe looplamp werd de arbeider J. KI., werkzaam by het versterken van den kaaimuur aan de buitenhaven te Delfzyi door den eleotrisehen stroom gedood. De overledene laat een vrouw met 4 kleine kinderen achter. De lamp werd door de politie in beslag genomen. 4 visschersschepen vergaan. De Vlissing- sohe visscherBVloot, die Vrydagmorgen vroeg by betrekkeiyk goed weer was uitgevaren, is tegen 7 uur plotseling overvallen door noodweer. De zee was zeer woest en de kleine vaartuigen ver keerden in grooten noodzeilen werden stukgeslagen, en de kleine open vaar tuigen waren de speelbal van de golven. Niet minder dan 5 vissehersbooten zyn vergaan. Vier van deze booten zyn om geslagen, de vyfde is naby Zoutelande gestrand. De ramp had plaats ter hoogte van den boei vanCallo. Zestien menschen- levens zyn verloren gegaan. 10 VlisBin- gers en 5 Arnemuidenaars hebben het leven gelaten, n 1.K. Blaasse, 67 jaar, A. de Nooyer, 57 «jaar, L. de Nooyer, 65 jaar, K. Huiszoon, 23 jaar, schipper G. Jasperse, 59 jaar, twee zoons van den schipper, Pieter, 39 jaar, en Lieven, 26 jaar, en J. Grootjans, 58 jaar, allen uit Vlissingen, J. Siereveld, D. van Bolzen, 23 jaar, C. Ventevogel, 40 jaar, J. Siere veld, 17 jaar, allen Arnemuiden, A. Meer man, Arnemuiden, W. Vogel, 23 jaar, G. de Nooyer, 23 jaar, en C. Meerman, 26 jaar, allen te Vlissingen. De reddingboot .Maria Cornelia van Blankenheim", die onmiddeliyk na het bekend worden van de ramp was uit gevaren, is binnengekomen met 4 over levenden van de boot, die by Zoutelande gestrand Is. Van de gezonken booten is pleohts één- opvarende, Meerman ge- heGten, afkomstig uit Arnemuiden, gered. Scheepsongelukken. Het Fransoh schip „Galatée" 1b Vrydagmorgen ter hoogte van het Hellegat door stormweer over vallen. Hét schip kreeg veel water In de ruimende sleepboot „Brussel", die het schip sleepte, kreeg zooveel water in de maohinekamer dat de vuren doof den. Sleepboot en schip dreven dan ook weldra hulpeloos rond en zyn later door de sleepboot „Transport I" juist bytyds opgepikt en de haven te Dintel binnen gesleept. Vrydagmorgen zyn by den hevigen Weateiyken storm vóór Ooltgensplaat verscheidene schepen van sleepen los geslagen. Op het Hollandsch Diep en het Hellegat zyn vijf schepen gezonken, een naby de haven van Numansdorp, twee tusschen Numansdorp en Willem stad en twee tusschen Numansdorp en Ooltgensplaat. De bemanningen zyn ge heel of gedeeltelyk gered door de tram boot „Minister Lely", die juist onderweg was naar Ooltgensplaat. De stoomboot „Prins Hendrik" die den dienst onderhoudt tusschen Amster dam, Harlingen en Enkhuizen v. v., Is te Amsterdam biunen gekomen met 5 schipbreukelingen aan boord, die op de Zuiderzee opgepikt zyn. Het was ongeveer 11 uur Vrydag- morgen, toen de „Prins Hendrik" naby j de bocht vau Hoorn het tjalkschip i „Adriana" van Puttershook passeerde, dat daar door den plotseligen storm uit het Noordwesten avery had gekregen en eBnstig gevaar liep te zinken. De „Prins Hendrik" begaf zloh onmiddeliyk naar het in nood verkeerende tjalkschip en pikte den schipper met vrouw en drie kinderen, die zich op het zinkende vaartuig bevonden, op. Men meldt uit Coiynsplaat aan de M. Ct. nog, dat de storm een aantal vissohersvaartuigen uit Yerseke overviel, die op weg waren om een lading schelpen in te nemen van de in den Roompot liggende sohelpenzuigers. Een van deze vaartuigen kon nog juist de haven van Coiynsplaat blnnenloopen. De andere vaartuigen waren reeds verder weg. Zy wendden den' steven, reefden de zeilen en zochten een goed heenkijmen in de richting van de Zand- kreek. Het was een angstwekkend gezicht om die ranke scheepjes of zonder, of met heel weinig zeil te zien worstelen met den storm en de kokende golven. De opvarenden zullen beslist eenige bange en moeiiyke uurtjes hebben door gebracht. Aan den Oesterput zyn vier schepen gestrand, n.l. de tjalk „Zorg en Viyt" van Brielle (schipper A. Smit) en drie hoogaarzen van Yerseke. Alle vier waren ze geladen met schelpen. De „Zorg en Viyt" zat In de monding van de haven. Met lekkage, verlies van roer en totaal vernielde roeiboot is dit schip in de haven aldaar binnengebracht. De hoog aars JTE 77 zit, totaal wrak geslagen, voor den mond der haven, terwyi de beide andere tegen de golf brekers zaten. De YE 20 is gelukkig des namiddags afgebracht kunnen worden en In de haven van Coiynsplaat binnengeloopen. De andere loopt groote kans wrak te worden. Gelukkig zyn er geen menschen- lovens te betreuren. De YE 77 lag jaist naast den zuiger, toen den storm opstak en moest zoo gauw mogelyk losgooien. De beide opvarenden hebben met den dood woor oogen tegen 't noodweer ge worsteld en boven verwachting hebben zy er het leven afgebracht, al moesten zy dan ook hun vaartuig verliezen. Ook is nog te Coiynsplaat binnen gekomen de hoogaars Bru 30, die verder Westwaarts heeft gezeten, terwyi in den Zierikzeeschen wal een zeilschip omhoog zat, dat in den middag is vlotgesleept. Verder hebben enkele sohepen ook hun roeiboot verloren, waarvan er twee onder deze gemeente zyn aangespoeld. INGEBONDEN STUKKEN, Belangrijk voor Uientelers. Voor een paar weken Bchreef ik in dit blad een artikeltje onder bovenstaand opschrift, waarin ik de aandacht vestigde op een eigenaardig gebrek dat zich in de streken welke veel aan uienteelt doen, ln dit gewas gaat vertoonen en wat proefondervindelyk is gebleken, als oor zaak slechts kaligebrek te hebben. Met groote belangstelling is door de uien- telers van dit artikel kennis genomen, gezien de vele bewyzen van bevestiging welke wy ontvingen. Maar ook bereikten ons brieven om nadere inlichtingen omtrent soort van kalimeststoffen, tyd van aanwending, hoeveel enz., hoe dit op onze proefvelden is gebeurd. Ik stem toe, dat ik in dit artikel niet volledig genoeg geweest ben en wil dit hiermee dus goedmaken. In de eerste plaats dient dan gezegd te worden dat wy met verschillende kalimestBtoffen goede resultaten kregen, zoowel met kalizout 40 proeent als met patent-kali. Wat de tyd van aanwending betreft, hiervoor achten wy de beste tyd het vroege voorjaar, Febr.—Maart. De uien zyn tameiyk ongevoelig, zoodat zelfs een latere kalibemostlng geen sohade doet. Dit heb ik gezien toen ik uien nog in Jnni een overbemesting van kali gaf. Het gebrek werd toen nog byna geheel verdreven en de uien ondervonden niet de minste hinder. Maar zooals gezegd, beter is het de kali in het vroege voor jaar te geven. Het zekerste is bovendien patent-kali te geven. De hoeveelheid op onze proefvelden is gebleken, dat, hoe grooter de kaligift was, hoe krachtiger het gebrek werd bestreden, wat, daar het slechts gebrek aan een opneembare plantenvoedsel is, vanzelf spreekt. Als leiddraad geven wy hieronder een verslag van een prachtig geslaagd proefveld. De indeeling was als volgt, Ieder perceel was 4 are groot. Perceel 1 bemesting 0 K.G. patoüt kali en 30 K.G. ammo niak superfosfaat. Perceel 2 bemesting: 24 K.G. patent kali en 30 K.G. ammo niak superfosfaat. Perceel 3 bemesting 0 K.G. patent kali en 30 K.G. ammo niak superfosfaat. Perceel 4 bemesting. 24 K.G. patent kali en 30 K.G. ammo niak superfosfaat. De indeeling namen wy zoo dat de ziekte door zyn eigenaardig stroperig optreden nog beter kon nagegaan worden en nog beter kon aangetoond worden dat het gebrek werkeiyk ontstaat door ion tekort aan opneembare kali. Ook hier vertoonde zich het gebrek en juist weer alleen op de peroeelen wt'ke geen kali ontvingen. Hier zyn de opb -engstoyfers Tor ceel 1 geen kali, opbrengst 9 U.L. 54 K.G. uien. Perceel 3 geen kali, opbrengst 10 H L. 32 K.G. uien. Perceel 4 met patentkali, opbrengst 17 H.L. 53 K.G. uien. Ik meen hiermee de zaak voldoende toegelicht te hebben, terwyi ik verdere inliohtlngen gaarne wil geven. H. VAN DEB MEIDE. SPORT. ZIERIKZEE, 20 Juli. S.I.N.O.T.O. I- O.V.V. I (Oud-V;ossemeer) 5—1. Uitslag voetbalwedstrijd Maltha I— O.V.V. 2—1; medaille voor Maltha. ZIERIKZEE, 20 Juild. Wedvlucht met postduiven van de PostduivenVer. „Prins. Hendrik" van Halllossing 8 uur, in de vlucht 33 jonge duiven, wind Z.W. Uitslag: F. van Sikkeleres, 9.53.2 u., Ie pr.J. Luijendijk, 9.50.29 u., 2e pr.; H. P. Maijs, 10.4.16 u., 3e pr.; W. Schot, 10.8.31 u., 4e pr.; B. Post, 10.16.35 u., 5e pr.; J. Luijen-' dijk, lO.l8.Hi/2 u., 6e pr.; H. P. Mjaijs, 10.26.1 V2, 7e pr.; J. Luijendijk, HUK).^1/* u., 8e pr., B. Po9t, 10.31.41/2 u., 9e pr.; J. Luijendijk, 10.41.511/2 u., 10e pr. TELEGRAMMEN, VLISSINGEN. Bij den Burgemeester al hier is een telegram namens Hare Ma jesteit de Koning'"n-Moeder ingekomen, waarin deze den Burgemeester verzoekt om de nagelaten betrekkingen van hen. die bij den ramp op de Schelde het leven verloren, Harer Majesteits meest innige deelnenrng over te brengeh bij het smartelijk verlies door hen geleden. De Koningin-Moeder deed tevens infor- meeren naar het aantal weduwen en wee zen, dat onverzorgd achter bleef. Da Bur gemeester heeft telegrafisch zijn ciepge- voelden dank overgebracht «voor Harer Majesteits voortdurende belangstelling ia het wel en wee der gemeente thans weei zoo duidelijk blijkend bij deze yisschers- ramp. De nagelaten betrekkingen zijn in kennis gesteld van Harer Majesteits deel neming. Achtergebleven zijn te Vlissingen en te Arnemuiden gezamenlijk 8 weduwen en 17 minderjarige weezen. ARNEMUIDEN. Alhier is onder voor zitterschap van den Burgemeester een steuncomité opgericht. AMSTERDAM (V.-D.) In den afgelo pen nacht pl.rn. kwart over 1, heeft in de nabijheid van den Schireijerstoren een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een Ford-auto, in welke niet minder dan 7 personen waren gezeten, reed in snelle vaart de bocht om bij den Sdhreijeratoren en botste tegen, een paal van het gielei- dingsnet van de electrische tram1. Alle in zittenden werden uit het voertuig ge worpen. Drie hunner werden ernstig ge wond. Door den geneeskundigen dienst werden zij naar het Binnengasthuis ver voerd, waar bij aankomst bleek, dat reeds 2 hunner waren overleden. De toestand van de derde gewonde is zeer ernstig. De 4 overigen bekwamen lichtere verwon dingen. Uit een Ingesteld onderzoek is gebleken, dat de inzittenden alle onder den invloed van sterken drank Verkeer den. De auto bood slechts plaats voor 4 personen, terwijl er 7 in hadden plaats genomen. De bestuurder van de auto is door de politie En hechtenis genomen ter zake van het veroorzaken van dood door schuld. Onder Bioemendaal is bij 't baden in zee de 37-jarige L. alhier verdronken. URK (V.-D.) Uit een door de gasboot ingesteld onderzoek naar het Vrijdag W. Z.W. van dit eiland gezonken tjalkschip, meent men te kunnen coneludeeren, dat de opvarenden verdronken zijn. WASHINGTON (V.-D.) De openbare gezondheidsdienst waarschuwt tegen de uitbreiding van het aantal pokkengeval- len. De ziekte dreigt een ernstigen om vang aan te nemen en men acht het noodzakelijk de noodige maatregelen te nemen. ROTTERDAM, 21 Juli. GRANEN. Bui ten!. vast. Meel f 18. Mais, La Plata f 193. Haver f 11. Zaden, Karwijzaad f38 a f40, Maanzaad f 30 a f 32, Kanariezaad f26 a f27, Koolzaad f21 a f21,50, Mosterd zaad, bruin f65 a f70, geel f30 f32; Boekweit f 12,50 per 100 kilo. Ajuin. Sja lotten f4,50 per 60 kilo. Aardappelen, Westl. klei 6—8 ct., Westl. zand 8—10 ets. Poters 5—6 ets. Blauwputten 10—12 ets. per kilo. Eigenheimers f 4,20 a f 5, Blauwputten f 6—f 6,80Geldersche school meesters f5 a f5,50; Due of York 7—8 ct. per kilo. Zaden. Aanvoer 4300 K|.G. blauw, f 1,75 a f 1,90; 4000 K.G. Groninger fl,70 a f 1,85; 7500 Kj.G. gee^ f ï,7'0 a f 21; 2000 K.G. wit f 1,30 a f 1,50. VEE. Aanvoer 244 runderen, le kw. f 1,15 a f 1,20, 2e f 1,10 a f 1,15, 3e f0,85 a f0,95, redelijke handel; 1241 kalveren, le kw. f 1,65 a f 1,90, 2e f 1,25 a f 1,45. 3e f0,95 a fl,05, redelijke handel; 722 schapen of lamme ren, le kw. f 0,85 a f 0,95, 2e f0,65 a f 0,75,' 3e f 0,55, lammeren f 1,05 a fl,15, redelijke handel; 1218 varkens, le kw. f 0,591/2 a f 0,60,,2e f 0,55 a fi 0(,57, 3e f 0,50 a f 0,53, zouters f 0,55 a f0,59, redelijken handel; prima soort boven noteering. Coöperatieve veillnx Zlorifczoe. Veiling van Zaterdag 19 Juli. Aardappelen, paarsput 5—11 ct., dito Eigenheimers 3V2—4 ct., dito Schoolmees-1 ters 4 ct., dito Muizen 21/2—6 ct., Suiker- boonen 25—38 ct., Snijboonen 21—30 ct., Tuinboonen 7 ct., Doperwten 1—11 ct., Peulen 12—21 ct. per kilo; Andijvie fl,90 per 100 stuks; Morellen 43 ct., Frambo- Kruisbes 7-49 ct. per kilo. Peren: Zwaan hals 25 ct., <ito 2e soort 13 ct., Valappels 7—10 ct. per'kilo. 1 TELEGRAFItCH WEEEBEBICHT, medegedeeld dooi het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilc*, naar waarnemingen verrioht in den moigen van 21 Juli: Hoogste barometerst. ',65,0 te Blavandshuk LaagBte 714,6 teSeydisQord. Verwacht tot den a»ond van 22 Juli: zwakke tot matige oostviyke tot zuide- ïyke of zuidwesteiyke wini, meeBt zwaar bewolkt, kans op regen of onweer, vooral in het zuiden; zelfde temperatuur. Fietsers licht opi Van 21-22 Juli van 9,37 n.m. tot 4,37 v.rn. 22-23 9,36 4,38 B E Ï|JC H T„ Zij, die zich te Zierikzee op ons blad wenschen te abonneeren of hun abonnement te doen eindigen, gelieven daarvan persoonlijk of schriftelijk kennis te geven aan ons bureau, hoek Schuithaven. DE DIRECTEUR. 8T00MB00TDIENST ZIERIKZEE--RGTTERDAM en tassGhengelegen plaatsen. JULI 1923. Van Zierikzee J Van Rotterdam 1 Dinsd. 22 'sm, 12, Dond. 24 Vrüd. 25 12 Maand. 28 Dinsd. 22 Dond. 24 'a m. 8,30 Vrjjd. 25 Maand. 28 8,30 i'oroeel 2 met patentkali, opbrengst j zen ig33 roode Bes 19—24 ct., witte 15 H.L. 61 K.G. uien. ij 20—21 ct., zwarte Bes 18—34 ct., GEBOREN: LEENDERT, Zoon van PH. v. d. LINDE en J. v. d. LINDE—De Jonge, Ouwerkkrk, 21 Juli 1924. ONDERTROUWD; NELY WINKEL en COR STBUIJK. woqnüm, Bïrgkn (N.H.), 18 Jnli 1924' Huwelijksvoltrekking te 12 Augustus a.s. GETROUWD; COBNELIS G. DE OUDE en JACOBA M. J. DE VIN. Zierikzee, 18 Juli 1924. GETROUWD: LEENDERT M. VAN DEN BOSCH en MARTHA KIK, die, meds namens wederzydsche familiën, hunnen hartelljken dank betuigen voor de zeer vele biyken van belang stelling, by hun huwelyk ondervonden. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer C. VAN DEB SLIKKE, na een smartelyk dooh geduldig ïyden, in den ouderdom van 77 jaar en 5 maanden. Noordwklle, 19 Juli 1924. Uit aller naam,. Wed. J. L. VAN DER SLIKKE— Bolibr. Heden ontvingen wy het treurig bericht uit Vlissingen, dat door den storm van Vrydag j.l. zyn omge komen, onze geachte Broeder, Zwager, Ooms en Neefs, Jan Qrootjans, 58 jaar. Gerard Jasperse, 59 jaar. Pieter Jasperse, 39 jaar. Heven Jasperse, 26 jaar. Brouwershaven, 19 Juli 1924. M. GROOTJANS en Kinderen. Heden overleed, zaoht en kalm, myn geliefden Man, Adriaan Marlnns Dorst, in den ouderdom van 71 jaar en 9 maanden. OüWBRKBRK, 19 Juli 1924. Wed. A. M. DORST—Lukus. Heden overleed, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, ANTHONÏE BASTIAAN8E, in den ouderdom van 78 jaar en 9 maanden. Kbrrwbrve, 20 Juli 1924. Wed. A. BASTIAAN8E— v. d. Linbe en Kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2